2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • Kacyking
    #2570
    Atomfegyver volt az ALB-ben. Be lehet vetni asszem 1db-ot a második hadjáratban talán.
  • kanesoban
    #2569
    Akkor gondolom végre atomfegyverek is lesznek a játékban, mert mindig hiányoltam. :)
  • molnibalage83
    #2568
    04.01. :)
  • molnibalage83
    #2567
    Tegnap B cat only minor nation (!) játékot tudtam tolni. Sajnos egy szétszakadás és egy quitter volt, de kibaszott nagy élmény volt még így is. Mindenkien ajánlom, frissítő élmény.
  • molnibalage83
    #2566
    Nincs magyarítás, de nem is értem, hogy mégis mi a túróhoz kéne. Az egység staton kívül gyakorlatilag mást nemigen látsz. Az RD-hez meg van full magyar leírás, aminek nagy része igaz az ALB-re is, csak annak annak a rendszere eltér.
  • Ryleh
    #2565
    hali,ehhez,illetve az airland-hoz van magyaritas?....a jatekot "kolcsonkaptam"tehat nem a steam rol van:)
    koszzonom a valaszokat.

    Ps:anno az eu escalation nagyon bejott,kiprobalnam ezeket is.

    kellemes napot.
  • molnibalage83
    #2564
    Ez a lista is érdekes. Vannak benne igen jó dolgok, de hatalmas ökörségek is.

    Ezek a bajok.
  • molnibalage83
    #2563
    Ebben lesz elvileg AIR tab változás is asszem. Legalábbis említettek ilyet.
    Két napja tudtam zsiórban két B cat játékot tolni. Kibaszott jó volt, bátorítok mindenkit arra, hogy próbálja ki ezt is.
  • kanesoban
    #2562
    Volt valaki pár hónapja ezen a fórumon aki azt mondta, hogy az AoA mekkora tuti siker lesz. Kíváncsi vagyok most a steam értékeléseket elnézve mi a véleménye a korábbi jóslatáról. :)
  • molnibalage83
    #2561
    Pontosan.
  • kanesoban
    #2560
    Nekem a formáció olyan dolgokra kellene például, hogy a légvédelem mindig a tankjaim mögött menjen kicsivel. Jelenleg ha kiválasztod a tankokat és az AA-t, és elküldöd valahová, akkor az AA szépen előrerohan és lemészároltatja magát mivel az AA unitoknak általában nagyobb a sebessége. Így állandóan mikromenedzselni kell őket. Másrészt lehetővé kéne tenni, hogy jobban szétszóródjanak mozgás közben az egységek, így csökkenteni lehetne a tüzérség és a ledobott bombák sebzését. Jelenleg is van egy gomb, amivel szétszóródnak a kijelölt egységeid, de ha elkezded mozgatni őket, akkor újra összeugranak egy kupacba, és szép kövér célponttá válnak.
  • molnibalage83
    #2559
    Ami egy kibaszott nagy ökörség. Amikor egy csoportban van mondjuk 4 db hk, akkor jobbklikk lenyomásával nem állítható be a formáció távolsága. Amikor szétszeded 4x1-re, akkor meg jó az elhelyezés sok esetben, csak az ikontenger zavaró és teszi lehetetlenné az irányítást.

    Az Eguen szimplán kibaszott lusta volt megcsinálni a problémákat az AoA miatt, ami meg egy kibaszott nagy bukta lett. Akkora, hogy most egy rebootot kellett kiadni, annyira elbaszták.

    Nagyon remélem, hogy a WG4-nél tanulnak az RD hibáiból. Az RD statjai sajnos teljesen vicckategóriásak lettek. Én már nem is játszok vele...
  • kanesoban
    #2558
    "Nekem jelen pillanatban az egységek mozgásának illetve formációjának irányítása lenne a legfontosabb. "
    Ha annyi pénzem lenne ahányszor mondtam ezt a fórumon... de mindig azzal lőttek le, hogy ha formációkat lehet beállítani, akkor gyakorlatilag a játék már magát játssza és nincs kihívás benne.
  • molnibalage83
    #2557
    Érdekesnek érdekes, de totál koncepciótlan agyatlan overbuff az egész. Mivel az RD is el lett rontva ezen a téren csak a szarnak ad egy még nagyobb és rosszabb pofont...

    Ráadásul a repcsiknél még inkonzisztensebb az egész. Egyes jenki gépe 240 sec-es TOT-tal bírnak 6000 fuel értékkel, míg egyesekhez hozzá sem nyúltak. A rakéták range értékei is elég érdekesek...

    Igazából inkább vicc az egész. Egy normális MOD az ALB felé tolná vissza inkább az egész játékot. Egyszerűen nevetséges base ACC értékek vannak a harckocsiknál, ezek meg még tovább buffolnak és olya dumát tolnak, hogy more relistic a videóban...? Hangosan felröhögtem...
  • Kaeblo
    #2556
    Erdekes mod: http://forums.eugensystems.com/viewtopic.php?f=187&t=55561
    A mod lenyege, hogy teleraktak modern egysegekkel, egyaltalan nem balanszolt a dolog, probaltak beletomkodni minel tobb modern dolgot.
    Szerintem vannak benne szorakoztato dolgok. Az electronic warfare repcsik pl kifejezetten tetszettek benne, egy folyamatos moral dmg-et tolnak a radar AA-k ellen.
    De azert vannak benne nagyon elvetemult dolgok, mint pl a HOPE glide bomb vagy az f22 70% ECM-el.

