7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #5275
    Remek, zsinórban az 5. minor update jött ki. Na mindegy.. Talán legközelebb Keen..
    És újra be lett az üveg mocskolva, megint tiszta poros, retkes. Szapulják is érte őket szépen a fórumon.

    Így aztán kész kín kinézni az ablakon. Eleve azt sem értem, a kamera képe miért ilyen mocskos, annak se látni szinte semmit a perfériáján.. Keen please..
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.05.18. 22:44:35
  • laci4321
    #5274
    Igazad van Julian, túl agresszív volt az a mod. Reméljük a mostani beváltja a hozzá fűzött reményeket. :)
    És pár óra múlva kiderül, jön-e a multiplayer update vagy várunk még tovább egy kicsit.

    Köszi Husi hogy kicserélted. :)
    De nem mondod, hogy mindig respawn-al ébredsz? :D Végül is az is egy megoldás , és nem is olyan rossz :D
  • husi
    #5273
    Hi

    Átraktam a másik tisztító mod ot.
    Ill majd lementem a szervert és felrakom FTP-re ha az lesz a vége..

    Én soha sem építek cryo-t :D mindig mindent berakok egy konténerbe.
    Utoljára szerkesztette: husi, 2017.05.18. 16:20:03
  • RJoco
    #5272
    Bocsánatodat kérem!
    Teljesen fölöslegesen vitatkoztam veled, egyszerűen csak haragszom a mod-ra, a játékra és a készítőkre is.

    Egy takarító mod tényleg csak használna, de semmiképp sem a jelenlegi formájában.
  • laci4321
    #5271
    Egyébként észrevettem, hogy most már végre lehet a blokkok neveibe a magyar billentyűzetről is kapcsos zárójeleket és egyéb különleges karaktereket irkálni! Nagy segítség a szkriptek használatakor, köszönjük SE :D
  • laci4321
    #5270
    Husi lehetne egy kérésem? Én azért eljátszogatok a szerón, és nem szeretném ha kárba menne a munkám. Ha valaha is a szeród megszűnne, elküldenéd a mentését?
  • laci4321
    #5269
    Ha az első eset bekövetkezik, akkor jó hogy nem törlődik a 2 hajó, hiszen csak energia kellene beléjük.
    Második eset: ha egy voxelhez van rögzítve leszállótalppal, akkor hogy tud arról lerobbanni? Csak úgy ha a leszállótalp ott marad a voxelen, és a hajó többi része (ami szemét) elrepül. Ez esetben, ha működik a trashcleaner, az egyetlen törmelék ami marad a támadás után egy leszállótalppal rögzített izé, és ennyi. Nem pedig tucatnyi kicsi blokk, ami repked szét az űrben és igényli a számolást.

    Ha 1000 km-re jár áram nélkül a hajó, a trashcleaner nem törli, mert csomó egyéb kritériumnak megfelel. (beacon, antenna van rajta pl.) Így a SETool-al visszahozható különösebb probléma nélkül továbbra is.

    A drónok kicsi hajók, de mikor lezuhannak, vagy egy gépágyú kilövi a közepükről a központi blokkokat, akkor sok darabra esnek szét.

    Nem a kráter a lényeg, hanem a sok törmelék ami a szabálytalan felszínű kráterben van. Ha közel mész a blokkokhoz, sok esetben hallani ahogy "fészkelődnek", vagyis igénylik a számolgatást.

    Kell az a multiplayer update az SE-nek, mindig is kellett, Igazából a tavaly évi terv volt az, hogy a multiplayert gatyába rázzák végre, de aztán nem lett belőle jóformán semmi, inkább a blokkok kinézetének felújításával foglalkoztak, meg egyéb optimalizációkkal. Már a tavalyi évre volt betervezve az is, hogy majd év végére már ott tartunk, hogy hivatalos SE szerverek lesznek, amikre lehet majd csatlakozni. Szóval már nagyon várjuk, és reméljük tényleg hozza amit ígér, egy végre játszható MP-es játékot.
  • RJoco
    #5268
    Pl. két hajót összekapcsolok - landolok egyiken a másikkal. Majd jön a fizikai bug és össze vissza kezd el mozogni a hajó, amit a hajtóművek próbálnak kompenzálni. Ennek következtében kifogy az üzemanyag és elindul a hajó egy utolsó útra.
    De az is elképzelhető, hogy valami oknál fogva egy hajó lerobban egy voxelről (baleset vagy szándékos), ellenségek lövik szét. Az erőhatásra elindul valamerre, de mivel ott a rögzített futómű vagy konnektor, így nem törlődik.

