38447
  • Belkar
    #2950
    Elég sok adat hiányzik (még) szerintem :\
  • foxbat88fx
    #2949
    ja és az sincs írva hogy melyik gép milyen fajta lőszert használ :S
  • foxbat88fx
    #2948
    igen :)
    de a gépágyút nem is emberek ellen tervezték :D
    én azokhoz nem értek, és az van a repülőkön is itt....
    sima gépfegyverekhez értek csak meg nagy kaliberhez :D 76mm-től felfele :)
  • QuentinT
    #2947
    "...a földi gépfegyverekhez én is értek de az más tészta... az emberi test "átütésére" lett tervezve...."
    Khmmm... talán ha a fejlődésüket tekintem, akkor igaz amit írtál, de nem véletlenül van annyiféle lőszertípus hozzájuk. De mint azt már írtam, a 20 mm-es (és persze felette is) nem pusztán a lövedék keresztmetszeti mérete miatt rombol jobban. A géppuskákhoz is kísérleteztek anno robbanólőszerekkel - főként az Osztrák-Magyar Monarchia idejében az első világháborús légvédelmi fegyverekhez, de nem lettek igazán jók. Túl kicsi a lövedék mérete ahhoz, hogy hatékony legyen. Ezért inkább maradtak az acél-, illetve ólommagvas, fényjelző, gyújtó, páncéltörő, páncéltörő-gyújtó fajtáknál. A gépágyúknál viszont már ott a repesz-romboló is, ami kellően érzékeny gyújtóval szerelve elműködik a repülőgép faépítésű szárnyán is.
  • vajakos21
    #2946
    Azok se egyformák:) MG ff ME109E-n szar. MG151 viszont már jó. Kitapasztalod majd :). Kis fegyverrel is le lehet lőni csak lehet hogy előbb szed le:). 4 motorosnak a 30 mm a biztos,hogy ne legyen ideje visszalőni.
  • foxbat88fx
    #2945
    az a baj h itt nincs páncélzat írva..... találjam ki melyik mit bír? :D vagy mi? :)
    azt már tudom hogy 20mm-től kezdődik az igazi gépfegyver :D
  • vajakos21
    #2944
    Nem véletlen nem érdemes kis kaliberrel nekimenni a bombereknek.És nem csak azért mert jól fel vannak fegyverezve.Elég jól le van modellezve. Nem mindegy Spittel gépfegyverrel vagy ME410 -el mész neki l egy A20-asnak
  • foxbat88fx
    #2943
    a földi gépfegyverekhez én is értek de az más tészta... az emberi test "átütésére" lett tervezve.... ott annyira nem számít a kaliber :) ez más...
    pl. itt a játékban 7.7mm.es alig akarja kicsinálni az ellenséget... 20mm-es már szaggat rendesen, gondolom így volt a valóságban is és csak van egy kis valósághű alapja a gamenek
  • Amaymon
    #2942
    "ahogy itt észrevettem inkább a kaliber, páncélzat annyira nincs a gépeken"

    Van nagy páncélzat itt is. Pl. a hidroplán vs fighter harcban eléggé nehéz kiszedni az elsőt.

    Szerintem itt elég nagyságrendileg hova sorolni a gépeket nincs értelme számolni óramű pontosan, mint a tankoknál.
  • QuentinT
    #2941
    A repülős dolgokhoz én sem értek igazán, bár a fegyverekhez van némi közöm. Pusztán a számokból annyi következik, hogy ha teszem azt két gépnél, mindkettő mondjuk 2 db 20 mm -es gépágyúval és kettő 7,7 mm -es (7,62 mm -es) géppuskával van szerelve, akkor ahol nagyobb az egy másodperces sorozatra eső lövedéktömeg, az a gyorsabban tüzelő fegyver összeállítás, és ezért hatásosabb is. A gépágyú és géppuska lövedékek rombolóerejének összehasonlítása azért bukik, mert hiába lehet mondjuk a tömeg előny a sok géppuska lövedéknél, ha a gépágyú robbanó lőszert használ. Itt is maximum a tűzgyorsaságra lehetne következtetni, mert az jobban meghatározza a fegyver hatásosságát. A nagyobb tűzgyorsaságúval könnyebb megszórni és így eltalálni a célt.
  • foxbat88fx
    #2940
    értesz ehhez? én nem igazán értek a második vh-s vadászgépekhez meg bombázókhoz de érdekelne ez a kilőtt lövedékek együttes tömege!
    Tankokhoz értek csak, ott tudom, hogy az átütés számít meg a páncélzat a legjobban....
    ahogy itt észrevettem inkább a kaliber, páncélzat annyira nincs a gépeken... persze azért van egy kicsi :)

