38447
  • gstup
    #2910
    Igazat adok.Ezt nem gondolhatta komolyan.Forduló harc messerrel?Vicc,elsõ kanyart szûkebben veszi és még ki sem jöttél a kanyarbòl,már elkap az elsõ sorozattal!
  • SovereignXY
    #2909
    Üdv emberek!

    Kérdés/tanácsot várok :)

    Arcade battle és simán egér + billentyű irányítás. Van vmi trükk amiről tudnom kéne? Mert sokszor van, hogy jön az ellen 1-1 sorozat és megdöglök, mert motor kigyúllad, szárny leszakad stb.
    Én ellenben örülök ha sikerül eltalálnom mert nem éppen egyenesen repül. Én sem tezsem persze ettől még fennáll a fentebb említett szituáció. Szóval... némi help jól jönne. :)

    Vagy csak én vagyok balfazs a játékhoz? :D
  • Dragunow
    #2908
    "A két egymotoros vadász, a Messzer és a Focke-Wulf is teljesen másra való, az előbbi fordulóharcra jó, a másik boom-and-zoom taktikára van kihegyezve."

    Sokat repültél Messer-el? Szerintem nem, mert sok mindenre jó de forduló harcra egyáltalán nem. Egy nyavajás IL-2 is lefordulja nem beszélve a vadászokról. Én a német ágat húzom és elég sokat repülök messer-el de meg sem fordul a fejemben, hogy fordulóharcba kezdjek akárki ellen. A F-4/trop, a G-6 és a K-4 használható de a többi felejtős. A f-4/trop gyors és még elmegy alacsonyabb tierben légiharcban de fordulózni azzal sem szabad ( esetleg attackerek ellen kivéve IL-2). A G-6 nak erős a fegyvere 3db 30mm leszed minden vadászt ha eltalálod de ha nem akkor rögtön el kell tűnni vele vagy felfelé vagy hazafelé. Fordulózni egyik messer-el sem szabad mert lassan fordul és gyorsan veszít sebességet forduló közben.
  • vajakos21
    #2907
    Azért vannak lelkes emberek. Arcadba az egyik srác 8 a másik 9 gépet vitt be. Közösen 1db ellent lőttek le.Tény nálunk volt 1 MIG15-MIG9 duó akik arattak.Később egy me163 is. De én azért meggondolnám hogy muszáj-e feláldozni az összes gépem egy esélytelen buliban..főleg ennyit.
  • yossarianHUN
    #2906
    Kedves Para1!
    Természetesen tisztában vagyok vele, hogy akár a WoT-ban, itt is drasztikusan megugranak a javítási költségek, míg csökken a fejlődés sebessége magasabb szinten, de szerintem tévesen úgy értelmezted a hozzászólásomat, hogy ezzel van bajom. Pedig nem. Evidens, hogy magasabb szinten nehezedik a játék, a hiba nem is itt van. Felteszem nem, vagy legalábbis nem régóta játszottál a WoT-tal, ezért nem érted mi a gondom. Ott a zárt béta kezdetén adott volt egy jól balanszolt, logikusan felépített játék (nekem még az akkori matchmaking is jobban tetszett mint a mostani +/- 2 Tieres, de ezt már csak suttogom, mert le lesz szedve a fejem). Az ember prémium számla nélkül is minden további nélkül eljutott 7-es 8-as szintre. Ha pénzszűkében volt, becsüccsent az ötös szintű farmtankjába, és 2-3 óra játékkal probléma nélkül összeharácsolt egy csinosabb összeget, amiből fenntarthatta a magas szintekben való játékot. Ezeknek az ötös tankoknak remek kreditszorzójuk volt, és a jó fegyverzetük a pénzkeresés mellett még funolásra is alkalmassá tette őket (KV, SU85, PZIV, stb.) Aztán ahogy nőtt a játékosállomány, jöttek a pofonok: a T5 farmtankok fájin fegyverzetének elvétele, kreditszorzójuk lecsavarása (hol hivatalosan, hol sunyiban), a nullát sebző lövések bevezetése, a goldba kerülő prémium lőszer kreditért megvásárolhatóvá tétele (ami persze költségeinél fogva ugyanúgy prémiumvásárlásra készteti az embert, csak így már senki nem mondhatja rájuk, hogy Pay for Win van), és a többi. És ma egy olyan játékkal van dolgunk, ahol az olyan player, mint jómagam, aki nem ül rendszeresen napi sok órát a játék előtt, T7 környékén megreked, és nem is az xp hiány, hanem a pénzhiány köti meg a kezét, amennyiben nem vesz masszív pénzekért (értsd: annyiért, amennyibe manapság egy újonnan megjelent Assassin's Creed, Crysis, CoD kerül) T8-as prémiumtankot, ÉS még mellé prémium számlát, úgy egy örökkévalóságig tart a legkisebb összeget is összekaparni, aminek már valami jelentősége van.
  • zsupeti
    #2905
    20 Mbps/3 Mbps netem van de lassan 3órája jön le a cucc.
    Max sebességgel töltök fel,lefelé jó ha negyedével jön le.
    Persze a torrentes letöltés meg nem működik.

