2889
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • molnibalage83
    Találtam B/C cat játékosokat. Yeah!
  • phylemon
    Én is így vagyok vele, két változat van. Illetve ahol lehet ott az elit gyalogosból van légiszállítású és szárazföldi is. Lényegében a légiszállítás arra jó hogy gyorsan megvesd a lábad valahol. 4-5 darab elég belőle. Utána már jó a szárazföldi is. Olcsóbb. Jungle law-on pl. a szélen lévő városkát szoktam gyorsan légi szállítással elfoglalni több kevesebb sikerrel. Persze ha full helispammel jön akkor szopó.
  • molnibalage83
    Nektek egy alapdecknek hány fajta variációja van? Az 5 slot limit egyszerűen annyira durva, hogy a kedvenc deckjeimnek két alapváltozata van már a gyalogás miatt. Az egyikben szinte minden légiszállítású, a másikban meg nem. Nagyon térkép és játékfüggő, hogy melyik kell...
  • molnibalage83
    Még TMI.
  • atibacsi1977
    Amíg vártam a válaszra igen rájöttem, hogy az amcsikkal partra kell szállni. Sajnos a képlékeny angol tudásom az okozója a bajnak. Én azt hittem, hogy a koreaiakkal kell elfoglalni Szöult, hogy be tudjanak az amcsik szállni. Amúgy a legtöbb győzelem total victory, egy pár majorrel, és minimális draw-val. Köszönöm azét a segítséget.
  • molnibalage83
    Rakjak fel képet erről?
  • molnibalage83
    Megvan mire gondolsz. Az első hadjáratbana pirossal sraffozott részre nem léphetsz. Szöult a 2 körben érkező CV + Marines egységekkel partaszállva kell visszafoglalni. Ezzel kényszerítik ki, hogy legyen értelme annak a sok munkának, amit a Navy-ba raktak. Más hadjáratban is lesz ilyen kényszerítése, de nem ennyire erősen.
  • molnibalage83
    Pedig annak a nehézsége pitiáner szintű. A baj az lehet, hogy nem nyersz meg komolyan egy csatát sem, ezért soha nem szabadul fel egy meződ sem, hogy legyen mozgáspontod és lehetőséged mozogni.

A fenti linken van szó hadjárat mozgáspont alapjairól. Írtam egy frissítést, de sajnos a HTKA elfelejtette hónapok óta feltenni. Amikor a térképek kijönnek, akkor a fenti írtás bővített változata elérhető lesz. (Mármint a banner alatt.)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.20. 11:11:46
  • atibacsi1977
    Hello!

A koreai kampányt kezdtem el előszőr, de az lenne a cél, hogy vissza foglaljam Dél-Koreát amíg az amcsik megjönnek, de nem tudok támadni. Hiába nyerem minden csatámat minden körben csak védekezek az északiak ellen. Mire lépnék ő már támad rám. Akkor mégis hogyan tudnám megcsinálni a küldetést?
  • molnibalage83
    Nálam pont fordítva hétköznap. Este 6 előtt haza nem fogok érni a következő hetekben úgy, hogy kora reggeltől húzom az igát...
  • Zoolee1976
    Akkor elsőre megveszem a játékot,és jövő héttől tudok lenni de sajnos ritkán emberi időben!(értsd délutánig általában de az estéim ritkábban szabadok)

Kezdők persze hamar tanulnak főleg ha fiatalok,de sajnos rólam csak az első mondható el,viszont kitartónak kitartó vagyok.

Na majd ha megvettem a játékot a steamen felveszlek barátnak,feltéve ha ugyanazt a nevet használod ott is mint itt.

Elég komplexnek tűnik a játék,de rászánom a megfelelő időt mert jó szórakozásnak ígérkezik!
    Üdv,Zoli.
  • molnibalage83
    Ez az a játék, ahol semmi szükség nincs magyarításra, mert nincs se tutotorial, se semmi... Az egység statokon kívül gyak semmit sem fogsz olvasni. A hadjáratban megjelenő szövegek meg kb. Örkény egypercesek.

A fenti magyar nyelvű bemutatóban az alapvető dolgokon is túl mindent megtalálasz. Tudtommal nincs magyar változata.

A gép ellen gyakorolgatásnak semmi értelme, mert teljesen rossz dolgokat tanulsz meg. Ha tanulni akarsz, akkor tudok ajánlani olyan replay-eket, ahol láthatod, hogy mi a jó és mi a rossz.

Ha van kedved, akkor néha hozzám csapódhatsz, de akkor TS-en keresztül kellene dumálni, mert folyamatosan mondanám, hogy mit csinálj és mit ne. Ilyen szoros kooperációban többnyire kezdővel is siker van, mert elsőre úgyis egyszerű feladatokat osztanék rá. Ma nem jó nekem, de holnap evileg igen.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.19. 08:52:34
  • Zoolee1976
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem hogy a Red Dragon magyarul is kijött vagy sem?
    Az Europen Escalation nál láttam megvan a magyarítás,de ennél sehol sem találom.
    Nagyon megtetszett a játék,de egyenlőre azon gondolkodom melyiket vegyem meg,mivel totál kezdő vagyok ezért csak a gép ellen gyakorolgatnék.
    Válaszaitokat előre is köszönöm!

