21947
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Kotomicuki
    #1078
    Lehet, hogy a felszíni ütközetekben nem vettek mindig tevőlegesen részt a tengeralattjárók, de sokszor nagyon hasznos felderítési munkákat végeztek és néha azért csővégre kaptak ezt-azt a hadihajók közül is (a német tengeralattjáróknak utasításba volt adva, hogy csak a teherszállító hajókat támadják, a hadihajókat csak ha biztos a siker és nincs más lehetőség a konvoj közelébe kerülni -> ezért sem voltak ott az ütközetekben).
    Ill. azt még hozzá kell tenni, hogy tengeralattjárók fejlesztése, de legfőképpen a gyártása (43-ban már gyárthatták volna a XXI-eseket, de személyi okokból - ahogy az történik ma is - mégsem lett belőle semmi sem) nem tudott lépést tartani az ellenük harcba küldött technikával és annak mennyiségével sem -> a '39-ben még veszélyes II-esek és a '43-ra már rég elavult VII-esek teljesen más viszonyok között tevékenykedtek (a tengók veszteségei a háború utolsó harmadában voltak a legnagyobbak).

    Ha valóban beleteszik majd őket, akkor lesz vége a felelőtlen felhőtlen lövöldözésnek: már a hordozók miatt is borulhat a nemlétező játékegyensúly, nemhogy a sunyi tengók miatt.
    Ha valóban tartják magukat az arcade lövöldözős titulushoz, akkor nem veszik fel a kifejleszthetők közé a búvárhajókat! De ha szintet lépnek - ami a wot-ból kiindulva eleve reménytelen - , akkor szívesen látnám őket felderítő, aknarakó és torpedóvető szerepkörben!
  • DantesHUN
    #1077
    Nincsenek konvojok benne. Másrészt ez a vita lement már pár hónapja. Nem kell újra rágni a gittet ezzel a baromsággal. És még mindig nem derült ki, hogy mégis már mennyi órát ,hány csatát tettél bele a játékba, ha ennyire erősködsz, hogy márpedig kell bele tengeralattjáró, és nem cseszné szét (az amúgyis elég vacak) játékot? Ez még eddig nem derült ki.
  • Dagohun74
    #1076
    Nos majd meglátjuk mit hoznak ki belőle. Sajna ilyen időket élünk csupa remake és copy. Szinte semmi újdonság. Pedig ennél a játéknál tudtak volna kb. olyat alkotni mint anno a WoT-al. A másik számomra egyenlőre csalódás az Armored Warfare, copy az egész más tankokkal és grafikai motorral.
  • zsan666
    #1075
    Nem kell (szabad) mindig összevetni a valós élet dolgait egy játékkal! Ha már ezzel példálódzol, akkor jusson eszedbe az, hogy amikor kilövik a hajódat (és elsüllyed), a csata után még is mehetsz vele megint . Mi lenne, ha ilyenkor elvesztenéd? Nem fejlesztenél ki egy darab T2 hajót sem. :)
    Azok a hajók pedig, amik tengeralattjárókra vadásztak, nem egy csata kellős közepén tették azt, cikázva a sortüzek között ide-oda. Ahogy az általad említett felszínre emelkedett tengeralattjáró sem 5-10 ellenséges csatahajó mellett felbukkanva dolgozott.
    Egyszerűen nem való ebbe a játékba tengeralattjáró, legalább is a játék ilyen formájában. Átirni meg nem fogják. Az a harcászat teljesen más; nem fér bele 10-15 perces ütközetbe egy igazi vadászat, jóval nagyobb map kellene, stb, stb, nem fogom újra leírni az ellenérveket... Ha játszottál a Silent Hunter sorozattal, látnod kell a különbséget.
  • Plata
    #1074
    A német tengeralattjárók nagyon jók voltak szállító konvojok ellen.
    De tengeri csatákban nem nagyon vettek részt,utánpótlást szállító konvojokat meg civil konvojokat támadni más.
  • rico86
    #1073
    Szerinted a konvojokat hogy lőtték ki? gyakran a vizfelszinről a fedélzeti ágyukkal! Azért nem akarnak tengeralatjárókat talán mert más nézet kellene nekik hiszen a hajókkal eltérően ők az idejük nagy részét a víz alatt töltik.
    Másrészt ha lennének tengeralatjárók komolyabb csapatmunka kellene randomban ami valjuk be jórészt hiányzik a wotból.
    A tengeralatjáróknak is meg lenne a hátrányuk mert a levegő miatt időnként a felszínre kellene jönniük ahol jóval sebezhetőbbek.
  • Ninju
    #1072
    Melyik felszíni tengeri ütközetben szerepelt tengeralattjáró?
  • DantesHUN
    #1071
    A torpedók így is baromi OP-ok. Csak összehasonlítás végett, egy 8-as romboló, 20 ezer sebzést visz be egyetlen torpedóval. És hatot lő ki egyszerre. Majd megfordul, és fél percen belül a másik oldalról is ki lő ennyit. 6 x 20 ezer sebzés oldalanként, miközben nehéz észrevenni és célba venni a füstfüggöny miatt. A nagyobb szintű csatahajók nem képesek ennyi idő alatt, ekkora sebzésre egy sortűzzel, viszont ha minden torpedó talál, a Yamato is azonnal robban. Ez egy kicsit túlzás, nem mondom, kell a skill ahhoz, hogy valaki jó legyen rombolóval, de ez túlzás.
    Na most , ugyanez tengeralattjárókkal? Még rá lőni se lehetne, látni se lehetne, hát más se hiányzik.
  • DantesHUN
    #1070
    Mennyi órát töltöttél már a teszteléssel, hogy ennyire tudod?
    AI irányította repülő sincs benne, egyébként. Én irányítom.
    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2015.01.07. 12:48:09
  • lammaer
    #1069
    Az a baj, hogy a tengeralattjárók bevezetése még jobban támaszkodna az amúgy sem létező CSAPATMUNKÁRA (hiszen valóban, a rombolók feladat lenne az hogy megvédjék a csatahajókat a tengóktól). Ergó a tengeralattjárók bevezetése tovább rombolná a játékélményt.

