36900
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • molnibalage83
    #16763
    Erről egy szót sem ír csak azt, hogy másoljam be és annyi. Hol van a process...????
  • beci43
    #16762
    Ez nem a MOD.Nem aktiválódott.Tedd fel a JSGME-t a mods alkönyvtárba,oda bontsd ki a zip tartalmát és jsgme.exével telepítsd fel.
  • beci43
    #16761
    Nem kell sweetfx.Tegye fel a JSGME-t és azzal telepítse.Nálam pont úgy néz ki,mint a képeken.
    Utoljára szerkesztette: beci43, 2015.09.06. 17:49:35
  • Hecker007
    #16760
    A low res textúrát passzolom, biztos valamit változtattak az alap játékban. A hszben írja hogy a morevisibility mod fel van rakva neki, lehet azt is fel kell pakolni a látvány javulásához. Régen foglalkoztam vele én sweetfx-el használtam ami mostmár reshade az oldalon le van írva hogy kell felrakni, a beállításokat meg ki kell tapasztalni, az első játéknál hosszadalmasabb lesz hogy mit hogyan aztán ha belejön az ember megy ez gyorsan.
  • molnibalage83
    #16759
    A 3.0-nál azt írta, hogy nem kell sweetfx. Ezek szerint...
    Hol érhető el? Hogyan kell használni?
    A lowres textúrát a Su-27-es képen ez sem magyarázza meg.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.06. 15:34:36
  • Hecker007
    #16758
    A topikban linkelt képeken sweetfx is van, azt is fel kell tenni hogy olyan eredményt kapj nagyjából mint amik a képeken vannak.
  • molnibalage83
    #16757
    Feltettem, de nálam valahogy egyáltalán nem olyan szép, pedig minden maxra van húzva... Konkrétan lowres textúrák is vannak a talajon viszonylag közel is... Mi lehet a baj?


  • Borisz80
    #16756
    "Mindig a reptérhez képest állítják + a barometrikus magasságmérőt az adott reptér (inditó vagy fogadó) légnyomásához is kalibrálják"
    Tehát ha elmegy útvonalrepülni akkor nem kell standard 760 higany mm-re állítani a magasságmérőt ha elhagyta a reptér körzetét?

    Videók.
    Mondtam már hogy Isten vagy? :)))))))))

    -----más-----
    Utasrepültetés MiG-29-ben:
    https://www.youtube.com/watch?v=M5v_lY7rOwE
  • Borisz80
    #16755
    MiG-15
    Azt is meg tudná mondani valaki hogy az ívelőlapok miért nyílnak ki repülés közben, miközben be voltak húzva teljesen és a kar is neutral pozícióban van?
  • beczl
    #16754
    Hello,

    Egy kis kiegészités:

    1.) A játékban mindent a pilóta kapcsol a fülkében pld indításkor, leállításkor. Ez a valóságban a rep.technikus dolga. (Pld. PO.750, Akku fűtés kapcsolók, mivel beszállás utána pilóta nem éri el), Hajtómű indítást pld a technikus végzi, olyan módon, hogy az indító gombot ő nyomja meg, miközben a pilóta a gép órájának stopperét.

    A "Mig-21bis repülőgépvezeői utasítása 1-2 kiegészítés.pdf" doksi végén látható egy kézzel irt "cheklist" az inditási folyamatról

    Minden ami 21, nálam megtalálhatod: https://onedrive.live.com/redir?resid=A1204738766B5313!5309&authkey=!ADPn023CK4rCNNI&ithint=folder%2c

    "Az inditás azért tünt nekem egyszerüsitetnek mert néztem a youtube-on különböző gépek inditását köztük a Ka-50-ét is és szinte mindnél volt egy csomó ellenörzés is pl feszültségek, áramerősség, ellenőrizték a hiba és állapotjelző lámpákat, vagy üzemanyagszint kijelzőt, a hajtómüből kiáramló gázok hőjének a müszerét inditás előtt és után is, tesztelték a mühorizontot a rádiónavigációs müszert, a katapult ülés áramköreit, stb stb, de a 21-esnél nem nagyon vannak ilyenek. Ha jól emlékszek valahol olvastam hogy a vadászgépeknek van egy normál inditási eljárása amikor mindent ellenőriznek, és van egy amikor gyorsan kell felszállni pl háborúban, és ilyenkor sok ellenörzést kihagynak, nekem úgy tünik mintha egy utóbbi lenne a szimulátorban."

