21934
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Eagle16
    #1
    A Wargaming ma jelentette be, hogy a World of Tanks és a World of Warplanes mintájára egy hadihajós MMO-t készítenek. A játék ingyenesen elérhető lesz. (free to play)

    A World of Tanks-hoz hasonló könnyű irányítás, felhasználóbarát kezelőfelület és közös gazdasági rendszer lesznek a játék fő jellemzői. (a három Wargaming játék, World of Tanks, Word of Warplanes és World of Battleships kap közös gazdasági rendszert, a free xp, credit, stb. átküldhető lesz egyik játékból a másikba, ezzel segítve a fejlődést)

    Pár promókép már elérhető:

    Képek



  • szabii98
    #2
    +fav. érdekes lesz.
  • Tuvok #3
    Na végre :)
    De miéééééért WG ? :((((
  • Renegade
    #4
    mert voltak szupcsi szovjet tervrajzok, amik nem objekt hanem projekt néven futottak, és remek alkalom, hogy megtudja a világ, hogy milyen szép hajókat tudott rajzolni sztálin pajtás ;)
  • Pluskast
    #5
    Mert össze lesz kötve a world of warplanesel meg a world of tanksal. Átviheted a játékok között az xp-et meg az aranyadat.
  • Czdano
    #6
    :DDDDDDD
  • ratgab
    #7
    A legalsó kép egy brit hajó és egy japán kamikáze csatáját jeleníti meg
    A 2. 2 db japán hadihajót ábrázol, a 3. képet nem tudom az talán orosz lehet!

    Ám elég ígéretesnek tűnik, főleg ha valahogy egybe tudják gyúrni a 3 játékot (1 nagy hadszintéren melyen a csaták kimenetele befolyással lehet a többi játékra)!
  • Renegade
    #8
    Davidbog:

    Naaaa, ahogy én látom

    Az amcsik szép csendben elhúztak a mezőnytől, bár a tengereken az igazi megalománok a japók voltak a végefelé.

    Azt nem tudom, ogy a japókon kívül volt-e más nemzet akit elkapott a gépszíj, de BB-be a Yamatot egyik nemzet sem verte. Aztán ott a Sinano, meg a hasonlóan méretes repülőgép hordozó SS aminek nem jut eszembe a neve. Persze mindegyik nyugodtan pályázhat a legpechesebb vizijármű díjára, de játéktechnikailag borzasztó potensek lesznek, lásd Maus.

    Német oldalról a Bismarck osztály, ami ugye oneshotolta a Hoodot (höhö amorack) és megelőzte a korát, Persze megint máskérdés, hogy screenerek nélkül lett kiküldve, szóval a doktrina röhej volt, bár ezekben a játékokban ugye nincsen doktrina, tehát a nyers erő számít majd.

    Gondolom radar vezérlésben a szövik szép csendben elhúztak az Axistól, ami remélhetőleg le lesz modellezve.

    Összefoglalva, ahogy én látom: nyers erőben jók lesznek az axis gépek.

    És ugye a nagy kérdés: na de hol vannak a szovjetek? Mert lehet, hogy volt pár elavult SS, BB vasuk, meg néhány rombolújuk, na de könyörgöm, ebben a játékban meg csak projekt xy lesz az összes valamit és érő hajójuk? Az olaszokat meg végkép hadjuk, bár fényéveket vertek a szovjetekre.
  • Sippie
    #9
    hajók típusai?
    Amúgy ott van az amcsi zászló az első képen.
  • Molnibalage
    #10
    Javaslom ezt az oldalt.

    http://olli.freeweb.hu/
  • Renegade
    #11
    ugyan nem tudom ki az az Oli, de mindenki őt ajánlja, gondolom okkal :-)

    Egyébként meg olvastam, korrekt oldal. :-)
  • Tuvok #12
    Se xp-m, se aranyam, én csak szeretnék egy jóízűt hajózni ! De ahhoz kellene értelmes fejlesztőcsapat meg kiadó is, ŐK pedig nem azok .

    A tankok bokrokban, a repülők felhőben, az orosz hajók hol fognak eltűnni ? Hullámok között ?
  • davidbog
    #13
    USA fölény oké.

