21943
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Caliph
    #1114
    a probléma ismét a hp alapú sebzésmodellben leledzik. való életben egyetlen sorozat megpörköli a rombolót ahogy a egy tigris is egy lövéssel leszedne egy light tankot,de a hp miatt itt lekap 500 életpontot és vidáman megy tovább mint ha mi se történt volna.
  • DantesHUN
    #1113
    Az a baj a rombolókkal, hogy hát igen. A másodlagos tüzérség. Van, és működik is, de valamiért...nem igazán alkalmas arra, hogy távol tartsa a rombolókat. Nem lövi szét őket, semmi. Lőni lő, de sokat nem ér. Nem világos ez se, hogy miért.
    Míg a gyors kis romboló, füst fátyolban oda úszik, és torpedókat lő.
    Meg aztán, hát ez a sebzés. Oké, a vízbetörés. Oké. Kimanőverezem a torpedókat, egy talál el, az is a hajó orrát, és 20. ezer. Egy torpedó ekkorát üt, pedig csak az hajó orrát találta el? Ha a Yamato telibe lő, egy teljes sortűzzel, az nem sebez ekkorát. Ne hogymár egy torpedó nagyobb pusztítást végezzen, mint egy csatahajó teljes sortüze.

    Én az elején attól tartottam, hogy a repülőgép hordozókat nem tudják majd ki egyensúlyozni. De ez az egy dolog, ami szerintem sikerült.
    De ha a hordozókat nem cseszték el, akkor elcseszték a rombolókat, és brutálisra sikerültek.
  • davidbog
    #1112
    Nem kellett 50 mm elég volt az 25-28 mm is. Jobb esetben ennyi még egy cirkálónak is volt. Sok esetben azért ment át a hajón a lövedék mert a késleltetett volt a gyújtás. Ez alatt a késleltetési idő alatt megtett akkora útat a lövedék hogy keresztül is ment a hajón és csak azon túl robbant.
  • Kotomicuki
    #1111
    Upsz, a barbettákat kihagytam, mint az 50 mm-nél jobban páncélozott részt - ezért biztos, hogy fal elé állítanak...
  • Kotomicuki
    #1110
    Az AP gránátok gyújtójának élesedéséhez ~50 mm-es páncéllemez ellenállása szükségeltetett, anno. Ezen vastagságot az all-or-nothing hajóknál csak a citadella, a meghajtás-kormányzás, a lövegtornyok és a híd védelme érte el - egy-két amcsi hajót kivéve, de ott sem vitték a védelmet túlzásba. Elméletileg a német hajókon bárhol élesedhetne, de a komolyabb belső védelmük miatt nem tud bennük akkora károkat tenni, mint pl. egy japán, vagy angol hajóban. Ha nem élesedik, akkor nagy valószínűséggel nem is robban fel, hanem, ha tud, tovább halad - pl. kijön a másik oldalon. A hajók oldal és fedélzeti páncélja gyakran akkora megállító erővel bírt, hogy a lövedékek szétszakadtak és a gyújtók is működésképtelenné váltak, nem robbantak fel.
    A HE gránátok iszonyatos pusztítást végeznek a páncélozatlan részeken: all-or-nothing esetén ez az orr, a tat és a fedélzetek, míg a németek hagyományos páncélelrendezésénél csak részben lehet ezeket idesorolni - ők mindenhova tettek egy kis páncélt, így egy robbanás nem tudott végigsöpörni a hajó belsejében.

    A vízben felrobbant lövedékek, bombák lökéshullámai gyakran nagyobb károkat tudtak okozni, mint a telitalálatok, mert elnyírták a szegecsfejeket, meglazították a hajó oldalsó védőburkát, amit a következő találat már sokkal könnyebben rombolt le, vagy hatolt át azon.

    A torpedók voltak a legveszélyesebb ellenfelei a nagy, páncélos hajóknak, mert ellenük a páncélozás hatástalan és csak a megfelelően felépített védőfalrendszer tudta meggátolni - az első robbanásnál - , hogy a hajó fontosabb részei ne sérüljenek meg javíthatatlanul -> egy-egy ilyen robbanás gyakran sokkolta a meghajtás és az elektromos rendszer részeit, még ha azok üzemképesek is maradtak. De minden torpedótalálat jelentős vízbetöréseket tudott okozni, ami rontotta a hajó harckészségét - ha meg még egy találatot kapott a már szétrombolt védőfalrendszer, amely tele volt vízzel, ami felveszi és továbbítja a robbanás energiáját a hajó belsejébe...

