7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #3495
    http://steamcommunity.com/market/listings/753/18400-Arr%21
    Csak mert elfogyott a készlete a piacon és valaki indított egy 50 eurós eladást róla:)
  • RJoco
    #3494
    Milyen 30 euros kép?
  • RoboKutya78
    #3493
    Bakter most lestem meg a steames háttereimet van közte egy 30 eurós értékű cucc is kiv leszek van e bolond akinek kell ez a kép bejön veszem belőle a Kerbal Space-t a nyári buli alatt:) csak szerencse meg egy balek kell hozzá:)
  • RJoco
    #3492
    Értem, szóval akkor nem a merge blokkal volt a gondod, hanem az elem beillesztésével. Egy piston esetén sem jártál volna jobban szerintem, akkor azt is szidnád, közben meg csak ilyen a játék már régóta. Ha az volt a gond, amire gondolok.
  • RoboKutya78
    #3491
    A huddal az a gondom hogy eddig ki tudtam szúrni a messzebb levő keresendő blokk helyét pl ha egy lámpát akarsz beazonosítani majdnem egyből ki tudtad szúrni merre van így meg körbe körbe kell cangázni az egész épületet ha meg akarod találni, ez csak egy példa de szerintem elmondtam vele a hudról a véleményemet.(kb annyit ér mintha rávilágítanék a spotlámpával hogy tudjam mit keresek)
    Akkor van gondom a mergével ha ctrl-v vel kiszedem és repülve szeretném a helyére pattintani a dolgot, ha rakétával teszem helyre úgy nincs gond.Olyan mintha egy blokknyi távolságra tudnám csak letenni a kiszemelt egységet mintha beszámítaná a karaktered méretét pedig az bele se lóg a lerakandó kocka területébe.
    Gondoltam csinálok videjót, ha kis területet veszek fel azt bírja a gép valamennyire, de miután fél órás bűvölés után helyre tettem a videó kedvéért nem kezdtem volna elölről.
  • RJoco
    #3490
    Nem egészen értem, hogy mi a gond a merge blokkal. Mondanám, hogy csinálj videót, de úgysem bírná a géped.
    Nálam működött nemrég még gond nélkül.
    A modul állt a helyén, szépen rá eresztettem a fő modult és összecuppantak. A telepítős videó végén is jól látszik a dolog.
    Persze, ha mozog a modul és nemtudsz elég jól ráállni, akkor lehet vele szívni.

    A HUD-dal nem tudom mi a gondod. A karakternek kell arra néznie, ahol a jel van. Szóval, ha hajóban ülsz 3. nézetben, akkor nem a kis keresztnek kell a négyzetre mutatnia, hanem az embernek kell arra néznie.
    Szerintem nagy jó így, rengeteg karakter eltűnik a képernyőről.
    A vékonyságra nem tudok mit mondani, nekem jó így, jobb, mint volt. Lehet DX9 alatt van a gond.

    De nyugodtan fogd a google fordítót és írj nekik egy üzenetet.

    Úgy vettem észre, ami nem saját tulajdonban van, az nem fog a saját tulajdonhoz csatlakozni. Legalábbis az összekötőnél így van. És a timer sem hajlandó olyan blokkot kezelni, ami nem saját tulajdonú.
  • RoboKutya78
    #3489
    vagy csak én vagyok egyszerűen balfasz hozzá..

