7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #5435
    Amúgy a process priority szerintem az lenne, hogy a szerver erőforrásai nem kizárólagosan az SE szeróé, és hogy ha fut rajta más is, akkor mekkora prioritással fusson a mi játékunk. Ahhoz hogy ilyen árban kínálhassanak ilyen hardvereket, muszáj minden egyes órajelet kihasználni valamire.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.11. 13:41:34
  • laci4321
    #5434
    Az melyik szolgáltató Julian? Amúgy 64 GB is bőven elég lesz neki igen, de azért kíváncsi lennék milyen is az az intel proci.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.11. 13:37:14
  • RJoco
    #5433
    Intel Processor upto 4.6ghz
    64GB DDR4 2133mhz Memory
    RAID - Solid State Drive (SSD)
    Premium Hardware and Network
    Ez lesz az.
    Azt nem tudom, hogy mit jelent a Process Priority, 3 lehetőség van, Normal, High, Realtime.
    Illetve van lehetőség jelszavazni a szervert. Nem tudom, hogy később lesz e lehetőség, egyenlőre nyitott marad.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.06.11. 13:28:44
  • kipeti
    #5432
    Válaszd azt amelyik szerinted jó lehet, árban 2000ft erejéig be tudok szállni. (sajnos most jár le a tűzfalam előfizuja több most nem megy)
  • RJoco
    #5431
    Hajjaj.
    Sajnos az erősebbiknek kinéző szerveren nincs szabad hely.
    A másikban 2x több a memória és HDD-ről fut.
    Dual E5-2670 v2 | 2.85GHz | Standard Performance - Ez lenne most.
    Single E5-1620 v2 | 3.63GHz | Extreme performance + £7 - Ezt szerettem volna, SSD-vel.

    Próbáljuk meg vagy nézzek más szerver után?
    Esetleg ránézhetek a régi szolgáltatóra.
  • RJoco
    #5430
    Köszi a linkeket!
    Egy része nekem is meg volt és be is akartam tenni, de így nem kellett annyit keresgélnem.
  • kipeti
    #5429
    nem tudom ez volt e benn szerver takarító
  • kipeti
    #5428
    egyenes függőleges felszállással számoltam max sebességgel gyorsulással nem számoltam kevés hajtóművel nekem is volt már 10 perc
  • RJoco
    #5427
    100-zal akkor 6 perc lenne.
    De nekem mindig többnek tűnik.
  • kipeti
    #5426
    200m/s a földről kb 3 perc alatt érsz ki a légkörből
  • RJoco
    #5425
    "The mod so far only supports cleaning dedicated servers and will not function in other modes. It has been tested for a while on my DS, but just in case, make a save back-up before enabling it for the first time."
    Ez a takarító mod leírásában volt. Lehet, hogy ezért nem tűntek el a drónok.

    A 200 szerintem még mindig kevés, de a játék nem biztos, hogy többet bír. Inkább beteszem a Csillagkapu modot.
    A többit nézem!
  • laci4321
    #5424
    Ami a szerón volt:
    1. Airtight Force Field Hangar Doors
    2. Easy Inventory
    3. Server Cleaner
    4. TextHUD API
    5. NCF
    6. Corruption - PvE
    7. a TIM szkript a szerverbe is be volt téve
    Ezen hozzászólás alapján: Husi #5228

    Egy pár javaslat tőlem:
    Amit NAGYON ajánlok!! Colorful Icons
    Az LCD-k fénylését megszüntető egyik mod, vagy a másik mod, sokkal könnyebb így olvasni őket, plusz az FPS szám is növekszik. (kevesebb fényvisszaverés számolás)
    Cockpit LCD-k

    (HudLcd - a HUD-on megjeleníteni 1-2 LCD képét.)

