2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • molnibalage83
    #2530
    Multiban. De van. Csak sajons az elbaszott adatbázis miatt csak a mortar - abból is a 120 mm-es - spam dívik és a top tier arty. Az összes régi 105/122/155 mm ágyú (még a legfejlettebb M109 változat, ami nem Paladin) is 30 sec aim time-mal bír. Ezek gyak. füstölésen kívül semmire nem jók és nagyon, nagyon ritkán hatalas tömegben, nagyon komolyan beállt front fellazítására jók. A füstöt egyébként minden arty a névlege aim time kb. 55-60% után már tolja. Tehát a kőkorszaki M109 is 30 sec aim HE-vel és 16 sec aim füsttel...
  • hooah
    #2529
    Az MI elen csak gyakorlás végett mentem. Most, hogy kicsit kiismertem magam, a multit erőltetem. Na ott aztán nincs értelme az artinak, legalábbis tapasztalatom szerint.
  • molnibalage83
    #2528
    Az MI ellen nem. Mondom, az MI ellen folytatott játéknak azért van csak minimális értelme, mert az ember totál máshogy játszik, mint az MI.
  • hooah
    #2527
    Utolsó kommentem óta végigvittem a 92es kampányt. Most már van valamicske rálátásom az egészre, mert multiban valahogy mindig csak daráló volt. Azóta szkirmisben gyakorolgatok.
    Az F-111 és a Su-24 a 12 és a 30 bombával nagyon élhető, a tüzérségnek meg kb semmi értelme.
  • molnibalage83
    #2526
    Mi a játszhatatlan és miért?

    Az RD-ben amúgy a skirmishnek semmi értelme azon kívül, hogy a nagyon kezdő az MI ellen bohóckodhat és a nagyon alapokat megnézhet. A hadjárat ettől alig tér el sőt, mivel ott a csaták jellege alapvetően eltér a skirmishtől, szintét sok értelme nincs.

    Egyébként sajnos az RD-t sikerült addig, addig "fejleszteni", hogy sikerült szinte teljesen elbaszni a játékélményt, és erről részben a saját közössége is tehet. Én kb. 4-5-ször annyit ALB-ztem az elmúlt két hónapban, mint RD-ztem.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.02.01. 14:57:46
  • hooah
    #2525
    Elővettem újra a RD soloját. Háááááát, ez még mindig játszhatatlan.
  • molnibalage83
    #2524
    Multira valaki? Esetleg ALB-vel is?
  • molnibalage83
    #2523
    Új térkép preview.
  • molnibalage83
    #2522
    Lesz harmadik map pack. Nálam valahogy kiégett az RD. Egy hónap után tegnap wargameztem, de ALB-vel. Üdítő volt annak ellenére, hogy 2-ből egy játék teljesen retardáltakkal volt. Én mondjuk ettől még hasítottam...

