2613
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Jóózsf István #2533
    Nyugtával dicsérd a napot!
  • Borg
    #2532
    Namiatosz, még a végén lesz valami előrelépés.
  • Jóózsf István #2531
    "Summer Update Preview: Simulation Performance
    The game performance is of great importance to us and we are continuously analyzing it in order to identify potential for improvement. We reached the milestone for better graphics performance with the last Vulkan update. Currently the focus is on the simulation performance.
    In Transport Fever 2, each person and cargo is simulated individually. There is no limit for the population or number of cargo items. Other aspects of the game, such as the complexity of the road network, are also not limited by the game itself.
    The simulation performance is mainly dependent on the available computing power. In the coming summer update, improvements will be implemented and the calculation time for the simulation steps will be reduced. We will also try to further optimize performance in the future."

    Kuglis fordításban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nyári frissítés előzetes: Szimulációs előadás
    A játékteljesítmény nagy jelentőséggel bír számunkra, és folyamatosan elemezzük a fejlődési potenciál azonosítása érdekében. Az utolsó Vulkan frissítéssel elértük a mérföldkőhöz a jobb grafikai teljesítményt. Jelenleg a szimulációs teljesítményen van a hangsúly.
    A 2-es közlekedési lázban minden személyt és rakományt egyénileg szimuláljuk. Nincs határ a lakosságnak, sem a rakományok számának. A játék egyéb aspektusait, például az úthálózat összetettségét, szintén nem korlátozza maga a játék.
    A szimulációs teljesítmény elsősorban a rendelkezésre álló számítógépes teljesítménytől függ. A közelgő nyári frissítésben fejlesztések valósulnak meg, és csökken a szimulációs lépések számítási ideje. Igyekszünk a jövőben is tovább optimalizálni a teljesítményt.


    Ha nem lennék annyira öreg, még hinnék is benne!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.06.01. 17:06:04
  • Jóózsf István #2530
    Bocsánat. Kicsit félreérthető voltam. Az április nyolcadikán volt!
    És maga bejelentés az volt, hogy reszelgetik a játékot. Egyelőre a füstölő kamionokról, meg valami eszköztáras mókáról volt szó. A FÁCSÉN lehet követni, hogy miket fognak csinálni.
    Az a hozzászólásom inkább arról szólt, hogy ahhoz képest, hogy bejelentették, béta sehol!
  • Phara
    #2529
    Na volt valami bejelentés 8.-án? Biztos NAGY munkában vannak.
  • Jóózsf István #2528
    Nekem csak egy követelésem van a játékkal szemben és ezt már szégyellem leírni, mert már lerágott csont: A százcsilliárd magos processzorok világában, ne legyen már diavetítés egy játék!!!!
  • Phara
    #2527
    Majd mikor olyan lesz, hogy ki lehet jelölni fő és mellékutakat és lesz elsőbbség adás is az de jó lesz!Vagy a járművek okosabban közlekednek.Persze az nem ebben a játékban lesz...
  • Jóózsf István #2526
    Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.
    Ezt foltozgatják még egy kicsit.
    A fácsén írogatják a fejlesztéseket...
  • tuvixplayer
    #2525
    Csak nem TF3?
  • Jóózsf István #2524
    Nyolcadikán bejelentik, hogy fejlesztik tovább a játékot és hogy a következő hetekben tájékoztatnak miről is lesz szó. Ahhoz képest tényleg jött egy kis információ 27.-én, miszerint a füstöt és a hangokat fogják fejleszteni. Csodálatos!
    De béta még sehol! Nem egy kapkodó idegbetegek.
    Mondjuk most már hova kapkodjanak?!?!? Azon is csodálkozom, hogy egyáltalán foglalkoznak még a játékkal!
  • tuvixplayer
    #2523
    Meglett az amd radeon RX 470. A win10 által talált driverrel ment is a játék vulcanon is. Feltettem a legújabb drivert, múlt hónapban adták ki, és vulcanon a térkép betöltése után vagy visszalép a steam-re, vagy kiakad a gép, újra kel indítani. Open-gl-lel nincs gond. Lehet, hogy valamit állítani kell a radeon szoftverrel?
  • Nohab
    #2522
    Ez alapján radeon.
    https://www.game-debate.com/low-vs-ultra-graphics-settings/35926-transport-fever-2/3598-radeon-rx-470-4gb
    https://www.game-debate.com/low-vs-ultra-graphics-settings/35926-transport-fever-2/2436-geforce-gtx-960-2gb
  • tuvixplayer
    #2521
    Tönkrement a videó kártyám. AMD RADEON volt. Vennem kellene egyet, egyelőre használtan, mert jelenleg el vannak szállva az árak. Maradjak AMD-nél, vagy inkább NVIDIA? Vajon melyiket szereti jobban a játék? AMD Radeon 470, vagy Nvidia Geforce GTX 960? Csak két példa, nagyjából hasonló kártyák.
  • nilorakkft
    #2520
    A város statisztikája is rendben van, egyedül az alacsony lélekszám az amit nem értek. Ahogy írtam az előző kommentembe a város megkapja a kért cuccokat, le is ellenőriztem manuálisan, továbbá a statisztikák is +20 és +60 százalék között vannak. Amit esetleg még hozzáfűznék, hogy létrehoztam egy új várost a térkép tetején, és az nem-e kavarhatott be a large méretű pályán?
  • Nohab
    #2519
    Tudsz a város statisztikájáról is képet csinálni? Nem fogyott el véletlen az áru, vagy akadt el valami jármű huzamosabb időre? Gyárak leépítése nem érintette?
  • nilorakkft
    #2518
    Továbbá az mitől van, hogy egy városom elkezdett elnéptelenedni. Kb. volt 7-900 lakója, vasúton megkapta mindegyik részleg a saját áruját, valamint 3 személyvonat is be van kötve a városba, és van helyi közlekedés is. Most pedig kb. 200 lakosra ürült ki a város, meg az alábbi látható módon tűntek el a házak.