    A 21-es az egyik leggyorsabban indítható gépek közé tartozik. Minden ellenőrzéssel 110sec, Alap ellenőrzésekkel pld. készültségi emelés esetén az indítás után 65sec-el már a felszállómezőn lehet.

    Kisebb-nagyobb régebbi Magyar 21-es videók vannak az előbbi linken bőven.

    "Magasságmérő:
    Úgy tudom, hogy ha kirepülnek akkor tengerszint szerinti magasság, ha pedig a pont fölött maradnak akkor a reptérhez képest állítják be. Amúgy ott van még a rádió magasságmérő is, ami mindig az alattad lévő felszín magasságához képest mutatja a magasságodat az alacsony repülésekhez. Persze ha fordulóba döntöd a géped akkor a jel útja is meghosszabbodik és hamis értéket mutat."

    Mindig a reptérhez képest állítják + a barometrikus magasságmérőt az adott reptér (inditó vagy fogadó) légnyomásához is kalibrálják
    Utoljára szerkesztette: beczl, 2015.09.06. 10:32:27
  • Borisz80
    #16753
    Ezt én is leszedem! :D Ezt már szeretem amikor a funkcionális részeket jól láthatóan elkülönítik a nem funkcionálisaktól.
  • sakkay
    #16752
    Igen ezt a csávót figyelem egy ideje. Kíváncsi vagyok mikor lesz belőle karika.
    Mondjuk a mi-24 lenne az igazi...esetleg a Cobra. De hát ez a szutyok bELSIMTEK SEM MOND SEMMIT EGY ÉVE. Rohadt caps lock. Nem írom újra..
  • zoltang
    #16751

    http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=146749



    Utoljára szerkesztette: zoltang, 2015.09.05. 21:56:43
  • LeonSilver
    #16750
    :)
  • molnibalage83
    #16749
    Én kérek elnézést. :)
  • LeonSilver
    #16748
  • LeonSilver
    #16747
    Ajánlom figyelmedbe ezt is, ha még nem ösmered... :)
  • sakkay
    #16746
    Valamit valamiért...mellesleg ezért vásárlok csak akcióban...kivéve a következő helit, mert azt előrendelem-legyen az akármilyen heli és legyenek edéék bármekkora aljas szemétláda hazug stb. stb..
  • krisztian005
    #16745
    Egy checklist a Mig-21-hez, részletes ramp start eljárással.
  • VO101Tom
    #16744
    A steam kezeli a játékaidat, regisztrálja és nyilvántartja a serialokat, a jogosultásogkat, a DLC-ket. A komplett játékot is letöltheted a steames szerverről, és a felhőben tárolhatod is a beállításokat, ha a progi is lehetővé teszi. Ez nyilván nincs ingyen. Valahol olvastam, hogy mindezekért a Steam minimum 30%-ot leszed az árból. Ha közvetlen a weblapról vásárolsz, akkor ilyen "veszteség" a fejlesztőknek nincs.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.09.05. 19:56:00
  • Borisz80
    #16743
    Több érték tartása:
    Az egyszerre több dologra figyelést meg kell tanulni, hozzá kell szokni. Persze nem mindenki vadászpilóta, de azért fejleszteni lehet e képességet. Például műszeres repülés. Igazítsd úgy a nézetet, hogy csak a műszereket lásd, ne láss semmit a külvilágból. Megvan a műszerolvasásnak is a sorrendje (szerb oktatófilmben ha jóól emlékszem benne van), gyakorlatilag az a lényege hogy egy pillanatra ránézel a műhorizontra, korrigálod ha eltér a kívánttól, ránézel a sebességre, korrigálod, vissza a műhorizontra, korrigál, varió, korrigál stb és így tovább. Az a lényeg hogy nem szabad fixálódni egy műszerre, mert amég azt bűvölöd addig más értékek elmászhatnak!!!
    De először tanulj meg egyenes vonalon vízszintesen repülni, tartsd a sebességet, magasságot, irányt. Aztán bonyolíthatod a dolgokat, vízszintes fordulókkal. A végén eljutsz odáig hogy éjszaka, felhőben, villámlások közepedte is rutin szerűen tudsz ténykedni, útvonalat repülni. stb.

