36816
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • VO101Tom
    #32604
    A Hornet már használja a Liteninget.
  • repvez
    #32603
    Érdekes, hogy a Falcon elöbb fogja használni a Litening targeting pod-ot mint az évek alatt kalapált Hornet.De arról nincs szó, hogy a többi tipus ami szintén képes használni , hogy felszerelhető lesz e vele.
  • repvez
    #32602
    Holnap után 3án megjelenik a Falcon
    A 20% kedvezmény is csak addig él még aki nem vette meg .
  • LeonSilver
    #32601
    Ez nekem sem jött be, alig-alig játszottam vele. Nekem a második rész volt a nagy kedvenc - Hellcat, Corsair :)
  • Daniel075
    #32600
  • PhantomAss
    #32599
    Nekem is megvolt a CFS 3, bár én nem szerettem. Az volt vele a fő gond hogy pont akkoriban jelent meg az Il2 Sturmovik, ami majd mindenben lekörözte. A CFS 3-ban ami nagyon jó volt az a hangok kezelése, ahhoz képest az Il2 sehol sem volt. Motorhangok, fegyverek, szerintem még ma is megállnák a helyüket. Minden másban viszont sokkal jobb volt a Sturmovik, főleg grafikában és kezelhetőségben.
  • VO101Tom
    #32598
    Azure AI-nak nevezik azt az engine-t, ami a nyers műholdas adatokat felhasználhatóvá teszi (kiszedi az árnyékokat, a napszak semleges textúrát generál, amire az engine rá tudja tenni a scenery szerinti fényeket, legenerálja a 3D modelleket, stb), viszont én azt olvastam, hogy steamelni fogják a játékot, mint egy youtube videót. Te tkp az ő szerverükön játszol, és a visszakapott képet küldik át neten, ezért játékos oldalon nem kell hozzá erős PC, csak ami egy youtube videóval elbír. Ennek egy nagy hátránya van, a késleltetés. Repszimnél még elmegy, de egy fps-nél sosem működne. Biztos, hogy ezért késik a VR is, ott ekkora latency az necces, viszont előre letölteni sem tudja a videót, hogy te mit fogsz csinálni, ezért bufferelni sem egyszerű. Kíváncsi vagyok, hogy mit találnak ki, érdekes probléma
  • Zpogi
    #32597
    4:11-nél láttátok a parkolóban álló autókat?
    Úgy tűnik mintha a Google 3d-s térkép technológiáját használnák.
  • Solt
    #32596
    Annyi hír van, hogy eleinte nem lesz VR, rendesen meg akarják csinálni, jelentsen ez bármit is.
  • repvez
    #32595
    Sajnos megerősitették, hogy kezdetben nem lesz VR támogatás, mert ott is egy uj szintet akarnak lépni.
    Igen a látványon kivul nekem is vannak fenntartásaim.Az egyik, hogy felhöben tárolják mivel nagy méretü a sok adat hozzá és ez akár azt is jelentheti, hogy havidijas lesz, nem lesz offline verziója. Lehet nem lesz benne normális sérülésmodell ahogy most sincs.
    A másik, hogy amig nem lesz benne valami vadászgép benne ahogy az FSX acceleration vagy a tack packban vagy az alfasimes F16-os kieg addig nagyon nem tudna lekötni, mert a legtöbbször csak felszálna az ember a robotot benyomja és majd visszanéz a végén amikor le kell szállni.
  • PhantomAss
    #32594
    Szép az tény, de én nem vagyok tőle annyira ejálulva, majdnem ugyanezt tudja az X plane 11 is (ami már 2 éve megjelent), custom scenery-vel. Szóval ők most csak felzárkóznak a konkurenciához. Újítás hogy a térkép a MS cloudon van tárolva és real time húzza be a játék, de itt azért megint csak lehetnek fennakadások. A másik nagy kapufa ha nem fogja támogatni a vr-t (ezt még sajnos nem erősítették meg).
    X plane videó:
  • molnibalage83
    #32593
    A DCS-hez a 2015 tavasz óta eltelt eseményeket kellene majd csak hozzátenni és átnézni, amit eddig írtam. Az belefér? Sőt, a minta megvan, ki is egészítheted.
  • LeonSilver
    #32592
    Sajnos ezt több dolog is megiusítja Balázs :) Az egyik az, hogy nem vagyok Tom vagy Molni ;) nem rendelkezem írói vénával (sem).
    A másik, hogy már rohadtul nem emlékszem rá, csak arra, hogy a Combat Flight Simulator 2-t szerettem (ez volt a pacifrici színtér). Ennek az adathordozóját már meg sem találtam :/ A hármas van meg, de ez annyira nem jött be.



