38447
  • vajakos21
    #3070
    Épp most öltem HE 112 A0-val 2 Yak-ot egy 9es és egy3as.(+4 egyébb bónusz...bár a bombert nem értem mert egyet öltem földi célt és másnak is volt annyi ) Most néztem ezen valami légvédelmi ágyú változat van felrakva. Ritkán lő de ha talál...És a javítás max 1800.
  • rudii
    #3069
    Igyvan. Nekem is tetszik. Itt egy 10szintel magasabbat gepet is letudsz szedni ugyeseggel es kis szerencsevel. A WoT-ba 5 szintel nagyobb tankal aligha ha hiszem, hogy konnyeden elbansz mikor kb a segget se lovod at es fele annyi hp-d van. :D
  • SovereignXY
    #3068
    Bombázók. Nézzd meg melyiknak van jó reward bónusza. 60-70% közti is akad egy jó kis bombázással 20-25k is bejön. :)
  • vajakos21
    #3067
    Olasz S79 HB-ban pl.
  • mijki
    #3066
    400 aranysasomból Catalynát vagy havoc-ot érdemes venni?
  • Amaymon
    #3065
    Én angollal farmolok 0-5 arcade-ban, hogy a ruszkit húzhassam. ~350k lion-t hozott hétvégén (Szombaton nem mentem sokat).
  • Zero 7th
    #3064
    Ööö, semelyik? A fegyverzetük kevés ahhoz, hogy eleget ölj, a javításuk már pénzbe kerül, és a játék gond nélkül sorsol össze jetek ellen.

    Farmra a T0 való, ott is főleg az orosz.

    Szerintem.
  • twi452
    #3063
    Ez nem az a játék :D
  • mijki
    #3062
    Srácok mely gépek a legjobb farmok T4-5-ben?
  • BaleniX
    #3061
    Valaki leírná nekem, hogy a különböző nemzetek repülőinek mi a főbb tulajdonságai, stb..
    Priviben ha lehet! köszi!
  • Atesz91
    #3060
    Furcsa Beufighterrel én is minap próbáltam kényszerleszállást végezni, sajnos első földet éréskor a két futómű kiszakadt, fel tudtam húzni, viszont esélyem sem volt letenni már lassú voltam amúgy is és becsapódtam kerekek nélkül.
  • Amaymon
    #3059
    "WoTban van külömbség. Erősebb fegyver, páncél stb. Nem érzem az ingert hogy fejlődjek mert minek!?"

    Ott a tank és a képességei jobban helyettesítik, nagy idézőjelek közt, a player skillt. Itt is van különbség a gépek közt, de a hatékonyság irdatlan módon függ a játékos tudásától. Siemka itt nem fogja tudni kigrindelni a 20-at, ha képtelen elvezetni a gépet és nem jön rá mi az OP benne. És így nem tudja majd fedezni a költségeket és szintezni magát. A tankosban ez kb. VIII. szinten jön elő. Itt már lvl 10 után a 20-ból.
  • Amaymon
    #3058
    " de nem érdekel.. azért is a Messzereket fogom nyúzni .."

    Nem vagy deficites a németekkel lvl 10 felett?
  • Belkar
    #3057
    Igen lehet hogy ezt a taktikát választották (kevés sikerrel :)
  • SovereignXY
    #3056
    Ahogy nézegettem sokáig ugyan az a 7.7 és 1 20mmis van. Ráadás vadászokban nincs is nekik sok. t7 majd majd t10ig semmi vadász.
  • gstup
    #3055
    Német ágon egyre jobb gépeket kapsz.Ott szerintem megéri.A többin passz.
  • Amaymon
    #3054
    Nekem volt már ilyen leszállás a mostani peccsel, pont a nemrég emlegetett OP Beau-val, mikor kilőtték az egyik motorom. Látszik a képen, ahogy betekeredett a gép, a bal rotor még forog. Azt hittem előrebillen és robban.



    Az a tetű, aki ott jön természetesen elrontotta a mákos landolást :)
  • bgabor
    #3053
    Pont ugyanannyi értelme van, mint a WoT-ban.
  • Amaymon
    #3052
    Mivel csináltad a videot?
  • santibi
    #3051
    LINK
  • SovereignXY
    #3050
    Legaláb is arcadben így érzem. HB lehet jobb lenne abból modnjuk csak 2őt mentem nagyobb funnak tűnik de... kicsit zavaró volt a hogy a t4es gépem mellett ott figyelteka mig-9, 15, me262 és egyéb high tier társak. Igaz volt 2-3 kétfedelű is de... Oké béta. Jogos. Csak.. keresem vmi aspektusát ami sokáig meg tudna fogni.
  • SovereignXY
    #3049
    Lehet az én meglátásom a rossz de mi értelme van itt high tierbe menni? Mi a külömbsáég a t3-4 és a t13-14 csaták közt? Repülők fegyverzete kb ugyan az. Mechanika ugyan az. A javítási költség ami több.
    Nézegetem amcsikat pl már t4ben megvana 4-6 .50es amit ugyan csak használnak t14ben.

