2890
glkb0iab9cwfxwfikpr4.png
Wargame series (Red Dragon)

Magyar nyelvű bemutató.
  • molnibalage83
    #2690
    C cat tactical szerver kettő megy, folyamatos, állandóan játszanak, de general pre '80s lobbyba nem jönnek az emberek. A franc sem érti ezt a sok fura játékost...
  • molnibalage83
    #2689
    Harckocsi optika változások. Egységesítés.
  • molnibalage83
    #2688
    Online DB.
    Sajnos nem teljesen aktuális, de ha éppen nincs otthon az ember és fórumozik. :)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.07.25. 17:29:28
  • molnibalage83
    #2687
    Köv patch balance változasai IFV / APC terén.
  • molnibalage83
    #2686
    Izrael preview.
  • molnibalage83
    #2685
    Valojaban az osszes nswp orszag szárazföldi ereje vicc volt a szovjet és jenki szinttel osszemerve. A nswp orszagok t55am és t72 valtozatait hulyere pofoztak volna az M1IP, M1A1 és Leo2 valtozatok. Az itow és Tow2 reggelrie megette volna oket. A szovjetek mellett az nswp orszagok szintej legtobbszor a segedcsapatok szintjen volt. Es ez csak a techinka. A magyar lovesz kikepzesre 2x30 db losszerrel kapott kiképzést. A szojet meg egy 1000 darabos rakasszal lőtt...

    Az osszes nswp orszag rohejesen felul van modellezve a valosaghoz kepest...
  • Di_Natale
    #2684
    Annyira nem vagyok jártas, hogy a valóságban Kína és Észak-Korea milyen kaliberű egységekkel rendelkezik, de személy szerint örülök, hogy bekerültek. Még nem játszok a játékkal, de én egyértelműen a Keleti blokkot favorizálom, itt legalább esélyem lesz hátsóba rúgni a kihasználó nyugati hatalmakat.

    Személyes sértésnek fogom venni, ha a román egységeket játszhatóvá fogják tenni, úgy tudom mi magyarok már kifejezetten a 3. világháborúra rendezkedtünk be, míg ők a Fekete-tengeren hűsöltek.
  • molnibalage83
    #2683
    Ha belek kerülnek, akkor sincs értelme. Totál fantasy egységek fognak rohangálni ott is, ahogy Kína és DRPK esetén is, hogy legyen minimális esélyük. Így se játszik senki DRPK, de még RD deckkel sem.

    Sajnos engedtek a populista idióta követeléseknek. Az ALB timeframe sokkal jobb volt.
  • Di_Natale
    #2682
    A Holland nemzeti pakk előtti találgatásokra utaltam. Egyesek kész tényként kezelték a Next Wargame-t. Amúgy nem értem minek tették bele Izraelt, teljesen hülyén fog kinézni ahogy a koreai/japán dzsungelben megjelenik a Merkava, nem? :D Jobb lett volna külön játékot szentelni ezeknek a frakcióknak (Irán, Irak, Egyiptom, Izrael), mert ugye csak idő kérdése, de a későbbiekben belefognak kerülni.
  • molnibalage83
    #2681
    Én olvasom a fórumot, de ilyen WG4 bejelentés pletykával nem találkoztam. Hol olvastál róla? Engem is érdekelne.

    A WG sokkal összetettebb, mint egy sakk, mert nem körökre osztott és nem egyenszilárd a játéktér és nem látsz minden résztvevőt a táblán.
  • Di_Natale
    #2680
    Sziasztok!

    Már hetek óta figyelem/tanulmányozom a játékot. Az a helyzet, hogy gépet kellene hozzá vennem, de olyan pletykák terjengenek az Eugen fórumán, hogy legkésőbb szeptemberben bejelentésre kerül a WG4! A gameplay videókból nagyon látni, hogy ráférne a játékra egy vérfrissítés (Iriszoom) Egyébként jól sejtem, hogy a Wargame gyakorlatilag a modern sakknak felel meg? :)
  • molnibalage83
    #2679
    Új nation packak.
    Hát, kb. semmi értelme az egésznek, de megkapjuk jugót és a finneket. Olyan fantasy és sci-fi egységek várhatóak, hogy az valami röhejes. lesz, a valóságban ezen nemzetek harcértéke még a többi NSWP és NATO minorhoz képest is lószar volt...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.06.23. 16:08:24
  • molnibalage83
    #2678
    Valaki benne lenne olyan játékban, hogy csak minor nation és B/C cat deckkel?
  • molnibalage83
    #2677
    Magyar topik kint.
  • molnibalage83
    #2676
    Nation pack szavazás.
  • molnibalage83
    #2675
    Az új patch javítja ezt az igen régi exploitot.
    Hivatalosan is kijelentették.
  • molnibalage83
    #2674
    Kb. kéttucat játék után a véleményem. Kevés olyan OP koalíció van jelenleg, mint a GER+NL. Még armored deckkes megszorítással is olyan cuccaik vannak, hogy az ember összeszarja magát.

