36900
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Loca
    #16723
    Sziasztok, Lóca vagyok, most először irok ebbe a fórumba ezért mindenkit üdvözlök.

    Kiskoromban párszor láttam Mig-21-est repülés közben és akkor elhatároztam mint sok gyerek hogy vadászpilóta leszek, sajnos nagyon másképp lett de a repülők iránti rajongás azóta is megvan.

    Régebben próbáltam a Microsoft Flight Simulátort, és a Lock On-t mindkettő nagyon tetszett, bár a Fligh Simulátor után kicsit hiányoltam a Lock On-ban a klikkelhető kabint. Egyébb elfoglaltságaim miatt sokáig nem is repültem velük, de nemrég újból rákerestem és nagyon megörültem mikor rátaláltam a DCS World-ra, és hogy abban már van klikkelhető kabin és Mig-21 is, amit meg is vettem mivel ez a kedvenc tipusom, az meg külön öröm hogy magyar is van a fejlesztő csapatban, borzasztóan tetszik.

    Sajnos nem vagyok jártas a katonai repülésben ezért kérném a segitségeteket, szeretném a Mig-21et jobban megismerni, egyenlőre harcolni nem, inkább a navigációt, manővereket, különböző normál és vészeljárásokat, és minden egyébb dolgot amit egy igazi pilótának is tudni kell. Az oktató részt megcsináltam, de az túl felületes, épp csak hogy nagyvonalakban mutat ezt azt. Beleolvastam itt ott a fórumban és úgy tünt páran jobban értetek a katonai repüléshez, esetleg talán még van köztetek pilóta is ezért ha tudtok kérlek válaszoljatok a következőkre:

    1. Hogy kell pontosan beinditni a Mig-21-et a valóságban miket kell ellenőrizni inditás előtt-után, mi a pontos eljárás.

    2. Az igazi pilótáknak miket tanitanak és milyen sorrendbe a kiképzés során, ha lehet minnél részletesebben, ez nagyon érdekelne, nem tudom hogy hozzáférhetőek a magyar Mig-21-es kiképzés anyagai, ha esetleg igen akkor nagyon érdekelne.

    3. Milyen manőverek léteznek, érdekel mind a harci mind a légiparádékon repült manőverek, már ha van eggyeltalán különbség a kettő között, ha lehet képekkel vagy videókkal bemutatva, és mind az angol mind a magyar nevük érdekel, esetleg ha tudtok oldalt vagy könyvet amiben ezeket leirják, sajnos én nem találtam.

    4. Pontosan hogy müködött egy kiképzett magyar Mig-21-es pilóta repülése? Mennyivel repülés előtt tudta meg hogy repül, az utvonalat repülés előtt kapta meg vagy volt olyan is hogy csak a levegőben tudta meg, miből állt egy átlagos gyakorló repülés, mindig fegyverrel szálltak fel gyakorolni vagy volt hogy semmi nem volt a gépen, hányan gyakorlatoztak egyszerre, ezeket is ha lehet részletesen aki tudja.

    5. Mennyire kell pontosan repülni, pl ha azt mondják 3000 méter magasan és 600km-es sebességel repüljön a pilóta akkor ettől mekkora eltérés megengedett vagy elnézhető, a filmekben sokszor a pilóta úgy repül ahogy neki tetszik, ez mennyire fedi a valóságot?

    6. A Mig-21-es repülőn kivül sok szenzor antenna és egyébb dolog van, van olyan irás ahol leirják pontosan mi micsoda, esetleg tudja közületek valaki.

    7. Régen a Lock On-al próbáltam egy barátommal egymás mellett repülni, nem nagyon jött össze, az eggyikünk megpróbált egyenesen repülni a másik meg megpróbálta követni, de vagy nagyon lemaradt vagy túlrepülte, van valami tanácsotok hogy érdemes ezt csinálni hogy müködjön.

    8. Mik azok amiket mindenképp érdemes tudni, ha valaki jó szimulátor pilóta akar lenni.

    9. A Top Gun-t és a Vasmadarakat nagyon sokszor láttam, tudtok még hasonló hidegháborús repülős filmeket, ha lehet olyat amiben Mig-21 is van, sajnos én nem találtam, dokumentum film is érdekel.