    Az SE szerver üzemeltetése nem sétagalopp, elég sok bug van a játékban, amit érdemes orvosolni vagy nem maradnak játékosok és értelmetlen lesz a szerver.

    Korábbi szerverünkön is volt olyan, hogy 1000 kilométerekre járt két áram nélkül maradt hajó. Pont a fent említett okok miatt. SETool-lal vissza lehetett hozni őket. Ha nincsenek összekapcsolva, akkor törlődnek, ha meg össze vannak kapcsolva, akkor is mindegy a tulajnak, mert sehogy nem éri el.
    Elég sok kallódó törmelék volt, párszor töröltem őket. Az, hogy nem volt drón egy dolog. De volt olyan hajó, amit nem sikerült elfoglalni, csak megrongálni. De eleve foglalásnál is keletkezett törmelék. A saját megrongálódott hajóinkról nem is beszélve.
    Azt nem tudom, hogy a drónok mennyi törmeléket generálnak vagy, hogy mekkorák, mert sajnos nem láttam azt az egyet sem közelről, ami lelőtt.
    Krátereket meg csinál a meteoreső is.

    De mindegy is, én úgyis kihagyom ezek után ezt a szervert. Így semmi értelme. Pedig kedvem az most elég nagy lett volna hozzá.
  • laci4321
    #5267
    Hány olyan eset van, hogy 2 sodródó összetört hajó az űrben össze van kapcsolva egy futóművel? De komolyan.. :D :D Egyiken sincs energiaellátás, mégis valahogy össze vannak kapcsolva. :D Azt valahogy direktben kell megcsinálni, merthogy véletlen nincs ilyen az tuti! Ha ez mégis megtörténik valahogy, akkor bizony megérdemlik hogy tovább létezzenek! XD

    A SEToolBox-os takarítgatás egy időigényes feladat, plusz semmi sem garantálja, hogy véletlen nem lesz törölve egy átnevezetlen "Small Gris 3033", amin csak egy projektor blokk van, meg 2 páncél blokk, meg egy kis rotorfej, és ennyi. Emberi szem simán nézheti egyrészt törmeléknek, másrészt meg nem elvárható senkitől, hogy a SEToolBox-ban minden egyes ilyen átnevezetlen small gridet megnézzen, hogy miből áll, és aszerint törölje. Pont erre lennének valók a tisztítók.

    És a korábbi szerverünkön közel sem volt annyi törmelék, mint amennyi már az én bázisom körül felhalmozódott mióta játszom. A drónok szépen hullnak alá, és egy-egy drón szétesése után pár perccel a tisztító legalább tucatnyi törmeléket töröl ki.
    És igen is a játék folyamatosan számolja minden egyes rácsnak a hol létét és esetleges mozgását! Akkor is ha le van szállva! Egy egyszerű kísérlettel ezt te magad is meg tudod nézni: egy bolygó légkörében ejts le pár nagy és kis hajót, majd várd ki a lezuhanás végét, mikor már szétesett minden, és van vagy 40-50 törmelék a mezőn, a keletkezett kráterekben. Ami ha belegondolsz, pár kis drón szétesése után egyáltalán nem sok. Nekem egy 3 éves i7-es procim van, de a szim. sebesség még mindig lezuhan 0.6-ra kb. egyszerűen nem tudja kezelni a játék a sok törmeléket. (A VRAGE motor már rájöttem: fos! :D )
    Tisztító nélkül mi is csak azért voltunk meg, mert mint mondtad, nem voltak nálunk drónok. És az elhaladó hajók sem támadtak. Az SE csak a már messzire elsodródott, energiaellátás nélküli hajókat törli ki. Azelőtt csak potenciális szemétként jelöli meg, de nem törlődnek, sok kicsit sokra megy alapon zabálják a procit. Muszáj őket kitörölni.
  • RJoco
    #5266
    Én mindig megvártam, hogy betöltsön és mindig az éledő képernyőt tudta csak betölteni. Pedig sosem nyomtam semmit.

