2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • TopGun
    #2411
    Sziasztok! Én a TPf 2 vel játszok és több problémám is van, ebben kérném a segítségeteket, hogy mi lehet a megoldás? Az a probléma, hogy feltettem egy modot, ami az ipari termelést bővíti ki, vagyis van élőállat, hal feldolgozó, tejtermék, vágóhíd, stb. csak az a gond, hogy az ezekhez szükséges szállító eszközöket nem találom sehol. Se élőállat szállító, se tejszállító, se halszállító eszközöket nem találok, se tehervagon, se teherautók között semmit, a légi és vízi szállítást meg sem említem. Erre van valakinek ötlete, hogy miképp lehet megoldani? Azonkívül, hogy leszedem a modot, visszaállok az eredeti ipari termékekre és törlöm a szállító láncot, amit eddig kijelöltem rá. Van ugyan egy Scania R730-as mod csomag, amiben elvileg van élőállat szállítási lehetőség, viszont a mod csak TPf1 alatt működik, megpróbáltam átkonvertálni, de nekem nem sikerült! A másik dolog, hogy van TPf 2 alá egy Kanadai konténer csomag mod, amiben szintén van élőállat szállítására lehetőség, viszont ott az a probléma, hogy a modban az van írva gyártási és talán használhatósági időnek :1943-1968, nem tudom ez azt jelenti, hogy később már nem lehet a modot használni? mivel most járok 2018-ban, előre tekertem a naptárt, hátha megjelennek a konténerek, de nem jelentek meg, úgyhogy most ott tartok, hogy nem tudok szállítani a felsorolt termékekből semmit. Viszont akkor felmerül bennem, hogy minek az ilyen mod, ha nem lehet használni? A másik probléma:van egy szerintem nagyon szép és gyors szerelvény a "TGhyrt" nem tudom ismeri-e valaki? ezzel az a gondom, hogy szintén nem jelenik meg a játékban, pedig aktiválva van! Erre is kérnék tanácsot, mi lehet a baj? Esetleg van valaki akinek van "huge" vagy "megalomaniac" méretű Magyarország, vagy Budapest térképe, ami használathó és odaadja? Bocsi a "bő lére eresztett" hozzászólásért, de most indulnék egy új térképpel és így nem tudok haladni.
  • Skedek
    #2410
    Csak lesz előbb-utóbb egy mod manager és akkor lehet frissíteni.
  • Jóózsf István #2409
    A franc se állította, hogy a fejlesztő fizet. De hogy csak egyet említsek: Patreon.
    Nem bírom megállni:
    Vagy itt vannak a magyar srácok akik álomszép járműveket készítenek! Görgess csak le szépen ügyesen. Na látod, azon a linken tudsz adományozni nekik!

    És még egy kicsit... "ha már valaki" ezen a szavak közül melyik utalt a fejlesztőkre?

    És akkor a lényeg; Ha nincs is levédve a módosítás, és valaki felhasználja a készítője engedélye nélkül, az eltulajdonításnak minősül. Bizonyos kultúrákban ez elég komoly bűnnek számít!
  • Phara
    #2408
    A fejlesztő fizet a moddereknek?Ez mennyire biztos?
  • Phara
    #2407
    És mégis mit tehetnének?Talán le van védve a modjuk?Vagy másképpen.Ha a fejlesztő egy frissítéssel berak egy olyan járművet ami mondjuk csak 1 modból megszerezhető akkor már szerzői jogot sért v mi?
  • Jóózsf István #2406
    Azt el tudom képzelni, hogy egy bizonyos hányada a moddereknek szívesen lemond a szerzeménye birtoklásáról, de valószínűleg ugyanannyi be is intene. Olyan is van, aki ebből akar megélni! Mondjuk alap esetben velük van a legkevesebb gond, mert ha már valaki fizetett nekik, akkor nem igazán tehetik meg, hogy egyszer csak leveszik...