• phylemon
    Na ez jó hír, ha kijönnek akkor megint játszom. Már egy hónapja nem toltam mióta megkezdődött az iskola. Csak az a baj hogy az ősszel kijön a Hearts of Iron 4 is.... (a szokásos novemberi Football Managerről nem is beszélve... :D )
  • molnibalage83
    Ennyi új térkép lesz, ennyinek kérték a fordítását egzotikus nyelvekre a közösségtől.

Highway to Seoul
    Heartbreak Ridge
    The Crown of Crags
    38th Perpendicular ["38th Parralel" map being rotated ...]
    Punch Bowl
    Mud Fight !
    Death Row
    Operation Chromite
    Battle of Yuchalnok Pass
    Wreaks & Rocks
    The Green Mile
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.18. 15:51:06
  • molnibalage83
    TMI RD térkép.
  • molnibalage83
    Hát, a szovjet nem jött be. Egyszerűen nincs rendes gyalogsága. A Specn. csak drága és hulladék helin jön és csak anti inf. tank ellen nem jó... Shock gyalogság nincs is...

A kék oldalon talán az Eurocoprs lesz kipróbálásra érdemes.
  • molnibalage83
    Ez Highway to Oslo egyébként.
    Újabb legendás térkép, a Three Mile Island is visszatér majd.

Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.11. 13:13:02
  • molnibalage83
    Vazz... :)
  • molnibalage83
    Faszán bevált volna, de idiótákkal toltam megint. Elfoglaltam a fél Korea Rocks pályát egyedül, aztán mindent elbasztak...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.08. 20:38:44
  • molnibalage83
    ATGM/ágyú váltás exploit kihasználása armored deckben.
  • molnibalage83
    Egészen elképesztő, annyira megteszett a gyalogási és kétéltű használat, hogy mecha deck után összeraktam az első motorized deckemet. Kíváncsi leszek a végére.
  • molnibalage83
    Mostanában váltottam és hanyagolom az armored decket. Kétéltű IFV és olcsóbb egységekkel tolom. Nagyon fasza egészen egy esetig. Ha ellenfél top tier tank jön szembe, akkor sajnos legtöbbször megáll a tudomány, különösen a vörös oldalon. Egyszerűen a 22-23, de még a 20 AV-s Leclerc ellen a kíniai egységet leszámítva (méregdrága és egy fuvallat is megöli meg nem játszok Red Dragonnal) nincs más, csak AGM repcsi vagy top tier tank. Még a Konkurs-M 23AP-ja is vicc ezekkel szemben, egyszerűen még spammelve is legyakja a felét a tank, aztán röhögve visszavonul legtöbbször. Az Arkan egyenesen meg szart sem ér.

Amdedig viszont csak medium és a nehéz kategória alja van, addig a BMP-3 és az sima Konkurs vagy Konkurs-M-es IFV olyan, mint valami varázsszer, főle mecha deckben. Az viszont valahol vicces, hogy a szovjet mecha deckben sock inf. nincs és Spetznaz csak helin. Nem is használom. Viszont a szovjeteknek sokkal jobb hk-i vannak.

