36834
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • killbull
    #18511
    És ne haragudjatok hogy felhoztam ezt a témát.

    Szép délutánt!
  • Fürtös
    #18509
    Ez csak egy Addon pack, elég sok serveren futtatják ,vannak mindenféle játéktípusok vele. Én általában TacBF et játszok esténként (squad alapu PvP) de tegnap játszottunk valami számomra ismeretlen küldetést Tom-ékkal ami nekem nagyon bejött
    Abban a harc mindig egy területre koncentrálódott egy adott pontot kellet mindkét oldalnak elfoglalnia, volt néphirig rendesen
    Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2016.01.17. 12:25:54
  • LeonSilver
    #18508
  • Fürtös
    #18507
    2 dolgot fűznék hozzá:
    1.: Közösséget nem azért építünk ,hogy ott majd mi leszünk a fővezérek. Alulról kell építkezni, és a vezéregyéníségeket majd kitermeli a közösség. Te és Hunter az én meglátásom szerint beosztottakat próbáltok megatok alá berángatni akik majd a ti szájízetek szerint repkednek.
    Mondjuk engem már a sírva röhögés kerülget amikor telekurtok minden forumot a szemetetekkel...
    2.: Random szuperhero név alatt játszó emberkékkel nem kezdünk semmibe! Aki még nevet sem tud normálisan választani attól milyen hozzáállást várhatunk? Ugye, Gyilkosbika és VADász stb? Szerinted?
    A plusszok pedig: ne erőltesd, csak azzal repülj akivel jólérzed magad. Amit te érdekesnek és profi videonak tartasz az nem biztos ,hogy másnak is az, ezért ne sértődj meg ha nem szólnak hozzá.
    Ez csak az én véleményem, vagy elfogadjátok, vagy nem vitába ne kezdjetek ezen mert nem érdekel.
    Peace
  • Hecker007
    #18494
    ArmA3-ban szerintem senkinek nem jön be szinte ez a future soldier vonal :D Mi konkrétan vissza modoltuk ArmA2-re az egészet persze a jó dolgokat megtartva a 3-ból.
  • beci43
    #18493
    A Ruszki mod engem is érdekelne,már olyan összevisszaság van Arma 3 terén,hogy nem tudok kiigazodni rajta.A future alapjáték nekem se tetszik.Az ArmA 2-őt imádom,de arra már semmilyen fejlesztés nem jön.
  • GaBika6
    #18492
    Tudom, hogy az arma nem dcs, de a missiont nagyon jól összerakták szerintem. Van mondanivalója és ahogy néztem odaképzeltem a dcs a-10c-t a történések miatt. Hangulatos kis mission és van is dcs-ben hasonló!
    Én hang mod-okat javaslok még az arma3 játék feldobásához és a "future" vonal nekem sem jön be!

    Utoljára szerkesztette: GaBika6, 2016.01.16. 20:24:26
  • Fürtös
    #18491
    A CTI-hez nem ahhoz elég az RHS
    Ment privát!

    Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2016.01.16. 19:30:54
  • VO101Tom
    #18490
    Engem érdekelne. Az RHS-en kívül más Mod kell ehhez?
  • Fürtös
    #18489
    Arma 3 kizárólag RHS moddal:
    RHS1
    RHS2
    A megjelenés pillanatában vettem ARMA 3-at majd 10 perc játék után léptem ki annyira nem jön be ez a future concept....
    Míg ki nem jött az RHS USSR és RHS USAF nem is foglalkoztam vele.
    Mióta kijött le se szállok a TacBF serverről.
    Akit érdekel holnap összehozhatunk egy jó kis CTI-t az RHS moddal. De előre szólok a tüzérséget én kommandírozom!
    RHS Grad21
  • Borisz80
    #18488
    Ismét feltenném a kérdést. Az L-39 modulban mennyire működik multiban a pilóta / oktató dolog?
  • Solt
    #18487
    ArmA.hu fórumot nem követtem, de az én időmben azok akik oda írtak, jórészt itt az sg-n voltak aktívak... amire tudtuk a választ, arra válaszoltunk mindenkinek. Fura amit írsz, mert kifejezetten segítőkész és aktív volt a közösség.
  • Death Rattle
    #18486
    Félreértés ne essék, én kizárólag az ArmA.hu közösségre gondolok. Volt pár meghatározó személy az ArmA.hu tagok között akik nem voltak túl segítőkészek, a fórumban hetek múltával sem válaszoltak egy-egy kérdésre. Ezzel alapból nem lenne baj, csak ilyen emberek ne csináljanak PC játék rajongói oldalt...
    Neveket nem is írok, nem akarok senkit megsérteni.
    ;)
  • Solt
    #18485
    A2-vel kiváló közösség volt, nem tudom mire gondolsz... :) Minden este játszottunk valahol, alapból 6-8 ember volt rendszeresen TS-n. :)
  • sakkay
    #18484
    Tudtok valamit arról mikor jön ki steamra a nevada???
  • sakkay
    #18483
    Mi a baj a hárommal?
  • VO101Tom
    #18482
    2-vel sokat játszottunk mi is, EVO-t főleg. A 3-al a legnagyobb bajom, hogy a gépem már kevés hozzá, főleg online.
  • Death Rattle
    #18481
    Az ArmA 2-t nyomtam vagy négy évig, imádtam, de a repülős oldalát nem igazán fejlesztették. Az ArmA3 meg aztán csapnivaló lett. A 2-ben lévő Mi-24 volt nagy élmény, a spanom beült fegyverkezelőnek, én meg pilótának és baromi jókat lehetett vele játszani. Sajnos a magyar "közösség" ott nagyon gyenge volt.
  • VO101Tom
    #18480
  • VO101Tom
    #18479
    Az armát szeretem én is, mert remek lövöldözős játék, de ami a repülős részét illeti... :)
  • wolfhgb
    #18478
    Hat, sok koze nincs a valosaghoz! :)
  • GaBika6
    #18477
    Off, de mekkora már...

  • Papa01 #18476
    Köszönöm, ez a HSZ most nagy segítség volt! :)
  • wolfhgb
    #18475
    Koszi, igy mar a fel oras uzemidejet is kezdem kapisgalni, igaz nem vilagos, h miert nem tudnak tovabb mukodni! :) De biztos meg van az oka a dolognak!
  • VO101Tom
    #18474
    Ez a rakétában lévő giroszkópokat kapcsolja be, és mindegyik típusra vonatkozik.
  • wolfhgb
    #18473
    Egyebkent ez az EO berendezes a raketaban vagy a gepben talalhato? Minden fajta agm-65 os igy mukodik? Vagy csak a d jelu? Mert ezekbol van ha jol tudom infra, tv vezerlesu is, amit a pilota vezet celra repulese kozben! Sot, ha jol tudom meg mas iranyzasuak is leteznek belole nem?
  • wolfhgb
    #18472
    koszonom, a kimerito valaszt, igy mar kezdem kapisgalni a dolgot.
  • VO101Tom
    #18471
    Ennek az egész automatikus kapcsolgatásnak akkor van értelme, ha nagy távolságokat kell repülni. De ha ezt előre bekalkulálod, akkor a például a wp3-as pont elé beteszel egy másik wp-t is, és annak adsz 0nm távolságot (hmm, nullát elfogad? Ha nem, akkor 1-et), akármilyen iránnyal, akkor az a wp lesz az aktiválási pont. Vagy a wp elé a rárepülési irányoddal szembe adod meg a pont helyzetét, és nm-ben, hogy mennyivel elé tegye. Ez nem jelent különösebb problémát szerintem, főleg, hogy nem kell cm-re eltalálnod a térképen azt a pontot amit megadsz.

    Az irányt meg azért lehet megadni külön, mert egyáltalán nem biztos, hogy a kurzust hajszálpontosan követni tudod. Akár ellenséges repülők, akár közben felmerülő egyéb meló miatt kell letérned az útvonalról, lehetőséged van kiszámolni, és beállítani az útvonaltól tetszőleges helyet és távolságot, ahol a mavericknek kapcsolnia kell. Például ha tök más irányból repülsz a célra, beállítod az aktuális nav pointnak a célt, megnézed, hány fokon repülsz felé, 180 fokot levonsz és meg is van az irány. Beállítasz neki mondjuk 20-30 mérföldet (250-el a 3 perchez 12.5 mérföld kell), és akkor tudod, hogy a maverick majd be fog kapcsolni, te meg foglalkozhatsz a TGP-vel, felderítéssel, vagy bármi mással amivel kell.