    WoTban van külömbség. Erősebb fegyver, páncél stb. Nem érzem az ingert hogy fejlődjek mert minek!?
  • Glo
    #3048
    A Spit-eknek miért van kint a kerekük? Megpróbáltak elvegyülni a Stukák között? :D

    Jó képek :)
  • Belkar
    #3047
    Unatkoztam és csináltam pár képet Málta ostromáról :)



  • Pluskast
    #3046
    Isteni gép! Nagyon szeretem. Németeknél 2 kedvencem van ez és a Ta-152.
  • Zero 7th
    #3045
    Hát az lehet, ott még nem tartok. :) Lehet, hogy azokat a gépeket szeretni fogom. T2 és T8 közt viszont tartom az állításom.

    Vadász elleni harcban szerintem előnyösebb a tűzgyorsaság és a fegyverek száma, mint egy-egy lőszer ereje, mert hiába lenne egy találat az ellenség gépe, ha nem találom el. A nagy ágyúk bombázók ellen tökéletesek, de vadász ellen eléggé lutri a dolog. Egy rövid sorozatban van egy ágyúlőszer, ha az talál, akkor éljenéljen, ha nem, akkor meg a két géppuska nem elég.
  • Glo
    #3044
    Én is ezt várom már, hogy meglegyen. A 410-es tűzereje egy vadászban!

    Akkor lesz az, mint mikor kamionon tanulsz vezetni és átszállsz egy BMW-be
  • Pluskast
    #3043
    Nincs kevesebb fegyverük, sőt az amiké sokkal gyengébb. Nézd meg a 109K-t 2X20mm-es 2X12mm-es még egy harmincas. Vagy a 190 D-12 és a Ta 152. Egy rövid sorozat ás pukkan bármelyik gép. Szóval ez így szerintem nem igaz.
  • Zero 7th
    #3042
    Persze, hát mindig azzal játszom, amihez épp kedvem van.

    Lassú a topik, gondoltam beszélgethetünk erről is, hogy kinek mi tetszik... Remélem nem gázoltam senkinek a lelkébe ezzel... :P
  • Pluskast
    #3041
    Me 262 egy kalap fos jelen állapotában. Használhatatlan. Ok, hogy erős a fegyverzete, viszont simán lekapja bármelyik motoros gép és ahhoz meg túl drága a javítási költsége, hogy rendszeresen tud használni. Átlagsebességben alig valamivel jobb mint a Ta 152 és annak a javítási költsége messze kisebb mint a 262-é. Remélhetőleg ha végre méltóztatnak berakni az FM-et akkor ismét használhatóvá válik. Így semmiképp.
  • rudii
    #3040
    Ha igy latod akkor ne jatsz nemetekkel. Ennyi ugy lezarva. :D (Nekem azert szinpatikus nemet ag, magas szinten is rankonkent sokszor 2gep, de egy biztos. Mig orosznal tele ures(vadasz ugyileg mindenkep) szintekkel es csak lesem, hogy szep lassan telnek az XP csikok. :/ )
  • vajakos21
    #3039
    Japánokat már most érdemes kiprobálni.Nagyon bejövösek.Angolokat simán lefordulják ( és hb-ban valszeg ezért buktak sorra mert leálltak fordulòzni)fegyverre sem panaszkodom
  • Zero 7th
    #3038
    Oké, akkor konkretizálom.

    Az a bajom a német gépekkel, hogy az amcsi és brit repülőkhöz képest átlagosan feleannyi fegyver van rajtuk, és mindegyik valahogy rosszabbul kezelődik, mint az amcsi/angol párja.
    Me-109-ek fegyverzete nem éri el még T8-ban sem az amcsi T6os gépekét, ahol van hat géppuska és egy, a németnél nagyobb gépágyú. Spitfire-ökön is jóval több a fegyver.
    A T8-as Me-410 még a nagyon alacsony szintű A20-hoz képest is valahogy gyenge. Kb ugyanakkorák, de az A-20 visz bombát is, meg jobban mozog. Beaufighterhez képest nevetséges a fegyverzet is, mozgékonyság is.
    Bombázóik gyakorlatilag meztelenek a B-17, B-24-hez képest.

    A sugárhajtású bombázó jónak tűnik, viszont azon se gépágyú, se torony. Mondjuk azt a gépet azért szívesen kipróbálnám...

    Egyébként az orosz ágat is hasonlóképp enyhén erőtlennek érzem a közepe felé, ugyanaz a fegyverhiány van a Yakokon is, csak azok legalább egy kicsit könnyedebben mozognak. Na meg a Peshkák is elég jól megállják a helyüket.

