36818
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Solt
    #32446


    X-Plane topikból "loptam"... brutális ez a kép!
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2019.08.31. 12:47:49
  • molnibalage83
    #32445
    Azrarohadt. És ezt VR-ral...
  • VO101Tom
    #32444
    Új FS nagyon komolyan néz ki
    https://cdn.microsoftstudios.com/fsi/Feb%20Build%20Non%20Active%20Dash.mp4?_=2&fbclid=IwAR36_QQ-oZpJmT1I2voDDGTmTUuP0kIx3CSNUZH3hBrlWaBZmE2RFU0xIek
  • molnibalage83
    #32443
    ????

    Ha nincs füst, köd vagy felhő, vagy a fűszálakat nem mozgatja meg, akkor nincs ennek látható hatása. Pont ezért veszélyes. Ezért van a leszálló gépek között azok tömegétől függően perces térköz, hogy ne dobják meg az utánuk jövő gépet, mert ezek az örvények perces léptékben is egyben maradhatnak.
  • repvez
    #32442
    én már ezt akkor hiányoltam mikor a szárny végi vortex szimulációt bemutatták.És szerintem is jó lenne ha sikerülne megoldaniuk, hogy grafikai nyoma is legyen ennek.Anélkül egy kicsit felemás az érzés.
    Remélem ezután már könnyebb lesz majd a hangrobbanáshoz is a párakiválást megcsinálni.


    Utoljára szerkesztette: repvez, 2019.08.30. 19:14:52
  • VO101Tom
    #32441
    Füstöt szerintem nem fogják megcsinálni, itt legalábbis nem volt szó semmilyen grafikai effektről. Az is kérdéses, hogy mennyire fogja ezeket a netkód átvinni a többieknek, ahogy írták az elején, hogy "optimális" szimulációt akarnak, ami a program teljesítményét nem befolyásolja (na erre kíváncsi leszek) viszont légi harcban, kötelékezéskor érezni. Gyanítom ezt az effektet csak nagyon limitált buborékban fogja a gépednek számolni, és abban is csak a saját gépedre, a többiek mozgása meg majd átmegy neten.
    A fasza "optimalizációjuk" miatt én kb másfél hónapja nem tudok VR-al játszani, eddigi stabil 40-45 fps stabil 30 alá esett, olyan akadásokkal, hogy másodpercekre kirak a VR menübe repülés közben is (leginkább online). Receg, laggol, játszhatatlan. 4K-ban van viszont 70-80(!) fps-em, ami rohadt furcsa, egyetlen más játéknál sincs ekkora különbség VR és desktop mód között. A "teljesítményromlás nélkül" részt én majd elhiszem, ha látom.
  • sakkay
    #32440
    Valami ilyet vártam már nagyon régóta-hogy tudja egy szim-sejtettem, hogy a dcs ebben nagyon jól áll, de azért ezt nem gondoltam. Na akkor ezért van az a nagyon repülök érzés a pilótáknak is, ha DCS-ről van szó. Nagyon jó lenne, ha a füst ezt láthatóvá is tenné, főleg helik esetében lenne látványos.
  • VO101Tom
    #32439
    Nagyon jól néz ki.
  • sakkay
    #32438
    Ez de komoly!!!!
  • Capt Baloo
    #32437
    Illetve bocs, a gyerekeknek szót elfelejtettem elolvasni, szóval felnőtteknek mindenképp, gyerekeknek nem tudom, de mondjuk én bírtam volna 2 napot repülőket bámulni annyi idősen :)
  • Capt Baloo
    #32436
    Program Eléggé. Olasz F-35 pl.
    Utoljára szerkesztette: Capt Baloo, 2019.08.29. 12:51:31
  • Mozes
    #32435
    off
    Sziasztok!
    Bocsi a hülye kérdésért, de én még csak Kecskeméten voltam repnapon, az elég változatos és jó volt. Ti voltatok már Zeltweg-ben, milyen? Én gyerekkel mennék (7 és 10 éves), mennyire változatos ott a program a gyerekeknek? Köszi előre is!
  • repvez
    #32434
    https://www.sanicole.com/en/

    itt is elég jó lesz a felhozatal. b52, v22, szu-27, b17, ww2 gépek.
  • Frenky
    #32433
    AIRPOWER19 6. - 7. September 2019 ZELTWEG/AUSTRIA
    Szeptember 06-án PÉNTEK-en 12:00-kor, aki gondolja DCS HUNAF Találkozó a Red Bull gépeknél!
    Várunk minden érdeklődőt...
  • Solt
    #32432
    Semmi gond, csak nyugodtan... :))

    Hogy az FPS nem lesz több, az nekünk nyilvánvaló, de a kérdezőnek nem biztos... HDD-ről SSD-re váltva nőnek a minimum FPS értékek jó pár játékban, de Sata SSD-ről NVMe-re váltva már nem, ezért hangsúlyoztam ezt.

