7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #5074
    Nem is volt bekapcsolva és mégis megjelentek a "farkasok". Szerintem inkább kutyák.
  • RJoco
    #5073
    WTF!?!
    Mi a fenének kell egy meglévő játékban olyant bekapcsolni, ami korábban nem volt? Hiányzik a fenének az agresszív husky.
    Most már azért jó lenne, ha barátságos teremtményeket is betennének, nem csak ellenséges kutyát, robot kutyát, meg pókokat.
    Amúgy elég jól megcsinálták.

    És valami javítva is lett, mert betöltötte a 10 mod-os világot, ami hónapok óta fagyott. Igaz, kicsit döcögve ment neki, de betöltötte.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.03.21. 10:32:07
  • RoboKutya78
    #5072
    na most már muszály lesz körbelesnem mit mókolnak ezek odafent össze vissza:)régen hegesztettem:)
  • franky79
    #5071
    Haha, tényleg! :D
    Este fel is veszem a spotify listámra! ;)
  • dereksmart
    #5070
    jah mondjuk űrbéli magányos hegesztgetés közben lehetne ilyeneket hallgatni :)

    https://www.youtube.com/watch?v=nkr77jE5GFY
  • RJoco
    #5069
    Pont a napokban próbálkoztam egyedi hang (zene) berakásával, de sajnos a legtöbbször kilépett a játék a zene indításánál és nem is igazán játszotta le jól, mikor nem lépett ki.. Majd már a mentés betöltésénél is kilépett, utána hagytam. Nem tudom, hogy lehetne jól belőni a config fájlját. Vagy a hosszúsága nem tetszett neki.
  • laci4321
    #5068
    Igen ez a saját mappába másolás nagyon jó ötlet, bár így neked kell majd figyelni arra, hogy a modok is működőképesek maradjanak a jelenlegi játékverzióval amivel játszol. Gyakran van olyan, hogy egy játékfrissítés után a mod már nem működik tovább. A modfejlesztő ezt orvosolni szokta 1-2 napon belül (már ha még SE-zik persze) és az automatikus letöltögetéssel akkor le is töltődik ez a frissítés, neked nem kell foglalkozni vele.
    Egyébként ha a kicsomagolt mappát átnevezed saját tetszés szerint, akkor a világ beállításainál amikor a modokat pakolgatod ki-be, azt a megadott nevet fogod látni.
    Ja és nem csak a total commanderrel, de WinRAR-al vagy 7-zip-el is kicsomagolhatod, csak társítani kell.

    (Egyébként ha nagyon sok moddal játszol akkor tényleg meghosszabodik jelentősen a betöltési idő, és vannak olyan balszerencsés modok is, amik a játék teljesítményét rontják. Nekem pl. volt szerencsém egyszerű hangárajtó modhoz is már, amit ha kivettem a világból akkor a szim. sebesség 0.55 helyett 0.9 lett. Még akkor is leromlott 0.55-re, amikor csak egyetlen egy hangárajtó volt betéve az egész világban. Jó nyilván ez egy extrém példa, de sok kicsi sokra megy alapon ha van pár ilyen laggos mod a világban, akkor oda a játékélmény.)
  • dereksmart
    #5067
    Köszi szépen!!
  • RJoco
    #5066
    Örülök, hogy megjavult!

    A mod-ok a workshop-ból jönnek, ezért nem valószínű, hogy eltűnnének. Ami azt illeti, ha innen vannak, akkor mindig kapod mellé a frissítést is. Ez fontos, mert a játék frissítésekor általában a mod-ra is ráfér egy kis frissítés.
    A mod-okat leszedi a játék, elvileg utána csak az ellenőrzés van, hogy megfelelően friss-e. Ha gyenge a netkapcsolatod, akkor ez lehet a lassúság oka. Illetve, ha sok van.
    Ha nem akarod, hogy ellenőrizgesse, akkor az "c:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\SpaceEngineers\Mods\" könyvtárban megtalálod a letöltötteket .sbm formátumban. TotalCommander-rel simán bele lehet lépni, mint egy tömörített állományba. Onnan kimásolod a Mods könyvtárba, egy általad létrehozott könyvtárba. És a világ beállításánál ezt teszed be, nem a műhelyest. A mod-ok számkódokkal vannak jelezve. Így nem tudod, hogy melyik, melyik. Vagy van a fájlon belül egy fájl, amiben megtalálod, hogy melyik mod-ról van szó, vagy nem. A steam-es műhely fejlécében viszont ott van a számsor, amivel be tudod azonosítani a mod-okat. És a feliratkozott mod-okat egyszerűen el is érheted.

