21950
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • DantesHUN
    #1321
    Hát amennyire én emlékszem, azért alapvető dolgok nem hiányoztak a WoT-ból. És eléggé az elejétől ott voltam. Még csak 4 vagy 5 pálya volt, nem voltak fogyóeszközök se, meg képességek...meg egy rakás dolog, de az alapok, ha hibásan is, de működtek. itt meg hiányoznak. De azt is mondtam, oké, hátha nem lesz igazam, és meglepnek, csak, nem igazán tudok hinni a WG-nek. Elhiszem, hogy túl pesszimista és borúlátó vagyok, de a WG rászolgált.

    Abban lehet valami ,hogy a legtöbb tesztelő rokon/WG fan. Ez megmagyarázna pár dolgot.

    A segítség jól jönne. Ha részedről rendben, elküldöm privátban a szöveget. (bele veszek több dogot is, sok jó dolgot javasoltak az ide írok)Aztán továbbítom nekik
  • MuldR
    #1320
    Azert eleg sok torpedo bedoglott es nem robbant fol talalat eseten se a II VHban.
  • Belkar
    #1319
    Sok mindenben igazad van de azért azt nem szabad elfelejteni hogy még nagyon kezdetleges állapotú a játék és sok mindent betehetnek. Már nagyon rég volt így nem tisztán emlékszem de azért úgy rémlik a WoT zárt bétájából is hiányoztak alap dolgok.

    A másik meg hogy hivatalos fórumon az alfa teszterek a legaktívabbak jelenleg nekik meg a többsége WG fanboy, rokon stb. Tőlük ne várd hogy nagyon kritizálják a játékot vagy egyetértsenek drasztikus változtatásokkal. Majd ilyen témákat akkor lesz érdemes nyitni ha majd megnyílik mindenki számára a játék mivel köztük már lesz jóval több szemellenzővel nem rendelkező ember is akik majd tényleg leírják hogy nem jó ez így.

    Egyébként angolban tudok segíteni ha lesz időm.
  • DantesHUN
    #1318
    De amúgy lehet egy próbát tenni. Ha valaki akar ebben segíteni, elég sok mindenről esett itt szó, ha segít angolra fordítani megírom a fejlesztőknek, és hátha válaszolnak rá. A másodlagos tüzérséget is beírtam, és reagáltak is rá, szóval, ha haszna nem is lesz, legalább csak böknek valami választ. Szóval ha valaki gondolja, az angollal segíthet.
  • DantesHUN
    #1317
    Mondjuk olyan nincs, hogy benyel torpedót. Az mindig sebez, és mindig sokat. De az igaz, a betörző víztől nem lesz lassabb a hajó, csak csökken a HP. érted...csökken a HP...a víztől. Baszki
    A sebzésmodell siralmas.
    Páncél nincs
    Modulok nincsenek. Vagyis, annyi van, hogy leállhat a hajtómű, vagy nem lő a torony/torpedóvető.

    A WoT-ban ami szintén marha egyszerű játék sérülhet a motor, kigyulladhat, berobbanhat a lőszer, leszakad a lánctalp, ellövik a kupolát, beragad a torony.
    A hajóknál amiknek sokkal bonyolultabbnak kéne lennie, semmi. És tényleg nem várok el semmi egetverő modellezést.
    Ha : találat esetén a hajóban a torpedók, a lőszer felrobbanhat, és szét is vetheti az egész hajót.
    Eltörhet a kormánylapát
    Leállhat a gépház és ki is gyulladhat
    Vízbetörés, ettől lassul, nehézkesebb lesz
    Beragad a torony, löveg.
    Túl nagy tűz , véglegesen tönkre teszi a hajó részeit, például hátsó Toronyok nem használhatók ha túl nagy tűz van, és ez nem javítható csata alatt
    A legénység tisztjei ha kiesnek, akkor funkciók lassulnak mint a WoT-ban, pl tüzér kiesik, lassabb és pontatlanabb célzás, stb.
    Ellövik a parancsoki hidat, minden rosszabbul működik
    Megsérül a távolságmérő, rosszabb célzás.

    És ezek marha egyszerű dolgok.

    És igen, lehet mondani, hogy a hiv fórumra kéne dolgokat írni. Írtam is( igaz bár angolul se nagyon tudok, de egyszerűbb dolgokat összeraktam azért) a kérdőívükön alaposan lehúztam őket, tehát amit lehet mint tesztelő megtettem, beírtam, lepontoztam, javasoltam.