    Füst és tüzérségi kombóval közelről 3xLeo2-vel nyírtam ki 2xT-80U-t felderítő elit gyalogsággal úgy, hogy egy leot vesztettem el. Ha nem csigalassú a tüzérség, akkor a ALB-ben sokkal jobban megy a mennyiség vs. minőséggel való operálás.
  • molnibalage83
    #2521
    Tegnap egyet toltam. Az ellenfél nem volt túl erős, de ki tudtam próbálni az ADATS-ot. Emberiség elleni bűntett, atomdurva. A map patch #1 óta az ATGM/RPG dedikált páncélvadász egységeknek a 2HE-vel nincs minimális lőtávolsága. Elég szépen oda tudnak verni már gyalogságnak is. A kanadai Eryx vagy a jenki SWAM elég durva. Főleg a jenki, mert az shock inf. és 15 ROF-ja van.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.12.11. 10:14:34
  • molnibalage83
    #2520
    Most esik le, hogy elvileg ki is jött. Na, akkor ma RD-zek majdnem 2 hónap után egyet...
    Jönne valaki?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.12.10. 13:33:01
  • molnibalage83
    #2519
    Sajnos vannak benne iszonyatos ökörségek is.
  • molnibalage83
    #2518
    Meg egyéb változások.
  • molnibalage83
    #2517
    Map pack 2 preview.
  • kanesoban
    #2516
    A semminél jobb lenne, de akkor is kellene már egy rohadt matchmaking ebbe a játékba.
  • molnibalage83
    #2515
    Első látásra nyilvánvaló lenne a stack amikor még csak félig van tele. Egyszerűen a gyorsabb csekkolás miatt kevesebb ilyen szoba lenne. Ha mindenki elhagyja a stack szobákat 2 sec után, akkor ilyen szoba szinte soha nem indulna el.
  • phylemon
    #2514
    Ettől csak a csekkolás lesz gyorsabb. Ettől függetlenül ugyanúgy lesznek akik összeállnak. Én eddig sem vártam meg hogy elinduljon a játék ha előtte nem tudtam lecsekkolni hogy kik a pajtik meg az ellenfél. Akkor inkább kilépek. Tény hogy gyorsabban átlátható lenne a szitu pláne 10v10ben, de ettől a stomping meg a stack is megmaradna.
  • molnibalage83
    #2513
    Úgy, hogy nem egyesével kellene csekkolni miközben akár el is indulhat a cucc. Te meg vagy maradsz vagy kilépsz... Most bemész és egy pillantás még 10 v 10-ben is, hogy mi a szitu, 10 sec visszaszámlálás alatt nem is lehet csekkolni...
  • phylemon
    #2512
    Mármint hogy a lobbyban láthatóak lennének a statok? Ez mivel akadályozná meg a pubstompingot meg a stackot?
  • molnibalage83
    #2511
    Az eddigi egyik legjobb ötlet a pumstomper és stacking idióták ellen
  • Kaeblo
    #2510
    Igen nyilván ezért sem elég a játék szám és a win ratio hogy megállapítsd valakiről hogy milyen jó.
    Mondjuk matchmakerbe bele lehetne venni azt is hogy jobb vagy rosszabb játékosok ellen játszik az ember valami nem lineáris súlyozással. Szóval lehet, hogy lehet működőt csinálni.

    A kevés lobbyval egyszerűen szerintem az a baj, hogy ebben a játékban rengeteg skill szint van. Pl én mindig is úgy éreztem, hogy egy 20-30 % al kevesebbet játszott csapatnak már alig van esélye, egy összeszokott csapat ellen. Puboknak meg gyakorlatilag semmi.

    Szóval ezért lenne jó ha mindenféle szintű játékból lenne mindig.
    ( bocsi a helyesírásért telefonról lusta vagyok rendesen központozni meg ilyenek :-D)
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2015.10.20. 10:02:25
  • molnibalage83
    #2509
    A pubstomping 95+ százaléka pusztán stat check alapján és nem személyes ismertség alapján megy. Az ALB-ben fényévekkel kisebb játékos bázissel is a sokkal kiegyensúlyozottabb meccseket hoz, mikor csak 2-3 lobbynál többől nem lehet már most választani. Akkor képzeld el, hogy milyen fasza radom eloszlás lenne a több ezer játékossal az RD-ben, ahol azért csúcsidőben fut 20-30 lobby is.

    Az ALB-ben volt olyan, hogy én és két 40%-os játékos vert meg három 80%-at, mert nem tudták előre, hogy mire számítsanak. Utólag derült ki, hogy kiket vertük le, mint vak a poharat. RD-ben is volt olyan, hogy a stat félrevezető, mert csak stompretek vs. noob alapján szedték össze.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.10.19. 00:29:10
  • Kaeblo
    #2508
    Hát sajnos a matchmaking elég problémás, redditen voltak erről már hosszadalmas viták. De megoldás az annyira nem. Egyszerűen mindegyik megoldásnak nagy hátrányai vannak.

    Mostani rendszer. Nehéz játékot találni.
    Rejtett statok. Azt sem tudod kivel játszol, minél jobb vagy annál több pubstompingba futsz bele.
    Matchmakerrel meg szerintem az a hatalmas probléma hogy ebben a játékban a ts kommunikáció hatalmas előnyt ad, és ezt nehéz beleszámitani. Én még sajnos nem láttam olyan megoldást ami igazán jó lett volna egy játékban sem.
    Ha elég nagy egy közösség akkor lehet belső meccseket rendezni. De annak is vannak hátrányai.

    Egyébként ez tényleg komoly baj a játékban. Kellene hozzá adni belső voice chatet is szerintem. Az még esetleg játszhatóvá tenné ismeretlenekkel.