    A töltés nagyban függ attól, hogy mekkora a világ és mennyi minden van benne. Nekem is lassan tölt, de tölthetne még lassabban. Nagyon sokat segít, ha a HDD-t SSD-re cseréled a játék alatt.
    Korábban a játék elindítása is vagy fél-egy percig tartott, míg jelenleg ez pár pillanat. A mentésre szerintem 1 percnél többet nem kell várnom és elég sokminden van a világomban. HDD-ről nem tudom mennyi idő lenne, hamar SSD-re került a játék.
  • dereksmart
    #5065
    Srácok, nagyon köszi, sikerült. 4.6.1-es Net keretrendszert frissítettem 4.6.2-re, és ez megoldotta. A büdös életbe nem jöttem volna erre rá. :)

    Két további kérdésem is van, hátha van rá megoldás. Amikor betöltöm egy mentésemet, minden egyes alkalommal letölti az összes modot. Ez egyrészt hosszadalmas, másrészt nincs rá garancia, hogy ezek a modok örökké fenn lesznek az oldalon, ahonnan letölti, ezért kicsit aggaszt a dolog. Meg lehet-e valahogy oldani, hogy ha egyszer letöltött egy modot, ne töltse le újra?

    Illetve iszonyatosan sokáig tölti be a mentésemet. 10 percig tölti alsó hangon. Mi a tökömet tölt ennyit azt nem tudom. Nem találtatok ki erre még valami megoldást?

  • franky79
    #5064
    Ha csináltál backupot, akkor nyugodtan törölheted azt a cfg fájlt. Ha nem oldja meg, akkor marad, amit a többiek írtak.
  • RJoco
    #5063
    Lehet, hogy a net.framework kellett neki, az sok programnak kell és sokszor csesznek szólni, hogy kell. Feltételezik, hogy mindenki naprakészen tartja a win-t, de ez csak W10 esetén van így.
    És nem csak ezzel van így, egyéb kiegészítők is kelleni szoktak, mint pl. runtime c++ és hasonlók, melyek általában a rendszerfrissítésekkel jönnek is, ha mindent engedélyezel. De a telepítők könyvtárába is bele szokták tenni, ha kell az adott programnak.
  • laci4321
    #5062
    Elég szépen pakolgatják be az SE-be, hogy a játék egyre újabb és újabb funkciókat kérjen. A legútóbbi STABLE update után pl. nem tudtam addig elindítani a játékot, amíg le nem szedtem valami új keretrendszert vagy mit. (Konkrétan kiírta, hogy addig öreg nem játszhatsz amíg ez le nincs töltve :D )

    Javaslom frissíts minden drivert amit csak tudsz a legfrissebb verzióra, hátha az segít.
  • dereksmart
    #5061
    Köszi a válaszokat:

    Nincs olyan hogy config könyvtár, csináltam egy teljes backupot, de egyelőre nem mertem törölni.

    Van Blueprints, Mods, Saves, Screenshots, ShaderCache, Shadercache2, Storage köynvtáram, illetve IngameScript.dll, SpaceEngineers.cfg (ez lenne a config?), illetve logfájlok.

    A jelenség pedig nem mentés betöltésekor, hanem a játék indításakor keletkezik. Asztalon rányomok a parancsikonra, kidob egy crash ablakot, majd ennek ellenére betölti a menűt, ami viszont már fagyott, csak az alt+tab működik, ha szabadulni akarok.