    De...amint mondtam, a játékosok többsége elégedett. Nekik jó, hogy nincs normális vízbetörés. Az úgyis felesleges és bonyolult írták! És hát ilyenekre hallgatnak...egyrészt, másrészt szerintem a fejlesztők szarnak ,mindenre, csak gyorsan piacra lehessen dobni, és tömjék bele az aranyat.

    Azért persze...jó. Hátha mégis lesz valamilyen vízbetörés, lesz páncélzat, bulge, sebzésmodell, részleted modulok, stb, stb...de nem hiszek ebben. De hátha meglepnek.
  • messerharcos
    #1316
    onnantól kezdve, hogy kijelentették, nem lesz külön vízbetörési sérülésmodell, már veszett fejsze nyele, értelmetlenné teszi az egészet, a sérülésmodell nagyrésze ezzel hiányzik, a vízvonal alatti találatok nem fejtik ki hatásukat a hajó menettulajdonságaira. 1 %-on van a hajó, benyelt 6 torpedót az oldala, de mivel a gépház modult nem érte találat, és a beömlő víz nem számít, lohol tovább 30 csomóval... Ezt is olyan ember találhatta ki, aki vagy nem ért az egészhez, vagy akinek megmondták, hogy van x pénz költségvetés, azt oldjátok meg, ahogy tudjátok. Ez nagyon csalódottá tett.
  • DantesHUN
    #1315
    A WOt-ban is van olyan, hogy berobban a lőszer, vagy kigyullad az üzemanyag, ha találat éri. Itt, olyan hogy teszem azt, a tornyot találat éri, és felrobban a lőszer? Vagy : telibe találja egy rombolót a lövedék, pont a torpedóknál. Mi történik? A torpedóvető csövek meghibásodnak, de ki lehet javítani. Nem felrobbannának a hajóban tálalt torpedók...áh, becsapódott egy hatalmas gránát, felrobbant, de hipp-hopp kijavítják Ilyeneket is bele kellet volna tenni. Ez is olyan alap dolog.
  • DantesHUN
    #1314
    Hát lehetne ilyen. Ha elkészülne, és lesznek klánok, ott ez működhetne így. Persze ehhez is kellene, hogy a játékot jó irányba fejlesszék. Ne azt hogy teljesen leegyszerűsített kattintgatásból álljon
  • messerharcos
    #1313
    Off: gondolom Zoli hajóit nem csak én olvastam, bár a szerző hosszú szünetet ígért, új cikket tett mégis közzé: Dakar
  • messerharcos
    #1312
    fantáziáltam már olyanon hogy ha fasza játék lenne ez, milyen jó lenne benne 15 vs 15 ös csapat csatában, alakzatba állni, valaki irányítana, taktikázna, mondaná ki merre-hogy, a különböző hajóosztályok teszik a dolgukat, meg hogy csata közben látom mi szállt el, kicsit melóztatom a kárelhárítást.... Mert szerintem erre a játékra kifejezetten igaz lenne, hogy a legélvezetesebb csapat csata módban lehetne. Persze ehhez előbb egy jó progit össze kéne kalapálniuk nem minimalista mód gondolkodva.
  • messerharcos
    #1311
    csak az a kérdés mikor, és eddig miért nem? alig vannak hajós játékok és ezt nem értem. Nem érdekli a embereket? ok, Magyarországon nem annyira, de egyszerűen nem hiszem el, hogy a hajós nemzetek mint az angolok, japók, vagy úgy alapból a tenger közelében élőket nem érintené meg jobban. Arra hogy a wt a magáét mikor csinálja meg, amennyit szenved pl a ground forcesal, szerintem várhatunk 2020ig :(
    Ha valaki jól megcsinálná, nem hiszem hogy ne lenne rá piac. navy field 2 őztem, és ami bajom volt vele, az a gyenge graf, az hogy nem lehetett látni mit találtál el és az miért fájt vagy nem, az op tengók, hogy úgy az egész egy gagyi valaminek nézett ki ahol kis mütyürök bogyókkal bombáznak másik kis mütyüröket, és megy le mindenkinek a csíkja, de ugyanúgy harcképes, független attól mit trafáltak el rajta. Most ugyanezt kicsit szebbként megcsinálják, remek...
  • DantesHUN
    #1310
    Ki? Gajin? Áh.

