21931
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • DantesHUN
    #1142
    Az is érdekes különben , hogy a támadó repülőket messziről lehet látni. Tehát meg lehet próbálni egy elkerülő manővert. Míg, a rombolókat és némelyik cirkálót nem látni, amikor kilövi a torpedóit. Ki érti ezt? Szerintem hat pici repülőt nehezebb kiszúrni, mint gőz pöfögő hajót pár km-ről. Ezért sem túl OP a hordozó, lehet látni ha támadnak a repülők.
  • DantesHUN
    #1141
    Nem tudni. és..hát szerintem ne is legyen még. Olyan messze áll ez mindenféle béta fázistól mint Makó jeruzsálemtől.
  • DantesHUN
    #1140
    Attól függ. A támadó repülőgépeket, ki lehet manőverezni. Igaz, lomha csatahajóval ez nehéz, de a Yamato elleni első támadásom is sikertelen volt. Kikerülte a torpedókat.

    Na most az is hozzá tartozik hogy három támadást indítottam a csata során.
    -Első az Amagi ellen. Full hp-ról( úgy 50. ezer körüli, azt hiszem) maradt neki vagy 400. De nem sebeztem bele ennyit, ez a víz betörés miatt volt, és amiatt, nem tudta a hajó javítani magát. (úgy másfélpercenként lehet javítani, tüzet oltani, vízbetörést megszüntetni) Biztos közvetlenül a támadásom előtt aktiválta a javítást, és hát...megszívta.
    -A második támadást a Yamato kikerülte.
    -A harmadik végzetes volt

    Úgy tűnik ebből, azért baromira OP egy hordozó, elvégre háromból két sikeres támadással az Amagit hajszálhíjján, a Yamatot teljesen sikerült elintézni.
    De.
    Az ellenfél csapatában nem volt hordozó. Tökéletes volt a légifölény. Aztán mindkét csatahajót nyílt vizen magányosan kaptam el!

    Volt velük még egy Myoko cirkáló is, az nem tudom erre járt. De ha ez a három hajó együtt mozog, még úgyis, hogy nincs légi támogatásuk, hármójuknak van akkora légelhárítása, hogy a támadásom sikertelen lett volna.

    A repülők csak a magányos, nyílt vizen haladó, és késve reagáló csatahajók ellen sikeresek. De hát ügye ehhez sok körülmény kell, hogy működjön.

    Láttam jó párszor azt ,hogy jó együtt működéssel, az ellenfél csapata miden légi támadásomat meghiúsította. Szóval a válasz igen is , meg nem is.
    Egyedül abban bízhat egy csatahajó, hogy kimanőverez, de ez nehéz( azért nekem is sikerült már többször is)
    Cirkáló kísérettel, és légi fedezettel viszont nagyon nehéz célpont.

    1 vs 1-ben, viszont nem . Ott esélytelen a csatahajó. Persze, ismét feltéve ha a hordoz látja meg előbb. Mert ha akkor veszem észre, amikor már az ágyúi lőtávolságán belül vagyok, mondjuk 10 km-en belül veszem észre...

    hát számoljunk. 30-45 másodperc mire startolnak a repülők, + 10 másodperc a felszállás, szóval jó egy perc mire támadni tudnak, és még oda is kell repülni. Ennyi idő alatt, szerencsés sortüzekkel szét lehet lőni egy hordozót. De ha messziről megtaláltam a csatahajót, akkor nálam minden előny. (és hát csak sikerül megtalálni, azért a Yamato nem tud elbújni egy fűszál mögött)

    Azért összegezve, jól ki van egyensúlyozva. Csatahajó magányosan ne menjen, ha hordozók is vannak az ellenfélnél.
    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2015.01.17. 11:17:16
  • Plata
    #1139
    Kb mikor lesz béta teszt?
  • lammaer
    #1138
    A yamato tudott -volna- tenni ellened bármit is? Hogy mondjuk 1vs1ben esetleg ő nyerjen....
  • DantesHUN
    #1137
    Mindennel. Viszonyításképpen, a Lexington 8 as szintű. A yamato 90. ezer hp felett van. Egy sikeres bomba 1000-1800 körül sebez. Egy torpedóm 9000-et, és egy támadással, 2x6torpredót tudok ledobni. A bomba tüzet csinál,torpedó víz betörést. Pontosan nem tudom mennyit sebeztem, mert egy Amagit is támadtam, a Yamato-t meg másik is lőtték. De a végén csak ketten maradtunk a Yamato val, két támadást indítottam a végén, az egyik alig ért valamit, a második azonnal végzett vele. Körulbelulre, 2-3 támadás, ha mind sikeres, 100% ról eltünteti. Ez támadásonként 2 torpedó és egy bombázó osztag. De ez nem könnyű. Csak akkor jön össze ha egyedül van, rossz helyzetben. Mondjuk 12 telitalálat torpedóból és 2 bomba, az egész biztos elég.
  • davidbog
    #1136
    Torpedókkal vagy bombákkal. Mennyi kellett neki?
  • davidbog
    #1135
    Jelentősen azért nem csökkenti, de maradjunk annyiban, hogy csökkenteni. Amúgy a 6x4 méteres rés nem nagy, a Gneisenaué is van akkora, mellesleg részben szerkezeti károkat is szenvedett ezért is építették át az orrát teljesen. A Littorio 10x15 métereset kapott na az már nagy.