    A rombolók csak éjszaka és nagyon rossz látási viszonyok mellett tudták csak megközelíteni a nagyobb hajókat, torpedótámadás kezdeményezése céljából - a radar feltalálásáig, utána esélyük nem volt egy még harcképes egység közelébe kerülni: annak másodlagos tüzérsége ugyanis pont ellenük került föl a hajóra és jóval nagyobb tűzerőt képviselt, mint aminek a romboló/könnyűcirkáló ellent tudott volna állni és a torpedók hatósugarán kívülre is lehetett velük célzott lövéseket leadni. (Minél messzebbről indították az akkori torpedókat, azok annál lassabbak voltak/annál több időt töltöttek a vízben utazva ,azaz: annál több ideje volt a megtámadott egységnek elkerülő manővereket végrehajtani.)

    DE, a wot-ból kiindulva itt ilyen nem lesz!
    Lesz helyette egy script, ami figyelembe veszi, hogy előfizető vagy-e - ez már önmagában sorsokat dönt el - , azután a mi lőtt mivel mit és ilyenkor minek mennyi az esélye, azaz találat lesz-e, egyáltalán: sebzés lesz-e a dologból -> egy újabb szerencsejáték lesz, most éppen hajós grafikai körítéssel!
  • DantesHUN
    #1109
    Értem. Csak hát így kicsit durván jó a Des Moines. No nem baj, ha ilyen marad, akkor ezzel nagy móka lesz menni.

    Logikus amit írtál, ebben lehet valami. Hát remélem, ez a páncélzat dolog megoldódik, és tényleg berakják, és nem marad így. Az zavar, hogy nem is látom, hogy fejlesztenék ebbe az irányba. Két troll prémium hajót raktak be, az Atlantát meg a Kitakami-t, (főleg az utóbbi...de undorító) Ettől még persze, nem tudhatom mit fejlesztenek.

    Hát remélem ,hogy a tech tree -n komolyan változtatnak. Az Amagi gyengébb mint az előtte lévő két csatahajó...vicces. Annak mindenképp valami külön ág kéne. Emlélszem, milyen volt a Wot, ez ügyben, és arra is milyen lassan javították ki. Mikor is került az IS4 tier X-be? vagy Mikor lett a T30-ból TD, és a T34-ből prém? Jó sokáig tartott. Nem türelmetlen vagyok ez ügyben, csak hát na, megint ugyanazokat a bénázásokat kell végig várni mint a WoT-nál? Unalmas. Tanulhatnának a hibáikból .

    Még egy dolog jutott eszembe. A Torpedók eszméleten OP-ok. Tier8 -ban 20 ezret sebez egy darab. És hatosával lövik őket a rombolók. Ha lesz páncélzat...nem tudom más lesz-e a helyzet? Mennyire fogják le modellezni a torpedók ellen készült védelmi rendszereket? Tudom, hogy a valóságban is durva lehetett egy sikeres torpedó támadás, de ennyire? Vízbetörés + irgalmatlan sebzés? Mondjuk erre sokat panaszkodnak a hivatalos fórumon is. Remélem átdolgozzák, vagy csökkentik a sebzésüket, vagy valami balance lesz. Nem is értem, miért kell egyetlen torpedónak ekkora sebzést adni? Nagyobb pusztítást végez, mint egy csatahajó főtüzérsége.

    Az a igazság, igen szkeptikus vagyok velük szemben na, és ha nem kalapálják ki a játékot, és így marad, ez nagy bukta lesz.
  • davidbog
    #1108
    Persze a 8"/55 RF Mark 16-osok automaták voltak. Ezeknél már kézzel nem is értek hozzá se a lövedékhez se a kivetőtöltethez. Emelővel mozgatják őket a felvonóhoz is. Youtube-on van róluk videó:
    Navy 6-inch/47 Rapid Fire Gun & Navy 8-inch/ 55 Rapid Fire Gun néven, de ami még ennél is jobb az ez: USS Salem Rapid Fire Guns Video nevű.

