7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #5315
    Ja, hogy ez csak arra képes, amit én fúrok kézzel?
    Azt hittem, hogy fúrás nélkül kiszedhető az anyag a földből.
  • kipeti
    #5314
    pontos válszat nem tudok de amikor magam túrtam fúróval kb2-300m ről össze szedte
  • RJoco
    #5313
    A Nanite mod-ban a bányász detektor milyen messze lévő érceket képes érzékelni és kibányászni?
  • RJoco
    #5312
    Ilyen az állomásom környéke:
  • RJoco
    #5311
    80 MB körül jár a mentés. Az azért nem gyenge.
  • RJoco
    #5310
    Gyere a Földre. Itt nincsenek drónok. És eddig még a meteorok sem találtak be az állomásomra, de körülötte baromi lyukas a talaj. Nemsokára keresek valami védettebb helyet.
  • kipeti
    #5309
    Milyen mod van fenn a drónok betalálnak a holdon is, nem mint ha gond lenne mert még nem kezdtem el átalakítani a hajómat.
  • RJoco
    #5308
    És, ha kis konténert teszel rá?
    De azt is megnézheted, hogy, ha az állomásra teszel nagyot, akkor jól működik e.

    Ha szétbontasz egy olyan dolgot, amiben van valami, akkor a tartalma kiesik.
    Ha érc van benne és jó sok, akkor ennek alapján nagy lesz a kieső szikladarab is.
    Már én is jártam így korábban és elég sokmindent elvitt az a szikla.
    Viszont így nagyon gyorsan és egyszerűen el lehet tüntetni a kavicsot. Egy kis konténerbe jó sok belefér, szortírozóval simán át lehet küldeni. A lényeg, hogy egy félreeső helyen legyen a cucc, hogy semmi ne sérüljön meg.
    Leflexeled a kontit, kiesik a szikla, majd újraépíted és jódarabig megint nincs gondod a kővel.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.05.22. 17:33:47
  • kipeti
    #5307
    Próbáld kidobó begyüjtő párosítással eljuttatni egy másik konténerbe
  • laci4321
    #5306
    fanky79 kell hozzá egy mod, PvE Enhanced vagy valami ilyesmi a neve a steam workshopban.

    Engem most egy bug kergetett az őrületbe. Építettem egy nagy rácsú bányász hajót, hogy szép mennyiségeket tudjak bányászni. Ezen a hajón volt egy nagy konténert, abba gyűltek be szépen az ércek.
    Igen ám, csak ezek az ércek abból ki már nem jöhettek. Igazából semmi amit beletettél, nem jöhetett ki abból a konténerből. Volt már benne pár 100 ezer érc, amit begyűjtöttem, és benne is maradtak. Még a mérnökkel sem lehetett kiszedni, hiába közvetlenül a nagy konténerből próbáltam. Na csodás, gondoltam, akkor építsük újra azt a konténert, de ahhoz előbb el kell tüntetni az előzőt.. Széthegesztettem hát, erre kiszabadult a tartalma (óriási sziklák) és szétvert jópár dolgot a hajón is. Mondanom sem kell, nem olcsó mulatság volt megjavítani! Ja és ugye gyűjtöttem volna be akkor legalább azt ami kiesett, de nem tudtam, amint hátat fordítottam és elrepültem pótalkatrészért, minden óriási szikla ami kiesett, el is tűnt. Na mindegy, elkezdtem a javítást, részben már meg is javítottam, amikor visszahegesztettem a helyére a nagy konténert is. Na mondom kipróbálom azért ez már működik-e legalább, és az eredmény: NEM. Az új nagy konténer is örökre magába zár mindent ami belekerül! Őszintén nem tudom most mit csináljak. Szedjem szét az egészet és építsem újra?? Jó 2 órás meló!
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.05.22. 12:20:19
  • franky79
    #5305
    Nem értem, nekem a saját világomban hogyhogy nem jönnek ilyen támadó drónok, amik a szerveren? A meteorok ki vannak kapcsolva, de szállító hajók vannak, és ha nem iktatom ki gyorsan a segélykérő antennáját, akkor arra jön drón, de csak úgy simán még soha nem jött. A szállító hajók meg max. 2 km.-ig közelítenek meg kb., így azok sem zavarnak.
    Lehet, hogy túl közel vagyok a föld szerű bolygóhoz? A gravitációs határától pár km-re ütöttem tábort.
  • kipeti
    #5304
    Jah az űrben kezdtem elég nehéz az élet erre felé jönnek szépen a drónok 2-3 egyszerre. Beástam magam úgymond elbújtam egy aszteroida belsejében, átépítettem a kezdőhajót így nem tűnik el. a bolygón való élet nekem túl nyugis
  • laci4321
    #5303
    Az űrben kezdtél kipeti? Nem szoktak drónok zargatni?
    Én nem mertem az űrben kezdeni, mert a PvE modban ami bekerült, vannak pl. nagy távból lövő hajók is, amik ellen nehéz védekezni eleinte.
    Amúgy miért nem ástad be magad kicsit jobban abba az aszteroidába? :D
  • kipeti
    #5302
    én meg mehetek lottózni, mekkora az esély hogy egy meteor betalál az aszteroida bejáratán és kinyírja a nagyreaktoromat
  • RJoco
    #5301
    @Husi: Majd nézz légyszi utána a Static Grid 5377 Static Grid-nek! Mindig kiírja, hogy törölni akarja és az enyém. De nekem ilyen nevűm nincs, az állomásomon meg van bója is.


