36818
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • PhantomAss
    #32566
    Szerintem itt az is a képbe jön amiről sokszor beszéltünk már, hogy nincs a játék mögött koncepció. A ww2 vonal halott a dcs-ben, senki nem multizik vele. Az új Fw 190 a8-ast már meg sem vettem mert nincs értelme.
    Ebben sokkal jobb a BoX mert ott az early access-el nem csak egy béta gépet kapsz hanem 8 gépet és egy térképet.
    Aki a modern gépeket szereti az azért jobb helyzetben van, de azon a részen is összekaphatnák magukat. Netkód, grafika, vulkán, stb. Az a szerencséjük hogy nincs másik játékfejlesztő a piacon aki ezzel foglalkozik.
    A DCS jelen állapotában számomra csak örömrepkedésre van, de azt hamar meg lehet unni. Kb két hete indítottam el utoljára hogy teszteljem a Reverbet, azóta sem éreztem hogy hiányzik. A Mi 24-est még megveszem aztán kalap, nem fogok több pénzt beleölni. Majd pár év múlva meglátjuk hogy változott-e valami.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2019.09.25. 08:39:05
  • LeonSilver
    #32565
    Nézd meg ezt és dönts :)
    (Ők állítólag a flakonról pártoltak át)

  • LeonSilver
    #32564
    Én sem azért írtam balázsnak (meg is említettem később :), hanem azért, mert tudom, hogy nem nagyon repül DCS-vel úgy általában és a Hornettel meg végképp nem. És tök igaza van meg Neked is Tom. De.. én egy mezei user vagyok, akit (Uram bocsá..) ezek nem érdekelnek. Amit balázs linkelt azt sem olvastam el. És ez Tom NEM tiszteletlenség vagy ilyesmi, csak - nem érdekel. Ugyanakkor örülök neki, hogy vannak olyanok, akiket ez igenis érdekel, akik háborognak miatta hisz' helyettem / helyettünk is háborog. :) Remléem érted, amit mondani szeretnék ezzel és tényleg nem veszed sértésnek Tom, ismersz azért már, tudod, hogy nem az van a mondandóm mögött.
  • leonforce
    #32563
    Eddig nem volt idom utanaolvasgatni, gondoltam itt hamarabb lesz info.. (nem tevedtem) Most egy kicsit kerdojeles lett a dolog(bar abban igazad van, h mire a rendelkezesre allo rendszerekkel megismerkedik a pilcsi, addigra kesz lesz az egesz, ugyh meg 2 nap gondolkodasi idot engedelyeztem magamnak :D)
  • leonforce
    #32562
    Mult honapban ujitottam egy 1060/6GB-ra (760-rol) es qrva jo.. 9pont(nalam, csak mert lehetetlen beallitani a controlpanelen ugy, hogy ne legyen vibracio a tavoli objektumok szelein, pl. fakon), nagyjabol az osszes game-nal.. Sztm meg(?) nincs hozza megfelelo driver..
    Utoljára szerkesztette: leonforce, 2019.09.25. 06:47:48
  • VO101Tom
    #32561
    Balázs ezt nem kifejezetten a Hornet vásárlásra írta, egy sokkal átfogóbb téma, amit az ED tulaj Nick Grey nyilatkozott redditen (a Hornet csapat átirányítása az F16 fejlesztésére, Hornet ideiglenes jegelése sokaknál kiverte a biztosítékot, elég nagy anyázás megy a különböző fórumokon, a lent linkelt topik egy kifejezetten visszafogott, tárgyilagos megközelítése ennek a problémának. Ide írt Nick elég komoly dolgokat, több helyen konkrétan meghazudtolta Wagsot is, aki szerint mindig minden rendben halad és mindenen dolgoznak. Ezeket pár másik topikban tovább boncoltak. Pár részlet:

    - ED csak az early accessek révén tud nyereséges maradni
    Ez a legdurvább az egészben, ha ez igaz, akkor ED-nek qrva gyorsan ki kell találnia valamit, mert ez az early access eladások már a 16-osnál sem úgy mennek ahogy várták. De ha jól is menne, ezt akor sem lehetne sokáig csinálni, az, hogy a korábban eladott modulok fejlesztését a mostani e.a. pénzből fedezik, ez egyszerű piramis séma, ami tuti bukó hosszú távon.

    - 125 programozó dolgozik a cégnél, akik nagy része olyan részeket fejleszt, amiket nem tudnak közvetlenül pénzért árulni, pl Vulkan és a DCS World alap engine.
    Ez elég nagy kontraszt ahhoz képest, hogy Wags azt mondta a Horneten pl. öten dolgoznak. Nem tiszta hogy Nick pontosan kiket számolt ebbe, de ha tényleg ennyien vannak csak a programozók a DCS PC-s részlegén, akkor a többi 120 olyasmiken dolgozik, amiért bevételük sincs? Ezért kell az e.a. pénz, fenntartani ezt a rendszert? Milyen CEO gondolja, hogy ez hosszú távon működhet?

