36834
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • VO101Tom
    #18458
    Ja, persze, ez nagyon jó dolog, hogy lefordítod, sokan nagyon nagy hasznát fogják venni, és ha kérdésed van, tedd csak fel nyugodtan.
  • wolfhgb
    #18457
    Sajnos igazabol csak egy lelkes kezdo vagyok, alap foku nyelvtudassal es csak nagy joindulattal kozep szintunek nevezheto repulesi ismeretekkel! Magambol kiindulva tudom, h milyen korulmenyes rajonni rengeteg dologra a programban, epp a szepsegenek leginkabb nevezheto reszletessege miatt, a forditassal masok kedvet akarom meghozni a szimulatorok hasznalatahoz es ilyen forman duzzasztani ezt az igazan kicsinek mondhato tabort kis orszagunkban, akik hasznaljak! Biztos sokan vannak meg ugy vele, h szivesen hasznalnak, de eselyt sem latnak ra ismeretek es nyelvtudas hianyaban, h valaha is rajojjenek a gep hasznalatara, de ha ez a trening forditas segit nekik, ahogy en is kozben tanulom ujra az alapoktol a madarat, akkor mar megerte a dolog szerintem! Mert a jatek jol hasznalhato lenne es erdekes is, ha az embernek el nem veszik a kezdeti nehezsegek a kedvet, amibol valljuk meg boven akad meg a forditas ellenere is eleg! :) Tobbek kozott ezert kerem neha a sokkal tapasztaltabb felhasznalok segitseget es kerem ki a velemenyuket is az elkeszult fejezetek szakertesebol! A hianyos ismereteim miatt, ami ugy nyelvi, mint programiranyu, adodnak neha erthetetlen monologok, amiket ilyen forman probalok athidalni! Meg egyszer koszonom mindenkinek a segitseget es a reszvetelt!
  • killbull
    #18456
    Üdv!
    Kedvenc típusomnak csináltam egy videoklipet,fogadjátok szeretettel!


    Utoljára szerkesztette: killbull, 2016.01.15. 12:37:23
  • wolfhgb
    #18455
    Koszi a segitseget, a forditasnal en is torekszem a mozaikszavakat es roviditeseket nem leforditani, meghagyom eredeti formalyukban, esetleg, ha a szoveg magyarazatot ad hozzajuk zarojelben, akkor azt forditom, a konnyu erthetoseg miatt!
  • VO101Tom
    #18454
    Ha a fordításben eddig eljutottál, nem tudom, hogy ennél hol akadsz el :) Egy fegyverhez több profil tartozhat, ezeket vagy a DSMS menüben, vagy egyéb módon választhatod ki (rocker switch az UFC-n, HUD rotary a HOTAS-on, stb). Ezt nevezi cycling-nek, amikor az engedélyezett profilok közt ciklikusan választhatsz, ha elért az utolsóig, akkor kezdi elölről. Ha a fegyver beállításokon változtatsz valamit, és az manual mode-ba kerül, akkor a neve elé tesz egy M/ jelzést. A profil ugyanúgy működik, mint normál módban, de a ciklikus váltás mindaddig le van tiltva, amíg a változtatásokat el nem mented a DSMS-ben.

    "Figyeld meg a kiegészítő információt a kijelző közepén. A profil neve most M/ -el kezdődik, jelezvén a manuális (manual) módot. A manuális profil működése megegyezik az alapértelmezett (default) móddal, de a profil önálló és nem lehet ciklikusan váltani, amíg a DSMS-ben nincs elmentve".

    Ugyan még nem láttam a fordításod, de szerintem érdemes benne hagyni a fontosabb angol kifejezéseket is (legalább így, zárójelben), a szoftver és bármilyen angol nyelvű dokumentáció úgyis így hivatkozna rá. A DSMS-t is érdemes ebben a formában meghagyni, nehogy lefordítsd a Digital Stores Management System -et valami Digitális Függesztmény Kezelő Központ -ra vagy hasonlóra :) Mondjuk én a windowsos szoftvereknél sem szeretem a magyaríott verziókat, múltkor volt szerencsém egy magyar Photoshophoz, hát megszenvedtem vele, amikor menükben kellett keresni valamit :)
  • zoltang
    #18453
    Interview With Matt Wagner / DCS
    by Nels_Anderson Published on 01-14-2016 07:09 PM


  • wolfhgb
    #18452
    Igazabol, csak az utolso mondatat nem tudom pontosan ertelmezni! Ha abban segitene valaki, sokat segitene! :)
  • wolfhgb
    #18451
    Sziasztok, erre kérhetnék egy pontos forditast valakitol? nem teljesen ertheto számomra, koszi!