    És abban is igazad van hogy a repcsik sem kellenének a játékba.... mindazonáltal ha már elkefélték hogy betették a repcsiket, nem lenne jó ha még tovább rombolnák a játékot a tengókkal.

    " ja mert a német tengeralattjárók voltak a legjobbak!"
    Áh, ez nem indok a miért nem-re. Láthatod a tankos játékból, hiába volt a való életben a Királytigris/Tigris/Panther trió hatékonyabb mint az orosz/amerikai ellenpárjaik, szépen ki tudták egyensúlyozni hogy az orosz tankok legalább olyan jók legyenek a játékban.
    Ami egyébként annyira nem baj, hiszen ha NAGYON szar lenne vmi akkor nyilván azokkal nem játszana senki.
  • Plata
    #1068
    Tönkretenné,majd a Wold of submarine nevű játékban játszhatsz vele.
  • rico86
    #1067
    Nem tenné tönkre a játékot mert a rombolók jó részének a feladata volta tengeralatjáró vadászat pl mélyvizi töltetekkel ugyanakkor a tengeralatjárók a történelem részei és ez nem hajó szimulátor lenne hanem tengeri csatákat rendeznek.
    Ilyen alapon ne legyen al irányította repülők mert az nem hajó.
  • DantesHUN
    #1066
    Volt már erről szó, és nem lesznek, és a tengeralattjáró nem hajó, és teljesen szétcsesznék az is ocsmány mód szarul kiegyensúlyozott játékmenetet.
  • Plata
    #1065
    Mi a francnak,légy már eszednél,tönkre tennék a játékot,ki sem próbálnám.
  • rico86
    #1064
    Van már valami hogy mikor lesz tesztelés?
    Azt nem értem a tengeralatjárókat miért nem teszik be?
    A tengeri csatáknak szeres részei voltak , ja mert a német tengeralattjárók voltak a legjobbak!
  • DantesHUN
    #1063
    És ráadásként ,még én is tudok olyanokat bénázni. Nem hiszem el, ennyire nem lehetek hülye, de mégis . Jó lehet azét mert már elment az egésztől a kedvem, és zavar egy rakás dolog benne. De akkor is.
  • DantesHUN
    #1062
    Hát, annyi különbség van, hogy a kommunikációban nem olyan trollok mint SerB. Az biztos.
  • ikarus44
    #1061
    Azért még van remény, mert (ahogyan azt nekem is mondta régebben Lammaer) ezt a játékot nem a SerB féle "fejlesztő" csapat csinálja.
  • DantesHUN
    #1060
    Lehet hogy így van, de nem bízok ebben. Inkább attól tartok, egyszerűen, nem tudják rendesen megcsinálni. Ki találtak valami rendszert, ami aztán szar, és hiába toldozgatják majd akkor se lesz jó.