    Egyébként szerintem az is a baj hogy egyszerűen kevesen játsszák. Egyszerűen ritka az amikor olyan lobbyt találunk amiben jók a beállítások és hasonló a csapat statja is, mint a miénk. Mondjuk 100szor ennyi játékossal valszeg nem lenne ilyen probléma csak kéne egy jól paraméterezhető kereső. Csinálnánk egy lobbyt és máris lenne valaki aki épp olyat akár játszani hasonló skill szinttel. Persze ez csak álom..
  • molnibalage83
    #2507
    A map patchtól sokat vártam. Az eredmény sokkoló. Olyan pubstomping van, amit még soha nem láttam. 30 kibaszott perc alatt egyetlen rohadt balanszolt lobby-t sem találtam. Egy 3 v 3-ba beléptem és vártam, hogy töltődjön. Elmegyek a hűtőig, iszok és mit látok. A három 70%+ arányos játékos elindította úgy a lobby-t, hogy 3 v 1 volt vagy csak kiléptek abban az 1 percben amíg a hűtőnél voltam.

    A játék lényegében elérte a játszhatatlan szintet. Csak az idő elbaszása egyáltalán elindítani. Az Egugen meg tehet egy szívességet. Baszott machmakinget csinálni és 1,5 év alatt nem ismerték fel, hogy az ALB-s stat elrejtés megoldás is mennyivel jobb lenne.
  • molnibalage83
    #2506
    Közben látom, hogy van levágott változat, csak valamiért a többség nem azon játszik. Nem vágom, hogy miért. Az a pálya akkora, hogy 10 v 10-re is jó lenne...
  • Kaeblo
    #2505
    Az atgm-eket illetőleg annyit tennék hozzá, hogy ez a játék soha nem lesz teljesen valószerű. Szerintem nem is ez a céljuk a készítőknek. Továbbá az, hogy kevésbé pontosak az atgm-ek, pont a tankokat erősíti, amire írtad, hogy szerinted gyengék rpg-k ellen.

    Igazából tankot nem kell bevinni erdőbe, ha nincs kitisztítva. Vannak jó eszközök erdőtakarításra, GMC m450, gránátvetők, stb, gyalogsággal támogatva.
    Az rpg 29 meg tudomásom szerint az újabb chally 2 és m1a2 front páncélokat is átviszi, bár statisztikát nem láttam róla, csak wikipédián van 1-2 leírás, szóval az még majdhogynem erősebb életben, ha azt vesszük, hogy front páncélra kb 1.5-2 sebzést tesz egy rakéta.

    Egyébként az erdőharc szerintem az egyik legnehezebb aspektusa a játéknak, amit én érdekes kihívásnak látok. Mára szerintem már egész jól meg tudom oldani a helyzetet, bizonyos deckekkel.

    Gyors füstre pedig egyértelműen a mortar a megoldás, azok elég gyorsan céloznak.
  • molnibalage83
    #2504
    A valóságban pontosságban a '70-es évek beli ATGM-ek lazán felülmúlták a hk. lövegeket még nagyobb távon mozgó cél ellen is. Ennek nyoma nincs a WG:RD-ben...
  • molnibalage83
    #2503
    Emberemlékezet óta nem láttam szovjet harckocsit T-62MV-1 és T-72B/B1 alatt. A T-62MV-1 is kb. én használom. T-55? C cat játékban sincsen már, mert a '70-es évektől kezdve olyan base ACC buffot kapott minden, hogy egyszerűen értelmetlen használni. Az ALB-ben befüstölhettél pillanatok alaltt mindent, mert a 105/155 mm arty is gyorsan célzott és lőtt. Most még ezt sem tudod megcsinálni, hogy füst és rohanál előre a side hit-ért, mert

    1. az arty csigalassú még füsstel is, pedig ekkora a HE shellhez képest kb. 60% az aim time. Ezmég így is kb. 16 sec...
    2. A base ACC buff miatt halomra mészárolják őket.

    Az ALB óta van olyan kh. aminek azonos ár mellett a base ACC-ja 35%-ről 60 vagy 65%-ra nőtt. A régebbi hk-k meg szite semmi bónuszt nem kaptak.

    Emiatt az A cat roster egységek a játékosok kb. 80%-nál dettó azonos.

