36900
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • whiteskull
    #16683
    Tegnap beszereztem egy fülest is, így tényleg csak a gázkarra várok. :)
  • whiteskull
    #16682
    Holnap viszem be a műhelybe, ott majd az elektromosok kicserélik a vezetéket. Nem remeg a kezük és látni is jobban látnak. :)
    Addig is igyunk egy pohár bort! Egészségünkre! :)
  • Papa01 #16681
    Ez ez estben sok sikert a javításhoz! :)
  • whiteskull
    #16680
    Persze. Teljesen szar volt. A szokásos, megspékelve azzal is, hogy néhány gomb sem működött a gázkaron. Utána meg az X-52-es gázkart használtam hozzá. Hál istennek kölcsönadtam az X-52-őt, így rákényszerültem a szerelésre. Nálam így működnek ezek a dolgok. :)))
  • Papa01 #16679
    Gond is volt vele, vagy csak a kihívás? :)
  • whiteskull
    #16678
    A kábelköteget már kiszereltem. :)
  • whiteskull
    #16677
    Bocs! "részben". :)
  • whiteskull
    #16676
    Konkrétan arra, hogy teljesen ki kell-e cserélni a kábelokat, vagy csak részbe? Ha részben, akkor, mennyire? Már, hogy a csatlakozóból ki kell-e szedni (forrasztani)?
  • VO101Tom
    #16675
    Én már átkábeleztem néhányat, mire vagy kíváncsi?
  • whiteskull
    #16674
    Annyit beszéltünk itt a G940 gázkar átvezetékezéséről, hogy neki is álltam nyomban megcsinálni. Valahogy viszont azt hittem, hogy videó vagy valami képsorozat is van hozzá. De még képet is alig találtam a belsejéről.
  • whiteskull
    #16673
    mert az már működik? A múltkor még mindenféle hülyeséget mutatott. :)
  • sakkay
    #16672
    Jaa..így már értem.
  • LeonSilver
    #16671
    Neeem. Csak ha ránézek, hogy mennyit röppentem, akkor ne valami szaros *** zászló legyen már ott, érted.
  • sakkay
    #16670
    Ahá..Mármint ha valaki rád néz multiban? Vagy az adatlapon?-tényleg nem vágom az ilyeneket.
  • whiteskull
    #16669
    Szerintem próbálkozz valami féknyereg zsírral. Az tuti nem folyik el. :)
  • LeonSilver
    #16668
    :D

  • Reaper
    #16667
    Köszi, de próbáltam már mindenféle hőálló szilikonzsírt, ami zokszó nélkül folyik melegben, pedig kurvára nincs 250 fok..:-D
  • LeonSilver
    #16666
    Hát, hogy ne ruszki, ukán, török vagy ámedikai legyen már a pilótám vazze
  • LeonSilver
    #16665
    http://www.szilikontermekek.hu/szilikon-kenoanyag/szilikonzsir/hoallo-szilikonzsir?vmcchk=1
  • Ludowik
    #16664
    Kicsit beleragadtam a videók nézegetésére és nem tudom abbahagyni:)
    Utoljára szerkesztette: Ludowik, 2015.08.30. 14:24:30
  • sakkay
    #16663
    Az mire jó?
  • Reaper
    #16662
    Gyerekek! Tud valaki olyan itthon is beszerezhető zsírt HOTAS Wartburg kenéséhez, ami nem lesz cseppfolyós szobahőmérsékleten (~32+ fok perpill :D ), és mindemellett ésszerű áron kapható?
  • krisztian005
    #16661
    Megtaláltam a videót