    A Yamatot simán verte volna az Iowa-osztály, de szerintem még a South Dakota-osztály is. Yamato csak nagy volt, ebből következtek az előnyei. A hasonló méretű Montana, Sovietsky Soyuz, H39 mind jobbak lettek volna nála. A 18"-es ágyúitól nem sokkal maradt el a az Iowa 16"/50 Mark 7 típúsú lövege. A páncélzata jóval gyengébb minőségű volt mint más nemzeteké, ráadásul csavarozták és szegecselték ami még gyengébbé tette, a torpedóvédelem szintén emiatt volt gyenge. A 15,5 cm/60 3rd Year Type tripa lövegeinek a páncélzata kritikán aluli (ott kapta a legsúlyosabb találatot is). A radarjai se érték el az USN/RN színvonalat.

    A Bismarck-osztálytól azért nem kell elájulni mert a Bismarck kilőtte a Hoodot (mellesleg nem one shotolta, többször is eltalálta, nekem 5 rémlik, de lehet nem ennyiszer). Volt köztük 15 év. A kedvenc csatahajóm (mert iszonyatosan jól néz ki) és szerintem a legjobb európai csatahajó 1943-ig, de ennek is volt hibája, semmiben nem előzte meg a korát. Orrnehéz, a 10,5 cm-es AA ágyúk nyitottak tehát rombolók is kilőhetik őket. A fő lövegtornyok kialakítása ballisztikailag pont hogy nem ideális, "20 fok feletti szögben becsapódó lövedékekkel szemben ..., hogy sebezhetőbbé tette."

    A Shinanot nem repülőgép-hordozóvnak szánták, hanem ellátó hajónak. Több száz gépek szállított volna és erről pótolták volna a repülőgép-hordozók veszteségeit.

    A szovjetek megépült hajói összességében nem voltak valami sikeres konstrukciók. A tervként létező csatahajóik, csatacirkálóik jók voltak. Felvették volna a versenyt más nemzetekével.

    Az olaszoknak nem volt sok modern hajója, de azok nem voltak rosszak. Azokat nem óceánokra tervezték mint a többi nemzet hajóit ezért kicsit mások voltak.

    Párszor már linkelted Oli oldalát és most írod hogy olvasod is. Vagy nem értél végig a cikkein vagy alaposabban kéne olvasni.
  • Eagle16
    #14
    Amúgy változó időjárási körülményeket is ígérnek. Ezt berakhatnák majd a tankosba is, miután fejlesztettek a fizikán :)

    A World of Warplanes bétája ősszel indul, szóval reméljük, hogy ősszel ezt is tesztelhetjük.
  • ratgab
    #15
    Tényleg ott az amcsi zászló... nem ott kerestem!
  • davidbog
    #16
    Az attól függ, hogy milyen lesz a játék. Olyan FPS/TPS nézetű mint a WoT vagy olyan RTS szerű mint a Navy Field. A Navy Fieldben a felhők alatt lehet elbujni, de sokszor nem éri meg. Ott többet számít ha manőverezel.
  • Renegade
    #17
    szvsz az adott oldalt olvasva más, más sorok esetében használtuk a virtuális szövegkiemelőt. :-)
  • Muttley
    #18
    várható gépigény?
  • Eagle16
    #19
    Még nem tudni. A hivatalos oldal sem indult el még.
  • Tuvok #20
    worldofbattleships.eu domain még regisztrálható :)
  • Hell Girl #21
    Nem jön be az oldal.
  • Hell Girl #22
    Imádnivaló kis képek. ;) Végre nem vörös csillagokkal van tele a képernyő. :D Alap, hogy japán hajókkal fogom tolni ha lehetséges.
  • Torzonborz
    #23
    mer' nincs ilyen :P hmm gyorsan regelni kéne aztán megkopasztani wg-t :D
  • Tuvok #24
    csitu, enyim' :P
  • Pupuci
    #25
    Induláskor loltraktor helyett loltutaj lesz.. D
  • LeWyTy
    #26
    +fav jónak néz ki
  • Tababo
    #27
    remélem hasonlóan jó lesz a ballance mint a wotban.
  • Sippie
    #28
    loál
  • baly94
    #29
    Erre vártam mióta megtudtam h repcsis is lesz
  • davidbog
    #30
    A legalsó képen az Ark Royal CV van.
    A másodikon egy Fuso- és egy Yamato-osztályú BB van.
    A harmadikon pedig egy Fletcher-osztályú DD.