    A Hood végzetes találatára még mindig nincs megcáfolhatatlan bizonyíték. Lehet hogy valóban a AA lövedékek kivető tölteteiről terjedt át a tűz. De lehet hogy nem. Szerintem sokkal valószínűbb, hogy egy 38 cm-es lövedék átütötte a barbettát és egyből a főtüzérség lövedékei robbantak be. A Yamatot pedig még mindig nem érdemes számba venni, mert eleve egy kamikaze útra indult és a legénység nagy része részeg volt. A kárelhárítás valószínűleg nem működött. Ez ugyanolyan, mint amikor a CV hívek az SMS Ostfriesland-al példálóznak.

    Ha így nézzük, akkor tényleg csak a németek építettek hagyományos elrendezésű BB-t. Csakhogy az 1. világháborúból megmaradt hajók is részt vettek benne egész szép számban. Sokat modernizáltak is, ne nézzzük már őket semminek.
    Az hogy az orosz hajók páncélelrendezése pontosan milyen az mindig vita tárgya lehet. Szerintem inkább hagyományos mintsem a kettő ötvözete. A németekéhez képest a citadella, tornyok, barbetták védelme tényleg úgy fest mintha "all or nothing" szintű lenne. Szerintem csak következetes vastagítás a főtüzérség kalibernövekedése miatt, amit a németek nem léptek meg a saját hajóikon. A németek valahogy úgy érezték elég a 300-320 mm-es öv és a 100+50-es fedélzet. Az 1. vh-s Bayernhoz képest alig erősebb a Bismarck vertikális páncélzata. Egyedül a fedélzeti páncélozáson változtattak jelentősen, mind vastagságban mind elrendezésben. Na meg a torpedóvédelmen, de az független a hagyományos és "all or nothing" elrendezéstől.
    Számomra a H-osztály hajói valami egészen megmagyarázhatatlan jelenségek, ilyen + 5-10000 tonnával hozták ki kb ugyanazt a harcértékű hajót amit a többiek. Kíváncsi leszek itt mit tudnak majd.
  • DantesHUN
    #1134
    Na sikerült elsüllyeszteni egy Yamato-t. A Lexington hordozóval. Nem azért mondom ,hogy hú de nagy király voltam, csak azért említem meg, mert az egyedüli rész, ami úgy-ahogy nagyjából működik, a hordozók. Tudom, ezt már mondtam, de eléggé idegesítő, hogy a többi játékelem, legalábbis szerintem , teljesen rosszul működik, és attól tartok így is marad.
  • Kotomicuki
    #1133
    "A torpedó találatnál nem csak az "all or nothing" hajóknál fontos az, hogy hol találja el, hanem a hagyományos páncélelrendezésnél is."
    Ez így igaz, de a másodlagos károk, a robbanás hatásainak kiterjedését jelentősen tudja csökkenteni a hagyományos páncélelrendezés.

    "Nézd csak meg a Gneisenau 1940-ben kapott sérülését. Igaz, hogy a HMS Clyde-tól kapta, aminek 340 kg-os töltete volt, de az orr mind a két oldalfala átszakadt hiába volt ott egy kis páncélzat."
    Igen, ott kb. 2-10 méter széles a hajó: még szép, hogy átszakad, de ha ezt pl. a KG V-osztályú egység szenvedi el, akkor esélyes, hogy nincs orra - azért, a pozdorja, mint válaszfal, meg az acéllemez között van némi különbség...! A képeken az is látszik, hogy szerkezetileg nem deformálódott a német hajó orra, az úszóképességét megőrizte...
    (Mellékesen: a PoW-ba csapódó 190 Kg-os - nem 340 Kg-os! - torpedó 6x4 méteres rést szakított...)

    "Ha a Tirpitz lőszerraktára nem robbant be, akkor mégis mitől repült a C torony 25 méter magasra? Megilyedt a bombától?"
    Itt nem azon volt a hangsúly, hogy berobbant-e - persze, hogy berobbant - , hanem azon, hogy a Hood légvédelmi ágyúinak lőszerraktárában történt robbanás láncreakciót indított el és darabokra tépte a hajót (a Yamato is hasonlóan végezte), míg a Tirpitz esetében a főtüzérség lőszeraktában robbanó, 5,4 tonnás (én tévedtem, nem 10 tonnás) bomba - 2,313 tonna Torpex töltettel - detonációja sem volt elég ahhoz, hogy a közvetlenül mellette lévő, "D" torony lőszerraktára berobbanjon - a robbanás erejére meg kellő bizonyíték, hogy az 1052 tonnás lövegtorony 25 méter magasra ugrott.
    Csupán ennyi a különbség a két páncélelrendezés hatékonyságában, a "másodlagos" károk megelőzésében...