    - Szerinte early access nélkül a fejlesztési idők kb másfélszer hosszabbak és drágábbak lennének, mert a felhasználói bugokat csak kiadást követően tudnák elkezdeni javítani.
    Nem tudom, hogy ez a másfélszeres szorzó hogyan jött ki neki, a bugokat így is úgyis ki kell javítani, ha nem javítanak felhasználói visszajelzéseket, akkor viszont az alappal is előbb végeznek. Plusz 16-osnál is látjuk, bugreportokkal nem foglalkoznak, mondván "várjuk meg az openbeta"-t. Akkor most fontos a korai visszajelzés vagy nem?

    - Az early access rendszer azért is fontos nekik, mert így a játékosok nem repkednek mással (ok, ezt megértem, hogy fontos), és hogy e.a. alatt a fejlesztés még lehet bugos, mert csak béta
    Ez viszont képmutatás, úgy tenni mintha mindenki önként és magától választotta volna hogy openbeta-n repked, pláne hogy a DCS az openbeta forever. Akkor is ha DCS World fejlesztése nem áll meg, a különböző részegységeket még lehetne készre programozni. Hornet TGp, hogy mást ne mondjak, elqrtak fél évet hogy legyen egy helyettesítő cucc amíg nem végeznek a jó TGP-vel, de ebből is hiányzik csomó dolog, akkor mégis mi értelme volt az egésznek?

    - Az AG radar fejlesztését leállították, (szerinte) az amúgy is csak másodlagos a játékmenet szempontjából. Nem kukázzák, a fejlesztési sorban marad, de egyenlőre a fejlesztése leállt
    Az alap felvetéssel abszolút nem értek egyet, rossz látási viszonyok közt, felhők alatt az AG radar az egyetlen amivel célt tudsz felderíteni, ha nem akarsz hard dekk alá menni, de ez hosszabb téma lenne. Az viszont gáz, hogy Wags pár napja ennek pontosan az ellenkezőjét írta ED fórumon (mindenen dolgoznak, minden jól halad).

    - A Hornet fejlesztői előreláthatóan hat hétig fognak a 16-oson dolgozni
    Őket a hivatalos indoklás szerint azért vezényelték át, hogy a 16-os határidőket tartani tudják, ezek szerint Novemberig nem lesz 16-os megjelenés sem.

    - Sokan panaszkodtak a fórumra, a moderálást, az arrogáns adminokat és az ok nélküli bannolásokat kifogásolták, és azt, hogy tagokat sima bugreportok után bannoltak "félrevezető információ terjesztése" néven, ami kifejezetten paraszt húzás. Nick azt ígérte erre keres majd megoldást. Ha NineLine jövő héten még ott dolgozik, akkor elmondhatjuk, hogy sajnos nem talált.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.09.25. 05:08:26
  • LeonSilver
    #32560
    Tudom Balázs, hogy nem érint - nem is azért mondtam. ;) De tényleg rohadt jó a hornyet.

  • molnibalage83
    #32559
    Engem nem érint csak gondoltam bekommentelem, mert senki nem tette be az utóbbi napokban.
    Itten.
  • LeonSilver
    #32558
    A Hornet jelenleg qrva jól üzemel. Mire megtanulod a jelemlegi cuccokat faszán kezelni, addigra a többiek zöme is kijön.
  • molnibalage83
    #32557
    Éppen kitettek egy wall of text írást a redditre, ahol közölték Horneten dolgozók egy részét az F-16C release date miatt át kellet rakni oda. Szóval a Hornet TWS és egyéb dolga csúszik tovább.
  • LeonSilver
    #32556
    Szerintem érdeems. Nincs még teljesen kész, de qrva jó cucc már így is.
  • leonforce
    #32555
    Udv! Gondolom mar sokan repulik a 18-ast es gondolkodom, hogy megvegyem.. Eredemes? Hogy mukszik?
  • LeonSilver
    #32554
    Ne fogd vissza magad ;)
  • whiteskull
    #32553
    Szerintem hamarosan én is belecsábulok. :)
  • LeonSilver
    #32552
    Hát... sokáig tartottam maga, de tegnap este elqrvultam és befizettem erre a F-16-ra... Pedig fiogadkoztam, hogy nem teszem :D
    Már csak abban bízom, hogy a Cosmos hozza, amit elvárok tőle :)
  • Papa01 #32551
    Köszi a választ! :)

    Voltaképpen két kártya maradt a ringben:
    580
    + Olcsóbb
    - Lehetséges driver problémák, hangos, melegszik, a tápom csak 500W-os (Chieftec ctg500), félek kevés lehet.