    A betöltési idők esetében írtam, hogy érdemi(!) változás nem történik... minimálisan gyorsabb lesz, de az már szerintem lényegtelen, hogy valami fél, vagy akár 1 másodperccel gyorsabban tölt be. Amit érezhető gyorsulásnak írsz le, az számokban kifejezve így néz ki,



    A melegedés létező probléma, lehet kozmetikázni, de nem mindegy, hogy egy kis vagy közepes méretű házat a 30 fokos Sata SSD, vagy a 70-80 fokos NVMe fűti... Nagy, jól szellőző házban ez nyilván nem jelent akkora gondot, de mivel nem mindenki rendelkezik ilyennel, ezért úgy gondolom, hogy erre fel kell hívni az érdeklődő figyelmét!

    Használt alkatrészt én maximum magamtól vennék, esetleg közeli ismerőstől, de akkor is maximum olyat, amin még van garancia. Természetesen nem vagyunk egyformák, tehát akinél játszik garancia nélküli használt is, az nyilván talál a Sata SSD-ből is jobb áron mint amit említettem. 8000.-Forintért már 256-s 840 Pro van, 100%-s állapotban. Ehhez képest a 10000.-Ft körüli NVMe SSD-k meg ahogy látom mind hűtőborda nélküli darabok, amikhez adott esetben vehetsz még 4000.-Ft + postáért átalakítót, vagy vársz rá 30 napot Kínából, 2000.-Forintért... utóbbi esetben is már 50%-s felárnál tartunk.

    A gép gyorsaságához sehogy nem járul hozzá a tárhely mérete, de ilyet nem is mondtam, nem tudom ezt miből sakkoztad ki... :)

    Tehát összességében az NVMe SSD azonos méretben drágább (új esetében jelentősen), adott esetben vehetsz hozzá átalakított (jó sok várakozással), és akkor ott van még a melegedés is, ami szintén okozhat kellemetlenséget. És mindezt azért, mert 11 másodperc helyett 10 másodperc alatt tölt be egy játék, vagy a Windows...

    Én ezt nem igazán érzem jó üzletnek... ha pedig garanciális új példányokból indulunk ki, akkor pedig kifejezetten rossz üzlet. Részemről, ha már plusz költség, akkor inkább mennék el a nagyobb tárhely irányába, mert egy 256-s SSD-t nagyon hamar ki lehet nőni... a te példádnál maradva, inkább vennék 18000.-Ft környékén használt (garanciális!) 500 GB-s 860 EVOt-t, mint 10000.-Ft + egyéb költségekért (összesen ~14000.-Ft) egy hűtőborda és garancia nélküli 256 GB-s NVMe SSD-t.

    Természetesen ez csak az én álláspontom, nem egyetemes érvényű! ;)
  • Razor18
    #32431
    Sorry, OFF
    Én azért picit talán vitatkoznék ezzel itt-ott... Az FPS nyilván nem lesz több, hisz ez nem az adattároló sebességén múlik, de a betöltési idő azért eléggé le fog rövidülni, a játék közbeni alkalmankénti akadások (és nem a folyamatos rángatás, mert az a gyenge videokarihoz túl erős grafikus beállításokból szokott jönni) általában ebből adódnak inkább, szerintem. Én Samsung SATA SSD-ről tértem át Samsung NVMe-re, a bootolástól kezdve az égvilágon minden adatátvitellel kapcsolatos dolog érezhetően gyorsult az SSD-hez képest (bár nem annyira látványosan, mint a HDD->SSD váltáskor, ez tény). És nem csak játékban, hanem azon kívül is, aminek szerintem minden tulaj örül, nem csak a gémer.

    Melegedni hosszadalmas, folyamatos adatátvitel során szokott inkább az NVMe, hétköznapi használat és játék közben néhány tíz másodperces munkái vannak csak, attól nem melegszik még, mire melegedne, már végzett. Még a 70 °C is normál hőmérsékletként van feltültetve a honlapon (persze a HD Sentinel már pirosodik ott), de ha kezdene baja lenni, visszaveszi magát amúgy is. Persze ha nekiállsz teszt jelleggel folyamatos adatátvitellel izzasztani, akkor igen, fog is melegedni.