    Pont 7 percnél látható.
  • Ludowik
    #16660
    https://www.youtube.com/watch?v=KyUvv9cRbEk
    Ez is jó film:)
  • krisztian005
    #16659
    Valamelyik vasárnapi videóban egy pillanatra a Logbookot is mutatták, több új ország is volt benne, köztük magyarország is, de hogy most az 1.5 vagy a 2-esben lessz benne azt nem tudom.
  • Papa01 #16658
    Köszi az infót! :)
  • LeonSilver
    #16657
    Ámberek. Ebbe a büdös logbúkba nem lehet Hungáriát beleapplikálni?
  • gsg16
    #16656
  • LeonSilver
    #16655
    Tégláson voltam az unokatesóméknál.
    Azt találtuk ki, hogy kincset keresünk!
    Volt egy ér (kanálisnak hívták, de rendesen víz csörgedezett benne, nem szennyvíz). Vittünk ki kalapácsot, kőműves kalapácsot meg mit tudom én mit és elkezdtünk kincs után kutatni a parton. Eccccer csak valami előbukkant.... Hejj, kincset találtunk. Ütöttük-vágtuk mígnem kiszabadult. Nem tudom már mi volt pontosan, mi szimplán bombának tituláltuk. Valami tüzérségi lövedék lehetett. Az unokatesóm a nyakába vette és végigszaladtunk a falun, haza, hogy "bombát találtunk - bombát találtunk"... :D Utthon letettük az udvarra. Hát.. volt nagy riadalom. Az unokatesómat két maflás kíséretében elzavarták... a focipályára :D merthogy vasárnap volt és a rendőr ott volt fellelhető.
    A rend derék őre meg is jött, nemes egyszerűséggel újságpapírba tekerte a "bombát", tisztelgett majd szépen elment.. :D Isten bizony így volt!
  • Lysandus
    #16654
    Jó is volt a sztori! :-)
  • gsg16
    #16653
    a falumban anno egy öreg parasztember szántás közben talált aknavető lövedéket.megfogta,és kidobta a föld végébe.aztán délután,amikor végzett,a lovaskocsira dobta,és bevitte a tanácsra.letette a tanácselnök titkárának az asztalára,hogy ezt találta.4 napig nem volt munka ezután a hivatalban,mert annyi idő volt,mire akkoriban kijöttek a tűzszerészek,és elvitték a falu határába felrobbantani.
  • beczl
    #16652
    Hozzánk a "O"-ponti lőtérre akkor még sűrűn jöttek lövészetre 21-esek, így a helyi lőtéri repvezérlőbe beoszott repvez mellett az adott alakulatnál is volt lent összekötő tőlünk. Az összekötő lement kocsival pld. Kecsóra, aztán a lövészet előtti időjárást repülő UM-be "bekéredzkedett" mentek egy kört, ami a nap végén hozzájárult a lövészet sikeres értékeléséhez. :D

    Bulgáriában pedig majdnem bárki repülhet(ett) aki vagy kicsengeti hivatalosan repülés költségét (ha jól emlékszem ~400$/ó volt) + átmegy egy relatíve egyszerű orvosin. Vagy úgy mint én, hogy egy volt Bulgár 21-es pilóta szerez ismerőst, aki zsebből-zsebbe 100$/ó áron megoldja, hogy egy éppen kikrepülést végző UM üres hátsó ülésére beüljön.
    Utoljára szerkesztette: beczl, 2015.08.29. 21:32:58
  • Borisz80
    #16651
    Hogy sikerült 21-el repülnöd???
  • beczl
    #16650
    Elárulok egy titkot, Novak Djordjijevic 1993-óta repül MiG-21Bis, MiG-21UM, MiG-29-n, közel 4700repült órája van (Volt 2013-ban) Bisszel. Jómagam 21UM-el repültem itthon 3x (1997-ben), illetve Bulgáriában 7x (2012-ben), Mike (3D tervező) a Draken Int-nél (http://www.drakenintl.com/) repült UM-el ha jól emlékszem 3-4x (2013-ban)
  • Borisz80
    #16649
    Duna 85
    https://www.youtube.com/watch?v=g6ZV3ivj_Xk
    https://www.youtube.com/watch?v=orXC5Qas3YU
    Utoljára szerkesztette: Borisz80, 2015.08.29. 21:10:43
  • LeonSilver
    #16648
    Nálunk ilyen nem volt, hála Istennek :) Viszont.... Kint voltunk az oroszoknál, 85-nem. Ezred éles lövészet volt. Bal szárnyon ruszkikkal, jobb szárnyon oroszokkal!
    Először is életem egy meghatározó élménye volt, mert Munkácsnál lepakoltunk a vagonokról és a Kárpátokon lábon mentünk át. Két napig egyfolytában mentünk, hajnal 4-től éjfélig. És Kárpátalján a magyarok azt hitték, hogy megyünk felszabadítani! Isten bizony! Az út mellett álltak és mint a II. VH-s filmekben, virágokat szórtak. Az ember szíve megszakadt, ezt tök komolyan mondom!!!!! Nagyon megrázó volt, soha nem fogom elfelejteni....

