7903
Space Engineers

Katt a képre
  • kipeti
    #3455
    Hegesztővel próbálkozok jelenleg, 5db gattling védi a bázist a rakétásokat eltávolítottam mert kicsit nagyon pazarolnak :) 2 rakéta torony 100db rakétát simán kilőtt egy támadás vissza verésére.
    A gömb gravitációs generátor szerintetek össze gyűjtené a szanaszét lévő maradványokat? (blokkokat nem a fém hulladékot)
  • RJoco
    #3454
    Jah, anno a drónokat én is ezért kapcsoltam ki. Az Argentavis-ok viszont nagyon jó nyersanyag forrás.
    Érdemes a bázisodat körbepáncélozni, az sokat segíthet. Meg messzebb több védelmi tornyot is kitehetsz, hogy gyorsabban elintézzék a fenyegetést, de a bázisodat ne bántsák. Megspékelheted egy-két hegesztővel, hogy sérülés esetén gyorsan javítva legyenek, de ehhez azért kell nyersanyag is.
  • RoboKutya78
    #3453
    őőő.... esetleg pajzsot tudnám ajánlani mint alternatív védelem igaz ez már kicsit mod és csít gyanús megoldás de ha nem zavar egy próbát megér bár én még nem használtam ezt a módszert.
  • kipeti
    #3452
    Védelemre kellet volna,jól néz ki amikor 5db dróngyártó hajó blokád alá veszi a bázist, és ostromolja. Viszont az már nem igazán jó(azon kívül hogy a repkedő darabkák úton útfélen halálra zúznak a szabadban), hogy a tornyok teljesen szétlövik a drónokat így míg egyet szétszednek addig a másik 2-4 szétlövi a dolgokat. Erre kellet volna. Így marad a drón és szállító hajó kikapcs.
  • RJoco
    #3451
    LookUsArts szerint rakétaelhárításra rakétákat kell használni, mert a gépágyú elég gyengén teljesít. Elvileg van is fenn egy tanulmányi videó.
  • RJoco
    #3450
    Nem tudok róla, de, ha találsz ilyet, akkor azt ide írd meg mindenképp légyszi!

    De lehet, hogy egyszerűbb, ha csapdát építesz az ellenséges tornyok számára és amik azok a csapdát lövik, addig te reszelheted a hajót :D
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.04.21. 13:35:35
  • RoboKutya78
    #3449
    tornyokat nem de az ellenség rakétáit x% os eséllyel alapból ki tudja lőni, ha rakéta elhárításra teszed a fegyvert ha jól tudom.
    Elvbe létezik de nem tudom melyik lehet az.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.21. 13:14:16
  • kipeti
    #3448
    Sziasztok tudtok olyan script-ről ami a fegyver tornyokat irányítja? Arra lenne szükségem , hogy be tudjam állítani csak az ellen fegyver tornyait lője.
  • RJoco
    #3447
    Jah, ez nem lenne rossz. A szortírozót jó használom, csak nem kalkuláltam bele, hogy aminek el kellene szívnia az anyagot, az nem érvényesül a messzebb lévő finomítókra, ha közelebb van egy raktározásra alkalmas hely.
  • RoboKutya78
    #3446
    Tessék rendesen alkalmazni a szortírozó rendszert:)Bár ezt a szortírozót ki lehetne szedni, ha a konténerekre egy anyagtartás engedélyező listát készítenének mint amit maga a szortírozó tartalmaz. Automatikusan átkoppanna az a dolog amit a konténeren beállítasz hogy ezt tárolja a többi meg fusson tovább. Ennek több értelme lenne mit a különálló blokkos szortírozónak .Ezt lehetne javasolni is a fejlesztő srácoknak.
    Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.21. 12:54:46
  • RJoco
    #3445
    A továbbító rendszer úgy működik, hogy mindig a legközelebbi raktározható helységbe küldi a cuccost.
    Ha nem figyelünk, könnyen lassíthatjuk a játékunk működését.
    Most találkoztam azzal a gonddal megint, hogy az egyik összekötőmben megjelent a cucc, aztán meg eltűnt, majd megint megjelent. Ez most nem ugyanaz a cucc volt, hanem ahogy a finomítók dolgoztak és kikerültek belőle az anyagok, úgy mentek a legközelebbi helyre, ami az összekötő volt. Viszont egy szortírozó azonnal kihúzta onnan a cuccot, így el is tűntek, majd jött a következő kör.
    Két megoldás volt a probléma orvosolására. Az egyik, hogy szortírozót teszek az összekötő elé, így csak elfele engedem az anyagot. Ez így nekem jó is, úgyis onnan töltöm fel a finomítókat, visszafele nem kell, hogy menjen az anyag. Remélem nem lesz vele gond.
    A másik, hogy kiveszek egy csövet a rendszerből, ami a finomítók bemenetét és kimenetét kötötte össze. Ezt is megtettem, de ez azért lett volna úgy jó, ha a hajóval valami mást is hozok, nem csak ércet, akkor egyszerűen tovább tudtam volna küldeni a rendszeren, ha a szortírozókon beállítom a megfelelő anyagot.
    Ugyanennél a résznél volt olyan gondom, hogy 27k kavics (egy szortírozói mennyiség) folyamatosan vándorolt körbe-körbe a rendszerben. A konténerekben nem változott a mennyiség és nem is találtam meg, hova megy a kavics, csak azt láttam, hogy az összekötőben megjelenik, majd eltűnik.


