2613
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Jóózsf István #2493
    Szemezgettem vele én is régebben...
    Így majd más szemmel nézek rá!
  • Nohab
    #2492
    Na, mégis lehet. Sry a spamert, a többit már ide fogom írni.
  • Nohab
    #2491
    Mondjuk most egy hibát, Nem hajlandóak az emberek átszállni. Csak közvetlen eljutást néznek.
  • Nohab
    #2490
    Még egy valami, az indítása kicsit nyögvenyelős. Telepítés után újra kellett indítani a gépet és a telepített mappában a Soviet64-es exevel tudom csak elindítani, mert Win10 64bitesem van. De ez ne ijesszen meg titeket.
  • Nohab
    #2489
    A héten megvettem a Workers & Resources: Soviet Republic játékot. Én mint logisztikás, építgetős játékokat szerető ember, azt kell hogy mondjam, engem kilóra megvett. De így játék talán életemben talán csak ezen kívül kettő tudott (Transport Tycoon, M Train Simulator).

    Nagyon jó a logisztikája és aprólékos részletessége. Olyan dolgok vannak benne, amikre már évek óta vártam, de itt dugig van belőle. Pár példa:
    - neked kell megoldani a téli hóeltakarítást az utakon
    - neked kell legyártani a járműveket, amiket eladsz, vagy felhasználod
    - a személyautókat te gyártod le és adod el az embereknek, azoknak parkolót kell csinálni
    - repteret teljesen magad építed fel modulárisan, és a futópálya számozása is változik az iránytól függően.
    - az utak, épületek konkrét megépítését te is csinálod (munkagépek, alapanyagok és munkaerő odaszállításával) A nehézgépeket platós teherautók IS hordhatják.
    - távfűtést te oldod meg
    - konténeres szállítás
    - a konkrét pénz nélküli szocializmust fel tudod építeni
    - itt nem csak oda kell vinni az rádiót és tv-t a városba és kész, hanem tudsz majd csinálni rádióadót, ahol meghatározhatod, hogy milyen témák menjenek
    - a közúton van előzés

    Ezektől és még pár dologtól, amíg csináltam a tutorialt, egyszerűen leesett az állam. szóval nagyon brutálisan kreatív és egyedi játék. Míg pl a Transport Feverben azt érzem, hogy a grafikára építettek fel mindent, de amúgy egy kicsit üres. Itt érzem mögötte a lelkesedést és a ötletek garmadáját. Folyamatosan fejlesztik. Itt vannak még a tervek. Amúgy most akciós a Steamen is. Egy próbát megér.

    A negatívum kb. a grafika, és a TF-hez képest gagyibb domborzat, butított vasút. Az utóbbit csak vizuális értelemben értem, mert itt van "előjelző" mint a OpentTTD-ban és dinamikus útvonalkeresés is.

    Utoljára szerkesztette: Nohab, 2020.12.25. 12:05:08
  • ssx22
    #2488
    Hát ha egy szervert is megfektet ez a jatek akkor tényleg szarul van optimalizával :D
  • Borg
    #2487
    Mondjuk ez egy érdekes kérdés ja, hogy ha nem nálad fut a játék, hanem az ő szervereiken, akkor is lagolni fog e sok járművel és nagy várossal :)
  • Jóózsf István #2486
    Talán nekem is kellene kezdenem egy újat...
  • Nohab
    #2485
    Csináltam már én is pár képet a térképemről, amely a második legnagyobb 1:4-es arányú. Letöltöttem egy modot, amely lekorlátozza az emelkedést 30‰-re ami megfelel a valóságnak tartós emelkedés esetén. A térképen átlóban átfutó vonal teljes menetideje kb. 270 perc 50km/h-ás vonattal. Egy út 750 áruval valamivel 170 millió feletti bevételt hoz. Szépséghibája, hogy a repülők a magas hegyeket "végignyalják".

