21901
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Tono34
    #912
    Mire megjelenik még legelő birkacsorda vagy hegyi kecskék is lesznek .... fps meg sehol :)

    Egyébként nagyon tetszik még így a jelenlegi formában is. Remélem a prém fiók ide is közös lesz.
  • patchaou
    #911
    Nincsenek fölösleges virágok :) A wotban a múltkor Ruinbergen még macskát is hallottam.... valamint nincsenek bokrok, aminek az álcaértékét folyamatosan számolni kellene. Nálam is jobban fut ez, bár az is igaz hogy még highon is elég semmilyenek a szigeteken lévő textúrák.
  • DasIsFuck
    #910
    Érdekes, felraktam a 64 bites windowst a gépre, hogy kipróbáljam ezt a cuccot.
    Hangot igaz nem sikerült varázsolnom és a wot-ban is az fps kalkulátorom 20 fölé már nem hajlandó menni, leginkább 15 a természetes élőhelye...de ez.
    Nem babráltam a beálításokkal és hagytam mindent ahogy volt és még úgy is elég jól futott, de jobban mint a full low-ra lehúzott wot...
    persze lehet azért mert még elég kevés dolog van benne, de mindenesetre elég jól néz ki és úgy néz ki nem olyan rosszul optimalizált mint a wot eddig.

    Játékmenet egész jó, tetszik de annyira nem ragadott most magával.

    Most hétvégén még játszogatok vele, de vaószinű ezzel majd akkor fogok tudni játszani rendszeresen mikor lesz egy jobb gépem.
  • Maala
    #909
    Jah, az első 4 killes után alábecsültem őket, a 2. kinyírt. :D
  • DantesHUN
    #908
    Nem becsüld alá a bot-okat, az emberi játékosok tudnak sokkal rosszabbak lenni.
  • DantesHUN
    #907
    Javaslom a St. Louis. hajót. Kimondottan troll hajó. Annyi ágyú van rajta, és olyan gyors az újra töltés, hogy gyakorlatilag folyamatosan lehet vele lőni. Őrült előny. Lazán szét lehet vele szedni egy csatahajót ,ekkora tűzgyorsasággal.
  • Maala
    #906
    Első után megnyílt, nem sok esélyük volt a botoknak :(
  • DantesHUN
    #905
    Igen. Két csata max, és megnyílik a random.
  • Maala
    #904
    Lol, hát ez érdekes... Nem mondanám rossznak. A :xy: nevűek botok?
  • DantesHUN
    #903
    Hát sok bug van benne, az biztos, meg teljesítmény problémák. De amíg alfa addig nem gond.
  • Malarki
    #902
    Azt látták már, hogy ha az egérgörgővel tüzeltek akkor a kamera végigköveti a lövedék útját? :D nagyon kemény.
  • Maala
    #901
    Let's sail out! :D
  • Malarki
    #900
    Ahogy látom erről már pont van is egy topic, szóval nem csak nálam van ilyen probléma.
  • patchaou
    #899
    A kikötőben nálam is elég lassú, de játék közben nincs gond, jobban fut mint a wot :)
  • DantesHUN
    #898
    Nem, nálam ilyen gond nincs, de szerintem ezeket a bug-okat be lehetne írni a fórumra nekik. Azért is nyitottak egy külön szekciót, a hétvégi tesztelőknek, ha van hiba írjátok meg nekik.
  • Malarki
    #897
    A kikötő másnak ilyen rohadt módon laggol? A játék maga fut rendesen, de a portban úgy akadozik minden, hogy alig tudok navigálni a menükben.
  • Tono34
    #896
    Amcsi, Erie. Közben rájöttem, hogy nyomtam egy psup printscr. Coop módban volt.
  • DantesHUN
    #895
    Mivel sikerült 5 kill-t csinálni, és mit sikerült elsüllyeszteni?
  • BooMiller
    #894
    Portban is?:)))
  • Tono34
    #893
    Meglepő, hogy milyen sok fps-em van.
  • Tono34
    #892
    Az hamar meg volt.
  • BooMiller
    #891
    Van benne köszönet:)) Toptierrel elbújik előjön a csata végén és anyázik hogy szarrá lövik 6-an:DDD
  • DantesHUN
    #890
    Eleinte mindenki Co-Op-ban indul, és el kell érni a profilban kettes szinten, hogy random-ban mehess.
  • BooMiller
    #889
    Megvan már a barmoknak a tactikájuk.... elmennek vagy 5-en az egyik sarokba és onnan lődöznek.... nem baj hogy kikapunk de ők jól elvannak:DDDDDDD
  • BooMiller
    #888
    Lehet hogy graf driver pl... nem egyszer volt a gép elég pajszer az nem lehet
  • Tono34
    #887
    Passz, pláne most ki is léptem.. botok között is lenne afk?
  • DantesHUN
    #886
    Random, vagy Co-op?
  • DantesHUN
    #885
    Ilyet én még nem láttam, pedig egy pár hete benne vagyok. Bug? Lag?
  • Tono34
    #884
    5 kill, 6 sebzett. 1 v 4 -et majdnem sikerült lehozni, bár 1 afk volt a pálya szélén és már nem volt rá idő..
  • BooMiller
    #883
    De most néztem okosabbak mint az élőlények akik játszanak... a másik sikerült megalkotniuk az álcázott hajókat pár száz méterre tőled is simán eltűnnek és lő a semmi:DDD GJ wargaming... ugyan az a bullshit fos....
  • GabeE3e
    #882
    Igazad van OMG:)


