36822
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • LeonSilver
    #32650
    Ha szar vagy szarabb lesz, mint a rift, akkor megy vissza. Holnap vagy holnap után kiderül.
    Annyi a kaki, hogy csütörtökön megint megyek Svájca és csak hétfőn leszek itthon valamikor. A jövő héten kipróbálom, hogy mi a helyzet, aztán ha ótvar, akkor visszaküldöm. Ha legalább van annyira jó, mint a rift, akkor nem tudom.. :D
  • Solt
    #32649
    És ahogy ismerlek ez is lesz a vége... :))
  • Solt
    #32648
    Hiába tud nagyobb felbontást, a látott kép akkor is szebb az S-n és ennek oka pont az LCD-ből adódik, a feketére meg kár hivatkozni, mert konkrétan én például semmi különbséget nem látok az S és a CV1 feketéje között... sőt, az S-n szebbek a színek.

    Szimulátorhoz a Quest nem lesz jó, mivel a felépítéséből adódóan állítólag nagyobb input laggja lesz még vezetéken is mint a Rift S-nek, ráadásul nehezebb, kényelmetlenebb.

    Ezt az odanyúlsz a gombhoz dolgot meg gondold át abból szempontból is, hogy hányszor fogod beleverni a kezedet az előtted lévő asztalba... ez annak lesz jó, aki cockpitet használ és a Hotast mindig úgy helyezi el ahogy az a repült gépen is van, plusz nincs körülötte semmi ami útban lehet a kezének.
  • LeonSilver
    #32647
    Hát.. 14 napig visszaküldhetem ;)
  • Solt
    #32646
    Nem akarom a kedvedet elvenni, de a Cosmos-l tényleg komoly gondok vannak a hírek szerint. Egyszer az a baja, hogy kevés a fény, aztán az, hogy sok... sokan képtelenek beállítani a fejformájukhoz úgy, hogy kényelmes legyen és a látott kép is megfelelő legyen. A kontroller más elven működik mint a Rift S és a CV1 esetén, tele van durván világító ledekkel, egy kontrollerbe 2 db elem kell és még így is csak 2-3 órát bír. Arról nem beszélve, hogy valószínűleg a Vive lencséjét kapta meg, ami finoman szólva az Oculus lencsék közelébe sem ér, így kicsi az a terület amit élesen látsz...

    Nyilván nem tudja az ember, hogy a sok negatív hírből melyik valós és melyik júzer error, de ettől függetlenül szerintem lelkileg készülj fel arra, hogy nem azt kapod amire számítasz... így max kellemesen csalódsz! :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2019.10.07. 19:12:36
  • sakkay
    #32645
    Ennek majd nézzél utána-lusta vagyok leírni-de technikai dolog miatt szimezésre nem lesz jó. Ráadásul kényelmetlen órákig való viseléshez. Tehát szimekhez kapufa a Quest.
  • LeonSilver
    #32644
    Hát nem tudom miképpen játszol, de VR-ben sose' használtam még a kontrollert és nem is tervezem :)
    A questtől nincsenek elájulva, biztos fasza de kicsit másabbra tervezték, mint a riftet vagy az S-t. Az elemet meg az összes eszi ha használod.
    Én a No man's Sky-ban és a Subnautica-ban használom csak a kontrollert és egy sima elem 1-1.5 napot bír. Vettem egy (illetve négy) 2600mAh-s, tölthető aksit (töltővel) és jó napot kívánok.
  • Wampapa
    #32643
    Lehet rendelni az Alzánál
  • repvez
    #32642
    A quest ugyan annyi pénzért nagyobb felbontást tud fizikai IPD állitással és novembertől PC-re is lehet kötni és ugyan azok a játékokkal is használható mint az S.Szóval a legtöbb tesztelö szerint most a quest éri meg a legjobban.LEgalább is Occulus vonalon.
    Nagyobb felbontás, OLed kijelző, tehát jobb fekete, nem kell hozzá külső tracking eszköz.ÉS csak ez fogja támogatni a kéz trackinget a Rift S nem.
    Ugy gondolom szimulátorhoz ez sokkal jobb lesz,mert nem kell a kontrollert megkeresni ha valamit akarsz nyomkodni a kabinba és letenni amikor a botot vagy a gázt akarod fogni, csak mint a valóságban odanyulsz a gombhoz.

