2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • Kaeblo
    #2610
    Szerintem jo esely van hogy lesz 2A5, vagy legalabb valami nagyon hasonlo valtozat. Valaki irta, hogy hasonlo idoben vettek ok is 2A5t, mint a nemetek, bar nem neztem kulon utana ennek.
    Akkor lesz apache 16 hellfire-el, ha double tap-es is lesz, akkor az alapbol nagyon eros AT kepesseget fog adni a nemzetnek.
    Nekem ugy tunik, hogy kb USA, Eurocorps keverek lesz, ami nekem nagyon fog tetszeni, ha az lesz.
    Ezen kivul en orulok barmilyen fejlesztesnek a jatekkal kapcsolatban. Nem ertem miert lenne ez rossz barhogyan is. A modell akar meg jo is lehet, ha tobb lesz a penzuk lehet, hogy hamarabb kapunk wg4et, ahol a jatekmechanikai es egyeb elemekre is lesz kapacitas.
  • molnibalage83
    #2609
    A kinti fóruom elég viccesek a kommentek, merthogy megkérdőjeleztem az új nemzet értelmét és ez sokaknak nem tetszik. Persze érvekkel senki nem támasztotta alá, hogy miért is kellene annyira örülni ennek...

    ...ahelyett, hogy pl. használhatóvá tennék a régebbi 105/122/155 lövegeket, vagy javítanának egyéb 2+ éves problémákat. Neeeeeeeee, legyen csak Hollandia, aminek a SUP része kb. mortar spam lehet, mert top tier lövege az nem lesz, ahogy a németeknek sincs. Ha nem akarnak megint elszállni, akkor Leo2A5 szerűség sem lehet, TOW2 nélkül meg a top tier tankok ellen gyakorlatilag semmiféle eszköze sem lenne, legfeljebb repcsi-
  • molnibalage83
    #2608
    Ennek fényében még nagyobb öngól az egész patch...
    Cirka 80 db másolt card van Holladiának. Na akkor tessék elképzelni, hogy akkor a mostani gépek közül 80 db cardnak lehetne alternatív változata.

    Lehetne B / C cat F-14/F-15/F-16/F-18, ahogy Szu-24-ből buta bombás '80-as évek beli é PGM-es, ahogy F-111F-ből is lehetne kétféle, stb. Lehetne 15/17 AP-s M1IP és eltérő M60A3 eltérő ereban eltérő AP-vel a gránátok változása miatt,

    Stb. stb.

    Ehelyett van egy semmire sem jó Hollandia... "Szuper"...

    Fel nem fogom, hogy aki képes volt egy ennyire erős alapknocepciót összerakni hogyan votl képes ennyire elkúrni és ennyire rosszul választani meg azt, hogy mivel lehetne a szériát fejleszteni és életben tartani...
  • molnibalage83
    #2607
    Ez már a kész nemzet... Így fog kinézni. Ezt a decket gyakorlatilag ma össze tudod rakni B cat bleuforban úgy, hogy a SEAD gép lesz F-4G HARM-os F-16 helyett. Minden más megtalálható a B cat kék deckben. Egy A cat NL deck harcértéke a B cat bleufort nem éri el. Akkor meg minek...?
  • Kaeblo
    #2606
    Szerintem ettol eltero lesz a egyseg kompozicio, en nem akarok elore levonni kovetkeztetesek, szerintem jot is ki lehet hozni ebbol.
    En szemely szerint orulok ennek az egesznek.
    A nagyobb valtoztatasok valszeg a kovetkezo jatekra maradnak.
  • molnibalage83
    #2605
    Ezek Cat B bleufor egysgek.

    Leo2A4
    M1A1
    Sitnger A (best B cat MANPAD on blue side)
    Crotale (best anti helo in blue side, cat C!)
    Roland2 (65% base ACC)
    TOW2 jeep (biggest AP weapon in cat B except AGMs on AC)

    Ennek fényében mi szükség Hollandiára? Kurvára semmi. A tüzérsége és egyéb egységei Cat B/C között vannak....
  • molnibalage83
    #2604
    Itt vannak az egységek.