    2 card VALÓDI top tier hk, Leo2A5. Hosszú játékokban valami atombrutál mennyiség. Vagy ha nem a mennyiségre gyúrsz, akkor is nagyon magas XP-vel van 2 db. A holland L2A4 21 AP-s ágyúval és 19 FAV-val elég fincsi. Emellé jön a L2A1 és alap Leo2.

    Mi az, ami pofátlanul erőssé teszi? Recon tank very good optics stattal. Ráadásul két card és nem T-55 szintű gagyi szarból, hanem a Leo1A5-ből. Azt hk-ként nem nagyon éri meg, de recon egységként kb. az emberiség ellen bűn, amit csinálnak... És emellé jön még jó rec inf.

    Igaz, hogy nem csak hollandnak, de armored deckben vagy végre top tier arty. (Itt az orosz 2 card Mstája az, ami "kicsit" OP).

    Gyalogságnál elérhető Stinger C és kurva jó shock inf.

    A légvédelme az, ami nem túl erős, csak Roland 3, ami Ka-52 ellen gázos ahogy a Gepard is, de anélkül heliknek meszeltek és a legjobb Gepardon van Stinger is.

    A légierőnek komoly csapásmérő képessége nincs is, de nem is szorul rá a deck. A játék legjobb 120 mm-es mortarja van a Nona után, top tier arty mellé nem nagyobb kell repcsi, csak szükség esetére pl. conq-ben öngyilkos módon CV-t lehentelni. A Tornado ECR SEAD támogatásnak jó és a öngyilkos AGM gépek ellen az F-4E KWS/ICE elég jó és 0/3/0/0/2 az elég gyilkos mennyiség.

    VHC részben szükség esetén meg a Wiesel helyett van a hollandus TOW2 platfrom sokkal jobb autonomy értékkel, nem kell még a fuelra sem figyelni.

    Nem véletelnül játszik annyi ember GER+NL armored deckkel és szovjettel is mostanában...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.06.13. 09:54:18
  • molnibalage83
    #2673
    Ma este multi valaki?
  • molnibalage83
    #2672
    Nektek sikerül értelmes játékot találni? Nekem nem nagyon.

    Akárhány lobbiba megyek be a sok idióta mindig más irányba akar menni. Képtelenek felfogni azt, hogy összpontosítani kell az erőket. Aztán kurvára meg vannak lepve, amikor az egyedül támadó erőket másodpercek alatt leirtja 2-3 játékos egyesített ereje és jön a ragequit.

    A recon system egy vicc. Az exceptional cuccok sem látnak szart sem. A 3375 m-es anti helo range értékkel ahol nem tükörsima a terep a légvédelem egyszerűen minden helit kinyír, mert ekkora távolságból sem látják őket. Mi a fasznak kell ekkora range érték? Külön vicc, hogy még olyan esetben is messze nagyobb range értéke van az anti helonak, ahol a valóságban egymáshoz közeli értékek vannak....
    Viszont, ha terep van, akkor a földi egység meg nem lát be a magasabb helyre...

    A tüzérség modellezése úgy szar, ahogy van. A top tier artyk a világ végéről is szétlőnek mindent, mert azok szórása állandó a távolsággal.

    stb.

