36900
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • sakkay
    #16643
    9m119 szvir...a bűnös neve.
  • LeonSilver
    #16642
    Nyilvánvaló, hogy nem maljutkát puffogtat. Csak beugrott a sztori.
  • LeonSilver
    #16641
    Az évre már nem emlékszem, de valamikor 86-87 körül volt.
    Zászlólaj éles bemutató lövészet volt. Valami barátkozós, mert osztrák főbakák voltak a vendégek, nekik ment az egész műsor.
    Azt tudni kell (mint ahogyan tudjátok is), hogy a különböző lőszereknek, jelzőrakétáknak, stb.. "szavatossági" idejük van.
    Konfliktus nem igen volt, ezért nem nagyon cserélődtek ezek a raktárakban. És mivel nem olcsók így ugye annyit nem is használtunk el belőlök, hogy forgott volna a készlet. Emlékszem például, hogy milyen szeretettel fogadtuk a jelzőrakétákat, mert a ládában régi, 1950-55-56 körüli újságpapírral voltak kitömködve :)
    Na elég az hozzá, hogy a lövészetre rég lejárt "szavatosságú" jelzőrakétákat és legalább 5-8 éve!!! lejárt Maljutkákat kaptunk.
    Megindult a lövészet... a jelzőrakétákból nem egy össze-vissza ment de ez még nem is lett volna akkor probléma. De volt egy terepszakasz, ahol a kupolanyulak lőttek a Maljutkával... hát gyerekek volt ott minden :D Ahogy elindult a BMP előtt 50 méterre a földbe, aztán volt, amelyik a holdat célozta meg. Vagy elment valamelyik oldalsó irányba. Századonként 3 maljutka volt kiadva, szakaszonként egy darab. De Isten bizony egy darab ment rendesen és talált célt. Az összes több a bánatba kolbászolt.
    Arról már nem is szólok, hogy a lőtér végén is voltak célok. A BMP toronygéppuskával kellett őket leküzdeni. Direkt úgy csinálták, hogy ilyen hosszúkás "zacskóba" raktak napalmot, hogy ha a nyomjelzővel eltalálja a kupolanyúl, akkor az majd felgyújtja és milyen látványos lesz.
    A zászlóalj menetoszlopban ment, a célok a jobb oldalon voltak. Arra néztem én is a kis műszeremmel és éppen a toronylövésszel társalogtam, hogy mire puffogtasson, amikor egy "durranás" és a BMP szinte megemelkedett.... Mondom mi a rák van? VIsszafordítottam a kis kukkerem és mit látok? Na mit?? Hát.. annak ellenére, hogy a harckocsiknak már régen - üríts, biztosíts - volt ( az ágyúnak) a Kacsics Szilveszter nevű jóemberre éppen rájött a durroghatnék. Az én BMP előtt úgy fél méterrel sütötte el a 100-as ágyút - állítólag véletlenül :D

    Eleve ott hibázott, hogy valahol lemaradt és próbált felzárkózni... ezért elkezdte előzni menetoszlopot.
    Aztán úgy gondolta, hogy közben ő is lövöldöz egy kicsit a puskájával, csak hát a nagy izgalomban :D az ágyúval talált egyet durrantani.

    Az osztrákok szerintem azóta is ezen a bemutatón röhögnek. Szilvesztert megfenyítették, mindenki életben maradt, ami kész csoda.

    De volt olyanban is részem viziátkelésen, amikor az őrök elaludtak. A Duna közepén jártunk, amikor elég erőteljesen jöttek az uszályok .... hát, volt menekülés :D Meg amikor nem volt vizünk már vagy fél napja. Elküldtük a polhelyettest egy kannával, hogy akárhonnan de szerezzen vizet a századnak. És mivel jött vissza a "sivatag" közepén, ahol a környéken nem volt ember?? Na mivel ? Két, bontatlan csomagolású.... biztonsági övvel :D Isten bizony!!! :D
  • macleody
    #16640
    Nézte valaki a Top Gear-t? Albániában forgattak, bementek egy elhagyott reptérre. Annyi MIG-15 volt ott, hogy beszarás.
  • Lysandus
    #16639
    Akkor megvan a bűnös. Az lézeres, nem drótos. A Maljutkára nem jelezne a besugárzásjelző.
    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2015.08.28. 23:58:33
  • molnibalage83
    #16638
    Igen, az. 9M119 Svir. A maga korában elég decen ptc. átütő képessége volt.
  • Lysandus
    #16637
    T-72-es indíthat az ágyúcsőből raksit. Azt nem tudom, hogy irányíthatót-e...
  • molnibalage83
    #16636
    Gyühet!
  • Fürtös
    #16635
    Azért nem gondolod,hogy ezt így belengetted és a storyt nem mondod el?
    Ha nagyon ütős akkor mehet a milstory-ra is!
  • sakkay
    #16634
    Leon megmondta.
  • LeonSilver
    #16633
    Eccer akkorát égtünk vele, mint a kalapgyár 56-ban :D
    Még a nyócvanas évek közepe táján. Csodálkoztam is, hogy az osztrákok azon nyomban nem foglalták el a Dunántúlt...

