7903
Space Engineers

Katt a képre
  • kipeti
    #5395
    Még rosszabb és még gyakoribb már 5-10 percenként ki kell nyirnom magam hogy helyre jöjjön 5-10percre, ha az easy inventory okozza akkor lehet hanyagolni kellene
  • RJoco
    #5394
    Én meg legelőbb csak szerdán tudom megnézni
  • laci4321
    #5393
    Viszont úgy tűnik az inventory bug csak még rosszabb lett, most már kiterjed egészen a karakterre is, a saját táskámban bekövetkezett változásokat sem látom egy idő után. Szép lassan minden egyes blokk inventory ablakának oda lesz a láthatósága, azért ez elég durva...
  • laci4321
    #5392
    Srácok
    Srácok

    Nézzétek a fényeket . Gyönyörűen vannak számolva a világítások és az árnyékok És a szim sebesség is eddig stabil 1.00. És tényleg úgy érzem folyékonyabban is fut a játék!
  • husi
    #5391
    toltam is egy restartot hátha frissül
  • laci4321
    #5390
    Legalábbis ennél a szolgáltatónál Husi! :)
    Mert elég gyenge a szerver gép teljesítménye...

    ÉÉSS IGEN! Megérkezett a major update, amire Xocliw úgy hivatkozik a videóban, hogy egyike a legnagyobb update-knek a játék történetében! Nézzétek az eheti videót, ahogy szépen egymásnak mennek vagy 20 hajóval, és 1.00 a szimulációs sebesség végig! Csodálatos Említett még olyat, hogy lesznek még optimalizációk, hát kíváncsian várom :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.01. 21:08:59
  • _susu_
    #5389
    Sziasztok!

    Külön szerverbe én is beszállnék!

    Amúgy a serverblend itt ír ping-eket: https://serverblend.com/low-ping-network/, azt írják Londonból Montreál 92ms, ami már annyira nem jó (főleg mire ideér, lesz az 120-150 is), de a francia jónak tűnik.
  • husi
    #5388
    Szerver:
    Running until: Monday, 06/05/17, 11:48 am

    Ha jól értem akkor ez kuka és hanyagoljuk..
    (persze lementem és felrakom a mentést)
    Utoljára szerkesztette: husi, 2017.06.01. 12:02:48
  • kipeti
    #5387
    örök hálám meg mentettél legalább egy négy órás farmtól
  • RJoco
    #5386
    SeToolBox-szal kell törölni, az átnevezett hajókat könnyű felismerni a listában, nem kell rájuk klikkelgetni.
    Az 1x1x1 blokkok is nyugodtan mehetnek a kukába, úgysincs gazdájuk.
    Az NPC drónok elég egyértelműen vannak jelölve, egyszerű a törlésük és elég sok is van belőlük.

    A takarítást úgy érdemes megcsinálni, hogy egy közvetlen mentést követően leállítod a szervert.
    Letöltöd a mentést, megszerkeszted a SeTool-lal, mented, majd elég a SANDBOX_0_0_0_.sbs fájlt visszatölteni a szerverre, nem kell az egészet. És újraindítod a szervert. Elég egyszerűen megvan. Én így csináltam anno.
    Elvileg a SeTool csinál egy SANDBOX_0_0_0_.sbs.bak fájlt, ami lényegében a biztonsági mentésed, ha valamit nem jól töröltél volna ki.
  • laci4321
    #5385
    Király vagy Husi :)
  • husi
    #5384
    restore backup in progress.."May 31, 2017, 5:14:38 AM"
  • kipeti
    #5383
    senki 4óra óta
  • laci4321
    #5382
    Az enyémet nem :)
    Van valaki a szerveren?
  • kipeti
    #5381
    basszus kulcs kérhetnék egy biztonsági mentés vissza állítást rossz blokkot bontottam le és az épülő hajóm ment a kukába szó szerint 18:50 előttről, de csak ha más munkáját nem teszi tönkre
  • laci4321
    #5380
    Az az admin cucc elég gáz igen, életrabló vele törölni a szemeteket. SeTool box-szal érdemes inkább megnyitni a mentési fájlt, abban pár perc alatt kitörölhetsz mindent, és aztán visszatöltöd és mehet is tovább a játék.