    A hardveraprón már 10e körül kaphatóak 100%-os kondíciójú 256 GB-os NVMe-k, 500 GB-osak meg 20e körül, a Sentinel kimutatás eléggé megbízható, valamirevaló eladó azt automatikusan csatolja a hirdetéshez. Én az SSD-met is, az NVMe-met is használtan vettem (mint látod az árakból, kb. féláron!), semmi gondom nem volt soha egyikkel sem. A gép gyorsaságához (játékban az akadás elkerüléséhez) nem értem, hogyan járul hozzá a nagyobb tárhely... Aliexpressen egy PCIe-NVMe adapter 2e Ft (csak vagy 30 nap míg megjön), itthon pl a PCX-nél 4e+posta.
    Nem kötekedni akartam, aláhúzom...
    ON
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2019.08.27. 17:45:19
  • Solt
    #32430
    Azt azért tudnod kell, hogy játékok alatt gyakorlatilag zéró haszna van az NVMe plusz sebességének... sem az FPS-d nem lesz több, sem a betöltési idő nem változik érdemben, ráadásul típustól függően jelentős melegedésre is hajlamosak. 25-26000.-Ft környékén már 500 GB-s Samsung 860 EVO-t kapsz... kb ennyi egy 250 GB-s NVMe, és ha még M2 adaptert is venned kell már ott is vagy mint amennyibe az 500 GB-s sata-s SSD kerül.

    Szerintem lényegesen több értelme van a nagyobb tárhelynek...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2019.08.26. 21:47:40
  • Mozes
    #32429
    Köszi, tök jó ötlet az M.2 foglalat, nem is tudtam, hogy van ilyen :)
  • repvez
    #32428
    Ha már SSD , akkor egy kicsit off.
    A laptopomban van SSD 256gb-os meg egy 2tb HDD, de a teszteknél hiába hozza a névlegeshez közeli értékeket semmivel sem érzem gyorsabbnak a fájmüveleteket amikor az SSD-t használom attól mint amikor a HDD-t.
  • Razor18
    #32427
    Picit megkésve, de ha már SSD, akkor én mindenképp egy NVMe-t javasolnék. Kb. még 6x olyan gyors, mint egy SATA SSD (~500 MB/s vs. 3200 MB/s), viszont közel sem annyival drágább (SATA ~17e vs. NVMe ~24e). Ha (vélhetően) nincs az alaplapodon M.2 foglalat, akkor 1-2000 Ft-ért veszel egy M.2 to PCIe adapter kártyát, mert PCIe-ed tán csak van szabad. Azon ráadásul jobban jár körülötte a levegő is, mintha befektetnéd valamelyik fűtőtest alá az alaplapra.

    És tényleg min. 240-est, mert a DCS-nek eleve kell jó 120 GB vagy még több, theater-ektől meg moduloktól függően. És azok meg csak jönnek, jönnek...
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2019.08.26. 12:24:07
  • Mozes
    #32426
    Köszi mindenkinek!!! :)
  • sakkay
    #32425
    Ugyanaz. Én is inkább elsősorban ssd aztán ramot javasolnék.
  • gantus68
    #32424
    RX480-ból 8gb-os kell (4gb vram kevés).
    High preset-et állíts be 1080p-n
    16gb ram elég
    min. 240-es ssd (ssd kötelező, 120-as már kevés, hdd-n nem lesz folyamatos)
    vsync be a játékon belül, amd antilag be a driverben (ehhez külön profilt kell készíteni).
    Egy freesync-es monitor sokat dob még a folyamatosságon (rx480 nem tudja a stabil 60fps-t).
  • Solt
    #32423
    HDD-n nekem játszhatatlan a DCS...
  • feca1229
    #32422
    Én a 8 GB-hez a napokban vettem másik 8 GB RAM-ot, érezhető a különbség elég látványosan! Mikor csak egy kicsi hiányzik de az nagyon...
    :-)
    Mellényúlni nem tudsz mert a plusz RAM az mindig jó ha van.
  • Frenky
    #32421
    Sziasztok! Várunk mindenkit, aki részt szeretne venni ezen a szórakoztató és izgalmas versenyen! Nem vérre megy a verseny, csupán szórakozunk és versenyzünk. II. DCS HUNAF – AIR RACE KUPA! INFÓ és Jelentkezés!
    HUNter



    Utoljára szerkesztette: Frenky, 2019.08.25. 08:14:15
  • VO101Tom
    #32420
    Én RAM-ot vennék bele első körben, az SSD inkább a töltési időket rövidítené le, a játék futásán a több RAM többet segít. Bár akadásokat így sem fogja teljesen abbahagyni, ahhoz túl nagy a játék (és erősen függ a missiontól is).
  • Mozes
    #32419
    Sziasztok!