    Hát, ennek kurvára semmi értelme nincs szerintem. Prototípusban megkapja azt, amit a mixed NATO is tud. Egy copycat nation, ami valójában egy megvágott mixed BLUEFOR deck. Vicc.

    És erre basszák el az erőforrást ahelyett, hogy kijavítanák a WG:RD alapvető hibáit.

    Pl. hogy a faszba van az hogy NL ugyanazon gépekből kap eltérő loadoutot? Akkor talán ezt a megközelítést lehetne alkalmazni a meglevő nemzetekne ahelyett, hogy csinálnak egy restricted BLUEFOR mixed decket több AP és avail bonussal, aminek semi értelme, mert ez még a német national decknél is gyengébbnek tűnik. Nincs Leo2A5, nincs TOW2, nincs Roland3, nincs ARH-s ASF, nincs cluster vagy HE arty. Protoba kap meg olyan egységeket, ami B cat mixed Bleufirban is megvannak (Stinger) vagy még azt sem, lásd 2 card kanadai TOW2 jeep...
  • Kaeblo
    #2603
    Itt a hivatalos verzio: http://aoa.eugensystems.com/announcing-nation-pack-the-netherlands-for-wargame-red-dragon/
  • molnibalage83
    #2602
    Ez a link pontosan mit is mutat? Hogyan találni meg ezeket és miért publikus ilyen? Nem is értem.

    Ha ez a jó hír, akkor már elnézést, de röhögnöm kell. Kell a halálnak egy n+1-ik redundáns "új" nemzet a játékba. Semmilyük sincs, ami jelenleg nincs a játékban...F-16, Leo2, és gyalogság is n+1 copycat skandináv cucc. Halál felesleges...
  • Kaeblo
    #2601
    Ugy nez ki hollandia lesz, mint uj jatszhato nemzet. https://steamdb.info/app/251060/depots/
  • molnibalage83
    #2600
    Érdekes eredmények.
  • molnibalage83
    #2599
    Valami hír közeleg.
  • Kaeblo
    #2598
    Rapierek mostanaban meglepoen jol mukodnek. Kicsit jobban mint ahogy azt a statok alapjan gondolna az ember. AMX13ban az a jo, hogy eszi az infantryt olcso kis cucc, ki lehet tenni barhova. Volt olyan is hogy ket btr90et szet szedett, mert nem vettek eszre a medium stealth miatt. Elegge recon tank meta van mostanaban.

    Jarmuves ATGMet annyira nem szeretem a WZ550 kivetelevel. Van bennuk potencial, de nagyon kell vigyazni rajuk, azt nem szeretem.

    Az F14-el amugy az a helyzet, hogy nem kell feltetlenul head on-ban hasznalni, tavolrol elkuld par fonixet, aztan ha mar egy betalat az is jo, utana valami mas el tudja kapni konnyen, de ha nem az se rossz. Bombereknel teljesen eleg a stun, utana AA net mar leszedi a stunnolt repcsit. Nekem eleg jol mukodik mostanaban. Nem egy Rafale nyilvan, de vannak elonyei azert.

    Nekem voltak jo koreim ezzel a deckkel, nyilvan vannak hianyossagai, igazabol amit eleg jol lehet jatszani vele, az az hogy beveszel erdo/varos reszeket, aztan szorakozol a sok repcsivel. De en amugy elegge general deck parti vagyok, ritkan jatszok specializaltat. A mostani kedvencem is egy NATO general.
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.04.23. 00:32:47
  • molnibalage83
    #2597
    A NORAD marine deck értelmetlen. A TOW2 jeep-en kívül semmit sem ad. A jenki TOW2 HMMWV 10-zel drágább, de van. Akkor inkább jenki marine...

    Vegyes Marina A az én szemszögemből.
  • molnibalage83
    #2596
    Ez harmatgyenge decknek tűnik vagy legalábbis én ezzel tutira nem tudnék játszani.

    Szárazföldi mobilis pc. elhárítás 0. Harkocsiból a nagy semm.

    A 70 CP-es tüzérség semmit sem ér. A 203 mm-es tüzérség CV snipingen kívül semmire sem jó.

    A heli ellenre crotale még ok, de repcsik ellen a Rapier... Vagy bármi ellen. A sebessége egy vicc.

