7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #5475
    Uhh még jó hogy szóltál!

    Akkor Julian amit te javasoltál, a Dawn, vagy a G-portal, nekem teljesem mindegy.
  • husi
    #5474
    Ami nálam futott az Nitrado volt.. szóval mást nézzetek..
  • laci4321
    #5473
    Én az ár miatt, meg a használók száma miatt szavaznék a Nitrado-ra. Ennyi használó csak nem tévedhet!
  • kipeti
    #5472
    Annyit tudok még mondani a nitrado szerver 58moddal 4játékossal próbáltam stabil volt és ha tényleg 2eFt ba kerül akkor jó ajánlat
  • kipeti
    #5471
    2 dolog miatt nem lennék alkalmas, nem igazán értek hozzá, és valószínülega hónap végéig tudnák csak vele foglalkozni
  • RJoco
    #5470
    Kicsit nézelődtem értékelés tekintetében.
    A keresőbe beírva a többi szerver címet, megtekinthetőek azok az értékelések. Az első az értékelők száma, a második az eredmény 0-10 között.
    A GameServers eléggé lehúzzák, bár az utóbbi napokban jó értékelést kapott. Szóval elég változó. 61/4.8
    A Dawn-server.de értékelése nem olyan rossz, de csak 38 van belőle. 38/8.1
    A Nitrado, mint ahogy korábban is írva van, sokan használják, így az értékelése is sok, de azok inkább jók és nagyon frissek. 303/7.9
    A G-Portal utoljára május utolsó napján volt értékelve, viszont 140/9.3
  • RJoco
    #5469
    Ezen a linken keresztül letölthető a mentés.
    Ki van takarítva a legfrissebb SEToolBox-szal, bár méretre nem lett kisebb.
    Fel is van tuningolva modokkal, elvileg a szerveren nem is kell állítani semmit ez ügyben. 15 mod van benne. Belinkelhetem ide is őket, de megtekinthető a játékban is, ha bemásolod a világot.
    A világ fut (a tegnapi patch óta mondjuk nem néztem). Rámentve nem lett, csak teszteltem, 15 mod nem kevés.

    A szervert megrendelhetem én is, ha nincs hozzá kedved Warluck. Általában úgyis euróban kell fizetni és paypal-lel sincs gondom. Fizetés terén... ;) A kedvemet annyira azért nem vette el a dolog, a játék jobban érdekel.
    Ha van rá lehetőség, akkor más is kap jogot, legalább arra, hogy frissíthesse a szervert update után. Ahogy néztem, ez sehol nem megoldott. Egy helyen írták, de ott meg folyamat reklamált az ESET, hogy 1 hónapja lejárt az oldal tanúsítványa, így inkább hanyagoltam.

    A cseh szervert a cseh nyelv miatt nem támogatom. Nem tudok csehül. Angol és német még okés.

    Döntsük el, hogy melyik legyen. Az általam felsoroltak közül bármelyik esélyes lehet, de a Nitrado sincs kizárva. A Down-nál van elvileg pénzvisszafizetés, de ebben jelenleg annyira nem bízok, úgyhogy csak minimálisan nyom a latba. A G-portált nézegettem korábban is, nem is értem, hogy miért nem azt választottam elsőre. Gameserver-es tapasztalat már van, igaz 2 éves. Még utána kéne nézni az értékelésének.
  • RJoco
    #5468
    Azért nap közben csak feltoltam azt a 7GB adatot, de így sem akar menni az a vacak, úgyhogy hanyagolom is. Erről ennyit.

    Egy 3 szerveres tesztben a DawnServer lett a legjobb. Egy kicsivel marad le mögötte a Nitrado, a 3-at meg sem említem.
    Én most a DawnSever-ben gondolkodom. Délután kaptam is egy 10% promo kódot a live chat-en, de el kellett mennem, most meg eltűnt a kód a chat-tel...
    A G-Portal is jónak tűnik. Május végéig jókat írnak a szerverről úgy általánosságban. Elsősorban a support-ot értékelték.
    Ez is esélyesnek néz ki és németül jobban szeretek kommunikálni, ha gond van. Angolnán kb. csak a google fordítót használom mindig. Mondjuk az elég jól tud angolul.
    A GameServers-nél voltunk kb. 2 éve. Elég jól futott eltekintve a játék hülyeségeitől. A kezelőfelülete elég leegyszerűsített, nincs annyi csicsa, mint a vilayer-nél, de viszont nem volt átverés akkor, a support is gyorsan reagált és kedvesek voltak. Viszont gépteljesítményről nem ír semmit. De a jelenlegi helyzet alapján, szerintem teljesen mindegy, hogy mit írnak, mi úgyis csak egy kis szeletet kapunk a gépből és, hogy mi van a háttérben, azt úgysem tudhatjuk.
    Ha délután nem mentem volna, akkor meg rendeltem volna a Dawn-osat. Csak aztán elúszott már a napom.
  • RJoco
    #5467
    Többen írták, mert visszahívták a pénzüket.
    És én is csináltam már és még engem büntettek meg 5 euróval.
    Nem is értem, hogy minek ez a szolgáltatás. Tuti lehúzás...
  • laci4321
    #5466
    Kicsit átfutottam az SE szerver listáját.
    Úgy tűnik a legjobb ping-ű szerók ennél a szolgáltatónál vannak, 82.208.17...kezdetű IP címmel. Utána ennél: G-Portal 94.250.211...-as kezdetű IP címekkel. Ezek 30-as ping-ű szerókat nyújtanak. (Ahogy én látom legalábbis.)
    Mindenesetre én nem értek se Csehül, se Németül :D Márpedig úgy tűnik ezek csak így akarnak kommunikálni. Szóval nálam kilőve.
    Vannak még Svédországi szolgáltatók is, ők töltik be kb. a 30-50-es ping kategóriát, meg pár német szolgáltató.