    Az új huddal meg menjenek zabot hegyezni.
    A megjelenítési funkció ebbe a formába szart se ér ha 2 méter távolságból látom csak azt a blokkot amire kíváncsi volnék. Na meg ezt a vékony betűméretet is kitehetnék a polcra mi az elfogyott a virtuális tintájuk??
    Kicsit nevetséges.
    oké hogy a bolygón jól fest de meglesték odakinnt is a dolog fekvését amikor rábólintottak?
    Remélem nem ez a végső formája
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.24. 16:20:14
  • RoboKutya78
    #3488
    Akkor most legyen oly kedves valaki és meséljen nekem ódákat a merge blokk problémáról!
    Kb egy félórás meló volt mire összekapcsoltam a végre elkészült gondoláimat hogy ne másszanak el.
    Az rendben van hogy ha kedvező helyzetbe kerül a blokk akkor rácuppan a kiszemelt blokk oldalára, de mért csak 2 méter távolságtartás után zöldül be ez a rohadék keret??
    Kénytelen voltam meghajtást meg irányítást tenni rá hogy becuppantsam a helyére.
    Igen mielőtt jönnek az okosságok
    -- volt áram mind a két blokkon
    -- saját tulajdonba raktam bár semlegesbe is cuppania kéne
    DE nem.
    Valaki sírjon ezeknek egy ódát erről ha tud.
    A kifagyást úgy fent hogy megoldottam a leírtakon kívül offline modba raktam a pályát lehet így kaptam egy kis memóriát:)
  • n0tr3adY
    #3487
    Akkor ez úgylátszik véletlenszerű. Én jövő hónapban váltok procit + ramot. Jelenlegi i5 4570 + 8ram + gtx960 közepes beállitásokon vga 99%, proc 70, ram 100%... Kap 16 ramot és egy i7-et, hogy a swappolás megszűnjön.

    Nálam pl. jelenleg jobban, folyamatos 1.0 sim értékkel fut a legutóbbi update óta, nincs se fagyás, se sűrű beakadás, de még 100%-ra eszi a gépet. De érezhetően kevesebbet swappol ugyanazokkal a modokkal.
  • RJoco
    #3486
    Na most volt egy kis akadás, de ritkán és csak 1-1 pillanatra. De ki nem dobott, pedig jópár blokkot leraktam.

    Kicsit tesztelgettem az o2 rendszert és a szortírozók megállítják az oxigént is.
    Bár valamiért nagyon lassan reagált a rendszer kreatívban és nem is tudtam normálisan tesztelni.
    Először nem volt gond a 2., üres tankkal. Az 1. tankkal és egy ventivel feltöltöttem a terem levegőjét, a 2. tank üres maradt. Lekapcsoltam a ventit és egy másikkal elszívtam a 2. tankba a levegőt. Erre elkezdett emelkedni az o2 szint, pedig nem volt már levegő a terembe. Ha a tankor begyűjtésre állítottam, akkor megállt a növekedés, viszont így nem töltötte meg a ventivel a termet. Szóval kreatívban nehéz ezt tesztelgetni, de talán megoldás lehet a tele tartályok ellen.
  • laci4321
    #3485
    Ha nagyon nagy a RAM zabálás, akkor kidob a játék a legutóbbi update óta megint. Nem tudom miért, ezt valahogy ki-be kapcsolgatják :D Egyszer inkább hagyják hadd gondolkozzon, kijavítják hogy ne lépegessen ki folyton (legfeljebb belassul egy pillanatra), aztán jön valami fejlesztés, valami performance optimalizálás és újra kidobál. Aztán megint kijavítják, aztán megint valami performance :D Ördögi kör.

    Szerencsére meglehetősen ritkán használom ki a 8 GB RAM utolsó bitjét is, nálam a játék csak akkor dob ki amikor spectatorral felmegyek kb. 7-10 ezer méterre és elkezdek ilyen magasan gyorsan haladni a bolygón. Ilyenkor van rá esély, hogy a sok betöltendő voxel miatt kidob a játék. Bár a tegnapi 17:11-kor írt kommentem óra, kb. 4 óra játékidővel nem dobott ki egyszer sem, pedig párszor kimentem az űrbe a spectatorral.

    Egy bug amit az update után észrevettem: Az általam generált és lerakott aszteroidákon át lehet menni :D Bár van pár "szilárd" felszín, amibe beleütközhetek, de amúgy az aszteroida össze-vissza "változtatja az alakját", ahogy repkedek körülötte, szerintem a felszínei rossz helyen jelennek meg. Nálatok is így van?

    Ki lett javítva ismét a Csillagkapu mod, sőt a vortex nagyon szép lett. Eddig látszottak a "lapok" amikből a vortex felépült, most már egy nagyon szép gúlának látszódik.

    Az FPS és szim. sebesség is újra egészen tűrhető, az FPS 50-60 között mozog (a hét közepei 20-60 közötti ugrálásához képest), a szim. sebesség pedig bár néha megakad a játék, de amúgy egész stabil lett ismét.