    A recon tab-ban mire akar szolgálni az AMX?

    Semmi járműves ATGM?

    A Centurion AVRE semmit sem ér A cat játékban. A gyorsabb M728 CEV sem jó már. Mióta eszméltlen med. tank buff volt, azóta ezek szart sem érnek. Az ALB-ben a 13 FAV jónak számított és a base ACC 2275 m-en is a vörös oldalon legfeljebb 40-45% volt. Most a szaros T-72B1 tud 85CP-ért 50% base ACC-ot 2275 m-en és 18 AP-t. Mindentől meghalnak egy szemvillanás alatt és ráadásul lenerfelték a löveget is.

    Az AIR tab is teljesen erőlten. A két F-14 harcértéke még B cat ASF ellen is szinte semmi. A Szu-27S is szétcincálja őket, de még a MiG-25PD is, ha az első AIM-54 salvo nem talál.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.04.22. 22:24:43
  • Kaeblo
    #2595
    Részemről ok.
  • Kaeblo
    #2594
    Ez lenne az, a 70 pontos artilleryt még nem nagyon próbáltam. Ja hát főleg a repcsik miatt érdekes ez a deck.
    Infantryt még lehetne variálni, vannak lehetőségek, kinek mi tetszik.
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.04.22. 18:01:33
  • molnibalage83
    #2593
    Én nagyon szívesen benne lennék egyben. Én jönnék USA moto és sima decckel és a legnagyobb és legkisebb XP-jű egységekkel. (2 vs 4XP) Erra leghamarabb jövő hét szerdán vagy hétfő este van esély, de csakis azután, hogy a GoT új részét megnéztem.
  • molnibalage83
    #2592
    Inkább screenshotot.
  • Kaeblo
    #2591
    Majd kuldok egy deck kodot a marine deckemrol, igen Bluefor egyebkent. Nem tudom, hogy norad mukodne-e. Azert eleg sok nem amcsi cucc van a deckben. Kapasbol az egyik legjobb cucc a harrier gr7, az a repcsi eleg OP. Ott a sved ATGM infantry, az is eleg fontos tekintve, hogy nincs jo tank a deckben.
    F-14 szerintem eleg jo, marine deckben meg kap XP-t is.
    Szerintem ami nagy elonye, hogy nagyon jo az infantry tab benne. En jobban szeretem mint a mecha vagy a moto verziot.
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.04.22. 13:54:00
  • Kaeblo
    #2590
    Erdekes, lehet hogy megerne egy kis tesztelest a temakor. Altalaban nem szoktam recon upvettelni.
  • molnibalage83
    #2589
    A recon megfogalmazáa homályos. Énis úgy tudtam, hogy csak azonosításra hat, de a 4XP-s AH-64D recon képességén pislogtam, de erősen.
  • molnibalage83
    #2588
    Mármint BLEUFOR marine? US Marine-em az van, de ezer éve nem használtam és az is csak 10 v 10 strait térképen. Nem NAVAL pályán a marine deck nekem értelmetlennek látszik. Ott viszont fasza mert 2x3 160 CP-es M1 van és Paladin is elérhető. Ezek nélkül szinte semmi pluszt nem ad és egy rakás elveszik. A low XP-s F-14 szart sem lő le, az 1/card meg édeskevés. A kék mix marine-t soha nem próbáltam még, csekkolom majd. Esetleg a NORAD marine?

    A hétvégén sajnos nem lesz netem költözés miatt ezért csak fórum lesz telón és offline decképítgetés legfeljebb. Vagy kipróbálok poénos játékot MI-vel. C cat játék úgy, hogy csak olcsó cuccokból építek decket. Megnézem, hogy hogyan néz ki a mennyiségi harc, videókészítéshez mennyivl látványosabb, mikor 8xM48 volt grasszálni 1xM1A2 helyett. :)

    A Red Dragon motonál akkor kínai tankok maradnak, mert szovjet moto deckben T-55 ATGM-es tank van és annyi... Szart sem ér.