    Tovabba vannak valtoztatasok, amikrol itt is volt szo. Helik es tankok kaptak ECM-et.

    Video a modrol, ha elore meg akarod nezni: https://www.youtube.com/watch?v=jYbhIqMkXxk

    UI: tudom nincs elegszer benne a posztomban a dolog szo, de most nem fogalmazom ujra :D
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.03.07. 21:49:16
  • molnibalage83
    #2555
    A világrekord kill 5 km-es, de ne ebből általánosíts. Egy rakás hidegháborús páncélosokra vonatkozó pdf elérhető. Beírod, hogy cold war armored warfare pdf és csemegézel. Vagy a legegyszerűbb, hogy felteszed a kérdést a Haditechnika topikban. A görög tenderről voltak adatok. Elég lesújtó volt egyes harckocsik teljesítményére nézve, pedig azok lőtéri eredmények...

    Az inf. sebessége sokkal kevésbé van felskálázva, és ennyire meg kell, mert máshogy nem menne... A lassú tankok közül kb. a Chiftein M10/11-nek van létjogosultsága és kb. ennyi.
  • Kaeblo
    #2554
    Erdekelne valami source ezekrol az adatokrol. Gyors google-el csak olyanokat lehet talalni, hogy 4km-ig ellonek a mai modern tankok. Nyilvan ez csataban redukalodik altalaban. De azert egy tobb tiz(?)ezer dollaros celzo berendezes egy leo2a5ban csak tud mar valamit.

    Az igaz, hogy minden fel van gyorsitva, pl az infantry is indokolatlanul gyors. Megneznem ki fut 30-al, teljesen fegyverzetben folyamatosan. Viszont ahogy most mukodik a jatek, a 15 kmph-s infantry mar brutalisan lassu, es nagy sebezhetoek bomba vagy artillery ellen. Tankok eseten is ez van, 50 kmph alatti tankot mar nem eri meg jatszani kb.
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.02.26. 20:01:33
  • molnibalage83
    #2553
    Pedig van. Amennyire fel lett skálázva a harckocsik mozgási sebessége, ahhoz képest az ATGM-ek sokkal, sokkal lassabbak. Terepen egy harckocsi 15-20-as tempó felett ritkán megy, ha tüzelni is akar. A játékban meg 55-70 km/h-val száguldoznak. Ehhez képest mérd le, hogy egy TOW hány másodperc alatt repül le cirka métert. Ilyen tempó/távolság arányosítással minimum kétszer gyorsabbnak kellene lennie...

    A hk ágyúk távolsága inkább a valóság fölé van lőve, mert akkoriban és ma is kb. 2 km-es távolságú tűzpárbaj a realitás lövegggel akkor, ha a cél is áll meg a támadó harckocsi. Namármost, amikor 2275 méteren egy harckocsinak mozgás köznen 80-90% feletti calc ACC van, az ATGM-nek meg ennél kisebb, akkor elfog a röhögés. Mozgó cél ellen van 2,2 km-en is ekkora pontossága. A valóságban mozgó célok ilyen távolságban szinte vaktában lövöldöznek... Mozgó vs mozgó cél leküzdése a mai csúcs harckocsikkal is kb 1,2-1,4 km távolságban realitás. A '80-as években ez 1 km vagy alatta volt.

    A valóságban meglevő ATGM range előny sehol nincs a játékban, mert az összes térkép szinte úgy készült el, ahogy és a mozgó célok ellene negatív bónusz miatt az összes ágyú kurvára felül van modellezve.

    Azért volt szükség, hogy legalább fire support szerepkörben legyen értelmük és legalább minimális arányosság legyen a 25-50CP és a 60CP-től felfelfe levő A kat. hk-k között.

    A baj az, hogy ALAPVETŐEN el lett baszva az ALB-hez képest. Ott pontosan olyan base ACC értékek voltak, hogy az ATGM-knek megvolt a range előnye - csak a legdurvább hk-nak volt 2275 méteres lőtávja, de még azok közül is egy kézen megszámolható volt így fejből az, hogy melyiknek volt 45% feletti ACC. Tehát azok a számolt találati arányok, amikor most RD-ben 2-2,2 km-nél megvannak, azok ALB-ben 1,5 km táján voltak. Reális volt.

    A szomorú az, hogy az Eugen és sokan mások képtelenek belátni. Mivel az ALB-ben sem volt mozgó egységek elleni ACC penalty, ezért inkább alálőttek a pontosságnak mindenhol és ez jó volt. Az RD-ben teljesen átestek a ló túloldalára.
  • Kaeblo
    #2552
    Az atgm raketak tenyleg jelentosen lassabbak, mint a tank lovedekek(Wikipedia szerint) szoval azzal en nem latok problemat.
    Szerintem jatektechnikailag nincs gond az atgm balanasszal. Idegesito lenne, ha tul sok lenne beloluk. Mondjuk nem tudom hogy a modern tuzvezeto rendszerek mennyire jok. Pl a leclerc 70%os stabilised accja kicsit magasnak tunik.