    Az űrben sokkal több Naquadát, Tríniumot és Neutróniumot találok, mint a játék alap nyersanyagaiból. A legritkábbak a platina és szilikon, azokból még csak 1-1 aszteroidán találtam, de azok se nagy készletek, kb. 30-at néztem át. Kíváncsi lennék rá, hogy ezt a Stargate mod okozza? Hogy a nyersanyagokat átírja a saját érceire, nem pedig plusz lelőhelyeket hoz létre, így a játék alap nyersanyagai nagyon ritkák lettek.
  • RoboKutya78
    #3484
    Nem tudom nekem nincs meg csak tippeltem a hibalistáját:)
  • RJoco
    #3483
    De ez már nem early vagy még igen?
  • RoboKutya78
    #3482
    De azért sokat gondolkodtál a hibalistán itt meg kapásból mondasz 3 at egyből:)
    és melyik a régebbi játék?:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.23. 20:20:12
  • n0tr3adY
    #3481
    Hát azért van KSP-vel is gond ;) 1.05-ben a dokkolás simán ment, most 1 órába kerül, mire sikerül 2 hajót összehoznom.
  • RoboKutya78
    #3480
    Pihike lesz megint valami mást kell keresnem mert a gond nem játék szokták mondani.
  • RoboKutya78
    #3479
    A Kerbal Space-el nincs ennyi gond mint ezzel a szarral.
  • RoboKutya78
    #3478
    Beszarok!
    Lehúztam frissben a játékot
    Kiszedtem a felesleges modokat a mentett dolgomból úgyis a hajó gondolát szépítgetném abba meg nincs mód.
    Most kb 10 percig bírta már kezdtem tapsikolni. De amikor a 40.k blokkot neveztem át hogy jobban fessen a lista meg tüntettem el a felesleget..... kihalt ismét.
    Mindezt mód nélkül és egy frissen telepítés után.
    A logfilehoz meg nem kunyítok.
  • RJoco
    #3477
    A jelzett fájl tartalmazza a kilépés körülményeit, melyet te is megnézhetsz, de el is küldhetsz a keennek.
    Modok nélkül is csinálja? Mármint olyan világgal, ahol nincs mod.
  • RoboKutya78
    #3476
    Hupsz mégse.
    File ellenőrzés és 1 perc használat után így dobbant a játék!

    Most telepítsem újra??
    A jelzett file meg elvileg kukáztam akkor az a baja?
    A makifarkát újratelepítem!


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.23. 18:09:58
  • RoboKutya78
    #3475
    Ahm értem Kelta zenére egész jól megy a gondolkodás:)
    A nyomorultnak bulid gondja van valszínű nem gyütt le rendesen a fix.
    A logfilera panaszkodik hogy eltérése van
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.23. 17:54:13
  • RJoco
    #3474
    Akkor nálad valami más lehet, mert sem az éjjel, sem ma nem dobott ki, nem úgy, mint tegnap délelőtt.
  • RoboKutya78
    #3473
    ahha... ahoz képest a postolási időmhöz mérve +- két perc kaptam a meglepit.
  • RJoco
    #3472
    Már kijavították.
  • RoboKutya78
    #3471
    Faszéé kell úgy megcsinálni valamit hogy mindig gond legyen vele azt 3 napra magára hadjuk a dolgot?
    Tököm kivan a random fagyás miatt!! persze automentés offra van téve:((
    Sose fogom kijavítani a gondoláit a hajómnak!
  • RJoco
    #3470
    Nem, tényleg ki van kapcsolva.

    Azt nem értem, hogy miért indul el egy olyan, hogy Space Engineers Dedicated. Ez elvileg a szerver lenne, de én nem indítok szervert és a világ is offline módban van. Azért is zavar, mert kajálja a ramot. Most épp csak 1 GB-ot, de múltkor vagy 4-et megevett. És a játék bezárásakor ez nem záródik be, nekem kell kézzel.

    Még jó, hogy kimentettem a szöveget, mert túlléptem az 5 percet és most fogalmazhatnám az egészet elölről...
  • RJoco
    #3469
    Elvileg kivan. Bár lehet, hogy visszakapcsolt.