    Rampstart:
    Értem már mire gondolsz.
    Igen ez számomra sokszor félrevezető és csak felesleges rizsa, elveszik a lényeg az ilyen tutorialokban. Persze feeling, hardcore-osan csinálni :D
    Hát itt is csinálhatsz olyanokat, mint pl hajtómű ellenőrzés 80%-on mittudomén hány másodpercig, figyelni kell a gázhőt hogy okés-e stb... de mivel a géped mindig 100%-os üzemi állapotban van így sokan feleslegesnek tartják. Habár be lehet kapcsolni véletlenszerű meghibásodásokat... sose próbáltam még.
    Azt tudni kell hogy a 21-es rendszerei megbízhatósága folyamatosan romlik. A készítők úgy csinálták meg, hogy ha minden utasítást és határértéket betartasz akkor ezek sose fogják elérni a meghibásodás küszöbét. De pl ha az utánégetőt tovább használod az engedélyezettnél akkor egyszer csak kopp és leáll a hajtómű.
    Nézd át a manual ezen részét.
    Amúgy tényleg "csak" ennyi az indítási procedúra.

    Filmek:
    "Az ég katonái"-t szerintem elég nehéz beszerezni (nem összekeverni az ugyan ilyen nevű egyesülettel). Ez nem konkrét film, hanem riport film. Csak digitalizált VHS verzióban lelhető fel. Volt amikor fent volt youtube-on. Az "Őrjárat az égen" viszont normális film, az ifjú pilótanövendékek útját követheti soron a néző, persze beleszőnek kémes dolgokat is.

    Magasságmérő:
    Úgy tudom, hogy ha kirepülnek akkor tengerszint szerinti magasság, ha pedig a pont fölött maradnak akkor a reptérhez képest állítják be. Amúgy ott van még a rádió magasságmérő is, ami mindig az alattad lévő felszín magasságához képest mutatja a magasságodat az alacsony repülésekhez. Persze ha fordulóba döntöd a géped akkor a jel útja is meghosszabbodik és hamis értéket mutat.

    Utánégető:
    Üzemanyag takarékosság. Ha nincs szükség nagy tolóerőre mert pl nincs megpakolva orrvérzésig függesztményekkel a gép akkor mehet utánégető nélkül. De a 21-esek mindig utánégetővel szálltak fel. Ha jól emlékszem 600 km/ó elérésekor kapcsolták ki.

    Kiképzési feladatok:
    A Flight Simulator 2004-hez volt egy MiG-21UB gép. Ahhoz adtak egy külső kis programot amin a növendék repülési feladatai voltak felsorolva szépen sorban, leírással. Még pontozni is tudtad magad :D Van olyan érzésem, hogy megegyezik az orosz kiképzési feladatsorokkal.
    Majd megkeresem neked.
  • sakkay
    #16742
    Nem érdem edét-amúgy igen a lové az ok-a steamos dolgokél a jövő. A fenének szopatják a felhasználókat a párhuzamossággal.
  • croatianus
    #16741
    Na utána gugliztam:
    Egy-másfél évvel ezelőttig volt egy időszak, amíg lehetett az edéset regisztrálni steam-en, illetve az akkor vásároltakat most is.
    Jelenleg a steam-en vásároltat lehet csak a sztendalónra.
    Tehát ezen szempont szerint a sztendalón a nyerő. Viszont:

    - Kérdés, hogy multi szempontból melyik lesz használhatóbb, illetve melyiké a jövő. A jelenlegi felállásból az jön le, hogy Ede a sztendalón felé szeretné terelni a népet.

    - A steam, úgy tűnik, nem telepíti föl az összes panelt, csak a megvásároltakat, ergo bármelyik nem birtokolt panel frissítésénél nem fog számomra fölöslegesen tőtögetni (nem mintha ez mindennapos probléma lenne náluk). Amúgy, ahogy olvastam, ilyenkor rendszeresen behalnak az ede szerverek. A steammel ilyen gond nyilván nincs.

    Szóval nem is olyan könnyű kérdés ez.
    Valakinek van még egyéb tapasztalata, véleménye, szempontja?
  • Loca
    #16740
    Még eszembejutott két kérdés.

    A barometrikus magasságmért hogy szokták beállitani, hogy a reptér tengerszint feletti magasságát mutassa vagy hogy nullának mutassa a reptér magasságát.

    A másik hogy miért van hogy néha utánégetővel néha meg anélkül szállnak fel?
  • Loca
    #16739
    Szia, nagyon sokat segitettél, köszönöm.