    Amúgy tényleg az kéne, hogy mindenki átnevezgesse a kis és nagy hajóit, és akkor neked is sokkal gyorsabb lenne a dolog. Nem tudom a SeTool kiírja-e hogy ki a tulajdonos, nem rémlik hogy kiírná, csak ha rákattintasz. De akkor meg megint ott vagyunk, hogy egyesével lehet törölni. Bár még így is sokkal gyorsabban, mint az admin tool-al.
  • husi
    #5379
    1-2 dolgot töröltem de a beépített admin cucc erre szinte alkalmatlan annyira fos.
  • kipeti
    #5378
    na most én kaptam el az inventory bugot :)
  • RJoco
    #5377
    Kitakarítottam a mentést, de nem lett kisebb.
    A meteorbecsapódásokat külön nem jelzi a SeTools.
  • RJoco
    #5376
    Tuti, hogy volt rajta lámpa a backup előtt. Kétszer is tettem rá. Érc detektort csak egyszer tettem rá és jóval korábban mint a lámpákat, csak most jutott eszembe megnézni, de nem volt.

    Nekem is SSD-m van, sokáig nem volt beakadva. Szerintem a szerveren HDD van.
    A ram-ot meg egyáltalán nem értem. Ott volt 4-5 GB szabadon, a lapozófájlból is csak 40 MB-ot használ az 1 GB-ból.
    És mégis reklamált a win és egyszer csak bezárta. Mivel a szerver mentési ideje volt beállítva a világon, így inkább nem is léptem vissza megnézni, hogy épp mennyit veszítettem.
    Mondjuk érdekes, hogy az első mentésnél jelezte a memória szükségét, de utána sem hagyta abba.

    A meteorokat, illetve aszteroidák helyeit nem is néztem SeTools-ban. Az kb. elárulta volna a dolgot. A könyvtárban láttam, hogy sok aszteroida fájl van, de minden felfedezett aszteroidát eltárol és nem is nagy a méretük. Viszont azért páran játszottunk vele már.
    A Holdon nem tudom mi van, mert az durván nagy. Ha oda potyognak a drónok, akkor lehet azért van. Mindjárt meglesem, ha kitakarítom, akkor mekkora lesz a mérete.
  • laci4321
    #5375
    Valami rejtélyes oknál fogva néha elfelejtkezik sok törlésről az a takarító mod is igen, de nélküle ki tudja hol tartanánk. És köszi hogy megtartanád az NCF-et :)
    (Tegnap délután lett készítve a backup, nem lehet hogy akkor még nem volt rajta a detektor és a lámpák?)

    Amúgy! Az én gépemen kb. 5-10 mp volt a mentés (akkor nálam is beakad teljesen), nekem SSD meghajtóm van. Úgyhogy a szeró már csak ezen a téren sem acélos, mostanában már 40 mp-ig is elmegy a mentésnél.
    Érdekes nekem 8 GB-om van, de nem akarta bezárogatni. Szerencsére 1 hét és 16 GB-ra fog bővülni , akkor aztán remélem megoldódik pár dolog (pl. szim sebesség és FPS drop néha a bolygók felszínén).

    Szerintem a meteor becsapódások is nagy mértékben növelik a bolygók fájljainak méretét. Minden krátert egyedileg lementeni, lementeni azt ahogy minden becsapódás után egyedileg meggyűrődött a voxel, meg hogy milyen új érc jelent meg a kráter közepén. Mintha egy egy becsapódás helye egy-egy új, mini aszteroida lenne az űrben. Ha körbenézek én is a bázisom körül, gyakorlatilag pár méterenként van már kráter, elég durva :D (Persze szép látvány is.)
  • RJoco
    #5374
    Pfff, tetü program, tetü win.
    Játszom a szerveres világgal a gépemen, a mentésnél elég durván beáll a játék, de utána megy tovább. A win reklamál, hogy kevés a memória (16 GB-ból 10 GB foglalt), be akarja zárni. Nem engedem, erre csak azért is bezárja. De előtte még megnéztem, hogy csak 5 GB-ot fogyasztott.
    Akkor mire fel?!
  • RJoco
    #5373
    És a mentésbe/backupba megint nem került bele, hogy felraktam pár lámpát a hajómra. Sőt, most nézem, hogy az érc detektor sincs rajta...
  • RJoco
    #5372
    Kicsit bele lestem a mentésünkbe SeTool-lal. Na nem azért, hogy lássam, mit csinálnak mások és hol vannak, hanem, hogy miért is 80 MB a Hold fájl.
    Rengeteg drónt jegyez a mentés, valamint rengeteg hulladékot is. Pár blokkból álló dolgokat, amiket törölnie kellene a takarító mod-nak, de nem teszi.
    Szerintem nem ártana, ha Husi kitakarítaná a mentést, hátha jobban futna megint a játék.
    Ezek szerint az adminnak ez mégiscsak feladata kellene legyen.
  • RJoco
    #5371
    MMO engem sem most. Nekem sincs sok időm játszani.

    A 170-es ping sok. 250-nél már reklamál a játék.
    30-50 körül még a megfelelőnek mondható.
    Így marad a DDR3-as memória.

