7903
Space Engineers

Katt a képre
  • kipeti
    #5355
    Julian egy régebbi kérdésedre megtaláltam a választ olyan egyszerű hogy fel sem tünt először, a nanit gyár tudja vezérelni az össze szerelőt. Ehhez mindkét egységnél ki kell pipálni hozzáférést, viszont azt tapasztaltam hogy ha 2 nanit gyárad van mind a kettő elküldi az össze szerelőnek a legyártandó dolgok listáját tegnap jöttem rá erre mikor 20nagy hajtómű helyett 40re való platinát és aranyat bányásztatott ki velem (kézzel mert 3 bányászhajó összetörése és lelövetése után meguntam a dolgot)
  • laci4321
    #5354
    Julian, rosszul látod a dolgot.
    Nem hiszem hogy egy 3mp-ként lefutó szkript miatt bugzana be ilyeneket a rendszer, főleg úgy, hogy single playerben nem produkál ilyesmit. A TIM szkript oda-vissza pakolgatja a dolgokat, ennyit csinál. Nem pedig eltünteti és beragasztja..

    Most beléptem a szerverre, és teljesen jól működik. 1.00-s szim sebesség. Volt egy kis takarítás? :D Nagyszerű! És Julian még az inventory-s bugok is eltűntek! Minden ott van ahol lennie kell neki, a szkript nagyon szépen elkezelgeti a dolgokat.
  • _susu_
    #5353
    Tegnap összetörtem két hajómat a földön és miután nem tudtam visszavontatni a bázisra (valami fura bug volt, beleragadt a földbe), ismét elegem lett az egész multiplayer-ből :(. Inkább kalapálgatom a zászlóshajómat SP-ben.
  • RJoco
    #5352
    Egyrészt lehet, hogy le kellene állítanod a scriptek futását, lehet, hogy az okozza a gondot. Ami azt illeti, mindenkinek ezt kellene tennie. Elvileg egy szerver újraindítás is megteszi, legalábbis anno nem mentek a scriptjeim újraindítást követően.

    A játék nem bugos annyira, a scripted okozza a bugot, de ez akkor a te gondod.
    Olyan előfordul nálam is, hogy a fúróban benn marad az érc (nem konténerezem a fúró hajóimat), de igazság szerint nem marad benn, mert át is megy a megfelelő helyre.
    És még simán tudom sorrendbe is pakolni a finomítóba, régen mindig csak a végére engedte tenni.
    Az összeszerelőnél futottam olyanba, ha túl sok elem volt betéve, mert mondjuk kellett 16 fúró, én meg 16-szor nyomtam a fúróra, akkor csak úgy tudtam egybe pakolni az elemeket, ha megállítottam az összeszerelőt.
    Kivétellel csak egyszer volt gondom, mikor pont akkor töltött be a játék, mikor csinálta a mentést. Ki/belépés megoldotta.
    Amúgy jól fut.

    Szerintem állítsd le az inventory-s scriptet, mert látható, hogy problémás. És talán a szerver sebessége is helyreáll.
    Bár ki tudja, hogy más játékosok miket művelnek.
  • laci4321
    #5351
    Ja meg a szerver szim sebessége még tovább romlott, nem tudom mitől, így pár óra alatt, de 0,5 most már a max. amit el tud érni. Legalábbis amikor én bent voltam.
  • laci4321
    #5350
    Nem tudom hogy a legutóbbi update óta, vagy a laggolás okozza, de előjött egy új bug, ami az őrületbe kerget!!! Igazából egyszer már az update előtt is eljátszotta velem ezt.