    Nyilvan nem mindenhol hasznalhatoak az atgmek, de azert eleg sok helyen.

    Azt mondjuk en is furcsaltam, hogy most buffoltak a regi tankokat , nem egeszen latom miert volt erre szukseg. Viszont annyira sok valtozast nem eredmenyezett ez sem, egy ket tank kicsit jobb lett es kesz. A low end tankokat meg mindig nem eri meg hasznalni, es ezzel szerintem nincs is baj.
  • molnibalage83
    #2551
    A pályák nagy részén az ATGM max. range értéke nem használható ki és a base ACC buff és tank sebességek miatt a legtöbb ATGM-ből nem vezethető rá egy sem, mire a tank lő egyet. És ott tartunk, hogy igen kevés ATGM-et leszámítva a hk. ágyú pontosabb 2275 méteren, mint egy irányított rakéta. Vicc...

    A top tier tankok miatt jött a közepesek endless buffja, ami most már elérte a 25-30CP-s tankokat is. A Milan és pár régi ATGM meg bír 30-35% base ACC-val. Röhej... Az ALB-ben érződött az, hogy az ATGM az irányított rakéta lövedék. Nagyon kevés harckocsinak volt 40% feletti base ACC értéke és csak a legjobb tankoknak volt 2275 m range értéke.
  • Kaeblo
    #2550
    Jo a hajos resz teljesen szar, azt nem ketlem.

    Minden nemzetnek van jo atgmje, egyedul a vehicle atgm kategoria az ami nem igazan hasznalhato a rangek miatt. Egyedul a kinai wz550, amit erdemes hasznalni neha, meg ujabban az adats es a stromer.
    De heli/repulo atgmek teljesen jok. Infantry atgmbol szinten sokat latni.

    Hmm valoban ugy tunik, hogy nem fugg a tavolsagtol, pedig ugy emlekeztem. Mostanaban annyira nem hasznaltam ezeket.
  • molnibalage83
    #2549
    Ez nem a szimulátor kategória. Egy part mellett deckkoló fregatott képtelen szétlőni 8 db tank, mert az a kurva 60% ECM a harkocsiágyúra is hat. Vicc...

    A jelenlegi balacne egy vicc az ALB-hez képest is. Az ATGM közül gyakorlatilag egy kézen meg lehet számolni a használhatókat.

    A csöves artynál nincs. Szénné csekkoltam. Corr. shot van és ennyi. Távolságtól független a szórás.

    Nem akarok szimulátort, de fél HC taktikai RTS terén is legalább 10-12 komoly változtatásra lenne szükség.
  • Kaeblo
    #2548
    1. A longbow meg a Ka-50 is igy eleg OP-k, semmi szukseg az erositesukre. Nem tudom, hogy eletben milyen durvak ezek a gepek, de itt ha sikerult kitakaritani az AA-t akkor 10 sec alatt le lehet tarolni ezekkel a gepekkel a fel frontot es begyujteni tobb szaz pontot. A helik tenyleg nagyon gyengek egyebkent, de igy is sok ember sir a heli rush miatt, amihez azert kell 400-500 jatek szerintem, hogy ne jelentsen problemat. Szoval osszessegeben en ezzel nem latok problemat.

    2. En elhiszem, hogy neked jo ralatasod van a valos eszkozok kepessegeire, de ez a jatek szerintem soha nem akart szimulator lenni. Ez egy jo strategiai JATEK, annak viszont nagyon jo. A jelenlegi balance szerintem kozel tokeletes, en nem latok tul sok kifogasolni valot benne.
    Az ilyen changekkel azert ovatosan kell banni, mert konnyen felborulhatnak a dolgok.
    Nem mondom hogy a te changeid rosszak lennek, de olyan reszeit valtoztatnak meg a jateknak, ami jelenleg jol mukodik es sok ember szereti oket. Pl az ECM-es dologban meg nem vagyok biztos, hogy barmit valtoztata a jatekmeneten. Kicsit mas lenne a balance bizonyos helyzetekben de annyi.

    3. Azert loszerbol boven ki tudnak fogynak az egysegek, AA-k nagyon hamar, gyalogsag relative hamar ki tud fogyni. Tankok eseten is el tud fogyni a loszer, de altalaban elobb kell oket javitani, es az ujra is tolti oket. Nekem pl semmi kedvem nem lenne a supplyt jobbam microzni, mint ahogy most van.

    4. A deck szerkeszto resze szerintem zsenialis a jelenlegi jateknak, engem reg ota szorakoztat, mint lehet csiszolgatni a deckeket. Persze ez nem jelenti, hogy nem lehetne jobbat csinalni.