    Nem várom el különben, messze nem, hogy teljes részletes páncél modellek legyenek, ez egy árkád hajós lövölde. Annyival megelégednék mint a Wot-nál, tudjuk mennyit üt át, mennyi a páncél, mennyi az efektív páncél forgatásnál, milyen szögnél pattan le, és 25% random.

    De igazad van, majd meglátjuk ha Open fázisba ér. Csak már készítettek két játékot, és azoknak a tapasztalatai alapján, eléggé negatívan látom a dolgot.
  • lammaer
    #1059
    Az alfa definició szerint azt jelenti hogy komplett funkciók/featurek még hiányoznak. Simán lehet hogy páncélzatból meg lőszerből még csak addig jutottak hogy berakták hogy AP meg HE... tehát valamit akarnak azzal kapcsolatban. Majd a bétánál kezdj el bugokról beszélni, alfánál még nincs értelme mivel nem feature complete a játék.

    Egyértelműen első körben a tartalomra mentek, nevezetesen hogy legyen viszonylag sok hajó meg nagyon jól nézzenek ki, mert ez kell a plebsznek. Véresszájú hadihajópáncélzatszakértőből nincs sok, ha azt le is akarják majd implementálni, tutira nincs a toplistájukon.

    A többit meg nagyon helyesen láttad (a playerek olyanok amilyenek, a close alfa meg egyértelmű oka a szerver ürességének).

    Tedd félre, várd meg az open bétát.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2015.01.03. 11:15:03
  • DantesHUN
    #1058
    Oké, az MM az a zárt alfa hibája.

    A játékosok észbéli képességei...ez egy MMO. el kell fogadni.

    A bugok...hm. A WoT mióta nem zárt alfa? És milyen sebességgel is szoktak a hibajavításon dolgozni?

    De az alapvető játékmechanikai probléma. hogy nem világos, mégis hogy működés az egész átütés-sebzés dolog...ennek szerintem semmi köze a zárt alfához. Egyszerűen a rendszer nem működik, és nem is fog. Ha pedig az alapvető dolgok nem működnek...

    Elvileg például közelre jó AP-vel lőni. Az átütés távolság függvénye is. Ha Így lenne, akkor hogy lehet, hogy időnként lőtávolság határáól is sikerül maximum sebzést lőni AP-val elvileg komolyan páncélozott hajóba? Most akkor mégse a távolságtól függ, vagy nincs páncél a hajón?Vagy random az egész? Mert máskor meg közelről se sikerül rendes sebzést bevinni. Olyankor mi van? Lepattant? Rossz volt a szög? Mégis van páncél a hajón, és nem ütötte át? Vagy átment a lövedék az egész hajón, és nem robbant? Vagy random? Szerintem a fejlesztők se tudják már.