    "Note the additional profile information in the center of the display. The profile name now begins with an \\\"M/\\\" to indicate Manual mode. Profile operations in Manual mode are identical to default profiles, but the profile is stand-alone and cannot be cycled to unless it is saved into the DSMS."
  • Lysandus
    #18450
    Viszont a TF moddal és az ATAG-on repül a bemutatón. :-)
  • Hecker007
    #18449
    Értem már a problémát, a gyroval tudja a forgást kezelni, a magnetométer stabilizálja a szerkezetet viszont a xyz tengely szerinti mozgást már nem tudja ezekkel lekezelni.
  • VO101Tom
    #18448
    Igen, FAQ-ban írják is, hogy ne keverjük össze a mozgás érzékelésére használt DOF jelzést az ED Tracker érzékelőinek számára használt DOF megnevezéssel. Az ED tracker 3DOF ot tud, akármennyi érzékelővel támogatják azt meg. Jobbra-balra nézés, fel-le nézés, és jobbra-balra fej döntés. Minden más csak szoftveres trükközés, mint pl a hátranézéskor oldalra eltolás.

    "How many degrees of freedom (DOF) is EDTracker?
    EDTracker models 3 degrees of freedom (3DOF) - pitch, yaw and roll. So your head twisting and looking around is what is monitored and reported.

    It does not report lateral or vertical movements of your head - so any sideways movement of your head, or moving it towards (or away) from the screen. This is what is commonly referred to as 6DOF.

    Note: do not confuse true "degrees of freedom" with the marketing hyperbole touted by the sensor manufacturers. For example, the Invensense MPU-6050 is touted as "6DOF"; the 9150 as "9DOF". This only represents the number of sensor channels that are provided - in the 6050 sense, this is 3 axes on the gyroscope and 3 axes on the accelerometer. The 9150 adds another 3 axes for the magnetometer. Other sensors add a pressure sensor and claim "10DOF"! This has nothing to do with true "degrees of freedom" and motion/movement capturing, and these enhanced sensors still cannot deliver truly accurate 6DOF to the user experience."
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2016.01.14. 14:02:40
  • killbull
    #18447
    Fogadjátok szeretettel az új MIG 29 bemutatóm, remélem nincs benne sok vágás!

  • repvez
    #18446
    Bocs mpu9150 és ,giro,gyorsulás és magnet érzékelö van benne. De az edtracker.org oldalon megtalálod a leirást mindegyikröl
  • repvez
    #18445
    A javitott verzio 9115 ös panelt használ arra 9dofot irnak,de az nem azt jelenti,hogy 9mozgásirányt tud hanem azt ,hogy a giro,a nyomás szenzor mellé egy magnetométert is tartalmaz,mindegyik 3irány érzékeléssel. És ennek a 3érzékelö kombináciojával állitja elö az elmozdulás nagyságát.a 6050es még elmászik a középpontbol,ezt kiküszöbolték a magnetométerrel.
    Tehát az is csak 3dof vételre képes trükközés nélkül
  • Hecker007
    #18444
    Van az EDTrackerből 6DOF, annyi hogy az MPU-6050 chippel szereltet kell venni (kb. 1500Ft) és a hozzá való PROGIT kell fellőni a vezérlőre. A programból is kiderül hogy x,y,z tengelyt kezel a gyroval és a gyorsulásmérővel is, tehát biztos hogy 6DOF-os.
    Viszont egy headset ehhez is kell, meg egy plusz kábel az USB csatlakozáshoz, esetleg bluetooth modul és aksi, de ahhoz ezt-azt át kéne alakítani és csak 3.3V-os vezérlővel lehetne normálisan megcsinálni.
  • Borisz80
    #18443
    Jézusom! Milyen késéssel követi a mozgást.
  • VO101Tom
    #18442
    Sehogy. Egyszerűen összekötötte, hogy amikor oldalra fordul a feje, akkor oldalra ki is csúsztatja a kamerát, mert minek néznéd a fejpáncélt, ha mellette is el lehet nézni. Ötletes, hátranézésnél hasznos is, de máshol ugyanúgy nincs csúszás. A videón mutatott CloD-nál Bf 109-esben ülve már meg lennél lőve, mert ott kicsit jobbra kell hajolni, hogy a revibe rendesen belenézz (vagy átkapcsolod a gunsight nézetbe, de az a manőverező légi harcnál túl lassú).
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2016.01.13. 19:39:44
  • repvez
    #18441
    Hát mikor én néztem akkor ez még nem volt opcio, de egy kicsit mégsem érzem anynira pontosnak ezt a megoldást mint ami nativan tudja a 6 irányt kezelni.
    Amugy nem derült ki számomra a videobol, hogy mi alapján dönti el, hogy most én ki akarok hajolni vagy fordulni?
  • killbull
    #18440
    Csak az előre meg hátrahajlás nincs meg, oldalra tud hajolni.