    Megcsinálhatod azt is, hogy kézzel kapcsolod, amikor látod, hogy a céltól x nm távol vagy, de egyáltalán nem biztos, hogy akkor épp nem fogja más elvonni a figyelmed, ezért érdemes automatikát használni.

    Az aktiválási pont átmérője szó szerint az átmérőt jelenti. Amikor egy útvonalpontot, bármilyen pontot kijelölsz a térképen, azt soha nem kell cm-re pontosan eltalálni. Navigációnál 1 nm-en belül már váltja a következő pontot, ha be van állítva az automatikus váltás. EO power esetén a pontot elég 5 nm távolságra megközelíteni akármelyik irányból, az be fog kapcsolni. Ha nagy távolságokkal dolgozol, akkor viszont ez a becslés már sokat tévedhet, ezért 40 nm fölött ezt a képzeletbeli átmérőt a távolsággal arányosan növelik (a 25%-os értékkel gyakorlatilag tartják a 40 nm-re eső 10 nm-es kör arányát).

    Vagy ha nagyon precizek akarunk lenni, akkor megnézed a flight plan-t, abban benne van a felszállási idő, az útvonal és hogy mikor kell a cél fölött lenni, és beállítod az elé 10 perccel. És ha precizen lerepülöd, akkor jó időben kapcsol be. RL a kötelékek (package-ek) általában 10 perces időközzel követik egymást, egy támadó gépnek ennyi ideje van dolgozni a légtérben, elvileg a 30 perc bőven lefedi azt az időt, amennyit neked oda szántak. Azért van az útvonalba flikk-flakk betéve, hogy ha valahol időt vesztesz, akkor ezeket a kanyarokat levágva vissza tudod hozni a késést anélkül, hogy a műszerfalba kéne tolnod a gázkart. És a sebességmérő mellett is azért van az a kis vonal, ami jelzi, hogy ha az útvonalat repülöd, mennyivel kell repülnöd, hogy pontos legyél (nyilván az sem jó, ha túl korán érsz oda, és az előző package még dolgozik, az sem ha késel, és borul a mögötted jövő összes kötelék). De ehhez preciz időzítés kell, és hogy minden klappoljon.

    (ps. szorri, én sokat repkedek BMS-el, sőt, inkább azzal repkedek többet, ez a kötelékek időzítése meg a multirole bevetések onnan jönnek, de mondjuk az alapelv az minden szimben azonos, ami az RL dolgokat szimulálja. Az F-16-ban is majdnem ugyanígy lehet a Maverick EO powert kapcsolni, ott nem fokot adsz meg, hanem a négy égtájból választasz egyet a wp-hez viszonyítva. De az elv az azonos).
  • zoltang
    #18470
    Leállt vele, mert biztos szabin volt. :)

    Csak az új térkép reklámozása és a közönség nyugtatása volt a célja.
    Utoljára szerkesztette: zoltang, 2016.01.15. 19:41:35
  • wolfhgb
    #18469
    Koszi, tenyleg nagyon kimeritoen megfogalmaztad a dolgot, viszont meg mindig nem ertem, tuti hulye vagyok!
    Azt ertem, h a gyrok csak fel orat tudnak mukodni a bekapcsolasukat kovetoen és 3 perc a felporgesi idejuk.
    de miert nem eleg megadni csak a bekapcsolasi pontot olyan forman, h pl a wp3 as a celterulet, elotte 20 merfoldel kapcsolj be es mire odaerek mukodik, aztan ennyi. Mi ez a 65 fokos iranymegadas sztori? total nem ertem a lenyeget, ahogy annak a 10 merfold egy pont atmeroje dolgot sem a 25% val egyutt. Valahogy ezert nem sikerult forditanom sem a dolgot sztem. :) Kisse homalyosak ezek a dolgok nekem.
  • repvez
    #18468
    mostanban elmaradoztak a vasárnapi videok , vagy csak én nem néztem utána?
  • zoltang
    #18467


    DCS World Weekend News
  • VO101Tom
    #18466
    A Maverick pontos célzásához szükség van a giroszkópok felpörgetésére, amihez 3 percre kell. Az EO power (Electo-optic power) bekapcsolása után ha felpörgött, akkor viszont csak 30 percig működhet, ezért maverick használatnál fontos az is, hogy mikor kapcsolod be (nem lehet "Fence in" -nél felnyomni ezt is többivel együtt). Ezt lehet manuálisan is indítani (MAN), vagy automatikusan egy adott útvonalponthoz viszonyítva (LOC), vagy a harmadik lehetőség, egy előre beállított időpontban automatikusan kapcsoljon be (TIME).