  • molnibalage83
    #32591
    Na, akkor már meg is van a piaci rés.
    Milyen gépeket és korszakot modellezett egyébként? Van kedved írni vendégszerzőként róla a repszimes cikksorozatban, ami hamarosan indul a HTKA-n?

    A DCS-hez is kérnék majd segítséget egyébként.
  • LeonSilver
    #32590
    Imádtam a Comat FS-t.. meg volt eredetiben.
  • molnibalage83
    #32589
    Ha licenszelhető lesz az engine vagy az MS úgy dönt, hogy van piaca, akkor lehet erre katonai vonalat is építeni. És mivel az MS "picit" tőkeerősebb, mint a ED valaha lesz ezért a vicc az, hogy ha ilyen jól működő és nem toldott foldott DCS alatt van, akkor bizony képes lehet kiütni akár a DCS-t is.

    Volt valaha Combat FS vonal is, még ha nem lett sikeres. Viszont, ha van táj, ami képes a AG vonal modellezését megdobni és nem egy kőkorszaki engine fércelése, nos...
  • repvez
    #32588
    OFF
    Ahogy Tom is irta, itt nincsenek 4k-s texturás házak és agyon részletezett épületek, de sztem valahol itt kezdődik a realisztikus táj kinézete.Csak azt sajnálom, hogy nem hiszem, hogy bármikoris lesz benne katonai repülö olyan részletesen leszimulálva mint egy utasszállitó Max valaki belemodol egyet , csak hogy legyen, de nem lesz olyan mintha egy DCS szintü gépet használnánk. :(

  • VO101Tom
    #32587
    Én a 4K monitorral vagyok így, azóta minden más csak egy pixelhalmaz fos :D A jót nagyon könnyen megszokja az ember :
  • Solt
    #32586
    Eddig ezt mechanikusan oldották meg, egy közbenső lencse mozgott ide-oda a kijelző és az emberi szem előtti lencse között, ami viszont zajjal és rezgéssel járt. Az Oculus mérnökeinél viszont kidolgoztak egy megoldást, aminek segítségével a lencsék nem mozognak fizikailag, hanem elektronikus úton aktiválnak közbenső lencséket, ezáltal a fókusz folyamatosnak tűnik az embernek.

    LINK

    Egyébként érdemes követni az oldalt, a srác korrekt tartalmakat "gyárt" és meglehetősen naprakészek az infói.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2019.09.27. 19:40:33
  • repvez
    #32585
    Na belenézegettem az oculus keynotba amit tegnap tartottak.
    Semmi új szemüveget nem mutattak be.Pár változást jelentettek.
    A quest ugy néz ki, hogy a legjobb ár érték arányú eszkőz lesz.
    -A GO alkalmazásait képes lesz futtatni
    -USB-C kábellel lehetővé teszik, hogy a PC-vel összekapcsolva a rift-S játékait is lehessen használni rajta.
    -Csak a quest fogja a jövöre megjelelő frissitéssel támogadtni a kéz trackinget mindenféle kiegészitő eszköz nélkül.

    Az occulus az elöre fejlesztést akarja bevezetni, tehát, hogy a mostani eszközökket a következő szintre is felhozza vagy legalább is lehessen használni és ne kelljen uj eszközt venni helyette. (bár ezt régen visszafelé kompatibilitásnak hivták )

    ÉS a végén azért beszéltek, hogy mit terveznek a közeljövöben. itt volt az amit kerestem a multkor, hogy a kijelzőt mozgatják a változtatható fokusztávolság miatt.
    egy kettő
  • repvez
    #32584
    Két bejegyzés ami esetleg érdekes lehet !

    Dear all,

    For those of you out there that are interested in creating content for DCS World in the form of 3rd Party Campaigns, your first step is to prepare information on the features of your campaign, and at least 2-3+ complete missions that will demonstrate the quality of your campaign. Once you have that prepared you can email ([email protected]) or PM me here.

    Once I have checked over what you have submitted, we can move on the licensing and such and get you on the road to 3rd Party Campaign creation for DCS World.