  • repvez
    #18439
    Az EDtrackert én is néztem, hogy jó lenne, de a 6dof hiánya egy kicsit elriaszt töle, anélkül szinte merev nyakkal kell nézelödnöd.
    Ha jól tudom, valaki itt mondta hogy akar beszerezni egyett kipróbálni, de nem olvastam róla, hogy hogyan vált be.
    Az mindenképp jó, hogy nem kell hozzá kamera és IR led és a fejkövetés folyamatosság is elég gyors, csak épp a hiányzó 3 dof ami miatt nem üti ki a track IRt.
    Egyébként az opentrack nevű ingyenes progi felváltotta a freetrack és Facetrack progikat ahogy látom, mert azt még mindig fejlesztik az elöbbiekkel szemben.

    Ezt a szemkövetést max a Oculusban tudnám elképzelni ahol nem lenne mindegy, hogy épp hova fokuszálsz, mert attól, hogy a fejed elforditod még a szemeddel más irányokat is figyelhetsz.

    Azért jó lenne egy olcsobb de hasonloan hatékony fejmozgás követő mint a track IR

    és itt is van ami tudja ezt kombinálni, még az is lehet jobb lesz az ORnél
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2016.01.13. 18:14:30
  • VO101Tom
    #18438
    És akkor az olyan finomságokról ne is beszéljünk, hogy több gépes kötelék felszállásnál a felszállási procedúra része a fejbiccentés ha kész vagy (kísérő), illetve a vezér is egy látványos fej bólintással adja a brake release signalt. BMS-ben ezért tették most bele, hogy a netkód folyamatosan frissíti a TrackIR fej pozíciót is, rádiózás nélkül is tudod indítani a köteléket ha akarod (az más kérdés, hogy nekünk egyszerűbb dolgunk van teamspeak-el, de RL sokszor nem szerencsés rádión elküldeni a nagyvilágba, ha indul a kötelék). Qrvajó, amikor egy szimulátorban az ilyen apróságokra is figyelnek :)
  • killbull
    #18437
    3G0 vs SAM

  • Frenky
    #18436
    Nekem is saját készítésű, 3 IR led + kamerán fényszűrő + FacetrackNOIR +10 perc beállítás. Lassan 1 éve jól műXik :-) Mostanában ritkábban használom...