    szóval ha van egy gépen 8db 7.7mm-es meg van 1 db 20mm-es akkor a 7.7-esnek lesz nagyobb a kilőtt lövedékek együttes tömege... de annyira nem halálos mint 1 db 20mm-es hispano mondjuk? :)
  • Belkar
    #2939
    Ez mondjuk igaz de akkor már egyszerűbb lenne odaírni hogy ennyit lő másodpercenként és kész. Nem kéne utána számolgatni...
  • QuentinT
    #2938
    Most éppen nincs előttem, de nyilván ez az adat segít eligazodni, mikor ugyanaz a kaliberű és számú fegyver van két különböző nemzet gépén. Mert a tűzgyorsaság miatt ez is el fog térni egymástól.
  • vajakos21
    #2937
    Azért a tűzgyorsaság sem mindegy. Kezdem megszeretni ezt a Beaufortot. Kegyetlen jó a toronyfegyvere.Igaz csk 2db 250-es bomba van rajt, de pár kill összejön pluszba mindig a toronyból.
  • Belkar
    #2936
    De azt egyszerűbb megállapítani az ágyúk számából meg kaliberéből szvsz...
  • Atesz91
    #2935
    Annyit lehet következtetni, hogy mekkora a tűzereje az adott gépnek.
  • Belkar
    #2934
    Nincsmit bár hogy ezt miért kellett odaírni azt nem tudom... inkább azt kéne odaírni hogy hány kg-os a gép meg milyen erős motor van benne.
  • Atesz91
    #2933
    Értem, köszönöm.
  • yossarianHUN
    #2932
    Nem, úgy látszik még mindig nem érted. A magasabb szinteknek sosem volt feladata eltartani magát (a WoT-ban sem). A gondom az, hogy míg a WT-ben alacsonyabb szinteken futott körökkel hamar szép összegeket lehet összefarmolni, addig ezt a lehetőséget a WoT-ban készakarva kihúzták az egyenletből, hogy kénytelen legyél prémiumot vásárolni. Természetesen később a WT is elmehet ebbe az irányba, de egyelőre sokkal korrektebb a kreditosztás rendszer, mint a tankoknál.
  • Belkar
    #2931
    Azt jelenti hogyha 1 másodpercig folyamatosan lősz akkor mekkora lesz a kilőtt lövedékek együttes tömege.
  • Para1
    #2930
    Megint én.:) Csak annyi hogy pontosan értem h mi a bajod a WOT-al( én nap mint nap játzok vele és.....) de viszont ez még béta a javából! Ezt nem árt észben tartani. Kitudja h a WT nem fogja-e követni a (csúf, gonosz, mindenre képes) WOTnak a példáját a későbbiekben?! Jah és menj fel magasabb szintekre repcsiben légyszíves és utána mond h prémiumok nélkül bírod tartani a költségeket mert nekem is nehezemre esik amikor még csak 12LvL-en vagyok német ágon, de már nehezemre esik jó köröket futni. Persze én nem tartozom a jó játékosok közé, de kutyaütő sem vagyok.