  • Amaymon
    #2904
    Szerintem a hajók lennének elsőnek jó opció.

    WT repülős része, maga a játék nagyon pörgős, szerintem ez a tankos kényelmesebb (elbújok, gurulok, várok) játékosoknak nem jön be. Egy spotolós game után, ahol a reflex annyi, hogy kibújok lövök vissza irányba fordulok, utána gondolkodom mit csináljak stb. A repülőknél elég sok dologra kell egyszerre figyelni és menet közben tizedmp-ek alatt taktikát váltani. Viszont a hajók kielégítenék a jól átgondolt taktikák kedvelőit és nem konkurál semmivel.

    Hálás vagyok annak, aki a WoT topikba bedobta ez a game-t, mert a repülőgépek mindig jobban érdekeltek.
  • Belkar
    #2903
    Szerintem meg azért a tankokkal járnának jobban a fejlesztők mivel nagyon sok WoT-os játékos már ráunt a WG remekművére de egyszerűen nem tudnak váltani mivel nincs alternatíva.

    Láttam egy szavazást a WoT fórumon hogy mit gondolnak a War Thunder-ről és magasan az az opció vezetett hogy: "Biztos jó játék de még nem próbáltam ki mert annyira nem érdekelnek a repülők" szerintem a WoT-os játékosbázis legalább 70% így van ezzel.

    Viszont ha kijönne egy másik tankos játék az már igenis érdekelné őket főleg ha sokkal jobb lenne mint a WoT...

    És ugyanez lenne a baj a hajókkal is. Valószínűleg a WoT játékosok 40-50% szintén nem érdeklik a hajók míg a tankok mindenkit érdekelnek hiszen akkor nem játszanának a WoT-al.
  • vass17
    #2902
    Néhány erősebb bombázó pillanatok alatt eltünteti azt a 12 célpontot, legyenek azok hajók is:) Persze egyértelműen csapathiba, mert ha nálatok nem is maradtak bombázók, akkor is illene az ellenfelet leszedni, mielőtt elér a célponthoz. Engem az idegesít, amikor 1-1 célpont marad, ezeket mostanság mindig elvesztettük, jellemzően ilyenkor nem marad elég nagy bombám, hogy egyáltalán megkarcoljam carrier-t, vagy éppen ami maradt..
  • bgabor
    #2901
    Ez a HB térkép kérdés az egyik legfontosabb kérdés, amit rendezni kell, és szerintem ezt a fejlesztők is tudják. Az nem tartható hogy ugyanaz a pálya megy HB-ben két kéten keresztül. Gyorsan korrigálni fogják.
  • bgabor
    #2900
    Üzleti szempontból nem a tankok, hanem a hajók lennének a jobbak, mert tankos MMO már van, hajós még nincs. (fel ne hozza nekem valaki a felülnézetes 2D-s grafikás Navy Fieldet :D)

    A hajós témában még meg lehetne előzni a Wargaminget, a tankosban már nem.