    A pdf gyüjtemény érdekelne ha valaki tudja kérem linkelje be.

    Belenéztem a szerb oktatófilmbe, pont ilyesmi érdekelne, kár hogy nincs legalább angol felirat, de majd megnézem, hátha tanulok belőle pár dolgot igy is.

    Azt gondoltam lehet némi eltérés a sebesség, magasség stb-nél, nekem egyenlőre van hogy 500-1000 méter eltérés is van a magasségban ha meg próbálom korrigálni a sebesség vagy az irány lessz rossz, van még mit gyakoroljak.

    Az inditás azért tünt nekem egyszerüsitetnek mert néztem a youtube-on különböző gépek inditását köztük a Ka-50-ét is és szinte mindnél volt egy csomó ellenörzés is pl feszültségek, áramerősség, ellenőrizték a hiba és állapotjelző lámpákat, vagy üzemanyagszint kijelzőt, a hajtómüből kiáramló gázok hőjének a müszerét inditás előtt és után is, tesztelték a mühorizontot a rádiónavigációs müszert, a katapult ülés áramköreit, stb stb, de a 21-esnél nem nagyon vannak ilyenek. Ha jól emlékszek valahol olvastam hogy a vadászgépeknek van egy normál inditási eljárása amikor mindent ellenőriznek, és van egy amikor gyorsan kell felszállni pl háborúban, és ilyenkor sok ellenörzést kihagynak, nekem úgy tünik mintha egy utóbbi lenne a szimulátorban.

    Egyenlőre csak egy régi Genius joystik-em van, gázkar nincs, és csak mobil net, ezért egyenlőre nem tudok multizni, de talán az év végére javulni fog a helyzet.

    Nem is tudtam hogy épp a magyarok csináltak filmet a 21-esről, hát ez nagyszerü!!! Mindenképp megszerzem.

    Sajnálom amit a magyar fejlesztővel tettek, épp akartam kérdezni ha magyar is van a csapatban miért nincs magyar skin meg kézikönyv, de igy sajnos érthető.
  • Borisz80
    #16738
    Meg tudja mondani valaki hogy a MiG-15-nek miért mászik el, mutat baromságot a műhorizontja?
  • Borisz80
    #16737
    MiG-15 elkelt!
    Magyar skin?
    Utoljára szerkesztette: Borisz80, 2015.09.05. 10:21:04
  • Borisz80
    #16736
    Nem vagyok pilóta, de ami infókat hallottam:

    1. Gyakorlatilag mindent úgy van ahogy a tutorialban. (aktív 21-es pilóta is volt a fejlesztőcsapatban)
    2. Valami hozzá férhető, bár nem konkrétan kiképzési anyag. Ha valaki megteszi és belinkeli ide neked Beczl pdf gyűjteményét. Nekem már nincs meg a link.
    3. konkrétan 21-re ajánlom a szerb oktatófilmet. Bár érteni nem értem, de elég szemléletesre csinálták, úgyhogy ki lehet silabizálni.

    https://www.youtube.com/watch?v=BTjlpxb24kQ
    https://www.youtube.com/watch?v=vENNfVMGfHU
    https://www.youtube.com/watch?v=4Ys0mosc7K0
    1/4 része nincs fent.
    Valamint van egy másik szerb oktató film is, de annak szerb címe van, nem tudom már mi.