    5. Tube artyra van novekvo dispersion, csak nem nagyon latszik, de ha nagy palyan hasznalod akkor azert elojon. Azert vannak jo tube artyk, Caesar, AS90, MSTA, ezek mint teljesen hasznalhatoak. Oszinten az ok, amiert kevesebben hasznaljak oket az az, mert allo haboruban jok igazan, amikor csak lovitek egymast es azt sokan nem szeretik, ezert inkabb hoznak morart, amit kb csak fustre hasznalnak. Volt egy idoszak amikor nagyon nagy mesterei voltunk a Caesarnak, csak meguntuk.

    6. A varialhato loadout repulore nagyon kiraly lenne, viszont deck building teren ott kellene munka a rendszer balanszolasaba.

    Szerintem te egy szimulatort szeretnel igazan, ami mondjuk hasonloan jol kezelheto, mint a wargame. Amivel nincs semmi baj, engem is erdekelne, de a wargame nem az.
  • molnibalage83
    #2547
    Az ECM szétválasztása alapkövetelmény és az, hogy a kőkemény harci helik túlélőképessége haladja meg a csupasz szállítóét. Enélkül egyszerűen vicc az egész. Én gyakorlatilag nem használok helikoptereket, egyszerűen nem éri meg a kockázatot...

    A hajós rész jelen formájában pont azért kudarc, mert az ECM miatt a sima AGM-es gépek és semmiféle földi egység nem tud visszalőni rájuk és irreálisan magas HP-jük van. A hajók reális ára a mostani duplája kéne legyen, csak akkor az ASM gép is drágább lenne, akkor meg a vadász lesz túl olcsó... ---> El van baszva az egész...

    Most csak ASM gépek jelentenek rájuk fenyegetést viszont overkillek minden földi egyységre nézve. Ez azt jelenti, hogy lentebb kéne vinni a HP-t a hajókál, ezzel a sima földi egységek is tudnának visszalőni. (Range előnye továbbra is van a hajónak, tehát a hk. 105/120/125 mm-es ágyúval többszörösére lő el egy hk-hoz képest... Mindegy... Viszont mivel más fegyver adott akkor ugyanazon hit/kill arányhoz leskálázod a ASM-ek sebzését. Voilá, már szét lehetne kapni őket nem ASM gépekkel is, legalábbis egy részüket és még, ha kisebb eséllyel, de ATGM és földi egységek is tudnának velük mit kezdeni.. Közelebb lenne sokkal a valósághoz. Ha ECM szétválasztás is lenne, akkor meg főleg.

    A fix lőszerkiosztással végre legalább faktor lenne a logisztika. Normál játékban őszintén, neked mikor fogyott el bármelyik tank esetén a lőszered? Kb. soha. Ha meg lenne bontva ketté, akkor bizony ezt elérnéd vagy minimum faktor lenne. (ALB-nél a sokkal alacsonyabb base ACC miatt a lőszer sokkal inkább faktor volt.)

    A nagyobb számú egység irányítás felé térne el az, amit mondok, hogy a zászlóaljakat vennél, vagy legalább a századokat, vagy szakaszokat, abból pakolnál össze századot vagy zl-jat.. Tehát a hk. zl. lehetne M1A1 meg M60A3 is, stb. és az egységeket nem egyesével hívnád be, hanem a szakasz lenne az alap egység. Mondom, a WG sok újításával üdítő volt, de a sok változtatással sikerült annyira elkúrni, hogy ennek már így semmi értelme. Az ALB alapvetően láthatatlanul tolta a játékost olyan irányba, hogy a nagyon fejlett tankok jártak egyedül vagy párban, minden más 1x3,1x4, 2x2, 2x4, stb. mennyiségben.

    A repülőgépek terén talán az lenne az üdvös, hogy két bevetés között a fegyverzésnek legyen CP költsége, viszont több loadoutot választanál ki. A teljesen fix loadout egy igen nagy ökörség annak fényében, hogy nem tudod, hogy mi jöhet szembe. Egy gép számára ne kell 5 loadoutnál több. AGM, HE, CBU, rocket és napalm. A SEAD gép legyen külön kategória. Egy kattintás lenne kiválasztani.

    A deck rendszert teljesen rosszul látod. A deck az lenne, hogy maga a deck kiadna mondjuk ez zl-at vagy legfeljebb ezredet. A játék modellezési léptékét lőné be értelmesen és ugyanúgy rugalmas lenne. Csak éppen pont az akadályozná meg, amit írtam, hogy sokszor a légvédelmi, support egységekből több van, mint harcolóból. Ez vicc. Egy szovjet összhaderőnemi zl-ban kb. 40-50 APC/IFV volt és kb. 10 k. 3 db ilyen zl. volt egy ezred. Erre jutott a szovjeteknél - minden más NSWP államnál kevesebb volt - 4+4 db Silka és Sztrela-1/10. Ez volt egy ezred. Na ehhez képest nézd meg a WG arányait. Vicc... (MANPAD-bóül 8+1 volt zászlóaljanként.) Az általam javasolt deck rendszer ezt tudná orvosolni még akkor is, ha elkent lenne ez is, mert a valóságban valaki zl. --> ezred ---> hadosztály, más zl. --> dandár ---> hadest felépítésben gondolkodott. Ha századszintű összerakásig lemegy a deck, akkor nincs gond, ez megoldható. Itt sem gátolná senki azt, hogy a zl/ezreden belől legyen 1 db T-72BU szakaszod, legyen x db T-72B és mondjuk y db T-72A vagy más régi. Még azzal is lehetne variálni, hogy mondjuk a proto egységek szakasza nem akkora, mint a régi egységeké. Fényévekkel rugalmasabb lenne a mostani rendszernél és valóságosabb is.