    Szóval qrva nagy lőtér. Volt ott minden. AKkora gödrök, hogy mentem a szakaszommal, egyszer csak eltűnt az egyik BMP-m... nem volt semmi csak egy gödör, ki se látszott belőle. A B** Sándor nevű jóember talált egy éles RPG gránátot. Ez a jóember volt az ezred "fegyvermestere".. volt valami hivatalos titulusai de a lényeg ez volt. Nam most a pali ezt, mint kiderül hazahozta.
    A műhelykocsiban befogta a gránátot egy satuba, behívta az egyik beosztott fegyvermesterét, aki amikor látta, hogy mire készül a főnöke szépen, lassan kihátrált a műhelykocsiból. Ez történt (az egyszerűség kedvéért a beosztott legyen mondjuk Géza):

    - Látod Géze? Ez itt a piezoelektromos gyújtó. . Ezt nem szabad így ütögetni...
    Kalapács a kézben és szemlélteti, hogy mit nem szabad....

    Egy szeme és néhány ujja bánta a demonstrációt.
    Az idióta. Még ha nem értett volna hozzá. Ha mondjuk Pista bá a szántás közben talál valamit. De neeem vazze, neki ez volt a szakmája! Barom.
  • gsg16
    #16647
    dunai átkelést mi is felügyeltünk anno,bár én szerelő voltam,és T-55 volt az adott jármű.emlékszem szerencsétlen kezelő személyzet hogy be volt szarva már a gondolatától is annak,hogy a Duna medrében kocsikázzon. de ott volt biztosítás is,kötél volt rákötve,hogy ki lehessen húzni őket a partra ha gond van.egy bika T-55 állt készenlétben.de láttam tisztes távolságból T-55 ágyúcsövet is végig repedni,amikor tesztelési célzattal vizet lőttek vele.
  • LeonSilver
    #16646
    Rohaggyanak meg a bőrnyakúak, hogy elsíbolták Lacitól ezt a cuccot, de azt meg kell hagyni, hogy rohadt jó ez a 21-es.
    Gyanítom ez nem kis mértékben Laci érdeme.
  • sakkay
    #16645
    A besugárzás jelző korai verziói is már jelzik(lézeres) A kamovnál az indítást is jelzi, meg a körülbelüli irányt. Heli ellen elég pontatlan-persze nem is ez a fő profilja. De ha lebegsz és nem csinálsz semmit-nagyon teliver'
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2015.08.29. 09:56:56
  • Papa01 #16644
    "Az ágyúcsőből indítható rakéta hatósugara: 100m – 4000m. A rendszert úgy tervezték, hogy a rakéta képes legyen befogni reaktív páncélzattal ellátott tankokat és alacsonyan repülő célpontokat, pld. helikoptereket. A rakétarendszer 9M119-es vagy 9M119M-es rakétákat lő ki, melyeket lézer vezet célra." (HTKA)

    Valóságban hogyan védekezhet egy ilyen ellen egy helikopter?