    If you have any questions or concerns about this, you can PM me at any time.
    Thanks!
    Norm/NineLine


    Hey everyone,

    Things are moving at a very rapid pace, and here is where our focus is for the upcoming release:

    1- We have Range While Search (RWS) and Single Target Track (STT) working, but work continues the SAM sub-mode and we are cleaning up symbology and functions. We are working on Track While Scan (TWS) mode in parallel with the Hornet, so this will come shortly after release.

    2- AA Gun, AIM-9, and AIM-120 are up and running, but several items to still tune and add. Mostly the Dynamic Launch Zones (DLZ) and a few more minor items.

    3- The Litening targeting pod is in and working, even for LGB self-designation. There are several items to still fix and add. Related, the DED laser page for the pod is now working. Please note that the LGB bomb laser code cannot be set in the aircraft.

    4- Instrument Landing System (ILS) is in, but we still need to set up the needles. It’s close and I’ll create a video for it soon.

    5- Tomorrow we should have the underside of the aircraft done with completed textures. With that, Cato will create the launch trailer.

    6- The cockpit is more fleshed out with the Helmet Mounted Cueing System (HMCS) sensor post, some improved seat textures, a better effect for the LCD displays, and we removed the safety pin from the manual chute handle.

    7- The Early Access Guide is shaping up well and will be available at release. Bunyap has done a great job with it.

    8- Several interactive training missions will be available at release.

    9- Air Combat Maneuvering (ACM) radar modes are in, but we just need to update the HUD.

    10- Dogfight switch is underway now and associated after and forward (MRM) functions.

    12- We plan to have an initial IFF system but have not settled on the exact mechanization.

    13- Helmet Mounted Cueing System (HMCS) is working in NAV mode.

    14- Cockpit night lighting has been further improved with gauge lighting. We want to tune the flood lights a bit more though.

    15- The centerline fuel tank will be ready this week.

    16- Initial Countermeasurs Dispenser System (CMDS) and Radar Warning Receiver (RWR) is functional. Four programs for chaff and flares and the RWR will be set up for the ALR-56M.

    17- Cold start is working now, but we are adjusting some of the electrical panel sub-systems so the act correctly during cold start. Some of the instrument values are a bit off too, and we are working to adjust them.

    18- Flight path marker (FPM) drift cut off was added.

    Next week we will announce the release date. Once released though (soon), the 20% discount will end, and it will probably be over a year until we put the Viper in a sale.

    Thanks for your support!
  • LeonSilver
    #32583
    Nem, mert gyárilag kalibrált - bár Solt az mondja nem lett volna felesleges :)
    Pixelgaranciát viszont kértem
  • Papa01 #32582
    :)
    Én is onnan rendeltem a héten,de én ezt: Acer Nitro VG270bmiix. A VGA pedig egy 1660ti lett. Te kértél kalibrációt?
  • LeonSilver
    #32581
    Hát srácok... ha valaki monitorvásárláson töri a kis buciját és nem ilyen 144-es, hajlított, csilli & villi monitort akar:
    - most vettem egy Dell UltraSharp U2719DC monitort. Hát ez valami elképesztő! Gyerekek, lemászik a kép a monitorról :D Nagyon fasza!!!!
    Ja, és oázis - jó fejek nagyon!
  • Papa01 #32580
    Valóban nem csökkentette az aktiválások számát a progi, köszi! :)
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2019.09.26. 11:37:23
  • LeonSilver
    #32579
    Úgy emlékszem, hogy nem. De ha csökkenti is, nem kell aggódni papa, simán pótolják.
  • Papa01 #32578
    Sziasztok!

    A VGA csere csökkenti az aktiválások számát, érdemes deaktiválni a modulokat?

    Köszi a válaszokat! :)
  • LeonSilver
    #32577
    Milyen érdekes... :D
  • VO101Tom
    #32576
    Nick az asztalra csaphatott, amióta volt ez a reddites csevej, azóta 9L is megjelent ott, hogy akkor ő most jönne public relations-t rendezni, meg a gazellások is írták, hogy hibajavításra fordultak rá ÉPP MOST
  • LeonSilver
    #32575
    Ami gaz az igaz. Ott a Polychop. Megcsinálták a gazellát. Mónapok óta szar- nincs rwr hang, nincs mistral hang, nincs üzemanyagpumpa hang.
    EDére mutogatnak, de más 1-2 nap alatt megcsinálta annak idején, amikor valamit mókoltak a nagokkal kapcsolatban.
    Aztán kiderült, hogy valami modulcs kalapálnak éppen és ezért nem foglalkoznak a gazellával. Persze az, hogy azt már sokan kifizették nem érdekli őket (sem).
  • repvez
    #32574
    Azt nem tudom, hogy a 125 programozó sok vagy kevés, de az 5 az biztos hogy nem elég arra amit jelenleg beharangoztak a DCS-ben.
    Azt se nagyon értem, hogy miért a Hornettől viszik el az embereket és miért nem a még be nem jelentett vagy ki nem adott Early Acceess gépektől és azok fejlesztése huzódott volna.DE godolom ,hogy a EA rendszer miatt, mert ha azok a gépek nem kerülnek kiadási stádiumig addig nem tudnak ujra beszedni pénzt ahhoz, hogy a többit befejezzék, de onnantól ,hogy kikerült béta vagy alfa álapotban már nem olyan sürgős, hogy befejezzék.