    Utoljára szerkesztette: nilorakkft, 2021.04.16. 13:26:11
  • Nohab
    #2517
    Némelyik modot külön kell kalibrálni. Vagy a modválasztó menüben jobb oldalt vagy a mappájában. Érdemes nézni valami leírást a készítőjétől. Ha nincs más, akkor a steam műhelyből keress egy működő modot.

    Btw. azért tud csak 25 utast vinni a Concord, mert itt a személyszállító járművek kapacitása a negyede a valós társaikénak. Ennek az alapja a teljesítmény optimalizálás. Itt nem képes az engine 4 milliárd embert kezelni :D (lásd lent) Továbbá számíts arra is, hogy a járművek költségei nagyot fognak ugrani, illetve az állomások nem fognak tudni ennyi hirtelen jött emberrel megbirkózni.


    Utoljára szerkesztette: Nohab, 2021.04.14. 16:37:40
  • Jóózsf István #2516
    És a mod-ban nincs évszám véletlenül? Hogy mondjuk csak annak a járműnek az "N"-dik verziója lesz csak olyan kapacitású? Ezzel sűrűn találkoztam autóknál. És akkor az azt jelentette, hogy meg kellett várni azt a dátumot, amitől már az olyan verziójú (Egyébként teljesen ugyanolyan) járművek kerülnek forgalomba!
  • nilorakkft
    #2515
    Ilyen szituáció még nem állt fenn, mivel a legelső, üres reptéren megnyitottam a hangárt és ott figyeltem volna a mod hatására a változást, de semmi. Azaz nem sok működő vonalat akartam volna így felülírni, vagy ilyesmi, hanem még azelőtt, hogy elkezdtem volna a legelső repülőgép útvonalamat. Jah és csak a repülőgép kapacitásokat írnám felül, a többivel nincs bajom de, hogy egy Concorde 25 utast bír vinni, meg a többi agymenés...
  • Jóózsf István #2514
    Le kell cserélned a járművet! (Egy ugyanolyanra!)
    Ez minden járműre igaz beleértve a vagonokat is.
    Általában ebből (is) van a baj, amikor visszavonod a módosítást és nagy kapacitásról kisebbre kell váltani. Ilyenkor imád összeomlani a játék és akkor aztán bogarászhatod, hogy mi okozta! Szóval óvatosan ezekkel a kapacitás módosításokkal!
  • nilorakkft
    #2513
    Jah és a TF2-ről van szó. :)
  • nilorakkft
    #2512
    Üdv! Egy sandboxot nyomok, már bőven a 2000es évekbe járok. Azt szerettem volna elérni egy(vagyis kettőt is találtam ilyet) mod segítségével, hogy valós kapacitása legyen a repülőgépeknek és egy Jumbo mondjuk ne 117 utast tudjon szállítani, hanem 3-400-at mint a valós életben. Mind a két modot leszedtem a játékhoz, külön-külön bekapcsoltam őket mikor betöltöttem a játékot, azonban ennek ellenére semmi változás. Valakinek valami ötlet?
  • fercso
    #2511
    Úgyszint keresném a DKV KCSV6-ot és a CSMG2 (Bengáli) modelleket a TPF2-höz. :)
  • fercso
    #2510
    Sziasztok! Valakinek sikerült konvertálni a TPF2-be a T5C5 (Budapesti Tátrát)? A converter nem akarja az igazságot. Köszönöm előre is a segítséget! :)
  • tuvixplayer
    #2509
    Még nem használtam, de a videóból érthető, mit kell csinálni. Az más kérdés, hogy ő rosszul állítja be a két állomáson az érkezés és indulás időpontját, mert az egyik vonat már odaér, amikor a másik még az állomáson vár. De mindenestre érthető, mit kell csinálni.
  • tuvixplayer
    #2508
    Sziasztok! Normális az, hogy a Vulcanról Open-Gl-re visszaváltás után a térképen egy kis mozgás után elszáll a játék? Ha egyszer Vulcan-nal mentettem, az a mentés már csak Vulcan-nal fog menni?
  • Nohab
    #2507
    Ezt a timetable modot használta valaki már?