    Japánokkal meg nem is foglalkozom, amíg ennyire kevés gép van készen.

    Persze ezzel nem azt mondom, hogy szar mind, hanem hogy kevésbé szívesen választom őket, nem élvezem velük annyira a harcot, mint azokkal a gépekkel, amiket velük szemben felsoroltam. Meg persze ezek a szubjektív benyomásaim, az én szemszögem. Nem tényként állítom, csak nekem így jön le.
  • Glo
    #3037
    Menj el 7-es tier-ig, ott már bejönnek a 410-esek, azokkal lehet szabni. Csak meg kell tanulni jól BnZ-zni, mert arra kiválók. Tegnap egy pár S79-es kör után, mikor meguntam, hogy jószerivel csak a légvédelem veszélyes rám, elkezdtem a nagykaliberes 410-essel (10-es tier) szórakozni. 1-2 gép mindig volt körönként, lőttem La7-est is. Igaz 1v1-ben nem sok esélyed van, de ha másoknak kell besegíteni akkor durván lehet operálni vele.

    Kedvencem volt mikor az Enemy-Saját-enemy-Enemy-Enemy-Enemy sorra támadtam rá hátulról, és a 4 hátsó közül 2-t kinyestem 1 rácsapással, közben a sajátunk leverte az előtte levőt, a maradék 2 meg a nagy manőverezés közben beleállt a földbe :) Pedig ott már nyert ügyünk lett volna :))
  • Jeffjohnson
    #3036
    Me-109/G-6 , G-10, K-4
    Fw-190/D-12, D-13,
    Ta-152
    Ezek mind jó és erős gépek.

    Német ágon van a legtöbb gép, nem értem a problémád. Ha meg csak a Me-163 és 262 a jó akkor kb szerinted csak a sugárhajtású gépek jók más nemzetnél is.
  • bgabor
    #3035
    Nekem tetszik a német ág, az oroszoknál érdekesebbek szerintem, mondjuk lehet hogy csak azért, mert ők vannak a legjobban kidolgozva, már ami a berakott gépek számát illeti.

    Bombázókat illetően már a tier8-as He-111 is tud vinni két darab egytonnás bombát, ami azért nem rossz, és náluk van az egyetlen sugárhajtású bombázó a játékban. De tetszik az is, hogy vadászgépeknél is nagy a kínálat.
  • Zero 7th
    #3034
    Nem tudom, ki hogy van vele, de szerintem a német ág elég szerény. Vadászokon alig van fegyver, bombázókon a torony- és bombafelszereltség nagyon gyér... Kb az Me163 meg az Me262 csak az igazán jó...

    Persze nem repültem még a nagy részükkel, csak nem nagyon érzem a motivációt, hogy húzzam azt az ágat... Az az egy dolog hajt csak, hogy a HB-k jó részére lehet némettel menni.
  • gstup
    #3033
    "Zerstörer mit zwei MG 17, zwei MG 151/20, zwei MG/FF und zwei MK 108. Nur ein Muster gebaut.

    Fw 190 A-5/U-17-Serie

    Gepanzertes Schlachtflugzeug wie A-5/U-14, aber mit zwei MG 17 und sechs MG 151/20 oder vier MG 151/20 und zwei MG 103."

    Ezeket a verziókat szívesen kipróbálnám!
  • gstup
    #3032
    Semmi bajom Jeff-el.Valóban jól elvagyunk. Abból indult ki az egész,hogy megjegyeztem,szerintem alulértékeltek egy kicsit a német gépek.De semmiféleképpen nem érzem trollkodásnak.Csak érdekességnek szántam,hogy milyen fegyverzettel látták el anno és most a játékban.És bgabor:én egy szóval sem mondtam hogy alap fegyverzetének a részét képezte.Persze ez altípusonként etérő lehetett/volt.
  • Jeffjohnson
    #3031
    Mind2 verzió létezett egyedül az opciò nincs benne a játékban, hogy választhassunk. Viszont az A-5 nek sok altípusa volt. Hogy a játékban mi van benne nem tudom de ezek szerint sima A-5 nincs:


    Fw 190A-5/U1 - similar (with extended engine mount) to A-4/U1 airplane, temporary powered by a BMW 801 C-2 engine

    Fw 190A-5/U2 - long range fighter-bomber plane adapted to the night operation; it was fitted with anti-reflective strips over engine exhaust pipes on both sides. Mounted under the fuselage, an ETC 501 bomb rack for 250 or 500 kg bombs was added, additional fuel was placed in two external tanks of 300 l capacity each mounted under the wings on V.Mtt-Schloss (Verkleidetes Messerschmitt Schloss) shackles. In the wing leading edge an EK 16 camera and a doubled landing light were installed; the MG FF cannons were deleted in this modification. Based on this version, a night fighter with FuG 217 Neptun J-2 radar was built. However, number of planes built is unknown; the only known specimen of this variant had no bomb rack, camera or landing lights.

