2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • Kaeblo
    #2650
    Ja ezek mind jo ervek. Annyit tennek hozza, hogy eleg nehez rendes ellenfeleket talalni ilyen 1000+ kategoriaban, egyszeruen keves az ember. Nekem meg nem fun ilyen 700 jatek alatti emberekkel jatszani (foleg ha nem is csapatban jatszanak), szoval ha nem is kickelnek akkor is konnyu gyozelem lesz a vege, az meg nem tul elvezetes. Az meg tenyleg elkepeszto, hogy mennyi 10v10 van. Jo lenne azok szamat valahogy csokkenteni, amit kb ugy kepzelnek el hogy valahogy promotalni a csapatban valo jatekot.
    Nekem ugy tunik, hogy sokan probalnak csapat nelkul jatszani, amit vegulis lehet, de kb el kene kuloniteni az ilyen jatekokat, mert altagosan azt mondanam, hogy a jo csapatjatektol 2x, 3x erosebb lesz egy csapat, mint ha kommunikacio nelkul menne az egesz. Gyakorlatilag eselye sincs az ellenfeleknek akik kulon jatszanak.
    Mindenesetre en meg igy is nagyon szeretem az RDt, nem latok mas olyan jatekot, amirol el tudnam kepzelni, hogy hasonloan jo legyen. Szoval ez van, majd meglatjuk mi jon.
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.05.24. 20:26:41
  • molnibalage83
    #2649
    Elég szépen összeszedte, hogy mi a baj.

    Jöhet akármennyi DLC maga a közösség gyökérsége miatt az RD egyszer inkább játszhatatlan. Az elmúlt 5 játékból 4-ban stackelés ragquit volt. Olyan szinten hülyék és gyökerek a játékosok, hogy az valami elképesztő....
  • Kaeblo
    #2648
    Epp ezert jok a Skandi ASF-ek, a 120 pontos 6HE radar, 5HE IR a 105 pontos meg 6HE radar, 4HE IR raketakkal rendelkeznek. Nyilvan utobbi kevesbe jo, de ezert 105 pont. Viszont az meg mindig megvan 10 hp a legtobb esetben.
    Egyebkent sokan szeretik a mirage 2000ret is, amit en soha nem talaltam tul jonak, de jo jatekosok is futtattak sokszor, szoval annyira csak nem lehet rossz. Ugye az is 5/4 dmg
  • molnibalage83
    #2647
    Ennek egyes részeit is érdemes tanulmányozni.
  • molnibalage83
    #2646
    FOB --> LOG ship --> heli --> teherautó. A nagyobb lefelé bármelyiket újratölti, de másik irányban nem. Tehát FOB bármit tölthet, de teherautóból helire pakolni nem lehet.

    A CV a játék alap egysége. Azzal foglalsz el zónát. Desturctionban az adja a pontot, amiben egységet veszel és conq-ban meg a győzelemhez szükséges pontokat. A banner alatti linkben levő cikketolvasd el. Minden fontos alap dolog benne van.

    Az A-10 top tier hk ellen nem jó. 20-as páncélnál is 3 találat kell a killhez, mert crti nélkül csak 4-et sebez. 22-es FAV esetén meg csak 2-őt. Az F/A-18C azért jó, mert a 30 AP HEAT az 5,5-öt sebez, tehát két lövéssel biztosan szétkap minden top tier hk-t. Én ezért nem használok már A-10-et, mert side hit nélkül lényegében csak olyan hk ellen jó, amit tök átlagos harckocsi is szétcincál. 20FAV alatti legközelebbi veres hk-nak 17 vagy 18 FAV-ja van, az ellen meg a Leo2A4, M1A1 vagy az M1A1HA/HC is ott van, no meg a TOW2 spam. Az A-10C kat játékban kurva erős, mert ott 13 vagy 14 FAV a max és a SAM és ASF is gyenébb. Ha lenne A cat A-10, akkor olyan AGM-65D lenne rajta, ami 30 AP-es és F&F.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.05.23. 13:29:12
  • sulyid
    #2645
    A LOG chain működését még nem igazán értem (teljesen). A FOB-on töltöm újra a LOG járműveket, azokkal pedig javítom és újratöltöm a harcoló állományt, majd ha kiürült akkor vissza a FOB-ra nem? A CV miért fontos? Milyen bónuszokat ad?