    Az adott példában LOC módban vagy, a korábban kiválasztott útvonalponthoz beállítottad a bekapcsolási pontot 20 tengeri mérföld távolságra (nm - nautical miles) 065-ös irányon. Ebben az esetben a fordulóponttól 65 fokon, 20 tengeri mérföldre lesz az aktiválási pont, aminek az átmérője 10 tengeri mérföld, vagy a ponttól való távolság 25%-a (vagyis 40 tengeri mérföldig 10nm, afölött arányosan nagyobb kört lehet metszeni a repülési útvonaladnak, az EO power indulni fog).

    TIME módban egyszerű óra-időt kell megadni, ugyanolyan módon, ahogy a LOC-nál a pozíciót adtad meg, csak itt az OSB 10-es gombját kell megnyomni (10-es a jobb oszlop alsó gombja. A felső sor bal széle az 1, és óramutató járása szerint számozzák a többit). Látszik is a 00:00:00 a gomb mellett. Klikk, és beütöd az időt, amikor az EO Powernak be kell kapcsolnia.


    "ezután az "EO power" automatikusan be fog kapcsolni, amint a megjelölt fordulóponthoz (waypoint) 065-os irányról 20 tengeri mérföld (nm) távolságra érsz. Az aktiválási pont átmérője 10 tengeri mérföld, vagy a fordulóponttól való távolság 25%-a - amelyik a nagyobb."

    "Amikor "TIME" módba kapcsolsz, a TIME EO POWER-t kell az OSD 10-es gombjával bekapcsolni (jobboldali oszlop alsó gomb), ott az óra időt kell beállítani, ugyanolyan módon, ahogy LOC módban az irányt és a távolságot adjuk meg."
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2016.01.15. 19:05:02
  • killbull
    #18465


  • Frenky
    #18464
    Sziasztok! 2016-ban is várunk minden érdeklődőt, jelentkezőt! A DCS Virtual Hungarian Air Force - HUNAF azért jött létre, hogy legyen egy online közösség, ahol azok az emberek vannak, akik kedvelik és használják a Digital Combat Simulatort. Céljaink között szerepel, hogy egy baráti társaságban, kulturált keretek között tudjunk online repülni. A virtuális repüléssel kapcsolatos kérdéseket és információkat meg tudjuk beszélni ebben a közösségben. Az online repülések közben képezzük repülési tudásunkat, és amikor szükséges segítünk a kezdő játékosoknak is. A hétfői meeteng után a szabályzat és a tagfelvétel egy kicsit megváltozott, egyszerűbb lett, hogy még többen tudjatok csatlakozni :-) Üdv, HUNAF DCS Virtual Hungarian Air Force - HUNAF https://www.facebook.com/groups/dcsworldhungarianusers/
  • wolfhgb
    #18463
    Ebben is kernek egy kis segitseget, ha lehet, koszonom!

    EO power will now be applied to the Maverick automatically as you approach 20 nm at bearing 065 from the designated waypoint. The diameter of the activation point is 10 nm. or 25% of the set range from the waypoint, whichever is greater.

    When set to TIME mode, the TIME EO POWER function on OSB-10 is used to enter a clock time value in a similar fashion as we entered the bearing and range information for LOC mode.
  • wolfhgb
    #18462
    Hat akkor nem igenyeskedunk!
  • VO101Tom
    #18461
    Ha alapból nem tudja, akkor sok választás nincs, ékezet nélküli szöveget írj a fordításba. Lehet, hogy német verzió tudja, de itt szinte mindenki angolt használ.
  • wolfhgb
    #18460
    Pl, jo lenne meg tudni, hogyan lehetne az ekezetes betuket kiiratni a progival, mar csak az igenyesseg vegett, mert jelenleg minden ekezetes karakter helyett ? Tesz a szovegbe!
  • wolfhgb
    #18459
    Mivel a harmadik palyaval meg epp h csak vegeztem a 14 bol, biztos lesznek meg erthetetlen dialogok a szamotokra! Ugyhogy fel fogom tenni oket biztosan! :)