    A Cosmosrol én is azt olvastam, hogy jó nagy a felbontása ,de a sweetspot elég kicsi és nem anynira kényelmes , meg a kontrollerek követése se jó és hamar megeszi az elemeket .
  • LeonSilver
    #32641
    Ez egy negyven vattos led, szóval kisüti a szemem. A szoftveres problémától én nem tartok, azon lehet kalapálni.
  • Indi69
    #32640
    Este 3 led (a nagy körte forma) a plafonon nem volt elég. De most valamit csináltak jött egy update, majd este megnézem. Nagyon nehezen találtam a helyét a buksimon emiatt nagyon nem tetszett. Aztán valahogy beállt. A sweet spot érzékeny, sreen door kisebb mint a rift s-ben, nagyon szépek a színek és ultra mély a fekete. Szombaton délben vettem át, este már az ablakon vágtam volna ki. Jó a hangja (van) A követés még biztos nem az igazi. Örülnék ha össze raknák mert akár még lehet is belőle valami
  • Paladin
    #32639
    A review-k szerint van gond a Cosmos-szal ezen a téren, plussz a kontrollerek trackingje se az igazi... Ha a Rift S-nek is lenne normális IPD állítása, azt hiszem mondanám is le... (bár így is vacillálok kicsit, mert il-2-ben van rá valami szoftveres megoldás most már).
  • molnibalage83
    #32638
    Hát kb. Mert így harcászati modellezésről beszélni valahol a vicc és röhej között van félúton, ha egy rakéta olyan manővert tol olyan szakaszban, ami lehetetlen. Akkor mi értelme az egésznek? A DLZ szélén is úgy manőverezik a rakéta, mintha indítás utáni TVC lenne.

    Ez aztán a "benchmark" level...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.10.07. 13:25:46
  • VO101Tom
    #32637
    Ez már olyan sokszor előjött, egy harci repülő szimben egyetlen egy dolgonak kellene tűpontosnak lennie, azok a fegyverek. Minden más csak másodlagos. Hogy milyen az avionika, még az is, hogy mennyire pontos az FM, ha egyébként arányaiban stimmelnek egymáshoz. De amikor a rakéták modellezése ilyen, akkor az az egésztől elveszi a kedvem :/
  • VO101Tom
    #32636
    Szorri, Gimphez nem értek, Photoshoppot használok.
    A template azért lehet jóval nagyobb, mert layereken tárol elkülönítve dolgokat, amik alá, felé, mögé lehet festeni. A végleges fájl ezért lehet sokkal kisebb mint a munkafájl.
  • molnibalage83
    #32635
    Ebben a formában kiadni az én szememben az öntökönrúgás tipikus esete. De, hát vannak fanatikusok, akik mindent és vagy bármit megvesznek. Ez kb. arra jó, hogy repkedj a géppel és nézd a funkciótlan HD kabint. Ez jelenleg kb. erre alkalmas, semmi többre.

    Meg ilyeneket lát az ember.


    A videóból a kb. a következő látszik.

    Rakéta FM az úgy nincs és szkriptelt vagy olyan adatok vannak benne, ami vicc. A hajtómű nem megy, de TVC-s kis sebességű irányváltást meghaladó képesség a rakétától.

    A rakétában simán TFR van, mert kikerüli a tereptárgyat és nem folytatja az arányos megközelítést.

    A rakéta elveszti a célt, de ennek ellenére úgy viselkedik, mint ami tudna előretartást számolni annak ellenére, hogy az IR rakéta csak arányos megközelítést tud, mert nem tud sebességet és irányt mérni. Ezzel szemben a lock elvesztése után tűpontosan az célpont elé repül, majd újra befogja, tökéletes LoAL-lal.

    Van egy olyan sejtésem, hogy az összes rakéta így viselkedne ezen helyzetben...


    A DCS meglepően jó szimulátornak látszik, csak túl sokszor derült már ki az, hogy a felszín alá kaparva kicsit is azt találja az ember, hogy 1998-as színvonalat nem éri el sok helyen. Szépnek szép, de amit fizikai és műszaki modellezés alatt értenek, hát az több, mint muris. Lásd Sz-300 vs AIM-9, ginbal limiten kívül célon levő R-73 célra repülése, nem működő közelségi gyújtó.

    Nincs azzal baj, ha a játék egyes részei primitívebb modellt kapnak, de hogy a játék fő fegyverei és részei így működnek az valahol döbbenetes, amikor ilyen szlogeneket tolnak ki, hogy az ő termékük a "benchmark". Igen, kinézet terén és néhány feature-ben. De az összkép helyenként olyan, hogy pislog az ember, hogy ezt így hogy? 125 programozóval...? Már, ha igaz, amit mondanak...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.10.07. 12:40:19
  • PhantomAss
    #32634
    A GIMP-hez ért valaki esetleg? Még sosem csináltam skineket, de az Il2 fórumban ajánlották hogy kezdőként is el lehet vele szórakozni, van egy gyorstalpó leírás is de valamiért nálam nem igazán akar működni.
    Van egy Fóka festés amit módosítani akarok egy kicsit de hiába nyitom meg csak egy fehér katyvaszt kapok. Vagy egy DDs és egy Alpha file.
    Azt sem értem hogy a skin amit mókolni akarok kb. 50mb, de a hivatalos template 500mb.
    Vagy ez durva bonyolult és inkább hagyjam?
  • VO101Tom
    #32633
    Még ezelőtt nem láttam, Hornetnél eleve nincs ott a gomb vagy a választható opció azt' annyi. 16-osnál bután nézne ki, ha az MFD-n és a DED-en ott lenne 2-3 felirat és annyi
  • Lysandus
    #32632


