7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #5195
    A játékban nem is lesz sosem megoldva az, hogy hajtóművekkel lehessen forgatni dolgokat, A tolóerők összegződnek mind a 6 irányba és úgy simán halad a hajó és kész. Jóval kevesebb így a számolási igény.
    Ha forgatni akarod, akkor miért nem magán a motoron állítasz be egy sebességet? Az a legegyszerűbb.

    Ha meg túl nehéz az objektum amit forgatni akarsz (bár egy nagy rotor azért elég nagy súlyt meg tud forgatni) akkor segíts be giroszkópokkal is. Vagy ha ez sem elég, akkor 1 db mesterséges tömeg, ráteszel egy gravitációs generátort, (kicsire veszed a mezőjének a méretét), és máris van egy olyan erőhatásod, ami már nem összegződik és szimplán csak rászámolódik a hajó tömegére, nagy erejű, kevesebb energiaigényű a hajtóműnél, és az már tuti megforgat bármit.

    A rángatózással én is találkoztam 2 motorral összekapcsolt rács esetében, mintha amolyan rezgés lenne, a hajó nem bír egy helyben maradni, a sebességem ugrál olyan 0-0.5 m/s között.
  • RJoco
    #5194
    És még mindig nem oldották meg, hogy, ha egy motorra rakok négy irányba ágakat, azok végére meg hajtóművet, akkor a hajtóművek képesek legyenek megforgatni a szerkezetet. Ehelyett elviszi az egész hajót.

    Valamint súlyos fizikai gondok is vannak, mert a fent említettel szórakozva a hajó csillapítása ellenére is ugrált a sebesség érték, míg rajta álltam. Ha beültem, akkor 0 lett a hajó sebessége, ha kiszálltam és csak a grav.gen volt vagy az sem, csak a mágnesbakancs, akkor a sebességem megint ugrált.

    A régi mentésemet meg már egyáltalán nem hajlandó betölteni.
  • franky79
    #5193
    Át tud, ráadásul ki-be kapcsolom magát az ajtót, hogy automatizálni tudjam, és abból látja, hogy most már nyitva kellene lennie, hogy piros kikapcsolt állapotból zöldre vált, csak a nyitási animációt nem játssza le neki a játék :) Azt mondjuk nem kérdeztem tőle, hogy utána ha kijön és megfordul, akkor mit lát, vagy mikor vált át neki nyitott módba, vagy végleg zártnak látja azt az ajtót.
  • laci4321
    #5192
    És akkor át tud menni a zártnak látszó ajtón, vagy neki kell kinyitnia hogy át tudjon menni?
  • RJoco
    #5191
    Még mindig jobb, mintha messziről az látszana, hogy nyitva és átsuhanás helyett szörnyet halás lenne a vége.
    Projektoros hegesztésnél az volt a gond, hogy nem mutatta mi van behegesztve. Vagy ott maradt a kivetítés vagy egyáltalán nem látszódott semmi. Párszor törtem is emiatt a hegesztő hajó elejét, mert fizikálisan meg ott volt.
    Egy ki/be lépés segített csak, de természetesen krióban.
  • franky79
    #5190
    Multiban pl. haver nem látja, amikor a légzsilipnél kinyílik az ajtó. Gombsoron megnyomja a gombot, bezáródik a mögötte lévő, majd levegő elszív és mikor 0% az oxigén, akkor nyílik a külső. Nála az látszik, hogy zárva marad. :)
  • RJoco
    #5189
    Én nem erőltetem.
    Az biztos, hogy multiplayer-ben már nagyon régóta van grafikai bug. Projektorral való hegesztésnél eléggé idegtépő a dolog.
    A többit nem tudom, mert amikor kedvem lenne játszani, akkor is nagyon hamar el is veszik a kedvem.
  • RJoco
    #5188
    Lehet.
  • laci4321
    #5187
    Egy grafikai bugot én is tudok mondani: ha nagy hajóhoz kapcsolt kis hajót szerkesztgetsz (pl. motorral kapcsolásnál), akkor sötétkék​ csíkok jelenhetnek meg az éterben, össze vissza állnak, és átjárhatóak. Ezen felül ha törölsz 1-1 blokkot a kis hajóról, akkor az van hogy csak "szellemmé" válik, amint teszel a helyére egy másik blokkot akkor eltűnik, de addig ott marad átjárhatóként a helyén.
    Mostanában a grafikával mókolgatnak nagyon, meg a játék motorjával, úgy veszem észre, mert elég sok a fagyás nálam.
  • franky79
    #5186
    Akkor érdemes lenne az állomásra is hajtóművet szerelni, meg giroszkópot elővigyázatosságból? :)
  • RJoco
    #5185
    Nem hiszem, hogy a SeTool tette volna, mert a művelet után egyszer betöltött. És már nagyon rég nem használtam, mert ment a világ.
    Valamit a fizikában cseszhettek el. De már nagyon rég óta. Eleve nem kellett volna azt a voxel/station opciót beletenni a játékba. Az is adott neki egy nagy pofont anno. Meg nekem, mert nem tudtam játszani vele, mert bugzott a fizika, a beállításról meg nem tudtam. Ki nézegetik minden update után az opciókat a régi világánál?
  • laci4321
    #5184
    URAM ISTEN hogy nem jutott eszembe a Backups? Meg is találtam a hajót az egyikben, köszönöm hogy szóltál!!!
    A probléma amit leírtál elég durva, nem lehet hogy a SeTool elrontott valamit? :/
  • RJoco
    #5183
    Én meg belenéztem a mentésbe SeTool-lal és szörnyülködve láttam a káoszt benne. Van egy rahedli kallódó nagy hajó blokk a környezetemben, de ilyet én nem tapasztaltam.
    Miután minden mozgó objektumot megállítottam, sikerült visszatöltenem a mentést. És nem volt 200 méteren belül kallódó nagy blokk. Valami nagyon nem jó a mentésben.
    Nosza, mindjárt neki is álltam a szétszerelő állomásnak. Az első lefúrt cső után megint hajó lett és megint sikerült ellöknöm hab testemmel. Nem is volt hajlandó ismét állomássá alakítani.
    Azóta nem hajlandó betölteni a mentést, pedig semmi nem változott, mert nem mentettem rá. És SeTool szerint is minden áll.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2017.04.26. 13:07:14
  • RJoco
    #5182
    Részvétem Laci!
    Én többek között ezért sem használok már nagyon régóta autómentést.
    Van egy backup saves opció a világ beállításainál. Nem tudom, hogy ez pontosan mit takar, de nem segíthet a gondodon?
    Elvileg a mentés könyvtárában a backup könyvtárban ott kell legyen.
  • laci4321
    #5181
    Most a játékot elküldtem a jó édes anyjába...
    Hogy a fa...omba lehet megcsinálni azt, hogy több órányi életet így elvenni az embertől??