    A hülye, szar Maljutka. Az.
    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2015.08.28. 20:51:12
  • gsg16
    #16632
    azok nem zsinórral irányított rakéták?mint a BMP-ben?
  • sakkay
    #16631
    Ja ja.Kb 15 rakétát indított a szakasz-lebegtem-de elég könnyen el lehetett téríteni őket. Mondjuk amikor egyszerre 3 jött az már nem tetszett.
  • Fürtös
    #16630
    Simán inditanak,hogy a rozsda gyötörné meg a toronyforgatómechanikájukat
    Pláne ha lebegsz valahol, jó multkorában én is csak lestem körbefelé hogy miért nyekereg a besugárzásjelző, aztán mikor a 3. rakéta zúgott el mellettem kezdtem gyanút fogni, hogy ezek bizony AT rakétával akarnak engem bántani
  • sakkay
    #16629
    A dcs-ben a T-72 rám(kamov) páncéltörő rakétát indíthatott? Vagy van nekik valami külön föld levegő? Előbb a kampányban 4-5 darabot is indított az egyikmeg a másik is. De nem voltak valami pontosak. Vsz a páncélosok elleni lehetett..
  • Papa01 #16628
    Végül is restart után ez lett a megoldás.. :)
  • whiteskull
    #16627
    Akkor az a megoldás, hogy be kell jelentkezni. :DD
  • LeonSilver
    #16626
    Kijelentkeztem és simán tudom olvasni
  • Papa01 #16625
    Leon, viszont, ha a user nincs bejelentkezve, akkor olvashatatlan a topic..
  • gsg16
    #16624
    ámen
  • LeonSilver
    #16623
    Mára már lehiggadtak a kedélyek remélem. Tegnap beszéltem illetve írogattunk egymásnak GPx8 kollégával. Mivel alapvetően nem követett el olyan nagy vétséget :) így most kiszedem őt a szkriptből.

    világbéke, mindmeghalunk 444444
  • Reaper
    #16622
    Novak Dzsordzsijevics, a bal felső. Tudtommal Becz Laci vele kezdett neki az egésznek.

    Leatherneck Team
    Utoljára szerkesztette: Reaper, 2015.08.25. 20:16:19
  • Caterpillar
    #16621
  • LeonSilver
    #16620
    Tudom törölni is, de akkor végig kellene törölnöm a fél fórumot :D
  • VO101Tom
    #16619
    Ezt nem is tudtam. Melyikük?
  • Reaper
    #16618
    Egyébként az egyik fejlesztő MiG-21-est repül a szerb légierőben! ;)
  • Caterpillar
    #16617
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Off

    Érdekes, nem is tudtam, hogy a házigazda effektíven csak eltünteti a hozzászólást, nem pedig törli... :O

    On
  • LeonSilver
    #16616
    Köszi! Erre gondoltam én is.
  • gsg16
    #16615
    a moderálás bölcs lépés volt.sok felesleges szardobálás lett vele megelőzve.
  • GPx8
    #16614
    És még tetézed ezzel a "Szóval, "Reaper" néven fogok találni egy csomó MiG-21 "repteljesítményt"...?".
    Szóval, erre volt a válaszom: "Vannak repteljesítmény diagramok, amivel lehet ellenőrizni ezt-azt..."
    Mire gondolt a kolléga, hol kéne az adott témában kutakodnom, hogy kellő tisztelettel emelhessem meg a kalapom? :)
    (Gondolom, ez nem tartozik az alapműveltséghez).
  • LeonSilver
    #16613
    Szó sincs róla. Meg lehet kérdezni. De mivel semmit nem tudsz róla (sem) csak annyit, hogy 35 éves, így javaslom a kellő tiszteletet.
    Márpedig a "Hű! Mikor vezettél igazi MiG 21-et?" eléggé hogy is mondjam?.. provokatív ilyen formában.
    És még tetézed ezzel a "Szóval, "Reaper" néven fogok találni egy csomó MiG-21 "repteljesítményt"...?".

  • GPx8
    #16612
    Jó. Értem.
  • VO101Tom
    #16611
    Elárulok egy megdöbbentő titkot, még a DCS modul készítői sem repültek 21-essel... egyikük sem...
  • repvez
    #16610
    Tudod , attól, hogy nem repülnek már x éve ezek a tipusok attól még azok az emberek akik repülték és szerelték őket még nem felejtették el, hogy mi hogyan müködött és a fiatalabb ismerőseiknek ez el tudják mondani vagy akár ök is kipróbálhatják a játékban és elmondják róla a véleményüket.
    Ez ilyen egyszerű.
  • GPx8
    #16609
    Szóval, "Reaper" néven fogok találni egy csomó MiG-21 "repteljesítményt"...?
  • molnibalage83
    #16608
    Vannak repteljesítmény diagramok, amivel lehet ellenőrizni ezt-azt...
  • GPx8
    #16607
    Miért, nem lehet megkérdezni?
    Lehet, hogy rosszul tudom, de kb. 15 éve nem repülnek itthon a MiG 21 -esek.
    Mivel a kolléga 35 éves, ezért kérdeztem. Lehet, hogy külföldi(?) légierőnél repkedett vele?
  • LeonSilver
    #16606
    Hát.. eléggé :D De majd rájön
  • Ludowik
    #16605
    Nem baj van ilyen
  • sakkay
    #16604
    Eléggé rossz helyre