    Valamint egy sebesség modot. Legalább 200 m/s-ra vigyük már fel légyszi , mert ezzel a 100-al rengeteg idő elhagyni a légkört.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.11. 11:14:42
  • RJoco
    #5423
    Köszi, pont ez az irányító szék kellett!
    A drónos mod elég durva, rengeteg a hajó benne. Sajnos beállítási lehetőségről nem ír a készítője.
  • kipeti
    #5422
    A drónos mod:Corruption - PvE Combat
    Amit én javasolnék nem létfontoságú csak dizájnba jobb hajókat lehet vele csinálni
    Small Flight Seat (Large&Small Ship) (DX11)
  • RJoco
    #5421
    A mentést előkészítettem az új szerverre való feltöltéshez. Rengeteg szemetet töröltem.

    @Husi: a korábbi mod-ok listáját be tudnád tenni ide nekem? Sajnos ez nincs benne a mentésben. Az NCF tudom, hogy kell, de pl. a drónos és egyéb mod-okat nem ismerem, bár tuti, hogy lent van a gépemen, de annyi van, hogy...
    De lehet, hogy meg is tudom nézni a világ beállításainál, akkor viszont nem is kell. Majd délelőtt.

    Lehet javasolni mod-okat, amik még belekerülhetnek, illetve én is körbe nézelődöm majd. Korábbról nekem nagyon tetszett az LCD-zhető Cokpit mod, nem tudom, hogy működik e még.
    A vezető ülés fényes kijelzője pont mindent eltakar a HUD-ból, ami baromi zavaró, lehet erre is nézek valamit, hátha van.

    Holnap délutánra lehet, hogy megcsinálom a szervert, attól függ, mennyi időm lesz és mikor kelek. Ha nem, akkor marad a hétfő.
    Az eddigi javítások úgy látszik tényleg javítanak és egész játszható a legutóbbi frissítés óta. Bár a heti nagy elmaradt, ahogy észrevettem.
  • RJoco
    #5420
    Jött már pár frissítés, lehet, hogy javították az inventory bugot is. Most is kaptunk 28 MB-ot, de ez szerintem még nem a fő frissítés volt, aminek jönnie kell ma.
  • laci4321
    #5419
    A kooperatív mód a megoldás igen, és szerintem amúgy elég hatékony is. DE annyi a bibi azért van vele, hogy ha kifogy egy öntvény a szükséges alkatrészekhez, akkor az a többi - segítő - összeszerelőbe szépen bele is ragad. És megakasztja a listát. A NCF szépen küldi a kérelmet a fő összeszerelőnek, onnan meg a segítők "kiveszik" a feladatot, de aztán nem csinálják meg. Az NCF így később újabb kérelmet küldd, és szépen feltorlódik egy nagy gyártási lista. Úgyhogy oda kell figyelni, hogy ha építesz valamit, akkor ne fogyj ki az öntvényekből.

    Épp ezért szoktam helyette a TIM-et használni, az az összes alkatrész mennyiségét egy beállított kvótán igyekszik tartani. Ráadásul amiből a legkevesebb van (%-osan) az fog a legmagasabb prioritással az összeszerelő listára kerülni. Szóval amiből a legnagyobb a hiány, az lesz meghegesztve a leghamarabb. Viszont ha nincs elég öntvény, akkor egy kis várakozás után a TIM kiveszi az összeszerelő gyártási listájából, és mást fog gyártani helyette. Olyat amit talán le is lehet gyártani.

    Mindenesetre így hogy nem használható a TIM a szerón, kicsit ügyeskedni kell majd sorter-ekkel, meg az NCF-t kell használni inkább mégis. Meg nem a TIM-et használni inventory mennyiség kijelzésére, hanem az Automatic LCDs 2-t. Lesz vele egy kis meló (átalakítás), de még így is sok idődet spórolja meg majd ezután a rendszer.
  • RJoco
    #5418
    Elvileg blokk prioritást be lehet állítani, így a végére lehet hagyni a páncél blokkokat.
    Az energia felhasználás miatt meg igazad van, rengeteg urániumot kellene bányásznom. De már gondoltam arra is, hogy csinálok egy NCF-es bányászhajót.
    Az egészben az a bibi, hogy single-ben a játékidőmet tekintve egyik sem hatékony. Talán az építés, ami megoldható lenne.

