2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Ironman2
    #1
    Itt egy újabb próbálkozás a Transport Tycoon trónörökös elmozdítására.A Train Fever-t készítő csapat:Urban Games, újabb játéka,ezúttal már vízben,és levegőben is szállíthatunk,nézhetjük hogy fejlődnek városaink.Rengeteg járművet menedzselhetünk 1850-es évektől kezdődöen.Meglátjuk mi sül ki belőle.Ősszel jelenik meg a játék!

    Steam
    Honlap


    Utoljára szerkesztette: Maximus4, 2016.04.12. 06:34:19
  • bud0
    #2
    Én várom, szerettem a Train Fever-t is, bár nekem abban kicsit elnagyolt volt a gazdaság.
    Ránézésre a játék alatt dolgozó motort nem cserélik, pedig szerintem ráférne...

    Megj.: a steam link a Train Fever-re mutat, itt a Transport Fever steam linkje.
  • DonnieBrasco
    #3
    Na, ez szimpi lehet.... OpenTTD a mai napig fent van, elég ciki, hogy máig nem sikerült jobbat írnia senkinek... több, mint 20 év alatt!!

    DB
  • Zsoldoskatona
    #4
    Nah ez a topik is megnyílt. :D
    A Transport Tycoon egy 1994-es játék és tényleg durva, hogy az azon alapuló OpenTTD az egyetlen olyan játék ami elfogadható minőségben képviseli, ezt a témát a műfajon belül. Pedig már meglehetősen elavult.
    A Train Feverben 500+ órám van, a hibái ellenére. Az Transport Fever ennek lesz a tulajdonképpen "feltuningolt" változata. A játékmotor miatt kicsit aggódok ismerve az elődöt, de átlátszó üveggel mennyire jobban néznek ki ezek a járművek. :)
  • Plata
    #5
    Vajon milyen gép kell neki?
  • Palinko
    #6
    mivel a trailer csak vakítás a valódi játékban soha nem lesznek ilyen pillanatok max video formájában ezért azt gondolom hogy szinte "bármilyen" gépen el fog majd futni
  • Zsoldoskatona
    #7
    Minimal system requirements:

    Processor: Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
    Memory: 4 GB RAM
    Graphics: NVIDIA GeForce GTX 260 or better, ATI Radeon HD 5670 or better, 1 GB VRAM

    Innen

    A Train Feverrel sem a gépigény volt a probléma, (most sem az lesz), hanem, hogy rosszul volt optimalizálva. Előrehaladott játékban (sok jármű, nagy városok) sok volt a lagg, főleg a hónapvégeken. Gyakorlatilag nem létezik olyan konfigurácó amin ilyenkor tökéletesen futna. Saját fejlesztésű game engine-t használnak, ezért egy kicsit rizikós, hogy a tényleges játék fog e rendesen futni. Majd meglátjuk.
  • Ironman2
    #8
    http://www.gamestar.hu/transport-fever-transport-tycoon-urban-games-bejelentes.html
  • Nohab
    #9
    Pár infó:

    - Akinek megvan a Train Fever, az valamekkora árkedvezményt kap.
    - Lesz zárt béta.
    - Különböző alakú és nagyobb térképekre számíthatunk.
    - A későbbi időszakra jellemző megnövekedett gépigényt algoritmusokkal csökkentették.
    - Nem lesz multi.
    - Statikus konkurencia elképzelhető a kampányokban. Nem csak a játékos járművei fognak közlekedni.
    - Változások lesznek az útvonal-kijelölésnél.
    - Egyénileg be lehet állítani, hogy egy játék nap mennyi ideig tartson.
    - Az utasok a gyors útvonalat, míg az áruk az olcsóbb útvonalat fogják választani.
    - Elképzelhető az időjárás és nappal-éjszaka váltakozás is. De a legjobb esetben is csak a játék megjelenése után kerülhet bele.
    - Többféle árut igényelnek a városok. Nem csak "GOODS" kell majd nekik.
    - Megoldható a járművek elejére (nem vezetőfülke) helyezett nézőpont, kameraállás.
    - Elképzelhetőek az egyirányú utak és a közlekedési lámpák
    - Steam Workshop támogatás.
    - Célul tűzték ki a Train Fever modok importálásának lehetőségét. 1 az 1-ben viszont nem lehet majd őket felhasználni.
    - A városok igényei moddolhatóak lesznek.
  • Nohab
    #10
  • Zsoldoskatona
    #11
    Remek, hogy ilyen aktívan hoznak infókat a fejlesztők a játékról. Remélem, ha már a járműveket lehet színezni, kapunk valami lehetőséget egyedi színek megadására és nem csak a régi TF paletta színei lesznek elérhetőek.
  • Zsoldoskatona
    #12
    FAQ page updated