    Fw 190A-5/U3 - fighter-bomber with the ETC 501 bomb rack and without MG FF cannons. After a change of designation this was serially produced as Fw 190F-2. There was also a desert variant with dust filters designated as A-5/U3/tp (F-2tp).

    Fw 190A-5/U4 - reconnaissance fighter fitted with two Rb 12.5/7x9 mm cameras and reduced armament (2x1 MG 17 and 2x1 MG 151/20 E); produced also in a desert variant designated A-5/U4/tp.

    Fw 190A-5/U8 - long range fighter-bomber with two underwing mounted external fuel tanks (capacity 2x300 litres) and an under-fuselage mounted ETC 501 bomb rack; armament consisted of only two MG 151/20 E cannons. It was developed into Fw 190G-2 plane and later serially produced.

    Fw 190A-5/U9 - experimental plane with heavier armament, it was fitted with 2x1 MG 131 13 mm machine guns in place of MG 17 guns in the fuselage; in the wings the MG FF cannons were replaced by MG 151/20 E cannons. Only two were built (W.Nr. 150812, and 150816). The W.Nr 150816, BH+CF plane was later used as test bed for more powerful BMW 801 engine versions.

    Fw 190A-5/U10 - experimental plane (only two built W.Nr. 150861 and 150862). It was used as a test bed for a strengthened wing adapted to serial application of heavier armament, generally 20 and 30 mm cannons. Armament consisted of 2x1 MG 17 in the fuselage and 4x1 MG 151/20 E in the wings, later become a standard for A-6 version.

    Fw 190A-5/U11 - attack aircraft with two 30 mm Rheinmetall-Borsig MK 103 cannons mounted in underwing pods; only one plane existed (W.Nr. 151303, RG+ZA). This kind of armament became later standard as Rustsatz 3 (R3) kit.

    Fw 190A-5/U12 - proposal for heavier armament consisting of six MG 151/20 E cannons. They were mounted under the wing in two additional WB 151/20 pods with two cannons in each pod; complete armament could be 2x1 MG 17, 2x1 MG 151/20 E and 2x2 MG 151/20 E. It was also a model for Rustsatz 1 (R1) kit for Fw 190A; two planes (BH+CC, W.Nr. 150813 and BH+CD, W.Nr. 150814) with such armament were completed.

    Fw 190A-5/U13 - three prototypes (V42, W.Nr. 151083, GC+LA; V43, W.Nr 150817, BH+CG and V44, W.Nr. 150855) built, long range fighterbomber with two underwing V.Fw Trg. (Verkleideter Focke-Wulf Trager) bomb racks, adapted for carriage of 300 litre capacity fuel tank or 250 kg bomb. The plane was equipped with an automated pilot device and application of knifes for barrage balloons lines cutting on the wing leading edge was considered; one plane was experimentally equipped with a lacunar exhaust flame damper (GC+LA?). Armament consisted of two MG 151/20 E mounted in the wing roots. Plane was later produced under designation Fw 190G-3.

    Fw 190A-5/U14 - torpedo plane adopted for transportation of one aerial torpedo LT F 5b mounted on the under-fuselage ETC 502 rack; plane had an enlarged fin (similar to Ta 152) and heightened tail wheel strut to eliminate the possibility ground contact by the torpedo; armament consisted of only 2x1 MG 151/20 E cannons. Two planes were tested TD+SI, W.Nr. 150871 and TD+SJ, W.Nr. 150872.

    Fw 190A-5/U15 - experimental plane adopted for transportation of the unpowered Blohm und Voss 246 Hagelkorn (LT 950) flying bomb for destroying of naval targets, radio controlled by an Askania company produced ALSK 121 device. Extensively tested during second half of the 1943, later in the test program an A-8/F-8 series plane (W.Nr 130975) was also included, but tests were cancelled shortly after it was found that because of poor construction, the BV 246 had frequent defects.

    Fw 190A-5/U16 - prototype of a fighter plane with heavier armament (W.Nr. 130975), for destruction of bomber formations. The MG FF cannons were replaced by heavier 30 mm cannons Rheinmetall-Borsig MK 108. This armament was later standardized as the Rustsatz 2 (R2) kit.

    Fw 190A-5/U17 - fighter-bomber with under-fuselage mounted ETC 501 bomb rack and four underwing mounted ETC 50 bomb racks (2x2 50kg bombs). With A-5/U3, this variant was a model for the Fw 190F attack aircraft; basic version for the later Fw 190F-3/R1 variant. Armament was standard without MG FF cannons. Also used in a desert modification.