    A mentési lag már csak azért is nagyon zavaró volt, mert a kevés energiával rendelkező hajót visszakényszerítette korábbi pozíciójába, de az energiát nem kaptam vissza.

    A törmelék törlő 10 és 13 percenként ellenőriz és, ha nem lát a közelben senkit, akkor töröl. És itt is vannak olyan kritériumok, hogy átnevezettet, antennával vagy beacon-nal szereltet nem töröl, de ennek ellenére mégis.
    Szerintem fölösleges. Bár korábbi szerverünkön nem volt drón, csak elmenő hajók, de nem a törmelék okozta a gondot, pedig volt benne azért elég.
    A lezuhant dolgok szerintem pont nem terhelik annyira, tekintve, hogy mozdulatlanul pihennek, nem kell folyamatosan pozíciót számolni nekik.
    Korábban, ha krióban lépett ki valaki, akkor a karakter ott maradt a krióban, más játékos látta a nevét is. Vagyis, ha ott lenne a karakterem, akkor a hajóimat sem szabadna törölni. De valamiért mégis eltűnik.
    Valamint nekem folyamatosan kiírta, hogy törölni fogja a Static és small grid-eket (név szerint írta őket), holott ilyen nevű már nem volt a közelemben, mert átneveztem őket. Ennek ellenére csak az állomás volt meg, a hajókat eltüntette.

    A futóműves rögzítés is működhet igencsak hibásan. Főleg, ha nincs is rajta futómű. Mert pl. a fúró hajómon nincs futómű, mivel a bolygón egyszerűen leteszem a fúrókra és szépen megáll rajtuk.
    De olyant sem fog akkor törölni, ha mondjuk két összetört és sodródó hajót összekapcsol egy futómű. Pedig az szemét lesz, ha sodródik.
    A másik meg, hogy ki az aki erre figyelni fog? Ha korábban arra nem figyelt senki, hogy egy voxel-hez kapcsolja a hajóját, mert bebugzott a fizika, ha nem tette és inkább abbahagyta a játékot?

    Amíg törlő mod működik és krió nem működik (lehet, hogy a kettőnek köze is van egymáshoz), addig ezen a szerón én nem játszom többet.

    A floating object-eket tudja törölni a játék magától, a többit meg esetleg időnként Husi takarítja SEToolBox-szal.
  • laci4321
    #5265
    Érdekes, most hogy beléptem, én sem a krióban ébredtem, és oda lett minden ami nálam volt. De talán lehet azért, mert hosszú volt a betöltési idő, én meg nem tudtam mi van és rányomtam a respawn gombra. Lehet csak várni kellett volna hogy eljusson már végre odáig a szeró, hogy nekem van karakterem a krióban. Szerencsére nem sok cuccom lett oda, de akkor is... Tanultam a leckéből, most már mindent berakok a konténerbe a krióba fekvés előtt. Vagy a krió tárolójába.

    Rendkívül zavaró, hogy mindig amikor a szerver ment (5 percenként?), a kapcsolat megszakad 10 mp-re. Én meg visszakényszerülök oda ahol akkor voltam. Volt hogy így már átestem a felszínen is, és nem tudtam visszamenni. :D Ezt végül egy fúróval való fúrás oldotta meg. Nem tudom ez hogy jött össze, hogy így belaggol mindig mentésnél, de elvileg a szerver szimulációs sebessége nem változik közben, szoktam nézni. A kapcsolattal vannak komoly problémák, ez a szolgáltató nem jó. Amikor pedig játékos csatlakozik fel, az egész szerver szim sebessége leesik 0.2 körülire és minden laggol, bár úgy sejtem ez azért van, mert akkor sok mindent kell betölteni az ő környezetében.