    Még a kezdetekben 9 hónapos fejlesztési ciklust igértek gépenként, most ott tartunk, hogy 1-2 év alatt eljutnak a korai kiadáshoz, majd ujabb évek mire egyáltalán a közel végleges állapotot elérik, de utána meg ujra kell dolgozni az egészet, mert változik a futtatható környezet.Új graf engine váltás.
    ÉS most mind ez egyszerre a nyakukba szakadt.
    A még be nem fejezett A-10c és KA50-eseket ujra fel kell tuningolni a mai szinvonalhoz, a már kiadott Hornetet ,MIG/19/21 stb..kell pofozgatni és a még megjelenésre váró, Falcon, HIND, P47-es Gépeket , Nimitz Anyahajót és ki tudja még mennyi minden be nem jelentett és kiszivárogtatott project fut a háttérbe párhuzamosan.(mig-23,AH1,térképek stb..)

    Ahogy látjuk a koncepció magába hordozza a teljes összeomlás lehetőségét, mindig az ujat probálják bevezetni ahelyett , hogy egyet befejeznének készre és csak utána álnának át a következőre.
    ÉS amit mondani szoktam, a fejlesztések is eléggé furcsán csinálják, mert minden gépet teljesen külön kezelnek és mindegyikhez szinte ujra ki kell fejleszteni ugyan azokat a rendszereket, ahelyett, hogy csináltak volna egy modulos rendszert és az alapokat felhasználni az azonoss kategóriás gépekhez és csak a specifikációkat adták volna hozzá, ez felcsorsitotta volna a fejlesztést és a hibajavitás minden egyes modul egyszerre részesülne .

    Az biztos, ha nem sikerül nekik gatyába rázni a dolgaikat, akkor becsődőlhetnek és minden eddigi dolguk megy a kukába, ha nem menti meg valamelyik másik cég .
  • leonforce
    #32573
    Ennel tovabb mennek.. A DCS felig sincs kesz(sztm) es lehet, hogy nem is lesz az valaha is.. Legalabbis mint szimulacio.. Jateknak elmegy, de ebben is karcos az FC 1-hez kepest(ahol pl. a kazettas bombak legalabb valahogy ugy mukodtek, ahogyan az ember elkepzelne, mert persze aki valaha latta, hogy pl. egy RBK 500/OA milyen pusztitast vegez a valosagban, az mar nem biztos, h tudna meselni rola, ellenben a DCS-ben nehany pukkanas es 1-2 teherauto kieg... es sorolhatnam)..
    A szimulacio dologba felesleges belemenni, mert ugyis veg nelkuli vita lenne csak(fogalmam sincs pl. hogyan mukodik az on-line legiharc a DCS-ben, mert sosem probalom ki/nekem oromropkodes es foldi celok "megsemmisitese"kb./, de hogy a valosaghoz, a ma rendszerben levo fegyver-rendszerek valos kepessegeihez koze nincs, az 100%.. ebben biztos vagyok..)
    Utoljára szerkesztette: leonforce, 2019.09.25. 15:54:10
  • molnibalage83
    #32572
    Mindig is azt éreztem, amit te is leírtál. A folyamatos félkész modulok eladása egy előre menekülő piramisjáték. Az új belépő early modul finanszírozza úgy ahogy, hogy befejezzék az előzőt.

    Majd egyszer...
    Talán nem túl bugosan...