    Az admin fontos feladata lenne a szerver frissítése, újraindítása, de szerintem nagyon más nem lenne, ha jól be van állítva és nincsenek olyan mentési/fagyási anomáliák, mint a jelenleginél. Az előbbihez elég a netkapcsolat akárhonnan. Legalábbis gondolom itt is úgy van.
    Én szeretek repkedni és építeni, építő és bontó hajót csinálni. A NCF ezt elveszi. Ha én csinálom a szervert, akkor azért lesz NCF. Meg takarító mod is szerintem, az eddigi tapasztalatok alapján tényleg nagyon hasznos tud lenni.

    De mire én megcsinálom, addigra tényleg jön a multiplayer update is és remélhetőleg nem elcseszik. De ezt még a mostani szerveren úgyis lehet tesztelni.
  • laci4321
    #5370
    Úgy tűnik az a szerver nem egy acélos teljesítményű, az én gépemen (egy-egy drop-ot leszámítva kivételével) a mentést betöltve elég szépen elfutott 1.00-s szim. sebességen.
  • laci4321
    #5369
    Engem nem érdekel az MMORPG, igazából alig pár játékkal szoktam csak játszani, azokkal se sokat.

    Montreal-i szeró nem tudom milyen pinget produkálna, annak utána kellene kérdezni. Szerintem ha felvesszük velük a kapcsolatot, akkor egy gyors teszt erejéig ki lehetne próbálni, ők tudni fogják a módját. A DDR4-es RAM + még 1-el erősebb proci, mindez még olcsóbban is, elég csábító dolog, de nagyon nem lenne jó ha ez meg a ping kárára menne. Az SE szerver keresőben 1 db USA-beli szervert találtam, annak 170-es alapjáraton a pingje, ami szerintem már sok!

    Köszi a backupot!

    Nekem a szerverkészítés még menne is, de az időhiányom miatt nem lennék túl jó admin. A Nanite Controll Factory viszont nálam alapkellék szokott lenni, rengeteg időt megspórol amit amúgy csak repkedésre-hegesztésre pazarolnék, ha lesz következő szeró akkor légyszi legyen benne :D
  • kipeti
    #5368
    Amúgy egy kis középkori MMORPG érdekel valakit (PVE, PVP, RP)? Nem akarok toborozni csak ha valakit érdekelne tudok egy jót ajánlani jelenleg jó csapatunk van, de még nem vagyunk nagyhatalom, van olyan időigényes mint a Space Enginers engem le köt ugyan annyira.
  • kipeti
    #5367
    Én nem értek hozzá úgyhogy passzolom
  • RJoco
    #5366
    Az jó sok.
    A backup-ot köszi!

    Ha van aki megcsinálja az új szervert, akkor szavazásra kellene bocsátani (számomra jelenleg játszhatatlan), ha nincs aki bevállalja, akkor én nagyon szívesen elvállalom, de csak 7-e után tudom indítani, mert a hétvégén hazautazom.
  • husi
    #5365
    Friss backup:

    https://www.dropbox.com/sh/akhpvi38xkw1ikg/AAD7R12nlG1ln8oDtGpvqmzla?dl=0

    És még 10 nap van hátra az előfizetésből.

    Utoljára szerkesztette: husi, 2017.05.29. 23:37:08
  • RJoco
    #5364
    Nekem fut egy Network Meter Gadget és ott figyelem, hogy mikor elindul a letöltés, akkor hol áll a számláló és mikor leáll a letöltés - betölti a világot, akkor hol áll a számláló. Innen tudom, hogy mekkora a mentés. Amúgy Husi tudná megnézni a szerveren. Nem is ártana neki néha biztonsági másolatot csinálni a gépére. Én legalábbis ezt tettem anno.

    Szerintem az SSD háttértárasat kellene megpróbálni. Ott tuti gyors lenne a mentés. Ezen kívül nem sok jelentősége van. Esetleg a szerver indításánál, frissítésnél.

    Az árba simán beszállok én is. De 1 hónapos tesztre simán benevezek egyedül is és jön, aki jön. De kellene a mostani világnak a mentése, mert megint elölről kezdeni...
    És azért a multiplayer update sem ártana már.

    Montreálos szerver esetén 1650v3 procit kapnánk, ami még gyorsabb és DDR4-es ramot, SSD-vel. Kérdés, hogy milyen lenne a kapcsolat Kanada és az EU között. Amúgy meg olcsóbb lenne 1 fonttal.
  • kipeti
    #5363
    szerintem ha többen be szállnánk a szerver előfizetésbe nem lenne sok 3 emberrel már 2e ft alatt van néggyel meg 1300ft rám számíthatsz
  • laci4321
    #5362
    A legjobb megoldás amúgy amit eddig találtam, egy ténylegesen nagyon durva teljesítményű szerver, amit kinőni már csak a játék optimalizálatlansága miatt lehet:
    https://serverblend.com/my/buildmyowngameserver.php
    E5-1620 v2 | 3.63GHz, 128GB DDR3 RAM 1600MHz RAM, és SSD háttértárra menti az adatokat.