    Én szerintem mindenképpen szükséges a törmelék törlő!, mert a környezetemben sok drón zuhan le és ripityára törik. Felhasználható részek nem maradnak benne, csak a sok törmelék. Ami egy idő után igenis leterheli a szervert teljesen, a játék nem bírja a törmelékeket és nem is törli alapesetben.
    De ez a szervertörlő tényleg nagyon agresszív! Az, hogy töröl olyan objektumokat is, amiket én építettem és lekapcsoltam az abszurd. Pl. ha a bázisomra teszek egy rotor egységet, amire egy kis rotorfejjel kapcsolt projektoros kivetítő alapot teszek rá, akkor pár perc múlva kiírogatja, hogy törölni fogja azt az átnevezetlen Small Grid 7707-et, amit én ott létrehoztam. Holott van energiaellátása, és a bázisomhoz csatlakozik! Miért lenne törmelék, attól, hogy nincs neve?
    Sőt mielőtt átneveztem az új bázisomat, azt is írogatta kifelé, hogy törölni fogja a Static Grid 3033-at... Kérdem én: egy bázis miért töröl? Egy bázis hogy lehetne már törmelék? Ha egy bázist megtámadják, és lelőnek róla egy darabot, akkor az átalakul úgy is nagy hajóvá, és sodródik. Na az már törmelék! Szóval ez a névadás alapján való beazonosítás egyszerűen vicc szerintem.

    Nem próbálnád meg inkább a másik, általam belinkelt megoldást? Úgy láttam az sokkal komolyabb kritériumoknak felelteti meg az egyes törmelékeket, mielőtt törölné őket.

    Akkor töröl egy gridet, ha nincs rajta SEMELYIK:
    Beacon, vagyis helyzetjelző
    Antenna
    Locked Gear, vagyis rögzített leszállótalp!!
    Locked Connector, vagyis rögzített connector!
    Wheel, vagyis kerék!
    rotor end pieces, vagyis ha nem rotorfejhez csatlakozik!
    piston top, vagyis ha nem egy piston tetején van!
    Plusz a bázisokat eleve figyelmen kívül is hagyja.

    Ha bármelyik kritériumnak megfelel, vagyis ha pl. nincs semmi energiaellátása, de egy leszállótalppal csatlakozik valamihez, akkor már nem lesz törölve a hajó.
  • RJoco
    #5264
    Akkor sajnos rosszul működik.
    És nem is kéne rá egyáltalán. Vagy jól be kellene állítani.
    És annak is jó lenne utána nézni, hogy miért nem működik a krió rendesen. Korábban nem volt vele gondunk.
    Bár mástól még nem hallottam, de én rendszeresen a medical-lal éledek.
  • husi
    #5263
    Ez van most fent:

    http://steamcommunity.com/workshop/filedetails/?id=666848746
  • RJoco
    #5262
    No jó. Nekem most telt be a pohár.
    Amellett, hogy megint nem a krióban ébredtem, ahol kiléptem.
    Ott hagytam a fúróm az állomásomon. Átnevezve, antenna rajta, az egész villany alatt, reaktor bírja vagy 6 napig.
    Ez tegnap úgy 23:30 körül volt.
    Most nincs sehol a hajó. Újat építeni meg már nem tudok és ilyen feltételekkel nem is akarok.
  • RJoco
    #5261
    A kezdő hajót teljesen szétbontottam. Ez egy kis hajó volt, kis blokkokkal.
    Jó lenne kikapcsolni ezt az eltüntetgetőset. Engem baromira zavar és irritál, hogy bármikor eltűnhet valamelyik járművem, állomásom. Mert mondjuk elfelejtem átnevezni vagy átnevezés előtt dob ki a játék.

    Régen volt egy mod, amivel ki lehetett lépni úgy is, hogy valamilyen vezérlő székben ültem. Ha már úgysem működik a kriós kilépés.
    De mindenképp jó lenne egy disconnect elleni script, amivel visszakaphatom a cuccom ilyen esetben.

    Én itt béreltem anno a szervert, itt azért nem volt gond a mentésnél.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.05.16. 20:14:49
  • laci4321
    #5260
    Egyébként Husi melyik szerver tisztítót is használod?
    Ezt? trashcleaner
  • laci4321
    #5259
    Igen ez a mentésnél belaggol teljesen dolog engem is eléggé leterhel agyilag.

    Azt írta Julian, hogy egy kis felderítőhajója tűnt el. Annak pedig nem kellene alap esetben.
    Emlékszem mikor az első szervert toltuk, akkor ez alap mod volt, kár hogy már nem működik: [MP] Restore Player Inventory at first Respawn
  • husi
    #5258
    Ez az át nem nevezett dolog minden kis blokkra vonatkozik.
    A kezdőhajót (ha jól értem ez az volt) meg az alap gép veszi el nem a mod.