    Páncélzat még mindig nincs. A sebzésre elvileg kát a magyarázat van.
    - Figyelembe veszi azt hogy hol találta el a lövedék. Ha hátulról vagy szemből találta el akkor többet sebez, mert a hajó hossztengelye mentén nagyobb teret talál magának a lövedék, mint arra merőlegesen.
    - attól függetlenül hogy nincs páncél overpenetration már van, azaz ha a hajó vékony részeit találja el vagy a felépítményt olyan helyen akkor a lövedék átrepül a hajón kb sebzés nélkül (ilyenkor csak két számjegyűt sebez)

    A ship tree még kezdetleges. Azon sok javítás lesz még. Hiszen a WoT-ban is mik voltak a béta elején. Tier 8-ban a Panther, T23. Tier 9-ben IS-4, M26, Panther II.
    Az Amagi az csatacirkáló. Talán lesz külön csatacirkáló ág. Én tier 8-ba a Kii-t raknám, tier 9-be pedig a valamelyik Number 13 verziót. A Tosa lehetne másik ágon tier 8 vagy tier 8 premium.
  • DantesHUN
    #1107
    Ja, és a tech tree-t se értem, Nagato-ból jön az Amagi,(tier 9 hiányzik) és abból a Yamato? Nem inkább mondjuk Nagato-Tosa-Kii-Yamato szerintem értelmesebb lenne, de nem értek én a hajókhoz, csak szerintem az Amagi nem éppen való ide, külön ágba kellene, vagy más tier-be. A Tosa páncélozottabb és fegyverzete is komolyabb, ahogy az adatokat néztem. De aki jobban ért a hajókhoz kijavíthat, ha tévednék.

    Na de hát a WoT-ban is vannak olyan tech tree-k meg voltak is...mit össze nem bénáztak ott is.

    De igazából mindegy, mert a lényeg: továbbra se értem mi a páncélzattal. Vagy mi nincs. És ez a legfontosabb.
  • DantesHUN
    #1106
    Amúgy az is érdekes, amit korábban írtál, hogy nincs is páncélzat. Nem tudom eldönteni, igaz-e vagy mi van. Mert csatahajóban annyival másabb, hogy több a HP. Nem érzem azt, hogy nem tudnak a kisebb kaliberű ágyúkkal átlőni.

    Példa: az Atlanta a 127-es ágyúkkal szarrá lőtte az Amagi-t, persze az Amagi nyert, de...azokkal az ágyúkkal?

    De ha meg nincs páncél, miért van az, hogy az AP gránátok időnként semmit se sebeznek? Van hogy pár kilométerről se, máskor 20 kilométerről is maximumot. Vagy épp fordítva. Nekem ez annyira, rejtélyes, és kaotikus.

    Ezért szeretek hordozóval menni, az egyetlen hajótípus amit jelen állapotban élvezni is lehet. A Ranger igen kellemes hajó már.
  • DantesHUN
    #1105
    A Des moines nek valami automata , öntöltő rendszere volt, ekkora tűz gyorsadághoz? A játékban is ennyi, és nagyon OP. Folyamatos tűz alatt tud tartani. 8 as New Orleans al esélyem sincs ellene. De csatahajóval se. Az egyetlen előny a nagyobb lőtáv lehetne, de a cirkáló gyorsabb, nehéz eltalálni és szétkap. Talán ha a csatahajó jobban bìrná a lövéseket (páncél?) de ìgy? A japán ugyan ilyen de még torpedókat is lő. Gondolom valami sosem létezett papìr project lehet. Nagyon OP mindkettő. Grat negint a WG nek. Mindegy úgyis cirkálók ágát akarom kihúzni. Nekem is kell. Amúgy korábban a fórunon az Alaska osztályt mondták hogy majd egyszer, tier x be.
  • davidbog
    #1104
    A Des Moines-osztály a 8"/55 RF Mark 16-os lövegeket használta amelyeknek 10 lövés/perc volt a tűzgyorsasága. Az összes többi 8"-es löveg 3-5 lövés/perces tűzgyorsaságot tudott. A Des Moines-osztály volt a legnagyobb tűzerejű csöves nehéz cirkáló, csatahajókon kívül bármit szétkapott volna pillanatok alatt. Az ismerősöm aki mélyebben benn van a WoWs-ban mondta, hogy nehéz lesz balancolni. De én el nem tudom képzelni a többi nemzetnél mik lesznek azok a tier 10-es cirkálok, amelyek pariban lesznek a Des Moinessel.