    Az is röhejes, hogy régen az ALB-ben nagyrészt 20-25 pontos gyalogos egyedül vagy ketten sem hentelt le egy jó hk-t. A '85/90-es protó vagy nem protó gyalogságánal 24 vagy akár 26 AP-s RPG-je eszement lőtávval egy vicc. 25/50 pontnyi gyalogos játszi könnyedséggel fektet meg harkocsikat még a 140 pontos zónában is, ahol 17-18 AV A plafron, esetleg 19.

    Emiatt viszont szerecsejáték az erdő harcászat. Miért

    1. Recon ott nincs.
    2. Telejsen radonm, hogy melyik gyalogos kibe fut bele és a hk nem tud segíteni, mert a 17-es front AV-t is játszi könnyeddséggel lövik át.

    Az ALB-ben azért a 17-es AV az RPG fegyverek ellen bőven jó volt. A csúcs ATGM ellen volt ott is vékony főleg úgy, hogy mivel az ATGM base ACC alapvetően magasabb volt, mint a lövegeké valódi ramge és ACC előnye volt az ATGM-nek. Most már ez sincs. Majdnem minden tank 2275m-es lőtávval és 45-70% base ACC-al bír. Röhej.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.10.17. 12:07:55
  • Kaeblo
    #2502
    Nem érzem azt, hogy kevés egység lenne. Nem szeretem a spamelős játékokat. Azért t80, t55a relatíve gyakoriak, viszont az biztos, hogy sok tank használhatatlan, de azért pont az oroszoknak rengeteg jó választása van.

    Én elfogadom, hogy neked a cat B/C tetszik, de szerintem akkor sincs gond az A-val, én szeretem a 90es egységeket.
  • molnibalage83
    #2501
    Sajnos pont nem. Ha megnézed, akkor az A cat meta rohadt kevés egységből áll össze, mert a képességek és az árazás ezt lövik be. Pl. szovjet oldalon szinte értelmetlen bármit hozni tank fronton a T-72B/B1 alatt, mert úgyis szétcincálják és minimum ez kell a 120CP tank kategória ellen is. A top tier tank miatt meg olyan ATGM vagy top tier tank kell, ami eleve definitív...

    A cat B/C játékban ilyen nincs, mert nincs kimagasló egyég... A min/max között nincs akkora szórás, az ALB-ben meg még annyira sem volt az olló tág, mint itt.
  • Kaeblo
    #2500
    Én nem érzem, hogy probléma lenne a szuper egységekkel. Egyszerűen több és érdekesebb lehetőség van cat A-ben én úgy látom. Nekem tetszik az a mechanika, hogy ha kilövök 1-2 dolgot akkor tudom, hogy onnantól gyengébb lesz. Az egész arra jön le, hogy jó tradeket kell csinálni.

    Alapvetően szerintem azért nincs gond ezekkel az egységekkel, mert én a gyalogságot mondanám a legjelentősebbnek, az esetek nagy részében és ott pont nem jön elő. Sőt jó pár régi egység is eléggé benne van a metában most. Jägerek, Canadian Airborne 75, Li Jian 75, recon infantry, meg ilyenek.

    Én mostanában dupla ASF, dupla SEAD, ATGM repcsi tabbal megyek. Igazából, nem kell elveszteni. A rafalejaimból bőven kiszedem mindig az értéket, mire úgy döntök, hogy "jó akkor már úgyis mindegy, játszok kicsit lazábban velük". Ez nyiláván csapatban működik jól, ha mások azért visznek bombert. A szupertankok meg pont nem kellenek mindenhova, bloody ridge közép meg 1-2 hely kivételével.
    Nekem soha nincs gondom az egység sűrűséggel, van mit mikrózni mindig. Nyilván van sok 1990+os egység egy deckben, de ha már teszel bele pár kártya spam egységet, azokat lehet ontani. francia kerekes tankok, jägerek, keiler, stb.
  • molnibalage83
    #2499
    Nekem meg éppenhogy tele van a tököm a szuperfejlett egységekkel, teljesen inbalanszolttá teszik az egészet. Ha elveszted az egy szem top tier ASF-et (jellemzően ennyi fér bele, ha nem airborne deck és adsz fel csapásmérő képességet), akkor onnantól fogva ház izé... Top tier tank? Dettó...