    Én remélem, hogy a hajóssal kezdenek. De előtte csinálják meg rendesen a repülős részt, csomó funkció hiányzik még, és a tartalmat is bővíteni kell. Pl: japán ágon a gépek 1/3-a van még csak berakva a játékba.
  • Pettersson
    #2899
    jó lenne már másféle HB, mert amúgy se rajongok a keleti frontért, az ottani légi háborúért meg végképp nem. egy brit-német lenne a legjobb, Dover környékén. :)
  • vajakos21
    #2898
    Ha úgy lesz mint teszt szerveren japánból csak az használható ami fel tud szállni anyahajóról. Vitte 3 gépet, az egyik hidro meg 2 vadász és nem értettem miért nem tudok belépni. Aztán kiderült egyik se carrier kompatibilis..
  • Amaymon
    #2897
    Húzom is emiatt az angolt :) USSR most pihen.
  • vajakos21
    #2896
    HB-t is javaslom ha légiharcolni akarasz. Persze nem lesz annyi killed mint arcadba mégha vérprofi is vagy , 5000 egy kill.Alacsony tierrel is érdemes.Ott még nem láttam hogy földi cél pusztítással nyert volna valaki. A repülők előbb elfogynak.( a 10 free repairt mindig ott játszom le.abból minuszba nem jövök ki) Gyakorlás is és ha lelőnek olcsó. Ha szerencséd van sok az ai is.
    A Katit én meg nem venném prémnek. Inkább hellcat f. 6-rakéta 2-500- as bomba + 12.7-es 6db.
    Itt azért sokkal több lehetőség is van hogy megtaláld a Neked megfelelő játékmódot. Persze kinek mi tetszik.
    Ha unalmas bombázás akkor SB2 ruszki. HB ban elindítottam a cél felé (220km/h) majd elmentem netezni, fórumozni. Aztán vissza bomba ledob irányba állít hazafele és mentem netezni. Még fel tudtam egyszer szállni de vége lett a csatának.Ezért használok inkább attackert vagy JU87-t vagy S79est.
    Lesznek jó új pályák is hamarosan. Japán-angol HB pl.
    UI: Ez nem szól senkinek személyesen csak a magánvéleményem. Nem akarok senkivel összeveszni. Ne legyen ez mát WOT fórum :)
    (értelmes vitának híve vagyok )

  • Amaymon
    #2895
    Tipikus rossz helyzetfelmérés iskolapéldája :) Majdnem olyan mint a tankosban a lemmingezés.
  • Pettersson
    #2894
    Az nem tetszik benne, hogy egy kibszott nagy tandem lesz... Kinéznek egyet, arra rámegy kettő a másik csapatból, azokra újabbak a másik csapatból és elkezdődik egy eszeveszett üldözés... Annyira ez nem jön be. :)

    Amúgy most elkezdtem az amerikai ágat, hihetetlen mennyivel nagyobb a tűzerő az angolokhoz képest... :O
  • Belkar
    #2893
    Egyébként arról van már hír hogy hajókkal vagy tankokkal kezdenek? Jobban ürülnék ha hajók jönnének előbb de üzleti szempontból mindenképp a tankokkal járnának jobban...
  • bgabor
    #2892
    "Amit te nem látsz kis tieren, hogy repülőgépek ugyanúgy eltérnek egymástól harcstílusban és viselkedésben, mint a WoT tankjai, csak ez kis tierben, és arcadeban nem jön elő."

    Na, már hülyeségeket írok. Természetesen a különbségek csak kis tierben nem jönnek elő, de attól még arcadeban is markáns különbségek vannak a magasabb tierű gépek között.
  • bgabor
    #2891
    Meglehet, majd később kiserül, ha már ez is teljes verziós lesz. Mindamellett, ahogy írtam, én szerintem már most sokkal jobb állapotban van, mint a WoT jelenleg, és nincsenek benne olyan dolgok, (lásd arty), amibe kódolva van az imba játékmenet és a konfliktus a játékosok között.

    Amit te nem látsz kis tieren, hogy repülőgépek ugyanúgy eltérnek egymástól harcstílusban és viselkedésben, mint a WoT tankjai, csak ez kis tierben, és arcadeban nem jön elő.

    De mondjuk tegyük fel, hogy eljut az ember német ágon tier11-ig. Öt gép van berakva, egy Bf-109G, egy FW-190A5, egy Me-410B1/U2, egy Me-410B2/U4 és egy Ju-87G2 alacsonytámadó Stuka. Na itt már az a helyzet, hogy mind az öt géped különböző taktikát és repülési stílust igényel, még a két Me-410essel is teljesen eltérően kell repülni, mert bár ugyanaz az alapgép, de teljesen másra szolgál a fegyverzetük. (és a bombavető célú 410-esek megint csak mást csinálnak és máshogy kell játszani velük, mint a két testvérével). A két egymotoros vadász, a Messzer és a Focke-Wulf is teljesen másra való, az előbbi fordulóharcra jó, a másik boom-and-zoom taktikára van kihegyezve. A gépágyús alacsonytámadó Stuka szintél teljesen egyedi megközelítést igényel. És akkor nehézbombázót még bele se tettünk a paklinkba. Aztán későbbi szinten ott lesz a Komet rakéthajtású gép, ami írányításában és harci taktikájában(repülési profiljában) szinte minden más repülőgéptől különbözik.