    Épp építek egy új hajót. Már nagyon sokat haladtam vele. Át akartam helyezni máshová, ctrl+x-el. Útközben eszembe jutott, hogy frissítsem róla a blueprintet is, már több órányit haladtam vele az utolsó blueprint mentés óta. Erre meghal a játék. És miközben meghal, ment is egyet. Szóval hajó nincs a térképen, és még a blueprint sincs frissítve. NEM LEHET IGAZ!!!!!!
  • RJoco
    #5180
    Az enyémre nincs semmi csatolva.
    Az állomások külön vannak tőle.
    Sajnos ez egy gyakran előforduló bug update-k után, hogy egyes állomásokat vagy az összeset egyszer csak hajóként kezel. És te meg semmit nem tudsz erről.
    Azért mondjuk az egy elég nagy fizikai bug, hogy szkafanderben egyszerűen odébb tudtam tolni...
  • franky79
    #5179
    Az én bontómmal szerencsére még nem történt ilyen, pedig most hozzáépítettem egy kis bázist is, hogy nem legyen olyan "egyszerű". :) Viszont mást tuti nem csatolok hozzá, mert én is tartok tőle, hogy ha túl nagyra nő, akkor rá fogok faragni egy idő után.
  • RJoco
    #5178
    Valamit megint elbarmoltak.
    Gondoltam, átalakítom a szétszerelő állomást. Több felxet teszek belé. De előtte mást csináltam és meggondolatlan felindulásomból rámentettem az utolsó mentésemre.
    Mikor nekiálltam a szétszerelőnek, akkor nagyon zavaró volt, hogy mindig elpattogtam az állomástól. Nehéz volt flexelni a csöveket. Nekiütköztem a nagy flexnek és visszapattantam. Aztán azt látom, hogy az én sebességem nulla és mégis szállok felfele. Majd kiderült, hogy nem. A nehéz állomás kezdett el lefele szállni. Elég jól meg tudtam tolni kicsiny és hab könnyű testemmel.
    És tényleg állomásnak volt beállítva, nem hajónak, szal köszönöm keen. Menj a kínba.
    Na mindegy, visszatöltés. Kifagy a játék. vagy négyszer próbáltam, mindig kifagyott.
    Kb. fél órát játszottam vele.