    DCS Virtual Hungarian Air Force - HUNAF

  • killbull
    #18435
    Ezért hagyom magam dogfightba mindig lelövetni mert úgy se látom hol van xDDD
    Utoljára szerkesztette: killbull, 2016.01.13. 15:50:51
  • Lysandus
    #18434
    II. vh-s repszimeknél számít sokat, mert ott általában 10-ből 10-szer közelharc a vége a találkozásnak. Mivel szinte mindenki évek óta repül online és csapatban nagyon ritka, hogy észrevétlenül sikerül bárkit is meglepni. És ha elveszti az ember az ellenfelet, akkor kellemetlen meglepetés érheti a végén. :-)
    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2016.01.13. 15:49:05
  • VO101Tom
    #18433
    Van ON-OFF gomb, akkor kapcsolod ki a fejmozgást, amikor akarod. BVR-hoz nem annyira fontos, mondjuk DCS FC3-ban a kabinban klikkelés sincs, ott meg megint nem kell. Én főleg ww2-es szimulátorokkal játszom, manőverező légi harcban priceless. Modern szimulátorral inkább BMS 4.33 vagy DCS A-10. Ezeknél sokat kell forogni és klikkelni a kabinban, mert ennyi szart billentyűzetre tenni és megjegyezni nem lehet :)
  • VO101Tom
    #18432
    TrackIR-nél szerencsére állítható a dead zone középen is, a görbe meredeksége és a végállások helye is (akár programonként más profillal). Nincs ilyen probléma, hogy állandóan ide-oda csúszkál/forog magától a kamera, az tényleg nagyon zavaró. Ami a hátranézést illeti, úgy kell beállítani, hogy amíg a műszerfalon nézelődsz, vagy nagyjából amit a monitor alapból megjelenít, ott lassúra állítod a követést, nagyjából 1:1 elmozdulásra, amikor azon túl fordulsz, a TrackIR is arányaiban többet fordul. Szárnyvég felé, hátra nézve nem olyan fontos a precizitás, inkább a gyorsaság.
  • killbull
    #18431
    Tartok tőle én is, mármint bármilyen mozgáskövetőtől mert furcsa de szeretem ha fix a nézet, 10 ből maximum 2x ha dogfightra kerül a sor így én odáig fejlesztettem a tudásom hogy N001 többet lát. Oculus rift kivétel lenne.
  • VO101Tom
    #18430
    EDtracker jó lehet kiváltani a gombos vagy hat switch nézelődést, de egyáltalán nem jobb, mint a TrackIR (vagy freetrack és társai). Én repültem RL, szimulátoron soha nem tudtam megszokni sem a gombokat, sem a HAT switch-et nézelődésre. Hogy ne tudjak oda nézni ahova akarok, vagy ne tudjam folyamatosan követni a másikat, az nagyon zavaró volt (snap vagy pan módban vagy sok a holt tér, vagy lomha a fejmozgás) . 2002-ben amikor szimulátorozni kezdtem még nem volt TrackIR sem, szerencsére a régi il2-ben lehetett egérrel nézelődni, igaz az is még csak 2DOF, utána jött a trackIR meg a 6DOF, és azóta ezt használom. Egyszerűen sokkal jobban tudod a légteret figyelni magad körül, vagy mondjuk sisakcélzót használni, ráadásul HAT switch-re is tudsz más, hasznos funkciót tenni. És kötelékezésnél sem mindegy, hogy úgy nézel magad köré, hogy odahajolsz a kabinkerethez, vagy bedöntögeted a géped, mögötted a kötelék meg csapkod ide-oda mint az ostor végén a bojt :)
  • Death Rattle
    #18429
    Az Oculust ki tudtam próbálni most az ünnepek előtt. Na az az igazi. Van még vele munka bőven, de szerintem fasza lesz.
  • Lysandus
    #18428
    Nincs mit! :-)

    Ne tiltsd le, mert az Oculusnál és társainál ez lesz. Tehát a valós méretben látsz majd mindent, nem kicsinyítve, ugyanis ott a monitor tényleg két centire lesz a szemedtől. Én igazából ezt várom a leginkább, nem a 3D-t, hanem hogy valós méretben láthatom a dolgokat.
  • Death Rattle
    #18427
    Igen sok állítási lehetőség volt, arra én is emlékszem. Mostanra biztosan fejlesztették a progit, lehet hogy egyszer kipróbálom a DCS-vel is.
  • Lysandus
    #18426
    Az imbolygást lehet csillapítani, én is IR-ledekkel használom. A csillapítás kulcsa a késleltetés. Smoothing talán, ott lehet állítani? Most nincs előttem.
  • Death Rattle
    #18425
    Én pár napig használtam a FaceTrackNoirt a War Thunderhez nagyjából 2 éve.
    A cucc nem lenne rossz, IR ledekkel megoldva még a fény sem kell hozzá, csak nagyon körülményes : Nekem az volt vele a bajom hogy nem lehetett állítani az érzékenységén, és folyamatosan imbolygott a látómező. Ez pedig brutálisan zavaró, kb. 5 perc után jött az émelygés aztán a hányinger. De a legrosszabb az benne hogy követi ugyan a fejed mozgását, és azt kivetíti a játékon belüli nézőpontra, de attól még neked folyamatosan a monitort kell nézned. Magyarul forgathatod a fejedet, de csak addig működik amíg a tekintetedet rá tudod szegezni a monitorra anélkül hogy belemászna a képbe az orrnyerged. Na most ezt a pár fokos kitérést amit a fejeddel csinálsz, rá kell illeszteni a pilóta nézőpontjára. Nem tudom érthető vagyok e, az lényeg hogy ha pl. a vállad mögé akarsz nézni, vagy teljesen felfelé, akkor ezt nem tudod megtenni, mert a monitort kell nézned, ami behatárolja a mozgást. Ezért a fejed pár centis kitérését a program kiterjeszti, tehát ha elforgatod a bucidat mondjuk jobbra 5 centit, akkor a FaceTrackNoir ezt 20 centinek fogja modellezni. Namost ez, az imbolygással együtt tette számomra használhatatlanná a dolgot.
  • killbull
    #18424
    Köszi a szájbarágást!