    1660
    + Olvastam, hogy egy 1070-es teljesítményét hozza
    +nagyobb teljesítmény

    - Sokkal drágább.. :)
  • gantus68
    #32550
    1080p-hez még mindig az rx470/480/570/580 8 gb a legjobb ár/érték arányú kártya, high preset-el és freesync monitorral. Nem csak szerintem, hanem a külföldi teszterek szerint is. Best graphics card 2019

    A 8 gb vram mindenképpen kell, hogy ne butítson az ember a graf-on, 1060/1660 kifut a ramból dcs alatt, vulkan-hoz is jobb vétel az nvidia-nál. 1070 már jobb,de jóval drágább is, sajnos még az 1070 sem tudja a fix 60fps-t tartani dcs alatt a jelenlegi engine-el.
  • z0ty4
    #32549
    durva ez a rakéta

    Utoljára szerkesztette: z0ty4, 2019.09.23. 08:58:58
  • Papa01 #32548
    Köszönöm a válaszokat! :)
  • Solt
    #32547
    LINK LINK
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2019.09.22. 17:56:18
  • PhantomAss
    #32546
    Egy ideje támogatják a freesync-et is. Ha biztosra akarsz menni hogy a monitorod kompatibilis-e akkor keress rá, de nagy valószínűséggel működni fog nvidia kártyával is.
  • Papa01 #32545
    Úgy érted, hogy az NV kártyák tudják kezelni a Freesync-et? Az ővéké nem a G-Sync?
  • sakkay
    #32544
    nana...
  • Indi69
    #32543
    És ha az eget nézem 1000fps is van
  • repvez
    #32542
    AMD vonalon mi az ajánlott CPU és VGA ? rysen 5 3600x és a rysen 7 2700x egy árban vannak, az elöbbi mennyivel tudna többet az ujjabb arcitechtura és a magasabb freki miatt , de kevesebb maggal és kisebb cachel?
    VGA-ban van ami a 2060/2070el párba van vagy jobb ?
    Ár /érték szempontból mi a legjobb mostanában.
  • sakkay
    #32541
    Már a geforce vonal is tudja Papa!
  • sakkay
    #32540
    Mondjuk az árnyék off az rengeteg vizuális élménytől megfoszt-senkinek nem ajánlom. Kell hozzá erő, de inkább mástól vedd el. A víz maxon, árnyék lowon is elég, de off nem lehet.
  • Papa01 #32539
    Köszi szépen a válaszokat! :) Amiatt gondoltam az Ati-ra, mert a monitor freesync-es lesz. Úgysem érné meg?
  • Indi69
    #32538
    Mondtam, akkor jó. Pláne a 3gb a jó
  • Wampapa
    #32537
    De az 1660 se túl drága és van vagy 20% teljesitménytöbblet. Ár - érték arányban ez a legjobb vétel.
    Más kérdés, hogyha most raknék össze gépet, az x570 es alap lenne Ryzen 2700X-el (ez most nagyon olcsó), maradnék a 32 GB RAM nál,, de videokari 2070super/2080super lenne (vagy ha sokkal olcsóbb a 2070/2080)
  • Wampapa
    #32536
    1060 3GB, ezekkel a beállitásokkal röccenés nélkül.
    Az igaz, hogy nem multizok, csak a küldetésszerkesztővel repkedek, úgyhogy nem túl sok minden mozog egyszerre.
    De még lehetne feljebb húzni, birná. Épp ezért, ha veszek, nem ezért veszek új kártyát.
    Igy is túl sok a növény a sivatagban és engem idegesit, hogy erőforrást von el olyan dolog, amit nem látok.
    Egyszer az A 10 TGP je mutatott egy kis települést, amit szabad szemmel nem is láttam fentről, ahol állt egy tartálykocsi, vagy kamion, aminek a kerekein a sár ki volt dolgozva. Na, ezt nem igénylem igazából.
    Kép

    Utoljára szerkesztette: Wampapa, 2019.09.22. 10:56:40
  • Indi69
    #32535
    Akkor jó
  • z0ty4
    #32534
    1060on el kéne futni

  • Indi69
    #32533
    Üdv. Nekem volt 1060 6gb-om, nem elég. 1070 kéne.
  • z0ty4
    #32532
    hardveraprón van sok eladó
  • z0ty4
    #32531
    itt a 1060at irják inkább

    az még belefér a keretbe?
  • z0ty4
    #32530
    pár dolog még hátra van
    -RWS and ACM air-to-air radar modes.
    -Air-to-air gun, AIM-9, and AIM-120.
    -HMCS.
    Utoljára szerkesztette: z0ty4, 2019.09.22. 07:42:49
  • repvez
    #32529
    Wags belehúzott a video gyártásba

  • Papa01 #32528
    Sziasztok!

    OFF:

    Full HD felbontáshoz, milyen VGA-t javasoltok DCS-hez? Egy régi, 5 éves 760-as kártyát cserélnék.
    Pl: Link.

    Túl sokat nem akarok rá költeni, VR nincs tervben.

    Köszönöm a válaszokat! :)

    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2019.09.21. 17:33:16
  • repvez
    #32527
    Hát nálam árnyaltabb a kép.Amig nem lesz élő környezet körülötte , az én küldetésemtől független miissionok, légi forgalmak ,rádiózás és dinamikkus hadjárat addig , csak egy amolyan békeidős kiképző repülésre és VR-be való reppenésre lenne jó.