    Ez a videó qva nagy! :-D

    De most komolyan ilyenek vannak a DCS-ben, hogy megnyomsz egy gombot és azt írja ki, hogy "under development"?!
  • VO101Tom
    #32631
    A modul jobban készen van mint anno a Hornet volt e.a. elején, de ez nagyon fontos, a Hornet több mint egy évvel ezelőtti változatához képest jobb, nem a mostanihoz! Nagy különbség, redditen és más netes fórumokon amiket olvasok, ott a többség kicsit másra számított mert ED azt mondta rengeteg fícsört tudnak átvenni Hornetből, plusz a modullal "borzalmasan jól haladnak", Wags is naponta tett fel videókat, hogy mi minden van benne, ezért már voltak akik F-14 szintű megjelenést vártak (a kis buták ), mert Horenten pl Radar vagy TGP induláskor tényleg nem volt. Ez aztán annyiban igaz is lett, hogy amit Wags mutatott, annyi az egész, ami készen van. A hangok, RWR, TGP, radar és ezek tényleg Hornetből lettek átmásolva, de szó szerint átmásolva, ezeket majd át kell alakítani F-16-hoz. Panaszkodnak arról, hogy az egy évvel ezelőtti Hornetes radar bugok is visszajöttek (deja-vu). Nincs sérülésmodell, tegnap pvp szerón rengetegen anyázták a 16-osokat, hogy csak akkor lövöd le, ha a pilótát megölöd, ezért gépágyúval nem is érdemes próbálkozni, rakétából is volt ami 2-3 találatot is gond nélkül elvitt. Ezt így pvp szeróra engedni... érdekes döntés. AAR sem működik (nagy csak nagyon bugos), ami megvan fegyverzet, annak a használata is nagyon hiányos még, plusz a fedélzeti computer (DED és MFD), ahol menüből választod ki a fícsörök nagy részét, annak kb 10%-a készült el. Erre készült egy ilyen is :D
    [URL=https://youtu.be/94rzsQQgQr4][/URL]


    Én nem vettem meg, mert szeretném előbb látni, milyen modul lesz e.a.-ban legközelebb, miből fogják befejezni a 16-ost (reméljük a most beszedett e.a. pénz már tényleg elég lesz befejezni a Hornetet )
  • whiteskull
    #32630
    Nekem is bejön. :)
  • LeonSilver
    #32629
    Nem. Egy részt koari hozzáférés - nem kötelező megvenni, használni. Másrészt meg ugyan nem vagyok és sose' voltam F-16 pilóta, de nekem tetszik a cucc.
  • PhantomAss
    #32628
    :D Tényleg ilyen lett?
  • LeonSilver
    #32627
    Ledes mennyezeti lámpa van, világít mint a barom.
  • Zpogi
    #32626
    A kontrollerek miatt vagy úgy általánosságban?
  • Indi69
    #32625
    Hát én már megvettem. Leon biztos vagyok benne, hogy falhoz vágod. Erős lámpát vegyél
  • repvez
    #32624
  • LeonSilver
    #32623
    Aha. Az S-t kihagytam.
  • Solt
    #32622
    Ja, hogy neked a CV1 van...
  • LeonSilver
    #32621
    Azt talán én sem, de nekem nem S-em van.
  • Solt
    #32620
    Ezek a kütyük annyira egyén függőek, én biztos nem adnám el az S-t amíg nem teszteltem ki alaposan a Cosmos-t... :)
  • LeonSilver
    #32619
    Hát.. kedd-szerda körül kiderül :) Már egy jó hónapja ki van fizetve :D
    A srác kicsit tartott tőle, meg is tartotta az S-t. De azt modja nagyon fasza, el is adja a másikat.
    Szépek a színei és olyan feliratot is el tud olvasni ráközelítés nélkül, amit az S-el nem.
  • Solt
    #32618
    Oké... :)
  • LeonSilver
    #32617
    Sakkay egy cimbije már kipróbálta. Jobb, mint az S.
  • Solt
    #32616
    Azért én a helyedben kivárnék a próbáig... :)
  • LeonSilver
    #32615
    Kedveskéim!

    Mivel hamarosan megjön a kozmosz, ezért eladó az Oculus Rift cuccom.
    2020.február 21-ig garanciális (Aqua).
    Két kontroller, két szenzor valamint két szövettakaró. Természetesen saját dobozában.
    Az egyik rajta van a riften, a másik még nem volt használva.
    Az ár igen barátinak mondható, 110 000,- kissé gyengélkedő magyar forint.
    Ha eljössz érte, akkor ennyi – ha postázni kell, akkor 110000 + posta.

    Tessék-tessék! Vegyétek, vigyétek!!
  • zoltang
    #32614
    Ha valaki kedveli a "régiségeket" is...

  • repvez
    #32613
    elég hihetetlennek tünik számomra, hogy csak idén áprilistól keztek neki a Falcon feljesztésének és tavaly okóberben az adatok összegyüjtéséhez.
  • repvez
    #32612
    Egy kis doksi kivonat a legfontosabb checklistekről procedurákrol és egy excel tábla különbözö esetek calkulálásához F-16-hoz.

    Nála lehet követni a későbbi részeket
  • Razor18
    #32611
    Harrier a szárnyon vagy a törzs alatti jobb oldali pilonon (4B).