    A priamis játékok meg össze szoktak omlani egy ponton túl.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.09.25. 13:58:09
  • VO101Tom
    #32571
    Nem értem félre, részben én is így vagyok vele, én sem szoktam sem fb-n sem fórumon háborogni nekik, de az még mindig érdekel, hogy a háttérben milyen kavarások mennek, mert hosszú távon ez nagyon is érint mindenkit. És annyira azért még mindig érdekel a DCS, hogy foglalkozzak vele, bár a ww2-es részét már letöröltem én is, mert csak a helyet foglalja.

    Ami a BMS-ből átpártolt századokat illeti, ismerem az 1st VFW-t, sok tapasztalt pilóta repked náluk, hogy mást ne mondjak Tibi is náluk repked TB néven. Ő is elmondta, hogy nekik az a szerencséjük, hogy akkora a század, hogy megcsinálják maguknak a tartalmat (bár az igazsághoz tartozik, hogy csak a fél század ment DCS-ezni, főleg akik a NAVY-hoz kötődnek, a másik felük BMS-el maradt). "Házi" bevetéseiken ugyanúgy tudnak komolyan repkedni, mint BMS-ben, mert vannak embereik, akik küldetéseket gyártanak és levezényelnek, és van egy nagy tagságuk, akik komolyan is veszik a közös repüléseket. Ez a video is egy ilyen saját bevetésen készült. Amikor viszont online szerveren repked, ott ugyanarra panaszkodik ő is, ami hiányzik nekem is, hogy a társaság nagy része nem veszi annyira komolyan sem, hogy egy szar SRS-t beállítson, hogy a rakéták modellezése egy vicc, hogy a Hornet rendszerei félkészek, és ők is rendszeresen háborognak fb-n, hogy a már kifizetett modulok helyett ED az újabb fizetős modulokra viszi át a fejlesztést, ami a Balázs által is linkelt posztból látszik, hogy qrva nagy gáz, és lehet, hogy már rövid távon is az lesz.
  • molnibalage83
    #32570
    Nagyjából ezek a gondolatok merültek fel bennem is.
  • molnibalage83
    #32569
    A videóból nem derül ki micsoda meló összerakni egy közepes bevetést is a DCS-el évek rutinjával. A BMS-ben ráklikkelet a "start campaign" gombra és megy. Igen, sokkal kevesebb dolgot tud sok helyen, csak 0 perembe kerül elindítani egy rohadt nagy hadjáratot. Ezért várom már - még akkor is, ha úgysem lesz rá soha időm - hogy a dinamikus hadjárat alatt mit villantanak. Mert akkor legalább videót tudnék forgatni a játékkal. :)
  • molnibalage83
    #32568
    Ez az a pont, ahol én is pislogtam. 125 dolgozót el tudok képzelni a programozótól, a grafikusig, a marketinges és mindenki mással, vagy tényleg csak a technikai fejlesztők, de programozó...? AAA százmilliós játékokon nem dolgozok ennyi programozó.
  • Solt
    #32567
    125 programozó? Ezt maximum úgy tudom elképzelni, hogy 120 dolgozik a katonai projekteken ahol a pénz nem számít, 5 pedig a játékon, akik pár dolgot át tudnak emelni a másik 120 munkájából. 125 programozó pár hónap alatt csődbe vinne egy játékfejlesztő céget... még AAA címek esetén is nehezen tudok elképzelni ekkora programozói létszámot.
  • PhantomAss
    #32566
    Szerintem itt az is a képbe jön amiről sokszor beszéltünk már, hogy nincs a játék mögött koncepció. A ww2 vonal halott a dcs-ben, senki nem multizik vele. Az új Fw 190 a8-ast már meg sem vettem mert nincs értelme.
    Ebben sokkal jobb a BoX mert ott az early access-el nem csak egy béta gépet kapsz hanem 8 gépet és egy térképet.
    Aki a modern gépeket szereti az azért jobb helyzetben van, de azon a részen is összekaphatnák magukat. Netkód, grafika, vulkán, stb. Az a szerencséjük hogy nincs másik játékfejlesztő a piacon aki ezzel foglalkozik.
    A DCS jelen állapotában számomra csak örömrepkedésre van, de azt hamar meg lehet unni. Kb két hete indítottam el utoljára hogy teszteljem a Reverbet, azóta sem éreztem hogy hiányzik. A Mi 24-est még megveszem aztán kalap, nem fogok több pénzt beleölni. Majd pár év múlva meglátjuk hogy változott-e valami.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2019.09.25. 08:39:05
  • LeonSilver
    #32565
    Nézd meg ezt és dönts :)
    (Ők állítólag a flakonról pártoltak át)