    Én aztán végképp nem vártam el, hogy bármennyire is összetett a valós csatákat akármennyire lemodellező játék legyen. De hogy egyszerűbb legyen mint a WoT ? Miközben azt ígérték, összetettebb, kidolgozottabb, valamivel bonyolultabb lesz, és ez is várható, lévén egy hajó kicsit bonyolultabb és összetettebb dolog. Erre mégjobban kiherélik. Mégis minek egy hajós játékba olyan, a mennyi víz árasztja el a hajótestet?
    Bezzeg nem viccelek, hajókürt az lesz benne. Meg is nyugodtam, ez lényeges rész.
  • Kotomicuki
    #1309
    Kár érte, jó lehetőségként indult (ez is), de majd akkor másvalaki megcsinálja - remélhetőleg - , rendesen...


    Nem a félnapos csataidőtartam valósághű lemodellezését kérnék a témába jobban belemerülni vágyók és - szerintem - (lélekben) kk Vér Pistikének is mindegy volna, hogy nem butították/butítanák az ő szintjéhez a játékot, ha egyszer csak addig jut el, hogy fizethessen (mindegy miért), aztán a gombokat nyomkodhassa és ezért néha hang- és fényhatások generálódjanak (meg végre kedvére tele trollkodhassa a fórumokat - elvégre fizetett érte, tehát ez is jár neki, mint szolgáltatás, ellentétben az "ingyenélőkkel")...
  • DantesHUN
    #1308
    Ja, és például ilyen dolgok mint a torpedóvédelem, páncélzat, sebzés, az a érdekes, van aki szerint már ez működik, és így jó. (miafaszom?! milyen torpedóvédelem , meg bulge? Semmi ilyesmi nincs, páncélzat sincs, semmi nincs, fel nem fogom ésszel , miért erősködnek többen is, hogy ezek benne vannak a játékban. Nincs. Valami párhuzamos világban élnek? Vannak akik szerint kimondottan jó működikMI? Ez a jó működés? Beszarás.) míg van aki szerint dolgoznak rajta. Ki tudja? Én inkább az előbbit valószínűsítem. Főleg a saját tapasztalatom szerint. Mint ahogy megoldották a vízbetörést, meg oldják ezt is.
  • DantesHUN
    #1307
    Tudod, az a gond, az is gond, hogy a játékosok nagy részének ez így jó. A hiv. fórumon nagyon sok minden felmerült már, hogy ez kéne, az kéne, mit kéne. De és? Ha a játékosok többsége mindenre azt mondja, az hülyeség, akkor, ez van. Csak pár példa:, amiket mások is felvetettek a fórumon, és in is helyeseltem: Másodlagos fegyverzet erősítése, nem tetszett a többségnek. Vízbetörés: nem kell, nem jól működött. Nem kell kijavítani, vágjuk ki. Finanszírozás: teljesen normálatlan , szerintük jó. A térképek egy része szar, és kevés a játék idő, ami miatt sok a döntetlen( 8-10%! ) szerintük jó ez így.

    Ami fontos a legtöbb játékosnak, mikor kerül be végre valami csiricsáré új hajó.

    Szóval, az van hiába akarnak néhányan, vagy hiába akarnék én jó ötleteket javasolni, nem hogy a fejlesztők, a játékosok többsége eleve leszólja, hogy szerinte hülyeség.

    Most tényleg az úszóképesség: egyszerűen vízbetörésnél csak csökken a HP. Ennyi. Lószar. Fos az egész. Nevetséges. De azért nem kell , és ezt a játékosok véleménye!, mert úgyis hamarabb megsemmisült egy hajó, mondjuk ágyútűzben, robbanásban, mint vízbetöréstől. Hátbazdmeg. Most erre megint mit lehet mondani?

    De ha a rendszer rosszul működött, miért nem javítják ki, és dolgozzák át?

    Amúgy: ígéretek szerint
    -páncél fejlesztés(jobban mondva hajótest fejlesztés, de ez beletartozik)
    bulge, Torpedo Defense system,
    fegyverrendszer fejlesztés,
    meghajtás, ezek mind lesznek benne. Akár olyan is, hogy adott hajó olyan főtüzérséget kap, ami valóságban bár nem volt rajta, de akár lehetett volna, (akár a példádban a Hood mondjuk)

    Ígérni ezeket ígérték, sőt a Wot-hoz hasonlóan a techtree-ben vannak kifejleszthető dolgok, hajótestek vannak most is.