    Igen. A frissítés. Nehéz lenne értesülni róla.
  • Phara
    #2405
    Szerintem meg mivel a járművekből van a legtöbb mod ezért foghatnák fejlesztők azt a kb max 10 GB-ot és betehetnék alapból a játékba.Csak át kéne nézniük őket hisz nagy részük teljesen korrekt.
  • Z33noo
    #2404
    A macerán kivül egyetlen problémát látok a dologban, mégpedig azt, hogy ily módon a frissitések sosem kerülnek fel, márpedig nem telik el hét, hogy a steam ne frissitene a modjaim közül vagy 2-3-at és én csak 150 modot használok.
  • Jóózsf István #2403
    Az ötlet egész jó. Persze nem akkor, ha már 500 modnál tartunk.
    Ha jól meggondoljuk akkor elméletileg bármelyik mod hazavághatja a mentést, amelyiket eltávolítják a gőzről! De az esetek 99.9%-ban egy jármű okozza. Lehetne egy olyan lehetőséget a játékba építeni, ami ilyen esetekben engedi lecserélni azt a járművet és már nem is kellene átnevezgetni...
    Ha csak addig meg nem veszik az én ötletemet, a következő TF-nél már én is a tied szerint fogom csinálni!
  • Skedek
    #2402
    Néztem,amennyiben megszünteted a feliratkozást,de bemásolod a modot úgy sem működik. Én minden stemaes modot lementek, aztán átnevezem a könyvtárat és betöltöm letöltöttként, aztán a stemaesről leíratkozom. Ezt,ha az elejétől csinálod,akkor kiküszöbölheted ezt a problémát, macerás nagyon és figyelni kell,de könnyen lehet kontrolálni,mert mutatja,h melyik a stemaes. Nagy szívás ez ,nekem annó nem volt olyan szerencsém,mint neked,h pont nem használtad a modot. Azóta használom így, az ,hogy mentett állásnál,h tudod alkalmazni,azt ki kell próbálni.
  • ssx22
    #2401
    Regisztráltam, mikor kapok kódot?
  • Jóózsf István #2400
    Et voila
  • ssx22
    #2399
    Jónak látszik de mikor lehet megvenni vagy kipróbálni?
  • Jóózsf István #2398
    Már azt hittem lesz konkurencia!
  • tuvixplayer
    #2397
    Steam-es Tf2-em van. A letöltött Steam-es modok a steam\steamapps\workshop\content\1066780\ mappában vannak.
  • Skedek
    #2396
    A steames modokat máshová kell másolni, nem ugyanoda,ahová a nem steameseket. Nekem a steam mappám a : steam/workshop/1066780 ebben a mappában vannak a steames modok. De, valőszínű,h neked nincs steames tf2-őd,így ez a könyvtár sem lesz.
  • tuvixplayer
    #2395
    A mentéshez rendelt listából sikerült eltávolítanom, és mivel nem használtam még, így megoldódott a probléma. Ettől függetlenül szeretném tudni, hasonló esetben meg lehet-e menteni valahogy az elmentett állapotot?
  • tuvixplayer
    #2394
    Van egy problémám. Töröltek egy modot a steamről. Megtaláltam máshol, a sorszáma is egyezik. Bemásoltam a steam\steamapps\workshop\content\1066780\ könyvtárba, de továbbra is hiányolja, így a mentés nem tölthető be. Kell még valamit csinálni?
  • TopGun
    #2393
    Szia!
    En konvertaltam mar tobb dolgot is TF1-bol TF2-be, irtam neked privatot, a #2389-es hozzaszolasoddal kapcsolatban, ott meg tudjuk beszelni a problemat.
  • Skedek
    #2392
    Az úton lelassuló autóknál kell törölni azt a pályaszakaszt és újraépíteni,akkor megszűnik ez a hiba.
  • Skedek
    #2391
    Srácok valaki próbált már tf1-es modokat konvertálni? A leírtak alapján csinálom, youtube...Lépésről ,lépésre, de,amikor aktiválnom kell elsőnek,akkor nekem külön így jelenik meg a mod : "modnév"*** , pedig a video alapján egy másik .lua ként kell megjelennie a konvertáló alatt. Aki használta, tud tippet adni mi lehet a baj?
  • Stormbird
    #2390
    A Transport Feverhez szinte minden MOD letölthető a Steam Műhelyből a Steam kliens nélkül is.

    Használd egészséggel
  • Skedek
    #2389
    Nem fog működni ,amennyiben nincs steam fiókod és nem ott vetted. Ha,nem túl sok modról van szó,akkor én feliratkozom rá és az adott mappát fellövöm neked felhőre.
  • TopGun
    #2388
    Koszi! Ezen mar reg tul vagyok, szinte kb. az osszes Transport Fever 1, 2, mod-dal foglalkozo oldalra IS! regisztralva vagyok. Viszont egy csomo mentett jatekot csak ugy lehet kiprobalni, ha megvan az adott allashoz tartozo osszes mod, kulonben kifagy a jatek, ez tapasztalat, nem veletlenul kerdeztem a Steam-et.
  • Jóózsf István #2387
    Üdv!
    Jól emlékszel, de mégsem. Egy mod-nál olvashattad. Én is olvastam, de már nem tudom melyiknél.
    A "csúszka"... Be lehet állítani, hogy adott állomáson milyen árut vehet fel, vagy rakodhat le a jármű és abból mennyit.