    "Már többször is írtad azt az ostobaságot, hogy csak a németek használták a hagyomásnyos elrendezést. "
    Merthogy a második VH volt a téma és addigra már csak a németek tartottak ki a hagyományos elrendezés mellett - a flottának átadott, nagyobb hadihajók esetében. Amúgy, ha egy újabb építésű hadihajó találkozik egy 20-30 éves konstrukcióval, akkor a réginek már édes-mindegy, hogy milyen felépítésű a páncélzata, mert rajta már semmi sem segíthet(ett)...
    A szovjetek a - soha meg nem épített - csatahajóikon keverték a két rendszert a 30-50-es években: feltűnően megerősített citadellát kaptak a "hagyományos" páncélelrendezésű hajóterveik. Egyébként, a szovjet-orosz flotta nagyobb és befejezett egységeinek a sora még az első világháborúval véget ér...
  • DantesHUN
    #1132
    Óh, én szoktam. A kérdőívüket is folyton kitöltöm , csak abban nem vagyok biztos, hogy vajon érdekli-e őket? Ki tudja? No ,meg a lent említett esetben nem tudom bug-e, vagy direkt ilyen.
  • Carmang
    #1131
    Jelentsétek a supportnak szorgalmasan a jelenségeket. Csak akkor tudnak tenni ellene valamit, ha a tudomásukra jut.
    Nyilván ők is tudják már, de nem árt, ha "érzik a törődést" a játékosok részéről :)
  • DantesHUN
    #1130
    Nem tudom. Konkrétan többször is láttam, hogy teszem azt a hajómtól balra csinálta a füstöt a romboló, el tűnt, majd a hajómhoz képest jobbra lőtt ki láthatatlanul torpedókat. Tehát gyakorlatilag pár kilométeres körben megkerült. És a füst felhő messze nem terjed ki ennyire.
    De itt még elfogadom, ezt meg lehet magyarázni.

    No de, megkerülök egy szigetet, és hopp hirtelen ott van! A semmiből hirtelen előkerül. És nem mindent eltakaró óriási sziget volt, csak kisebb terepakadály. Itt is pár km-es táv.

    Vagy, szintén közelről, az ellen csatahajóját régóta látom, lövöm, egyszercsak előtűnik a romboló, közvetlenül mellette. Mégha a csatahajó takarásában haladt volna. De nem, csak úgy a semmiből.


    Ettől persze még lehet bug, lehet bármi. Nekem fogalmam sincs, hogy van ez.
  • Ninju
    #1129
    Nekem idáig inkább bugnak tűnt. Valamikor nem rajzolódik ki a füst.
  • DantesHUN
    #1128
    Van amikor füstfüggöny nélkül se látni őket. Közvetlen közelről. Nem tudom ez bug-e, vagy direkt ilyen.
  • Ninju
    #1127
    Mondok jobbat. A rombolók tudnak füstfüggönyt fejleszteni, hogy elrejtsék a csapattársakat. Igen ám viszont itt a füstfüggöny valamilyen csoda folytán a 30+ csomóval feléd közeledő DD-t is eltakarja. :)
  • DantesHUN
    #1126
    Na ez az. Ha például a USA csatahajóinak jobb torpedóvédelme volt m ez vajon megjelenik-e a játékban? Tartok tőle ,hogy nem, és az lesz mindegy milyen hajóba, a torpedó ugyanannyit fog sebezni.
  • DantesHUN
    #1125
    Fene tudja? Az is lehet csak bug...az is lehet...direkt ilyen. De pont a rombolók azok, amiket nem ártana látni. Szűk, manőverezésre nem jó helyen, a semmiből megjelenő torpedók...nyami.
  • davidbog
    #1124
    Szóval itt is műkdöik a WG féle láthatatlansági rendszer. Hát ez pont nem hiányzott volna.
  • davidbog
    #1123
    A torpedó találatnál nem csak az "all or nothing" hajóknál fontos az, hogy hol találja el, hanem a hagyományos páncélelrendezésnél is. Mivel a páncélelrendezés kevésbé számít a torpedótalálatoknál. A torpedó általában a páncélzat alatt csapódik be, olyan mélységben, ahol már az övpáncél alsó része se ér le. Nézd csak meg a Gneisenau 1940-ben kapott sérülését. Igaz, hogy a HMS Clyde-tól kapta, aminek 340 kg-os töltete volt, de az orr mind a két oldalfala átszakadt hiába volt ott egy kis páncélzat.

    A PoW torpedótalálatát nem érdemes összehasonlítani a Bismarckéval. Nagyon máshol találták el a két hajót. A PoW esetében a csavartengely kivezetésénél. De nem magától a torpedó robbanásától keletkeztek akkora vízbetörések. Hanem mert leállították majd újraindították a turbinát. Azt hitték csak a robbanás okozta a csavartengely vibrációját. Az újraindított tengely kitért a központi helyzetéből, és szétzúzta a tengelyalagútat és annak a válaszfalait. Ezeknél a sérüléseknél akadálytalanul ömlött be a víz. Ha nem indítják újra, csak egy olyan sérülés lett volna mint a Vittorio Veneto-é.
    A Bismackot a kormánylapátok felett találta el a torpedó, sokkal hátrébb. Ha 10 méterrel hátrébb megy az a torpedó, lehet hogy el se találja a hajót... Persze hogy nem keletkeztek nagy vízbetörések.

    A belső rekeszlésre se igaz. Például az amerikai BB-k torpedóvédelme és rekeszelése volt olyan jó ha nem jobb mint a németeké. Meg az oroszoké is ami nem meglepő, révén hogy egész tervdokumentációkat kaptak a németektől nyersanyagért cserébe.

    Ha a Tirpitz lőszerraktára nem robbant be, akkor mégis mitől repült a C torony 25 méter magasra? Megilyedt a bombától? :D Feltételezik, hogy nem csak a kivetőtöltet (általában csak ez szokott berobbanni) de a lövedékek robbanóanyaga is berobbant. A Yamatot nem feltétlenül érdemes felhozni példának. Ugyanis a legénység nagyon nem állt a helyzet magaslatán, mivel jó részük részeg volt. Ezek után kérdéses hogy ha egyáltalán működött kárelhárítás a hajón az mennyire volt hatékony.