    Utoljára szerkesztette: dereksmart, 2017.03.14. 18:34:43
  • RJoco
    #5060
    Ezt kicsit pontosítsd kérlek!
    A játék nem indul vagy egy régi világodat nem tölti be?
    Nálam, ha crash-el, akkor kidob az asztalra és megjelenik egy ablak, amivel elküldhetem a hibajelentést. Egyéb crash-eléssel nem találkoztam még, kivétel talán a real camera plugin-nál, amikor nem idnult el a játék.
    Ha a mentett állás betöltéssel van a gondod, akkor szedj ki pár mod-ot, mert azok fognak bekavarni. Sajnos a beta óta van pár galiba. És minden esetben az asztalra rúg ki.
    Illetve érdemes olyat is megnézni, hogy a nem vortex-hez (bolygók, aszteroidák) kapcsolódó állomás hajó lesz beállítás jól van e beállítva. Lehet, hogy az állomásod hajó lett betöltésnél és gondjai vannak a fizikával. Amit tudtommal még mindig nem orvosoltak. A külön álló objektumok (hajók) összekapcsolt állapota okozza a gondot. Ha vortex-hez kapcsolódik, akkor nincs gond.
  • franky79
    #5059
    SE elég drasztikusan jelzi, hogyha szerinte lejjebb kell venni a grafikát. Én pl. nem tudtam elhagyni a föld gravitációs vonzását, amíg nem vettem vissza a grafikából, pedig i3 proci 16 GB ram és rx460-as kártya van a gépemben. Próbáld meg kitörölni a régi config fájlaid a C:\Users\"username"\AppData\Roaming\SpaceEngineers alatt, esetleg az egész könyvtárat.
  • dereksmart
    #5058
    Sajnos nekem nem indul a játék. Kiírja hogy crash, utána bedobja a menűt, ami le van fagyva szépen. Nem tudom találkoztatok-e ezzel a hibajelenséggel. 2009-es AMD Radeon HD 5800 kártyám van amivel sok mai játék is simán fut, Resident Evil 7-el is szépen elvoltam, Space Engineerrel is elvoltam úgy pár hónappal ezelőttig. Windows 7 az oprendszerem. Valami ötlet?
    Utoljára szerkesztette: dereksmart, 2017.03.14. 08:56:40
  • RJoco
    #5057
    Arra is érdemes figyelni, hogy bár a játék nem szerveren fut, viszont a világ beállításainál van 3 vagy 4 opció. Ezek közül csak az offline mód a tényleges solo.
  • laci4321
    #5056
    Kb 1 hónapja játszottam a játékkal túlélőzést, akkor nem volt semmi ilyesmi probléma :/

    Bár azóta jött legalább 2 darab új STABLE update is, szóval ki tudja lehet. De single-ben azért stabil szokott lenni, csak a multiban kula.
  • RJoco
    #5055
    Pedig már ez is jó rég benne van.
    Emlékszem, egyszer én is kifogtam egy ilyet. Meg is lepődtem, de sikerült szétlőnöm a hajómmal. Utána meg már lelőttem az antennát róla, így nem tudott vészjelet küldeni :)
    A mostani lehetőségekkel elvileg sokkal brutálisabb dolgot is betehetnek, mint egy deszka és rajta egy beltéri fegyver a minimális utazó cuccal.
    És talán majd eljön az az idő is, mikor az Argentavis tényleg összerakja a drónját a hajó alatt és nem csak odaspawnol valahova.
  • franky79
    #5054
    Bocs, én néztem be, tényleg lelőttek. Megpróbáltam újra és úgy tűnik, ha a hajó közelébe érek, akkor vészjelet ad le a hajó és jön egy drón, és az lőtt le. :)
    Na, ilyen nem volt az én időmben! :)
  • RJoco
    #5053
    Már nagyon rég foglaltam hajót, akkor még nem voltak gondok, ellenben szerveren már tavaly nyáron is súlyos problémák voltak.
    Nem lehetett összekapcsolt hajókat otthagyni (se összekötővel, se futóművel), mert meghülyült a fizika és elkezdett össze-vissza mozogni. Ha benne voltál (krioban) és kiszálltál belőle, akkor permahalál. Ha szétválasztottad őket, akkor helyreállt a dolog, bár bolygón volt akinek összetört a járgánya.