    De mik azok a Senjo cirkálók?
  • Carmang
    #1103
    Olyan, mint a Pirates of the Burning Sea-ban (ha ismered). Van ugye a hajó két oldala, az orra, és a tatja. Szépen leágyúzod a páncél értéket -vagyis inkább palánkozás erősségnek mondanám- legalább az egyik oldalon, és akkor süllyedni kezd a hajó.
    Minden hajónak megvan az egyedi palánk erőssége, és a jellege, és az ágyúk erőssége is le van modellezve.
    Tehát pl a legnagyobb, 1st Rate hajók (HMS Victory) palánkját csak egy másik nagy hajó 24-36 fontos ágyúival tudod felpuhítani, de ha ez sikerül, akkor már egy fregatt is rendeset tud bele ütni a sokkal kevesebb, 24 fontos, vagy még kisebb ágyúival.
    Míg egy Victory pikk-pakk szétszed egy fregattot, ha arról van szó, hogy csak haladnak egymás mellett, és ágyúznak. Viszont egy ügyes kapitány kezében a fregatt háromszor körbetáncolja a 1st Rate-et. A vitorlakezelést is profin megcsinálták. Az alfa verzióban jelenleg csak pvp van, de ahogy látom az 99% kész.
  • silverchain
    #1102
    Egyébként nekem a videók alapján nem tűnik rossznak az alpha, a WoT-ra most rá sem bírok nézni, de ezt kipróbálnám.
  • silverchain
    #1101
    Valami ilyesmi:
    http://i.imgur.com/VxQvufcl.png

    Az egyes oldalon bejövő találatok azon az oldalon csökkentik a páncélt, és sebzik vagy a hull-t, vagy a víz alatti testet, vagy az ágyúkat, vagy a legénységet, stb.

  • DantesHUN
    #1100
    Azt nem tudja valaki szakértő, hogy a Des Monies és a Senjo cirkálóknak mekkora volt a valós tűzgyorsasága? Kiváncsi vagyok, tényleg ennyi volt-e, vagy a játékban a fejlesztők megint ügyesen balance-oltak. Mert kicsit durvák a játékbéli értékeik. Sőt inkább nagyon.
  • DantesHUN
    #1099
    Mi az a ,,hajó alak kialakítású sebzés rendszer? Megnéztem mi ez a naval Attack (steam-es valami, vitorlásokkal) de ezt a mondatot nem értem.
  • silverchain
    #1098
    Tegnap a Naval Action nevű, most készülő játék videóit nézegettem, ott elég jó sebzés modellek voltak. És hajóalak kialakítású sebesülés rendszert használnak.
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2015.01.09. 16:42:39
  • DantesHUN
    #1097
    Hát...elvileg volt erről is szó, aztán a fene tudja. Az a baj, annyi mindent mondtak, és jelenleg én ebből semmit nem látok ami igaz lenne. Nem értem ezt.
    A javítás, meg ellenárasztás úgy lesz benne elvileg, hogy automatikus, rá tenyerelsz, a javítás gombra, és elvégzik. Bár ilyen most is van benne, de rettentően leegyszerűsített. Az R megnyomására meg szűnik a betörő víz, vagy ki alszik a tűz. Hát nem tudom.

    -ígérték, hogy lesz ilyen hogy mennyi víz betörést bír ki egy hajó, ilyen nincs benne
    -magyarázták ,hogy van a páncél átütés: szerintem nem úgy működik. Lehet én vagyok a hülye, de több féle hajóval, több féle célpontra teszteltem, nem úgy működik. Ilyen fok meg olyan szög, meg övpáncél meg átüti, és messzire nem hat a páncéltörő lövedék.
    Saját tapasztalat, lőtáv határáról is lazán maximumot sebez az AP, van amikor közelről se, van amikor első sortűz mondjuk semmit se sebez, majd ugyanolyan távolságból, ugyanolyan szögből a második telibe.
    -több modult ígértek, erre van löveg, torpedóvető, hajócsavar.
    -volt róla szó, hogy van immunity zone, nem tapasztaltam ilyet. Teszteltem, mozdultan célpontra, bármilyen távolságból belőttem.
    -amiket írtak, hogy milyen egy csatahajó cirkáló a játékban, és hogy kell majd használni, hát abból se tapasztaltam semmit Éppen az ellenkezőjét.
    -felderítő gépeket se lehet arányítani
    -nem lehet szabadon összeállítani a repülőgép hordozók gépeit, ilyen ,,csomagok" vannak. Bár lehet ez szerintük már az...