  • BooMiller
    #881
    Mivel az első csatád egy koop csata volt bootok ellen:)
  • GabeE3e
    #880
    Első csatám 75 találat 4 kill , volt aki vissza sem lőtt illetve 1 szinttel nagyobb hajóval jött,

    Viszont ez az 1500xp nem tűnik olyan soknak, vagy itt ez jónak számít?

  • Tono34
    #879
    Bocs, a szokás hatalma :D

    3 hajó 1 csatában :) alakul.
  • BooMiller
    #878
    xvm van?:DDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • DantesHUN
    #877
    Tank?
  • Tono34
    #876
    2 csata, 1 kilőtt tank, sok sok sebzett, sok találat. Csak mindig elfelejtem néni, hogy mi sérült ...

    Eddig nagyon tetszik :)
  • DantesHUN
    #875
    Hát, némi Tippek-trükkök ( a mostani alfa verzióhoz)

    Nyílt vizen nem szabad megállni.

    Se sziget mögött. Több okból is. Ha közel megyünk a parthoz, a sekély vízben zátonyra fut a hajó. Le lehet róla jönni, de sokáig tart. Aztán a mozdulattan hajó könnyű célpont, leginkább a repülőknek( bár azok most a hétvégén nem lesznek) aztán bár kisebb hajók nem tudnak elég ívelten lőni, hogy belőjjenek egy sziget mögé, a nagyobbak igen.

    Ennek ellenére kell használni a szigeteket, fedezéknek is, megkerülni, stb. De mozgásban kell maradni. Szép ívekben érdemes kerülni. Aztán igyekezni a megfelelő helyzetben oldalsortüzet adni, ügye értelemszerű: szemből kevés ágyúból lőhetünk. (ahogy észre vettem, ez se világos mindenkinek)

    A pályákon úgy nagyon bevállt taktika nincs, még nincs. De én azt mondanám, az a jó, ha csapatban a térkép szélén, kerülővel szép nagy ívben érdemes támadni, és nem egyenes vonalban átvágni a térképen. Aztán a ív befejezése után, attól függ, igyekezni bekeríteni az ellenfeleket.