    Attól tartok, ez nem is fog változni. Ez így marad. De hátha tévedek persze.
  • fantomvampire
    #1057
    Nem tudom mikor akarjak kiadni de ha nem mostanaban akkor van idejuk ezeket javitani es hozzaadni az adatokat. Jatszottam par alpha / beta jatekal es talalkoztam sok hibaval de ez ilyen. Ezert is csak tesztre adjak oda. Lehet mikor megkertek az embereket hogy teszteljek nekik nem az volt a szempont hogy milyen a pancelatutes hanem teljesen mast neztek .... bar lehet nincs igazam ...
  • lammaer
    #1056
    Igy jár aki ZÁRT! ALFA!!! állapotú játékra pazarolja az idejét :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2015.01.03. 02:03:14
  • DantesHUN
    #1055
    Most így majdnem egy hétig minden délután játszottam vele, hát ez így...bukta. Amennyire vártam ezt a játékot, és amennyire bíztam benne, hogy majd jó lesz, annál nagyobb a csalódás. Pedig sokáig akartam hinni benne, de ez csalódás. Ez így rémes.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mert, alig van játékos. Így az MM olyan brutálisan szar csatákba rak be...én meg untam a Wot-ban, amikor az első időszakokban össze rak lehetetlen csapatokat. Nálunk kevesebben és még a alacsonyabb szintűek is vannak?! 5 percig várok egy 1 vs csatára?
    Oké, erre még lehet mondani. alfa, majd kijavítják.

    De a játékos állományból is elég. Olyanok mint a Wot-ban. Pontosan, ugyan olyan frusztráló. Erről oké, nem tehetnek a fejlesztők, de sajnos szintén meguntam a WOt-ban, hogy amiatt idegesítsem magam, mert gyakorlatilag szobanövények játszanak. Meguntam a csapatjáték teljes hiányát. Elég volt a Wot, itt már ehhez nincs türelmem.

    Harmadszor. Alapvető játékmechanikai dolgok nem működnek. Vagy lehet én vagyok hülye, hogy ennyi idő alatt se jöttem rá. ott van például a lőszerhasználat. Elvileg az AP használata a távolság/páncél/szög kérdése lenne...de...gyakorlatilag szerintem teljesen random faszság, hogy mikor sebez nagyot, mikor nem. Amikor azt gondolom, na most ennek telibe és bumm...nem történik időnként semmi, máskor meg véletlen lövés után felrobbanó hajót látok. Egy rakás hajóval teszteltem a dolgot , de mégis...nem tudom. Valami anomália, vagy random faktor, vagy...a franc se érti hogy van ez pontosan. És legjobban ez a dolog zavar. Hát ez a játék alapja. Beszarás lenne a Wot ha nem tudnánk, hogy mennyi a lőszerek átütése, hol vannak a modulok egy tankban, milyen szögnél pattan le, mennyi a páncél érték, mennyi az effektív érték...ezek nélkül abszolút élvezhetetlen lenne, és itt semmi ilyen infó nincs. Csak egy oda bökött sebzés szám, meg vannak valami páncéladatok...de azokkal se stimmel valami.


    Aztán ilyen idegesítő apróságok. Több hordozó is van mind két oldalon, de nem jelzi melyik repülőit látom, ez azért szar, mert a magas szintű hordozó rohadt erős vadászait nem támadtam volna meg. Mégis mi alapján kéne felismernem, hogy ott alacsonyabb vagy magasabb szintű gépek repülnek? Tudom ez a nem a valóság, de a valóságban azért a pilóták nagyjából ha már látták csak rá jöttek milyen gépeket látnak. Én tippeljek? Ja, arról nem is szólva, időnként a torpedóvetők olyan rettentő furcsán dobják le a torpedókat...felfoghatatlan. A hivatalos fórumon is panaszkodtak rá, sokan meg okoskodtak jó ez így. Szerintem meg bugos időnként a gépek AI-ja, ennyi az egész.

    Érdekes az is eleinte nem láttam eltűnő hajókat. Aki látott, azt gondoltam, az bug lehet. Más is mondta van ilyen, de ez csak bug lehet, véltem eddig. Most már nem tudom. Hogy nem látok pár km-ről egy hajót nyílt vizen, miközben közvetlen közelről rám lövi a torpedókat, és nem használt füst függönyt se? Eltakarta a levegő?

    De oké, az ilyen fura bug-okat mind meg lehet magyarázni. A hivatalos fórumon is sokan panaszkodtak sok mindenre. Csak hát a woT-ban is hogy kapkodnak a bug javítással mi? Na ezért bosszant. De még ezeket is elnézném. Viszont, hogy a legalapvetőbb dolog tehát a lőszerek, sebzés, páncélátütés egyszerűen egy...fekete lyuk szerű rejtélyes izé...ez már sok. És a fejlesztők is csak össze-vissza beszélnek a fórumon is.

