38447
  • Glo
    #2990
    Nem tudom, de érdekes. Küldd el a béta fórumra, ott vannak a Device okosok :)
  • Glo
    #2989
    Hö?
  • vajakos21
    #2988
    Glo megváltoztattad a nicked a játékban vagy akiröl azt hittem eddig Te vagy az nem is!? :-)
  • Zero 7th
    #2987
    Ez kezdetektől foga van, amióta áttettem a default W-S sebességszabályozást más gombokra. Nem rángatja a pilóta a kezét, azt néztem már.

    A thrust beállításnál kitöröltem mindent, beállítottam két billentyűt, meg bepipáltam, hogy incremental thrust. Szerintem nem rontottam el semmit...

    Annyi még hozzátartozik a teljes képhez, hogy ez egy Razer Nostromo, nem szimpla billentyűzet, de nem hinném, hogy ez probléma, mert minden más beállítás jól működik, még a lassítás is. Kizárólag gyorsításnál, de ott minden alkalommal.
  • Para1
    #2986
    Mi volt most ez a leállás mente közben vagy csak nálam volt?
  • Glo
    #2985
    Passz. Ez mióta jelentkezik? Nézd meg, hogy belső nézetben a pilóta hátra is rántja-e a kezét a gázkaron mikor leveszi 0-ra.
    Esetleg megérne egy posztot a hivatalos fórumban.
  • Zero 7th
    #2984
    Még, kérdés:
    Mit baszhattam el a beállításoknál, ha minden egyes alkalommal, amikor fölfelé módosítom a motorteljesítményt, a motor először leáll a francba, és csak aztán pörög fel a beállított százalékra? Lassítani tudok normálisan, de ha mondjuk 80%-ról tolom föl 100ra, akkor az úgy néz ki, hogy 80%-0%-100%... Persze nem írja ki, csak hallom a motor hangján, meg látom a sebességen.
    Így teljesen értelmét veszti a 100% fölötti tolóerő, mert amennyi sebességet nyernék a plusz erővel, annyit pont el is bukok azzal, hogy előtte leáll a motor...
  • Para1
    #2983
    Egy ilyet én is szívesen elfogadnék:):):);)
  • Zero 7th
    #2982
    Sőt, a kedvencem, hogy nem tudhatok a gépemről szinte semmit. A bombák számát írja, a többit meg találjam ki. Gondolok itt ilyenekre, hogy géppuskák, gépágyúk lőszere, üzemanyag... Ez utóbbit megkerestem a műszerfalon, de az az óra nem működik.
  • Zero 7th
    #2981
    Különálló erős célpontok ellen nyilván a legnagyobb bombát vidd, ami rád fér. A sok kisebbnek akkor van értelme, ha a célpontok gyengék, sok van belőlük, és nincsenek túlságosan egy kupacban.

    Erről jut eszembe, csak engem idegesít rettentően, hogy a Bf109-esek árkád módban egyesével dobálják az ötven kilós bombákat, HBben meg párosával? Nagyon nehéz megszokni, néha árkádban nyomok csak kettőt, és azt hiszem, elszórtam mindet, máskor meg HBben halok bele abba, hogy ráfordulok még egyszer az AAA-kra, hogy eldobjam a maradék két bombát, közben meg már nincs is rajtam egy se...
  • SovereignXY
    #2980
    Csatahajó meg anyahajó ellen miylen bombát ajánlotok? 5x250es vagy a 2x500as kombót?
  • Glo
    #2979
    Nem látszik mind. Meszánál pl a géppuska lőszernél úgy van megoldva, hogy asszem 20 elmegy simán, utána jön 5 nyomjelzős, aztán megint 20 sima..
  • Zero 7th
    #2978
    Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a játékban minden kilőtt lőszert látunk? A valóságban ugye csak minden x-edik lövedék nyomjelzős, a többit meg nem látni...
  • Farkasfog
    #2977
    Egy fanatikus wot-os :)
    Fanatikus wot-os
  • Zero 7th
    #2976
    Nem csak fordulóharcban gáz ez, hanem normál repülésnél is, amikor nem lő rád senki. Ha szemből megtámadsz egy bombázót, akkor mire utána fordulsz, elhúz vagy két kilométerre. Plusz extrém módon billen lefelé a gép orra kanyarban, úgyhogy még magasságot is vesztesz. És ez az orrbillenősdi bombázó kergetésénél is nagyon zavaró. Megyek rá oldalról bezúmolva, nagyon lusta ívben fordulok csak utána, lőnék rá, aztán akkor veszem észre, hogy a gép orra valami ritka hülye irányba néz...
  • Glo
    #2975
    Jó az a 410-es arra amire kell, bombázókat abajgatni. Azok nem virgoncak. Persze aki nekiáll fordulózgatni vele az hamar átáll a bré rosszabbik oldalára :)
  • Zero 7th
    #2974
    Eheh, az Me410 már most is úgy repül, mint egy kehes sánta tehén, és még rontanak rajta? De jó lesz! :P
  • Torzonborz
    #2973
    Hopp ez elég hasznos link , akár mehetne is bannerbe .
  • Jeffjohnson
    #2972
    Valaki korábban írta ide sg-re, hogy minek van a játékban az adatlapokon feltüntetve az 1mp-es alatt kilőtt lövedék súlya. Azért fontos mivel még a játékban nincsenek benne a különböző lőszertípusok ezért a géped tűzerejét ez határozza meg a legjobban minél nagyobb az a szám annál nagyobb a gép tűzereje annál könnyebb lelőni az ellent persze vannak kivételek de nagy általánosságban igaz.
  • Jeffjohnson
    #2971
    Kis olvasnivaló akit érdekel milyen a gépének a fegyverzete és annak ereje. Ezt az egyik FM készítő linkelte szóval valószínűleg ők is használják ezt.