    De most így jobban belegondolva, ez egy elég régi hiba, még posztoltam is keen-ék fórumára. Csak nálam az állomásaim hülyültek meg, mert egy update kikapcsolta a fix állomáshely pozíció beállítást és ami nem voxelhez kapcsolódik, az mozoghat. Miután visszakapcsoltam jó lett, de azóta nem túl sokat játszottam a játékkal. Ez is elvette a kedvem némileg.
    És szomorú, hogy a mai napig nem csináltak vele semmit.

    Itt is vannak a videók:
    Első
    Második
    És a szerver bug
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.02.23. 11:24:37
  • franky79
    #5052
    Tuti! Egyik alkalommal bent voltam az ajtónál és az alsó lemezt bontottam éppen, másiknál meg a szállító cső mellett akartam bontani a külső burkolatot, hogy az talán nyitottabb, nem üt neki semminek.
    Mert neked más a tapasztalatod?
  • RJoco
    #5051
    Biztos, hogy nem fegyverzet lőtt le?
    Most már lehet tompább is a hangja, attól függően, hogy realisztikusra állítod vagy sem.
  • franky79
    #5050
    Hát, azt hiszem ez a játék továbbra sincs azon a szinten, ami játszhatóvá tenné. :(
    Saját gépen, azaz 0 lag-al játszogattam, és felbukkant egy bányász szállító hajó. Gondoltam, ingyen nyersanyag! :) Odarepültem csak úgy szkafanderben, alsó feléről simán elértem, és elkezdtem felvágni. Erre bum-bum-bum és meghaltam. Ez mi? 1,5 éve ez volt a legégetőbb probléma, hogy szervereken szinkronizációs problémák miatt volt hogy a saját hajója ölte meg az embert, a szállító hajók meg pláne. Viszont egy játékos módban nem volt ilyen. A 1,5 év fejlesztéssel eljutottak odáig, hogy már itt is szar? :D Hihetetlen! Azt hiszem sajnos ezt a játékot teljesen kukázhatom, mert ha 1,5 év alatt nem tudták ezt megoldani, csak rontottak rajta, akkor nem is fogják soha! :(
    ui.: amúgy érdekes, hogy 2 éve még nem volt ilyen súlyos ez a probléma. Anno azon szórakoztunk, hogy nem is kellett bányászni, mert annyi rabolt hajónk volt, hogy szétszedésükkel sem végeztünk, mire jött a következő ;)
  • laci4321
    #5049
    Nos nekem sajnos nincs semennyi időm mostanában a PC-s játékra, de azért nyomon követem az SE sorsát, mert nagyon érdekel. Ez most egy ilyen életszakaszom, idővel újra folytatni tudom én is, de úgy vagyok vele, hogy többet már én sem akarok a single player módban játszani.
  • RJoco
    #5048
    Itt lenne hova tovább, ha megcsinálnának még 1-2 dolgot.
    Bár tök jó, hogy behozták az égitesteket (nekem nem hiányzott...), de normális kerekes járművet még mindig nem lehet építeni. Az oké, hogy elmegy sík területen kb. bármi, de, ha jön egy domb, akkor annyi neki. A különböző bugokról nem is beszélve, mikor piston-nal megemelem a járgányt, hogy ismét kereket varázsoljak rá, erre nem emelkedik. Mikor lesüllyesztem, akkor meg megemelkedik és lóg a levegőben.
    Az update bugokról nem is beszélve. Bár most legutoljára éppen jól működött a világom, de a korábbi update-eknél volt olyan, hogy az egyik állomásom felrobbant és elszállt a fenébe.
    Szóval az ilyen apróságok is arra sarkallnak, hogy mással játszak. Korábban GTAVO volt, most Elite-ezek és WoW-ozok.
  • franky79
    #5047
    Anno én is azért hagytam abba, mert miután felfedezed a játékot és megépítesz 1-2 dolgot, ami érdekel, utána nincs hova tovább, már csak teng-leng az ember, ha nincs egy jó társaság, akik húzzák egymást.