    Szóval ez lesz elvileg. Gyakorlatilag....nem tudom.

    Az hogy milyen irányből éri a torpedótalálat...nem tudom. Elvileg lehet számít. De lehet nem . Lehet csak random fos az egész. Az biztos, hogy repülőgépek torpedóinál mintha rohadtul számítana, például ha egy hajó orral ,ferdén vesz le egy torpedót ami mondjuk sebez, 8 ezret, akkor csak 3 ezres sebzés lesz.

    Viszont, érdekes, a rombolók torpedói mintha mindig maximumot sebeznének. Elméletileg ennek is így kéne lennie...de gyakorlatilag...nem tudom eldönteni.

  • Kotomicuki
    #1306

    Miért? Plusz páncélt, bulge-t, fegyverrendszert, stb. nem lehetne kitalálni és elérhetővé tenni a fejlesztések közé, attól még HMS Hood marad(na), ha átépíteném 406 mm-esekre a főtüzérségét (itt, most nem kéne annyira tervezőmérnöki szinten "gondolkodniuk") és javított hajtásláncot kapna... (legfeljebb változik a tier/BR besorolása, nagy ügy)

    Még hogy nem azért süllyed el egy hajó, mert megtelt vízzel és ezért elvesztette az úszóképességét! Hát, normálisak ezek?!
    Dobják ki az össz-HP-t és adjanak külön-külön a részegységeknek - ha kell - , meg hozzák vissza a vízbetöréses modellt, de sürgősen!
    Még az sincs benne/nem számít, hogy milyen irányból kapja a hajó az áldást?!

    A wowp pontosan az 'ezt sem dolgozzuk ki, mert - a "fejlesztők" szerint - nem kell annyira lemodellezni, szimulálni az adott dolgot' miatt lett bukás - meg a wot is emiatt tart a süllyesztő felé. Erre csinálnának egy wowp 2-t?! Tényleg ennyire hülyének nézik a fizetőképes keresletet - vagy valóban annyira hülyévé és igénytelenné vált az, hogy még az ilyen szarért is képes lenne pénzt áldozni?!

    ...és akkor a Blizzard-nál azon tanakodnak, hogy az ennél, minden téren már most sokkal különb, f2p játékukat ki sem adnák, mert lehet, hogy nem lenne akkora siker...
  • DantesHUN
    #1305
    Hát valami ilyesmitől tartok én is.
  • messerharcos
    #1304
    így még az se fog számítani, hogy csak 1 oldalról kapja-e a torpedókat, vagy többről, gyakorlatilag mindegy lesz ki honnan indít torpedót, felborulni ugyse tud, csak a hp-ja megy le... Szerintem fosnak belefektetni több pénz, a world of warplanes bukása alapján. Pedig tanulniuk kéne a hibából, és nem megint egy vér lebutított vmit kiadni.
  • DantesHUN
    #1303
    Nem vennék rá mérget. Nagyon elszomorító dolgokat olvasni a hiv. fórumon. Nem sok jót ígér. Könnyen lehet, ez már így marad. Nem olvastam olyat, hogy ezt javítani akarják.

    Különben, az egy dolog, hogy nem működött jól vízvetörés rendszer, de akkor talán, kijavíthatták volna, ahelyett, hogy megszüntetik.
  • messerharcos
    #1302
    A páncélzatot szerintem pótolják, a wot alfájában sem volt kidolgozva rendesen. De alapvetően rosszul gondolkoznak, az hogy árkád játékot csinálnak, nem jelenti azt, hogy részletmentesnek és butának kell teljesen lennie. Ha ennyit nem tesznek meg, az igen nagy igénytelenség, főleg ha majd az lesz, hogy mindenhol egységes hpja lesz a hajónak, hogy például egy csatahajó eltalálja egy romboló árbocát aztán még ettől is elsüllyed az, mert a hp-ja lement.
  • DantesHUN
    #1301
    Na hiv fórumot olvasva kiderült, miért vették ki ,hogy minden hajó csak adott víz betörést bír ki. Ez egymásodik HP lett volna, ha lecsökken, (vagyis elég sok víz tör be, akkor a hajó mindenképp elsüllyed) Mert: szerintük felesleges volt, és úgyse emiatt vesztek oda a hajók, hanem a normál HP miatt.

    Gratulálok, újfent. Na ezért vagyok csalódott, és pesszimista velük szemben.

