36900
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • molnibalage83
    #16803
    Nem a 3D modellekhez, de a textúrához kellene a nagyobb távolság. A 3D modellek kirajzolása jó, de a textúráké még az alappal is láthaót, hogy nem jó.
  • beci43
    #16802
    Örülök,hogy segíthettem!
  • beci43
    #16801
    Jók a textúráid... :) szerintem már jól bekavartad a dolgokat.Megpróbálom összeszedni magam holnapra és lépésről-lépésre leírom,mit csinálj.De előtte szerintem telepítsd újra a DCS-t...
  • LeonSilver
    #16800
    IGEN-IGEN-IGEN :)
    Ezzel tökéletes, mint w7 alatt!!

    Faterkám, hálám örökké... szóval mindig nézz hátra :D
    Köszönöm szépen!
  • LeonSilver
    #16799
    Ááááááááá. Köszi!!!! Kipróbálom!
  • LeonSilver
    #16798
    Nem Balázs. Ha kicsit nagyobb vasam lenne és bírná, akkor használnám. De megvagyok enélkül is, ez nem oylan fontos szerintem, hogy megérje azt a rahedli fps veszteséget.
  • molnibalage83
    #16797
    Okas, kipróbálom. Az említett nagyobb látótáv MOD-ot akkor te ezek szerint nem használod?
  • LeonSilver
    #16796
    Megtaláltam, hogy ez az ominózus noise_mount.bmp.dds hol van. Egy másik mappában basszus!
    Itt ni: Bazar\Terrain\vfstextures\LandTextures.zip
  • LeonSilver
    #16795
    Áááá, meg van a hiba Balázs!! Először is állítsd vissza azt a könyvtárszerkezetet, amit mutattam. Ha nincs biztonsági mentésed, akkor ellenőrizted a cuccot és azt hiszem visszaállítja a DCS. Igaz, letöltéssel. Vagy telepítsd újra.

    Na most a total commanderrel mondjuk a bal oldali ablakban nyisd meg a :\Eagle Dynamics\DCS World\Bazar\Terrain\vfstextures\LandTexturesAutumnOther.zip\ fájlt. Tudod simán rámész és enter.

    A jobb oldalon nyisd meg a ***\Enhanced and detailed terrain.rar\Ground Textures Mod 3.0\LandTexturesAutumnOther\ fájlt.
    Jelöld ki az összes fájlt a csillaggal, tudod a numpadon és F5 azaz másolás. Meg fogja kérdezni, hogy felülírja azt, ami már van? Igen! Amikor átmásolja, akkor magától vissza fogja csomagolni.

    Lényeges, hogy az adott könyvtárból mindig az adott zip-be másold a cuccot.
    LandTexturesAutumnOther.zip -be azt ami a Ground Textures Mod 3.0\LandTexturesAutumnOther mappában van.
    LandTexturesSpringOther.zip -be azt, ami a Ground Textures Mod 3.0\LandTexturesSpringOther mappában van.
    És így tovább
  • molnibalage83
    #16794
    De mit és hogyan? A 3.0-ban négy darab könyvtárat töltesz le. A DCS-ben meg zippelt fájlok vannak. Ezt sikerült nekem elérni...
  • LeonSilver
    #16793
    Nem tudom mire gondolsz. Nekem ez így ilyen.
    Total Commanderben csinálom. Ugye F5 - felülírja - igen és kész.

  • molnibalage83
    #16792
    Most akkor a letöltött könyvtárakat kell zippelni és felülírni...? A dátumon látom, hogy mi az új és a régi.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.09.08. 18:19:12
  • LeonSilver
    #16791
    Erre gondolsz Balázs?

  • beci43
    #16790
    Innen szedd le a Win10 drivert Papa.Én is azt használom,(X-52) de ott a Rhinoé is.
    Utoljára szerkesztette: beci43, 2015.09.08. 14:57:34
  • VO101Tom
    #16789
    Oké, nincs lua fájl, de ettől még működhet. A CloD-ban pl. olyan a moddolás, hogy ha bármilyen fájlt talál a mod mappában, azt betölti onnan, az összes többi fájlt meg az eredeti helyéről. Ott is egy üres mapparendszert töltesz fel azokkal a fájlokkal, amiket átalakítottál, és nem kell csinálni vele semmi mást.
  • LeonSilver
    #16788
    Mondjuk azért azt én sem nagyon értem, hogy miért messze nem ilyen az enyém sem...