    Közben a "7 days to die"-al is nyom[om/tam], de tulajdonképpen ott is hasonló a helyzet. Az Avorion-ban viszont látnám a lehetőséget, de az az építési rendszer annyira nem jön be, hogy hiába tetszik nagyon a többi rész, nem érzem azt, hogy olyan hajót építek, amilyet szeretnék, vagy úgy alakítom át, ahogy igényem hozza.
  • RJoco
    #5046
    A szervert már rég leállította a tulaj. Sajnos sávszélességi gondok adódtak, nagy volt a lag több játékos esetén.
    1Mbit feltöltési csík kevés egy szerverhez és minden csatlakozó játékos ezen keresztül kapta a map-ot is, ami így igencsak lassan csordogált.
    Én sajnálom, mert jó volt a társaság (akikkel találkoztam) és egész jól épült a hajóm is. Single-ben most nem találom a célokat olyan motiválónak.
  • franky79
    #5045
    Megtaláltam a régi szerver keresőt és benne 2 magyart. Az régebbi SE HUN szerény forgalommal, meg egy új [HU] SjoCi TEST PVE 5-7 emberrel naponta.
    Tegnap elindítottam a játékot, de az irányításon még mindig nem egyszerűsítettek :( Nem értem mért nem változtatnak a hud-on, hogy amikor valaki elkezdi a játékot, akkor ne kelljen úgy éreznie magát, már gyalog is, mintha egy repülőgép szimulátorral játszania! :) F, G, X, J, H, V, stb. Simán lehetne az elején még mondjuk ctrl vagy alt lenyomására kattintani a megfelelő ikonra. Később, már úgy is mindenki billentyűről használná, de kezdetben jóval könnyebb lenne.
    Laci, ezek szerint szólóban nyomod, vagy zárt körben?
  • laci4321
    #5044
    Lehet hogy van még egy magyar szerver. Bár most kerestem vagy 30 percig én nem találtam meg :( "Space 2016" a szerver neve és "Space" a világ neve. Lehet nem véletlen nem találtam meg, utoljára 2 hónapja hallottunk felőle.
  • franky79
    #5043
    Köszi a válaszokat és Lacinak is a részletes szkriptes részt!
    Lehet akkor benézek újra, aztán meglátjuk. A videókról tudok, anno néztem mindig, de 2 évnyit azért nagyon fárasztó lenne megtekinteni. :)
    Van esetleg valami magyar szerver, lehetőleg nem nagyon modolt, hogy lássam az alap játékot is? Nem tuti, hogy csatlakozok, de ha beszippant megint, akkor jó lenne előre tudni! ;)
  • laci4321
    #5042
    Ha szeretnél tudni tényleg MINDEN változást, ami az alapjátékban történt az oxigén óta, szeretnél visszatérni a játékba, akkor javaslom rágd át magad az update videókon, amik azóta születtek. Itt is van az összes: Update videók az SE-hez
    Azóta több mint 90 videó született, hát jó régen volt az biztos :D Szóval van mit nézni :D 2 évnyi termés :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.02.20. 19:52:49
  • laci4321
    #5041
    franky79: Nos a játékban szinte minden téren van változás, összefoglalni az oxigén bevezetése óta kész regény lenne. De tényleg. Javaslom derítsd ki, lépj be és fedezd fel ismét a játékot. A multiplayer is sokat fejlődött, a grafika is, stb. stb.. Jelenleg az AI fejlesztésén van szerintem a nagy hangsúly, hogy legyen élet a játékban. Ezt érzem már csak nagy hiányosságnak, meg persze azt hogy még mindig zabálja az erősforrást a játék, bár e téren is fejlődött azért elég sokat. Ja meg még a folyékony víz se jönne rosszul.