    Ettől függetlenül (szerencsémre) ez nem öli meg a gépet, mint a nagyon nagy városos térképek.

    Spoilerben a képek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    A térkép délnyugati csücske. csak ezeken a hegyeken keresztül lehet lejönni a városba. Külön érdekesség, hogy a vasút átmegy az egész városon. A képen látható is a vágány két utca között a meredek sziklafalon (barnás csík), amely utána belefut egy alagútba.


    A vízválasztó után itt jön le a vasút 500 méterről 20 méterre. Sajnos a kialakítása miatt nem nagyon hoznak bevételt a csak ezen a szakaszon futó vonatok, mivel a légvonalhoz képest nagyon kacskaringós a vonalvezetés. Személyszállításnak meg túl hosszú a menetidő.


    A térkép legforgalmasabb pontja. 4 vonal (abból 3 itt indul) találkozása, abból az egyik köti össze az északi és a déli területeket.
    A magas hídon jön az eddig látott vonal, jobb oldali folyó egy városhoz vezet, a baloldali folyónál megy fel kettő vágány, és a szembe jövő pedig jön le a folyó túloldalán déli irányban.


    A középső város kertvárosi része és az intermodális csomópontja. Jobb oldali vágányok a metróé, a jobbközép a leendő nagysebességű vonatoké, a másik kettő-kettő pedig az átmenő és az itt forduló személyvonatok helye. A metró megy tovább a reptérre.


    Kétvágányú iparvasút, amely az egyik leghangulatosabb vonal a térképen. A 3. képen jobbról a folyó mentéről jön, átmegy a 4. képen látható város déli részén és halad fel a térkép nyugati oldalán.


    --||--


    Még mindig az a vonal, de itt látható a távoli hegyeken az északra vezető fővonal is. Az a korábbi városból induló és hosszú hídon áthaladó vonal.


    Szintén ugyan az a vonal, de itt kijön a folyó völgyéhez, ahol látható a másik északra haladó szárnyvonal amely a lenti "falvakat" köti össze a negyedik képen látható várossal. Ez lesz a későbbi nagysebességű vonal alapja.


    Ez már a hegyben látott északi vonal, ahol eléri a térkép nyugati szélét (hogy visszamenjen a keleti szélére) egy szintén 520 méter magas vízválasztó után. Ott lemegy 200 méterre, majd ismét fel 450 méterre, hogy elérje a északkeleti csücskét a térképen.
    Lent a folyó menti vonal jelenlegi végállomása van. A folyó túlpartján pedig egy falu, amelyet csak egy komppal lehet megközelíteni, mivel annyira elcseszett helyen van kialakítva. Innen is van utas a térkép közepén lévő városhoz a negyedik képen.


    Utoljára szerkesztette: Nohab, 2020.12.23. 17:39:21
  • ssx22
    #2484
    Geforce Nowwal próbáltátok már a játékot?
  • Jóózsf István #2483
    Amúgy meg...
  • Jóózsf István #2482
    A nagy kérdésre a válasz: NEM! Semmivel nem lett gyorsabb. Összegezve: Halottnak a csók!
    Hogy szebb-e? Affranctuggya! Kicsit más.
  • Jóózsf István #2481
    SZPOJLER!!!!