    A mecha deck az egyik legjobb deck spec. Csak top tier tank és shock inf. vesztődik el a szovjeteknél, cserében olyan ATGM platfrom spam van, ami zárjójelbe teszi szinte az összes NATO hk-t. A Konkurs-M-es BMP-2 fillérekbe kerül és iszonyatosa mennyiség jön belőle 4XP-vel. 70% feletti calc ACC-juk van 2500 méter táján, bőven jó. 23AP HEAT top tier tank hk. kivételével szétcincál mindent. A Leclerc ellen már elég, a M1A2 és Chally 2 ellen kevés, ott AGM gép vagy flankelés kell valahogyan. Vagy tényleg nagyon spam. Egy 180 CP tank árából kijön 5-6 BMP-2. Még, ha egyet-kettőt ki is nyír, azért 1HP-kal leolvaszta lehet operálni, ha minden kötél szakad.

    A kék mecha deck dettó ez, még a B cat (!) mecha deck is. Igaz, hogy puhatestű, de 2 card TOW2 jeep 40-ért simán jó. 25AP-val hullanak a közepes tankok és a top tier tank ellen 4db bőven elég. Nincs az a top tier tank, ami két salvot túlél ebből. Végszükség esetén AGM gép az se baj, ha meghal és a CP arány rossz. Mire jön egy másik tank, addig a simán elvagy. Mecha decknek HE bomber nem kell, mert gyalogság megoldja. Asszem csekkoltam és és a légierőt leszámíva a szárazföldön a A cat mecha BLEUFOR deck semmit sem tud a szárazföldön, amit a B cat nem tud. Akkor viszont legyen még változatosabb deck és több AP. M1A1 van B cat deckben is.

    Régen armored deck volt a kedvencem, de most már inkább a mecha. Ha, az Eurocoprsnáé a Milan ATGM base ACC 45-50% lenne, akkor az lenne az istenkirály, de így... 4-es FAV-val a legjobb Mardert csak 22AP-s gun öli crit nélkül egy lövéssel, ami azért hasznos, mert bár alacsony a base ACC és 2450 m range, de nem 1 hit = 1 kill. Több ideje van dolgozni.

    A NORAD VHC ATGM és IFV képessége jobb (M2A2 és M2A3 recon), viszont a gyalogsága vegyes az EC-hez képest. Van Eryx 10 fős regular gyalogsánál, ADATS és jó shock inf, viszont a Pzg Gr. és Fallsh. '90s olyan inf. és RPG hentelők, hogy az valami iszonyat. Ilyesmilye nincs a NORAD-nak és főleg nem olcsó szállító eszközön. Viszont az M1A1 sokkal erősebb, mint a Leo2A1. Az a +1 AP és +1 FAV nagyon sokat számít.
  • Kaeblo
    #2587
    En ugy tudtam, hogy a recon veterancy csak annak a valoszinuseget noveli, hogy kapsz infot is az egysegrol, nem csak a korvonal latszik, de az eszlelesi tavolsagot nem. De nem vagyok benne biztos.
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.04.22. 11:37:35
  • Kaeblo
    #2586
    Red dargon moto az eleg jo, gyakorlatilag csak a ket heavy tank veszik el. Cserebe kb legjobb vehicle tab a jatekban, PTZ89, WZ550.
    Amit meg javasolnek kiproblasra, az a NATO marine deck, F14 ota teljesen hasznalhato. Ha valaki szereti a repuloket akkor kulonosen fun. Plusz van 6 vagy 7 infantry card, es vannak IFVk is a gyors apck mellett, amit en szeretek. Nem szeretem ha teljesen le van vagva valamelyik kategoria, mint moto vagy mecha deckekben.
  • molnibalage83
    #2585
    B cat decckel is vért kell pisálni, hogy működjön. B cat mecha, egész jó.
  • Kacyking
    #2584
    C kat nem világbajnok deck félreértés ne essék, de vicces és egy kis ügyeskedéssel simán nyerhetőek a meccsek. Vadászgépként én teljesen elégedett vagyok az F-14-el.
  • molnibalage83
    #2583
    Igen, tényleg vonzó a 100-zal terepen és 150-nel úton robogó gyalogos, csak éppen átütő ereje semmi nincs a decknek a térképek 2/3-án és azon térképeknek is csak egy részén van. Viszont a mecha is megkapja a +1 gyalogsági XP-t, egyedül a recon inf az, ami combosabb.