    Sajnos én is azt tapasztalom, hogy laggol, már nézelődtem más szolgáltató ügyben...
  • RJoco
    #5257
    Jah, és folyamat kapom az értesítést, hogy az át nem nevezett dolgokat törölni akarja a játék. Holott minden dolgom át van nevezve.
    A röhej, hogy a félkész hajót, ami még energia forrás sincs, nem törölte a szerver. Csak azt, ami működött.
  • RJoco
    #5256
    Már csak 7 mod van a szerveren.

    Baromi nagy problémák!!!:
    Tegnap krióban léptem ki a játékból, erre most mégis a medical-nál ébredtem az alap felszereléssel. Ez így baromira nem gyere be. Üzemanyag van bőven, napelem és akku is.
    Tegnap a kis felderítő hajómon majdnem lemerítettem az akkut, így a fölös dolgokat kikapcsoltam, hogy mikor fény éri a napelemet, akkor minél jobban feltöltse. Fölös dolog volt az antenna, érc detektor, továbbítók. Most nincs meg a hajóm.
    Rögzítve volt az állomáshoz és saját neve is volt.
    Az akku cellához szilícium kell, ami nincs, korábban is Komputer-ekből nyertem ki, de már abból sincs. Így esélytelen, hogy még egy hajót építsek, mivel a reaktor komponenshez ezüst kell és azom sincs. Meg amúgy is. Sok alapanyag volt benne.
    KÉREM VISSZA A HAJÓM!!!

    A szerver sebessége eléggé megbicsaklik mentésnél és betöltéskor is folyamatosan kiírja, hogy lassú a szerver sim sebessége.
    Ez vagy a szolgáltató részéről nagyon rossz vagy ennyire elcseszték a játékot. Korábban azért jobban ment, mikor én béreltem, de máshol.
  • RJoco
    #5255
    Hát már rég használtam én is a modot, lehet az volt az és akkor nekem sem megy.

    A 200m úgy jött le, hogy mikor lehullottak, akkor gyors odamentem a kráterhez ércet gyűjteni. És az 200 méterre volt a bázisomtól. A legközelebbi.
    Én a felszínen építkezem. Eddig nem volt gondom. Gyanítom, hogy mikor nem vagyok belépve, nem jönnek meteorok. De ez nem biztos. Majd nemsokára kiderül, mikor belépek és megvan e még a bázis.
  • laci4321
    #5254
    Ilyen erős üveg volt a Diamond Bonded Glass mod, csak kár hogy már nagyon régen volt frissítve, és nem működik jelenleg. :( Pedig én is szívesen használtam anno.

    Ez a 200m tényleg így van? Érdekes. Mondjuk még én sem tapasztaltam, hogy a közvetlen közelemben estek volna le azok a sziklák, de még nem igazán figyeltem rájuk, jelenleg a föld alatt tevékenykedek. Neked a felszínen van a bázisod?
  • RJoco
    #5253
    Engem nem zavarnak a meteor záporok. Ami azt illeti, már várom is őket, bízva, hogy lesz bennük megfelelő nyersanyag számomra. Kutyák nincsenek a Föld szerű bolygón.
    Visszatérve a meteorokra, először nagyon sokára jöttek, azt hittem már, hogy nem is lesznek. De aztán csak megjelentek.
    Kb. 200 méterre tőlem csapódtak be. És azóta is ez a távolság. Ha ez így marad és mindig hozzám méri a távot, akkor csak arra kell figyelnem, hogy ne legyek a bázis 200 méteres sugarú körcikkelyén. Bár adott esetben a nehéz páncél blokk tető megvédheti a bázist a nanite építőkkel. Érdemes lett volna egy páncélozott üveg mod-ot is feltenni akkor már és akkor készülhetnének a szép kupolák is kisebb veszéllyel.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.05.14. 22:13:45
  • laci4321
    #5252
    Nekem nagyon bejönnek a drónok, tetszik hogy van végre egy kis eszük is, de ki lehet azért cselezni őket :D Menekülnöm is kellett előlük a fegyvertelen kezdőhajóval, nagyon izgalmas volt. :D
    Viszont az biztos, hogy így az űrben nem lehet kezdeni. Csak egy már jól felfegyverzett és önregenerációra képes (egy Nanite Controll Factory-val felszerelt) bázis maradhat meg 0-24 órában az űrben. A nagyon gyakori aszteroidazáporok meg a bolygófelszíni bázisokat lehetetlenítik el, engem inkább azok zavarnak amúgy :( Nem látom értelmüket, csak annyi hogy kötelezően a felszín alá kell így építkezni és kész. Pedig nagyon szép kupola blueprint-jeim vannak, amiket szívesen megépítenék és berendeznék a felszínen bázisként. De nem baj, így a felszín alá lesz megépítve :D, ahol senki sem találja majd meg :/
    Igazából ha a turretek képesek lennének ténylegesen leszedni a bejövő aszteroidákat, akkor nem lenne gond semennyire, de nem jók a tapasztalataim sajnos ezzel kapcsolatban.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.05.14. 19:59:30
  • RJoco
    #5251
    Csak nem bírok leállni róla.
    Próbálgatom a kezdéseket és egy kettőt tényleg nem értek, hogy miért van benne.
    A drónok meg igencsak agresszívra vannak állítva. A kis fúró hajóval éppen megtaláltam a nekem tetsző kavicsot, erre megjelent egy drón a semmiből úgy 5 km-re és egyenesen nekem jött...
  • RJoco
    #5250
    Ezt nem tudtam, köszi az infót!
  • laci4321
    #5249
    Az elit fúró: nagyobb lyukat fúr, automatikusan fel is veszi a kifúrt érc kb. 50%-át, de még így is a lehullt ércek jóval nagyobb mennyiségűek mint az alap fúró után lehullottak, a gyorsaság viszont nem jobb, ugyanolyan lépésközönként történik 1 fúrás.