    Vajon a hajó páncélzat is ezért hiányzik? Mert feleslegesnek találták?
  • DantesHUN
    #1300
    Egyelőre nincs hír, szerintem,ha lesz egy nagyobb patch, utánna várható. De most van nagyobb bajuk is, jó pár ember acc.ját véletlenül törölték...
  • DantesHUN
    #1299
    Itt viszont nem lehet, és lefogadom, ezt így akarják az élesben is
  • Plata
    #1298
    Lesz valamikor megint teszt hétvége?
  • messerharcos
    #1297
    wotban 2 tier 10es heavim van, és simán prém nélkül elvagyok velük ha játszani akarok velük. Sose vettem még goldot vagy prémet vagy prémjárművet, csak egy jóbarátom akkjára ajándékként. Szerintem wotban bőven el lehet free userként lenni.
  • DantesHUN
    #1296
    A mérték ami nem mindegy.
  • Caliph
    #1295
    world of tanks után ennek nem kéne újdonságnak lennie :)
  • DantesHUN
    #1294
    Az is biztos, hogy úgy néz ki, még jobban abba az irányba fejlesztenek, hogy fizess, fizess, fizess. Most, gyakorlatilag magasabb szinten nagyon sok sebzéssel, prémiummal se lehet pluszra kijönni. Döbbenet. És ez nem azért van, mert alfa, és teszt fázis. A fórumon azt írták, ez így jó. Tehát prém acc, prém hajó vásárlás, ha majd valaki fejlődni akar. Csak a pénzt öld bele. Egyre jobb.
  • DantesHUN
    #1293
    Legénység lesz benne, a főbb, fontosabb pozíciókon. És igen ha valamelyik kiesik, akkor az elég nagy probléma lesz. Legalábbis megígérték. De szerintem úgyse tartják be.
  • Kotomicuki
    #1292

    Csak legalább ne ezt a wowp-s, gagyi arcade-ot erőltetnék, ennél még az "eredeti" wot-os megoldások is jobbak.
    Nem lehetett volna megszemélyesíteni a főbb tisztségeket - akár a legénységet: rangokkal, kitüntetésekkel és úgy vinni bele egy kis random-ot?! (Pl: Netán el-el haláloznának és ezzel némi "életet" vinni a játékba?! Bizonyos ranghoz kötni, bizonyos pozíciókat és amíg nem nevel/vesz egy újabbat az elveszett helyére, addig csak kisebb szinteken játszhatna az egyed?! Ha ellövik a hajó belső kommunikációs rendszerét, akkor az ott szolgálatot teljesítők képességein múlna azon részegység működtetése, amíg a kárelhárítás rendet nem tesz?!)
    Már a Silent Hunter III-on is sokat lendített, hogy együtt lehetett élni a hajóval, annak főbb részegységeivel külön-külön is.
    Némi játékosoldali tudást/képességet megkövetelni a célzásnál, stb?

    Tudtommal, ilyen arcade, tengeri lövöldözős játék már készült egypár, amit még össze is lehetett lőni, hogy társasba nyomhassa az egyén - pl. Midway - és azok végtelen "egyszerűsége" meg is pecsételte a sorsukat...
    Nem lehetne végre nagyot álmodni és azt meg is valósítani? Muszáj mindent über-gagyira lerontani és azt orrvérzésig ráerőltetni a "vásárlókra"?
  • DantesHUN
    #1291
    Például , kedvenc bug: Nem működik a zoom. Se egér görgőre, se shift-re, és így célozni se lehet. A kameranézet ilyenkor beragad. A vicc az, ezt a bug-ot már sokadszorra javítják. Ilyen jól dolgoznak.
  • DantesHUN
    #1290
    Az. Kár hogy a játék hát...
  • Dagohun74
    #1289
    Hangulatos.
    https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422579428&v=G_Bkbu4I3XA&x-yt-cl=85114404
  • DantesHUN
    #1288
    Azt nem értem, hogy van az, hogy végig AP-vel lő, és szinte mindig telibe is sebez.
    A rombolót is Ap-vel lövi, bumm. Nekem bezzeg ha AP-vel lövik rombolóra, nem sebez. Pedig én is így, célzok. Nem csinálok másként semmit.
    Ugyanígy, a elég messze lévő csatahajóba is telibe sebzi az AP. Nekem ilyen távolságból nem szokta beadni.

    Viszont a végén, amikor két cirkálóra lő, szintén AP-vel, na ott neki se sebez. Alig pár százasokat csak.