    Nem akarom senki kedvét elvenni, de nekem elment tőle a kedvem. Ha, az utolsó két dolgot javítanák, a bugokat, és lenne egy normális sérülés-átütés-páncél rendszer, vagy legalább világosak lennének a szabályok...talán kap még egy esélyt.

    De attól tartok ez így marad, ilyen össze-vissza érthetetlen akármi.
  • DantesHUN
    #1054
    naná. Csak kevés a játékos, és...ilyeneket sorsol össze az MM.
  • ikarus44
    #1053
    "Igen érdekes a hordozó vs hagyományos hajó párbaj kimenetele. Egy gyors cirkálóval szemben aminek komoly légvédelme van, és könnyen manőverezhető, másképp alakult volna."

    Na jó, de azért voltak ott a valóságban a kísérőhajói a hordózóknak, és egy církálóra még a DD-k öszessége is veszélyes lenne, a torpedóik miatt elég csak a Leyte-i csatát megemlíteni (+Az Independence sokáig a szürke szellemmel hajózott azért annak pedig voltak kísérő hajói, a North Carolina-ról nem is beszélve)
  • DantesHUN
    #1052
    Jó a tipp. Érdekes volt amúgy. A modernizált Fuso egész korrekt légvédelemmel rendelkezik, azért. Kiküldtem a vadászgépeket felderíteni, megtalálták, onnantól folyamatosan küldtem ellene a torpedókat. Igaz, közben lelőtte a légvédelme a vadászaim nagy részét, de és? Ennyit megért, hogy lássam mindig hol van. Az volt a legérdekesebb, mikor lőtávolba ért, leadott egy sortüzet, amitől az Independence kigyulladt, a második sortűz elvitte a teljes irányítást, hajtóművet, kormánylapátot és irányítás nélkül sodródtam az Independence-el, de Fuso is megállt. Nem tudom miért, úgy gondolta álló helyzetből biztosabban céloz, vagy korábbi támadásban tönkre tettem én is a Fuso hajtóműveit? Mert a korábbi torpedó támadások alatt is alaposan megsérült, gyulladt is ki valami rajta, víz is betört. Mindenesetre állt egy helyben...és két komplett torpedótámadás telibe. Többszörös vízbetörés, robbanás. Süllyedt.

    Igen érdekes a hordozó vs hagyományos hajó párbaj kimenetele. Egy gyors cirkálóval szemben aminek komoly légvédelme van, és könnyen manőverezhető, másképp alakult volna.
  • Kotomicuki
    #1051
    Hát, egy első világháborús csatahajó vs. 18 torpedóvető repülőgép párharcából a repülőknek illene kikerülni győztesen. A kérdés, mennyire volt fejlesztett (radar, légvédelem) - a hajón, a valóságban jól képzett legénység volt, de ezzel együtt sem ért fel egy hasonló korú, de ténylegese modernizáláson átesett amcsi társával.
    A Fuso-t amcsi torpedónaszádok torpedótalálatai (1 bizonyosan, de a 2 sem valószínűtlen) nyomán keletkezett robbanás(ok) miatt süllyedt el ('44 október), de kettétörve a két része sokáig úszott még a vízen -> érzékeny volt a hajó a torpedókra (vagy pont egy WS-ján találták el), de kiváló túlélőképességgel rendelkezett.
    Itt azon múlik minden, hogy mennyire jó az a 18 torpedóvető gép: egy rendesen kiképzett, tapasztalt alakulat biztosan be tud vinni 2-3 találatot - egy kíséret nélküli, magányos hajónak - , aminek nagy valószínűséggel a csatahajó végét kellene jelentenie.
    Az Independence sokkal gyorsabb a japánnál, tehát, ha az a találatok miatt csak lelassul is, a döntetlenre mindenképp esélye van a hordozónak.