    És még ott van a Historical Battle is, aminél valósághűbben repülnek a gépek, és amiben az ember az arcadeban szerzett tapasztalataival nem sokra megy, mert másképpen kell repülni a gépekkel.

    Szóval van ám itt változatosság, csak időt kell adni a játéknak.
    Persze, nagyon fun a kis tierű kergetőzés a kétfedelűekkel, de az még csak a felszín.
  • lammaer
    #2890
    Hát kinek a pap, kinek a paplan :)

    Annak örülök hogy úgy tűnik nem az én bénaságom hogy vhogy az F7-es nézet nekem sem volt hatékony, én is inkább külső nézetből zuhanóbombázok. Talán csak az a gond, hogy amíg várom hogy utántöltsek, az olyan céltábla feeling, azt meg nem élvezem :)

    "nem lett volna rossz egyszer egszer együtt repülni."

    Nopara, majd megyünk együtt hajókkal. Feltéve ha nem lesz olyan részletesen modellezve, hogy a Hoodnak nem lesznek lezárva a lőszerrekeszei ezért az első toronytalálat ammorackot okoz :)
  • lammaer
    #2889
    Bombázóknál triviális a sebzésmodell, mert azok nagy és lassú célpontok, ott még tán én is eltalálom a motort.

    De amikor egy vadászgépet lősz, ne mondd hogy te csak úgy ellövöd a propellerét vagy a hűtőjét ha úgy akarod - te is csak célzod a karikát ami az előretartást mutatja, aztán hogy valójában mit találsz el, az már szerencse kérdése.

    Lehet tudományosan élethűen lemodellezve, a végeredmény ugyanaz. Ami persze repülőknél lehet tök normális dolog, csak én játszanék, lehetőség szerint egyenlő esélyekkel :) Lehet sakkoznom kéne, ott nincs kocka :)
  • bgabor
    #2888
    Először is, csak a Ground Strike pályákon döntő tényező a bombázó, dominationon semmi szerepük nincsen. Ott van kb 20 földi cél, aminek elfogyásával nem ér véget a pálya. A Domination mód az pont hogy a vadászgépharcról szól, a reptérfoglalás csak azért van hogy ésszerű ideig tartson a pálya, és ne az legyen, hogy órákig tart a meccs, mert pistike az egyik csapatból elrepült a térkép legszélére, 5000 méter magasan, és senki se találja. Úgyhogy már most is van tisztán vadászgépharcról szóló játékmód, és elég gyakori a játékban.

    A másik dolog hogy a bombázás unalmas lenne. Hát hidd el, amikor kidobsz 30-35 földi célpontot úgy, hogy közben jól taktikázol az újratöltési idővel, változatgatod a magasságodat a zuhanóbombázás miatt(ami valahogy effektívebb, mint F7 nézetből bombázni), plusz elkerülgeted az ellenséges romboló repülőgépeket, netán tűzpárbajt vívsz a rádrepülő vadászokkal a védőgéppuskákkal, az már egyáltalán nem unalmas, hiszen sok tényezőre figyelsz egyszerre.

    Mondhatjuk, hogy a bombázósdi csak akkor unalmas, ha valaki szarul csinálja. De a vadászgéppel is lehet a saját bázisod felett körbe körbe repülgetni, az is unalmas ám. Mindent lehet rosszul csinálni.

    Sajnálom amúgy hogy nem tetszik a játék, nem lett volna rossz egyszer egszer együtt repülni.
  • lammaer
    #2887
    Igazából csak nagyon szkeptikus vagyok, valószínűleg azért mert mindenki a WT-ben minden jó, és most az a messiás, én meg látok benne olyan dolgokat amelyekben sztem ugyanúgy hunyó a játék. Ezt persze el lehet intézni azzal hogy béta - isten tudja egy bizonyos szintig igaz is lehet, de látok olyasmit ami fundamentális résznek tűnik.


    Amiben tagadhatatlanul jobb, az a technológiai megvalósítás (gépigény, kinézet), csak nálam ez azért nem nyom sokat a latban, mivel erőmű van itthon, tehát kb közömbös hogy egymagos vagy sokmagos a játék, a tankos is fullgrafikán fut igy "szar optimalizálatlan állapotban is".