    Csak hát ~16 £, azaz jó ~5500 Ft/hónap :(

    Egy másik összeállításban, gyengébb procival (Dual E5-2670 v2 | 2.85GHz), de 2-szer annyi RAM-al, és HDD-re adatmentés: ~9£, azaz ~3100 Ft. Azért ez utóbbi is acélos szerintem. A játéknak mindig memória baja van, 256 GB-ot befoglalni csak nem tudna már :D
  • laci4321
    #5361
    Honnan lehet tudni mekkora a mentés amúgy?
  • RJoco
    #5360
    @Husi: Mikor jár le a szerver előfizetése? Szerintem kimerítettük a képességeit. Nálam nem megy 0.8 főlé a sebesség, folyamat High latency-t ír, egyszerűen játszhatatlan. Utoljára feltettem pár lámpát a hajómra, ma megint tehettem fel, de éppen élve visszaértem az állomásra, a krióba már elég nehezen mentem be. És egyedül vagyok a játékban.
    A mentés úgy 110 MB-ra rúg. Ez is elég lassan jött le.
  • RJoco
    #5359
    Ha meg lehetne adni a TIM-ben, hogy egy ciklusnál csak 1 elemet pakoljon, akkor lehet, hogy megoldódna a gondod. Ha jól értem a működését, akkor minden lefutásnál leellenőrzi a készletet és a megfelelő helyekre mozgatja a dolgokat. De mindet egyszerre akarja.
  • laci4321
    #5358
    ÓÓ és igen.. Ha már ilyen jól kifigyeltem mi is ez a probléma, elkezdtem utánajárni a Keen Fórumon, hátha mások is tapasztalták már.

    És meg is találtam: Inventory showing incorrect/ghost quantities, that no longer exist.

    A bug már a 01.180.1-es update-el bejött, vagyis több mint 1 hónapja. Úgy tűnik ezidáig nem javították, azt beszélik itt, hogy valószínűleg a következő multiplayer update javítani fogja. Ami elvileg most csütörtökre várható. Hát kíváncsi leszek!
    És úgy tűnik tényleg igazad volt Julian , nem konkrétan a TIM szkript, hanem bármilyen inventory pakolgató szkript, kombinálva egy kis laggal, előhozhatja ezt (az egyik kommenter szerint), hogy nem lesz többé szinkronban az inventory a szerver és az én gépem között. Amikor elkezdtük a szerót, akkor még nem volt lagg, azért nem jelentkezett a probléma.
    Csodálatos . Leállítom a TIM szkriptet ha újra belépek, azért remélem nem kell sokáig meglenni nélküle, mert iszonyat hasznos és nagy segítség!
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.05.29. 19:53:21
  • laci4321
    #5357
    Belépett egy bizonyos gabriel nevű játékos, nem tudom ki lehetett, csak egy pillanatra nézett fel. De a szim sebesség 1,5 óra játék után ismét leromlott, max. 0,9 lett. És azonnal meg is jelent az inventory bug. Úgy tűnik a szim sebesség romlása hozza elő azt, hogy egyszerűen nem frissül a képe az inventory-nak. Hallom ahogy megy a refinery, mégis: azt látom hogy nincs benne semmi. Kiveszek egy konténerből valamit, vagy bele is rakhatok, viszont ez a konténerben mégsem látszik, mintha csak egy befagyott képet néznék.
    Szerintem ez volt a helyzet a tegnapi urániummal is: már rég a bázis konténereiben volt, a refinery-k már el is kezdték feldolgozni, csakhogy én nem láttam semmit, mert nem frissült az inventory képe. Így pedig, hogy nem is volt már az uránium a bányászhajóm konténereiben, nem csoda hogy nem lehetett még közvetlenül sem kivenni őket.

    Szóval tehát annyi történik, hogy működik minden, egyszerűen csak nem frissül a kép, valahol elakad a feldolgozási folyamat a lagg miatt. Csodálatos. Érdekessé teszi a dolgot, hogy egy ki-be lépés megoldja a dolgot átmenetileg, de amint jön egy szerver szim. sebesség drop, ismét előjön a hiba.
  • RJoco
    #5356
    Köszi, már korábban rájöttem a dologra. Jobban mondva megnéztem a mod adatlapját.
    A játékban is meg lett volna, ha nem csúszik rá az összeszerelőnél a kipipálandó sor a fölötte lévőre egy kicsit. Így teljesen elkerülte a figyelmem és még a leírással is keresgélnem és meresztenem kellett a szemem.