    Az A10-es mennyire érdemes használni? Illetve hogyan érdemes használni?
  • molnibalage83
    #2644
    ASF-et szinte soha nem küldesz helik ellen legfeljebb helo rushkor az elején kilőni a legfontosabbat, vagy még akkor sem. A probléma az, amit írtam. Repcsik ellen kevés a 2x4HE, még a 2x5HE is az lenne. Helik ellen meg még, ha az utóbbi lenne, akkor sem zavarod rá a multirole F-16-ot...
  • Kaeblo
    #2643
    Asfeket legritkább esetben küldöm helik ellen. Az esetek jó részében a földi AA elég, ha még nem akkor vagy az atgm vagy a bomberen van rakéta és megy az. Hozzá teszem ez minden esetben olyan helyen van ahol egyébként sem veszélyes, tehát ha valaki flankelt és későn vettük észre. Fronton földi AA és kész.
  • molnibalage83
    #2642
    Amíg 4HE-es rakétából csak kettőt raknak F-16-ra, addig a multirole gépek szart sem érnek. Szomorú, hogy az Eugen ezt képtelen megérteni. A szovjet MiG-21 azért kivétel ezalól, mert olyan kurva olcsó, hogy megéri rázavarni még kicsit drágább recon helire is, mert visszahozza az árát bőven, ha ovaveszik. kb. gép is csak 140CP, rázavarni 1 db Longbow-ra tiszta haszon.

    Na de 2x 4HE rakétával te mire zavarod rá a multirole gépedet ami 100-120-ba kerül? Kurvára semmire....
  • Kaeblo
    #2641
    Ja tetszik nekem is ez a változtatás. Hát igen én sem szeretem a 4 he-s rakétákat, de legalább most már olcsóbbak. Ennek ellenére skandival még mindig jobbnak tűnik a block 15 vagy a 105 pontos viggen
  • molnibalage83
    #2640
    Pont ez a lényege, hogy legyen dilemma. AGM suicide ellen bőven jó a rookie Rafale is. Elit Szu-27PU ellen meg rohadtul nem. Növelték a bizonytalansági faktrot. Az AIR-tab elég sok változtatás 1:1-ban az, amit én is ajánlottam sokszor. Sajnos sok egyéb stat korrekciót nem csináltak meg. AIM-9L még mindig 4HE, a skandi F-16-okon csak 2xAIM-9L van, ami 4HE mellett kb. csak árfelhajtó, szarra sem jó, az F-15E még mindig 40% ECM-es.
  • Kaeblo
    #2639
    Hú az érdekes change volt hogy a top tier asf-bol már lehet kettőt kártyánként, nem tudom mennyire éri meg, rafale esetében 65% vs 88%, 23% azért már jelentősnek tűnik. Bár ECben pont van hely a két rafalenak szoval ott kevésbé érdekes, de f15c vagy typhoon lehet elgondolkodtató.
  • molnibalage83
    #2638
    Na, a légierő az kimaradt. Egyéni ízlés dolga, hogy ki mennyi ASF-et akar. Mos már lehet F-15C-ből is kettő, de én továbbra is azt preferálom, hogy legyen egy super killer főleg, hogy az F-16C Blk. 50-52 0/0/2/0/0-val jön. Tehát...

    1xF-15C 5XP
    2xF-16C Blk. 50-52 3XP

    SEAD terén a F-4G dual launch elvesztése miatt egyértelmű, hogy EF-111 kell.

    Marad két card csapásmérésre. Régen F-15E volt a HE bomber, de most már az F-111E sokkal jobb a 12 db M117-tel. ECM 30% elég erős, tűerő van és az EF-111-gyel azonos a sebesség, ezért könnyű kísérni vele.