    A mecha decknél viszont van értelmes hk. M1A1, Leo2A1 a kékeknél és T-72 Obr. 1987 a szovjeteknél. A NSPW-nél meg T-72 WILK. Apró hiba, hogy NSWP-nél csak VHC-ban és csak 1 card Konkrus-M van. A szovjet IFV választék egyszerűen világbajnok... Tegnap kipróbáltam az Eurocorps mecha decket. Ha kicsit magasabb lenne legalább a Milan F2 base ACC-ja, akkro jó lenne. De így... Elite Pzjg számolt ACC-ja alig nagyobb, mint a Konkurs-M base ACC-ja. No comment... Így marad a Wisel TOW-2-vel, amire nagyon figyelni kell, mert léptennyomon elfogy az üzemanyag és nincs gyt. löveg sem rajta és jó drága. Nem rossz a z Euro mecha, de azér a szovjet jobb. A NORAD mecha is elég brutál. Spammelhető TOW2, M1A1, ADATS, a repcsik ellen vannak hiányosságai az F-15C fuel értéke miatt és még kanadával sem túl erős a gyalogság, de aknavetővel azért tudnak dolgozni.

    Viszont a NORAD motot decknél vettem észre azt, hogy mintha az Exceptional recon Longbownál mintha sokkal nagyobb észlelési távot jelentene, mint a többi exceptional helinél...

    Mi a haszna a C kat vegyes decknek...? Több AP-t kapsz, de ettől még nem tudod értelmesen kihasználni a slotokat. Akkor már A cat airborne deck. Ezen felül C cat-ban milyen ASF-fel akarsz szembeszállni a Szu-27PU meg Yak-141 ellen...?
  • Kacyking
    #2582
    Az, hogy mecha vagy motorised deck tetszik/megy jobban az nagyban függ a játékstílustól is. Én például nem szeretem a mechanizált decket. Egyszerűen nincsen meg benne a gyorsaság ami nekem tetszik a motorisált deckben se jó gyalogság az esetek többségében se helikopter.
    Tudom ajánlani a C-kat vegyes dekcet. Nagyon tuti akkor találtam rá amikor toltam egyet USA-val, ami nálam nagyon ritka és rájöttem, hogy minden repülő amit használok benne van a C USA-ban is.
  • molnibalage83
    #2581
    Az Eurocorps mecha kibaszott jónak tűnik.
  • phylemon
    #2580
    Jungle Law-on pl. kifejezetten jól használható a keleti blokk motorized deck. Ott a jobb oldalon a szigethegy és a város környéke elég zárt, ott jól lehet boldogulni. Nagy nyílt térségekre én se viszek motorized decket nyilván.
  • molnibalage83
    #2579
    Tegnap megnéztem. Katasztrófa az összes veres moto deck. Egyszerűen semmiféle pc. elhárító képességük nincs. A mecha deck terén viszont a szovjet és a NSWP agyonbasz minden más decket, kivéve talán a NORAD-ot.

    A NORAD moto. deck nem tűnik rossznak, a szovjet moto deckben kb. a REC tab 2xSpecz GRU és hozzá helik ami jó. Minden más téren erőtlen. Más életképes kék moto decket nemigen láttam.
  • Kacyking
    #2578
    Én elég sokat szoktam motorized deckkel játszani. Néhány nemzet jobb is a motorizaltban mint sima (pl.:ANZAC).
    A motorizált decket én ne ma spammelős módszerrel szoktam használni. Inkább a gyorsaságra gyors átcsoportosításokra, beszivárgásra, gerillaharcra. Illetve a játék elején gyorsan megszerezni a stratégiailag fontos helyeket.
    Ha jó motorizált deckket akarsz semmikép sem ajánlom a szovjetet, mivel talán övék a legrosszabb piros oldalon. Kelet-német vagy a keleti blokk a legjobb. Utóbbinál nagyobb a választék is.
  • molnibalage83
    #2577
    Játszik itt valaki motorized deckkel? Ha igen, akkor hogyan...? Tegnap próbaképpen csak összeraktam egy szovjetet, de finoman szólva nem tetsztett a mecha deckkel összevetve. Mi az, ami nem tetszett...?