    Mintha mi se m történt volna. Először még frászt is kaptam, mert egy magas képpel kezdett a játék, függőlegesen néztem lefelé 8 (NYOLC) képkockával másodpercenként! Aztán magához tért. De most meg VGA limites tud lenni a játék. A textúra minőségét még kint a főmenüben vegyétek le very high-ról High-ra!
    Az akadozásról sem kell lemondanunk!
    Egyelőre ennyit 3 perc játék után...
  • Jóózsf István #2480
    Megjött a frissítés. (legalább is a testing szekcióba) Lehet csodálkozni!
  • Jóózsf István #2479
    Én meg már azt hittem javában tartanak a tesztek. Eleve külön jelentkezni kellett rá, mint a TF2 bétára. Erre...
    Azt az "ovációt" azért vitatnám, de nem akarok ünneprontó lenni!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.12.10. 07:04:51
  • etejedu
    #2478
    Üdv!
    A TF2 kampány részében nem tudok tovább jutni! A probléma az, hogy Glasgow-ba kéne hajóval szállítani whisky-t de valamiért a lepárló üzem nem ad készterméket a szállításhoz! Tud valaki segíteni?
    Utoljára szerkesztette: etejedu, 2020.11.29. 11:07:09
  • Borg
    #2477
    Ha valakit érdekel, kipróbáltam a poén kedvéért 3080 FTW3 Ultrával a játékot :DD
    Nos miközben 4K-ban az fps persze nőtt, a szimuláció akkor is akad mint az állat ugyanúgy.
    Sajnos ez a game engine menthetetlen nagy térkép, nagy város, sok jármű esetén.
  • Toxigen
    #2476
    Én Svájc egészre ismertem hasonló mondást :) [pedig nem vagyok már mai csirke]
  • Jóózsf István #2475
    Úgy se rossz!
  • Nohab
    #2474
    Mondjuk én a schaffen igével kötöttem össze. Kb. annyit tesz: gond nélkül megoldjuk. Bár ezt Ausztriában tanultam.
  • Jóózsf István #2473
    Nem tudom, mennyi idős vagy de régebben volt egy mondás, hogy valami, vagy valaki olyan precíz - pontos, mint egy safhauzen. Minthogy egész Svájc, az óráiról és a sajtjáról volt híres... de akkor a köztudatban még csak inkább ennek a városnak a neve létezgetett amit az órákhoz kapcsoltak. Persze azok az emberek akik ezt a kifejezést használták, már nem élnek.
    Erről a játékról meg, sok minden eszembe jut, csak épp a pontosság és a precizitás nem! Kapis?
  • Toxigen
    #2472
    Mi ebben a komikus?
  • Nohab
    #2471
    Schaffhausen miatt gondolod? Van benne azért valami vicces :)