    Korábban valaki írta, hogy az NCF-re csak egy összeszerelőt lehet igazán kötni, mert több esetén mindegyik legyártja a kívánt mennyiséget.
    Elvileg ezt könnyen lehet orvosolni. A játékban már nagyon régóta benne van a kooperatív mód az összeszerelőknél, csak általában mi nem figyelünk rá.
    Ha jól emlékszem a működésére, akkor minden összeszerelőn be kell állítani a kooperatív módot, amiknél azt akarjuk, hogy összedolgozzanak. Az egyéknél be kell állítani, hogy az NCF-nek dolgozzon. Az NCF leadja a listáját ennek, a többi pedig átveszi a feladat egy részét. Elvileg működnie kellene.
    NCF nélkül is megy a dolog. Te beteszed a kívánt mennyiséget az egyikbe, a többi pedig átveszi egy részét. Az akkori tapasztalatok alapján nem konkrétan osztoznak rajta x arányban, hanem mindig egy kicsi. Így nem olyan hatékony, mintha te adnád meg a gyártási mennyiséget, de összességében nem néztem.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.06.09. 10:25:32
  • laci4321
    #5417
    Bár lehet jelentősen gyorsítani a dolgot, csak akkor meg ugye 1 nagy reaktornyi energiafelhasználása lesz, és szépen fogy az uránium :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.09. 09:53:07
  • laci4321
    #5416
    Annyi bibi van azért az NCF-es szétszereléssel, hogy borzasztó lassú (gondolom hogy ne érje meg hadászati célra használni), plusz néha előfordul, hogy a bója egy másik hajóra kerül (kettéhegeszti a hajót, és bója csak egyiken marad), és akkor nem is csinálja meg teljesen. Ezt úgy érdemes orvosolni, hogy több bóját is teszel a hajóra, de még néha így is maradnak leeső darabkák.
  • RJoco
    #5415
    A mai update-tel sikerült nekik orvosolni a beltéri blokk lila bugot és a világom miatt sem zárult be a játék.
    Sajnos az inventory rendszer még eléggé oda van, 0.5-re leesik a szim.sebesség, ha megnyitom a nagy állomásom valamelyik részét.
    2GB-tal kevesebb memóriát fogyaszt a játék és pontosan nem tudom, de kb. 1-2GB-tal kevesebb videómemóriával is kevesebbet használ. 3 GB alatt van, ha jót néztem.
    Az FPS szépen 70 kerül mozog, szim.sebesség meg 1.
    Ha ez így marad holnap is, akkor hétfőn megcsinálom a szervert.

    Azon gondolkodtam, hogy átalakítom a szétszerelőm, mindenhova teszek flexet. Aztán eszembe jutott, hamár úgyis lent van a NCF, akkor azzal építem majd meg a kiegészítést és kicsit jobban is átalakítom. Majd eszembe jutott, hogy akkor meg minek darabolnám a nagy hajókat, hogy beférjen az üzembe, mikor elég csak egy bóját rájuk biggyesztenem és a NCF szétszedi. Ekkor rájöttem, hogy tök fölösleges a szétszerelőm, ha ilyet használok. Mentettem és kiléptem...
  • laci4321
    #5414
    Ami azt illeti tegnap előtt este én is beléptem, építettem egy vadászgépet, ami majd jó lesz nekem a szerón.
    És a játék tipikusan azokat a tüneteket produkálta, mint amikor anno szarabb állapotában a bolygón voltam, és RAM hiány miatt (túl sok volt neki a bolygó voxel) folyton meg-meg akadt. Csak most épp az űrben lebegtem a semmi közepén 1 db vadászgépet építgetve... (Na jó volt még pár egyéb objektum is a világban, más vadászgépek, 4 db, prototípusok, de na.. 5 kicsi hajó??)

    Szóval nem csodálkozom a tapasztalataidon Julian.. a kis update-k ahol adtak, máshol el is vettek.