    Csak úgy mellékesen vettem észre, hogy rendre szerdánként (May 11, May 4, Arp 20, Apr 11) jönnek az infók a játékról vajon ez egy bevett rendszer?
  • wollnerd #13
    Lehet jelentkezni a zárt bétára, Júl. 17-ig. LINK
  • Plata
    #14
    A videó tetszik,a játék is nagyon szép,sőt szerintem túl szép a grafika a videóban,ha ilyen lesz valóban akkor gondolom irtó kicsi térképek lesznek,hiszen ilyen szép és részletes grafika mellé nagyobb térképen még a 32 gigás videókártya is kevés lenne.
    Vajon mekkora térképek lesznek majd a játékban.Őszintén szólva én nem nagyon voltam oda a transport tycoon-ért.Én a klónját szerettem nagyon,a Transport Giant volt nekem a nagy kedvenc,annak idején a 64 megás kártyámmal én nagyon szép játéknak tartottam.
    És még ma is játszom vele,bár az eredeti régi dobozos már nem csipázza a gépemet,szerinte a 2gb-os videókártya nem elég a futtatáshoz. De megvettem steamen is és az már megy,csak a steames verzió defektes.Jó pár bosszantó bug van benne.
  • Nohab
    #15
    Nagyobb térképek lesznek, mint a Train feverben. Ami ott nagyon zabálta az erőforrásokat, az a lakosok és az áruk útkeresése és közlekedése okozta. Ezt leegyszerűsítették.
  • tuvixplayer
    #16
    Developer blog 5
  • Toby0501
    #17
    "Dear Tamas,

    Thanks very much for your beta test application. We wanted to let you know that your application is among the lucky ones!"

  • szabii98
    #18
    Én is bent vagyok :))
  • akyyy
    #19
    nektek megvan a train fever? nekem az nincs meg, biztos emiatt buktam, :(
  • tuvixplayer
    #20
    Egy újabb trailer:
    Transport Fever - Gamescom Trailer (English)
  • Toby0501
    #21
    Igen, nekem megvan, bár nem hiszem, hogy azt figyelembe vették.
  • Zsoldoskatona
    #22
    Nekem megvan a Train Fever 500+ játszott órával és nem kerültem be a bétába.
  • szabii98
    #23
    Nekem nincs meg és úgy kerültem be, szerintem véletlenszerűen válogatták az embereket.
  • Tauri
    #24
    És mikor élesedik a beta?
  • wollnerd #25
    Engem se hívtak be... Eredeti TF....
  • szabii98
    #26
    Azt mondják eléggé random volt hogy kiket hívnak be.

    Aug 30ra van tervezve az indulás, de természetesen NDA alatt lesznek a dolgok, szóval semmiféle szöveg, képi anyag vagy videó nem jöhet ki róla :/
  • tuvixplayer
    #27
    A Béta teszt indul augusztus 30-án?
  • szabii98
    #28
    Igen :)
  • Tauri
    #29
    Tudom hogy nem szabad infokat közölni a Betaval kapcsolatban, de érdekelne hogy elindult-e a Beta vagy sem? mert vágnám a centit :)
    Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.08.31. 07:35:25
  • tuvixplayer
    #30
    Meg van már, hogy mikortól lehet megvenni?
  • szabii98
    #31
    Eltolták egy héttel valamiért, de azt mondták hogy jövőhéten már mindenképpen indul (szeptember 6 az új időpont).

    Úgy emlékszem hogy valahol aztmondták a béta időszak után egyből lehet is venni, nyilván annak lenne értelme a legjobban.
  • Tauri
    #32
    Köszi az infot.
    Remélem minden tesztelő aki bekerült, lesz ideje tesztelni is és ami a legfontosabb véleményezni is a fejlesztők felé.
    Bízom benne hogy nem egy félkész játékot kapunk mint a TF ben. Ami azért volt bosszantó, mert nagyon szép és jó lehetne a játék :D
  • szabii98
    #33
    20 giga körül van a játék, még nem volt időm leszedni
  • wollnerd #34
    Széép....
    Ha a béta ennyi, akkor a végleges mennyi lesz?
  • akyyy
    #35
    már letölthető? vagy még csak beta?
    ugye lesz majd hozzá magyar nyelv? az elsőben volt, arra emlékszem :(
  • szabii98
    #36
    Béta :D
  • Tauri
    #37
    Na és jó a Béta? Jó lesz a game? :)
  • szabii98
    #38
    Nos én nem játszottam az előző játékkal, csak szemezgettem vele, de a rémhírek miatt , hogy sokat tölt meg laggol a játék eltántorodtam tőle.

    Most lehetőséget kaptam ugye játszani, remélhetőleg nem fognak kirakni a bétából egy kis információ morzsa miatt :D
    Alapvetően amit így olvasgattam a Train Feverről, nagyon sok minden nem változott, teljesen más a UI és több a jármű de alapvetően a játék magja ugyan az marad.

    Ami nagyon tetszik az a komplexititás, tegnap vagy 2 órát b*szakodtam azzal, hogy egy vonalon 3 vonatom megállás nélkül tudjon közlekedni. De amikor sikerült, akkor nagyon boldog lettem, pedig csak 1 vasútvonalam van ami profitáló lett. :D
  • szabii98
    #39
    Ami még szintén tetszik, hogy a bétázók nagyon sokat jelentenek a fejlesztői csapat felé, rengeteg dolgot már most a béta kezdete óta (másfél hete) kijavítottak.
  • Toby0501
    #40
    Igen, ez így van, nagyon hatékonyan megy a fejlesztés és az egész béta teszt. Mire jelentettem volna pár feljegyzett hibát, már jelentette más. :)