    Légvédelem szinte semmi normális. Az Osa AKM szódával még elmegy, de se Tor se Buk...

    Harckocsi? Ami van még a NATO közepes hk. ellen is kevés, talán, talán spammelve a Leo1A5 és Mexas ellen mázlival menek valamire. Lassú, nem pontos és az ATGM-je is cak 17AP-es. A gyors kétéltű hk. talán jó valamire, távolra menve CV snipingra vagy inf fire support, de kb. ennyi. Ehhez képes mecha deckben van 125CP-s T-72, 18 AP löveggel és 22AP HEAT-tel 18 FAV-val. Ez bőven elég ahhoz, hogy kiálljon a Leclerccel szemben miközben a Konkurs-M spam teszi a dolgát. A 22 FAV harckocsi csak a gáz a mecha deckkel.

    Ahhoz képest, hogy gyalogságra kellene alapozni a váltaszték egy rakás szar. Nincs VDV '90 és ugye a sima Spetz. meg 0 anti tank képességgel bír. A szállító járművek a kalap szar kategóriát képviselik, mert nulla ATGM platfrom van. A Gronostr. sima erőtlen, a '90-es változat meg csak helin jöhet, ami olyan ár/érték arányt ad neki, hogy elröhögi magát az ember...

    ATGM csak a VHC részben van 50-ért van BRDM-es Konkurs-M. Ahhoz képest, hogy még Motostr. '90 + BMP-2 + Konkurs-M kerül 40-be, sima Motostr.-vel meg 35-be... Hiába van rajta egy rakás ATGM úgysem él addig, hogy el is lője az összeset...

    Igen, sok heli elérhető, de amilyen légvédelem van kék oldalon... Crotale, Mistral és társai...

    Az egyetlen pozitívuma amit láttam a decknek az, hogy két card elite Spetz. GRU-ja van.

    Megnézem majd, hogy más kék és veres deck mit tud motorized fronton, de ezek után...
  • molnibalage83
    #2576
    Egy érdekes dolog, amit eddig nem tudtam. A LOG egységeknél számít darabszámuk a javítás és újratöltés sebességénél. Tehát hiába van rosszabb supply point/CP aránya a kis teherautóknak van egy nagy előnyük. 3x10CP-s teherautó 3-szor gyorsabban javít meg egy egységet vagy tölt fel fegyverzetetl, ha mindhárom a megfelelő távolságon belül van. Ennek fényében akkor nálam tuti az lesz, hogy batárnagy heli és kis teherautókat használok. A javítás sebessége harckocsiknál és gyalogságnál igen fontos.
  • molnibalage83
    #2575
    ALB-ben volt egymás elleni hadjárat...? Én azt hittem, hogy MI elleni coop volt. Az RD egyik legnagyobb ökörsége, hogy nincs human vs human hadjárat, mikor az új rendszer alapvetően alkalmas lenne erre...
  • Kacyking
    #2574
    Nem tudom, hogy az ai alapból mit választ vagy ez randomizálva van, de kifejezetten hasznos dolog. Persze itt inkább kompetitív hadjáratra kell gondolni az AI hülye és bárki elveri aki játszik 1-2 órát a játékkal. De kompetetívben nagyon nem szeretnéd, hogy az ellenfelednek legyen.
  • molnibalage83
    #2573
    Nem találkoztam vele. Nem volt rá amúgy sem szükség. A legnehezebb hadjáraton is a földbe gyalultam az béna MI-t.
  • Kacyking
    #2572
    De volt. Political mapen asszem a második hadjáratban piros oldalon választhatsz, hogy katonákat küldesz Krímbe vagy atomot. Ha atomot akkor a NATO játékos kap egy atombomba bevetési lehetőséget.
  • molnibalage83
    #2571
    Nem volt, chem weapon vagy valamiféle CM vagy strat bombázás volt. Az sem 3D világban, hanem political point-ért hadjáratban volt zónára hatása.

    A hír meg 04.01. Vicc. :)