    Még a legnagyobb hajó is villámgyorsan felrobban, ha sokan lövik egyszerre. Szóval, erre kell igyekezni. Az 1 vs 1 vitézkedés, az esetek többségében nem hajt hasznot.
    Viszont nem állandóan, és nagy sebességgel. Helyzettől függően kell a sebességet növelni csökkenteni, teljes gőzzel előre rohanni: bukta.

    Manőverezésnél figyelni kell-ezt hangjelzéssel is jelzi a játék- hogy fel ne fussunk a szárazva, vagy zátonyra. Anagy merülésű hajók bizonyos helyeken nem tudnak átmenni! Mondjuk két nagyon közel álló sziget között, alacsony a vízszint, és a nagy merülésű hajók fel akadnak. A másik, a hajók lassan és nehézkesen fordulnak, bele kell ezt számolni, és nem érdemes már csak ezért sem nagyon kicentizni a szárazföldet.

    Természetesen csapatban érdemes mozogni. Szóval, szálljunk fel a lemmingvonatra. Egyedül, esélytelen.


    Fontos a lőtáv. Nagyából érdemes ezt betanulni. Rohadt kellemetlen, ha mi nem tudjuk lőni, mert túl távol van, de ő minket igen, mert nagyobb hajó, nagyobb lőtáv.

    Célzásnál a mozgó hajó elé kell célozni. Hogy mennyivel, ez a távolságtól és a sebességtől függ, úgy érdemes meg becsülni, ne teljes sor tüzet adjunk le, csak egy lövést, és ahhoz képest módosítsuk a célzást. Egy idő után persze nem kell próba lövés, rutinből menni fog, hogy mekkora távolságra, körülbelül mennyivel kell elé célozni.

    Lőszer kérdése. AP vagy HE? Ha nem tudjuk, hogy adott esetben mivel kéne lőni, akkor HE. Amúgy, a távolságtól, értelemszerűen az AP lőszertől, és a beesési szögtől függ, ugyanis az AP lőszer lepattanhat, és akkor kárba vész. Közelről, (hajótól függ, én úgy 2-3 km-ről szoktam AP-re váltani, de például nagy csatahajóval 15 km-ről is lövök AP-t, de ez most mindegy) és lehetőleg se túl nagy se túl kicsi szögből( mondjuk a 90 fok a legjobb) az ellenfél oldalába, a vízvonalhoz közel érdemes célozni. Na akkor lesz nagy tűzijáték. Egyéb esetben HE. A HE rombol modulokat, és ki is gyújt.

    Torpedók: ezekkel nehezebb célozni. Rombolókkal, csináljunk füstöt, használjuk ki a sebességet, és durr bele torpedók.

    Torpedók kikerülése: Nem egyszerű kimanőverezni, de lehet, érdemes szembe fordulni velük. Ha oldalról kapnak el, óriási sebzés, és betör a víz. Kellemetlen. Ha repülő dobja le a torpedókat( ilyen a hétvégén nem lesz) érdemes figyelni merről támadnak a repülők, és még ledobás előtt kitérő manőverbe fogni. Nagyobb hajóknak amúgy van olyan erős légvédelme, hogy ha ketten együtt mennek, ledarálják a támadó repülőket.

    A cirkálók sebességét, és nagy tűzgyorsaságát érdemes kihasználni.

    A csatahajók lassan töltenek, lassú a toronyforgás, és túl nagy célpontok, és túl sérülékenyek. Végképp nem szabad velük előre rohanni és vitézkedni. Viszont egy sortűzzel óriási pusztításra képesek.
    A légvédelem és a másodlagos tüzérség automatikus, de a Ctrl gomb-al meg lehet adni, kire célozzanak elsődlegesen.

    Hát úgy hirtelen ezek jutottak eszembe.
  • Tono34
    #874
    Milyen taktikákat javasolsz? TS-en akár össze is lehetne gyűlni.
  • DantesHUN
    #873
    A játékosok nagyon ügyesek. Főleg, amikor megállnak a nyílt vízen! De az se rossz, aki úgy véli egy sziget mögött megállni, az jó, mert akkor fedezékben van.