    TopGun!
    Ugyan nem túl aktívan, de azért néha-néha csak odaragad az ember...
    Modokat a Nexus-ról is tudsz szerezni, de vannak komolyabb német és egyéb oldalak, ahol minden IS van! Én ugyan nem használom, de majd valaki belinkeli neked. De ha bepötyögöd a zinternetbe, hogy "Transport Fever mod", csodálkoznék ha nem dobna ki párat! Et voila!
  • Laca54321
    #2386
    Sziasztok
    Rosszúl emlékszem ha olyat kérdeznék, h mintha valahol azt olvastam volna, h be lehet már állítani a vonatok fékét? Illetve nem egészen értem mi az a csúszka a load és unload közt?
    Köszi
  • TopGun
    #2385
    Sziasztok! Van valaki, aki a Transport Fever 2-vel jatszik aktivan? segitseg kellene, akar privatban is. A masik kerdesem, ha a jatekot nem a steam-rol vettem meg, hanem masik cegtol, akkor a steam-rol nem tudok letolteni modokat, map-okat hozza?
  • Boxer HUN
    #2384
    Sziasztok.

    Magyar főjelzőre lenne szükségem.
    Szét görgettem az egeret lefelé, de nemigazán találtam bármiféle Magyar jelző berendezésekre utaló bejegyzést, vagy linket. Tud esetleg valaki segíteni ebben?
  • Jóózsf István #2383
    Ez a TF2 topik is!!! Minthogy nincs másik.

    A AltGr-PrtSc (Print Screen) mint olyan mindig rendelkezésedre fog állni. Hátránya, hogy csak egy képet tudsz készíteni. és esetleg kellhet hozzá egy Paint. Ezek ott vannak nálad is. Ha esetleg AfterBurner lenne telepítve a gépeden akkor az is tud. Ráadásul nincs korlátozva a mennyiség, a tárolókapacitásodon kívül.

    A #2377 után nekem a közlekedésről már nem kell nyilatkoznom.
  • TopGun
    #2382
    Sziasztok! Nekem a TF2-vel kapcsolatban lenne par kerdesem, ha valaki tudna segiteni, mivel nem talalok tovabbra sem TF2 topic-ot: Hogy lehet kepeket kimenteni a jatekbol, pl. ha a beoltesnel szeretnek kepeket csinalni, milyen modok nincsenek telepitve? Nem a steam-rol vettem a jatekot es mas jatekos mentett map-jat szeretnem kiprobalni amiben vannak modok is, nem tudom betolteni a hianyzo modok miatt! Kezzel meg nem szeretnek egyenkent 100-150 mod nevet leirni. Utolagosan hogy lehet a kozlekedest "gatyaba razni" ha az elejen a keresztezodesekbe nem tettem korforgalmat? a lampak nagyon lefogjak a kozlekedest.
  • Jóózsf István #2381
    Version 29485 (July 6, 2020)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Improved error handling of missing modules
    Improved error handling of missing cargo slot provider models
    Improved model error messages: show filename and mod info more often
    Fixed crash when trying to load tga textures with very long paths names
    Fixed crash occuring when grouped bus stops were on different streets
    [Modding] Improved user interface identifiers: added identifiers to more elements
    [Modding] Improved scripting interface: added more for each functions to engine systems
    [Modding] Improved scripting interface: added more util check functions for entitiess
    [Modding] Improved scripting interface: added more Connection results to user interface callbacks
    [Modding] Improved scripting interface: added more user interface components
    [Modding] Improved scripting interface: added missing types for certain commands
    [Modding] Fixed behaviour of construction parameters: custom module data kept consistent after configuring modules
    [Modding] Fixed crash due to legacy models not using the "animation" metadata key of "seatProvider"
    [Modding] Fixed inability to mod style sheets: style sheets can now be modded
    [Modding] Fixed inability to override functions in constructions in "postRunFn"
  • dimre
    #2380
    Élőben fantasztikus látvány.
    kutyafuttában
    lassú