    Én letiltanám a ge...be, úgy is lua fileban van minden.
  • Lysandus
    #18423
    Semmi gond, ez nekem is az egyik vesszőparipám, és jó ha többen írjuk le, mert a lényeg, hogy mindenki megértse. És elég nehéz ezt szavakba önteni, mutogatni sokkal könnyebb lenne, :-)
  • Lysandus
    #18422
    Igen, úgy valahogy! :-) Plusz, ahogy Tom mondja! A 20-szoros zoom az tényleg hülyeség. Nagyjából a háromszoros az ami elfogadható. Vegyünk egy példát: ha beülnél egy F-15-s fülkébe és magad elé raknád a képernyőt, akkor az nem takarná ki a kabinkeretet (nyilván nem 2 centire magad elé, hanem normál, 60-90-100 centi távolságra). A játékban viszont a "normál" nézőpontban látod a kabinkeretet. Ez azért van, mert a normál nézőpont a játékokban a 90-100 fokos FOV, a térlátás látószöge (azt látod a monitoron kábé, amit az orrod nem takar ki egyik szemednél sem, kb. :-D), azt "húzzák össze", hogy élvezhető legyen a játék. A körülbelül háromszoros zoom ezért normális, mert az kábé a valódi kép, amit a monitor kitakarna, olyan 30 fokos FOV.
    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2016.01.13. 15:25:50
  • killbull
    #18421
    Én 2008 óta gombokkal nézelődök! :D Ezért szemezek az EDtrackerrel mert szerintem a legjobb. Legeslegjobb az lenne ha valami miniatűr bizé lenne és észre se vennéd mondjuk fejhallgatóra ragasztva, szóval túl nagy.
  • VO101Tom
    #18420
    Na, legközelebb nyomok egy frissítést küldés előtt, ugyanazt írtuk :)
  • VO101Tom
    #18419
    Amikor valaki 20x zoomot használ repülés közben, az tényleg hülyeség (a programnak kellene ezt letiltania), de alapvetően nem a bezoomolás a "természetellenes" hanem a kizoomolás. A valóságban sokkal nagyobb látószögben látsz mint amikor monitoron keresztül nézed a külvilágot. Valóságban közel 180 fok, a monitor meg kb. 30 fokos FOV -ot fed le. Ez rohadt nagy különbség, egyszerűen nem életszerű, hogy repülés közben csak 30 fokos FOV-al repülj, olyan csőlátásod lenne, hogy egyszerre a műszerfal egészét sem látnád, és akkor a légtérfigyelésről nem is beszélünk. Ha meg kizoomolsz akkor a látószöged jó lesz, de minden miniatűr lesz, akkor meg azt veszted el, hoyg valóságban milyen messzire látnál el.

    Egyébként én nem zoomhoz használom a 6DOF-ot, hanem egyszerűen mozogni az ülésben, ahogy valódi gépben is. Ha az oldalsó paneleket akarod nézni, vagy mondjuk leszállásnál kicsit az orr alá is láss, a kneeboard vagy bot mögött dolgokat kell kapcsolgatni, akkor a 6DOF nagyon jól j9n. Múltkor visszaültem egy olyan szimulátorba, amiben nem volt 6DOF, csak simán fejkörzés, nagyon zavaró volt.