    Végre sikerült ezüstöt találnom, így már egyszerűbb lesz energiaforrást csinálni. A hidrogénes légköri hajó azért elég veszélyes és a hatótávja sem túl nagy.
  • RJoco
    #5300
    Nálam a gattling nem olyan hatékony. Legalábbis 1 darabnál mindig van 1-2 meteor, ami becsapódik.
  • RJoco
    #5299
    Javítom, 15 után most 38-kor mentett.
  • RJoco
    #5298
    Most fut, de katasztrofálisan. Bár a lag lehet, hogy az én netem hibája, de volt amikor nem írta ki és a szim. sebesség valamiért eléggé leesett. És még csak nem is mentett.

    Azt észrevettem, ha pont a mentés percében lépünk be, akkor az nem lesz jó és nem lehet vele játszani. Csakhogy most a mentés áttevődött más időre. 15-35-55. Délután még 00-20-40 percekkor volt.

    Nem tudom mi csinálja a lag-ot, de nagyon durván mozgatja a szim. sebességet. Van amikor leesik 0.5-re, aztán felugrik majd 3-ra. Ez szerintem nem a netem hibája, inkább a szerveré.
    Mellette simán megy a HD videó youtube-on én meg a krióból figyelek csak ki.


    Jah, és még egy dolog.
    A délután kikapcsoltam a finomítóm. Most, hogy beléptem, a finomító be volt kapcsolva. És le is finomította a cuccot. Azért ez így nem járja.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.05.21. 00:25:40
  • laci4321
    #5297
    Hát ööö... mentés közben kidobott a szerver :/ Oda minden cucc ami nálam volt.
    Na mindegy, nem nagy baj.
  • laci4321
    #5296
    Nagyon sokáig tartott amíg betöltött, vagy 5 percig csak vártam,de végül csak bejött a szeró, és a krióban vagyok. Kézelem hogy laggolhatott amíg vártam...
  • RJoco
    #5295
    És lehet, hogy lehalt a szerver, mert nem elérhető.
  • RJoco
    #5294
    Az imént elég durva lagok fordultak elő.
    És elég csúnya az a dolog is, mikor a szim. sebesség felmegy 2-re. Én meg csak nézek és igyekszem a felszín fölött tartani a hajót.
    A mentéstől függetlenül a krióban ébredtem. Utána történt valami és kb. semmire nem reagált a játék. Nem tudtam letenni semmit és a krióba sem engedett be. Más nem lévén egy magasugrással szörnyet haltam. Nem adta be az éledő képernyőt sem. Játék újraindítását követően a medical-lal éledtem és szerencsére még ott volt a zsákom az állomásomnál.
  • laci4321
    #5293
    Na sokkal játszhatóbb így 20 perces mentéssel a szeró :)

    Az a 23 és 17 nem hülyeség, lehet tényleg beválna, ne mentés közben akarjon törölgetni a mod.
  • RJoco
    #5292
    Nekem volt FTP hozzáférésem a régi szervernél.
    A konfig fájlban megadtam, mely modok kellenek és pluszban akár törölhettem a szerverről is.

    A 20 perc csak egy ötlet volt, de köszi!
    Ha van még kedved kicsit állítani, akkor inkább 23-ra kellene. Vagy 17-re.
    A törlő mod leírása alapján (bár már nem tudom melyik is írta, utána kell nézni), 10 és 13 percenként ellenőriz és, ha jól értettem, akkor töröl.
    A lényeg, hogy a mentés ne ezekbe az időintervallumokba essen.
    Talán megszűnnek a durva lassulások. De ez inkább csak remény, mint tudás. Lehet, hogy nincs köze hozzá.
  • husi
    #5291
    Állítottam a mentés gyakoriságon most 20 perc lett.
    És remélhetőleg már kikerült a trash cleaner csak a régi van.
  • kipeti
    #5290
    megszakadt a kapcsolat a szerverrel szerintem azért
  • RJoco
    #5289
    Mivel a csetben nem kaptam rá reakciót, itt írom le.

    Az automentést jó lenne átállítani 20 percre vagy akár 30-ra is. Tudom, hogy ez így nem olyan biztonságos, de baromi idegesítő, hogy 5 percenként 20 másodpercig semmit nem lehet csinálni. És emiatt most törtem össze a nagy hajóm.
    Amúgy is előfordulnak plusz lassulások.
    Jó lenne, ha nem járkálnának a játékosok ki/be, mert az is baromira megfogja a szervert.
    A törlő modot is át kellene állítani más időintervallumba. Szerintem az is gond, hogy a törlő mod minden második mentésnél pont akkor töröl és ellenőriz, mikor a mentés is történik.
  • RJoco
    #5288
    Lehet, hogy csak konfigolni kellene. Érdemes lenne tüzetesebben átnézni a modot. Mind a kettőt.