    Vajon mikor lesz ebből egy tényleg játszható játék? Méretbeli korlátok nélkül természetesen. Hamár az űr hatalmasságában játszunk.
    Korábban azért jobb volt.
  • RJoco
    #5177
    Értem és ez így igaz is. Köszi az infót!
  • laci4321
    #5176
    Így van, vannak major update-k, ezek a nagyobbak amikor az új funkciókat teszik be, és vannak a minor-ok, amik inkább hibajavítások. Majdhogy nem visszatértek a korábbi, a stable/dev update előtti heti frissítési rendszerhez.
    Úgy sejtem rájöttek hogy így, hogy a stable is ugyan úgy tele maradt bugokkal, nem sok értelme volt folytatni ezt a módszert. Hiába annál a havi frissítés ami elvileg bugtalanított újításokat rak be, csak azt érték el, hogy akkor a bugok nem 1-2 hétig, hanem 1-1,5 hónapig ott voltak, amíg a játékosokat idegesítették.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2017.04.22. 12:28:00
  • franky79
    #5175
    Változtattak a fejlesztési szokásaikon. Nincsen külön stabil és dev ág, hanem a stabil kap minden héten frissítést, ill. a videókban minden héten a végén előre megmutatják, hogy épp min dolgoznak, mi várható majd.
  • RJoco
    #5174
    Mostanában nem követem a frissítéseket, de mi ez a sok, amit kapunk most?
    Nem nagyok, de az utolsó kb. 200 MB óta volt vagy 3 kisebb, 20-50 MB közöttiek.
    Ennyire elk*rtak valamit vagy ennyire halad a fejlesztés?
  • RJoco
    #5173
    Szerintem, ha bug lenne, akkor mindig működne, nem csak script-tel. De lehet, hogy a játékban van kiskapu. Nem tudom.
    Kézzel biztos, hogy nem tudsz olyat átmozgatni a szortírozón, ami nincs engedélyezve. És csak egy irányban megy. Bár mostanában nem néztem.
  • franky79
    #5172
    Persze, ennek vannak előnyei, amiket ki lehet használni, de kérdéses, hogy hogyan van ez, bugot használ ki?
    Hiszen így akkor amit én írtam rendszert, azt is lehet zárva tartani, még egyszerűsíteni is, és mégis működni fog.
  • RJoco
    #5171
    Ez abból a szempontból nem rossz, ha valakinek van egy régi rendszere szortírozókkal, akkor simán át tud térni a TIM-re, csak jól be kell konfigolni az egészet. Viszont a beépített elemeket nem kell kicserélni.
  • laci4321
    #5170
    Ezt már én is észrevettem, hogy a TIM képessé vált arra, hogy ne korlátozzák a sorterek, simán csak továbbítócsövekként kezeli/látja őket. Érdekes dolog. És egy kissé kellemetlen is :D Akkor vettem észre, mikor simán rakott be urániumot a kis bányászhajóm reaktoraiba, holott egy kicsit benéztem a hajótervezésnél, mert azok az ércet továbbitó sorter mögött vannak.
  • RJoco
    #5169
    Vagy nincs jól beállítva valami.
  • franky79
    #5168
    TiM-el kísérletezgetek, meg az automatizált szétszedéssel, de amit korábban linkeltem mod, az nekem nem szed szét. :(
    Most kiépítettem egy továbbítókból álló csőhálózatot, de érdekes dologra figyeltem fel. Úgy tűnik, mintha a TiM csalna! :)
    A kék csík a fő szállító rendszer, zöld 1-es kocka a felesleges cuccok konténere, a lila 2-es tégla a szétszerelő, a 3-as kék kocka pedig a nyersanyag tároló. Az 1-esbe, az 1-esől 2-esbe és a 2-ből vissza a fő csövekbe, az sima szabályok nélküli továbbító. 2-esből a 3-asba egy kikapcsolt begyűjtésre állított fehér listás (ingots) továbbító. Ez az alap. Ilyenkor lehet pakolni bármit bárhová. Lekapcsolva az 1-esbe és a 2-ből felfelé mutató továbbítót, bekapcsolva a 3-as felé mutatót és átváltva az 1-es és 2-es közöttit begyűjtő módba jön az érdekesség. A felesleges cuccokat átdobja a tárolóból a szétszedőbe és én nem is tudom onnan sehová sem tenni, ahogy lennie kell, viszont a TiM simán visszarakja az 1-es konténerbe a cuccokat. Hogyan?
    Egy [TiM LOCKED]-el a szétszedőn megoldottam a dolgot, de hogy csinálja, csal? :)
  • laci4321
    #5167
    Ezt nem is tudtam. És te ezt hogyan tudtad meg? :)
    Az biztos hogy hatalmas munka volt már az első verziót is összerakni. És a következő verzió is már majdnem 1 éve készül akkor ezek szerint.
  • SUPERTRABI
    #5166
    Nem hagytak fel vele, folyamatosan megy a fejlesztése, csak ami most kint van az bugos, nem működik. A srác meg teljesen előlről kezdte el újra megírni, amit nyomon is lehet követni, meg béta testernek lehet jelentkezni egy discordos szerón.
  • laci4321
    #5165
    Igen emlékszem mikor ez a flottairányító szkript kijött. Elég nagy durranás volt, kár hogy felhagytak vele. Nagyon kár.
    Kíváncsi leszek te mit hozol majd ki a dologból :)
  • SUPERTRABI
    #5164
    Az a project ennek a része lesz. Van egy olyan script az éterben, ami tud irányitani drónokat eze. Ezt akarom majd beépiteni a rendszerbe, úgy hogy ez a welder gép lesz az anyahajó és magától le tud majd gyártani egy egész flottát egy gombnyomásra :D
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2017.04.11. 17:24:16
  • laci4321
    #5163
    Azta, az lesz ám a torpedó :D :D
    Remélem sikerül! És jó látni hogy te sem bírod abbahagyni :D :D

