38447
  • santibi
    #2710
    én egyáltalán nem vagyok egy nagy tudású játékos. Ez most összejött valamilyen szinten, ezért gondoltam feltöltöm.
  • Glo
    #2709
    4db 30mm-es azért szakít :)
  • bgabor
    #2708
    Tyű, a csúcstechnológiás német gépeken részecskegyorsító ágyúk vannak. :D

    Nagyon látványos és igen motiváló a közepes tierben játszók számára.
  • bgabor
    #2707
    Amúgy srácok, meg kéne próbálnunk mostmár átszokni az EU szerverre, legalább csúcsidőben, amikor az EUn is vannak elegen. Így, hogy mind az RU-n játszunk, sose fog igazán beindulni az EU szerver.

    Az oroszokkal meg nem kéne együtt tolni, ha nem muszály. Most is volt egy köröm Two Townson, 34 földi killel Hero Bombert kaptam, majd miután nekem minden gépemet kilőtték, végig kellett néznem ahogy orosz "barátaim" a nulla teljesítményükkel elveszik a meccset. A végén volt egy csávó, aki az SB-2 bombázója három 500 kilós bombájával nem tudta eltalálni az ellenséges csatahajót úgy, hogy 50 méterre volt fölötte.
    50 méterről elhibázni egy csatahajót úgy, hogy a három bombádból egy se talál, hát... szóval szerintem ne játszunk együtt az oroszokkal ha nem muszály.

    Ostobák mint a fene, és még a világ közös nyelvét, az angolt sem értik.
  • vass17
    #2706
    Ehhez még csak annyit, nem értem miért nem lehet beállítani a dobási sorrendet. Miért kell 32 kicsit ledobjak azért, hogy a végén még ledobhassam a 4db 250-eset is. Mire kioldom az összes kicsit, sokszor már nincs lehetőségem a nagyokat is, legalábbis nem tudok túlságosan előkészülni rá...
  • vass17
    #2705
    2-3 db 50 kg-os elég akár egy medium tankhoz is, ezt már kitapasztaltam, gyors egymásutánban kell őket elengedni és megteszik a hatásukat. Talán a heavy tank az, amelyiket nem lehet ennyivel kiszedni. Nyilván a pillboxok és hajók ellen semmit sem ér, remélhetőleg senki sem próbál nekiesni, mert nincs is értelme :)
  • santibi
    #2704
  • Zero 7th
    #2703
    Azt ki. De nem sok értelme van olyan géppel foglalni a hangárhelyet, ami -ha csak a pályák harmadában is- teljesen használhatatlan.
  • Belkar
    #2702
    De a páncél autókat meg a könnyű tankokat kiszedi az 50 kg-os bomba ;)
  • bgabor
    #2701
    Én úgy vettem észre hogy a legtöbb ground strikeos pályán a konvojban, utakon haladó célpontok legalább páncélautókból, de többnyire medium vagy heavy tankokból állnak. A tankokban nem tudsz kárt tenni 50 kilós bombákkal. Nem lenne egy szavam se ha lennének teherautókonvojok, de a földi célpontok között a légvédelmi géppuskás teherautón (AAA) kívül nincsenek teherautók.
  • gstup
    #2700
    Igen,kezd unalmas lenni ez a "beidegződés" hogy csak az 500 vagy 1000 kilós bombával lehet tartolni.A többi szar,50 kilós,pfúúj az meg mi,hátvakaró? Bullshit.Simán jók AAA,artillery,light tankok és járművek ellen.Rengeteg pályán jó elszórni a 32 db 50 kilóst a 40 light célpontra.Persze,nem a battleshipre fogom elszórni,mert 16 fordulhatok,hogy egyáltalán leszedjem a festését.
  • zsoltesz90
    #2699
    Hát azoknak a sorsa már az én kezemben van
  • Belkar
    #2698
    Hát azért ha ledobsz 32 db 50 kg-os bombát egy teherautókból meg könnyű tankokból álló konvojra tudsz azért kárt okozni

    Én legalábbis mindig ezt csináltam azzal a géppel :D
  • bgabor
    #2697
    Nagyon szép eredmény, gratula!
    Ugye akik a 23mm-esek tüzébe kerülnek...
  • bgabor
    #2696
    Amikor a nagy célkeresztet ráviszed, és vörössé változik, akkor kell oldani statikus célpontnál, mozgónál pedig elé kell célozni. De ne a tier4-es He-111el meg a szánalmas 50 kilós bombáival gyakorold a bombázósdit, az a gép semmire se jó, az 50 kilós bombákkal pedig nem lehet kárt okozni.