    Már többször is írtad azt az ostobaságot, hogy csak a németek használták a hagyomásnyos elrendezést. Ezt hanyagolni kéne, mert nem igaz. Úgyis nagy kavarodás van ezen a téren, legalább ne növeljük. Az amerikai BB-ket leszámítva az összes 1. vh-s BB hagyományos elrendezést használt, nem csak a németeké. Európában csak a Nelson utáni hajók készültek "all or nothing" elrendezéssel. Az oroszok pedig a csatahajó terveiknél a hagyományos elrendezésnél maradtak még a 2. vh utániaknál is.
    Utoljára szerkesztette: davidbog, 2015.01.14. 19:14:33
  • DantesHUN
    #1122
    A rombolókhoz. Hát igen. Direkt figyeltem előbbi csata. Amagi, és 3-4 km távolságból egy romboló. (nem tudom mennyi a másodlagos ágyút ható távolsága, de 4,4 km-nél még nem lőttek!!!) 115 lövésből talált vagy 13, és alig alig sebeztek. Ha csak kétszer ennyit találtak volna a másodlagos ágyúk ( ekkor már 3 km -en belül!!) már nem lenne olyan OP a romboló.
  • DantesHUN
    #1121
    Ez így van, és elvileg úgy is volt, hogy lesz egy szám, minden hajónál más, hogy mennyi víz betörés után süllyed el, és persze hatással lesz a mozgására. Ígérték, de nem tudom, vagy még nincs ez kész, vagy ki vették? Nem tudom.
  • messerharcos
    #1120
    Szerintem arra legalább szükség van hogy számolja mennyi víz tört be és hol, ez hasson a mozgásra is. Nehogy már leheletnyi hp-val egy csomó torpedó után még mindíg max sebességgel rohangáljon egy hajó...És ettől még mindíg nem lesz szim.
  • DantesHUN
    #1119
    Oké, szerintem azért akkor is így úgy kéne működnie, hogy attól függően sebezzen, hogy milyen hajót és hol talál el. Lehetne egy tól ig érték, ahogy írtad: nem mindegy, hogy gyengén páncélozott részt talál-e el. Hát akkor lehetne így, függjön ettől.

    A másik ,hogy oké, a sebzés. De védekezni sem lehet ellenük. 3-4 km távolságból láthatatlanul lő telibe a romboló! Ezt azt jelenti, a torpedókat akkor lehet észlelni, amikor már úgy 5 másodperc múlva becsapódnak. De nem is ez a baj, a rombolót nem látni! Így nem számíthatok rá, hogy nagyjából melyik irányból várható a támadás. Ha látom merre van, nyilvánvalóan úgy fordulok. (nem kell ide tengeralattjáró, a rombolókat se lehet látni...nevetséges)

    De ha lehet is látni, kicsi, gyorsan mozgó célpont. Ez is oké, de fű tüzérséggel eltalálni hát...igen nehéz. A másodlagos tüzérség meg szart se ér.

    Ha a torpedók sebzése függne attól, mit és hol talál el, és azért nem lennének időnként láthatatlanok, és persze távol lehetne őket tartani a másodlagos tüzérséggel, teljesen rendben volna. De így?

    Az a érdekes, ezzel szemben, a légvédelmet jól megcsinálták. Eleve, lehet látni a támadó repülőket, elég messziről, van idő manőverezni.
    Aztán, egy erős légvédelmen, alig jutnak át. Mondjuk két erős légvédelmű amerikai cirkáló gyakorlatilag le darál vagy két hullám támadó gépet, anélkül hogy azok egy bombát vagy torpedót ledobnának . Egyszer, amerikai cirkálóval vagy 25-30 gépet lőtt le a légvédelmem...oké, azért is mert bénázott a támadó, de a lényeg, hogy a repülők ellen van ellenszer.

    No meg, a legmagasabb szintű hordozó gépei se sebeznek valami sokat. A hordozók torpedóbombázói egy-egy torpedóval 4-5 ezret( hát értem én, kisebbek mint a rombolók torpedói, kevesebb robbanóanyaggal) a bombák úgy ezret ha sebeznek.

    Nem értem, ha itt sikerült egy jó egyensúlyt megcsinálni, miért ilyen cseszték el a rombolókat? Nem igaz, bazi nagy csatahajó, és a másodlagos ágyúk..mintha légpuskával püttyögnék a rombolóra, annyit ér.


    Más dolog.
    Pályák és felderítés? Van egy pálya, tök faszán néz ki, elismerem. De gyötrelmes. Kicsi, és zsúfolt. Annyi jég hegy és szir-szar van benne, hogy a csatahajók és cirkálók nem tudnak lőni! mert mindig valami baszott nagy jég hegy van az útban. Ja, és még kikerülni őket is önmagában ,mutatvány. Na vajon melyik pályát rakják be állandóan? Na? Lehet találgatni.

    Radar elvileg lesz...amelyik hajón volt a valóságban..legalábbis ezt ígérték.

    Felderítő gép van, de erős a gyanún jelenleg nem derít fel semmit, csak repked. Épp fent a felderítő, és miért nem veszem észre, hogy több célpontot látok meg? Vagy lehet az kéne, hogy én mondhassam hova ,megy a felderítő gép, mert jelenleg valami ostoba AI keringeti erre-arra. Lehet ezért nem ér sokat.