    Az utolsó card ízlés szerint AGM vagy napalm, a cluster bombereknek semmi értelme. Még légvédelmi egységeket sem képesek kínyírni sokszor 1-es tetőpáncéllal, nemhogy harckocsikat 3-5-tel... AGM esetén az A-10A pontoatlan, de ha mikrózod, akkor a túlélőképesége páratlan. Rakéta indítás közben is kifordulhat, Mivel gyorsan fordul és lassú a MANPAD és IR SHORAD távolságán kívü tud maradni, de közeledő és távolodó aspektussal a 2-es páncél miatt elég durva dmd. reduction van. Még a 9HE-es Buk ellen is elég jó védelem és a 2 AV AAA ellen is jó A bibi a 40% base ACC kurva alacsony az AGM-65-tel... Ha nem ez, akkor F/A-18C. Valamért erőtlennek látszik a Szu-27M-hez képest, pedig hasonló kategória. 40% ECM és 4x F&F 30AP-es AGM-65. Ez is kifordulás közben indíthat, de a sebessége miatt azért ez már bemászik a HMZ-be. Viszont a tűzereje páratlan, 50% base ACC meg nem rossz azért már. Ha akarod akkor jöhet belőle 1 db 4XP-vel, amivel igazi mészáros, csak nincs backupja. 1XP-vel annyira már nem mészáros, viszont van backup. Egy biztos, ne Harrier legyen, az szarra sem jó. A Hornet előnye hogy rohadt gyors, azt is jól kíséri a EF-111. 1XP-vel oldalról támadva azért elég szépen arat. Volt hogy egy támadással két top tier hk-t kaptam szét...
  • Kaeblo
    #2637
    Nem azt mondom hogy a tankok nem nagyon fontosak, de ha valamit nem lehetne elhagyni az akkor az infantry. Infantryval gyakorlatilag minden szerepet el lehet látni. Erre egyik másik Tab sem képes. Ez mondjuk kevésbé fontos tulajdonság. A lényeg, hogy költséghatékonyabb mint bármi más nagyon sok helyzetben. Főleg városi harc, erdő harc, recon bizonyos helyeken.
  • molnibalage83
    #2636
    Két card HEMTT nem kell. A helis logisztika előnyös a térképek átlagos méretét nézve, az egyik legyen Chinook. Sőt, a másik meg 10 pontos truck is lehet a HEMTT baromi drága. Az javítási és töltési sebesség arányos a LOG platfromok számval. Tehát 4x 10CP truck négyszer gyorsabban javít ki egy egységet. Ez gyalogságnál és hk-nál is döntő lehet, mert gyorsabban tudsz új offenzívát indítani, a drága egységek és gyalogság javítási ideje elég hosszú.

    Tehát a helik hordják előre a sok pontot és a teherautók meg szétszórják, ahol kell. (Azt ugye tudod, hogy a LOG chain hogyan működik?) Logisztikánál vagy kétféle CV kell, vagy játék típustól függően 1/2. Tank CV conq.-ben fontos, ahol CV snipe van. Ott nem hal meg egy legyintéstől a CV-d. Sima játékan inkább a több CV a fontos, LAV vagy M113 alapú kétéltű CV bőven jó. (Én általában kihasználom az 5 slotot LOG részben.) Sajnos az utolsó 3 pontja igen sokban kerül... Persze aki igen merész és minden helyzetben más deckel megy, az nagyot spórolhat ha kihagyja a FOB-és és a második CV-t. Ehhez persze az kell, hogy ne legyen a deck supply eater és más FOB-ját is használhasd adott esetben. Viszont az utolsó két slot ára az 2 és 3 AP asszem. 5 pontból kijön az utolsó repcsi, vagy plusz REC és VHC egység. Nagyon nem mindegy. Egy 40k-s 10v10 játékban kell FOB. Egy normál 3v3 40 perces destructionban lehet nélküle is élni.

    A Deltás törlésből jó sok pont fog felszabadulni, ahogy az Ontosból is, telik az 5. slot repcsire is.

    A LAV-AT sem kell, nagyon ritkán szorul a jenki kétéltű ATGM platfromra és teljesen felesleges iTOW alapú, ha van M2A1 INF részben vagy akár TOW2 jeep.A szovjeteknél van értelme a kétéltű ATGM platformnak, de a jenkiknél nincs, mert az M2 Bradley nem kétéltű. A szovjeteknél BMP-3 és Konkurs-M-es BMP-2-vel és VDV '90-nel 9+ MANPAD és Osa-val olyan kétéltű támadóerő lehe összehozni, hogy ihaj. Még az aknavető is kétéltű. Ehhez dobhatod még a Sturm-ot vagy a BRDM alapú Konkurs-M-et.