Kék oldalon a helyzet picivel jobb a TOW2 miatt. Azok spammelve képesek legyakni a legerősebb veres harckocsikat is.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.05. 13:43:18
  • ZoleeWolf
    Igazából a SAS-t nem az LSTR-hez hanem az FJB-hez lehetne hasonlítani tekintve hogy nagyjából vele van egy szinten, az LSTR-t lehet használni viszonylag jól Gyalogság ellen,tankok ellen és AA-ként is, az FJB és a SAS inkább csak Manpadként szuperiorál ami meg tudja magát védeni más ellen is.
  • molnibalage83
    Az egyik új térkép. Szerintem kurva jól néz ki.
  • molnibalage83
    Hétvégén multi? Úgy tűnik, hogy szar esős idő lesz, íg az outdoor program ugrott...
  • molnibalage83
    SAS.
  • phylemon
    Na mindegy szóval 7 iglás elit gyalogos meg mellé 2*7 sztrelás elit gyalogos elég brutál. Nem nagyon van ehhez fogható univerzális gyalogság a játékban.
  • molnibalage83
    Az a gyalogos kedvencem, de sajnos csak single card van belőle.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.08.31. 20:00:44
  • phylemon
    Bocsi lehet rosszul írtam, és a szarabb sztreláról van szó. A keletnémet elit infantryra gondoltam, hogy légvédelme van. Lehet hogy sok indítás kell, de legalább indít valamit. Más gyalogosok mellé meg külön kell manpad infantry. Itt is szoktam hozni azt is, de ha netán kinyiffan akkor van még mivel a heliket lepörkölni.
    A MiG-31 esetében is pontatlan voltam, a MiG-31M-re gondoltam természetesen. Szerintem nagyon hasznos, még ha nincs is akkora acc. Persze a szu-27pu lenne a nyerő, de nagyon ritka az hogy úgy van időm fordulgatni vele hogy még SAM távolságon kívül maradjak, de az ellenséges gép meg ne tudjon rám indítani (a hasonló hatótávú rakétáját, legyen egy amraam mondjuk) mert kívül vagyok a DLZ-n. Ugyanis mondjuk közben épp rohamoz az ellenséges gyalogság harckocsikkal megtámogatva, de a mortarokat vagy a hvy artyt is mozgatnom kell arrébb nehogy bemérje, illetve kikapcsolni a radarokat mert jön a sead gép. Valljuk be azért nem ritka az ilyen helyzet pláne ha jobbak ellen játszik az ember. Na most ekkor jön jól a mig31m mert szépen a hátországban cirkálgat és biztos távolból majdcsak talál valamelyik rakéta a hatból. Ha meg le akarják szedni akkor hát jöjjenek be a SAM ernyő fölé...
  • molnibalage83
    Iglás gyalogos? Ugyan már, akkor Grom. Mistral-os indítási távolsága van. :)
    A MiG-31 továbbra is hulladék A cat környezetben. Még egy only IR Rok F-16 is leöli. A 30% base ACC egy vicc, a MiG-31M sem túl hasznos.
  • phylemon
    No, hát a múltkor mikor mondtam a B-5-öt akkor még leszaroztad... :) Én mondtam hogy nagyon jó. Sok minden jó, csak meg kell tanulni illetve szokni a használatát.
    Nagy dilemma nekem is hogy vagy keleti blokk az ondava és az iglás gyalogos miatt, vagy pedig B-5 és Buratino, MiG-31 stb. az orosz koreai dekkben... Mostanában az utóbbit használom, a keletivel már elég sokat játszottam.
  • molnibalage83
    Tegnap kipróbáltam a Sovkor decket a B-5 miatt. Annak ellenére, hogy koplett idiótákkal játszottam valami eszméletlen aratást tudnak csinálni párban MiG-25 és vadász támogatással. Bloody ridge pályán a városokat gyakorlatilag tisztára nyalják...

(A noob camperek viszont legalább annyit értek, hogy a vadászaimmal kétszer (!) csaltam be SAM ernyő fülé az ellent. Egy két Szu-27PU így leszedett vagy 5 top tier gépet egy veszteséggel és azt is csak azért vesztettem el, mert a quiterek miatt már ide oda ugráltam.)

A sniper recon-t meg újra elkezdtem használni, nagyon bejön. (Miután állandóan szétszopattak vele...) Apró hiba, hogy armored deckben sajnos nincs ilyen... :(

Viszont egyre inkább kezdek eltávolodni az eddig deckjeimtől és néha egész meglepő. Eddig szinte soha nem használtam helis gyalogságot, de most már szorítottam neki helyet. A nagy térképeken félelemtesen jó. A sniper recon + Legion '90-nel elég érdekes dolgokat tudtam összehozni.

Viszont hiányzik már a csapatjáték veletek skacok... :(
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.08.31. 13:41:27
  • molnibalage83
    Sajnos mégsem... :(
  • molnibalage83
    Gyerekek asszem letiltották (végre) a stat gomb használatát. Némi esély a balanszoltabb lobby-ra...
  • molnibalage83
    Szinte lehetetlen. Az MI ellen olyan dolgokat csinálsz, ami human vs human meccsben egyenesen káros.
  • wulwerin
    Jaja azt én is nézem, hogy a lobbynál van e valami szint kiírva, akkor be sem próbálok lépni, de sajnos a többiből is kidobnak a legtöbb esetben. Tanulni meg single-ben nem olyan könnyű.
  • molnibalage83
    Vannak olyan lobbyk ahol közlik, hogy milyen szintű vagy winrates játékost várnak. Ha te hozol létre lobby-t, akkor érdemes beleírni. Sajnos a közösség nagy részénk balfaszsága miatt egy kezdő vagy lassan bárki nehezen talál értelmes játékot. Egyszerűen orrba szájba megy a pubstomping és a magas győzelmi arányhoz tapadás....

Tegnap is 4 v 4-ben csinálhattam én bármit jól egy balfasz miatt vesztettünk, pedig megszorongattuk őket úgy, hogy 65% win rate alatt nem is volt ellen, nálunk meg 56%-kal én voltam a plafon. Vicc, hogy a win ratemmel 70+ %-os játékosokkal is felveszem a versenyt, de egyszerűen a sok béna játékos miatt a csapat úgyis veszt, csinálhatok bármit. Ezért is lenne jó, ha a magyarok egymás ellen is tolnák, mert legalább minimálisan balanszolt lobbyt lehetne csinálni és tanulni is lehetne egymástól.
  • wulwerin
    Mint kezdő játékos, milyen játékokba érdemes csatlakozni, mert pl 4v4-ben vagy 3v3-ban nem látnak szívesen még. 10v10 pedig elég kevés van, vagy csak amikor kerestem nem volt szerencsém. Statot meg játékszámot úgy pedig nehéz növelni, hogy kidobálnak a lobbiból mert még kezdő vagyok.
  • molnibalage83
    B vagy C kat játékra kaphatóak vagytok? Nekem az is megfelel, ha egymás ellen toljuk.