    A rombolók viszont minnél nagyobb szintűek, annál durvábbak.

    Védőhálók nem lesznek, ha jól emlékszem egy nyilatkozatukra.

    Ha már a WoT: kábé jelenleg olyanok a rombolók, mintha a Wot-ban lenne egy könnyű harckocsi, ami rohadt gyors, igaz nincs sok páncélja, de iszonyat jól rejtőzik, és kettő max három lövéssel lő ki egy Maust, és persze percenként lő vagy tizet.
  • Kotomicuki
    #1118
    Itt megint fontos volna, hogy all-or-nothing hajót (a németekén kívül az összes ilyen) talál-e el az a bizonyos torpedó: a belső páncélozásra (a németeken kívül) nem fektettek nagy hangsúlyt, így, ha egy gyengébben páncélozott részt ért a találat, aminek nem volt akkora ellenállása a robbanással szemben, nagyobb kárt tudott abban tenni -> a Prince of Wales-t egy 190 Kg töltetű torpedó nyomorékká tette (a Bismack-on, ami nagyjából uo kapta be a torpedót, ha elfogadják az önkéntesek javaslatát a sérült kormánylapát lerobbantására, akkor tovább tudnak menni - igaz, nagy valószínűséggel, akkor is elsüllyeszti a túlerő...).
    Az angolszász és az őket másoló hajók szinte semmilyen ellenállást sem tudnak kifejteni a citadellán kívül, de azon belül sem - a Hood és a Yamato esetében is egy "kis" robbanás egész láncreakciót indított be, míg a Tirpitz esetében a C Lövegtorony lőszerraktárába csapódó, 10 tonnás bomba sem tudta berobbantani a mellette lévő lőszerraktárakat!

    A Musashi-t a torpedótalálatok miatt elöntött orra húzta le a mélybe -> ezután kapták parancsba az amcsi pilóták, hogy a csatahajóknak csak az orr, vagy a tat részét támadják. (Ha az orr rész víz alá merül, a hajót többé nem lehet kormányozni!)

    Tehát, ha egy eleve szerkezet-gyenge hajót (Hood, KG V osztály) az amúgy is páncélozatlan részén éri vmi erősebb behatás (a Jean Bart kapott 1-1 406 mm-est az orrába és a tatjába, meg lehet nézni, hogy az a 2(!!!) találat mit művelt vele - hát akkor egy torpedó...), az komoly károkat tud bennük okozni. Az orr- és tat-részeken a torpedóvédő rendszer amúgy is keskenyebb, mint középen (~3 méter az ~5 helyett), mert ott kevesebb az erre felhasználható hely.
    Azaz, a torpedók okozta sérülések mértékével nincs baj, az máshol keresendő.

    A játékban az lesz a nehéz, hogy semmilyen felderítési adatokkal nem rendelkeznek majd a csapatok, az amúgy is túl szűk pályákon és idejük sem volna a megelőző-, elkerülő manőverek végrehajtására - a wot egyik új pályája is hasonló: egy katlan két oldalán kezdenek a csapatok és egyből lőhetik egymást.
    (Ez olyasmi, mint tengeralattjárózni: 3 hétig "semmi", de abban a fél napban, amikor akció van - de a kezdet mindig a hosszabb manőverezésé - , akkor, mint a veszett dühöngők módjára kell(ene, de már hiába) cselekedni.)
    Itt fontos volna az alakzatba állás, a felderítés megszervezése, stb., de erre pont a szórakozásra vágyók akarnak majd (a wg-al együtt) a legkevésbé is foglalkozni: nekik az kell, hogy minél előbb bele a sűrűjébe -> ez pedig már önmagában OP-á teszi a rombolókat, amiket pont a hosszabb felkészüléssel és manőverekkel lehetne "leszerelni".

    A felderítés milyensége, pl. a radarok(, radarfigyelők) és azok fejlesztései bekerülnek-e a játékba, mert ha igen, akkor a magasabb tier-ekben egyre kevésbé lennének OP-k a rombolók. Kb., mint a wot-ban: az alacsony tier-ekben a T18-as szinte mindent visz, míg följebb már kevésbé hatékonyak a gyengén, vagy sehogy sem páncélozott TD-k - van egy lövésük, amit sokkal távolabbról kell leadniuk, mit a T18-nak és itt időbe kerül, míg a torpedó célba ér...

    Esetleg védekezhetnének a torpedók ellen, a torpedóvédő hálók leengedésével is a korai (jellemzően WW I-s), nagyobb és lassú hajók az alacsonyabb tier-ekben...
  • DantesHUN
    #1117
    Hm. Értem. Mindenesetre az tény, hogy jelenleg a rombolók a leg OP-ab cuccok, mert gyors, nehéz észre venni, és rengeteg sebzésre képesek.

