21741
  • [HUN]FaTaL
    #14348
    A gond ott kezdődik hogy nem csak levágáskor veszi el a gázt, hanem ha kicsúszol egy kanyarban akkor is.
  • IXEMGabeo
    #14347
    így akarták megoldani, hogy büntessen a pálya...Zavaró és idegesítő dolog, de erre mondom azt, hogy nem szabad levágni és elhagyni a pályát:PPPP
  • Crome
    #14346
    Azt mondjuk még kicsit kifogásolom, hogy ha lemegyek a pályáról, akkor ne vegye már el a gázt automatikusan a gép, hanem, ha akarok, akkor saját felelősségre tovább nyomhassam, kockáztatva azt, ami esetleg lehet belőle. Úgy emlékszem a 2011-ben még nem volt ilyen leszabályozás, a 2012-be nem tudom miért került bele végül.
  • IXEMGabeo
    #14345
    Sok kis amatőrre gondolok, akik tövig nyomják és simán elrajtolnak kiugrás nélkül. Ez volt a lényege a mondandómnak. Szerintem ez még többeket motiválna a megvételre, ha ilyeneket meghallanának, hogy beletették. Ha meg nem tetszene nekik akkor ugyanúgy be lehetne tenni opcióként, hogy büntessék a kiugrást vagy nem? hülye gyerek úgyis elszórakozik...
  • [HUN]FaTaL
    #14344
    Mondjuk a visszatekerés baromságot úgy, ahogy van megszűntetném. Nálam le is van tiltva. Ha elb*szom így jártam. :)
  • [HUN]FaTaL
    #14343
    Miért kéne padlógázzal rajtolni? Tartod közepes fordulaton a pedált azt jóvan, akkor nem fullgázon ugrik.
  • Alexease
    #14342
    Ez egy „mindenkinek”, uzletileg a legszelesebb kornek keszulo program. Ugy kell megcsinalni, es olyan dolgokat erdemes beletenni, fejleszteni, boviteni amit a legtobben hasznalnak.

    Minden uj funkcio es lehetoseg plusz munka, plusz hibalehetoseg, plusz problemamegoldas.

    Ha onalloan kellene rajtolni (meg ha valaszthato az automata is), online a legtobben mar abban a pillanatban elindulannak, amikor kikerulnek a palyara:DD
    Ennek a buntetese, ismet vitakat, bugokat szulne:
    - legyen figyelmeztetes, es bizzak a pilotara, mikor tolti le es mennyi idot a boxban?
    - azonnal zarjak ki?
    - vegye at az AI a kor elejen vagy a vegen es vigye be a boxba?

    De ugyan igy maceras a mechanikai hiba, serulesek, toresek, versenybalesetek es egyeb helyzetek. Mivel van visszatekeres, es az embereknek az elso teendoje, hogy azt vegtelenre tegyek, nem sok ertelme van az ilyen dolgokat kidolgozni;D

    Nem lehet mindenkinek tokeletesen megfelelni es minden leprogramozni, menuzni, valaszthatova tenni, azokat ellenorizni, korrekten szankcionalni, az eselyeket kiegyeliteni stb. barmilyen stilusu is a jatekos, kell hozza egy kicsi egeszseges kompromisszim erzek:)

    Lehet szidni a Codies-t, de szerintem a lehetosegekhez kepest eleg jol megtalaltak a kozeputat. Nekem mint jatek, nem volt vele semmi komoly bajom, egyedul akormanyzas es az FFB kozepe zavart:DDDD

    De ezek minden programra igazak.
    Ott a van a ket multimilliomos konzol top program. Szerintem tucatnyi ponton belejuk lehetne kotni, es nem feleslegesen vagy piszkalasbol.
  • lac coo
    #14341
    Mindent tudna, de sajnos senkinek nem kellenek ezek a dolgok. Kb 100-ból 98 még fülkenézetet sem használja .........
  • IXEMGabeo
    #14340
    Nekem, ami a legjobban hiányzik az a rajtmechanika. Jó lenne, ha nem tövig nyomva a gázt 1-esben a piros lámpák előtt kellene elrajtolni, hanem érzékre azaz kilehessen ugorni a rajtnál. Geoff Crammond Grand Prix sorozatában ez már benne volt a Codemasters nem hiszem el, hogy nem tudja kivitelezni...
  • lac coo
    #14339
    Rajtautomatika , a régi tényleg automata már megszűnt .Iracingben jó volt évekig itt is jó ez a gagyi rajt :))
  • Master91
    #14338
    Szaros F1 Challengbe volt már ilyen rajt " program ", nyomtál 1 bill.t + gázt, és akkor pörgette a motort X fordulatszámra üresbe amíg nyomtad azt az 1 gombot. Ki aludtak a lámpák, elengedted a gombot, és elrajtoltál.
    Mondjuk ez nagyon jó dolog, de nem lehet beállítani rendesen hogy milyen fordulat számon pörgesse pl. ( vagy csak én nem tudom hogy kell? )