    Segitségeteket köszönöm. üdv. Lóca
  • sakkay
    #16722
    A steamon. Kényelmesebb. Habár az ede honlapjáról is vásároltam és azt tudtam regelni a steamra is..visszafele viszont nem lehet.
  • sakkay
    #16721
    Nem szóltak eddig, hogy nem így lenne. Mondjuk hatalmas köcsögök, mert ugye azt sem mondák-lévén, hogy itt a szeptember-nyugi, tényleg jövünk. Csak a szokásos. Ez van akkor ha egy cégnek monopóliuma van egy területen. Ne félj ha lenne egy igazi konkurens vállalat, megváltozna ez a kibaxott flegma kommunikációjuk!
  • croatianus
    #16720
    Na ez elég rövid akció vót.
    Egyébiránt, meg tudnák mondani az urak a konszenzusos álláspontot arról, hogy steam-en érdemes-e belefogni a panelvásárlásba, avagy sztendalón?
  • molnibalage83
    #16719
    A DCS 1.5 még mindig szeptemberre tervezett?
  • Klusi86
    #16718
    Erre tessék!
    Utoljára szerkesztette: Klusi86, 2015.09.04. 12:56:38
  • Adam Jonas
    #16717
    Bocsi, tudnál ehhez az akcióhoz egy linket adni? Nem igazán találom... :/
  • wittman
    #16716
    Jó kis videó volt Borisz!

    Akció van a DCS modulokból az ede oldalán (70%)!
    Utoljára szerkesztette: wittman, 2015.09.04. 08:43:59
  • Borisz80
    #16715
    Szu-22 cockpit reppenés
  • Borisz80
    #16714
    Neki pont nincs Cougar-je ;)
  • priluki
    #16713
    köszi imádom ezt a joyt , nem akarom lecserélni de látom nem vagyok egyedül :)
  • repvez
    #16712
    http://cougar.flyfoxy.com/

    itt mindent megtalálsz hozzá
  • priluki
    #16711
    üdv, van egy hotas cougar joyom, és kezd már kopni. Olvastam ,hogy ez a tipusbetegség de azt is láttam ,hogy megcsinálják őket, és a potikat is lecserélik stb, viszont azt nem találom hol lehet hozzá rendelni alkatrészt, tudna valaki ebben segíteni?
  • Ati810
    #16710
    Aki esetleg még nem olvasta az AH-56 Cheyenne történetéről szóló cikk második részét: A Lockheed AH-56 Cheyenne és története 2. rész
    Aki pedig még az elsőt se: A Lockheed AH-56 Cheyenne és története 1. rész
  • whiteskull
    #16709
    Köszi! Már megoldódott. Biztos nálam volt valami anomália, mivel mástól nem hallottam ilyent. Viszont azt se kérdezd, hogy mi miatt volt. Négy-öt nap után valamiért jó lett. :)))
  • PhantomAss
    #16708
    A win 10- hez kiadtak egy új ff verziót, azt használod?
    (én nem, csak hallottam róla, hátha megoldja...)
  • whiteskull
    #16707
    Nekem az a gomb a konyhában jelez a Maminak, hogy kérnék egy hamvas fröccsöt. :)))
  • sakkay
    #16706
    Hol az a gomb!
    Amúgy ha nincs ez a fán átlövök és\vagy figyelmeztetés nélküli radaros rakéta(az mondjuk a kamov 50 hiány nem a progié), szóval ha ezek nincsenek, brutális pusztítást lehet rendezni.
  • LeonSilver
    #16705
    Én oda egy oylan gombot raktam, amit ha megnyomok, akkor egy qrva nagy láb seggbe rúgja a tankost... az anyjára lődözzön. ;)
  • sakkay
    #16704
    Az az egyszerű dolog, hogy a joyra raktam a kamovnál a rakéta riasztó rendszer rezet gombját, nagyban javítja a túlélés. Mivel mindig resetelni kell, hogy az épp aktuális mutassa. Így ha folyamatosan rezetelek, egész valós értéke van
  • Lysandus
    #16703
    Gratulálok!