    És igen a farkasokból is jön nyersanyag.
  • RJoco
    #5248
    Jah, amúgy a pókok is dobnak ezt-azt. Motort, komputert, stb. Gondolom, akkor a kutyákat is lehet loot-olni.
  • RJoco
    #5247
    Ezt jó tudni. A színes részt én is láttam, de mivel a fúró nem jelzett semmit, meg az érc detektor sem, így gondoltam, nincs is.

    Tudtommal csak a fúrást gyorsítja meg az elite. Vagy azóta módosították és a mennyiséget is növeli?
    Ami azt illeti, már rég nem fúrtam kézzel. Inkább összerakok valami egyszerű fúró hajót.

    Mozgás közben nekem sem jöttek meteorok, pedig én is hosszan kerestem a kavicsokat az űrben (de mint kiderült, hiába). Meg is kajáltam, míg egyenesen haladt a hajó. A Marson meg meglepődtem, mikor jött egy adag. Majd nem sokra rá még egy adag. És így tovább.
  • laci4321
    #5246
    Van is bennük! A becsapódás helyén generálódnak ércek! Nem mutatja őket a kézi fúró szenzora, meg semmilyen érc detektor, de ha odamész egy ilyen mikrokráterhez, látod a színes ércet.
    Igaz bazi kevés, de a becsapódások helyén 400 körüli nyersanyagot be lehet gyűjteni a szimpla 1-es szintű fúróval, gyűjtöttem már be platinát is, pont ma reggel a szerón! Komolyan :D A fejlettebb szerszámokat meg is csináltam belőle. Az elit fúróval megy több is gondolom, bár azzal még nem próbáltam, csak létrehoztam őket az assemblerben és nem sokára léptem is ki.

    De érdekes, hogy már az elejétől kezdve is volt, én nem találkoztam vele egyáltalán pl. mikor pár napja keresgéltem az aszteroidákat az űrben, és nem találtam őket. Nem jött akkor meteorzápor egyáltalán.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.05.13. 14:43:47
  • RJoco
    #5245
    Nekem már először is jól jöttek, ahogy kellett. Nem tűnt fel, hogy most sűrűbben jöttek volna.
    A környékemet azért elég jól elkerülik, nem engem céloznak, hanem mellém. És elég jól megcsinálták a becsapódást is, effekttel és kráterrel. Az még jobb lenne, ha érc is lenne bennük. Pl: platina. Ha már kintről jön...
  • RoboKutya78
    #5244
    még mindíg hatalmas kavicsok esnek mikro meterorok nincsenek amik max 1 2 blokkot ütnek át?
  • laci4321
    #5243
    A meteoreső tényleg eléggé fel lett véve, mikor pár napja elkezdtem szinte nem is volt, most meg jön 15 percenként kb.