    Kezdésnek próbáld a tier3-as szovjet SB-2őt, azon alapból van egy 500 kilós bomba, később, fejlesztés után pedig három is, azzal már tényleg tudsz kárt okozni.

    Sokan követik el azt a hibát, hogy a nyomi He-111H3 alapján vonnak le kövekeztetéseket a bombázós műfajról, pedig így nem is lehetne falsabb a kép.
  • Belkar
    #2695
    A nagy célkeresztet kell nézni de van amikor egy csapattárs előbb lebombázza és azért tűnhet úgy hogy nem talál.
  • stork13
    #2694
    Én a nagy célkereszttel cézom, sikeresen.
    Bár én 250 és 500 kg-osakkal operálok. A He-n még az 50-esek vannak?
  • Nazarov77
    #2693
    Nekem azt nem sikerült még kitapasztalnom hogy nagy bombázókkal mikor az F7es bombázás nézetben dobálnám a bombát He-111el, akkor mikor kell kidobni a bombát? Mikor a nagy célkereszt közepében lesz a cél, vagy az alatta lévő kis mozgó rombuszt. Mert én kiszórtam egy csomó bombát a célokra és egy se talált. Ráadásul nem mozgó célok voltak tehát nem mehettek arrébb.
  • Torzonborz
    #2692
    Tegnap nekem is sikerült lebombázni gépet , 2öt is...a gond az hogy saját társaim voltak azok . :(
    Szépem bombázgattam ezek meg lazán berepültek a hatósugarukba. :(
    Pedig nem is fent voltam hanem rácsapásokkal operáltam így még látni is lehetett hogy ott vagyok.
  • Nazarov77
    #2691
    Tegnap volt még egy jó akcióm, Sztálingrádon egyik ellenséges gép alacsonyan repült az egyik reptér fölött és foglalta, én meg a 2. szintű Japán vadásszal amin van 2 bomba, elsüvítettem fölötte, kb 20 méter volt a távolság köztem és közötte és ledobáltam a bombát rá :D
  • Nazarov77
    #2690
    Áh ez mekkora epic és fillinges leszállás volt! Stukámnak szétlőtték a motorját, teljesen leállt, viszont a reptér viszonylag közel volt. Kb 1500 méter magasan voltam, és szépen elvitorlázgattam a reptérig és gyönyörűen leszálltam, majd javítás után megfordultam és felszálltam :D
  • Magyar Betyár
    #2689
    Akit pofán nyalok ezzel legalább röhög egy jót ha meglátja.
  • Magyar Betyár
    #2688
    Eszembe jutott a Maszk című filmből a kutya amelyik felvette az álarcot a végén és gondoltam átviszem a játékba ne legyen már olyan unalmas kinézete a csajkámnak.
  • stork13
    #2687
    Az lehet, csak nem low tierben. :)
    Nálam az első ami használható az is olasz, az M.C. 202.
    Bf-110-et is vártam, de csalódás lett, bár az Il-2-től sem estem hanyatt.
  • rudii
    #2686
    Azert el lehet veluk ropkodni. :) Nagy tierbe amugy sincs komoly vadaszgepen raketa. Vannak ott jo vasak.
  • gstup
    #2685
    Mennyire s**r hogy csak a németeknek nincsen rakétával felszerelhető gépük...Eléggé le vannak húzva a német gépek a többihez képest.
  • flashpointer
    #2684
    Ha lassan teszi bele simán túlélhető, aztán még a hátsó lövésszel lehet operálni : )
  • zsoltesz90
    #2683
    Már nekiálltam a briteknek, csak az a baj, hogy keveset tudok játszani. Soká lesz meg a beaufighter.