    Mi a hátránya a nagy fúróhajónak? Nem tud bemenni a szikla belsejébe. Az Esmeraldám szép nagy, jól néz ki, tele van extrákkal, viszont csak kívülről tudom fúrni vele a kavicsot, mert túl hosszú. Így rengeteg követ is cipelek haza. A Szörnyeteg ebből szempontból sokkal jobb, viszont nincs rajta semmi extra. Hatékonyság szempontjából mindenképp jobb, amíg meg nem fulladok :D
  • RoboKutya78
    #3444
    Mit akarsz 6 mód van benne igaz 8 at írtam mert 2-t nem vettem ki illetve kihagyhattam volna az ajtókat is az tényleg felesleges de az az üvegfalú átjáró kívánta az üvegajtót:)
  • RoboKutya78
    #3443

    Amikor egy kép megfogja a fantáziádat és rádöbbentsz hogy mekkora ötlet lenne de a géped keresztbe tesz a megvalósításának :(
  • RJoco
    #3442
    Igencsak sok modot használtál, én nem nevezném minimálisnak :)
    Az összekötő blokkok elméletileg egy kicsit ellökődnek egymástól. Annak már elégnek kell lennie, hogy egyenesen ki lehessen hajtani közülük.
  • RoboKutya78
    #3441
    A fene lehet blastot kell használnom náluk még szerencse hogy azt az oldalt dupla falunak csináltam na nem baj max egy millával több lesz a súlya vagy az összekötőket a gondolán egy blokkal kijjebb teszem ez az egyszerűbb. :)
    A gondolán el is rontottam a meghajtókat is mert pont fordítva tettem be őket szóval van rajta még mit javítanom.
    A (DX11) Kolt - Command Console Pack használtam és Se-ben kapott minden konzol egy fekete maszkot. Legyen mentségem valahogy a színeket nem tudtam igazán belőni dx9 en mert még akkor is tökéletes fehérségben láttam mindent amikor még világítás se volt fent:)
    A központi ajtók hangja meg magával a móddal járt egybe így azt nem tudtam kikapcsolni:) egyedi hangokat meg a gépem minősége miatt nem pakoltam fel próbáltam a legminimálisabb módkészlettel operálni:)
    A gondolákra gondoltam egy szeleprendszert ami ellöki a hajótól de túl nagy átalakítás igényelt volna így lesz majd rajta két meghajtás.
    Úgyis most újra tervezem őket lesz rajta egy külön szortírozó rendszer ami a 24 elemet külön konténerekbe pakolássza. Lesz egy összekötő arra hogy betöltést szolgáljon, lesz egy olyan amin csak a kiválasztott elemet lehessen kiszedni és lesz egy amin ömlesztve lehet kiszedni a cucclit majd.
  • RJoco
    #3440
    Sikerült megnézem a hajót.
    Szép tágas és világos. Valamiért a konzol mod nem ment megfelelően nálam, mert minden konzol fekete volt és vanillát nem tettél le.
    Az érzékelős ajtó tök jók, de a hang, valami nagyon alsó kategóriás sci-fi :D
    A gondolák viszont nem válnak le. A nem behegesztett blokkok élei rögzülnek a hajótörzs éleivel.
  • RJoco
    #3439
    Megnyitod a blueprintek ablakot, ott kijelölöd a bp-t, majd a tulajdonság fülön a jobb felső gomb lesz az. Nálam azt írja, hogy Publish, angolul talán Public, magyarul meg esetleg Publikálás.
  • RoboKutya78
    #3438
    Általában ha készítek egy értelmes cuccost akkor ki szoktam rakni a profilom oldalára a műhelyvitrinbe.
  • RoboKutya78
    #3437
    készítettem róla printet de nem tudom hogy kell kitenni elérhetőbe.
  • RoboKutya78
    #3436
    simán feliratkozás és elvben mennie kell
  • RJoco
    #3435
    És akkor ez most, hogy is működik? Mit kell letöltenem?
    Néztem, hogy nem e világot tettél fel, de nem volt feltüntetve. Legalábbis nem vettem észre.