    Valahogy az egész játék egyre inkább az elkúrás jeleit mutatja. Annyi hibája van az ALB-hez képest, hogy lassan felsorolni is sok. Kár érte... :(
  • molnibalage83
    #2671
    Nem rémlika tömeges quit. Ellenben RD-ben még stat button mellett is van ilyen.
  • kanesoban
    #2670
    Mindig eszébe jut valakinek, hogy milyen jó volt ALB-ben amikor nem volt view stat button. Viszont azt elfelejtitek, hogy mit okozott a view stat opció hiánya. ALB-nek az volt az egyik legnagyobb baja, hogy majdnem minden játék elején tömegesen hagyták el az emberek a játékot amikor az első nehézségbe ütköztek. Ez azért volt, mert úgy érezték, hogy náluk sokkal jobb játékosok ellen játszanak, és így nem fair a játék, ezért kiléptek. A view stat elméletben arra jó, hogy kiválaszthatod magadnak azt a lobbit, ahol hasonlóan jó játékosok vannak ellened. Az RD-ben valóban nem akkora probléma a játék eleji tömeges kilépés, mint az ALB-ben. Helyette jóval több idő játékot találni, vagyis mindkét lehetőség szar, csak másképpen. Ha elvennék a view stat-t, akkor csak a korábbi probléma jönne vissza. Valójában matchmaking kellene, de valamiért ezt ellenzik a fejlesztők.
  • Kaeblo
    #2669
    Én sem tervezem előre. Amikor van kedvem és időm akkor felmegyek, ha van valaki akkor játszok, ha nincs akkor nem. ( Általában) .
    Amúgy jogos igény az, hogy te egyedül is szeretnél játszani, viszont ezért írtam, hogy el kéne különíteni, azokat akik csapatban játszanak és azokat akik nem. Más módon nem nagyon lehet ezt elkerülni.
  • molnibalage83
    #2668
    A WG:RD-nél soha nem volt több egyszerre több, mint 2-3 ezer játékos, nemhogy most. Ha csak a játékos számot állítod be és dest/conq-ot akkor sem találnál a legtöbbször játékot nemhogy a többi opciót nézve.
  • molnibalage83
    #2667
    Potosan ez a bajom. Nem lehet csak úgy leülni és balanszoltan szórakozni. Az Eugen egyszeres gyáva szar nem lebénítani a satot.

    Az ALB játékosállománya tizede a RD-nek, de még úgy is balanszoltabbakat játszottam 6-9 hónapja, mert senki nem tudta, hogy ki kicsoda. 4 játékból átlagban 3 balanszolva volt és ott is legtöbbször én voltam a mérleg nyelve. Tehát 4 v 4-ben voltak kb. azonos eredményességű játékosok és majdnem én pofoztam hülyére mindenkit. Csak a statomon nem látszik a skillem...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.05.30. 14:39:54
  • bgabor911
    #2666
    COH2-őt tudnám példának hozni, hasonló játék. Ott van automata matchmaker, neked csak azt kell megadnod hogy hány játékosos csatát akarsz, melyik néppel akarsz menni, esetleg haverral együtt, és kapsz néhány vétót a nem preferált térképekhez. Aztán rányomsz a szép nagy gombra, vársz(alt tabolva nyugodtan), és játszol, ha van kapás, és ez másfél percnél nem szokott toább tartani. Elképesztően kényelmes, nagyon idejétmúltnak tűnik mellette a Wargame ki-be lépegetős lobbyja.
    Ugyanakkor ott stabilan van 5000+ játékos minden nap, és nem hibátlan a rendszer, néha össze-összevág vérprofik ellen, és az nem jó.
  • phylemon
    #2665
    Lehet hogy nem érdemes, de én pl. család meg munka meg egyéb hobbik mellett nem tudom előre megtervezni hogy mikor érek rá. Csak számítógépes játékok terén érdekel még jó néhány játék. Egyszerűen mikor van egy két szabad órám szeretnék egy jót játszani. De így ezzel sajnos nem lehet.
  • molnibalage83
    #2664
    A lobby és térkép beállítások miatt rohadtul nincs elég játékos a matchmakinghez most sem, nemhogy később. Én a térképek kb. felén nem vagyok hajlandó játszani annyira szarok. Ezt a lobby nem tudja figyelembe venni. És akkor még ott van a játékosok száma, a játék mód és kezdő pont és income, mint fő változók, még szóba sem került az era és egyéb korlátozás. Ilyen paramétereknék 10k alatti aktív játéksszám alatt kicsit is átlagostól eltérő beállítással az életben nem találnál partnereket matchmakinghez.
  • molnibalage83
    #2663
    Nem túl sok. Egyszerűen csak az kicsit is átlagosabb játékosok a random noob és keződk ellen stackelnek, de rohadt erősen. Oszt persze mikor néha találkoznak velem és együttműködő alacsonyabb winratesekkel, akkor azért el van kenve a szájuk.. :)
  • Kaeblo
    #2662
    Ez hülyeség, ezt a játékot nem érdemes csapat nélkül játszani. Sokkal jobb csapatban a játékélmény.
    Nem olyan nehéz találni pár embert akivel lehet együtt játszani.
    Szerintem a matchmaking lenne egyedül megoldás. Abba bele lehet tenni azt is hogy figyelembe vegye hogy csapatban van anélkül játszik az ember.
    Abban viszont nem vagyok biztos hogy elég ember van hogy jól működjön a matchmaking. Tekintve hogy játékban elég sok beállítás van és néha szeretnek gyökér beállításokkal lobbyt indítani.
  • phylemon
    #2661
    Szerintem sok haver van aki TS-en összebeszél és stackolnak. Ezek ugyanúgy szétvágják a játékot. Ehhez kevés a view button elhagyása. Valami random sorsolásos dolog kellene, de ez is vet fel aggályokat az a baj.
  • molnibalage83
    #2660
    Csak simán le kéne blokkolni az a rohadt view stat buttont...
  • phylemon
    #2659
    Azért népszerűek a minor nemzetek mert a játékosok 99%-a nem ért különösebben a fegyverekhez csupán műértők. Ők csak annyit látnak hogy hurrá megint van valami új. Te aki sokkal jobban érted a dolgokat persze hogy zavar a sok leegyszerűsített dolog. Egyébként igazad van a sok felvetésben, én is szívesebben játszanám úgy. De azzal a melóval amit belefektetnének, nem nyernének lényegesen több játékost. Én már hónapok óta nem játszottam, de én a sok idióta miatt. Egy meccsmotor már sokat dobna az élvezeti értékén.
  • molnibalage83
    #2658
    A probléma az, hogy nem tudod változatosság tenni. A bekerülne pl. Magyarország semmiféle olyan harceszköze nem lenne, ami másnak volt. Semmi. BUL és YUG dettó ugyanez. Ha betennél valamit, akkor vagy nevetségesen felülmodellezet szart lenne vagy alapból hulladék.