    1/3_vszd_Tazar
  • sulyid
    #16702
    Gratulálok. A CLOD hibátlanul működik vele, ennyit tudok. :)

    A MiG-29 állítólagos új kabinjáról, külső modelljéről, FM-jéről van valami új hír? Akár 1-2 elejtett kép, vagy akár egy megjelenési dátum? Tegnap MiG-29-el csatarepülgettem csak úgy szórakozásból, azon kapcsán jutott eszembe a kérdés.
  • Reaper
    #16701
    Köszi! Utánanézek.
  • JoeDestroy
    #16700
    Ilyet próbálj szerezni. Nekem ez bejött a Cougarhoz is.
    Én ezt használom necces körülmények közé.
    Xintex
    Xintex Super Impact
    Igaz én is szereztem anno, de a kis hengerből még mindig van, pedig az összes kisgépemet átkentem vele egy
    árvizes beázás után. (kb 8-10 gép, Flex, Makita, Metabo... nem hagyhattam veszni őket.)
  • Borisz80
    #16699
    Beszarás! Irigyellek! Szívesen elolvasnám az élménybeszámolódat! Gondolom vezethetted is egy kicsit ;) .

    Most meg már azért is vért kell huggyozni itt magyarországon, hogy egyáltalán valami 21-es relikviát ezercsillióbillióért persze -mert a légierő főnöke nem az ismerősöm- beszerezhessen az átlag ember. Másnak meg jelképes 5 forintért van 5 MiG-21-ese vagy pl Szajolban a kertész udvarban Mi-24-ese.

    15 év alatt egyetlen értelmes és valamire való relikviára tudtam csak szert tenni értelmes áron. MF-nek a fő műszerfala + lokátor indikátora, és a KM-1-nek az ejtőernyő hevederzete.
  • whiteskull
    #16698
    A többi böngészővel minden működik, de mozilla nem fogadja el a googli tanúsítványokat. :)
  • LeonSilver
    #16697
    Ott valami más probléma lesz tezsvírem :)
  • Papa01 #16696
    Gratulálok! :)
  • whiteskull
    #16695
    Nálam mindenféle googli oldalt letiltott. :))
  • VO101Tom
    #16694
    Gratulálok! :)
  • LeonSilver
    #16693
    Drakulálok!!
  • LeonSilver
    #16692
    Miért? Nekem tökéletesen működik a fox is, bár alapvetően nem azt használom.
  • whiteskull
    #16691
    Hát nagy Gratula! Fiú, lány?
    A tapsztalataim nem a legjobbak, mivel a firefoxot le kellett cserélnem, és ezt a rohadt Chromot akárhogy is igyekszem nem bírom megfszokni. :))
    Hiába, így ötven felé már nem annyira szívesen vált az ember. :)))
  • sakkay
    #16690
    Gratula!!!
  • 77pxdumbo
    #16689
    Apropó. Win10. Mik a tapasztalataid? DCS hogy muzsikál vele?
    Esetleg valakinek egyéb szimekkel van már tapasztalata win10-el? (CLoD, BOS, FSX)
    Ja!!! NAGYPAPA lettem.
    Utoljára szerkesztette: 77pxdumbo, 2015.08.30. 19:58:57
  • VO101Tom
    #16688
    Ja, elsőre én is szétszedtem mindent :)
  • whiteskull
    #16687
    Már alig várom. :)
    Lassan megszokom ezt a fos win10-et is, a meleg is levonul talán, no meg a gyerekek is mennek iskolába. :)
  • Papa01 #16686
    Egészségünkre! :) Akkor hamarosan megint újra repülsz? :)
  • whiteskull
    #16685
    Köszi! :)
    Ezzel a szétszedés résszel már elkéstünk. :)
    Bár nem bánom, mert így sokkal egyszerűbb. Annyira meg nem is vészes. Mondjuk egy kocsi kuplungozásához képest. :D
  • VO101Tom
    #16684
    A kébelek kb félúton törnek el, ahol hajlik a gázkar mozgatásakor. 1-2 centis részt rajta hagytam a csatlakozóknál (felső és alsó részen is), hogy a toldás egyszerűbb legyen. Ja és érdemes pár cm-el hosszabb kábel szakaszt beletoldani, hogy mozgatásnál az már ne szoruljon meg. Kábelből csak sodrott erűt szabad betenni, ami hajlításokat könnyen viseli, merev erest ne (akármennyire hajlékonynak tűnik).

    A gázkart egyébként nem kell teljesen szétkapni, elég csak a belső gázkar fejét és a talp borítását szétszedni. Középen, ahol mozog, ott át lehet fűzni összerakott állapotban is (ezzel sok macerát megspórolsz, ha azt kihagyod).