    Hát nem tudom. Lehet mindez tényleg bekerül majd egyszer, mert ígérték, és volt róla szó. Csak nem látom, hogy erre úgy törekednének. Inkább két prémium hajót raktak be gyorsan...de hátha meglepnek, és ezek a dolgok is bekerülnek idővel.
  • messerharcos
    #1096
    egyébbként szerintem a mpdull mellett még az ellenárasztás is beleférne, ahogy wotban van tűzoltás, itt is lehetne kijelölni hol kezdjenek oltani, meg mit árasszanak el. Ettől még nem lenne szimulátor :)
  • messerharcos
    #1095
    Amit eddig láttam a videóban, azzal szerintem nincs baj, mivel ez egy alfa játék. Kezdésnek nem rossz ez. Ha felkötik a gatyájukat tudnak ebből még jó játékot csinálni szerintem.
  • DantesHUN
    #1094
    Ja hát hogy több modul. Hát...erről is volt szó, hogy több lesz. Ígérni ígérték, hogy összetettebbek lesznek a hajók mint a WoT-os tankok. De szerintem ebből se lesz semmi. Nem hiszek én nekik.
  • messerharcos
    #1093
    nem egy szimulátor magasságú dologra gondolok, a wotban is van még egy tankon belül is néhány modul, ha ez egy lassabb játékmenetű hajós játék, miért ne lehetne benne 5 ször annyi modul mint wotban, van idő megjavítani, és leköt. a wt nem a sebzésrendszere miatt hanem a rövidlátó fejlesztők miatt szerepelt le szerintem.
  • DantesHUN
    #1092
    Az utolsó dolog az így is volt. Minden hajónál volt egy érték, hogy mennyi víz az, ami fölött már elsüllyed. Így két értéke volt a hajónak a hp, és befogadható víz mennyisége. Mondjuk én ebből nem láttam semmit, mire bekerültem rég kivették. Vagy eleve bele se tették? Csak tervezték? Tudja a franc.

    A többi ötlet: az már túl bonyolult lenne. Ez nem szimulátor. Nem kell bonyolítani. Olyan meg mint a WT végképp ne legyen, ők is leszerepeltek már teljesen.

    Amúgy meg: egy hete morogtam és szidtam emiatt az egész játékot, egyszerűen a sebzés, átütés modell sincs meg. Vagy lehet megvan, és ilyen szar lesz a véglegesben is, de hát ez...na de nem szidom újra. Hátha mégis lesz ebből valami. Talán tévedek.
  • DantesHUN
    #1091
    Miért, a WoT-ban mi az izgalmas? Meg tudod, mindennel így van életben csinálni izgalmasabb mint nézni. Szerintem csak nézni, úgy még a dugás is unalmas egy idő után. De amúgy , hát van aki vonatszimulátorral szöszöl egy napig...öt percig se bírnám. Kinek mi az unalmas ügye.

    De az tény, hogy messze nem túl pörgős. Se nem túl változatos. Pláne, hogy ugyanolyan faszság, mint a Wot hogy van egy nyomorult szar térkép, és folyton azt adja be...a többit elvéte, ezt állandóan. Hát ez például igen unalmas tud lenni. De én nem akarok senkit lebeszélni róla, de szerintem jókora bukta lesz ez. És normális hajós játék se lesz. A War thunder-ees srácok meg még nagyobb szart raknak majd össze úgy 10 év múlva...de nem negatívkodok, hátha jó lesz ez, ha kikerül az alfa stádiumból.
  • lammaer
    #1090
    Nem, nemcsak neked unalmas. A nyílt hétvége után kitárgyaltuk, nagyon lapos a játékmenet. Sajnos a tengeri csaták mivoltjából fakadóan eleve nem lehetnek olyan izgalmasak/pörgősek/változatosak mint pl a szárazföldi tankos ütközetek, de ez így tényleg kevés.