    TOW2 dedikált VHC egységre nincs szükség, inkább M2A1 TOW2-vel oldjad meg. Minden IFV ellen bőven jó, a top tier tankok ellen spammelve közepes M1A1 is még úgy ahogy állja a sarat, de 20FAV-os M1A1HA/HC-vel simán.

    A Recon részben legyen egy card ranger, az AH-64D maradhat, de mellé akkor legyen exepctional jeep vagy sima heli. A heli sokkal többet számít, mint hinné az ember, mert képesek terepakadályok felett is átlátni. A REC tab valójáan az, ami nálam 2 slotról oda hízott, hogy már sokszor 4 slotot használok ottan. Eszméletlen fontos a recon.

    Jenkinél a VHC tab lényegében a TOW2 jeep és esetleg a LAV-25 vagy a COMVAT-ban merül ki. A LAV-25-ből a REC részben is van ugyanannyiba kerül, mint a sima csak kevesebb van belőle. Viszont, ha sikerül flankelni vagy eljutni vele a belépő zónáig, akkor CV ölésre kiváló. Kurvagyors és kétéltű. Ha nem veszik észer, akkor elég druva tud lenni. A COMVAT simán csak erős autocannonos IFV. Heliknél AH-64A, de ha van AH-64D, akkor igazából az sem kell. Én AH-64A helyett is inkább Seahawkot használok. Gyors beszúrásra elég, ha áttörne hk vagy egyéb célokra. Az AH-64A egyszerűen túl drága.
  • molnibalage83
    #2635
    Most, hogy a jenki ASF gépek rendes TOT idővel bírnak egészen más a helyzet. Vicces, de a Patriotot ezt teszi használhatóvá. Két Patriot kurva drága, egy meg kevés, mert crit nélkül két találat kell. Viszont, a Patriot + ASF kombó kurvaduva. A bejövő ASF-re is indít a Patriot és, ha nem mákosan háttal repülve kapja el a gépedet, akkor a vadászod is. Bőven meg tudod védeni most már öngyilkos AGM gépek ellen a harckocsikat. Nem kell mindenhova M1A2. A 19 AP és 20 FAV-os M1A1HA bőven elég minden nem top tier ellen és a T-72BU/T-80UM sem szedi szét azonnal a 23 AP-s löveggel. TOW2-vel támogatav ez elbír miden hk-val, mai szembejöhet.

    A harkocsi fire support alkalmazása az, hogy annyival megy a gyalogság mögött, hogy a gyalogok el kezdjék egymást ütni. Aztán jön a hk és erdőben közelről a gun és MG (az M1IP-től felfelé két MG van...!) ami stunnolja az ellen gyalogságát. Ráadásul a MBT-70-nek most autloaderje és 5HE-je van. Eddig is szegény ember BMPT-je volt, de most aztán, ehaj... Erdőben levő gyalogság ellen bőve jó és az autloaderrel és autocannonall, ha lestunnolt gyalogságot, akkor kb. úgy is marad.

    Harckocsik nélkül valódi offenzíva nincs...
  • Kaeblo
    #2634
    Itt a gyalogság mindennél fontosabb, a játékok 99%ában nem tudsz gyalogság nélkül nyerni. A tankok leginkább arra valók, hogy erdő széléről kiszednek egy két egységet aztán vissza az erdőbe. Ha nagyon durva air superiorityt sikerül elerni, még akkor is ritkán éri meg nagyon sokáig kint hagyni őket, mert jön egy repülő és leszedi a 170 pontos tankot. Ha megfelelően sok asfet keringet a csapat akkor azért lehet őket korán stunolni
  • sulyid
    #2633
    A deltásokat igazából csak azért raktam be mivel már nem volt ötletem hogy mégis mire használjam őket. :(

    Noha már kb 5-6 hónapja olvasom a topikot sajnos nem tudtam eldönteni hogy miből mennyit kéne hozni a panzerwarfare-hoz. De akkor cserélem a páncélosokat nagyobb kategóriára. A német deckem úgy néz ki ki hogy Leo2 A5 + rahedli A4-es és egy kevés A1 tartaléknak. Az M60 itt is csak tartalék lett volna. A németeknél érdemes amúgy a Leo 1-es különböző változatait használni?