    Mondjuk a mai napig f1-ezek ezen :D
  • Timbu
    #14337
    Nekem az is hiányzik, hogy nem lehet kiugrani a rajtnál. Nem jó ez így, hogy állsz a gázon, a gép meg majd elenged a megfelelő időpontban.
  • b-type
    #14336
    Olyan dolgokra mint amikor úgy kell max 2 tizedet veszteni, hogy hűtöd a féket, úgy vezetni a friss gumin hogy elkerüld a hólyagosodást, szegényebb keveréken is a lehető legkevesebbet veszteni, vagy éppen ha kell akkor fél másodpercet emelni a tempón. ~60 körben nagyon magas szinten koncentrálni.

    Technikai szintet nézve a lehető legmagasabb szinten van az F1, a legjobb versenymérnökök dolgoznak azon hogy az autó a legalkalmasabb legyen a gyorsaságra. Nagy pénzekkel etetett fejlesztőmunka, a lehető legideálisabb autókezelésért.

    De mivel a legmagasabb szintje az autóvezetésnek, és innen csak lefele lehet bukni, ez a versenyzői felfogás, nem az enyém. Így minden egyéb teher is nagyobb, azaz a máshol is létező, pl:
    Egész szezonban hullámvölgyek nélkül teljesíteni, ..nyilván egy gépi csapattársat lekűzdesz akár 120%-n is, de amikor a csapatársad a szezon egy szakaszában egész egyszerűen mindent jobban csinál, és érzed hogy kezd kicsúszni a kezedből a csapat bizalma...akkor is jól teljesíteni. :)
    Ezeket ki lehet hagyni szimesként, mert majd lepörgetem a hétvégét, de ott muszáj akkor kipréselni a legmagasabb teljesítményt amikor ott a helyzet...máskor már hiába.
  • lac coo
    #14335
    Es higy erdemben is hozzaszoljak a temahoz, ami nekem hianyzik belole, az normalis nem automata box, tc-off, menubol allithato nezet, sisak plexi koszolodas... :)Es vegre lehetne mar egy jatek, ahol ha esik akkor nem lesz ejszaka is automatikusan :))))))
  • lac coo
    #14334
    Mire gondolsz ? Szerintem amit nem lehet, meg komolyabb jatekokban sem, az az, hogy hirtelen csuszik meg es olyan villamgyorsan kell megfogni, hogy azt lehetetlen atvinni jatekba.

    Nekem is tetszik amugy, gumit jol erezni, kopot, meleg vagy hideg, palya allapota is szepen javul, benzint szinten nagyon jol lehet erezni, az egyszeru de nagyszeru benzin allaitas is jo, hangulat meg mindig is renben volt.Csak a tc- ki lehetne kapcsolni vegre, siman kepes ra a jatek hogy szepen kezelje, nem tudom miert van benne ha kell ha nem....
  • b-type
    #14333
    Sztem teljesen rendben van ez a játék, a mai F1 az olyasmiben nehéz amit nagyon nehéz szimulátorba ültetni.
    Az autó maga unalmas külsősként, mert így gyors. Olyan dolgokban nehéz az autó vezetése, aminek nagy részét nem lehet leszimulálni, mert emberi tulajdonság.
  • Danecay
    #14332
    Én sem az írom, hogy tökéletes a játék, és minden úgy jó ahogy van, de a már sokszor divatból történő lehúzás miatt szerintem odáig jutott a dolog, hogy sok ember még azt is letagadja, hogy játszik vele, mert az égő lenne stb. Persze, én is szeretném ha lenne felvezető kör, amint akár rF módra tetszés szerint el lehetne léptetni, lenne teljesen kikapcsolható TC, teljesen manuális bokszkiállás stb., de még ezen hiányosságok ellenére is jó kikapcsolódást, versenyzési élményt és szórakozást nyújt a játék. Szerintem lehetne sokkal-sokkal rosszabb is, oly annyira, hogy sokan visszasírnák a jelenlegit. Arról, hogy mi lenne ha ez vagy az (ISI,SIMBIM ) kapná meg a jogokat, kár is vitát nyitni mert elég kevés rá az esély, de ha meg is történne jó eséllyel egy elég puritán körítés nélküli játékot kapnánk.