    Az inventory szarakszik! Random nem lehet kivenni belőle dolgokat, meg eltűnnek dolgok. Vagyis nem eltűnnek csak láthatatlanok.
    Pl. nem lehetett kivenni belőle az oxigén palackomat, amit én tettem be a generátorba feltöltetni. Értitek! Beteszem, de kivenni már nem lehet??
    Építettem egy "hagyományos" bányász hajót. Vagyis építettem volna, ha meg tudtam volna építeni az ion hajtóműveket. A hajtómű komponensekhez való kobalt ugyanis nem volt hajlandó a refinery-be menni! Aztán utólag rájöttem, hogy de belement az, csak én nem láttam egyáltalán. Amit a TIM szkript pakolgat inventory elemeket, azok láthatatlanná válnak néha. Ott vannak, de csak akkor jelennek meg, ha átpakolódnak máshová. Te pedig nem tudod láthatatlanul pakolni őket, csak a TIM szkript.
    Nagy nehezen eljutottam a bányászhajó megépítéséig, az állomásomban már csak pár órára elegendő uránium maradt. Kimentem vele az űrbe, begyűjtöttem 1 millió urániumot. Plusz több 100 ezer vasat, ezüstöt, egy kis aranyat, stb.. visszamentem a bázisra, erre mi van?? Az uránon kívül MINDEN MÁS érc vissza tud menni a bázis konténereibe. (Tehát jó a csővezeték rendszer!) Sőt az urániumot nem lehet kiszedni sehogyan sem! Még közvetlenül a bányászhajó konténereiből sem! EZ MI EMBER?? A bázisom így valszeg gyönyörűen le fog merülni az éjszaka folyamán, időm már nem volt kezdeni valamit a problémával. Még szerencse hogy egy tőle független energiaellátású másodlagos bázison van a MedBay...
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.05.28. 22:58:13
  • RJoco
    #5349
    TYűűű, ez így baromira nem jó. Már elszoktam az 1 alatti sebességtől. Szerveren így félek repülni, főleg bolygón.
  • RJoco
    #5348
    Nálam csatlakozik.
    És nem a krióban ébredek.
    Fut. 0.7 alatt.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.05.28. 20:04:28
  • RJoco
    #5347
    Én azt nem értem, hogy a kiírás szerint a 100 méternél messzebbeket törli a szerver. Ha így van, akkor, ha elmegy az illető 100 méterrel messzebb, ki kellene törölnie. Ez megoldaná a gondot. De, ha nem krióban lép ki a játékos, akkor elvileg nem lesz játékban és akkor is ki kellene törölnie, legalábbis szerintem.
    Már tegnap este észre vettem, hogy baromi lassú, nálam durvább is volt, főleg a saját szim. sebességem. Volt amikor leesett 0.4-re, amellett, hogy a szerveré nem megy feljebb 0.7-nél.
  • laci4321
    #5346
    Na úgy tűnik most nem is válaszol a szeró. Kidobott és nem lehet visszalépni. :/
  • laci4321
    #5345
    Elég durva, a szeró szim. sebessége nem megy 0.7 fölé. Warluck szerint a nála levő dróntemető az oka, nagyon sok támad rá. Amikor Warluck online, akkor 0.5-0.6 között mozog a szerver szim. sebessége.
    A szerver tisztító nem fogja kitörölni azokat a drón roncsokat, az én bázisom mellett is már múlt hét óta ott lángolt egy lezuhant drón. (mert 100m en belül a bázisom körzetében volt) Azokat kézzel kell vagy kitörölni, vagy Warlucknak begyűjteni mindet.
  • RoboKutya78
    #5344
    a műanyag alátámasztó pöckökre gondoltam normálisabb klaviknál egybe van az egész klavisorhoz, de ebben minden billentyű alatt volt egy pöcsömnyi műanyag tüske:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.05.28. 11:18:44
  • RJoco
    #5343
    Gombkitámasztó kis vacak?
    Szedtem már szét pár billentyűzetet, de a normálisakkal sosem volt semmi gondom. Nem tudok gomb kitámasztó kis vacakról. Egyszerű kis "fülek" tartják a gombokat a helyükön, hogy ne essenek ki, a magasságot meg leginkább a gumi tartja alatta. A nagyobbaknál van fémes merevítés, hogy akárhol nyomod le, jó legyen. És anélkül amúgy is rosszul áll.
    A laptop billentyűzeteknél vannak kis műanyag tartó szerkezetek, na azokat baromira utálom én is. De rá lehet jönni a titkukra (youtube videóból olcsóbb...) és akkor már megy gond nélkül. Egyszer egy kólás-whiskey-set takarítottam 3 órán keresztül. Amúgy nem szívesen szedem szét.
    A mostaninál meg vigyázok, nem eszek a közvetlen közelében, zsíros kézzel sem nyúlok hozzá és néha kiporszívózom a port belőle.
    A G15-öst szedtem szét párszor és most is van szétszedve pár. Amit összeraktam, az jól működött utána is.