    Edit: Megtaláltam.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.04.20. 11:30:26
  • RoboKutya78
    #3434
    Ja nem printet csinltám hanem feliratkozós letöltős dolgot
    A printmentést amióta leszedték azt a listás mentésű rendszert ahol ki lehetett választani mit akarsz menteni azóta nem vágom hogy lehet printet menteni.azaz csak saját használatra van printem.
  • laci4321
    #3433
    Na erre kíváncsi leszek :D
    Tegnap este én is észrevettem, hogy a játék frissíteni akar, mert 30 másodpercenként a szim. sebesség 0.03-ra esett le, olyan 5 másodpercek erejéig. :D Érdekesen egy jeltési mód :D Aztán kiléptem és láttam hogy frissít, vissza már nem léptem.
  • RJoco
    #3432
    ÉS ÉJJEN, HÁROMSZOROS HIPP-HIPP-HURRÁ!!!!!!!
    Ma volt egy kisebb patch, vagyhát inkább fix. Megint működik a továbbító rendszer, a finomítóból és összeszerelőből kijön az anyag és tovább megy, ahogy kell.
    És ami a legjobb, hogy megjavították a szim.sebesség csökkenését is, megint lehet ezerrel gyártani. Lassacskán csak befejezem a bázist :D
  • RJoco
    #3431
    A hajód nincs a blueprintek között a játékomban.
  • RoboKutya78
    #3430
    mi nincs a műhelyemben?
    A gondola?
  • RJoco
    #3429
    Feliratkoztam a hajódra és nincs a BP-k között.
  • RoboKutya78
    #3428
    de akkor is elszúrtam a dolgot mert ha csak komponenseket szállítok vele akkor pont megvan a 24 tárhely a 24 komponensnek
    viszont szortírozót nem telepítettem a konténerek közé hogy szétosszák a cucclit.
    Újra kell gondolnom a gondolákat:)
    Egy kirakodásra és berakodásra egyaránt használható külön material körforgalmat kéne kiépítenem benne.
    Na majd még alszok egyet rá:)
  • RJoco
    #3427
    Vazze Robokutya, ennyi modra feliratkozni?!
  • RJoco
    #3426
    Majd az állomáson lévők gondoskodnak a tárolási megoldásról, ha nincs töltés alatt.
  • RoboKutya78
    #3425
    Most jövök rá hogy baromira elszúrtam a hajóm gondoláit
    Meg kéne oldanom úgy hogy egy leszállótalpra rögzítve őket darabonként ki lehessen kapni a hajóból mert az hogy az egész gondola leszedhető azzal max azt érem el hogy a töltőállomáson tudom hagyni amíg megtelnek a tartályok.
  • RJoco
    #3424