    A többi képet elnézve készen van egy Chapayev-osztályú CL. Illetve a többi képen a Renown-, King George V-, és R-osztályú BC/BB-k láthatóak.
  • Caliph
    #31
    szerintem az irányítás teljesen battlestation midway/pacific lesz.

    bsp yamato
  • [NST]Cifu
    #32
    Itt is az lesz a probléma, hogy balancolja ki a dolgokat. És itt is fog elvérezni, ahogy a WoT. Összemossa az 1930-as években készült hajókat majd az 1946-ra elkészült-volna-ha-akarták-volna típusú hajókkal, és a fejlesztők majd megmagyarázzák, hogy miért nem számít a tűzvezető asztal vagy a lokátor úgy, ahogy.

    Külön öröm lesz itt is a láthatóságot megoldani, illetve a másodlagos fegyverzetet nagyon kiváncsi leszek, hogy szándékoznak integrálni a játékba. Egy csatahajón uge alapból vannak a nagy hajólövegek, van a másodlagos tüzérség (esetleg DP feladatkörrel) és van a kis kaliberű légvédelem. Namost ha CV van, akkor repülőgép is lesz. Ez lesz a harmadik probléma. Ezt így hogy akarják összehozni? Úgy, mint a Navy Fields-ben, hogy vagy ezzel lősz, vagy azzal, a kis kaliberű légvédelem meg önműködő?

    Mondjuk az az igazán szomorú, hogy a Navy Fields 3D sehol sincs ennyi év után se...
  • Caliph
    #33
    battlestationsben a távolság alapján oldották meg. a nagy hajóágyúk messzire hordanak,így bizonyos távolságig csak azzal lehetett lőni,ahogy közelebb értél úgy csatlakoztak be a kisebb lövegek.
  • lammaer
    #34
    WOT nem vérzett el. Él és virul, most még a német tankbuzik is csöndben vannak, megkapták az OP tankjukat (E széria, főleg az E50 ahogy hallom).

    A népek tömegével veszik 12.5K-ért a prémium tankokat, szóval megy a bolt rendesen.
  • [NST]Cifu
    #35
    Elnézést, átfogalmazom. Az én szememben elvérzett.
  • lammaer
    #36
    Azt hittem azért tüntél el mert meguntad a sok flémet a WOT topikban ;)
  • [NST]Cifu
    #37
    Off

    Én még két hónapig játszottam a WoT-al miután a topicot kivettem a kedvencek közül. A flémet meg úgy kell érteni, hogy a WoT topic kb. negyedét kitiltottam volna egy hónapra, mert megérdemelték volna. :)

    Sajnos a játék népszerűség átka az, hogy a tömeg vonzás törvénye szerint sok kellemetlen alak is feltűnt, akik képtelenek a fórumozás alapvető szabályainak tiszteletben tartására.

    Ez persze nem a WoT hibája. Sokszor érez az ember késztetést a büntetőponteső kiszórására, ha beleolvas egy BF3 vagy MW3 topicba is, hogy a Való Világ és hasonszőrű csodákról már ne is beszéljek. Viszont nem az a cél, hogy elnéptelenítsük az SG-t. :)
  • szabii98
    #38
    Azért a CoD és a BF3 topikban állandóan csak a flém megy, meg hülye CoDosok stb stb. Szinte minden CoD topikban el van az játszva, hogy ez a játék szar meg ilyenek, az nem ugyan az, mint a WoT topikban szerintem. :D
  • davidbog
    #39
    Nem ismerem a játékot. Itt csak annyi történt, hogy kijelölte a célpontot és automatikusan célpontra álltak a lövegek?

  • Caliph
    #40
    nem,egérrel célzol görgővel közelítesz,nem automatikus. kivéve akkor ha épp a légvédelmi lövegeket vagy a torpedóvető csöveket kezeled.