    Az a baj, hogyha elővesszük pl azokat az ötletket amit itt messerharcos előhoz, akkor meg egy túlságosan bonyolult játék lesz belőle, ami lehet hogy vérfanoknak jó, de így elvesztené a játék a pörgős arcade jellegét, ami nyilvánvalóan a fő cél.

    Nekem speciel nincs ötletem (illetve egy van: csinálják olyanra mint a navyfield volt, csak 2014-es grafikával :) ) mivel ehetne úgy feldobni hogy izgalmasabb/változatosabb is legyen de ne legyen agyonbonyolítva.
  • messerharcos
    #1089
    ami ide kell szerintem, az egy részletes sérülésmodell, egy találatjelző, mint war thunder ground forcesban, és kárelhárítási feladatok. Bénának tartom a hajósziluett alkú hpjelzőt, felesleges, helyette lehetne egy hajóalak a vízzáró rekeszkamrákkal ahol el lehet rendelni ellenárasztást, tartalékgenerátorindítást, hasonlókat. Kéne egy fedélzet és felépítményhp külön, ami a harcképességet befolyásolja, és a hajótestnek meg %ban lehetne írni, mennyi beáramló vízet tud még tartani. Ha bárki alfaesztelő innen egyetért ezzel, dobja már fel a fórumukra a felvetést pls.
    Utoljára szerkesztette: messerharcos, 2015.01.07. 22:23:00
  • ToCsEk
    #1088
    ma rátaláltam erre a videóra:

    meglepően sok van fent
    semmi trollkodás meg flamelés a cél én nem toltam a gamet nincs bétám
    de ez csak nekem full unalmas? semmi izgalom nincs benne :/
  • messerharcos
    #1087
    meg 6 órán át lőnénk 3%os találati aránnyal, de a hajók sebessége viszonylag reális, így miért a tengó lenne másképp, ha nagyon beakarnák rakni? :)
  • lammaer
    #1086
    Ha a valóságot tükrözné a játék, a tengeri csatákra is várnod kéne néhány napot miután elindul a menet :)
  • messerharcos
    #1085
    felőlem berakhatják, de ha a valóságot tükrözné, nem lenne benne nagy örömed. 7 csomó max vízalatt, viszont akkor rohadt hangos már, és minden romboló azonnal kiszúrná. vagyis mehetnél olyan 3 csomóval vízalatt, hogy észrevétlen maradj. A felszínre feljösz, hogy valami emberibb 17 csomóssebességet elérj? azonnal elkapnak a repülők, vagy egyetlen lövés egy hadihajóról insta kill. ÉS ezeket az értékeket a VII-es osztályról vettem, de a játékban vannak első vhs- hajók, gyanítom az azokhoz megfelelő tengók még gyenguszabbak, főleg a sűritettlevegős torpedókkal amik azonnal elárulják a helyzetüket. A II. vh alatt a németeknél a búvárhajó fegyvernem szenvedte el a legmagasabb veszteségeket arányaiban, 70% körüli értékkel, ha jól tudom. Ha ilyen adatokkal teszik be a játékba őket, felőlem legyen, persze így nem fogják. Ha meg olyan lenne mint navy fieldben, ki sem próbálnám.
  • DantesHUN
    #1084
    És mindezért a tankos példáért nem kell tengeralattjáró.
  • kissssss
    #1083
    ehhh.... ezt épp most tapasztalom a saját bőrömön(WT grund forces), megyek a pz 3 tankommal kibújok a szikla mögül erre valamelyik kamikaze barom állatja nekem repül na mondom oké biztos későn eszmélt fel és elfelejtette felhúzni a botkormány..... hát persze meg ahogy én azt elképzeltem :) a maradék 2 tankom is pont ugyan úgy végezte mint az első.... és ez ment három játék meccsen keresztül.

    nem tudom ki találta ki ezt az instant használjunk repülőt tank modban de légszívesében megcsapkodnám >:(
  • lammaer
    #1082
    Ja, és tényleg, az is ott van :D
  • lammaer
    #1081
    Oh, ha valakinek ez a szíve vágya, meg lehet azt nézni milyen jó móka amikor repülők dobálják a bombákat az egyszeri tankozókra a másik, WoT gyilkos játékban.
  • Tono34
    #1080
    Azt a progit Battlefield 1942-nek hívják.
  • DantesHUN
    #1079
    Én még emlékszem arra, amikor a WOt teszt fázisban volt csak, akkor oda meg mindenki
    -repülőket
    -meg aknákat
    -meg gyalogosokat akart.