    A tüzérség "picit" lassú célzása az sajnos feltűnt, elég nehéz volt CA-t adni (Counter Arty) 30 sec-el célzással, de volt amikor nem mozgatta elég gyorsan a tüzérségét (sőt akkor röhögtem egy nagyot mikor sikerült egy HELIKOPTERT(!) megsemmisíteni a tüzérségemmel).

    Az ontost nem használtam végül, ki is fogom majd venni.

    A felderítésnél megint csak bajba voltam mivel az én logikámban az AH-64D is harcihelikopter, de nekik recon... Végül úgy használtam hogy egy D-s Apacs + 3 A-s Apacs.

    A gyalogság első vonalas bevetésétől azért óckodom mivel még nagyon régen voltam a WiC-et (World in Conflict) ahol igazából minimális harcértéke volt városon és erdőn kívül a gyalogságnak, de akkor adok majd neki egy esélyt.

    A légierölködést pedig újraszervezem. :)

    Köszönöm a segítséget!
  • molnibalage83
    #2632
    Delta Force-ot felejtsd el. SF-ként harcértéke átlagos, de mivel nincs AT képessége a legszarabb IFV és APC-vel is már gondjai vannak...

    Támadó harcászat nemigen van komoly harckocsi nélkül. Jenki deck esetén minimum a mások legjobb M1 kell, 19 AP az édeskevés főleg 20 FAV-vel, még TOW2 spam esetén is, legyen bármi a platfrom. M60 semmire sem jó. Se tűzereje se páncélzata nincs. M1IP alatt Cat A játékban minden felejtős. (Cat A 1985+, Cat B = pre 1985, Cat C = pre 1980)

    A régi tüzérséget A cat játékban felejtsd el. 30 sec aim time = lószarra sem jó. Palandt rakjál be és mellé ízlés szerint ATCAMS és mortar.

    Felderítők? A good optikás Cobra szarra sem jó. Very good-os OH-58 mehet, de az exceptionalos AGM-114-gyel túl drága és veszélyes. Vagy Longbow vagy az, de a kettő együtt felesleges. Nem ártana felderítő gyalogság, mert jól álcázható és nem öli meg egy lövés...

    Ontos, szart sem ér. Lassú, tűzereje 0. Ha fire support kell, akkor legyen olcsó tank.

    Két card AH-64 teljesen felesleges. A harci helikopter tűzoltásra vagy gyors beszúrásra való. Ha elvesztettél 2-3 db-ot, akkor már rohadtul mindegy. OH-58C szerintem semmit sem ér. Az 50% CTH nem nagy szám és a 2225 m range vicc a veres heli AA spamhoz képest. Nem airborne deckbe nem is kell AAM-es heli. A Super Cobra a játék egyik leghulladékban egysége. ATGM range értéke pocsék Cat A játékban, a 2xAIM-9 hiába nagyobb range-es 0 mennység. Ha 90-ba kerülne a heli akkor sem venném meg...

    A repcsiknél az AV-8 HII elég gyengus, mert SARH, F/A-18C vagy A-10C a jó, mert F&F, és microval gyorsan kifordulhat, a légvédelem esélye sokkal kisebb.

    Inkább 1 db Raven, mint 1 db F-4G. A good stealth igen brutálissá teszi. Vadászból 1xF-15 high vet, 2xF-16C.