    ui.: Azt h lenerfelték az 5tierű tankokat az nem véletlen. Játszhatatlan volt pl nekem Pz4-el a játék mikor egy ratyi noob kv 2 olykor 1 lövéssel megbaszott. Undorító volt és kész! Én is megvettem mert h milyen jó meg minden és igen tir 8-at sebeztem vele. Végre kezdik kibalancolni a játékot de még az arty nerfek terén elvannak tévedve a srácok.:)
  • yossarianHUN
    #2929
    1: A lényeg természetesen nem ez volt 2: már miért ne lehetne vele multizni, a Brotherhood multija pl kifejezetten jópofa.
  • Zero 7th
    #2928
    Olyan 400 méterig van létjogosultsága bombázó ellen, meg kb 700 méterig vadász ellen. Közelebbről többet árt, mint használ, mert leveszi az egér érzékenységét, és nem tudsz miatta gyors, kis ívű fordulókat csinálni.
  • Zero 7th
    #2927
    Azt a részét talán hagyjuk, hogy mennyibe kerül az Assassin's Creed, mivel az nem multi játék, úgyis lewarezolod...
  • Amaymon
    #2926
    El lehet találni a forró pontokat csak nehéz:

    Elkezdem áthúzni a sortüzet alulról felfelé a bal szárnyon:



    A találat pont nem látszik, mert tovább vitte a lendület, de a lényeg igen. Egy sorozat és KO:



    Közben egy kolléga pont elém pofátlankodik majdnem rammol :))

  • gstup
    #2925
    De ezt (is) tudjuk be a bètának.
  • Atesz91
    #2924
    A gépek adatainál az utolsó adat, a one-second burst mass mit jelent és milyen érték a jó?
  • gstup
    #2923
    Igen ès a legmòkásabb a nem vh-s migek ellen menni messerrel meg fòkával.
  • flashpointer
    #2922
    Na ahogy látom T7-8 körül megszűnik a mecsméking, aztán megy minden bele a levesbe, de főleg a jetek :/
  • Zero 7th
    #2921
    Stukákkal egyébként hogyan kéne harcolni? Nekem egyéb forrásokból az rémlik, hogy az egy jó gép volt, gyakorlatilag meg kb a legszarabb gép, amivel eddig találkoztam. Nem megy, nem fordul, alig van rajta fegyver... Egyszer lejövök az égből, soha a büdös életbe nem emelkedek vissza odáig...
    Jellemzően egy támadásom van, aztán lelőnek.

    Hogy kéne ezzel hatékonyan harcolni?
  • Zero 7th
    #2920
    De az ne a játék hibája legyen már, hogy nem tudod, hogy hol fogod eltalálni a gépet! Akkor lenne ez jogos, ha az lenne, hogy a motort célzod, eltalálod, és a szárny sérülne meg.