    (Amúgy megnéztem, nekem sem jön be a teracod. Átmenetileg nem elérhető a domain, azt írja.)
  • RJoco
    #5413
    Sajna én nem veszek észre semmilyen teljesítmény változást.
    Most már betölti a régi világom, de nem sokra rá be is zárja a programot. Hibajelentés elküldve.
    A lámpák fényei lehet, hogy jobbak, de a bolygó textúra semmit nem változott, a megjelenítés módjában sem.
    A beltéri blokk szép lila és nincs fénye. Valamint lila sziklát is láttam, de nem értem már oda.
    Memóriából sem eszik kevesebbet, mint eddig.
  • RoboKutya78
    #5412
    srácok másnak se jön be a teracod olala?
  • RJoco
    #5411
    Akkor a következő update-ig biztos nem lesz új szerver indítva. Talán a hibák nagyját kijavítják, viszont, akkor nem valószínű, hogy így, most egy multi frissítést kapnánk.
  • laci4321
    #5410
    Egy szép összehasonlító videó arról, hogy mi változott az 1.81-es update-re: Space Engineers - RE-BENCHED - Update 1.81 Performance Testing & Multiplayer Discussion

    A memória fogyasztás a tesztnél majdnem leharmadolódott (8GB-ról 3 GB) az 1.80 verzióhoz képest, ez a legkomolyabb eredmény, és a szim sebesség is jóval stabilabb. (ez a szőnyegbombázásos tesztnél nagyon szépen látszódik!!)
    Ugyanakkor! Nem/alig változott az átlagos és minimum FPS szám. Érdekes :/ Ja és egy plusz infó, hogy kicsivel kevesebb, mint 3 GB videomemóriát követelt a játék, (ami számomra nem jó hír, a vidikártyám 3 GB-os. És nem hinném hogy kopp ki tudja használni. Na mindegy.)
    A megváltozott fény is nagyon szépen látszik az egymás mellett futó 2 összehasonlító videón.

    Érdekes, hogy a szőnyegbombázás teszt során azt tapsztalta, hogy az 1.81-ben a lebombázott bázison kevesebb sérülés keletkezett. Valószínű az új update egyszerűsített volna a sebzés számolásain?

    Valamint továbbra is jönnek az újabb kis (30 MB-os) hotfixek, csütörtök óta már vagy 5 tuti volt, de még mindig sok bug van, a fórumon csak úgy születnek az új topicok. Azt is tapasztalták sokan amúgy, hogy az inventory bug már teljesen kiterjed minden blokkra TIM nélkül is. :( Hidrogén-hajtómű bugok vannak, vagy van hogy nem lehet egyáltalán semmilyen hajtóművet rátenni egy hajóra, az egyik bejelentő leírásában. A szenzorok nem szeretnek érzékelni, a jumpdrive instant halált okoz. Valamint talán egy magyarázat a fenti videóban látható furcsa dologra, vagyis hogy a bázis kisebb sebzéssel megúszta a szőnyegbombázást: a robbanófejek nagy sebességen nem mindig robbannak fel. Van még egy olyan is pl, hogy a turretek nem céloznak meg nagy rácsú hajókat...

    Szóval a szerver játék valószínű határos az agyfasszal jelenleg, pont jól jön ez a kis pihi.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.05. 23:17:32
  • laci4321
    #5409
    Annyiból jó ez a pár nap szünet, hogy mire elindul a következő szeró, érkezni fog pár hibajavítás a nagy update-hez. És remélem kijavítják végre az inventory bug-ot is.
  • laci4321
    #5408
    Kíváncsi leszek hogy muzsikál majd a nagyteljesítményű szerver :)
  • RJoco
    #5407
    Kira, köszi!
    Mikor csinálom az új szerver, akkor ezzel fog indulni és mindenki ott folytathatja, ahol abbahagyta.
    Hacsak valaki más nem indít előbb egyet.
  • husi
    #5406
    Friss (utolsó) mentés