    Utoljára szerkesztette: dimre, 2020.07.04. 01:49:20
  • Jóózsf István #2379
    Nem. hálaistennek! Az is idegörlő, hogy a személyautók csinálják!
  • ssx22
    #2378
    Nektek csinál olyat a vonat hogy megy 120 km/h-val nyilt, egyenes pályán és 1 mp-alatt megáll és elkezd gyorsítani.?. igaz ritkán csinálja de akkor is bosszanto
  • Jóózsf István #2377
    Napokig nem írtam ki magamból ezt a dolgot, mert úgysem tudtam volna kulturáltan megfogalmazni. Most sem biztos, hogy sikerül.
    Azt hihetnénk, hogy a játéknak a sebessége - kapacitása a legnagyobb probléma. Mondok jobbat. A forgalom. Talán sosem volt ennyire ostoba mint most. Felvettem egy másfél órás demonstráló videjjót, de túl nagy lett a terjedelme és nem tudtam feltölteni a jücsübre. Olyan dolgokat láthattatok volna benne, ami a legjámborabb emberből is tömeggyilkost varázsol egy pillanat alatt.
    Csak a szemezgetésképp: (Csak civil járművekről lesz szó!!!) Megtehetnék , hogy két sávból két sávba fordulhassanak PÁRHUZAMOSAN, de nem teszik, mert a 90%-nak majd a 225. kereszteződés múlva a jobb, vagy épp a bal sáv lesz a jó! Ezt tudják tartani egy egész városon át. Csak és kizárólag a legrövidebb úton hajlandóak közlekedni! Az egész város tök üres, egyetlen útvonaltól eltekintve! Az, hogy már rég vissza is értek volna a dolgukról, az nem számít!
    A kedvencem az, amikor minden látható ok nélkül egyszer csak lefékeznek. Meg is állnak, majd továbbmennek. (?????) Az már csak vicces, hogy ha bedugul egy kereszteződés, akkor a gyalogosok is megállnak. Hisz; DUGÓ VAN!!!
    A jelzőlámpák nemhogy segítenének, de inkább rontanak a helyzeten. Volt olyan, hogy egy teherautóm N+1 lámpaváltás múlva, még mindig ott állt a lámpánál, mert egyszerűen nem adott neki zöldet a játék. Holott nem is kellett volna, mert jobbra kellett volna kifordulnia a "buszsávba"!!! Volt egy olyan ficsőrje a játéknak, (egyfajta debug mód) hogy a problémás járművek egyszer csak a fizikai valójukban transzparensé váltak és az utánuk következők egyszerűen áthajtottak rajtuk. Na ez már nincs! Pedig jó ötlet volt! Most biztos több hajam lenne, ha még működne.
    Maguk a lámpavezérlő programok siralmasak. Mielőtt valakinek eszébe jutna.: Igen jobbat írtam volna! Sőt! Innen néhányan szintén jobban meg tudták volna írni, mert nem bonyolult. Pici odafigyeléssel és némi időt ráfordítva tökéletesre is lehet barkácsolni. Miért emeltem ki ezt? Kik is készítik a játékokat? A játékfejlesztők. De olyan szakma nincs. Van viszont PROGRAMOZÓ MATEMATIKUS! Most azt képzeljétek el, hogy egy ilyen végzettségű ember ezt a munkát képes letenni az asztalra! Néha inkább kisétálnék a föld peremére és leugranék!
    Kíméljetek meg a "Nálam nincs ilyen." bejegyzésektől, mert; De van! Csak még nem tartasz ott, vagy esetleg a véletlenek szerencsés összjátékának köszönhetően épp elkerült. De majd lesz! Vagy volt, csak nem vetted észre!
    Hogy esetleg én vagyok annyira hülye, hogy rosszul helyeztem el dolgokat. Igen lehet. De nem az én járműveim a tök hülyék. Illetve csak annyira hülyék, amennyire én elbénáztam...
  • Jóózsf István #2376
    A te szavazatod nem érvényes, mert folyamatosan ellenőrzöd, mint én.
    Amúgy számunkra nem. Mert mindketten azt nézzük, hogy a városban beesik e képkockaszám. De van olyan pontja a játéknak (Bizonyos szituációk) ahol tettenérhetőbb a JAVULÁS. Nálam például kevésbé terheli bizonyos helyeken a VGA-t. Persze ez halottnak a csók, mert nem azon a téren kellett volna javítani, hanem pont ott, ahol mi számítunk rá.
    Azért várjuk meg a "végfelhasználókat" hátha...
  • Borg
    #2375
    Semmivel sem lett jobb.
  • Jóózsf István #2374
    A hangsúly a fejlesztetten van!
    Kíváncsi leszek, hogy aki nem nézi meg minden egyes köztes kiadást mint én, az mit mond majd hétfőn!
    Szívesen mondanám, hogy látom a fejlődést, de annyira elenyésző, hogy hibahatáron belül van!
  • Jóózsf István #2373
    Na most kapaszkodjatok meg!

    Version 29372 (June 19, 2020)

    Improved scripting API
    Improved game speed throttling to prevent excessive stuttering (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    Improved town growth performance
    Fixed issue with mixed-tree brush
    [Modding] Fixed mod settings not set when added mod to savegame

    Igazából, nem tudom minek másolgatom be ide ezeket, mert ide, ti magatok is elvándorolhattok!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.20. 08:11:55
  • Jóózsf István #2372
    "June Update" will be released on Monday, June 22.

    Csak győzzük addig épp ésszel felfogni a folyamatos gyorsulást!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.18. 19:43:15