    Kis fizikai malőr:
    A szerver újraindítást követően a készülő hajóm (hajóváz) oldalra dőlt. Miért is ne, hisz még a futóművet sem építettem be, csak rajta volt.
    A kis fúró hajóm gyenge volt, hogy felállítsam. Úgyhogy beépítettem a fülkét, a talpat és az akkut, valamint kapott egy girot is. Billentyűzetre nem akart felállni, de a giro vezérlést felülírva szépen talpra tudtam állítani. Rögzítettem is, remélem később is a helyén lesz.
    Biztos ami biztos kapott egy bóját is, mert az antenna baromi nagy és még nem tudom hova fog kerül. De lehet, hogy nem is lesz rajta.

    A föld szerű bolygón nem találtam ezüstöt.
    Van rajta?
    Hol keressem egyáltalán?
    Aranyat találtam jóval 100 méter alatt. De úgy bukkantam rá, hogy lefúrtam urániumért majd 100 métert és akkor érzékelte csak a kis detektor.
    Most próbálok nagy érc kereső hajót építeni, ezüst hiányában csak hidrogénest tudok összerakni, mert nincs reaktorra való anyag.

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.05.19. 23:17:29
  • kipeti
    #5287
    az nem zavar csak egy köcsög drón miatt kezdhetem holnap előről :)
  • laci4321
    #5286
    Remek, azért bítam benne hogy működni fog.. :/ Pedig a leírása alapján elég jónak tűnt. Reklámszöveg :'D

    Kipeti nyugodtan csatlakozz, a szerver elérhetősége:
    steam://connect/31.214.220.148:27016

    Csak még bajos kicsit a szolgáltató, pár percenként megszakad a kapcsolat. Meg amikor a szerver ment. Meg várjuk a multiplayer update-t :D
  • RJoco
    #5285
    De úgy nézem, hogy nem kapcsoltad ki a másik törlőt és most kettő megy.
    Már nálam is szépen lagol.
    Az easy inventory nem működik. Így fölösleges rá szerintem.
  • RJoco
    #5284
    Óóóó, yeah! És a krióban ébredtem.
  • husi
    #5283
    Ez a trash cleaner mindent töröl még azt is amit nem kellene és szerintem tőle laggol ennyire a szerver...
    vissza a régihez.
  • RJoco
    #5282
    Köszönöm!

    Nem sokkal kilépés előtt pont arra jártam. Lehet, hogy mikor kilépek, akkor törli azt a szegmenst a játék és visszatöltésnél mindig az utoljára belépve történt szerver mentést töltené nekem oda be?
    Ezt majd kipróbálom a krióban is

    Lehet, hogy a kis hajóm is megvan valahol. Hacsak nem repültem vele magasan és leesett, összetört. Vagy még mindig halad, ha elég energia van az akkuban és fel tudja tölteni a napelem.

    Új bug: a napelem sorom végén lévő 2 panel éjszaka is tölt. Van amikor mind a 4 zöld pötty világít rajta és 100kW-tal megy a töltés. Na nem mintha ez baj lenne.


    Frissítés: Megváltoztatták a komponensek kinézeteit.
  • kipeti
    #5281
    sziasztok ha lehet csatlakoznék én is a szerverre, illetve a fenntartásba is beszállok természetesen
  • husi
    #5280
    csíny letudva.. ott volt nem tűnt el :D

    Itt megtaláltok: GPS:Husi #1:1059020:85479.84:1663750.88:
    Utoljára szerkesztette: husi, 2017.05.19. 19:23:37
  • laci4321
    #5279
    Töltsd fel a BP-t a steam-re, és úgy meg tudod osztani. Nem kell együtt lennetek fent, ha Husi feliratkozik rá, majd legközelebb belép, Space Masterben be tudja tenni simán és kész. Meg még egy koordináta kell hogy hova is tegye.
  • husi
    #5278
    Ehhez meg kell osztanod valahogyan a BP-t , szerintem Space Master mod nem elég hozzá.
    Mikor leszel bent?
  • RJoco
    #5277
    Van BP-m az eltüntetett hajómról. Vissza tudnád tenni az állomásomra? (ha megvan még).
    Anélkül nem tudom folytatni a játékot, újat meg nincs kedvem megint kezdeni.
  • RJoco
    #5276
    Én már gondoltam arra is, hogy inkább leszedek egy korábbi verziót valamelyik megosztóról. Multizni ott sem kell, de legalább single-ben játszható lesz.
    Van pár tényleg jó dolog a játékban, amit szerintem rohadtul nem most kellett volna betenni (hang effekt, sérülés látvány effekt, blokkok kinézete) és van pár dolog, amit egyáltalán nem kellett volna betenni (új HUD, koszos ablak).
    Ezek helyett foglalkozhattak volna a stabilitással és a multival. Esetleg kiereszthető futóművel, azért is már régóta megy a sírás. Bár a piston-ra rögzítés most működik, nem esik szét a dolog.

    És még van képük valami delux izére is pénzt elkérni.