36834
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • killbull
    #18418
    Már értem mire gondolsz, a zoomolás szűkítés meg tágítás, tehát egy képen egy kockát vagy téglalapot látsz (ez a terület amit látsz a monitoron) és ezt a területet nyomod össze és húzod szét.

    Szpászíbá!
  • Lysandus
    #18417
    Biztos, hogy rosszul magyaráztam, mert nem érted. :-)

    A valóságban nem 30 fokot látsz, hanem kábé 180 fokos a látótered a perifériális látással együtt. De nyilván ezt egy játék nem tudja, max több képernyővel. A 30 fokos látószög az pedig a zoom. Ugyanis a játékok általában nem zoom-nak hívják a zoomot, hanem 30 degree FOV-nak (látószögnek). Amikor zoomolsz valójában a látószögöt csökkented a valódi méretre. (A képernyő kábé ennyit takarna ki a pilótafülkéből.)

    Ami meg a zoomolást és a SAM vizuális érzékelését jelenti, annak legfeljebb a játékban lehet köze a zoomhoz. Az már grafikai programozás kérdése.
  • killbull
    #18416
    Én máshogy gondolom, maga a játék alatt ha nem zoomolsz semmit 10 km ig se látsz. Úgy értem hogy beülsz gépbe numerikus entert nyomsz és úgy játszol végig.

    Két szituáció. Tudod hogy egy adott ponton lesz valami pl SAM. Na most ez minimum 5 - 8 km ig ellő manőverező cél ellen (kis hatótávúról írok csak)

    Nem zoomolsz: repkedsz és nézed hogy mikor jelez a besugárzásjelződ vagy ha infrás az SAM akkor ennyi sincs és keresed a célodat mert ez a feladatod. Használhatod a podot a gépen és keresgélhetsz vele de az nem olyan intenzív keresés mikor a fejed mozgásával közben zoomolgatva pásztázod a földet.

    Zoomolsz: Ha nem olvad bele a környezetbe az SAM már 10 - 15+ km ről kiszúrod mert praktikus a zoom aztán mikor észrevetted már viheted is rá a célzót.

    Tehát két opció ebből a zoomos a könnyebb és szerintem mivel játékban vagyunk nem valóságban inkább zoomolgatok.

    Gondolom a 30 fokot úgy érted hogy a fejed mozdulatlan és előre nézel és ennyit látsz. Ha megmozdítod a fejed több fokot fed le, itt jönne képbe hogy mozgatod igen a fejed jó nagy fokba nézelődsz de a szemedben nincs optika amivel zoomolgatsz.

    Ha rosszul gondolom akkor inkább csöndbe maradok! Köszi hogy elmagyaráztad.
    Utoljára szerkesztette: killbull, 2016.01.13. 15:05:44
  • Lysandus
    #18415
    Igen, csak a kérdés, hogy mi a valóság? A zoomot azért engedik az összes játékban full real módban mert valójában az az igazi nézőpont. Amit te a számítógép képernyőjén látsz, az pedig nem. Az egy mesterséges, konstruált valami, lekicsinyítik a látható világot, hogy a képernyőre több minden ráférjen.

    Ha a például a képernyőt egy pilótafülkében tennéd magad elé, akkor az kábé egy 30 fokos látószöget takarni ki, max a célzóberendezés (revi) és a közvetlen környezete férne bele. Ez pedig kb. maga a zoom nézet, Tehát a játék egy 90-100 fokos látószögű képet összehúz, lekicsinyít, hogy mégse egy lyukon kelljen kibámulnod miközben játszol. A monitorja nem írják ki, de lehetne rá egy hasonló feliratot tenni, mint a visszapillantó tükrökre, azaz: objects in the screen (mirror helyett) are closer than they appear. Nem tudom érthető voltam-e.

    A VR sisakokban az is a nagy újítás, hogy ott a zoom nézetet kapod meg, de mivel közvetlenül a szemed előtt van a kijelző a 100 fokos látószögű kép "ráfér" a kijelzőre, úgy hogy nem kell lekicsinyíteni. Ezért van az, hogy az ami a képernyőn 1920*1080-s felbontásban elég, az kevés, pixeles a VR sisakokban. Ezért kellett növelni az Oculus Rift kezdeti felbontásán is.

    Nem tudom, hogy érthető voltam-e, de talán majd jön valaki, aki jobban elmagyarázza.

    A lényeg, hogy az amit a monitoron látsz az egy kicsinyített kép, hogy élvezhetőbb legyenek a játékok (szimulátor, fps, stb). A zoom kb, a valódi nagyságú képet jelenti, ezért engedélyezett.
  • gantus68
    #18414
    Üdv,

    Én freetrack-et használok IR ledekkel, előtte többféle megoldást kipróbáltam, de egyik sem volt olyan stabil, mint ez. Nálam TrackIR után ez jön, tizedannyiért.