    Hogy a bánatba lehet ez? Nagyon idegesít, hogy nem lehet érteni. Az egyik hajóba miért megy bele a max sebzés, másikba miért nem.
  • Dagohun74
    #1287
    Nagyon szép hajo.
  • Belkar
    #1286
    Yamato játékmenet

  • DantesHUN
    #1285
    jaja, pontosan így van. Hűt úgy körülbelülre 10%-os pontossággal ha sebez 3-4 ezret, és ehhez is sok lövés kell. Nem sok vizet zavarnak.
  • Dagohun74
    #1284
    Én is kb-i sebzést írtam nem emlékszem pontosan de az meccs végi összesítő adat. Itt a másodlagos ágyúk teljesítményét akartam megmutatni és azt hogy sebzésben nem sokat érnek. Pedig egy csatahajón azt hiszem 100 feletti a másodlagos ágyú is.
  • DantesHUN
    #1283
    Úgy van ez a sebzés, hát fejből nem pontosak a számok, de körülbelül, mondjuk egy csatahajóval:
    HE 5000
    Ap 15000

    Lövegtornyonként. Négy toronnyal érdemes felszorozni. No igen ám, de. Nagy távolságra úgyse talál mind, kis távolságra...főleg egy kis célpontra.
    Elméletileg, például egy AP sortűz elég egy romboló ellen, csakhogy egyrészt, úgyis mellé megy a legtöbb lövés, másrészt az AP a rombolóba nem sebez, vagy egy-két százast. Túl kicsi, túl páncélozatlan célpont, átmegy rajta robbanás nélkül a gránát.
    HE-vel, legalább két sortűz kell, -minden lövés úgye talál, és talált lövések se sebeznek telibe mind- és fél perces újratöltéssel, egy perc kell hozzá. Egy perc alatt a romboló, mind két oldali torpedóit ki tudja lőni, a csatahajóra, ami egyenként 20 ezret sebez, és ha mindez kis távolságról történik, akkor vegyünk 12 torpedót, amiből legszerencsésebb esetben vagy 4 talál, az is 80. ezer sebzés, ami a Yamato-n kívül mindent elintéz.

    Egyszer láttam olyat, hogy csatahajóval, telibe lőttem egy sortűzzel egy rombolót, és az pukkant, de azt is csak azért mert neki ment egy szigetnek, és nem tudott kitérni a lövés elől.

    Persze az is lehet én vagyok a béna, de másoktól se láttam ilyesmit.
  • DantesHUN
    #1282
    1: Részben egyetértek. Főleg az milyen unalmas, ha állandóan azt a vacak jeges fos pályát rakja be, egymás után. De a teljesen nyílt térkép meg még unalmasabb lenne, a repülők mindenkit sokkal könnyebben találnának el. Szerintem, a kettő között kéne. Legyenek szigetek, de ne zsúfolják tele az egész pályát.
    2:Szerinted túl pontos? Lehet én vagyok a béna, de 20 km felett meglehetősen ritkán találok. De kisebb távolságnál is, pláne ha gyorsan irányt vált a célpont. Csatahajóval, azzal a toronyforgással, és sebességgel, nem egyszerű.
    3: Nem lenne rossz ötlet, de ehelyett...az van,hogy vannak láthatatlan hajók, a láthatatlan tankok mintájára.
    4-5: Teljesen egyetértek.
    6:Hát nem tudom, a legtöbb romboló, rohadt pontosan lövi a torpedóit. De mivel nem megyek rombolóval, nem tudom, de az fix, hogy ellenfélként, azt látom, nagyon pontosan tudnak egyesek célozni. Jó mások meg a szigetet is meg torpedózzák, szóval fene tudja.
    7:ilyet én még sose láttam. Amúgy meg, és az fair, hogy egy torpedó sortűzzel, a romboló a legnagyobb csatahajót is azonnal egy másodperc alatt felrobbantja? Egy romboló képes úgy menni, hogy a főtüzérség nem tudja követni . A másodlagost meg a gépi AI irányítja, és nagyon pontatlan. 10% körüli pontossággal lő, úgy 3-4 km-re. Ezen a távolságon belül, a fő tüzérséggel már célozni se igen lehet, a másodlagos nem ér semmit, ellenben a torpedók elől ilyen közelről képtelenség kitérni. A többivel egyetértek, de ezt nagyon másképp tapasztaltam.