    Amúgy én nem szidom őket, mert az én stílusom szinte probléma nélkül játszható modokkal. Még készülget a pálya, de ha befejeztem, rakok ki képet.
  • Jóózsf István #2470
    Tegye fel a kezét az, aki számára szintén komikus, és vagy ironikus hogy ennek a játéknak a fejlesztői itt székelnek!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.11.13. 06:18:47
  • Phara
    #2469
    Valaki tudja hol lehet átírni az utak sebességét(az alap játékban). Lua fájlokat találtam de az nem változtatott semmin.
  • Jóózsf István #2468
    Sajnos igazat kell, hogy adjak.
    Csak az az érdekes, hogy ha ránézek a TF1-re a gőzön 800 órát játszottam vele. Ezzel meg 220-at. És közben az is pörög a fejemben, hogy ha nem bontaná le az agyam az akadozásokkal akkor több lenne? És így kerül képbe a vulkán, amitől szintén csak remélem, hogy az akadozást szedi ki a játékból, mert képkockára a TF2 mintha jobb lenne. Áhhh. Nem tudom. Lehet, tényleg el kellene engedni.
  • Borg
    #2467
    Szerintem továbbra is túl sokat vársz ettől a játéktól. Ez nem egy AAA cím, sem stúdió. Se pénzük, se szándékuk ebből jobb játékot csinálni. Amíg 20 eurókért viszik mint a cukrot a német boltokból, addig ez nekik így jó ahogy van. Aztán pár hónap múlva majd jön egy új verzió, amiben tolnak még egy kis tejszínhabot az előző szarkupacra. Ez a modell évek óta.
  • Jóózsf István #2466
    Francba. Azt hittem, hogy tesztelik a sima verziót vulkánnal, de ilyenről szó sincs.
    Csak most így meg már nem is értem. Lesz MEKK verzió, amihez kellett a vulkán és az valószínűleg, (Tippre) egy hónap múlva ki is lesz adva. Akkor vajon a sima is megvulkánosodik, vagy az csak a tavaszi fejlesztéssel együtt?
  • Jóózsf István #2465
    Csak picsognom kellett!
    Tehát ma-holnap bejelentés (A bétáról), novemberben meg vulkán. Csak hozzon némi pozitív változást, hátha nem csak a modokat gyűjtögetem, hanem játszhatok is vele egy jót.
  • Jóózsf István #2464
    Kicsit mintha elanyátlanodott volna a játék?
    Július közepén adtak ki utoljára bárminemű frissítést. Ennél pörgősebbek voltak. Vagy már a TF hármon dolgoznak?
  • Jóózsf István #2463
    Nekem él a gyorsítás gomb. Ugyan köszönet nincs benne, az amúgy is diavetítős sebesség miatt, de határozottan felgyorsítja az ugrabugrálást!
  • Jóózsf István #2462
    Majd ránézek. Csak erőt kell gyűjtenem, hogy elindítsam...!
  • Phara
    #2461
    Aztán lehet csak az aktuális pc-hez korlátozza le így kiküszöbölve a szaggatásokat. Csak találgatni tudok.
  • Phara
    #2460
    Én is csak hozzászólásoknál láttam kiírva mikor rákerestem a game speedre, mert patch note-ban sehol nem látom.De mikor egy közepes pályát kb 18 vonallal nem gyorsított az már gyanús volt.
  • Jóózsf István #2459
    Az igen!
    Nem is tudtam.
    Az is egy szép megoldás. Hiába ezek a fejlesztők tudják mitől döglik a légy. "Nem megy a játék? Nem baj. Lecsípünk valahonnan belőle!" Az X4 fejlesztői a részletességi szinttel játszanak. Minél összetettebb lesz a játék, annál döcögősebb. Ők meg lerövidítik a látótávolságot, hogy valamennyire menjen.
    Kialakul az emberben egyfajta rasszizmus különböző szakmák iránt. (Ügyvéd, marketing szakember, etc) Nálam már toronymagasan a játékfejlesztők állnak. Lusta tetű banda! Picsogni azt tudnak, amikor kilopják a szemüket a torrentekkel, de amikor meg kellene oldani valamit, akkor csak tárogatják a kezüket. "Nesztek itt egy egy szálon futó játék harmadszor újracsomagolva. Ugye megveszitek?" Meg hát! Megérdemled a pénzt! Szarházi!
    Még szerencse, hogy én ezt fizetségként kaptam tőlük!
  • Phara
    #2458
    Közben olvasom h a fejlesztők gyakorlatilag kivették a szimuláció gyorsítását h ne akadozzon a játék 4x-en a játékosok zöménél.
  • Phara
    #2457
    Miért a másodikat hogyan kell csinálni ha nem jobb alul?A napokat tudom szabályozni mondjuk 1/4-re de a szimuláció sehogy nem változik.
  • Nohab
    #2456
    Kétféleképpen tudod gyorsítani az időt. Az egyiknél csak a napok rövidülnek, a másik esetben a szimuláció is. Gondolom, te az első változatot csináltad.
  • Phara
    #2455
    Nálam van a hiba, hogy 4x-esre állítva a sebességet a járművek ugyan olyan gyorsak mint normálon?
  • Phara
    #2454
    Azt meg is találtam, köszi!Még olyat keresnék, hogy egy oldalon lévő busz beálló esetleg.Olyat találtam már ami 2 oldali de az gyakorlatilag ugyan az mintha az alap buszsávosra fejleszteném az adott útszakaszt.Itt arra gondolok mikor egy oldalon úgy áll meg a busz h mellette még elférnek az autók.Steamen végignéztem szinte minden modot de ott nem találtam.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2020.10.06. 18:42:34