    Bevallom a zoom-ot is használom, nem életszerű, de az sem, hogy ha kilőnek, reboot-olsz ;)
  • killbull
    #18413
    Valaki kerget légi harcban, csinálsz egy nagy G s fordulót aztán kizoomolsz mikor keresed hogy hol is van. Valóságban láttál már légi harcban olyat hogy na akkor most elővesszük a kilós távcsövet azt nézelődünk kicsit? Pl ez játékban hatalmas előny azzal szemben akinek nincs berakva valami potméterre hogy mp ek alatt minimálisról maximumra oda vissza zoomolgasson közbe figyeljen a repülésre is. Zoom helyett ott a radar vagy a hő kereső. Pl ha Su 27 be ülsz akár 25 km re is betudsz fogni sisakcélzóval valakit, ha nem zoomolsz ki nem látod mit keresel.

    Lehet nem erős érv de számtalan szituáció van ahol előnyt jelent ha élsz a funkcióval.
  • Lysandus
    #18412
    A fejmozgás követést én használtam (a facetracknoir elvileg erről szól), a mozgáskövetést lehet gyorsítani, csak 20 százalékot lefoglalt a prociból. Másrészt egyenletes, szűrt fény kell hozzá, és több minden zavarhat be nála, mint az IR ledes megoldásnál.
  • Lysandus
    #18411
    Miért ne lenne realisztikus a zoom?
  • killbull
    #18410
    Ez rohadt jó! :)
  • killbull
    #18409
    Kicsit off de témánál van, mondjuk nem értem oculus riftbe miért nem ilyesmit raktak mint az EDtracker. Kb felezné az árát meg driver se kéne hozzá csak megfelelő gép a 90 fps hez.
  • killbull
    #18408
    Az egyszerűsége. Nincs kamera semmi csak egy kábel amihez még driver se kell, bedugod mint egy gamepadot és megy. Ez csak az én véleményem de az ilyen 10 - 15 km ről rázoomolok a célterületre és látom kabinból mit kell lőni meg mondjuk légi harcba 5 - 10 km ről max zoommal megnézem milyen fegyvere van az ellenfélnek sehol nem realisztikus.

    Ilyesmi lenne az igazi csak nem valami gyors a követés, itt a fejmozgást követi a kamera és nem kell hozzá semmi a fejre.

  • Lysandus
    #18407
    Halihó!

    Ha jól értem, az eyetrackingnak elsődlegesen nem az lenne a szerepe, hogy kiváltsa a trackIR-t. Hanem, hogy erőforrásokat lehet vele megspórolni, legalábbis ők így használnák:

    StarVR és eye tracking
  • VO101Tom
    #18406
    Ha nem 6DOF, akkor ez miben jobb, mint a TrackIR?
  • Azim04
    #18405
    Sziasztok!

    Olcsó megoldásban ez is lehet alternatíva Smartphone-Headtracking (nem tudtam tesztelni. a jelenlegi telefonomban nincs iránytű, tabletet meg nem teszek a fejemre :) )

    EyeX : eredetileg ilyen technológiát a 3D-s megjelenítésnél használták a felhasználó(néző) fókuszpontjának meghatározására, ezzel nagymértékben javítva a "természetes" látás érzetét. Nem is nagyon értem miért próbálkoznak a fejmozgás követés emulálásával. Szóval "Jó az! Csak nem arra való!"
    Utoljára szerkesztette: Azim04, 2016.01.13. 12:41:14
  • wolfhgb
    #18404
    Itt lenne az A10c countermeasures gyakorlo küldetése magyar hang és szöveggel:

    pálya
  • killbull
    #18403
    Megoldás, EDtracker. Nem 6dof de szerintem max az oculus rift übereli.