    A G billentyűk nagyon hasznosak, én vettem egy G13-at is nemrég, bár az most használaton kívül van. Elsősorban Elite-hez lett.
    Régen írtam html kódokat, oda hasznos volt gombnyomásra betenni a kép, link, táblázat kódjait és csak egy gombnyomásra beírni. Az X3 Reunion-ban is sokat használtam. Eleve rajtuk van a Copy, Paste, Cut kombó is, így biztos, hogy mindig sikerül. A dupla klikk is hasznos, sorozatoknál gyakran nem sikerül a két kattintás egy helyen az egérrel. Főleg a film végén. Nem tudom, miért. Így meg csak egy gombnyomás.

    És Space Engineers-ben is nagyon hasznos. Az eszközeim mindig az első toolbaron vannak. Jelenleg 1 gombnyomás és akárhol álljon is a toolbar, az elsőre ugrik.
    Ha már 1 gombot kihasználok, akkor megérte a dolog. De mivel minden nap használom, így biztos, hogy megérte. Bár a kijelző kicsit hiányzik, a mobilos cucc semmit nem ér, nincs rá semmi.
  • RoboKutya78
    #5342
    hát addig hogy szétszedtem eljutottam igaz mire összeraktam rosszabban festett utánna a klavi mint volt:)
    Ha meglesz az új vas akkor első kiegészítő egy ilyen mecha klavi lesz mert nekem is elegem van ezekből a gumiszörnyekből.
    A melóhelyen ki akartam takarítani a klavit amikor szétszedtem az arcomba ugrott az összes gombkitámasztó kis vacak utángyártott műanyagból készült sorjás klavitartó. Elösször össze kellett szednem az összeset, majd kitalálnom hogy hogy is volt összerakva:)KB 4 szert pakoltam össze a klavit mire jó lett. Soha többett nem szedem szét. Ennél még a 15 éves kb2616 típusú ps2 klavi is jobb. akkoriban még nem sanálták a műanyagot ezekből se. Igaz nem használtam ki s g billentyüit olyan mértékben mit szerettem volna
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.05.28. 09:37:56
  • RJoco
    #5341
    Szerintem akkor a membrán ment el.
    Az ilyen billentyűzetek legnagyobb hátránya, hogy gumi membránosak. A gumi meg öregszik az idő és használat haladtával. Egyik leütés sem lesz ugyanolyan emiatt, bár csak hosszú használat után érezhető igazán a hiba. A G15-ös az eladás előtti időben már nem volt kényelmes. Ezért is vettem mechanikai kapcsolós billentyűt, itt nincs gumi, ami elöregedjen, így minden leütéshez ugyanakkora erő kell addig, míg a kapcsoló működik benne. Igaz, ezek drágábbak, vastagabbak is, de ma már igencsak elterjedtek játékos körökben.
    Régen azért nem voltak elterjedtek, mert elsősorban irodai használatra készültek és igencsak hangosak voltak. Ma már 4 féle Cherry kapcsoló létezik, a hangostól az egész halkig (bár lehet, hogy van már több is, 2 éve még 4 volt). Persze a Logitech nem ezeket a kapcsolókat használja, ők kifejlesztettek egy másikat, ami sokkal többet bír, mint versenytársai (szerintük). De más billentyűzetekbe általában a Cherry-t teszik.
    Erről eszembe jut, hogy mit csináljak most a régi billentyűzetemmel? Talán 50-ért még így is megvennék.

    Majd elfelejtem. Érdemes lenne szétszedned és megnézni mi a helyzet. Utána lehet gondolkodni egy esztétikailag lestrapált vagy elektronikailag rossz másikon, pótalkatrésznek. Szigorúan nagyon olcsón.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.05.28. 00:47:38
  • RoboKutya78
    #5340
    érintkezése van csak olyan mintha félrecsuklana a gomb.
  • RJoco
    #5339
    Elvileg a gumit lehet szenezni, amitől megjavulhat. De az is lehet, hogy nedvesség érte és a fém oxidálódott el a fólián. Ezt is lehet orvosolni.
    Esélyesebb, hogy elszakadt a fólián a vezető fólia. Ezt már nehezebb orvosolni, bár valahol láttam olyan filcet, amivel vezető réteg húzható.
    Nekem G11 vagy G15-ben van egy ilyen vezető sérültem.
  • RJoco
    #5338
    Az. De az állomásba ezidáig még nem csapódott be. És lassacskán, de bővült. Az biztos, hogy állomás mellett a füvön hajót építeni nem szabad, mert oda viszont kaptam már találatot és elvitte a hajó elejét.
  • franky79
    #5337
    durva! :D
  • RJoco
    #5336