    Gun Firepower
  • Glo
    #2970
    A lényeg ugyanaz, az FM-je az instructor miatt totál nem olyan, mint kéne lennie :)
  • Jeffjohnson
    #2969
    Én úgy tudom, hogy a repülési modell mindegyik módban ugyanolyan csak az Arcade módban a virtual instructor olyan szinten belenyúl, hogy ezért aztán nem jönnek ki a különbségek de azt olvastam, hogy ez nem fog így maradni és ezen változtatni akarnak.
  • Jeffjohnson
    #2968
    FM= Repülési modell
    DM= Sérülési modell

    Ha egy gépnek nincs saját modellje akkor egy "alap" repülési modell van ráhúzva, sok gép ezért teljesít jobban-rosszabban mint kellene (többnyire jobban). Nade attól mert egy gép FM-je bent van nem jelenti azt, hogy azon már soha többet nem változtatnak mert ahogy kerülnek be az újabb a repülést befolyásoló "értékek" úgy változik és válik egyre komplexebbé a repülési modell mert pl az Fw-190 kis magasságon nem képes olyan sebességet elérni mint nagyobb magasságon vagy pl: a P-47 le tudja fordulni mert a szárnyterhelése kisebb mint a Dorának ami a játékban le is van modellezve.

    Jut eszembe az Me-109 F jobb mint a Trop mert asszem ~60LE többet tud mivel a Trop súlya nagyobb a trópusi éghajlat miatt feltett szűrők miatt.

    Me-410 új repülési modellje hamarosan bekerül ami miatt sokan fognak sírni legalábbis a srác aki készíti ezt írta.

    Egyébként a még be nem került gépeken már dolgoznak az FM készítői ami nekem azt jelenti, hogy a 3d modell megvan csak nem akarják kiadni rendes FM nélkül.
  • Glo
    #2967
    Jah, a kill assist-ért elég vékony a jutalom..
  • flashpointer
    #2966
    Az előző körben kb 8 gépet lőttem le füstölésig a maxról, amit aztán a kollegák újratöltés közben kivégeztek. 1 kill 5000xp lett a vége -.-
    Valaki csinálhatna már valamit igazán
  • Glo
    #2965
    Ja, és annyit még, hogy az egyik fejlesztő (név szerint Trojan ) sokat idézett szállóigéje szerint az "Árkád" és a "korrekt FM" kifejezések nem szerepelhetnek egy mondatban.. soha :)
  • Belkar
    #2964
    Nem úgy viselkedik a levegőben ahogy az adatok alapján elvárnánk. Pl egy bombázó úgy fordul meg emelkedik mint egy vadász, vagy egy vadász úgy mozog mint egy bombázó...
  • Zero 7th
    #2963
    Na igen, mit jelent az, ha egy gépnek nincs repülési modellje?
  • gstup
    #2962
    Mit is takar pontosan az FM státusz?
  • Jeffjohnson
    #2961
    Talán ez a lista megmagyaráz egy-két dolgot:
    FM lista
    Ebben ugyanis megtalálható (nem tudom pontosan mennyire napra kész de elvileg igen) a gépek FM-jének az "állapota" magyarán bent van-e a játékban.
    DM-röl még semmi infót nem találtam szóval arra sajnos még várni kell.

    Saját tapasztalat alapján illetve fórumvadászatból nyert infók szerint. Nem nehéz kitalálni de jelenleg az orosz ágat éri meg a legjobban húzni. La-5 nem veszít annyi energiát mint amennyit kellene ezért van tele minden csata orosz gépekkel illetve az orosz 20mm-es fegyverek kicsit túlteljesítenek. Ha valaki olyan élményre vágyik mint anno nerf előtt a spitek hispanoja volt akkor javaslom az orosz vadászok húzását az orosz 37mm-es pedig szerintem az egyik legerősebb agyú a játékban.
    Viszont aki bombázni szeret annak is érdemes oroszokkal játszani mert pl: SB-2 esekkel lehet a legjobban keresni 3x 500kg bombateher és olyan manőverezőképesség, hogy a vadászok is alig tudnak megfogni mellé +70% reward bonus és alacsony javítási költség magasabb szinten Yer-2 asszem 3x 1000kg os bombát tud elvinni.