    Igen jó móka lenne úgy tankozni, hogy vagy telibe robbant egy repülőgép, vagy aknára futsz, vagy seggbe durrant a bokorban a lapuló gyalogos, valami kézi tankelhárítóval, de szükség esetén megkínál Molotov-koktéllal.
    És bár az biztos, ez sokkal reálisabb lett volna, mint ez a árkád tankozás, de mégis ki élvezte ezt volna?
  • Kotomicuki
    #1078
    Lehet, hogy a felszíni ütközetekben nem vettek mindig tevőlegesen részt a tengeralattjárók, de sokszor nagyon hasznos felderítési munkákat végeztek és néha azért csővégre kaptak ezt-azt a hadihajók közül is (a német tengeralattjáróknak utasításba volt adva, hogy csak a teherszállító hajókat támadják, a hadihajókat csak ha biztos a siker és nincs más lehetőség a konvoj közelébe kerülni -> ezért sem voltak ott az ütközetekben).
    Ill. azt még hozzá kell tenni, hogy tengeralattjárók fejlesztése, de legfőképpen a gyártása (43-ban már gyárthatták volna a XXI-eseket, de személyi okokból - ahogy az történik ma is - mégsem lett belőle semmi sem) nem tudott lépést tartani az ellenük harcba küldött technikával és annak mennyiségével sem -> a '39-ben még veszélyes II-esek és a '43-ra már rég elavult VII-esek teljesen más viszonyok között tevékenykedtek (a tengók veszteségei a háború utolsó harmadában voltak a legnagyobbak).

    Ha valóban beleteszik majd őket, akkor lesz vége a felelőtlen felhőtlen lövöldözésnek: már a hordozók miatt is borulhat a nemlétező játékegyensúly, nemhogy a sunyi tengók miatt.
    Ha valóban tartják magukat az arcade lövöldözős titulushoz, akkor nem veszik fel a kifejleszthetők közé a búvárhajókat! De ha szintet lépnek - ami a wot-ból kiindulva eleve reménytelen - , akkor szívesen látnám őket felderítő, aknarakó és torpedóvető szerepkörben!
  • DantesHUN
    #1077
    Nincsenek konvojok benne. Másrészt ez a vita lement már pár hónapja. Nem kell újra rágni a gittet ezzel a baromsággal. És még mindig nem derült ki, hogy mégis már mennyi órát ,hány csatát tettél bele a játékba, ha ennyire erősködsz, hogy márpedig kell bele tengeralattjáró, és nem cseszné szét (az amúgyis elég vacak) játékot? Ez még eddig nem derült ki.
  • Dagohun74
    #1076
    Nos majd meglátjuk mit hoznak ki belőle. Sajna ilyen időket élünk csupa remake és copy. Szinte semmi újdonság. Pedig ennél a játéknál tudtak volna kb. olyat alkotni mint anno a WoT-al. A másik számomra egyenlőre csalódás az Armored Warfare, copy az egész más tankokkal és grafikai motorral.
  • zsan666
    #1075
    Nem kell (szabad) mindig összevetni a valós élet dolgait egy játékkal! Ha már ezzel példálódzol, akkor jusson eszedbe az, hogy amikor kilövik a hajódat (és elsüllyed), a csata után még is mehetsz vele megint . Mi lenne, ha ilyenkor elvesztenéd? Nem fejlesztenél ki egy darab T2 hajót sem. :)
    Azok a hajók pedig, amik tengeralattjárókra vadásztak, nem egy csata kellős közepén tették azt, cikázva a sortüzek között ide-oda. Ahogy az általad említett felszínre emelkedett tengeralattjáró sem 5-10 ellenséges csatahajó mellett felbukkanva dolgozott.
    Egyszerűen nem való ebbe a játékba tengeralattjáró, legalább is a játék ilyen formájában. Átirni meg nem fogják. Az a harcászat teljesen más; nem fér bele 10-15 perces ütközetbe egy igazi vadászat, jóval nagyobb map kellene, stb, stb, nem fogom újra leírni az ellenérveket... Ha játszottál a Silent Hunter sorozattal, látnod kell a különbséget.