    ---

    Sokszor írtam 4-5 fölé nem mentem, mivel nem motivál a játék hogy elérjek vmi nagyot - ugyanazt láttam I153-ban mint a Hurricane kettesben. Ugye tankosban is én vagyok a legnagyobb ellenzője annak hogy a csatákban szűkítsék a tier limitet, mert akkor a játékélményben nincs előrelépés. No itt pont ilyen érzésem van.

    Kétlem hogy a sugárhajtású repcsi nem fog ugyanúgy egy sorozattól darabokra robbanni mint a reserve gépek, csak éppen horrorabb javítási költséggel ... de mondd hogy nem így van, és nekifekszem :)

    ui: amúgy simán lehet hogy a repülőzés egyszerűen nem nekem való (túl nyitott, túl gyors, igazából nem nagyon lehet úgy sunnyogni-taktikázni-terepadottságokat kihasználni), és csak ezért savanyú a szőlő.
    Ha az megnyugtat a Wargaming repülős játékába még egyszer sem léptem be, id bejöttem mert nagy volt a reklám :)
  • bgabor
    #2886
    "El kell fogadni, hogy ebben a játékban a gépek máshogyan viselkednek mint az a valóságban volt. Ez egy játék."

    VS

    "Egyébként a megadott adatok még mindig sokkal reálisabbak, mint a World of Tanks tankjainak a játékban leírt paraméterei. (ugye ugye, IS-7es 150mm vastag frontpáncélját 300mm átütésű ágyúval se lehet átlőni)"

    Az tán nem játék....?


    Az első mondatom a "a kíírt adatoknak semmi közük a gépek tényleges teljesítményéhez" témához szólt. A második az általad emlegetett random crirical sebzésrendszerhez. Az első kérdésben hasinlít egymáshoz a WoT és a WT, a másodikban nagyon nem.


    Érdekes amúgy az elfogultság kérdése, én nálad vettem azt észre, hogy rendre leszólod valamiért ezt a játékot. Hogy miért hasonlítom a World of Tankshoz? Hát egyszerűen azért, mert ugyanaz a műfaj, annak a szellemi utóda ez a játék. Főleg ha megjelennek a földi és vízi egységek is, ugyanaz lesz mint a WG termékek, csak szebben, jobban, gyorsabban.

    Ezt a véleményedet a kritikus sebzéskről és a randomságról meg sohasem értettem. Te most hogyan tudod eldönteni ránézésre amikor lelősz egy gépet, hogy ez most random kritikal találat volt vagy éppen eltaláltad az üzemanyagtartáját és azért robbant darabokra?
    Mert ne mondja nekem senki hogy nincs damage model a játékban, ha a bal motorját lövöm a bombázónak, az kezd füstölni, ha a bal szárnyát, az szakad le, ha a hűtőt találom el, a motorja sül be, stb ugyanígy a vadászgépeknél is.
    Én itt rendes sebzésrendszert látok, semmi random critical rendszert, mint a WoTban. Semmi ilyen nincs, mint mondod, hogy eltalálod az ellenséges gépet, és a gép egy "dobókockával" dönti el hogy a cél szétrobban vagy sértetlenül repül tovább. Ismétlem, ez nem a WoT.


    Még annyit kérdeznék, nem támadólag, csak mert tudom hogy te is objektíven szoktál hozzáállni a kérdésekhez, hogy szerinted a te csekély játéktapasztalatoddal tényleg megalapozottan tudsz véleményt alkotni a játékról? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy még nem sokat láttál belőle a kétfedelűeken túl.




  • lammaer
    #2885
    Hát, nekem simán előjött már 8-as loss sorozat is, de csak úgy mint a másik játékban, egyszerűen itt sem írom tele emiatt a párnám, még akkor sem ha életem köre lett volna.

    Miért is ne lenne itt is defeat sorozat, amikor játékmechanikailag a meccsek szervezése pontosan ugyanúgy történik: véletlenszerűen összerakott 2*14 (vagy mennyi) ember, skill és géppark figyelembevétele nélkül.
  • lammaer
    #2884
    Linket, linket :)
  • lammaer
    #2883
    Nem vagy egyedül, a bombázózás nekem se nagyon jött be (pedig még a PBY pedorepülőt is megvettem). Borzalmasan uncsi.

    Viszont cserébe csatában döntő tényező, ezért kicsit ilyen felemás érzésem van, hogy utálom csinálni de az dönti el a meccseket :(, szóval én csak karácsonyfadísznek vagyok jó.