    Ha a wot-ból indulok ki, akkor bármi megtörténhet, sőt, annak az ellenkezője is! A szovjeteknek-oroszoknak nem voltak hordozóik, csak az ellenségeiknek, így meglehet, hogy ez egy alulértékelt osztály lesz (meg "tanultak" az arty-kból), így a hős lövöldözők jobb színben tűnhetnek föl.
    Ennek ellenére, bármennyire is szeretem a "csöveseket", a CVL-22-re tennék.
  • DantesHUN
    #1050
    Tippeljetek. 1 vs 1-ben, Fuso és az Independence párharcából melyiknek kéne kikerülnie győztesen? Akár játékban, akár valóságban. Ez volt az utolsó csatám tavaly, igen érdekes lett.
    (adatok. Fuso 35600 tonnás, 6x 2 356 mm-es ágyú, és van valamekkora légvédelme is, fejlesztett modernizált Fuso volt; Az Independence 14000 tonnás, a játékban 2 osztag vadász, és három osztag torpedóbombázó került bevetésre, tehát az 12 darab vadász, és 18 torpedóbombázó)





    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2015.01.01. 10:27:14
  • DantesHUN
    #1049
    Jelenleg nem lehet. http://blog.worldofwarships.eu/
    Ezt olvasd, itt írják ha épp lehet jelentkezni
  • fantomvampire
    #1048
    Üdv!

    Van lehetoseg csatlakozni teszt jatekra mostansag ? Es ha igen hol kell jelentkezni ?
  • DantesHUN
    #1047
    Jól van az itt is. Ugyanezen a néven vagyok fent. T7-es szinten jelenleg
  • Toweliee
    #1046
    Január 6. vagy 7.
  • Ninju
    #1045
    Kéne valami topic, ahol összeírhatjuk a nickneveket.
  • DantesHUN
    #1044
    Hétfőn patch. Elvileg most már betudnak majd lépni, akiknek eddig nem lehetett, és kaptak meghívót. De majd meglátjuk igaz-e.

    A patch-ben sok minden lesz
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Legénység, prémium fiók, prémium hajók. a USS Atlanta, ami már is tetszik, és a Kitakami , amit utálok, buzi torpedó spammelő hajó, de biztos sokan tetszik majd. Modernizácó, ezekkel lehet módosítani a hajó tulajdonságait, ilyesmi.


    Ami lényeges, lesz platoon lehetőség. Hát aki majd ezentúl unja az egyedüli hajózást, és magyar...nos, lehet együtt menni ezentúl , szakaszban. ha a szerver működik és nem basznak el valamit megint.
  • DantesHUN
    #1043
    Én egyszer nem fel, itthon se voltam, meg a Wot-tok nem frissítettem két vagy három patch óta. De hogy mennyire nincs szerencsém: végre egy csata warship-nen, rá is érek, épp jól alakul, nyerhetünk is...és...bang...egy-két percre el ment a net.
  • lammaer
    #1042
    Mondjuk ahogy elnéztem a WoT játékosállományát, marhára nem érdekelte az embereket hogy karácsony van. Én is toltam rendesen :)
  • DantesHUN
    #1041
    Lehet, de akkor minek mondják direkt azt ,hogy azért karácsony délután/éjjel van teszt, hogy több ember legyen? Ennek nincs értelme. Jó, a Wot-nál is ez van, annyira logikátlan értelmetlen dolgokat nyilatkoznak és tesznek. Keleti munkatempó.
  • lammaer
    #1040
    Ruszkiknál is most van karácsony? Vmelyik classic ünnep az tudom hogy napokkal később van mint nálunk, normáliséknál :)

    Mondjuk ahogy elnézem, ha NAGYON akarnák hogy az emberek tesztelgessenek, megnyitnák publikra mint a múltkor. Sztem egyszerűen nincs még értelme tesztelni...
  • DantesHUN
    #1039
    Újból megvillantották zsenialitásukat a WG-nél. A szerveren alig van ember így is, és akkor az a zseniális ötlet, csak délután élnek a szerverek. Karácsonykor. Aha, mert karácsony délután aztán ráérnek az emberek...nekem például mindegyik nap kimarad így. Nem tudom, lesz-e összesen 50 ember délutánonként...és teszik mindezt azért, hogy többen legyenek a szerveren. Most komolyan, szerintük, majd karácsony délután lesznek sokan? Logika...