    Az egész WG-n látszik az, hogy sajnos olyanok is fejlesztették, akik nincsenek tisztában a valósággal... Elég csak ránézni a gépek loadoutjára és kőkemény absztrakciós hibára. Volt olyan is, aki jobban érthetett hozzá, de túl sok elkúrást látni sajnos.

    Az 1991 utáni egységeket úgy ahogy van, ki kell baszni az DB-ből. A jelenlegi WG értékekkel ezek nem modellezhetőek. Az a néhány plusz AV és AP teljesen megborítja az egészet. Ez egyszerű matek, semmi több. A túl sok ARH vs SARH is megborítja az egyensúlyt. Ha az ALB MiG-31 és F-14 spam-et leszámítod, akkor két db ARH-s gép volt. MiG-29M (nem ASF) és a jenki F-15C. Ott a jenki air power tényleges megnyilvánulása volt ez, jól eltalálták, de a szovjet Szu-27Sz meg kellően felülmodellezett lett ahhoz, hogy a B cat deck F-15A mennyiséggel az A cat Szu-27Sz elég legyen. A RD totálisan szétesett ezen a téren. A kat játékban pár ritka vadászt leszámítva SARH felejtős.

    A WG-nél is elértem azt, amit anno a Falcon 4.0 leszármazottakat. Messze jobban ismeremt a "lelkivilágát" és a mögötte levő valós modellezett tartalmat, mint az átlag, ezért látom a hiábit is. A vele való játék helyett inkább a fejlesztésével foglalkoznék... Ha értenék hozzá. (A Falcon 4.0 leszármazottakat szénné moddoltam...)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.24. 15:19:29
  • Kacyking
    #2546
    Egy része azoknak amit javasolsz jó lenne, gondolok itt főleg az célzórendszert érintő változásokra.(Bár az ECM szétválasztása kérdéses, hogy megérné-e, a többségnek valószínűleg felesleges bonyolításnak hatna, de nekem tetszene, csak a rendszert nehezen áttekinthetővé tenné) . A hídvető egységek is hasznosak lennének. (Bár ez új egység lenne)
    Nem tudom mi van a kívánságlistán sosem olvastam, csak beszélgettem emberekkel és a legtöbben azt a területet szeretnék látni.
    A hajós rész nem sikerült jól, szerintem senkit sem zavarna ha egy az egyben kimaradna, amúgy is ritkaságszámba megy manapság a hajók használata.
    A fix lőszerkiosztás felesleges bonyodalmakat okozna, egy Man of War típusú játéknál oké, ahol van 2 tankod meg két tucat katonád némi nehéz felszereléssel, de itt csak gondokat okozna. Az egységek számát sem csökkenteném, ha valaki kevés egységes kommandózásra érez késztetést ott a lowcost vagy fent említett játék. Én mindig is nagyobb számú egységet szerettem irányítani, ott villant igazán ez a játék.
    Nekem jelen pillanatban az egységek mozgásának illetve formációjának irányítása lenne a legfontosabb. PL.: Be lehessen állítani pontosan hol legyenek és milyen irányba nézzenek és csak az első lövés leadása után forduljanak szembe az ellenséggel, ha szükséges. Idegesítő, hogy gyakran keresztbe állnak a védekező egységek. Valamint a gyalogság útkeresését, de azt nagyon.( Itt esetleg egy fáradás rendszer lehetne, mert kétlem, hogy miután átfutna egy csapat több kilométernyi erdőn az még mindig ugyan olyan állapotba lenne.
    De az én szívem csücske igazán az, hogy legyen egy nemzetnek fix repülőgéptípusai hardpointokkal és fix fegyverei amiknek ára van (Persze nem minden gépre mehet minden fegyver csak reálisan), mérete és súlya van. Aztán mindenki kilegózhatja a maga kedvenc Mig-31 konfigurációjat.

    A deckrendszerrel kapcsolatban nekem jobban tetszett az ALB-s ahol a régebbiből több volt, nem több fajta. Bár én szeretek azokkal a deckkel is menni, valamint kis minor nemzetekkel is poén. Mint mondtam gyakran nem is az adja a fő élményt, hogy teljesen egyedi cuccaik vannak, hanem az ahogyan azok keverve vannak egy-két eredetivel. (Hatalmas élmény norvég deckkel játszani ahol olyan egységeket használsz amit, amúgy sosem, mai napig emlékszem, hogy az oerlikonok kinyírták a gyanútlan ka-50-est. Illetve az, hogy gyengébb nemzettel nyersz gyakran még többet jelent, ezért 1vs1-eztem ALB-ben Kelet-Némettel például)

    Énnekem tetszik a szabadság, amit ad a játék ha akarod csúcskategóriás cuccokból rakod össze a seregedet ha akarod nem. Megtartanám a deckrendszert, anélkül nem is ez a játék lenne. A zászlóaljas módszerrel egy teljesen új játékot kéne fejleszteni, más névvel, vagy egy külön játékmódot a játékon belül, mert az már nem Wargame lenne.