  • molnibalage83
    #16787
    Azzal bemásoltam oda, ahova a manul install résznél írta a textúrákat. Aztán JSGME-t is megcsináltam. Nem történt semmi. Nem sürgős, ráér.
  • LeonSilver
    #16786
    Most dolgozom, illetve bent vagyok a munkahelyemen :D
    Este 6 körül leszek otthon, akkor szívesen megmutatom.
    Feltettem azt a szutykot is, de ha felállítod maxra (asszem ultra), akkor oda már kevés a vasam.
    Qrva messze ellátni úgy, de szaggat mint állat. Talán 15 fps körül van akkor csak.
    Amúgy ha azt felteszed, akkor a beállításokban van az a visible range vagy mi, ott tudod feljebb állítani.

    Total Commanderrel csinálod a zip-be másolást Balázs? Én azzal és faszán megcsinálja!
  • molnibalage83
    #16785
    Meg tudnád mutatni, hogy hogyan néz a MOD által érintett könyvtár struktúra? Csak a textúrákat raktad fel a látótáv növelő mod-ot azt nem? Azt azért is akartam felrakni, hogy lássam a menün keresztül, hogya MOD aktív vagy sem. Hát sajnos nem... :(
  • LeonSilver
    #16784
    Aha
  • LeonSilver
    #16783
    Ez tiszta sor Tom. De! A telepítési leírásban nincs szó arról, hogy bármelyik lua-t szerkezsteni kellene.
    Márpedig így, hogy csak bemásolom és előtte nem volt ilyen file, halottnak a csók. Szerintem - és mondom, nem értek hozzá. Csak így gondolom :)
  • VO101Tom
    #16782
    Jelen esetben az a fájl a hegyvidéki sziklás részeket tartalmazza. Itt egy topik róla:
    http://forums.eagle.ru/showthread.php?p=2231348#post2231348

    Az, hogy korábban nem volt ilyen fájl, az nem feltétlen jelent gondot. A skinekből kiindulva, ott egy .lua fájlban adhatod meg, hogy a festésen kívül a felületi szintkülönbségeknek, és a felületi fényvisszaverődéseknek is csináltál-e saját fájlt (normal és specular mapok), vagy a defaultokat használja. Ez a térképnél is hasonlóan működhet (nem tudom biztosan, térképet sosem csináltam dcs-hez), lehet, hogy itt is lehetőség van arra, hogy a térkép bizonyos részeit más fájlokból töltse be.
  • PhantomAss
    #16781
    Szerintem van, már csak a többi repszimből kiindulva.
    Nekem furcsa lenne ha ebben nem lenne.
    De majd utánanézek a hivatalos fórumon mert engem is érdekel a téma.
  • Borisz80
    #16780
    A 21-es skin az még az 59-esektől kapott skin?
  • LeonSilver
    #16779
    Nekem ilyen a cucc most.










    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2015.09.08. 07:05:11
  • LeonSilver
    #16778
    Én felfigyeltem egy "érdekes" dologra. Nem értek hozzá, szóval lehet így van rendjén.
    Szóval van ez a mappa, hogy [b]LandTexturesAutumnOtherf/b].
    A Ground Textures Mod 3.0 csomagban van két nagyobb, 22 megás file.
    noise_1.bmp.dds
    noise_mount.bmp.dds

    A célmappában viszont, ami (xyZ:\Eagle Dynamics\DCS World\Bazar\Terrain\vfstextures\LandTexturesAutumnOther.zip\) viszont eredetileg csak egy van ezek közül. A noise_1.bmp.dds

    Szoftverekhez (meg még egy csomó máshoz) nem értek, de úgy gondolom, hogy ha a noise_mount.bmp.dds-t be is másolom ide, az nincs semmilyen hatással a cuccra, lévén eredetileg ilyen file nem is volt.
  • VO101Tom
    #16777
    Nektek nem volt olyan gond Gabika féle mod csomaggal, hogy szerverek nem endegtek be vele? Gabika nagyon rendes volt, TS-en segített feltenni pöpecül az egészet, sweetfx-el, jsgme-vel mindennel együtt, szóval a mod-csomag rendben felment. Offline működött is, de online a Dogs of War szerver (kb. az egyetlen ww2-es szeró 10+ játékossal) onnantól kezvde "connection interrupt"-al nem engedett belépni. Leszedtem mindent, visszaállítottam alapra, azóta nincs gond a csatlakozással. Érdekes viszont, hogy az 59-es szerverre belépett korábban, a modokkal is. Van a dcs-ben ilyen fícsör, hogy host oldaláról bannolni lehet, ha valaki modokat használ?
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.09.08. 00:01:18
  • sure
    #16776
    Értem én hogy benzin, de mi hajcsa, pont azér, mer heggeszteni kellett vele (mer Gabócának nem volt meg a Mi-8, meg A-10 könyvtárat buzerálni, meg ezt, meg azt, oszt a végén el se indult a décsé), én a manuális módszert választottam. Az működött.
  • molnibalage83
    #16775
    Manuálisan is bemásoltam ahova írták. Semmi sem történt.
  • LeonSilver
    #16774
    Néhány szó a rinocéroszról.