    https://www.dropbox.com/sh/s6w3gzkbckridz5/AABa97HzsNNzNbPb9Yav-BfZa?dl=0
  • RJoco
    #5405
    55 vagy 100, majd mindegy.
    Majd, ha megoldják, hogy a hajó max gyorsulással tudjon a bolygófelszínbe csapódni, akkor azt mondom, hogy ok. De addig...
    Azt még megérteném, hogy biztonsági okokból korlátozzák a hajók max sebességét (ez lenne a sztori és legalább 10-zel kellene szorozni a mostanit), de hogy csak 100-zal, azaz 360 km/h sebességgel zuhanyjak vagy tudjam elhagyni a felszínt, nem hihető és baromi lassú is.
  • laci4321
    #5404
    Meg is van a válasz, voltak kicsi update-ek, a fórumon irkálják. Az egyik kicsi update pl. tönkretette a mesterséges tömeg - gravitációs generátor erőhatást, max. ~55 m/s-ig tudnak gyorsulni gravitációs hajtómável a hajók :D
    Folyamatosan csinálják maguknak a plusz munkát... :D
  • laci4321
    #5403
    Nem tudom mit töltöget le a játék. Eddig 2-szer is elkaptam, hogy ~30 és ~40 MB-ot letöltött gyorsan. Néztem a letöltések mappát és nem "Műhely tartalom" lett letöltve, hanem a játék töltött le valamit. És persze a 2. alkalomkor mikor töltött, ki is dobott a szerver. Mindenesetre az inventory bugot nem javította egyik kicsi frissítés sem egyáltalán, kb. 2-3-szor lehet egy blokk tartalmát módosítani, aztán megfagy a kép és onnantól kezdve nem látod mi történik benne. Bár lehet csak egy szerver restart kellene?
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.06.03. 00:06:57
  • RoboKutya78
    #5402
  • RJoco
    #5401
    Akkor sok sikert az m.2-höz.
    A VGA meg majd kiderül, hogy mit fog a játék alatt produkálni.
  • RoboKutya78
    #5400
    ismerős nagykerben átalakított notikból tud 256 os méretű m2 ssd majd keddre ígért nekem hozzá árat kiv leszek mennyi lesz
    a lap 28 ropi lesz majd:) a vga volt 32 :)
    6400 es i5 50 ropi lesz
  • RJoco
    #5399
    Megnézve a videót, azért nem tökéletes és nekik is hiányzik a multi update.
    Egyrészt a szim. sebessége eléggé ugrált, néha lement 0.8-ra. Ez még talán nem is lenne vészes.
    Viszont nekik is beakadt a játék, mert az a 4 sor, ami az adatokat mutatta az elején, szép sorban van, majd egy képváltást követően más a sorrend, ami akadás esetén vagy újra betöltéskor szokott előfordulni.
  • RJoco
    #5398
    Minden bizonnyal jobban fog futni új gépeden a játék, bár a vga nem túl erős.
    m.2 SSD-t csak akkor vegyél, ha nagyon van pénzed, amúgy általános felhasználás mellett nincs semmi különbség egy Sata3 SSD-hez képest.
    Én 1,5 éve az Intelek után a legjobbat vettem, egy Samsung-ot, amire 1500/2500 MB/s írás/olvasás sebességet írtak.
    A win betöltése semmivel sem gyorsabb, mint régi SanDisk SSD-m volt. Viszont HDD helyett mindenképp ajánlott, fényéveket gyorsít.
  • RoboKutya78
    #5397
    Húú ha... lassan tényleg kisimulnak a játék ráncai:)
    Ha a pénztárcám is úgy akarja szeptember környékén bekapcsolhatom az új konfigom motorjait és csatlakotom hozzátok:)
    Jelenleg a vga és az alaplap (a hét folyamán) van meg a konfigból.
    -- VGA: Asus RX460 4GB DDR5 STRIX-RX460-4G-GAMING
    -- Alaplap: ASUS B150 PRO GAMING
    remélem ezzel már nem 5 fpssel fogom kergetni a kockákat:)
    Nagyon gondolkodom hogy kap az alapap M2 ssdt is kiv leszek mit fognak produkálni:)
  • husi
    #5396
    Kivettem az Easy INv-et nézzük..