    http://edtracker.org.uk/

  • wolfhgb
    #18402
    Sziasztok, egy gyors kérdés, a kollektivához!
    Az A 10c nél más is tapasztalta már azt, hogy az UFC alatt a CMSC panelon a SEP választogomb nem igazán teszi a dolgát?
    Tudomásom szerint a feladata az volna, hogy az RWR kijelzőn távolítsa egymástol a jeleket, amolyan zoom ként, viszont hiába nyomkodom a műszerfalon, a jelek pozicioja nem igazan változik sehova. Ezt a contermeasures oktató pályán tapasztaltam, miközben a magyarítását csináltam, lehet, h csak ott nem működik? A küldetésekben már igen? Valaki ránézne esetleg? Lehet, hogy én csinálok valamit balfaszul!
    Kőszi előre is. Fel is dobom a magyarított pályát, azt is lehet közben tesztelni esetleg!
  • VO101Tom
    #18401
    Ezzel nem lehet normálisan körbenézni. Minden pont, ami kívül esik a mindenkori látómezőn, az csak nehézkesen érhető el. Hogy nézel hátra pl? először rá kell nézni valami szélső pontra, azt behozza középre, majd utána megint kinézel oldalt valami pontot, és így vonszolod hátra a képet? Majd vissza? Nem tűnik sem gyorsnak, sem kényelmesnek. Elnézel mondjuk a kép közepéről, mert keresel valamit a képen, ez egyből berántja középre? Az meg nagyon idegesítő lehet. Biztos lehet egy-két helyzet, amikor jól jönne, de TrackIR-el nincs egy kategóriában.
  • LeonSilver
    #18400
    A fene tudja. Én kipróbálnám szívesen. Marha jó a trackir, de qrvára örülnék ha nem lennék kénytelen fejhallgatót vagy sapkát viselni.
    A 120€ elég barátságos ár. Nézd csak meg a TrackIR gamer setet, azért eléggé húzós ára van még mindig.
  • macleody
    #18399
    Hülyeségnek tartom, ha ezzel valaki normálisan tud játszani, megeszem a nemlétező kalapom.
  • repvez
    #18398
    Mit gondoltok erről? Sztem egy Track IR közelébe sem ér max azzal együtt már jobb lenne.
  • wolfhgb
    #18397
    Vicces perspektiva! :)
  • killbull
    #18396
    Bevágódtam a hátsó ülésre!
    Mókoltam kicsit lua fileal.

  • repvez
    #18395
    ez valami házi barkács, semmi köze sincs a hivatalos fejlesztéshez
  • killbull
    #18394
    Még ennyi estére mást már nem találtam.

  • repvez
    #18393
    ÉS a Gripennel mi a helyzet amit a jetfly fejlesztett?
  • sakkay
    #18392
    Mondjuk gondoltam arra, hogy a duál pilóta lehetőségre várnak, de ha így is lenne, már szivárognának a képek.
  • sakkay
    #18391
    Tudom. Egy éve megy a pletyka. De nincsen semmi konkrét. De azért reménykedem, azért is írtam. Éppen 2 éves a kép.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2016.01.10. 21:04:46
  • killbull
    #18390
    F16

    http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=104115&page=3
  • killbull
    #18389
    F16 és Mi24 modellek.

    http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=1656766&postcount=388
  • killbull
    #18388
    Mi24V ről is van terv. Csak az a baj ilyen tervek, megpróbálom megkeresni ED fórumon mert olvastam pár napja.
  • repvez
    #18387
    F-16 ról hol van kép és infó? én még valamikor az FC1.1 idejében hallottam utoljára felőle, mikor az apache kabint is mutatták aztán azóta sincs egyikből sem modul.
  • sakkay
    #18386
    Ja meg a 2vh. De amíg panelok között kell repülni, olyat nem veszek. Csak ha már tényleg hihető a 2vh map.
  • sakkay
    #18385
    Na igen álom terén nagyon jól áll a DCS. Nekem pl a MI-24 meg a Cobra. Ami 2 éve jön-de lehet még el sem kezdték
  • killbull
    #18384
    Innen van a PFM es infó!

    http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=2635562&postcount=10
  • killbull
    #18383
    Az király akkor elleszel, én vegetálok tovább egy kis löketet ad a közelgő Su33 PFM meg a Spitfire utáni Mig29 PFM.

    Meg hát egyszer minden álom valóra válik vagy megöregszek!

    Egyszer beteszik az én gépállatomat is.

  • sakkay
    #18382
    Annyiszor szoptam be olyan miatt a UH-1 missziókat 2 éve, hogy pl. egy ember a falba ragadt, meg az erdő közepén üldögélt a pszh..tök jó egy órát elbukni ilyen miatt
  • sakkay
    #18381
    A-10c repültem-repülöm néha-igaz nagyon faxa kis gép, de én helis vagyok. Csak már kínomba vettem meg, hogy legyen mivel rendes csatába' mennem
    Csöveseket nem veszek..az már tényleg totál hidegen hagy. A nevadát meg azonnal megveszem, amint lesz steamos verzió. Ott még a civil reppenésekkel is elleszek egy ideig szerintem, csomagküldés, szállítás, talán addigramég küldiket is csinál hozzá valaki. Párat már láttam. Helist
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2016.01.10. 19:25:00
  • killbull
    #18380
    Gáz ha emiatt nem ér véget a missio... Night visionnal nem hiszem hogy nem fehérlett volna ott. Su 25T n is alap CAS nál.
  • TG Gida
    #18379
    Mióta kijött az új patch az A-10C is használhatatlan, mert a nagy felbontású talajtextúrákkal nincs kontrasztja a céloknak. Múltkor egy órát repkedtünk négyen egy kis falu felett és nem találtuk meg az utolsó btr-t.