    Mondjuk szerintem úgy lenne értelmes a rendszer, ha attól függne, mennyit sebez egy torpedó, hogy hal találja el a hajót. Nem mindegy, hogy orr találat, vagy egyenesen bele a közepébe. Mert milyen már, éppen a hajó orrát elcsípi a torpedó, de mintha atomcsapás lenne, az egész hajó BANG.
  • Kotomicuki
    #1116
    Erre próbáltam rámutatni: a csatahajókat az egymás elleni pofozkodásra tervezték és annak azért ellenálltak - egy ideig.
    Egy-egy AP lövedék 25-45 Kg robbanószert tartalmaz és a legfőbb célja az, hogy bejusson a hajóba.
    A HE lövedékek már 60 Kg-nál is több töltettel rendelkez(het)tek, de nekik "csak" robbanniuk kell - meg túlélni az ágyúcsőből való kijövetelt és a becsapódás megpróbáltatásait.
    A torpedók 200-600 Kg közötti töltettel rendelkeztek és ezek a sokkal sebezhetőbb oldaláról támadták a csatahajókat - a lövedék lepattanhatott, befulladhatott az őt ért sokktól, amikor az ellene készített páncéllal találkozott, de a torpedókat nem lehetett páncélozással megállítani -> a lövedéket mellel levették, míg a torpedó elé egy energiaelnyelő falrendszert tudtak csak felhúzni, ami "önmegsemmisítő" módon, de megpróbálta elnyelni a jóval nagyobb robbanást lökéshullámát.

    Lehet, hogy féltucat sortűz sem tett annyi kárt a csatahajóban, mint egy torpedó robbanása.

    De ez még egy tesztelés alatt álló, félkész vmi, így még a finomítás stádiumában van. De ha a rombolók nem sok mindenre lesznek jók, akkor azokkal a kutya sem fog kísérletezni, így bevételt sem fognak jelenteni, hiába is feccöltek beléjük annyi munkaórát.
    Arcade játéknak elegek lettek volna a nagyobb hajók is, de az valódi hiányérzetet okozott volna, így a többi osztályt is kénytelenek belevenni, azoknak helyet találni, de ekkor már egyre kevésbé lehet majd arcade játékként kezelni - mindkét oldalról - , hiszen meg fog jelenni benne a stratégia is -. na, ezt a wot-ban sikerült nekik pazar-mód elszúrniuk...

    ...

    A rombolók lesznek a gyors, de páncél nélküli TD-k, kissé túl-méretes löveggel!
  • DantesHUN
    #1115
    A HP alapú sebzéssel nincs bajom, ha normális balance-ot alakítanak ki, hogy mi, mibe mennyit sebez. Ez egy arcade játák, itt elmegy.
  • Caliph
    #1114
    a probléma ismét a hp alapú sebzésmodellben leledzik. való életben egyetlen sorozat megpörköli a rombolót ahogy a egy tigris is egy lövéssel leszedne egy light tankot,de a hp miatt itt lekap 500 életpontot és vidáman megy tovább mint ha mi se történt volna.
  • DantesHUN
    #1113
    Az a baj a rombolókkal, hogy hát igen. A másodlagos tüzérség. Van, és működik is, de valamiért...nem igazán alkalmas arra, hogy távol tartsa a rombolókat. Nem lövi szét őket, semmi. Lőni lő, de sokat nem ér. Nem világos ez se, hogy miért.
    Míg a gyors kis romboló, füst fátyolban oda úszik, és torpedókat lő.
    Meg aztán, hát ez a sebzés. Oké, a vízbetörés. Oké. Kimanőverezem a torpedókat, egy talál el, az is a hajó orrát, és 20. ezer. Egy torpedó ekkorát üt, pedig csak az hajó orrát találta el? Ha a Yamato telibe lő, egy teljes sortűzzel, az nem sebez ekkorát. Ne hogymár egy torpedó nagyobb pusztítást végezzen, mint egy csatahajó teljes sortüze.

    Én az elején attól tartottam, hogy a repülőgép hordozókat nem tudják majd ki egyensúlyozni. De ez az egy dolog, ami szerintem sikerült.
    De ha a hordozókat nem cseszték el, akkor elcseszték a rombolókat, és brutálisra sikerültek.
  • davidbog
    #1112
    Nem kellett 50 mm elég volt az 25-28 mm is. Jobb esetben ennyi még egy cirkálónak is volt. Sok esetben azért ment át a hajón a lövedék mert a késleltetett volt a gyújtás. Ez alatt a késleltetési idő alatt megtett akkora útat a lövedék hogy keresztül is ment a hajón és csak azon túl robbant.
  • Kotomicuki
    #1111
    Upsz, a barbettákat kihagytam, mint az 50 mm-nél jobban páncélozott részt - ezért biztos, hogy fal elé állítanak...
  • Kotomicuki
    #1110
    Az AP gránátok gyújtójának élesedéséhez ~50 mm-es páncéllemez ellenállása szükségeltetett, anno. Ezen vastagságot az all-or-nothing hajóknál csak a citadella, a meghajtás-kormányzás, a lövegtornyok és a híd védelme érte el - egy-két amcsi hajót kivéve, de ott sem vitték a védelmet túlzásba. Elméletileg a német hajókon bárhol élesedhetne, de a komolyabb belső védelmük miatt nem tud bennük akkora károkat tenni, mint pl. egy japán, vagy angol hajóban. Ha nem élesedik, akkor nagy valószínűséggel nem is robban fel, hanem, ha tud, tovább halad - pl. kijön a másik oldalon. A hajók oldal és fedélzeti páncélja gyakran akkora megállító erővel bírt, hogy a lövedékek szétszakadtak és a gyújtók is működésképtelenné váltak, nem robbantak fel.
    A HE gránátok iszonyatos pusztítást végeznek a páncélozatlan részeken: all-or-nothing esetén ez az orr, a tat és a fedélzetek, míg a németek hagyományos páncélelrendezésénél csak részben lehet ezeket idesorolni - ők mindenhova tettek egy kis páncélt, így egy robbanás nem tudott végigsöpörni a hajó belsejében.