    Nagy vonalakban ennyi.
  • sulyid
    #2631
    Igazából támadó harcászaton gondolkodom páncélosok-légierő-légvédelem-harcihelikopterek vonalon. Elöl mennének a mennének a harcihelik, mögötte a recon heli. A páncélosok és a csöves AA lenne a következő kör, mögöttük Bradleyben a gyalogság. A légierő adná a SEAD-ot és szükség esetén a csapásmérést + tisztán tartaná a légteret (ez az előző körben még relatív ment is, bejött az F-15C, kilőtte a rakétákat, azok találtak és irány kifelé a pályáról, a másik oldal játékosai is így csinálták). A rakétás AA pedig 2-3 km-el a fő támadóerők mögött biztosítaná a légteret. Szerintetek mennyire működne ez a koncepció?
  • sulyid
    #2630
    Abban a taktikai helyzetben bőven arattak, lekaszáltak 1 zónát, ennyi tökéletes volt. :)
    A deckről alkotott véleményedet szívesen meghallgatom, de a haszonosítását már nem ígérhetem meg mivel mindenkinek eltérő a játékstílusa. :)

    Holnap majd tolok még 1-2 meccs.
  • molnibalage83
    #2629
    Nagyon amatőrök lehettek az ellenfelek a leírás alapján. Az M1 nem aratott semmit. Éppenhogy az árukat nyírták ki és egyik kilőtt ellenfél sem volt komoly.

    A deck borzalmas, ha érdekel az oka, akkor leírhatom, hogy mi a hibák benne szerintem.

    Viszont hajrá és sok sikert. :)
  • sulyid
    #2628
    Tegnap beszereztem a szériát egyben, ma pedig ki is próbáltam.
    Első multi meccsem eredménye:

    Az M1A1-esek taroltak (nem kicsit nagyon):

    Ez volt a deck:

    A patriottal sikerült pár gépet leszedni (kb 8-at), a gépágyús légvédelemmel meg kb 15-20 repülőt és helikoptert. Szerencsére direkt rámentem az AA-ra, mivel a kedves ellenségek elég durva 1 légierővel támadtak. Volt olyan hogy egyszerre 6-6 Mig-29 és Szu-25-ös volt ben, olyankor 1-1-et sikerült lekapnunk. Ami baj volt hogy elfelejtettem utánakötni a patriotnak a HEMMT. :D
    Tetszetős a játék.
  • molnibalage83
    #2627
    De, a Roland, ha meg van töltve, akkor gyak. nincs olyan alkalom, mikor ne kétszer indítana. A range értéke elég nagy hozzá csapásmérők ellen. Elég sokat toltam euroval, hogy ezt megítéljem. Rapierból kettőt kell venni egy célra, 100+ CP-be kerül. Ebből kijön egy Roland 3 és Roland AMX és mindkett 2800 m heli ranges-s és az egyik SEAD immune és 50 és 65 % base ACC van. És gyors mindkettő és van páncéljuk is. A Rapier ezekhez képest egy rakás szar.
  • Kaeblo
    #2626
    Hmm a BD hawk tényleg 35kmphs, én főleg a skandi hawkokat nézegettem azok viszont lassabbak, az új hollanddal együtt, ami végülis az EOTS másolata.
    Ezt a nem kell lemenni az útról dolgot én is próbáltam, de vannak olyan pályák, amin nem műküdik túl jól.
    A rolanddal az a baj, hogy az nem fog két rakétát kilőni egy repülőre általában, a rapiert meg elég jól el lehet helyezni úgy, hogy ez elég gyakran megtörténjen. A tűz sebesség meg a kicsivel nagyobb lőtávolság itt pont sokat számít.
    A patch előtti NATO deckemben a rapiert használtam AAnek, próbáltam a rolandot is meg a hawk pip IIIat is, de nekem ez jött be leginkább.
    Egyébként őszintén szólva ezek mind jó eszközök, pont az a jó ebben a játékban, hogy nem egyértelmű a válszatás az ilyenek között, szóval innentől kb személyes preferencia, hogy melyik illik legjobban valaki deckjébe és játékstílusához.
    Én csak annyit mondok, hogy lehet hogy a rapier nem néz ki jól papíron, de meglepően jól tud működni. Igazából én se használtam soha korábban, csapattársam volt rákattanva egy időben. Aztán láttam, hogy jobban szedegeti a dolgokat vele, mint az én rolandjaim, így végül én is kipróbáltam és tényleg jó volt.
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.05.21. 10:05:29
  • molnibalage83
    #2625
    A HAwk sebessége is 35 km/h. A difi annyi, hogy mivel az long range SAM ezért nemigen kell az utat elhagynia, míg a Rapiernek igen...
    A Roland multirole, a heliket is jól szedegeti le, amíg nincs SEAD. Az egyedüli hátránya a két rakétánkénti újratöltés. Hiába van 8 db újratöltés nélküli rakétája a Raptiernek, ha egyik szart sem ér repcsik, a másik meg szart sem ér helik ellen. A Rolandhoz képest páncélzat semmi és csigalassúak.
  • Kaeblo
    #2624
    A CWM az utóbbi patch óta szerintem teljesen használható lett. A stormer nagyon hatékony helik ellen, 80as off road speeddel. Az adats még repülőket is elég jól szokta aprítani, de az több microt igényel általában mint a stormer.
    Long rangre meg ott a rapier. Azért használhatóak, mert elég gyorsan lőnek a többi AA-hez képest, simán kilőnek 4 rakétát egy gépre ketten. Szerintem jelenleg pl a roland 3 nál simán jobbak. Amivel gyakorlatilag kb a második legjobb blue long range AAnek számít a patriot után, még a nasamsról lehetne vitatkozni. Rednek szerintem jelentősen jobb a helyzete ezen a téren. De a rapierrel szerintem teljesen használható jelenleg. Nyilván lassú de legalább nem 25 kmphs hawk, na azok már tényleg nagyon durván lassúak. Meg a baj velük az, hogy rájuk fúj egy lepke és halottak, a rapierek azért túlélnek egy két mortar találatot.
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.05.21. 06:54:49
  • Kaeblo
    #2623
    Ezzel egyetértek. A Lance jelenlegi állapotában szerintem is OP. Gyakorlatilag gyorsabban újratöltődő nighthawk kockázat nélkül.
  • molnibalage83
    #2622
    Ratyi AA/AD? Abban a briteket és a CMW-t senki sem alázza le. Lassú szar cuccok.
  • molnibalage83
    #2621
    A Lance-et meg nem gondolták végig. 2/card 2x carddal? Ha kooperatív csapat hajlandó B/C cat deckkel nyomulni, akkor iszonyatos tűzerő 0 kockázattal a repcsikhez képest...