    Elméletileg pontos menetrendet lehet adni a járműveknek, vagy követési időt (frekvenciát).
  • selmeczi2 #2506
    Egy klasszikus mellékvonali négyvágányos állomás jobbra-balra kitérőit hogyan oldjátok meg szépen? Ld. kép. A zölden jelölt egy kitérős vágánnyal nincs gond, de jobbra-balra duplakitérős nem mindig sikerült szépen. Egy kitérőre egy másik kitérő építésekor próbálok átszelésekből kiindulni, de nem jön össze. Igazából valami mérőpontok lehelyezése segítene.

  • selmeczi2 #2505
    Köszi! Igen, igen ez jónak tűnik.Esetleg, akinek kéne és nem akar keresgetni, innen letölthető: Track/Street Builder Info
  • selmeczi2 #2504
    OK, köszi!
  • Phara
    #2503
    Nemrég szedtem egy modot: (Track/Street Builder Info) ami ezeket mutatja pályaszakasz és utak építésénél:Length, Terrain height, Slope, Speed, Curve radius
    Új pályának állok neki:)
    A google térképre vetettem előtte egy röpke pillantást. És hát nem sok olyan mezőt láttam mint TF-ben képzeltem.Valóság az kb város/erdő/mezőgazdasági terület hármasából áll.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2021.03.03. 16:46:13
  • Nohab
    #2502
    Van egy mod, amivel automatán szúr le jelzőket a vágány mentén állítható távolságra.
    1. Ezzel a fektetés után már mérhetsz távolságot.
    2. Nincs, de a fenti módszerrel tudsz mérni egy ívsugarat. Húzol kettő, egymással derékszögben elhelyezett vágányt. A 10 méterenként bejelzőzött sugarakat egy körívvel összekötöd és a sebbésségértekét leolvasod. Így megvan, hogy mekkora ívsugár mekkora sebességgel járható. Erről csinálhatsz egy összefoglaló táblázatot is a könnyebb kezelés érdekében. Figyelj arra is, hogy a nagysebességű pálya a virtuális ívtúlemelés miatt nagyobb sebességet engedélyez azonos ívsugárnál.
    3. Ez sajnos nincs. Ha valós táj alapján akarsz építeni, akkor lehet más megközelítéssel kellene csinálni.

    Továbbá arra is érdemes figyelni, hogy az emelkedők is brutális mértékűek lehetnek a valósághoz mérten. Nem nagyon néztem meg pontosan, de 45 ezrelék felett lehet az értéke. Érdemes ezt is lemérni a jelzőkkel. Én erre is egy modot töltöttem le, amely max 30 ezreléket engedélyez az alap pályákra. Rohamemelkedőnek pedig egy másik letöltött pályát használok, amelyen nincs korlátozás.
  • selmeczi2 #2501
    Sziasztok! Régen jártam már erre, újra elővette ma játékot. A legnagyobb problémám még mindig a "szép" pályaépítés, erre vonatkozólag lenne három kérdésem.

    1. Van olyan eszköz amivel látom, hogy egy egyenes pályaszakasz szerkesztéskor milyen hosszú? Méterben, egységben, karikákban bármiben. (Ezt most úgy próbálom belőni, hogy hány darab sebességkorlát jelzést rak a szakaszra.)

    2. Van olyan eszköz amivel látom, hogy egy íves pályaszakasz szerkesztéskor mekkora sugarú? Méterben, egységben, karikákban bármiben. (Ezt most úgy próbálom belőni, hogy mekkora sebességkorlát jelzést rak a szakaszra.)

    3. Van olyan eszköz amivel látom, hogy egy íves pályaszakasz szerkesztéskor hány fokos? Méterben, egységben, karikákban bármiben. (Ezt most úgy próbálom belőni, hogy hány darab sebességkorlát jelzést rak a szakaszra.)

    Köszi: selmeczi2
  • Nohab
    #2500
    Ajánlom először a kampány játszását, mert az egyben tutorial is. Ott majd érezni fogod, hogy melyik pálya típus a kedvenced.
  • Desert
    #2499
    Sziasztok!
    Megvételre került a Transport Fever 2 is, mit érdemes először építeni ebben? :)
    Néztem a generálását a pályának, külön állítható miből mennyi legyen, egy normál térképen 1x1 mennyit érdemes beállítani a városokból, nyersanyagokból?
    Köszönöm.
  • Jóózsf István #2498
    Na? Kipróbáltátok? Vagy észre sem vettük, hogy megjelent?
  • Nohab
    #2497
    Én csináltam egy másolatot a letöltött modokról a Tf/mod könyvtárba és azokat töltöttem be a legelején, s nem közvetlen a műhelyről letöltötteket.

    Nekem ne egy modder mondja meg mikor kezdjek új pályát.
  • Jóózsf István #2496
    Zseniális! Megint hazavágta egy mod a mentésemet! Ez a játék megy a kukába. Nem idegesítem magam vele!
  • Jóózsf István #2495
    Naná. Meg is nyilatkoztam: #2480-tól #2483-ig!
  • Borg
    #2494
    Vulcanos beta verziót tesztelte már valaki?