    Az igazság az, hogy az RD-vel is az a baj, hogy röhejesen felül modellezi a minor nemezeteket mindkét oldalon. Az ALB fényévekkel jobb volt ezen a téren.

    Az RD-t kemény munkával sikerült jól elbaszni.
  • Kaeblo
    #2657
    Szerintem meg teljesen jo, sok embernek tetszik, nekem ugy jon le hogy az emberek nagy reszenek tetszik. Ez a mostani foleg a hollandoknak, nyilvan. Redforba meg szerintem azert lenne jo par uj nemzet/koalicio, mert jelenleg nem eleg valtozatos. En sokkal hamarabb megunom a redfort, mint a blut.
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.05.29. 11:23:34
  • molnibalage83
    #2656
    Nem hivatalos és egyikre sincs szükség. Sajnos a sok - már elnézést - idióta az hiszi, hogy van értelme új nemzetnek. A NL is oda vezetett, hogy overbuffolt német hk-ik vannak, hogy legyen értelme az hollanduséknak. Ha az nem lenne szar sem játszana velük. Minden második hollandos deck GER + NL armorded. Izé... tökéletesen megjósolható volt...
  • Kaeblo
    #2655
    Szavazas a kovetkezo uj nemzetrol, a vegen meg lehet nezni az eredmenyeket is (ez nem hivatalos, csak ilyen erdeklodes jellegu felmeres): Link
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2016.05.28. 09:04:19
  • molnibalage83
    #2654
    Ma este jó lehet nekem, utána legközelebb talán vasárnap.
  • Kaeblo
    #2653
    Nekem altalaban jo este fele.
  • molnibalage83
    #2652
    Akár 10 v 10 is memhetne. Hozom a armored GER+NL decket.
  • molnibalage83
    #2651
    Egy közös játékra ki mikor ér rá? A faszom teli van a stackerekkel és pubstomperekkel. Ha ők csapatban tolják, akkor tolhatjuk mi is.
    7 játékkból 6 ilyen volt. Gyakorlatileg még nem tudtam normálisat játszani az új patch óta. Vicc...

    Az Eugen meg szarjon sünt, hogy nem kapcsolja ki a view stat gombot...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.05.25. 16:28:51