    Krátereim az állomásom körül.
  • RoboKutya78
    #5335
    hu nekem van egy g510 es klavim viszont annak az A karaktere nem kóser kéne vele valamit kezdeni:)
    Sajna garó nincs rá már.
    Vagy az A betű tartórésze kopott el vagy alatta a gumifelület.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.05.27. 14:35:23
  • RJoco
    #5334
    Felemás tapasztalat a Logitech support-tal.
    A G910 Orion Spark-om egyik kék LED-je kicsit halványabban kezdett világítani. Nagyon alacsony intenzitáson egyáltalán nem világított, míg a többiek igen.
    A support készséges volt és küldték is az új billentyűzetet, még a régit sem kellett visszaadnom.
    Viszont újként egy G910 Orion Spectrum-ot kaptam.
    Más a csuklótámasz, kisebb, de ezt tudnám cserélni. Viszont mások a billentyűk is. Nincsenek árkok, mint a réginél és a legalsó sor is magasabban van. Kicsit fura. Szoknom kell. Ez a felemás érzés. Amúgy meg vagyok elégedve a support-tal. Mégha a billentyűzettel annyira nem is.
  • RJoco
    #5333
    Aha, akkor baromira nem hatékony vele bányászni mást. Hacsak nincs egy nagyon nagy urán készlet a közelben.
  • kipeti
    #5332
    Az a tiszta haszon az az 1 óra alatt online ment a game közben zabálták az áramot a funkciók 2 nagyreaktor 10% ment allo helyzetben
  • RJoco
    #5331
    Engem nem a bányász képessége okoz gondot, hanem a finomítás. 60-80 tonnából csak 80-90 kg lett, szerintem az kevés.
    Majd valamikor én is kipróbálom, csak előbb el akarom költöztetni a bázisom, mert a meteorok azért zavarnak.
    Bár ahogy észrevettem, meteorok leginkább csak akkor jönnek, ha a bázis környékén ténykedem. Ha hajókat használok, akkor nem szokásuk jönni.
  • kipeti
    #5330
    Sajnos igen kiprobáltam a a nanit gyár bányász képességét amíg reggeliztem persze saccoltam az eredményt mert a kezdő állapotott nem jegyeztem le
  • RJoco
    #5329
    Biztos, hogy jól nézted?
    Én a kis hajómmal tuti nem fúrtam 100 tonnát, de majd 300kg van a reaktorban. És ezt még akkor finomítottam, mikor nem volt semmilyen modul a finomítón.
  • kipeti
    #5328
    A nanit gyár kb 1 óra alatt 60-80000kg uránt bányászott ki amiből 80-90kg finomított urán tiszta hasznom lett a gyáron 10db energia csökkentő modul van a finomító 4db hatákonyság növelő modul.
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2017.05.26. 07:25:59
  • RJoco
    #5327
    Részvétem!
    Nekem annyiból volt szerencsém, hogy nagyon alacsonyan repültem, de lehet, hogy álltam, mikor az a valószínűsíthető mentés vissza lett töltve, így a hajóm ott maradt. Annyi meg a szerencsétlenségem volt, hogy elfogyott belőle az uránium. Gyanítom, hogy lebegett pár méterrel a föld felett. És akkor még 5 perces mentések voltak.

    Már csak ezért is jó lenne az a mod, amiben, ha pilótafülkében vagy esetleg székben hagyjuk el a játékot, akkor ott is éledünk. Vagyis úgy kezeli a beülős dolgokat, mint a kriót.
    Hisz ritka az, mikor a hajó megy, mi meg nem vagyunk benne.
    Korábbi szerveren ilyen gond azért nem volt. Ha én állítottam le, akkor az első nagy baklövésem után mindig odafigyeltem, hogy játékos ne legyen bent, ha meg nem volt bent senki, akkor is vártam vagy 10 percet (de lehet, hogy volt mentési lehetőségem), mielőtt leállítottam. A szerver sosem fagyott ki. Legalábbis úgy emlékszem. Az más kérdés, hogy mennyire bugzódott be.
  • laci4321
    #5326
    Ja amúgy köszi hogy eltüntetted Husi a bázisom fölül azt a lyukat!! Látom nem sikerült csak úgy törölni, kézzel kellett befoltozni.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.05.24. 23:31:31
  • laci4321
    #5325
    A szerver ismét agyfaszt okozott.
    Husi! Vissza lett töltve egy korábbi játékállás?