    Kár hogy nincs olyan játékmód ami simán csak repülő-vs-repülő harc, repülőtér foglalás nélkül. A tankok meg max plusz XPt jelentenének azoknak akik foglakloznak velük, de nem döntenék el a meccset.
  • lammaer
    #2882
    Mint írtam is, nem vitatom hogy a repülőknél ezt jobban meg lehet magyarázni, mindazonáltal játékélmény szempontjából PONTOSAN ugyanolyan frusztráló számomra.
    A tankos játékban én magam is nagy ellensége vagyok az ilyen mérvű randomságnak, de pont ezért rühellem itt is.

    Tudom az már nagyon árkád lenne (és biztos sokan le is torkollnak majd), de akkor már inkább legyen minden repcsinek egy HP csíkja, amit le kell darálni, vmi nagyon minimális kritikus eséllyel azt csókolom.

    ----

    Hosszú távon sajnos ez a repülőzés nekem nem fog bejönni (alig toltam pár napig, és már látom a motiváció hiányát :(, egy huzamban 2 óránál többet nem is nagyon toltam :) ), de nagyon kiváncsi leszek mi jön ki majd a hajós/tankos részből.
  • Amaymon
    #2881
    "Bombázóval bejön aki teheti és egymással versenyeznek h kiér oda előbb a célpontokhoz."

    Lehet később megbánom, de és kukáztam a bombázókat. 4 fighter és 1 attacker-ből áll a rajom. És persze az egyik bombázó vadász. Ha látom kezdő, választó képernyőn az ellenséges nehéz bombázókat bejönni rögtön azzal kezdek. Ritkán védik és egy nagy tűzerejű pl. attackerrel hullik mint a légy.
  • Belkar
    #2880
    Erről a randomságról csak annyit hogy a repülőknél ez teljesen indokolt hiszen 500 méterről egy gyorsan mozgó járművel kell eltalálni egy másik gyorsan mozgó járművet persze hogy csak a szerencsén múlik hogy hol találod el. (ennek ellenére azért az szépen látszik hogy a 7.7 mm-es angol géppuskákkal nem nagyon van olyan hogy 1 lövésből leszed valakit míg a 37 mm gépágyúkkal szinte majdnem minden felrobban 1-2 találattól)

    Ezzel szemben a WoT a randomság sokkal indokolatlanabb. Úgy értem hogy azok az ágyúk amivel lövöldözünk elvileg kilométerekig pontosan lőttek ennek ellenére 500 méterről már annak is lehet örülni hogyha eltalálsz egy álló célpontot.

    Ráadásul ha el is találsz valamit akkor se lehetsz biztos benne hogy mi történik. Itt jön be az RPG-kből jól ismert kockadobás azaz ha 1-est dobsz akkor eltűnik a levegőben a lövedéked és még életet sem veszít az ellenfél (jobb esetben leesik a lánca) ha mondjuk dobsz egy 2-est lepattan a lövésed hiába 90°-ban találja el a 30 mm-es páncélt akkor is.

    3-as esetén eltalálod de csak kritikus sebzést okoz életet nem veszít.

    Ha 4-est dob a gép akkor történik az amit mindenki elvárna egy páncéltörő lövedéktől: sebződik az ellenséges tank.

    5-ös esetén sebződik is meg kritikus találat is történik hogy mennyi és pontosan mi sebződik az teljesen véletlenszerű.

    Aztán ott van az amikor a dobókockán a 6-os kerül legfölülre: az ammo rack felrobbanása. Hiába hogy közelébe nem talált az ammo rack-nak a lövedék ha 6-ost dob a gép akkor az bizony felrobban.