    B cat deck.
  • Kaeblo
    #2620
    Ja hat, ugy nyilvan nem jo, de ASF-el nem kell szembe menni. Oszinten Rafale-al sem jo otlet szembe menni, hiaba erosebb, mint barmi mas nem jo elveszteni egyet sem, mert draga es keves van belole. Viszont ha az ember kihoz 3-4 AMRAAMos gepet azok egesz hamar kitolnak 6-8 raketat, az mar barmit leszed eleg jo valoszinuseggel. Nem azt mondom, hogy nem jelentosen gyengebb, de 130 pontert szerintem egeszen megerheti. De meg nem probaltam ki, a ratyi AA miatt soha nem szerettem a DB-t.

    Ja eleg kiraly tankjaik vannak, bar azert az a 4 2A5 ritkan hasznos, tul rizikos csak azokat hasznalni, masra meg nem igen marad penz 4*170 pont utan. Az uj 2A4NL viszont eleg jonak tunik. 21 AP mar egybol kiszed mindent 3 armourig.
    A legvedelemmel meg lehetnek problemak, nem szeretem ha ilyen alapveto dolgoknal is csapattarsakra kell tamaszkodni.

  • molnibalage83
    #2619
    A BD még mindig gyenge, nincs valódi ASF-je. Az only AMRAAM-os RoK F-16 egy kalap szar. Ha két gép szembe megy egymással, akkor biztosan veszít, mert a szembejövő SARH-es ASF is kétféle rakétát indítá rá egyszerre... Az F-15J meg SARH cucc...

    A német holland koalíció meg elég durva tank rosterrel bír így...
    .... csak a légvédelme trágya...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.05.20. 23:02:35
  • Kaeblo
    #2618
    Szerintem is elég jó változtatásokat tettek bele. Nekem az új koalíció és nemzet is tetszik. Mókás kicsit, hogy a holland 2A4 még erősebb is mint a német változat. Remélhetőleg ezeket a dolgokat kijavítják jövőhét elején, amit linkeltél.