    A szűkebb timeframe esetében én azon a véleményen vagyok, hogy néhány kivételtől eltekintve nem szabad tovább menni az időben, mint ahol az RD áll esetleg még kicsit vissza 91-ig. De az alsó határ legyen széles akár legyen még egy D kategória is. Rakjanak be több régebbi egységet is vissza egészen vietnámi háború elején szolgálatba állókig.

    Szerintem amúgy a nézeteltéréseink jelentős része az eltérő játékstílusból és így az ebből fakadó eltérő igényekből fakad.



  • molnibalage83
    #2545
    Ez már lehet, hogy túl HC játékká tenné a WG-t, de ezek egy része minium a kötelező lenne. Az egységek számát meg inkább csökkenteni kéne és szűkebb timeframe-mel dolgozni. Az RD itt is elbaszta az egészet...
  • molnibalage83
    #2544
    Nekem semmi szükségem új nemzetre. Én akkor "flémelnék", ha újat tennék be, mert az erőforrások ökörségre való pazarlása. Semmiféle újat nem adna. Ahogy mondtam már bármilyen új nemzet harceszköze nagyrész jenki vagy szovjet lenne ráadásul másodvonalas. Akkor már elnézést, de mi a fasznak...?

    Miféle új élményt ad az, hogy török M48 és M60 lesz jenki helyett, amit most sem használ a kutya sem? Még a Cat C játékban sem. Miféle új élmény lesz a török F-16-tól és F-4-től mikor mindenhol más 0,5-1 generációval újabb cuccokkal rohangálnak? A gyalogság és a harckocsik egy része már most is "copycat" és az A cat unicorn egységek totálisan megborították az ALB jól eltalált egyensúlyát.

    A WG:RD fejlődése ellenére az egész WG szériának alapvető játékmechanikai hibái vannak. Soroljam sorban? Tengernyi van belőle.

    A helikoptereken nincs flare és semmiféle önvédelmi rendszer ahol kéne lenni. Egy 150 pontos AH-64D vagy Ka-50/52 pont olyan könnyű célpont, mint egy 15 pontos csupasz vietnámi UH-1...

    A hajók ECM-je minden fegyverre hat. Harkocsi ágyú, ATGM, AGM stb. Úgy ökörség, ahogy van.

    A hajók HP modellezése szar. ASM gépeken kívül semmi sem hatja meg őket. Erre is adtam egy jobb modellt, le sem szarta az EUGEN pedig csak annyi, hogy HP és ASM AP értékekek kellett volna megváltoztani...

    A repülőgpek ECM-je is hat a AAA- (optikaira is...) és a repcsik gépágyújára. Ez is ökörség. Az ECM hatásokat szét kellene választani minimum egység típus szinten, de igazából a fegyver trait-je szerint. Ez van [] között. Az igazi meg IR/radar szinten lenne. És ez még csak az ECM volt.

    A fedezék rendszer túlságosan primitív.

    A mozgó egységek ellen senki nem kap negatív aim bónuszt, ami akkora ökörség, hogy szavak nincsenek főleg RPG típusú és lövegeknél. ATGM-nél ez még elfogadható lenne...

    A tüzérség modellezése is úgy szar, ahogy van. A szórása állandó a távolsággal, a rakétás tüzérségnél meg nem. Mi ez a baromság..? Azonos távolságon a mortar miért is céloz gyorsabban, mint a tűzvezető számítógépes azonos korszak beli tüzérség...? Ja, hogy emiatt van 120 mm-es mortar spam és a régi tüzérséget gyak semmire sem lehet használni. Miért nem lehet előre becélozni pontokat és fire paranccsal indítani az áldást?

    A járművek miért képesek olyan sebeseségel tolatni, mint előre menni...?

    Miért nincs vásárolható tüzérségi radar, hogy ne mázlin múljon, hogy látod az ellenfél arty helyét vagy sem? Ez ne ügyességi játék legyen már könyörgöm...

    A heliok ellen kell a LOS, az erdőből nem tudsz légvédelmi rakétát indítani. Repülőgép ellen igen, csak a terep kitakarást számolja.

    A légiharc rakéták indítási távolsága nem függ a cél sebességétől és aspektusától, emiatt a SAM-hez képest problémás a használatuk. Alapvetően túl vérprimítv a HMZ modellezés és teljesen ökörségekhez vezet, mert a range nem a rávezetés, hanem az indítás távolságát határozza meg. Távolodó cél ellen HÁROMSZOR akkora HMZ is lehet, mint közeledő ellen.