    GameServers.com-nak vannak 30-as ping-ű Lengyelországi szerverei, és egész olcsók is, csakhogy a világon semmi leírást nem találok arról, hogy mégis milyen teljesítményűek lennének ezek a szerverek. Még csak annyi megjegyzés sincs, hogy "High Performance".

    A Nitrado 50-55-ös ping-ű szerókat biztosít, a 46.251.234... kezdetű IP címek Németországiak, és van is belőlük egy pár a szerver listában, szerintem jól választunk.
  • kipeti
    #5465
    Akkor ha lesz mentés megrendelem vagy Rjoco rendeld meg és elutalom az árát
  • kipeti
    #5464
    plusz ramot lehet vásárolni, de annál nem írja az SE lehetőséget
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2017.06.12. 17:22:13
  • kipeti
    #5463
    pontos gép adatot még nem találtam
  • laci4321
    #5462
    És 2000 Ft-ért lenne ez a teljesítmény, vagy a magasabb performance plusz pénzbe kerül?
  • kipeti
    #5461
    nitradora már regisztráltam 2000forint lenne
    pontosabban:
    Public Server Basic with
    10 slots for 30 days
    for a price of 1981,85 HUF
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2017.06.12. 17:07:36
  • laci4321
    #5460
    Mondjuk az FPS szám az a te gépedtől függ inkább, a te videokártyádtól.
    Egy bolygóba való lezuhanásnál 0.4-re ugrott le a sebesség mindkettő szerón? Egész jó, bár azért jobbra számítottam mindkettőtől.
    És melyik a jobb árú?
  • kipeti
    #5459
    beléptem egy verygames szerverre stabil 1sim. sebesség 38-40fps nitradonál 60fps, bolygón való szét zúzódásnál mindkettőnél lement a szim sebesség 40-50re ami gondolom elfogadható :)
  • kipeti
    #5458
    nitrado-nál az exlusive ramot nem tudom értelmezni sajnos nem vagyok jó idegen nyelvből
  • laci4321
    #5457
    Igen az is jól néz ki, bár annak nem néztem még utána hogy mennyire megbízható.
  • kipeti
    #5456
    verygames még ezt néztem jó ár jó gép
  • laci4321
    #5455
    Jaaa értem.
    Szerintem Julian a kigyomlált mentését kellene elküldje, azzal járnánk a legjobban.
    Én amúgy néztem a Nitrado szolgáltatót. Nem ír konkrét specifikációt amin a szeró futna, mert itt felhő alapon fut az egész. De az SE szerver keresőben a szerverek jelentős része ennél a szolgáltatónál fut, csak nem lehet akkor rossz a teljesítménye.
  • kipeti
    #5454
    mondom ha haza értem :) most kezdek el nézelődni meg majd kellene a mentés mert ami fel volt rakva már elérhetetlen
  • laci4321
    #5453
    Milyen szervert néztél ki kipeti?
  • kipeti
    #5452
    ha haza érek meglesem a lehetőségeket és beröffentem a szervert, eggyütt érzek veled joco már jártam hasonlóan
  • laci4321
    #5451
    Uhh basszus!
    Ez de durva :O
    De a paypal miért hurcolna meg téged? És hogy derítetted ki a dolgot?
  • RJoco
    #5450
    Úgy nézem, nem lesz szerver.
    Nem értem, hogy a keen mi a kínnak nem tudja kivenni az átveréseket az ajánlások közül?!
    Legalább egy hónapja panaszkodnak a szolgáltatóra. A szerverek nem mennek, úgy néz ki, nincs mögötte hardware, de a pénzt benyelik. Support nincs, a problémákra nem válaszolnak, csak az automata rendszer van, ami egyszerűen lezárja a nyitott problémákat. Hiába van pénzvisszafizetési garancia, ha nincs rá semmi lehetőség.
    Írtam a Paypal-en keresztül, hátha ott reagálnak. Sajnos visszahívni nem érdemes a pénzem, mert még engem hurcol meg ez az aranyos és kedves paypal...
    Max annyi vigaszom lehet, hogy mások a 15 euró többszörösét bukták, de ez nem segít rajtam.
  • RJoco
    #5449
    Én szerettem volna, de valamiért fel voltam pörögve és nem ment :D
    A szerveren szerintem jobb lesz üzemeltetni. Főleg alkatrész tekintetében. Azért most is sokat számított, hogy alkatrészenként 10 összeszerelő dolgozik, nem kellett sokat várnom a kívánt mennyiségre :)
  • laci4321
    #5448
    Látom Julian nem szeretsz sokat aludni :D :D
    Amúgy ilyen mobil összeszerelőn és szétszedőt én is építettem már, nagyon hasznos igen :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.12. 10:33:44
  • RJoco
    #5447
    Mobil összeszerelő NCF állomás.