    Az esetem, ha érdekel valakit:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már az gyanús volt, hogy megint nem a krióban ébredtem. Bár nem lett oda ezúttal semmim (kipakolok mindent most már kilépés előtt..) de úgy vettem észre ez akkor van ha szerverújraindítás van. Aztán kirepültem az én kis üregemből, és mit látok? Oda a nagy bányászhajóm! Full eltűnt, pedig marha drága volt, a nyersanyagaim kb. 60%-át abba öltem.
    Tanulva Julian esetéből, gondoltam kirepülök oda ahol eltöltöttem vele pár percet, hátha nem törölve lett, hanem "csak" visszadobva egy korábbi helyére. Vagyis az űrbe, 25 km-re a Holdbéli bázisomtól... Még szerencse, hogy lementettem annak az aszteroidának a koordinátáit. Odarepültem. Vártam kb. 1 percet, és fogtam a fejem.. "Ezt egyszerűen nem hiszem el!" - mondogattam. És egyszer csak megjelent! 3,5 km-re a lementett koordinátáktól. És vele egyszerre megjelent egy sniper drón is, ami elkezdett utánam jönni.

    Elindultam hát a hajóm felé, de pár másodperc múlva egyszer csak eltűnt. Ugyan úgy 3,5 km-nél. Aztán belaggolt a szerver, megszakadt vele a kapcsolat, és le is dobott.
    Azonnal próbáltam visszalépni, de nem engedte, ismét ledobott. Na mondom nagyon király lesz ha az a drón meg szétlövi a hajóm addig...

    Vártam jó 40 percet, majd megpróbáltam újra. Ezúttal a szeró beengedett. Ismét kirepültem az űrbe, de a hajóm ezúttal már nem jelent meg. Játszogattam kicsit a drónnal, úgy kb. 5 percig, majd egyszer csak feltűnt a hajóm ismét 3,5 km-es távban. Érdekes, hogy 5 km-es a beacon távja rajta, de mindegy. Egyszer csak megjelent, ugyan úgy ahogy az előbb. De ezúttal 103 m/s-al száguldott egy irányba. 107 m/s-al baromi mókás volt utána menni. Mikor utolértem, láttam hogy valami rejtélyes oknál fogva a gravitációs meghajtás be van akadva, és egy irányba löki a hajót, azért meg max. sebességen. Ez már csak azért érdekes, mert ilyet nem tehet meg, csak a szkript tudja kilökni az "egyensúlyból", felfelé és lefelé is ugyan annyi Gravi generátor néz. Valószínűsítem, hogy akkor volt az utolsó szerver mentés, mikor épp nyomtam egy felfele gombot, és az úgy maradt. Jó 20 perc volt mire utolértem, és meg tudtam állítani. Majd a rajta levő Jump Drive-al hazaugrottam és leszálltam a hangárba, és ugyan úgy kikapcsolva és konnektorhoz rögzítve hagytam most ott, mint ahogy tegnap is!


    Összességében a mai SE multiplayerre szánt időm ismételten semennyit sem ért, csak addig jutottam el végül, ahol legutóbb abbahagytam. Már múlt hét csütörtök óta konkrétan semmit nem haladtam a játékban, mert mindig van egy bug... Kezd felidéződni bennem, hogy anno miért hagytam abba.
  • _susu_
    #5324
    Sziasztok! Egyik nap kipróbáltam a szervert, egész jó volt, csak ha mentett, akkor inkább elengedtem mindent, nehogy valami gond legyen :D Hétvégét remélem tudok többet nyomni, hétközben nemigen érek rá :(
  • kipeti
    #5323
    lehetséges mivel az a levegőben külön objektum így becsapódva is az lehet
  • RJoco
    #5322
    Hát, a Földön van, ami elég nagy voxel. Lehet, hogy körülöttem csak meteorból származó érc lenne és azt külön voxelként kezelné?
  • laci4321
    #5321
    Ja igen, csak akkor működik a NUHOL, ha a ahoz a voxelhez ér, amiben van az érc is. Pl. ha a későbbiekben aszteroidán bányászol, akkor azon legyen rajta. Az NCF már lehet máshol, egy hajón is. Próbáld ki esetleg úgy is, hogy a NUHOL csak egy akksival van egy külön állomásként az érc közelében.