    Folytassam még? Mert oldalakon keresztül tudnám. Ennek fényében akkor miért is rakjanak be új egységeket? Inkább legyenek hídvető egységket a kétéltűek mellett. Legyenek tüzérségi radarok. A harckocsiknál legyen a HE/pct. lőszerek aránya fix és ne végtelenül rugalmas, stb.

    Tonnányi játékmech. fejlesztés lehetne ami tényleg sokat vinne előre. Az semmit nem visz előre, hogy egy új nemzet harceszközeniek cirka 90%-a a most is meglevő lenne úgy, hogy ráadásul azok másodvonalas jenki szarok voltak a '80-as években.


    A baj az, hogy te és más alapvetően nem tud gondolatban elszakadni attól a deck rendszertől és egység ábrázolástól, ami most van. Iegn, anno újszerű volt, de ennyi idő után látszik annak is az alapvető hibája. Ha deck rendszert akartok, akkor is értelmesebb lenne úgy gondolkozni, hogy nem egyesével hívsz be harckocsit vagy bármit, hanem mondjuk zl. szintű modellezésben érdemes gondolkodni. Ez zl. állományával dolgozol. (Jellemzően ez a legkisebb manőverező egység.)

    Akkor úgy nyerne értelmet, hogy a legnagyobb harcértékű és drága zl. a jenki/szovjet és az olcsóbbak a minor nemzetek. Ezek lennének a kártyák és adott era szerint lehetne költsége és elérhetőség. Tehát lenni jenki hk. zl. 1975-ös és 1988-as felépítéssel és tecnikával is. Légierő esetén dettó ez, mindenre alkalmazható.

    Ez csak egy ötlet, de remélem érzékeled, hogy mennyivel reálisabb és mennyivel több lehetőséget adna. Lényegében a hadjáratban levő mozgatható egységeket képezel el, megfelelően skálázva. Nem lenne olyan helyet, mint most, hogy két harckocsit véd akkor légvédelem, mint egy egész zászlóaljat. Ezen egyszerűen így nevetséges.

    Ez egyben azt is magával hozná, hogy a gyengébb egységeket is KÖTELEZŐ lenne használni, mert nincs olyan deck, hogy mindenből csak a legjobb van. A valóságban erre soha nem volt pénz.

    Azt kell hogy mondajm az emberek többségének lövése sincs a modellezésről és egy rendszer felépítéséről és arról, hogy a WG mit modellez. Ennek fényében meg az, ami a wishlisten van rajta nettó marhság sokszor.

    Mondom annyi oldalt tudnék írni arról, hogy hogyan lehetne fejleszteni, amennyit nem szégyellek. Forrásal, indoklással, amit akarsz.

    Az ALB azért volt jobban sikerült, mert nem akart túl nagyob markolni. Az RD esetében igaz, hogy a kevesebb több lett volna...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.24. 11:41:25
  • Kacyking
    #2543
    Valószínűleg lesz köze elvégre ha az ember játszik ALB-ve és RD-vel akkor egyértelmű a rokonság. Nem lesz belőle egy bázisépítős AoA ( Lekopogom biztos ami biztos.) Szóval elég megalapozott, hogy a játékmechanika hasonló lesz elvégre az előző részek is mind hasonlítanak egymáshoz.
    Új nemzetnek és egységeknek pedig mindig van értelme. Először is az újdonság varázsa miatt, másodszor pedig képzeld el azt a flamelést ,amit azért kapnának ha nem raknának bele új egységeket és nemzeteket így kényszerítve is vannak rá a közösség által.
    Szerencsére a prototípus egységek nem zavaróak, nem egy WoT-ról beszélünk és számuk is korlátozva van, valamint nemzetspecifikusak is. A 91 után tervezett beszerzésekkel sincs különösebben bajom csak egyedibbé teszik a nemzeteket.
    Nem mindenki rohangálna ugyan olyan eszközökkel. Mindenkinek van néhány egyedi egysége még a románoknak is. Ezen kívül nem csak az új egységek száma számít hanem a nemzetenként specifikus összeállításuk is. Elvégre ha nem lenne ANZAC deck soha nem használnál M108-ast vagy vadász phantomot.
    Az pedig, hogy az egyedi cuccaik nem a legjobbak az nem baj. Nem kell mindennek a legjobbnak lenni rakjanak rá egy jó árcédulát meg mellé fair mennyiséget és kész,

    Ha te logikádat követnénk minek raknánk bele az USA-n és az oroszokon kívül bárkit is. Hiszen nekik vannak a legjobb cuccaik és a legtöbb is belőlük néhány kivétellel sőt a Varsói szerződés országai még nagyrészt ugyan azt is használják. Kicsit hamar unalmassá válna a játék.
    Nekem például az USA deck sosem volt szimpatikus egyszerűen nem tetszenek a cuccaik, az orosz meg nem rendelkezik azzal, amit kifejezetten szeretek jó és egyedi gyalogsággal.
    Ezért a kedvencem a vörös oldalon a német és a kínai deck míg kék oldalon a svéd, francia, angol és norvég (Ott nagyobb a választék és ezek a nemzetek, mind eléggé egyediek.)
  • molnibalage83
    #2542
    Eleve az egész kinti "mit akarnak a WG4-től" topikok irritálóak. A többség feltételezi, hogy a WG:RD és a WG széria egyenes ági továbbfejlesztését. Honnan a frászból veszik, hogy a játékmechanikának bármiféle közel lesz a mostanihoz...? Mert a ALB-hez képest a RD-t sikerült mára szinte teljesen elkúrni...