    Amúgy, hogy tud egy nem hidroplán a vízre szállni? Nevezetesen egy Ju-87es? Kilőttem a motorját, gondoltam hagyom, úgyis belezuhan a vízbe. Erre egy forduló után azt látom, hogy úszik a vízen. Utána valaki rádobott egy bombát és felrobbant. :D
  • foxbat88fx
    #2682
    ha te ezzel az IL-2vel ezt csináltad akkor neked Beaufighter kellene :D a 6os... igaz az is lomhán fordul.... de ha valaki bemegy a célkeresztbe :D ajjajjajjajjj ajjj neki :)
  • Amaymon
    #2681
    IL-2M kedvenc gépem, ha már a magas oktán is ki van fejlesztve, lvl 10 alatti grindeléshez. Rakéta 8db ami beválik föld, levegő, hajó ellen, 4*100 kg bombát visz, gun-ja sem rossz. Viszont lassabb mint a beaufighter.
  • stork13
    #2680
    Én ámulva nézem amikor pölö a Pe bombázók vadászt üldöznek, sikerrel...
  • vajakos21
    #2679
    Elvileg igen de az il2 orosz...kérdés? Tu2-t alig tudtam lekövetni a a K-61 hiennel.Pedig a TU2 30sec a Hien 23 sec alatt fordul...papiron
  • zsoltesz90
    #2678
    Én ha criticalt lövök a bombázóba és pozíciót vesztek, ráadásul több társ is jön a dögszagra mint a keselyűk, akkor inkább újratöltök és keresem a következő célpontot. Van, hogy ilyenkor le szoktam lőni véletlenül a társat, mert mohón berepül közénk, aztán a két 23-as gépágyúnak sajnos már nem lehet parancsolni. :D

    Jobb repülő a beaufighter mint az IL-2??
  • Amaymon
    #2677
    IL-2-nek jó erős fegyverei vannak, földi célok ellen is. A lomhasága miatt csodálkoztam, de így érthető.

    Nekem most a kill lopókból van elegem. Tudom, hogy nem mind tudatosan csinálja, de idegölő, mikor lefárasztom nagy magasságban a bombázókat, oda jön egy gép és bumm, övé a babér.
  • zsoltesz90
    #2676
    Már hozzászoktam, hogy lassan emelkedik. A fordulása szerintem elmegy, vagyis ez van, ezt kell szeretni. :D
  • zsoltesz90
    #2675
    Igazából most sem csináltam semmit sem máshogy, mint szoktam. Ez a meccs speciel a port nevű pályán volt. A taktiká pofon egyszerű: felmegyek 1500 m környékére és rámegyek felülről vagy oldalról az érkezőkre. Sosem megyek támadni, a hajóink mögött szoktam tanyázni amíg sokan vannak aztán csak várom a bombázókat vagy ami éppen jön. IL-2 vel egyszer sem lőttek rám, úgy haltam meg, hogy a szembejövőt lelőve a roncsai telibekaptak.... 0% kockázatot szoktam vállalni, sose repülök a sűrűjébe, és mindig igyekszek magasságbeli előnyt gyűjteni.amúgy IL-2 vel standard 5-6 kill összejön. Csak igyekezni kell pontosan lőni, a gépáguúk pillanatok alatt szétkapják az ellent, meg a bombázókat is.
  • stork13
    #2674
    Ez az az IL-2 ami nem emelkedik, nem fordul és alig megy? :D
    Szép eredmény, grat.
  • Amaymon
    #2673
    Ezt meg hogy csináltad IL-2-vel?
  • zsoltesz90
    #2672
    Ez a 15 kill igazán jól esett. Nagy kedvencem lett az IL-2.:D
    [IMG][/IMG]
  • bgabor
    #2671
    Nem olyan nagy gond, tekinve hogy a bombázók elleni harc a célja az egész gépnek.