    Maga a joy qrva jó!
    Ez a cserélhető rugós mutatvány óriási találmány.
    Én a legkisebb rugót használom, nekem így kényelmes.
    Tök finoman lehet vele röpcsizni.

    A másik viszont az, hogy valami elképesztően ótvar, gagyi műanyagok vannak az amúgy fasza joyon!
    Komolyan mondom, hogy saját magát járatja le ezzel a szájtek. Valahogy olyan "vásári" vagy "bazári" hangulatot kölcsönöz a cuccnak.
    A joy szoftvere is fasza! Nem a programozó része hanem maga a joy állítgatós.

    A programozós része nekem nem müxxxik rendesen w10 alatt. Driver lehet a ludas, mert w7 alatt tökéletes.

    Mindezek mellett egy dolog ami tuti. Jelentősen túl van árazva.
    Jobb mint az x52, a ponál meg még jobb :D De nem ér 60-65 ropit. Mondjuk ha 40 lenne, azt mondanám tökéletes az ár.
    Mindamellett ha valakinek van 60 ropija joyra, de nincs 100+, akkor bátran vegyen egy ilyent.
  • 2Pete
    #16773
    A JSGME lényege hogy becsapja az adott programot, hogy az ne a saját, hanem a mods mappában lévő fájlokat használja. Ez viszont csak akkor működik ha a mods mappában is megvan a fájl helyes elérési útvonala.
    Példa:
    Ha a C:/Mező/textures/virágok/kisvirág.jpg cserére szorul akkor a helyes útvonal a C:/Mező/mods/Újvirág/textures/virágok/kisvirág.jpg (ez már a javított textúra) . Ha ez jól van megadva akkor a JSGME látni fog egy Újvirág nevű modot, amit ha aktiválsz akkor a program már ezt fogja használni a saját fájlja helyett, pedig az is ott van a helyén sértetlenül. Ez azért jó mert ha mégsem tetszik az új textúra akkor csak inaktiválod a modot és máris a saját régi textúráját fogja használni.
  • Loca
    #16772
    Ismét köszönöm a segitséget.

    Pont ez a problémám hogy túl sokáig rajtavagyok egy müszeren, és addig a többi meg elmászik, de remélem idővel belejövök.

    Sikerült beszereznem az Őrjárat az égen cimü filmet, nem mai darab de ettől még nagyon jó film, sajnos ma már nehezen tudnának ilyen repülős filmet csinálni magyarországon.

    Krisztian005

    Kösz a checklistet.

    Beczl

    Köszönöm a linket, lessz mil olvassak, meg nézzek, és szeretném megköszönni azt is hogy belevágtál a Mig-21 elkészitésébe, nagyon nagy kedvencem!

  • sure
    #16771
    Ez a JGSME nekem se akart valamiért működni, sőt, ha jól emlékszem, akkor ez a manuálisan a már kibontott fájlokat a cél zip-be belemásolás sem igazán, szóval lehet, hogy nem (vagy nem csak...) te bénázol el valamit...
    Volt az a GaBika modpack, az tartalmazta valamelyik HiRes ground modot, ott zippelve voltak a vfstextures könyvtár fájljai

    \DCS_World_Ga-Bika_MODpack\DCS World\Mods\DCS_World_Ga-Bika_MODpack\Bazar\Terrain\vfstextures

    tartalmával csak felül kellett csapni a DCS

    C:\Program Files\Eagle Dynamics\DCS World\Bazar\Terrain\vfstextures

    mappa fájljait. Backupot lehet készíteni, bár ha elQródik a décsé, start menüből ott a DCS repair.
    (ja, amúgy nálam minden update felülírja a HiRes ground texture-öket a gyáriakkal, szóval készülj, fog heggeszteni valót adni a DCS világa mindig...)
    Utoljára szerkesztette: sure, 2015.09.07. 18:51:52
  • molnibalage83
    #16770
    Pedig még kézlieg is bemásoltam. Majd lehet, hogy újra rakom az egész DCS-t és akkor levideózom, hogy hogyan csinálom.
  • beci43
    #16769
    Pedig működnie kell Balázs,ha mindent jól csináltál.
  • molnibalage83
    #16768
    Telepítettem a JSGME-t a \mods-ba ahol futtatás után csinált az is egy MOD könyvtárat. Így már látta a fájlokat, de minkét MOD-ot akiválva sem történt semmi...
  • molnibalage83
    #16767
    Apró hiba, hogy a JSGME semmit sem lát...
  • sakkay
    #16766
    Marha jól néz ki ez az 1.5!!!Brutál lehet érezni a sebességet alacsonyan.
  • zoltang
    #16765
  • Klusi86
    #16764
    Hecker kolléga, írtam pm-et (kb egy hete), majd nézz már rá légyszíves.