    Se baráti NPC-kről, se küldikről, se kereskedésről nem lehet beszélni sajnos még, bármennyire is szép a játék, még mindig "csak" egy építgetős túlélőzés. Az majd a fejlődő AI-nak lesz köszönhető, ha megvalósul, de szerintem az még várat magára egy darabig, pár hónapig legalábbis még biztosan.

    Blokk programozáshoz még mindig kell egy C## tudás sajnos, bár rengeteg szkript van már a játékhoz, ha azokat felhasználod gyakorlatilag nem is kell neked sajátokat írogatni, szinte mindenre van már kész megoldás. Az "Easy Automation 2.0" szkirpttel pl. rengeteg minden megoldható, egész folyamatsorokat lehet megvalósítani, de ott vannak még ugye a "Configurable Automatic LCDs" 2.0-ás verziója, ami még gyorsabb, stabilabb, az "Automatic LCDs 2", "Taleden's Inventory Manager" is. Számtalan légzsilip vezérlő, LCD vezérlő szkript van, sőt még olyan is ami kirajzolja egy LCD-re a hajód tervrajzát és azt is jelzi hol sérült a hajó. Van játékos által készített turret-eket automatikusan vezérlő szkript is, napelemeket forgató szkript amit nem is kell konfigurálni, csak futtatod és kész. Vagy ne felejtkezzek meg a jelenleg legjobb gravitációs hajtómű szkriptről sem, ami figyeli milyen gombokat nyomsz meg amíg a pilótafülkében ülsz, és így simán a WASD-fel-le billentyűparancsokat tudod használni az irányításhoz. Vagy a torpedó vezérlő szkriptekről, amik képesek arra pl. hogy rögzítik a célpontot, amire rá nézel egy kamerával, és aztán automatikusan több torpedót szimultán vezérelnek amikkel eltalálják azt a céltpontot. Stb. stb. stb... A szkriptek rengeteget fejlődtek, neked mint felhasználónak minimális munkát kell csak csinálnod hogy használd őket, gyakorlatilag bármit összehozhatsz velük.

    Már tényleg csak egy jó AI ami nagyon nagyon kell a játékba :D (A víz csak "kéne" :D )
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.02.20. 19:47:05
  • RoboKutya78
    #5040
    Ja és ugye felkerült a BETA megnevezés a játék neve mellé ami igencsak elgondolkodtathat egyes emberkéket akik régen elhagyták a játékot:)
    Én mos inkább Kerbálozok bár kicsit nehezebb mint eme játék:)
    Viszont most lesz ha igaz kb két hét meló nélküli világom talán belelesek jobban én is
  • RJoco
    #5039
    Nézz meg egy changelog-ot, mert elég sok minden változott, mióta bevezették az oxigént.
    Kinézet, kezelés, hangok, rengeteg hibajavítás...
    Nekem mostanában nincs időm játszani vele, két másik játék a meló mellett most elviszi minden időm, de néha bennem van, hogy elindítom.
  • franky79
    #5038
    Valaki játszik még ezzel? :)
    Én elég régen ott hagytam, nem sokkal az oxigén bevezetése után. Most találtam egy másik építgetős űrös játékot, amiben vannak tök jó dolgok, de az építés pont nem tetszik annyira, nem olyan emberközeli. :) Szóval gondoltam felteszem megint a SE-t, de jó lenne tudni mi változott. A bolygókról tudok, de lett valami kezdve a npc hajókkal, amik szerveren szétrázkódtak a szinkronizációs problémák miatt? Esetleg vannak baráti NPC-k is, kereskedés, küldik? Blokk programozáshoz még mindig diploma kell valami objektum orientált nyelven?
    Amúgy amit megnéztem, az az Avorion. Így az elején úgy tűnik, hogy jól el lehet vele játszadozni single is, nem csak építkezni. Az építés viszont nem olyan élvezetes. :(
  • laci4321
    #5037
    Azóta sem javították az ablak bugot?
  • kipeti
    #5036
    Ez nálam is elő fordult már sztem bug ablak blokk nál volt nálam is 2venti között 2-3 blokkban nem volt oxigén
  • laci4321
    #5035
    Éésss megvalósult! Az eheti update videóban. Rácsok között is képes mostmár kommunikálni a programozható-blokk! Na nem mimtha eddig nem tudták volna valami ügyeskedéssel összehozni a dolgot... de mit is jelent ez az új funkció?
    Mondjuk dón-anyahajókat! Telepített szenzorhálót!? Drón bázisokat! Stb.. stb!
    Ismét léptünk egyet előre szerintem a játék történelmében :) És ki is írtak egy 5 millió doláros(!!) díjat is, MI programozásra.Nagy lépéseket tettek meg ezzel az MI-k felé.