    De igazából neked az a bajod, hogy nem tudsz, vagy nem lehet pontosan célozni (én sem tudok, nem tudom, hogy lehetséges-e egyáltalán). De ez a légiharc sajátossága, és nem a játék van elbaszva.
  • V43 1105
    #2919
    Olyankor nem, illetve változó. De könnyen elvesztheted a célt. :(
  • SovereignXY
    #2918
    ÖÖÖ... a zoomot ajánlatos használni? Forduló harcban nehezebb követni úgy az ellent.
  • SovereignXY
    #2917
    Nagyon köszönöm a tanácsokat mindekinek. igyekszem a gyakorlatba átültetni :)
  • Dragunow
    #2916
    Ezeket a dolgok alacson tierbe érvényesek. Magasabb szinten minden nemzetre más repülési stílus a jellemző. Válaszd ki neked melyik a legjobb és menj azzal. Németek nehezen fordulnak azok talán a legnehezebbek.
  • Dragunow
    #2915
    Itt van pár jó tanács amit ha megfogadsz lesz egy kis sikerélményed. Nem tudom mennyire ismered a játékot ezért leírom az alapdolgokat. Az akit támadsz mindig legyen kijelölve célpontnak( alapbeállításban az X vagy az egér görgő megnyomása jelöli ki a célpontot) A fegyverek összetartása legyen 800m-re beállítva. Ez nem azt jelenti, hogy 800m-ről kezd el tüzelni de ha megközelíted erre a távolságra megjelenik egy célsegítő köröcske a kijelölt célpont közelébe. Ez segít a célzásban. Lényegében ha a géped célkeresztjét beleviszed abba a kis körbe és tüzelsz akkor találod el a célpontot. Az a kis köröcske ugrál a célpont körül annak függvényében, hogy merre mozog éppen az ellenséges gép. Ha kemény fordulóba kezd messze lesz tőle ha egyenes vonalban repültök ott lesz rajta. Ezt azért kell tudni mert még a célsegítő felbukkanása előtt nagyjából a környékére kell vinni a célkereszted, hogy ne kelljen sokat korrigálni mikor felbukkan. Érdemes alacsony szinten tartani a célzás érzékenységet mert ha magasan van túl gyorsan mozog a célkereszted és nem tudod összehozni a célzássegítővel.
    Nekem nagyon alacsonyra van állítva ezért könnyebben tudok célozni a gépet ilyenkor nehezebb irányítani mert ugye lassabban reagál az egérre.Ezért én a gyors manővereket a W,A,S,D billentyűkkel oldom meg.
    Tüzelni akkor kell ha biztos a találat. Folyamatosan tüzelni felesleges mert kifogy a lőszer mire jó tüzelési pozícióba kerülsz. 500-600 távolság körül érdemes tüzelni. Én azt csinálom, hogy a célzó segítő elé viszem a célkeresztet és folyamatosan tüzelve viszem rá és mikor eléri befejezem a tüzelést. Ezzel jó esetben mindig eltalálom.
    Érdemes tudni még, hogy kerülni kell az ellenséges gép felhőket mert pikk pakk lelőnek. Nem az ász pilóta aki kamikaze módra bemegy a tömegbe hanem az aki okosan repül kerüli a sok ellenséges gépet és nem engedi leszállni a vörös ködöt. Tudni kell lefordulni a füstölő menekülő gépről ha az hazafelé menekülve behúz az ellenséges felhőbe, mert tuti, hogy lelőnek mielőtt te lelőhetnéd őt.

  • Amaymon
    #2914
    Ne a kis kört célozd, hanem mellé nagyjából, ahol a szárny van vagy ha helyzetben vagy a motort. Nagyon nem könnyű. Mindig döntsd irányba keyboarddal a gépet amerre az ellenfél halad. Frontálisan hátulról lőheted, de kicsi az esélye, hogy gyorsan lekapod. Ha van combat flaps mindig kinyitom, mikor tudom hogy nálam nem sokkal gyorsabb gép, mert nagyobb az esély, a kanyargás közben belemozduljon egy sorozatba. Egy szó mint száz, a felületén lődd ne a függőleges-vízszintes vezérsíkot.

    Nagy tűzerejű gépekkel lehet küldeni, mint pl. a beaufigter. Az szétszed mindent a kategóriában ha befogja a célt.
  • bgabor
    #2913
    Elég sokat repültem a messzerekkel, az E-vel és az F-ekkel, és nekem remekül megy velük a fordulóharc, vadászgépek ellen is, nemhogy a lomha IL-2 ellen, úgyhogy erről nem fogsz tudni meggyőzni. :D
  • Pettersson
    #2912
    alig egy hete játszok, de bombázóhoz közel csak akkor merészkedj, ha nagyon pontosan tudsz lőni, illetve ha valaki "belekötöttél", akkor próbáld meg mihamarabb leszedni, mert rád száll, aztán onnantól nehéz ügy, ha jön még 1-2 pajtása... :)
  • Belkar
    #2911
    Kezdő gépekkel mész? mert ott a ruszkik mindent leszednek egy sorozattal a többi nemzet meg csak kapargat...