    4. Fegyverzetet nem visznek csak ha a feladathoz kell mivel a rakétáknak van levegőben töltött üzemideje is. Gyakorlatilag kiképző repülést max póttartály függesztménnyel repültek.
    5. Ha azt mondják 3000 m akkor az 3000 m és nem 3050 ;) Ugyan ez a sebességre is. Pontosság? Rádiónavigáció felhőben vagy rossz látási viszonyok között? :D Több kilóméterre is elvétheted a célt ha nem tartod pontosan.
    6. -
    7. Kezdetnek a vezér gép pilótája próbáljon egyenes vonalon repülni emelkedés, süllyedés nélkül, pontosan tartsa az irányát, próbáljon meg mondjuk 600km/ó sebességet tartani. A kísérő meg a magasság és sebesség érték tudatában hátulról (nem röhögni :D ) menjen pozícióba és próbálja meg a kabinkerethez képest egy fix pozícióban tartani a vezér gépét.
    A kísérőnek ugyebár most van viszonyítási alapja, tudja a magasságát és kb sebességét illetve az irányát a vezérnek. Gyakorlatilag a kísérőnek is csak egyenes vonalon kell tartania a gépet az adott irányon a vezér mellett. A sebesség tartásához sokszor "reszelni vagy fűrészelni" kell a gázkarral. Az az folyton mozgatod, korrigálod a sebességedet.
    Nem kell egyből Thunderbirds közeli formációban menni, próbáljatok távolabbit ahol van hely manőverezni.
    8. Mindent. :D . De gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. A technikai részről meg nagyban megkönnyíti az életed ha van jó HOTAS (joy + gázkar + ha gondolod még pedál is), Track IR fejmozgás érzékelő.
    9. "Az ég katonái" című Magyar Néphadsereg Repülőerőit bemutató riport film nagyon jó! Valamint az "Őrjárat az égen" című régi fekete-fehér magyar repülős mini sorozatot tudom ajánlani (MiG-21 F-13 van benne meg MiG-17? vagy 15? már nem emlékszem). Ha beírod a youtube-ba hogy "mig-21", "taszár", "pápa" rengeteg videókamerás felvételt találhatsz magyar mig-21 üzemeltetésekről, repülésekről.

    Ha gondolod összeröffenhetnénk valami MiG-21-es reppenésre..... nem kell félni. Akármire. :D
  • Adam Jonas
    #16735
    Köszi!

    Éppen most, ahogy nézem (2015.09.05. 0:08) megint van valami akció:
    - MiG-15: 50$ helyett 15$
    - C-101: 60$ helyett 18$
    - L-39 Albatros: 50$ helyett 40$
    - Su-27 kampány: 10$ helyett 3$

    (Nem tudom, hogy a tegnapi akcióból kiindulva ez megint meddig fog tartani, azért írtam le gyorsan, hogy aki esetleg látja, és valamelyiket meg szeretné venni, az így le tud csapni rá! :) )
  • beci43
    #16734
    3.0 egyértelműen.Mindegyiket használtam,de minden verzió váltással jobb lett.
  • molnibalage83
    #16733
    A 2.0 vagy 3.0-át ajánlod?
  • beci43
    #16732
    Ehun-e.Én is ezt használom.Kúva szép!
    Utoljára szerkesztette: beci43, 2015.09.04. 22:15:15
  • molnibalage83
    #16731
    Valaki anno linkelt valami nagyon durva HQ texture MOD-ot. Mi is volt az?
  • LeonSilver
    #16730
    Sajnos magyar már nincs a fejlesztő csapatban. Aki volt, aki elkezdte, akinek lényegében köszönhetjük (beczl) a 21-est, nos azt hiszem nyugodtan fogalmazhatok úgy, hogy ellopták tőle a projektet.

    Ettől függetlenül Isten hozott.
  • LeonSilver
    #16729
    Persze Balázs! Valamelyik szeptemberre...
  • sakkay
    #16728
    Tom nekem tényleg fordítva működött, szóval csak azt írtam amit tapasztaltam
  • sakkay
    #16727
    Igennagyonfaxánnézki!!! Majd meglátjuk hamarosan..vagy nem. Állítólag kisebb a gépigény mint most khm...jól hangzik de hiszem ha látom.
  • VO101Tom
    #16726
    Üdv itt.
    Ezekben én nem nagyon tudok segíteni, de majd jönnek a kollégák, akik eligazítanak, hogy miket és honnan érdemes beszerezni. Ha angolul is jó, akkor a DCS kezeléssel, hajtóműindítással kapcsolatosan youtube-on biztosan találhatsz tutorialokat, amiben megmutatják hogy működik.
  • VO101Tom
    #16725
    fordítva.

    Steames verziókat lehet standalone-ra is tenni, gond nélkül, a standalon serialok viszont nem mennek steam alatt.
    Egyébként árban kb ugyanaz, a steam olcsóbbnak tűnhet, de az euróban számol a weblap viszont dollárban.
  • croatianus
    #16724
    Köszi!
    Hát így egyértelmű. És akkor ha épp edén naon ócó, az ugyanúgy jó.
    Akkor már csak ki kell jelölnöm egy idővallumot, amikor leszedem a steamest. Gondolom nem félperc.

    Azért ez a tuningolt Krím elég döfinek tűnik. Ha legalább úgy fut, mint a mostani, akkor... (...megpróbálom először is beindítani az ingyenmusztángot)
    Utoljára szerkesztette: croatianus, 2015.09.04. 15:41:32