    Hát akkor grav hajtómű a szerveren offos ... Kár, pedig nagyon jó hajóim vannak gravitációs meghajtással. :( Remélem azért hogy a multiplayer update meg fogja oldani.
  • RJoco
    #5320
    Köszi laci4321!
    Sajnos nem csinál nálam semmit. Tegnap pont így pakoltam le. Mondjuk a NUHOL az állomásomhoz csatlakozik, ahol az NFC is van. Az ott parkoló hajómon meg folyamat megy az érc detektor és a környéken elég sokat is lát. Van ami csak 26m-re van, igaz, hogy meteor becsapódás nyomán, de ott van és látja is a detektor.
    Úgyhogy nem értem.

    Husi-nak sem menne a grav. hajtómű. Ez bérelt szerver, nem otthonról csinálja.


    Az NFC tudja vezérelni az Összeszerelőt, hogy előállítsa a kellő dolgokat az építéshez vagy ezt nekem kell mindig manuálisan?
  • kipeti
    #5319
    az áram felvételt tapasztaltam igaz 2 nanite gyáram van de ~1.5k urán 3 nap alatt elfogyott 3-4 órás játék idővel, de viszont napelem táblával jó lehet hiszem hatalmas a raktere a gyárnak ki is próbálom holnap
  • laci4321
    #5318
    Nanite bányászat:
    Tedd le a NUHOL-t az érc közelébe. Az ilyen ultrahangos hanglokátor vagy mi lenne. Legyen áramellátása, szóval a legjobb ha egy akkumulátorra teszed, de a NUHOL olyan kevés áramot fogyaszt, hogy úgy sem fog lemerülni. Aztán a NUHOL közelébe menj egy olyan hajóval, amin van, vagy akár le is teheted mellé egy másik állomásra a Nanite Controll Factory-t.. Az NCF-ről először a NUHOL-hoz repülnek a nanitok, és ott kapják meg az inóft hogy hova menjenek bányászni. De majd meglátod, hogy mennyire lassú az égesz. Egy nagyobb bányászhajóval 1-2 óra alatt begyűjtöd azt, amit a nanitok napok alatt. Mondhatnád, hogy nem baj, úgy is fut a szerver magától éjjel-nappal. Csakhogy az áramfelvétele nagyon nagy az NCF-nek közben, csak úgy fogy az urán.
    Az érc amit felvesznek a nanitok, ugyan úgy el fog tűnni onnan, mintha kifúrtad volna, egy üreg marad a helyén.

    Én pedig szomorúan kell hogy konstatáljam: a gravitációs hajtómű egyszerűen alkalmatlan arra, hogy szerveren bányásszak vele, egy ilyen meghajtással ellátott bányászhajóval. Legalábbis a jelenlegi kommunikációs protokollal, ami a szerver és az én gépen között van. Single playerben, vagy ha én vagyok a szerver, akkor tökéletes a rendszer, a hajó vajsimán irányítható. De a szerveren az egész remeg, konkrétan néha nem látszik ha már megtettél pár cm-t, és a fúrófejek így rendszeresen letörnek. Túlságosan gyakran letörnek, olyan gyakran, hogy nem tudok annyi ércet begyűjteni ami a javításokat fedezi. A szerveren egyedül így csak Husinak lenne jó ez a technika. Építenem kell egy „normális” bányászhajót. Ja meg persze az is ott van, hogy a gravi hajtómű szkriptje nagyon nem tetszik a szervernek, ha használom a hajót akkor a szerver szimulációs sebessége 0.8-ra romlik.
    Azért az kicsit fáj hogy erre 3 óra játékidő után kellett rájönnöm, szóval lehet meghagyom azt a hajót, és ha jön a multiplayer update, akkor újra tudom majd tesztelni.
  • kipeti
    #5317
    elvileg van mining funkciója e még nem jöttem rá működésére
  • RJoco
    #5316
    Az megoldható, hogy a Nanite Factory vezérelje az összeszerelőt és legyártsa magának azt, ami az adott dolog építéséhez kell?