    Ezen felül az RD is elérte azt a szintet, ahol nincs értelme új nemzetnek. Értelmes új technikát nem adna hozzá a játékhoz, ezt már kint is elmagyaráztam. A jelenlegi WPACT országok is röhejesen felül vannak modelkezve a deck rendszer áldásainak köszönhetően a két nagyhatalomhoz képest. Igazából mindenki....Minek? Románia ugyanazzal az eszközökkel rohangálna, mint a keletnémetek vagy a csehek és ami egyedi lenne, az a valóságban szarkupac volt. Azzal meg le lehetne állni, hogy nem sikerült proto vagy más egyégeknek röhejes modellező értéket adnak.

    Az általad felsorolt nemzetek semmiféle olyan használható egységet nem kapnának, ami most nincs az adatbázisban. Akkor meg minek...?
  • Kacyking
    #2541
    Miért ne lenne értelme? Minden egyes résszel újabb nemzetek jöttek be a sorozatba. És jelen pillanatban a legtöbb embert a fórumokon a Közel-Kelet érdekelné a legjobban, a sok érdekes katonai konfliktus és a helyzet aktualitása miatt. Izrael, Törökország, Irak, Szíria, Irán, Egyiptom, Szaúd- Arábia esetleges bónuszként Jugoszlávia, India, Románia vagy akár mi, ha nem is mind önálló frakcióként (Pl.: ANZAC) kerülne be akkor is remek új lehetőségek, egyedi fejlesztések vagy érdekes keveredések. Bőven volt katonai konfliktus is, amit feldolgozhatnának bár remélem nem mennek sokkal 91 után a balansz miatt.
    A képen meg valami búzatáblát vagy valamilyen mezőt látunk ami akárhol lehet, és egy kaktuszt még az elején a 13. másodperc környékén. Bár kaktusz nem él a közel keleten, de Afrikában és Amerikában igen. Ami a képen van gőzöm sincs milyen, de ha egy tippem lehetne inkább amerikai fajta. De nem vagyok botanikus.
    De ha elindulunk azon az úton, akkor valamilyen amerikai konfliktus lesz a központban. Így is bejön néhány ország pl Brazília és Mexikó, de szerintem az messze nem az lenne, amit várna a többség. Az EE óta Közel-Keletet szeretnék látni én is.
  • molnibalage83
    #2540
    A kép alapján egyik sem. Értelme sem lenne sok.
  • Kacyking
    #2539
    Remélem közel keleti lesz. Esetleg bónuszként berakni a jugót.
  • molnibalage83
    #2538
    Igen, én is erre gondoltam. Valami tehát lesz. Ennél többet senki nem tud.
  • Kacyking
    #2537
    Hopsz. Nem sikerült rendesen lenyomni a Ctrl+C-t. Erre gondoltam:

    https://www.youtube.com/watch?v=5NTS8gcJe3g
  • molnibalage83
    #2536
    Nem kacsa, elég régi hír, hogy a következő TW az Warhammer lesz. Csak ennek mi köze a WG szériához? Azt hittem, hogy azt a videót teszed be, ami alátámasztja, hogy a WG4-en dolgoznak.
  • Kacyking
    #2535
    Ezt a gyöngyszemet találtam. Nagyon nagyon remélem, hogy tényleg dolgoznak rajta nem csak kacsa.

    https://www.youtube.com/watch?v=M3Uf53_Y6nk
  • molnibalage83
    #2534
    Map pack 3 megérkezett.
  • Kaeblo
    #2533
    Igazából szerintem hiányzik egy mód, ahol mindkét sereget te irányítod, így sokkal macerásabb tesztelni.
  • Kaeblo
    #2532
    Én néha szoktam dolgokat kipróbálgatni AI ellen. Ilyen általános sanity checkre jó ha egy új decket csinálok. Plusz az a mód arra jó, hogy a különböző trükköket ki lehessen próbálni. (Ezeket mondjuk nevezhetjük exploitoknak is :D) Ilyenkor nem is kell hozzá adni enemyt, egyedül is indíthatsz játékot. Pl helivel be lehet szállni az erdőbe, vagy ami kevésbé exploit, hogy a sead rakétát el lehet kerülni ha kikapcsolod a radart a mozgó AA-n.
    Egyébként az AI tényleg nagyon buta szóval kb csak a játékmechanikát lehet rajta gyakorolni nyomás nélkül.
  • molnibalage83
    #2531
    Egyébként, ha van kedved, akkor ketten együtt mehetünk 2 v 2-ben, TS-en dumálva. Úgy gyorsan lehet tanulni.