    Az adatlapokat jelenleg nem érdemes olvasgatni mivel nem tükrözi az FM jelenlegi állapotát.
  • Jeffjohnson
    #2960
    A képeket tedd spoiler-be ha lehet.
  • Nazarov77
    #2959
    Megvan a BF109, tudtam én hogy nagyon jó kis gép lesz ez. Első köröm vele :D



    De ezt is szeretem:

  • QuentinT
    #2958
    De számít ott is. Ott sem mindegy, hogy mivel lövöd az ellenfelet. Az nem számít igazán, hogy mennyi lőszer van a fegyverekhez egy feltöltésnél, mivel arcade-ban ha kifogytál, némi idő alatt újratöltődsz. Pont ezért hatásosabbak arcade-ban a nagy tűzgyorsaságú angol Spitfire-ök, mivel nem számít, hogy a gépágyúnkénti 60 lőszerüket ellövöd mondjuk egyetlen bombázóra. HB-ban viszont egy ilyen akció után vagy visszarepülsz a saját reptérre tölteni, vagy harcolhatsz tovább csak a géppuskáiddal.
  • Dragunow
    #2957
    Küldjél már át plz nekem olyan replayt amiben fordulóharcban leversz messerrel vadászokat. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy csinálod és szívesen megtanulnám. Az f-4 az f4/trop és a g-2 fordul a legjobban de azokat is leveri minden. A Yak, Spitfire, Japcsi A6 séria mind lefordulja simán.
  • foxbat88fx
    #2956
    én arcaderól beszéltem :) szóval ott nem is számít annyira a gépfegyver? :S
  • bgabor
    #2955
    Pedig viszonylag egyszerű. Először is 20mm-ig géppuska, onnantól kezdve gépágyú. Minél nagyobb a kaliber, annál nagyobb pusztítást csinálsz egyetlen bevitt találattal, de annál kevesebb a lőszer hozzá, mert nagyobbak a lőszerek. Azt is el lehet mondani, hogy minél nagyobb a kaliber, annál kissebb a tűzgyorsaság. (pl: a Me-410 bombázógyilkos verziójának 50mm-es gépágyúja kb két másodpercenként lő egyet, de a legtöbb bombázó már egyetlen találatától fekszik.)

    A kis kaliberű lőszer kis pusztítást csinál, de sok van belőle. Az a szép, hogy mivel többféle játékmód van, jelentősen eltérő körülményekkel, ezért nem lehet azt mondani hogy a nagyobb vagy a kissebb kaliber a jó. Arcadeban örül az ember a Spitfire 20mm-es Hispano gépágyúinak, mert jó erősek, és ott top gépek a Spitfireok, mert újratölt a lőszer. Historical Battleban ugyanezzel a géppel nem sokra mész, mert a gépágyúk 60 darabos lőszerkészletét kb tíz másodperc tüzelés alatt ellövöd, és ott nincs újratöltés, csak ha visszamész a repülőtérre.

    Historical Battleban a legjobb helyzetben talán az amerikaiak vannak, mert az általuk használt 12.7mm-es nehézgéppuskák megfelelően erősek, és rengeteg lőszer van hozzájuk.
  • Belkar
    #2954
    Akkor a MiG pilóták mit szóljanak?
  • bgabor
    #2953
    Érdekes, én a két darab MG FF-et sokkal hatásosabbnak találom, mint a F/G széria egy darab MG151 motorkanone-ját. Lehet hogy az MG151-es fejlettebb és jobb karakterisztikájú fegyver, mint az MG FF, de az FF-ből kettő van, így hatásosabb, többre mész vele. Már arcadeban természetesen, ahol nem téma a lőszer. Nyilván HB-be még a gyengébb fegyverzet ellenére is a F/G változatot viszem a 109-esből, mert oda kell a lőszer.

    Ez a vicces amúgy, hogy azok a gépek, amik kivállóak arcadeban, sokszor használhatatlanok Historical Battleban. Lásd Me-109E vagy bármelyik gépágyús Spitfire modell, a csövenként kemény 60 db lőszerrel. De ugyanezzel küzdenek HB-ban az orosz Yakok is, a Shvak 120 lőszere nem sok célpontra elég.
  • QuentinT
    #2952
    "Nem akarok gold ammo-t a repülős részbe. :)" Ezzel egyet is értek, de azért nyilvánvaló, hogy nem mindegy, mivel is találnak el... míg egy "darab vas" jó eséllyel csak üt egy öklömnyi lyukat a szárnyba, addig a "tuningolt" verziója letépi az egészet :)
  • Amaymon
    #2951
    Nem akarok gold ammo-t a repülős részbe. :) Ne feszegessék a lőszer típusát :)