    Azt kicsit sajnálom, hogy a NATO non spec decket ennyire nerfelték. De cserébe a blue dragons végre használható(bb)nak tűnik, meg a Commonwealth is kapott egy-két szép buffot.
  • molnibalage83
    #2617
    Bár azért vannak apróbb (?) gikszerek.
  • molnibalage83
    #2616
    Vannak benne jó dolgok.

    - Supply refill rate incresed from 30/sec to 50/sec (rearm/refuel/repair rate unchanged).
    - APC & IFV with only 3 missiles now have 4 missiles (Fuchs Milan, BMP-2 ...).
    - Supply trucks carrying 1700 supply now carry 50 extra supply.
    - Supply helicopters price reduced : 120$ to 110$, 85$ to 75$, 65$ to 55$, 45$ to 35$, 30$ to 25$.
    - Ground & helicopter-based ATGM resupply cost reduced by 20% with the exception of the ADATS which already was cheaper compared with the rest.
    - Multirole aircraft veterancy increased by one step.
    - 150mm guns on tanks HE power increased to 5 (starphip, sheridan, MBT70).
    - HOT 2 missiles accuracy incresed from 55%/45% to 65%/50%.
    - HOT 1 missile accuracy increased from 40%/30% to 50%/35%.
    - Milan 1 missile accuracy increased from 35% to 40%.
    - Milan 2 missile accuracy increased from 40% to 45%.
    - Planes fuel capacity set to represent better their real life capability (loadout included) and loiter time set acordingly.

    F-15J price reduced from 150$ to 145$

    CH-53 renamed CH-53E Super Stallion, service date changed to 1981
    - M728 CEV price reduced from 45$ to 35$
    - M2 Bradley series availability increased by one step
    - M3A2 Bradley availability reduced from 6 to 4 per pack.
    - M551 ACAV price incresaed from 25$ to 30$.
    - Super M60 price reduced from 65$ to 60$
    - M1A1 Abrams price reduced from 120$ to 115$
    - M1A1 HA price reduced from 145$ to 140$
    - M1A1 HC price reduced from 160$ to 155$
    - M901 ITV price reduced from 55 to 40
    - M901 ITV availability increased from 8 to 10
    - M901A1 ITV price reduced from 75 to 60
    - LAV-AT price reduced from 45 to 40
    - LAV-AT availability increased from 8 to 10
    - F-111E loadout changed from 12x Mk82 to 12x MM117, price increased from 110$ to 130$ VÉGRE VAN NORMÁLIS JENKI HE bomber.

    Az F-111E loadout 1:1-ben az én javaslatom, de ez lehet, hogy csak véletlen. Az VHC tab ATGM platfrom árai is mindenhol lejebb mentek. Ez is jó. Fuel value fix is van elvileg végre.

    - F-111C loadout reduced from 8xMk84 to 4xMk-84, ECM increased from 10% to 30%, price reduced from 160$ to 140$
    - F-111C is now reserved as a national/coalition asset with a single card of 2 planes.

    Ez is az én javaslatom 1:1-ben.
  • molnibalage83
    #2615
    Új patch.
  • Kaeblo
    #2614
    Lesz 2A5 hahh
    :D

    http://forums.eugensystems.com/viewtopic.php?f=155&t=57323&start=150#p933524
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.05.19. 17:59:18
  • molnibalage83
    #2613
    Ja és a csúcs, ez a DLC fizetős lesz...
    Így fog működni a dolog.
  • molnibalage83
    #2612
    Hollandi preview. Továbbra sem vagyok meggyőzve...
  • molnibalage83
    #2611
    A jenki alap AH-64-en nincs 16 db és nincs is értelme. A 8 db bőven elég, a rocket sokkal jobb pop up AD fenyegetés ellen.

    Nem arról van szó, önmagában rossz, de az erre fordított erőforrásokból sok más dolgot meg lehetne csinálni.

    A holland egységek felét pont úgy nem fogja senki használni - régi arty, régi tankok, régi AD, régi MANPAD, stb - hogy a többinél, mert mindenki szarik a B/C kategóriára...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.05.18. 21:03:00