    És nagyon hamar kész is lett a szétszerelőm. De, hogy nem működik rendesen, az is biztos.
    Érdekes mód 5 sornyi piston gond nélkül mozgatja a tetőt, de a legfelső indításánál darabokra hullik az egész. 6,5 méterbe pedig elég sok blokk belefér még. Látszólag sehol nem hibádzik semmi, max a játék.
    Lehet, csinálok inkább egy mobil NCF szétszerelőt is.
  • RJoco
    #5446

    Bővítés folyamatban.

    És mentésnél már megint reklamált a win a memóriára. Nem értem, mert van elég.


    Próbáltam indítani egy szervert a gépemen, de valamiért nem akarta menteni és indítani.
    Azért lett volna jó, mert, ha gépemen be tudom lőni a korábbi szerverünket, akkor a mostani javítása után elég lett volna csak mindent felmásolni és elvileg ment volna.
  • RJoco
    #5445
    Infó a szerverről: Tényleg nem foglalkoztak még vele. Én viszont igen és legalább egy 6 GB hiányzik a játékból.
    Próbálom pótolni, de nem tudom, hogy mennyire fog sikerülni.
    Ha nem megy, akkor írok még egyet a supportnak, hogy mit is kellene orvosolniuk.
    A szerverhez amúgy azért sem sikerült csatlakozni, mert nem hozta létre a beállításokban szereplő világot. Így nem volt világ, amit betöltsön. Miután sikerült beállítanom az alap világra, amit a szerver tartalmaz, akkor derült ki a fájlok hiánya.
  • laci4321
    #5444
    Nekem még továbbra sem megy, azt írja a játék már nem létezik többé. ("Game does not exist anymore")
    Nem lehet hogy mikor az alapbeállításokra vetted vissza, megváltozott a szerver ID is?
    Vagy csak még nem foglalkoztak a dologgal, majd holnap ha munkanap lesz...
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.11. 21:59:39
  • RJoco
    #5443
    A szerverre nem sikerül csatlakozni úgy sem, hogy alapbeállítással megy.
    Küldtem egy ticketet. Időnként esetleg nézzetek rá, nekem sajnos dolgoznom kell menni. Csak éjjel tudok vele tovább foglalkozni.
    Nem gondoltam volna, hogy ilyen macerás lesz.
    De el is felejtettem, hogy az elsőnél sem működött a szerver, írnom kellett nekik egyet, hogy megcsinálják.
  • laci4321
    #5442
    Ahogy nekem sem, Julian próbálkozik megoldani a problémát.
  • kipeti
    #5441
    még nekem se engedi
  • RJoco
    #5440
    Van aki rá tud csatlakozni?
    Nekem nem megy, viszont valaki elvileg online.
  • RJoco
    #5439
    steam://connect/176.9.63.241:27025
    Ezen lesz elérhető.
    Elvileg fut, gyakorlatilag én még nem tudok csatlakozni.
    Frankfurti szervert választottam.
    Lehet a cseh jobb lett volna?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.06.11. 14:03:55
  • laci4321
    #5438
    4 db RAID-be kötött SSD háttértár? Az úgy nem semmi! :D Másodpercek lesznek csak a mentési idők.
    És gondolom a legközelebbi helyszínt is választottad, a Csehországi szerót.
  • RJoco
    #5437
    ViLayer lett a szolgáltató és én is pont onnan nézegettem a szervereket.
  • laci4321
    #5436
    Amúgy én itt keresgéltem szerver szolgáltatót anno, elvileg ezek mind dedikált szervereket adnak, működhet rajtuk normálisan a szerver tisztító:
    official dedicated servers hosts