    Amúgy nem egy katasztrófa, csak nem lehet így a felszínre bázist építeni :/ A föld alá kellett bevegyem magam.
  • RJoco
    #5242
    Hát nagyon ráfér egy update a multira.
    Kicsit megint kísérletezgettem és az elmúlt másfél óra megint mehetett a lecsóba. Baromi idegesítő. És nem másért, mert a medical bugzik, mint állat.
    Korábban, lerakás után mindegyik pontja odaragadt a platformhoz. Jelenleg csak az a része fix, ahol a továbbító nyílása van. Sajnos csak ott is lehet hegeszteni, vagyis amíg nincs kész, addig simán át tudok menni az egészen.
    Nos, az előbbit (rögzítés) nem tudtam és mikor kiszedtem alóla a blokkot, az egész elmozdult. Mivel nem tudtam sehova kötni, így szét akartam szedni, hogy újra lerakjam. Azonnal elremegte magát és a környezetében mindent elvitt. Konténert minden anyagommal, kriót, o2 generátort.
    És emellett még a rohadt pókok is baromi undorítóak és rendszeresen jönnek, mint a meteor eső.
  • laci4321
    #5241
    Visszavonom amit írtam, úgy tűnik csak ahol először jártam az volna nagyon gyér az aszteroidákban. De miután újrakezdtem, már egész jól generálódtak tényleg.
    Az más kérdés, hogy az űrön végigkergetett egy "Strike Drone" , 30 perc alatt sem sikerült leráznom, 30 percig jött utánam!! XDD Végül jött egy ötlet hogy elhúztam egy aszteroida mellett, majd úgy mozogtam tovább, hogy az végig köztem és a drón között maradjon, és az meg beleszáguldott. Ekkor felbukkant 1-2 km után a Sniper Drón... XDD Szóval na: jó kis kezdés :D
  • laci4321
    #5240
    Érdekes ez az aszteroidagenerálás, láttam sziklákat a gravitációs mezőn belül is, míg az űrben rendkívül ritkák.
    Mindenesetre az egyik aszteroidára való landolásnál sikeresen letörtem a hajó aljáról a refineryt-t, szóval ahh, béna vagyok, kezdhetem újra XD
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.05.12. 19:42:10
  • husi
    #5239
    Módosítottam a beállítást és csináltam egy WIPE-ot.

    most megy 30 napig (még 27) 20 nap múlva lesz a szavazás, arról, hogy mi legyen.
  • RJoco
    #5238
    Ha megcsinálják a multit, akkor én nagyon szívesen játszom. Ami azt illeti, a 10 eurót is simán kiperkálom, ha van értelme. A múltkor sem csináltam ebből gondot, csak 1 hónap után kihalt a szerver és az emberek inkább valami mással foglalatoskodtak. 3 hónapra volt előfizetve.
    Az update-ekre meg tényleg figyelni kell, sajna a szerverek nem csinálják meg maguktól. Viszont szerencsére a mod update-eket orvosolják automatikusan.
  • RJoco
    #5237
    Nálam ez változott.
    Én a Földtől vagyok kb 5 km-re (mármint a gravitációs terétől) és elkezdtek aszteroidák generálódni, ha jól láttam. Ami azt illeti, még hajók is el szoktak menni a bázisom mellett úgy 8-10 km-re.
    Bár ez nem mostanában volt, mert nem tölti be a mentésem jelenleg.
  • laci4321
    #5236
    Meg is van a bibi a belinkelt config fájlban megtaláltam :)

    SessionSettings ProceduralDensity 0.00

    A procedural density-t módosítani kell, jelenleg így 0 a generált aszteroida sűrűség. 0.5-nél már magas sűrűséget kapsz (azt olvastam itt), eképp dönts milyet szeretnél :)

    Ha van egy bughalmaz, azért nem szívesen fizetnék, ez volt anno a gond az első szerverünkkel is :/ Órányi játékidők tűntek el egyszerűen a semmibe, egyszerűen túlságosan felbosszantott, hogy folytatni tudjam.
    Pár héten belül jön ha minden igaz egy major multiplayer patch, ez a mai update videóban is elhangzott. Én nagyon szívesen részt vennék egy multiplayerben, amint megérkezik :)