    8Gb van a gépemben és egy HD-ről fut a játék, megjött a kedvem évek után újra elővenni, látom az F18-ban is van már tartalom bőven és az F16 meg még csak most jön. Idén nem költenék a gépre, csak a minimálisat. Kurva sokat tölti be a játékot és néha megakad játék közben is 1-1 másodpercre. Ha veszek még bele 8Gb-ot az sokat dob rajta vagy mindenképpen kellene egy SSD is?! A betöltési idővel még elvagyok, de a játék közben nem akarom az akadásokat. Egy régi i7 3770k 4,5Ghz-en és egy AMD RX480-om van. Köszi
  • Frenky
    #32418


    Az esemény honlapja: II. DCS HUNAF – AIR RACE CUP!
  • sakkay
    #32417
    Balázs. Óriás pénzeket kaszálnak-a korrekt nyereség mára már bagó-és a minőségi AAA...komolyan gondolod? Láma egyszerű csilivili fos a többség, folyamatosan nyúzva az adott rókát amíg van rajta bőr. Mondjuk én nem játszok klasszikus játék játékkal, de mindig nézem mi micsoda, és hát gyalázat. Stratégián belül(ami már az én asztalom-a HOI 4 pl. egy visszabutított foshalmaz-me' ne ám már ne értse a paraszt. Legnagyobb hiba volt előre rendelnem anno.
  • molnibalage83
    #32416
    Nem vagyok pesszimista, csak perpill azért máshogy látom a játékipar fejlődését.
  • beci43
    #32415
    A "Balázs az örök pesszimista" topikban.
  • leonforce
    #32414
    Megtalaltam, csak lovesem sincs hogyan lehet installalni(nincs leirva az install hogyanja, semmilyen mod-ot nem hasznaltam meg DCS-ben) Ha valaki tudna esetleg segiteni ?! ;)
  • leonforce
    #32413
    Sziasztok! A videoban szereplo cockpitot hogy lehet beszerezni?
  • molnibalage83
    #32412
    Melyik más topikban lehetne folytatni ezt a társalgást?
  • VO101Tom
    #32411
    Igen. Az új modulok csak azon mennek, online szervert nem nagyon találsz mást.
  • leonforce
    #32410
    2.5xx-bol a betat hasznalja a tobbseg, kulonben?
  • VO101Tom
    #32409
    Az, hogy központi szerveren futtatnak bármilyen játékot, az egyértelműen két dolog miatt kell. Náluk marad a teljes kontroll, akkor és azt változtatnak a szerveren amit akarnak, másrészt lehetetlenné teszi a tört játékok használatát. De ha ezt a pénzt is sajnálják, a BF4-nél pl kiszervezték a játékosoknak, bérelt szerveren tudnak a klánok szervert futtatni, saját szabályaikkal, saját pályáikkal. Nekem ez a megoldás jobban tetszik, mint az új battlefront és battlefield féle megoldás, aminél csak egy fajta ranked setup van, több játékmóddal, de sokkal inkább kezdőkre szabott szabályokkal (spottolás, automatikus életvisszatöltés, killcam és ilyen béna dolgok)
  • VO101Tom
    #32408
    A játékosok egyre több tartalmat várnak el, de nem hajlandóak többet fizetni a játékért...

    Max Payne 2-ből eladtak kb 1 millio példányt, a StarWarsból 10 milliót. Miért is kellene a darab árat növelni?
  • repvez
    #32407
    Komolyan nem értem, hogy miért véded anynira a játék készitőket .
    NEm igazán értem, hogy hogy érted, hogy több tartalmat akarnak, persze, mert régebben kaptak kevesebb pénzért 50-100 órányi szingle kampányt az akkori viszonyokhoz képest remekül kivitelezett játékmenettel jó AI , kellöen kihivásos játékkal.

    Ma a 3-4x es árért kapsz 5-6 óra játékidót, de ha csak le akarod tudni akkor 3 ora alatt végigfutsz, mert mindent az orrod elé tolnak, hogy még gondolkodnod se kelljen, merre kell menni vagy mit kéáne csinálni.

    És akkor most még többet fizessen az ember nekik?
    15-20 éve is ugyan ekkora haszonnal készitették a játékokat,mert azok a cégek még mindig megvannak, csak azokból a pénzekből tudtak ekkorára nőni, de ma már meg se kell erőltetni magukat, hogy a többszörösét szedjék be a népektől .

    ÉS amilyen könnyen lehet mondani azt , hogy ha a játékos nem akar költeni a játékra akkor nem kötelező, ugyan ugy lehetne mondani a fejlesztőkre ha nem tudja kihozni a játékát x árért megfelelő minőségben akkor nem kötelező neki sem játékokat késziteni be lehet csukni a boltot.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2019.08.21. 00:07:58