    Persze minél közelebb megyünk annál kisebb a randomság és azért szerencsére legtöbbször 4-est dob a gép azaz az elvárt dolog történik de vannak azért bőven anomáliák a játékban. Na kicsit hosszú lett de ennyit a randomságról...
  • rudii
    #2879
    Eggyetertek. Mai HB csatam 4db Mig15 az orosz oldalan a nemet oldalon egy darab sugarhajtasu se. Es ugy elveszitettuk mint a csuhaj. :DD
  • Dragunow
    #2878
    Hogy a picsába kaphatunk ki úgy a Two towns mapon úgy, hogy 7vs12 volt a ground target arány az enemynek és még sokan voltunk a levegőben?
  • Para1
    #2877
    Jah és majdnem elfeljtettem. Itt is volt már rá nem egyszer példa h 2 mappon mentem 3órán keresztül és nekem nagyon úgy tűnt h megvan előre már a jól bevált fogatókönyv itt is. Bombázóval bejön aki teheti és egymással versenyeznek h kiér oda előbb a célpontokhoz. Szóval ez a wotos példa szerintem nem igazán állja meg a helyét. De majd szépen lassan mindenki rájön erre nélkülem is.:)
  • Para1
    #2876
    Tisztelt yossarianHUN! Sztm te még nem játszottál magasabb szintű több javítatási kölcségű gépekkel ezért vagy ennyire elfogult. Majd ha eljutsz egy bizonyos szintre ott már előjön ugyanaz a képlet mint a WOT-ban csak hát még legalább 100-szor kevesebben játszanak ezzel a játékkal. Később a "SIEMKA NOOBOK" betörnek erre a gamere is és jól tönkrebasszák mint ahogyan a wotot is sikerült nekik. Bár itt megvannak helyettük az idióta oroszok. Azok sem piskoták ám néha.........
  • yossarianHUN
    #2875
    Erről van szó, sokkal jobban el tudja kefélni az ember játékát WoT-ban a degenerált csapattársak bénázása, mint itt. Ott ha a csapat többi tagja leöleti magát valahol a pálya felénél, az embert pillanatokon belül ledarálja a túlerő, ha fene fenét eszik is. Felülkerekedni ilyen szitukban lehetetlen, megszökni belőlük pedig a legtöbb tank sebességénél fogva szintén esélytelen. WT-ben az ember minimális körültekintéssel bármilyen helyzethez tíz másodperc alatt alkalmazkodhat, még ha látványosan zöldség a csapat (amivel eddig nem sokszor találkoztam) akkor is egy mozdulattal kivonhatja magát a nem sok jót ígérő tömegjelenetekből, és elmehet a map szélére elcsatangolt bombázókat/csatagépeket vadászni, mazsolázhat kicsit a földi célpontokból (puhábbak közül még vadászgéppel is), esetleg rácsapásokkal/gerillaharccal zaklathatja az ellenséges darázsrajt. Egyszerűen sokkal nagyobb a személyes szabadság, (szinte) nincsenek előre megírt forgatókönyvek, mint a WoT-ban, ahol a legtöbb pályán általában 2-3 féle szkript szerint megy a hajtépés.
    Az, hogy hiányoznak a WoT-os lehúzások, sunyi machinálások (egyelőre), már csak hab a tortán.
  • yossarianHUN
    #2874
    Khm, pár napja te a WoT fórumon úgy emlékszem a WT lehúzásával védted a "tankos játékot":)
  • Amaymon
    #2873
    Ha már valóság, irl még több véletlen faktor van :) Mindenesetre értelmetlen összehasonlítani ilyen téren a két játékot.

    Talán mégis egyetlen más valamit. Valahogy a WoT-ban iszonyat frusztráló a random csapatjáték. Nem ritka a 10 vagy több loss zsinórban. Ebben valahogy soha nem jött még elő ilyen.
  • lammaer
    #2872
    Nemtom minek kell megint a tankos játékot előhozni (gondolom azt hiszed egy másik játék lehúzása erősíti az érveidet) :)

    Elég erősen elfogult vagy:

    "El kell fogadni, hogy ebben a játékban a gépek máshogyan viselkednek mint az a valóságban volt. Ez egy játék."

    VS

    "Egyébként a megadott adatok még mindig sokkal reálisabbak, mint a World of Tanks tankjainak a játékban leírt paraméterei. (ugye ugye, IS-7es 150mm vastag frontpáncélját 300mm átütésű ágyúval se lehet átlőni)"

    Az tán nem játék....?

    " a +/- 30% random baromság és egyebek."

    Na ha randomságról beszélünk, itt aztán nem +- 30% van, hanem +-100%.... van amikor 1 lövésre leesik a cél mert kap egy motorkritikust, máskor meg kitárazhatsz rá, és kapsz szépen a teljes szalvóért 40xpt (találatonként 5-t) :)

    Mindkettőt játékban utálom ezt amúgy :)
  • flashpointer
    #2871
    Ne írj már iyleneket, mert megrohannak a régi emlékek, a 250 penes lőszert lepattintó artik és társaik, aztán este sírva ébredek fel.