    A B/C kat. annak ellenére is balaszoltabb, hogy nem sokat foglalkoznak vele, mert nincs olyan, hogy valamiből csak 1-2 van a repcsiket leszámíva... Ezen felül nem arról szól a történet, hogy néhány egység grasszál a térképen, van léptéke a csatáknak.

    CAP = combat air patrol, lényegében a BARCAP helyett szoktam ezt használni.

    A sima MiG-27 most már 105 pontba kerül. Mondjuk a vicc az, hogy az ALB-ben a MiG-27K 4xKh-29-cel bírt és úgy került 150 pontba. És ott nem volt ez sem baj, nem nem voltak godlike egységek, sok tankot kellett kinyírnia ahhoz, hogy megérje vagy legalább egy Leo2A4-gyel, de abból is több volt, mint 2 db...

    A HTKA-ra készül az új HT összefoglaló, ha minden jól megy, akkor januárra elkészül. 200+ oldalas lesz. A WG-s írás is frissítve lesz a második map pack után.
  • bud0
    #2498
    CAP - Combat Air Patrol
  • Kaeblo
    #2497
    Tough Jungle az eredeti pálya. Highway tényleg elég furcsa, de a pálya közepe nem tűnik rossznak, egyet értek a random flankingeknek nem látom sok értelmét. Jobb lenne levágni tényleg.

    Én csak ts-sel szeretek játszani. Úgy élvezhetőbb.

    A cat B/C nem az én világom. Szeretem a szuper egységeimet.

    A CAP minek a rövidítése? civil air patrolt mutatott a gugel, de az nincs a játékban.

    Ja a változtatás elég jól is működik atgm repcsik ellen, csak úgy hullottak a mig27esek tegnap. Nagyon kellett már ez. Engem az az egység idegesített legjobban, 95 pontért bármilyen superheavy tankot leszedett.

    UI: Olvastam régebben a repülős írásaidat htkan, nagyon tetszettek. Gratulálok hozzájuk!
  • molnibalage83
    #2496
    A Green Mile az melyik pálya is elforgatva? Eddig csak a Highway pályán játszottam. Túl nagynak találom az üres részt hiába van csak 2v2 vagy más. Állandóan az infiltrationra kell figyelni. Egy levágott nagyságú pályát is csinálhattak volna...

    Viszont tegnap én csatlakoztam be egy C cat játékhoz itt. Úgy látszik más is hajlik a nosztalgiára. Sajnos kikaptam, mert a csapattársam teljesen béna volt hiába hoztam le egyedül a másik oldalt őt hülyére verték... 5.5:4 volt a saját kill arányom, az övé 1.5:4.5... Conquest volt.

    Hétvégére is trombitáltam egy B/C kat 4v4-et a kinti fórumon, hátha jön valaki.

    A repcsi rakéta hatótáv növelés jó ötlet, a CAP többet ér már, az only SR IR AAM gépeknél is, de a BVR rakétáknál én még további növelést is elviseltem volna. Ezt sanszoasan ezt az én javaslatomra tették bele, javasoltam, hogy a CAP és a öngyilkos AGM gépek elleni lépésként.
  • Kaeblo
    #2495
    A repcsi rakéta hatótáv növelés elég jó változtatás. Late game-re túl sok az AA, így legalább az ASF kivül maradhat. Green Mile pálya tetszetős, nagyon jól eltaláltak a távolságok így elforgatva. Nem is értem, hogy eredetileg miért nem így volt..
  • molnibalage83
    #2494
    Hölgyeim és uraim, az első map patch.
  • molnibalage83
    #2493
    Tegnap zsinórban vagy 4 ALB játékot tudtam tolni. Egyszerűen fantasztikus, hogy mennyire van léptéke a játéknak 3 v 3 sima játékban is. Ami meglepő volt, hogy gyakorlatialg azonnal találtam lobby-t mindig. Ok, kétszer ugyanaz a tökidióta volt a csapatban és így buktunk meg egyszer X volt (kettőt lehet találni, hogy ki hozta le a meccset mindig pozitívra...), de akkor is élmény volt.
  • molnibalage83
    #2492
    Map patch soon. Némi egység balansz változtatás is lesz. A TMI és más portolt térképek később jönnek.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.10.06. 10:11:36
  • molnibalage83
    #2491
    Valaki felvetette, hogy lehetne RoK + USA koalíció. Attól félt, hogy nem lenne hasznos. Szerintem meg az egyik legdurvább koalíció lenne...