    Nem crach-elt a játék, teljesen jó.
    A 18 finomító, amin csak productivity és efficienity modul van, meg nem finomítja elég gyorsan nekem a kobaltot, lassan készülnek a fémrácsok.
    Viszont most jól megy a játék (kopp, kopp, kopp). Úgyhogy nincs panasz [:D]
  • SUPERTRABI
    #3468
    ha zavar, akkor kapcsold ki a shaking tools-t az advanced map beállitásnál :)
  • RJoco
    #3467
    Nem csak, hogy nem szedi fel, de el sem potyog a cucc, hogy később felszedjem. Ez tényleg arra jó, ha terméketlen helyen fúrok. Pl a szikla külsejéről gyorsabban el lehet távolítani a követ és nem kell a rakteremben cipelni, meg kiszórni az űrbe, ha nem kell. Végülis így már nagyon hasznos dolog és akkor a nagy hajómmal is simán tudok fúrni, anélkül, hogy rengeteg kavicsot gyűjtenék.

    Új érdekesség, ami délelőtt még nem volt. Fúrásnál megremeg a kép vagy inkább a hajó, amikor tényleg fúr is valamit.
    A proci is eszerint van terhelve.
  • RJoco
    #3466
    No ezt ki kell próbálnom.
  • SUPERTRABI
    #3465
    amikor a bal klikkel működteted a fúródat, tehát abból a G-s menüből, akkor kisterületen bányászik. Ha jobb klikkel nyomsz akkor nagyterületen fúr, viszont nem szedi fel a kitermelt anyagot. Nem nagy ördöngőség. Aszteroidbázisokhoz, földi felszin alatti alagutakhoz stb hasznos.
  • RJoco
    #3464
    Jah, hát először örültem, hogy nem szúrták el a gyártásom, de hamar jött a crash.
    Mondjuk a gép több, mint 24 órája ment és a W10 ezt nem nagyon szereti, úgy vettem észre.
    Na nem baj, remélem most már jó a játék vagy így, vagy úgy.

    Amúgy ti miről beszéltek? Én nem egészen értem ezt a másodlagos fúrást, hogy is működik.
  • laci4321
    #3463
    n0tr3adY: igen azt én is gyakran használom, mikor a kövön át kell fúrni. Meg úgy jóval nagyobb lyukat is fúr. Azt sajnálom, hogy ezt miért nem csinálták eddig meg úgy, hogy 1 gombnyomásra be- ki lehessen kapcsolni, mint a normál fúrás üzemmódot. (ON/OFF a G menüben kiválasztva a fúrót)

    RJoco: 3 komment után te is eljutottál odáig, hogy jöjjön a fix :D :D Ez poénos volt
  • n0tr3adY
    #3462
    Nem rég óta játszok vele, de mióta van a fúrokon másodlagos egérgombon (is) fúrás? Brutális gyorsasággal, ore felszedés nélkül lehet vele fúrni.
  • RJoco
    #3461
    Na jó, remélem jön a fix hamar, mert ezzel ma nem kell játszani.
  • RJoco
    #3460
    Pedig olyan szépen futott. Erre a rohadék nem kilépett hibával!?
    A beülés/kiszállás kapott hangot. Egész jó.
    A komplexebb rendszerekben való turkálás nem veti annyira vissza a szim. sebességet, mint korábban.
    Hajóval fúrásnál az összes kavicsot összeszedi, nem kell begyűjtő, meg gravitációs kút, nem marad szemét utána.
    Hazaugrásnál kilépett...
    A HUD-nak azért vannak zavaró momentumai is. Aszteroidánál nem feltétlen látod át, mi hol van, ha nem fordulsz rá megfelelő szögben. Hajóban ülve a messzebb lévő pontokat nem akarja megmutatni, csak a távolság látszik.
  • RJoco
    #3459
    Az új HUD marker nagyon jó. És eddig nem fedeztem fel, hogy elszúrtak valamit. Legalábbis a gyártási, továbbítási rendszerben nem.
  • laci4321
    #3458
    Megjött az új update :) És természetesen nem tudok magasan körbenézni/repülni a bolygón, mert kidob a játék :D (Erre érkezett most egy "fix", hogy optimálisabban kezelje a játék voxeleket)
  • kipeti
    #3457
    akkor marad majd a 2 óránkénti SE tools törlés köszi
  • RoboKutya78
    #3456
    csak a matikat szedi össze sajna:(bármelyik grav generátorról legyen szó:(
    Bolygó vonzáskörzetében potyognak le csak az alkatrészek.