    Korábban szó esett róla, hogy, aki bolygóról indul, hogyan is létesíthet bázist az űrben.
    Ehhez csináltam egy hajót. Egy kiinduló bázis létrehozásához tökéletes, van rajta minden. Mintha csak magányos túlélőként kezdtük volna és még egy kicsi plusz.
    De a hidrogén bőven elég ahhoz is, hogy akár visszaszálljunk vele a bolygóra.
    Ha igény van rá, akkor felteszem műhelybe.
    A hajó automatizált, nekünk csak a girot kell rögzíteni és a tolóerőt a maxra állítani felszállás előtt. Az űrben meg már magunkra vagyunk utalva és tehetünk, amit szeretnénk. A hajó modot nem igényel.
  • reaper5687
    #3423
    Én a bolygóbeli bázisomon így oldottam meg a drón darálást, 1 hajó simán befér, rá tudom csukni az ajtót, nem pattog ki semmi, mert mély, alul grinderek, és hagy szóljon. Másik lehetőség, hogy belehajigálok mindent amit találok, és később egy másik hajóval a helyére kotrok mindent. Ettől azért kicsit megizzadt a gépem, nem most volt már :)

    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.04.19. 00:06:37
  • n0tr3adY
    #3422
    Köszönöm, közben Robokutyával is beszéltem Steamen, ő is hasonló megoldást javasolt.
  • RJoco
    #3421
    Sajnos ez van. Elszabadult blokkok csak természetes gravitációban esnek le, mesterségesben nem.

    Nekem ez a szétszerelő állomásom és túlélőben építettem az egészet, semmi csalás. (Na jó, 10x-es puttonnyal dolgozom és most már a flexelés és hegesztés is a maxon van.)

    A lényeg, hogy futóművel megfogom és beletolom a flex fejekbe. Szépen, lassan.
  • laci4321
    #3420
    Szép kis Jet SUPERTRABI :)

    n0tr3adY: még ha sikerülne is elérni hogy beleessenek a flexbe a maradványok (bolygó gravitációs terében lennél) akkor sem lenne működőképes a koncepció, mert a flexelés közben a blokkok lökéseket kapnak, kipattognának a veremből. Hatalmasakat ugrálnak még 1G-s gravitációs mezőben is, gyakorlatilag lehetetlen így szétfelxelni egy hajót. (kivéve ha rettenet nagy a verem, amolyan U alakú, csak 3D-ben (forgatod az U-t) :D
    A megoldás az lehet 0G-s térben, ha rátolod a blokkokat a flexekre (egy mozgó fallal), vagy a flexeket tolod rá a blokkokra. Esetleg 2 fal van egymással szemben flexekkel telepakolva, ahogy RJoco állomásán. Így nem lesz lehetőségük kipattogni. Ha pedig oldalról is körbeveszed a cuccot és egy olyan szobát csinálsz aminek az egyik fala a flexfal és a szoba mérete csökken, akkor meg is van oldva a dolog. Valami ilyesmi koncepciót javasolnék inkább.
  • RJoco
    #3419
    Szép járgány.
  • SUPERTRABI
    #3418
    Nekem is megtetszett ez az aerodynamics mod és készitettem is egy gyors Jet Fightert.
    Pár kép:
  • RoboKutya78
    #3417
    Mert az ágyukon van egy olyan funkció hogy mozgó tárgyakra lövés engedélyezése kapcsold ki
  • Christiaan
    #3416
    Köszi a válaszokat!
    Asszem marad a radirozás pepecs egy munka de kezdek ráérezni
    Az miért lehet, hogy ma pár dolgot elbontottam a bontohajómal és amikor pár blokk elszabadult a gépágyútorony elkezdte veszettül lőni?
    Jól néz ki a hajód Robokutya!