    Anno említettél még olyat is, hogy készíteni akarsz egy hajó operációs rendszer féleséget. Azzal a projekttel mi lett végül? :)
  • SUPERTRABI
    #5162
    Helló

    Elég rég volt már, hogy ide írtam, de most ismét kaptam egy kis kedvet a játékhoz igy éretségi előtt :D

    Anno volt egy nagyszabású projectem ami félbemaradt és most azt szeretném bemutatni.
    Volt egy olyan UESC contest, hogy egy olyan hajót kellett építeni ami legyárt és kilő egy nagyobb torpedót. Na ami ötletem készült erre a contestre az egy kisit túl nagyolt lett és ez lett belőle:



    A terv az, hogy Írok még hozzá egy scriptet ami szépen kezeli majd az egész folyamatot, meg persze a tetejét megmachinálom :)

    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2017.04.11. 00:12:55
  • laci4321
    #5161
    A TIM tud kiírni aktuális alkatrész készletet is. ( [TIM INVEN] ) Vagy az Automatic LCDs 2 szkript.
  • franky79
    #5160
    Igen, csak ki kell tenni pár kijelzőt, amin látszik, ha valamelyik nyersanyagból kevés van és mással nem is kell törődni. :)
  • laci4321
    #5159
    A TIM tud még olyat is, hogy megadod a kvótát minden egyes alkatrészre (egy LCD penelbe beírogatva a kvótákat - az LCD panel nevében szerepeljen a [TIM QUOTA] és aztán a megjelenő nyilvános szövegben szabadon átírogathatod a Quota oszlopban a számokat). És ha valamelyik alkatrészből kevesebb lesz mint a kvóta, akkor azt az assemblerekkel elkezdi gyártatni.
    Így konkrétan oda se kell figyelni az egész rendszerre, mindig csak az a lényeg, hogy van-e elég ingot (öntvény?).

    Ezzel a Co-op diassemblerrel kiegészítve elég frankó automata állomást lehet csinálni :D
  • franky79
    #5158
    A vas igazándiból mindenhez kell. Jelenleg folyamatosan vasból fogyok ki, mert emellett, hogy az összes komponensben van, az építményekhez is rengeteg kell.
    Ahogy nézem a TiM nem tud szétszedni, de találtam egy másikat, amit a TiM-el vegyítve szerintem tökéletes lesz. Co-op Disassemblers Annyit csinál csak, hogy a megjelölt konténerbe kerülő cuccot szétszedi. TiM-mel meg bepakoltatom a felesleget majd.
  • RJoco
    #5157
    Igen, én is gondoltam arra, hogy építek alá egy szétszerelő részt és ami kell, azt összerakom majd újra, meg akkora mennyiségben, ahogy kell. De aztán nem építettem meg. És úgyis elfogytak a dolgok, a vasból meg max építőelemet tudok csinálni. Ha nem változott azóta a receptje.
  • franky79
    #5156
    Én szétszedek, ha épp másra van szükségem. Már arra is gondoltam, hogy lesz egy dedikált szétszedő az állomáson, hogy ha valami kell ami nincs, akkor ne kelljen akkor várni a szétszedésre aztán meg a gyártásra.
    Ebben a TiM szkriptben van esetleg ilyen funkció, vagy csak a minimum darabszám legyártására tud figyelni?