    A vízben felrobbant lövedékek, bombák lökéshullámai gyakran nagyobb károkat tudtak okozni, mint a telitalálatok, mert elnyírták a szegecsfejeket, meglazították a hajó oldalsó védőburkát, amit a következő találat már sokkal könnyebben rombolt le, vagy hatolt át azon.

    A torpedók voltak a legveszélyesebb ellenfelei a nagy, páncélos hajóknak, mert ellenük a páncélozás hatástalan és csak a megfelelően felépített védőfalrendszer tudta meggátolni - az első robbanásnál - , hogy a hajó fontosabb részei ne sérüljenek meg javíthatatlanul -> egy-egy ilyen robbanás gyakran sokkolta a meghajtás és az elektromos rendszer részeit, még ha azok üzemképesek is maradtak. De minden torpedótalálat jelentős vízbetöréseket tudott okozni, ami rontotta a hajó harckészségét - ha meg még egy találatot kapott a már szétrombolt védőfalrendszer, amely tele volt vízzel, ami felveszi és továbbítja a robbanás energiáját a hajó belsejébe...

    A rombolók csak éjszaka és nagyon rossz látási viszonyok mellett tudták csak megközelíteni a nagyobb hajókat, torpedótámadás kezdeményezése céljából - a radar feltalálásáig, utána esélyük nem volt egy még harcképes egység közelébe kerülni: annak másodlagos tüzérsége ugyanis pont ellenük került föl a hajóra és jóval nagyobb tűzerőt képviselt, mint aminek a romboló/könnyűcirkáló ellent tudott volna állni és a torpedók hatósugarán kívülre is lehetett velük célzott lövéseket leadni. (Minél messzebbről indították az akkori torpedókat, azok annál lassabbak voltak/annál több időt töltöttek a vízben utazva ,azaz: annál több ideje volt a megtámadott egységnek elkerülő manővereket végrehajtani.)

    DE, a wot-ból kiindulva itt ilyen nem lesz!
    Lesz helyette egy script, ami figyelembe veszi, hogy előfizető vagy-e - ez már önmagában sorsokat dönt el - , azután a mi lőtt mivel mit és ilyenkor minek mennyi az esélye, azaz találat lesz-e, egyáltalán: sebzés lesz-e a dologból -> egy újabb szerencsejáték lesz, most éppen hajós grafikai körítéssel!
  • DantesHUN
    #1109
    Értem. Csak hát így kicsit durván jó a Des Moines. No nem baj, ha ilyen marad, akkor ezzel nagy móka lesz menni.

    Logikus amit írtál, ebben lehet valami. Hát remélem, ez a páncélzat dolog megoldódik, és tényleg berakják, és nem marad így. Az zavar, hogy nem is látom, hogy fejlesztenék ebbe az irányba. Két troll prémium hajót raktak be, az Atlantát meg a Kitakami-t, (főleg az utóbbi...de undorító) Ettől még persze, nem tudhatom mit fejlesztenek.

    Hát remélem ,hogy a tech tree -n komolyan változtatnak. Az Amagi gyengébb mint az előtte lévő két csatahajó...vicces. Annak mindenképp valami külön ág kéne. Emlélszem, milyen volt a Wot, ez ügyben, és arra is milyen lassan javították ki. Mikor is került az IS4 tier X-be? vagy Mikor lett a T30-ból TD, és a T34-ből prém? Jó sokáig tartott. Nem türelmetlen vagyok ez ügyben, csak hát na, megint ugyanazokat a bénázásokat kell végig várni mint a WoT-nál? Unalmas. Tanulhatnának a hibáikból .

    Még egy dolog jutott eszembe. A Torpedók eszméleten OP-ok. Tier8 -ban 20 ezret sebez egy darab. És hatosával lövik őket a rombolók. Ha lesz páncélzat...nem tudom más lesz-e a helyzet? Mennyire fogják le modellezni a torpedók ellen készült védelmi rendszereket? Tudom, hogy a valóságban is durva lehetett egy sikeres torpedó támadás, de ennyire? Vízbetörés + irgalmatlan sebzés? Mondjuk erre sokat panaszkodnak a hivatalos fórumon is. Remélem átdolgozzák, vagy csökkentik a sebzésüket, vagy valami balance lesz. Nem is értem, miért kell egyetlen torpedónak ekkora sebzést adni? Nagyobb pusztítást végez, mint egy csatahajó főtüzérsége.

    Az a igazság, igen szkeptikus vagyok velük szemben na, és ha nem kalapálják ki a játékot, és így marad, ez nagy bukta lesz.
  • davidbog
    #1108
    Persze a 8"/55 RF Mark 16-osok automaták voltak. Ezeknél már kézzel nem is értek hozzá se a lövedékhez se a kivetőtöltethez. Emelővel mozgatják őket a felvonóhoz is. Youtube-on van róluk videó:
    Navy 6-inch/47 Rapid Fire Gun & Navy 8-inch/ 55 Rapid Fire Gun néven, de ami még ennél is jobb az ez: USS Salem Rapid Fire Guns Video nevű.

    Páncélzat még mindig nincs. A sebzésre elvileg kát a magyarázat van.
    - Figyelembe veszi azt hogy hol találta el a lövedék. Ha hátulról vagy szemből találta el akkor többet sebez, mert a hajó hossztengelye mentén nagyobb teret talál magának a lövedék, mint arra merőlegesen.
    - attól függetlenül hogy nincs páncél overpenetration már van, azaz ha a hajó vékony részeit találja el vagy a felépítményt olyan helyen akkor a lövedék átrepül a hajón kb sebzés nélkül (ilyenkor csak két számjegyűt sebez)

    A ship tree még kezdetleges. Azon sok javítás lesz még. Hiszen a WoT-ban is mik voltak a béta elején. Tier 8-ban a Panther, T23. Tier 9-ben IS-4, M26, Panther II.
    Az Amagi az csatacirkáló. Talán lesz külön csatacirkáló ág. Én tier 8-ba a Kii-t raknám, tier 9-be pedig a valamelyik Number 13 verziót. A Tosa lehetne másik ágon tier 8 vagy tier 8 premium.
  • DantesHUN
    #1107
    Ja, és a tech tree-t se értem, Nagato-ból jön az Amagi,(tier 9 hiányzik) és abból a Yamato? Nem inkább mondjuk Nagato-Tosa-Kii-Yamato szerintem értelmesebb lenne, de nem értek én a hajókhoz, csak szerintem az Amagi nem éppen való ide, külön ágba kellene, vagy más tier-be. A Tosa páncélozottabb és fegyverzete is komolyabb, ahogy az adatokat néztem. De aki jobban ért a hajókhoz kijavíthat, ha tévednék.

    Na de hát a WoT-ban is vannak olyan tech tree-k meg voltak is...mit össze nem bénáztak ott is.

    De igazából mindegy, mert a lényeg: továbbra se értem mi a páncélzattal. Vagy mi nincs. És ez a legfontosabb.
  • DantesHUN
    #1106
    Amúgy az is érdekes, amit korábban írtál, hogy nincs is páncélzat. Nem tudom eldönteni, igaz-e vagy mi van. Mert csatahajóban annyival másabb, hogy több a HP. Nem érzem azt, hogy nem tudnak a kisebb kaliberű ágyúkkal átlőni.

    Példa: az Atlanta a 127-es ágyúkkal szarrá lőtte az Amagi-t, persze az Amagi nyert, de...azokkal az ágyúkkal?

    De ha meg nincs páncél, miért van az, hogy az AP gránátok időnként semmit se sebeznek? Van hogy pár kilométerről se, máskor 20 kilométerről is maximumot. Vagy épp fordítva. Nekem ez annyira, rejtélyes, és kaotikus.

    Ezért szeretek hordozóval menni, az egyetlen hajótípus amit jelen állapotban élvezni is lehet. A Ranger igen kellemes hajó már.
  • DantesHUN
    #1105
    A Des moines nek valami automata , öntöltő rendszere volt, ekkora tűz gyorsadághoz? A játékban is ennyi, és nagyon OP. Folyamatos tűz alatt tud tartani. 8 as New Orleans al esélyem sincs ellene. De csatahajóval se. Az egyetlen előny a nagyobb lőtáv lehetne, de a cirkáló gyorsabb, nehéz eltalálni és szétkap. Talán ha a csatahajó jobban bìrná a lövéseket (páncél?) de ìgy? A japán ugyan ilyen de még torpedókat is lő. Gondolom valami sosem létezett papìr project lehet. Nagyon OP mindkettő. Grat negint a WG nek. Mindegy úgyis cirkálók ágát akarom kihúzni. Nekem is kell. Amúgy korábban a fórunon az Alaska osztályt mondták hogy majd egyszer, tier x be.
  • davidbog
    #1104
    A Des Moines-osztály a 8"/55 RF Mark 16-os lövegeket használta amelyeknek 10 lövés/perc volt a tűzgyorsasága. Az összes többi 8"-es löveg 3-5 lövés/perces tűzgyorsaságot tudott. A Des Moines-osztály volt a legnagyobb tűzerejű csöves nehéz cirkáló, csatahajókon kívül bármit szétkapott volna pillanatok alatt. Az ismerősöm aki mélyebben benn van a WoWs-ban mondta, hogy nehéz lesz balancolni. De én el nem tudom képzelni a többi nemzetnél mik lesznek azok a tier 10-es cirkálok, amelyek pariban lesznek a Des Moinessel.

    De mik azok a Senjo cirkálók?
  • Carmang
    #1103
    Olyan, mint a Pirates of the Burning Sea-ban (ha ismered). Van ugye a hajó két oldala, az orra, és a tatja. Szépen leágyúzod a páncél értéket -vagyis inkább palánkozás erősségnek mondanám- legalább az egyik oldalon, és akkor süllyedni kezd a hajó.
    Minden hajónak megvan az egyedi palánk erőssége, és a jellege, és az ágyúk erőssége is le van modellezve.
    Tehát pl a legnagyobb, 1st Rate hajók (HMS Victory) palánkját csak egy másik nagy hajó 24-36 fontos ágyúival tudod felpuhítani, de ha ez sikerül, akkor már egy fregatt is rendeset tud bele ütni a sokkal kevesebb, 24 fontos, vagy még kisebb ágyúival.
    Míg egy Victory pikk-pakk szétszed egy fregattot, ha arról van szó, hogy csak haladnak egymás mellett, és ágyúznak. Viszont egy ügyes kapitány kezében a fregatt háromszor körbetáncolja a 1st Rate-et. A vitorlakezelést is profin megcsinálták. Az alfa verzióban jelenleg csak pvp van, de ahogy látom az 99% kész.