    Az F1, igen is a száguldásról és a csicsáról szól (reklám)

    A szabályrendszerrel kapcsolatban pedig tényleg lehetne még finomítani rajta, de azt is érdemes szem előtt tartani, hogy azért hoz néha hibás döntéseket, mert egyáltalán létezik és van a játékban, sok más játékkal ellentétben, ami különösen igaz a baleset vizsgálatra. Így jó eséllyel kevesebbet hibázik más játék ilyen téren, ahol egész egyszerűen nem is létezik :)
    A magam részéről a legtöbb esetben ilyenekre lövöm el a rendelkezésre álló REPLAY-eket így könnyen túlteszem magam rajta.

    A játék összeomlásokat, korrupt mentéseket a legtöbb esetben a MOD-olások miatt produkál, azon belül is a DATABASE.BIN file piszkálása miatt. Nekem is MOD-olva van a játék, és nekem is okozott mentési hibát, de mindaddig nem volt és javítás után tapasztalataim szerint ez még inkább jó irányba változtatott a játékmeneten.
  • IXEMGabeo
    #14331
    Nekem személyszerint a 2010-es játék etalon volt, a 11-es nem jött be főleg azért, mert normális kormány beállítást nem találtam rá, viszont a 12-es már a 10-hez képest haladás volt, igaz voltak dolgok amiket azért kivettek belőle.
  • lorci
    #14330
    F1 2013 Jerez Classic Hotlap:
  • Crome
    #14329
    Én azért még egy dolgot beleraknék. Anno ugye volt az, hogy menet közben lehetett állítani az első vezetőszárnyat, ami aztán kikerült belőle, ahogy az életben is. Viszont a box-ban még most is lehet első szárnyat állítani, így örülnék, ha lenne olyan opció, hogy a boxkiállásokkor lehessen az első szárnyon is állítani. Amúgy meg én eddig is elégedett voltam vele (ami nem tetszett arra találtam megoldást mod-ok által) és szerintem a jövőben sem fogok elpártolni a játéktól.
  • lac coo
    #14328
    Én továbbra is azon kivétel vagyok ,akinek nem bugos, nem omlik össze hetente stb :)))) Én szeretem , dögös játék, kivennék a TC-t csillagos ötöst adnék rá, még ha nem is megaszimulátor ....Néha igazságtalanul megbüntet, de hát csak egy program, nincs agya néha más jön ki a paraméterekből ....AI jó, ha az ember nem cikázik agyatlanul a pályán jól megy az AI.Javítva , hogy hosszú féktávot vesznek, meg egyenesen kihívás kifékezni őket, és rögtön beesik mellém ha van egy kis helye .
  • [HUN]FaTaL
    #14327
    A safety car jó ötlet volt, kár, hogy alig lehet látni, mert baleset az szinte nincs (offline).

    Én pl. felvezető körnek is örülnék. A classic tartalomnak örülök, de igazán akkor lenne értelme, ha teljes szezonokat lehetne játszani, nem pedig 10 éves időtartamból raknának be pár autót meg pilótát.
  • ggbuffon
    #14326
    látom rácuppantál erre a pódium témára, de annyira azért ne erőltesd, szimplán megemlítettem mint színesítő hiánytartozékot, ahogy sokan anno toporzékoltak egy nyomorult SC miatt is, plusz asszem az egyéb felesleges animációk helyett talán elbírta volna viselni az ember egy-egy jólsikerült verseny után

    az én játékkal való ellenszenvem nem ebben merül ki, sőt gyakorlatilag köze sincs hozzá..azt se értem h ha ekkora az elégedettség, akkor az F1 rajongók túlnyomó része miért van kiakadva évről-évre CM-ék "mesterművén"..vmi ezek szerint még sem stimmel..

    nekem a problémáim:

    - nincs normális fizika..persze értem én, h nem a vadszimulátorosoknak kell játékot készíteni, hisz abból nincs bevétel, én viszont úgy gondolom, h az F1 rajongók jórésze azért elvárna vmi értelmesebb koncepciót gameplay terén. Száguldozásra, tátott szájjal bámult grafikára effektekre ottvan házon belül nekik a Dirt széria, v még jópár hasonló elven működő gamma..az F1 nem erről szól és kész

    - az AI-jük, játékba ágyazott szabályrendszerük továbbra is tragédia, kár szépíteni a dolgot

    Én egyébként tényleg csak azt nemértem, h mitől ez a várakozás, meg a hihetetlen optimizmus, csak mert belógatnak pár "retro" versenypályát meg versenyzőt..az alap dolgokat kellene rendesen megcsinálni, aztán pedig elkezdeni színesíteni, teletömni tartalommal. Persze rengetegen bekajálják, h aztán 2hónap múlva meg elsőként verjék a fejüket a falba amikor 10ezret dobnak ki rá..legalábbis az eddig eltelt 3év engem igazol..
  • Timbu
    #14325
    Ez így igaz és nyilván nem ez határozza meg, hogy jó-e vagy rossz, de a hangulathoz hozzáad. Én azt útálom pl., hogy amikor valamiben megnyerem a bajnokságot, akkor egy "Congratulations" szöveg fogad, aztán vége. Legalább ilyenkor jól lenne egy outro. Meg a tv közvetíítésre hasonlító visszajátszás sem lenne rossz. Amennyi reklám videót legyártanak ehhez, azokhoz képest nem lenne sok idő ezeknek az elkészítése sem.
  • lac coo
    #14324
    steam :) boltban 8000- 9000.
  • Alexease
    #14323
    Ha meg nem lett volna, mar mukodik az elovetel, laza 50EUR a Classic Edition:)
  • Danecay
    #14322
    Ja, még a pódium videóra visszatérve, csak, hogy tudd, ez már téma volt az első CM által fejlesztett rész előtt is, csak hogy szándékosan lett elvetve, többek között a lent leírt okok miatt. Az emberek többsége a mostani vállveregetős, szomorkodós pár másodperces jeleneteket is ellépteti, szerinted mi lenne egy ennél többszörösen hosszú, himnuszokkal és pezsgőzéssel tarkított (csak, hogy értelme is legyen)videó esetén? Ugyan ilyen okok miatt lett a szabadedzések száma 3-ró 1-re redukálva. Értelmetlen, és mivel ez egy játék, célja a szórakoztatás, nem pedig az, hogy a játékos mindenféle kényszerképzetből, végigautózza a 3 szabadedzést!
  • Danecay
    #14321
    Pont az ilyen hozzászólások miatt érzek késztetést kicsit pártfogásomba venni a játékot (nem mintha lennék bárki vagy jelentene bármit), mert az azt érő vádak már-már irreálisak, életszerútlenek, és nevetségesek! Komolyan írod, hogy jobban örültél volna egy pódium videónak, amit ahogy írták lentebb egy párszori megtekintés után skipelnéd is, mint egy klasszikus versenyeket felvonultató kiegészítőnek? Elszomorító, főleg, hogy ez az egyik ok ami alapján elítéled a játékot és te nevezet árkád, f*s-nak! Egy ilyen videó beiktatásától már rögtön szimulátor lenne :) Ja, hogy 10 éve is láttál már ilyet. És koszolódó, vagy nem ideális íven gumi törmeléket felszedő gumiabroncsokat, ami még a tapadást is befolyásolja, mikor láttál utoljára PC-s játékban (szimulátorokat is felsorolhatsz)? Ja, hogy ezt észre sem vetted, csak a dobogó animáció hiányzik?! Ja mellesleg a gumik is hűlnek, melegednek, útviszonyoktól és használódástól függően, ugyan úgy ahogy kopnak is, és ha nem vagy óvatos még az üzemanyag is elfogyhat ebben az árkád, f*s,-ban! Ja, hogy nincs pódium animáció! El is felejtettem! Tény, hogy nem áll keresztbe az autó a legkisebb gázadásra, de ha azt vesszük alapul, hogy nem szimulátor, ami csak vagy 1000-szer lett leírva, és elsősorban szórakoztatásra készült, szerintem teljesen elfogadható, főleg egy tényleg árkád GRID2-vel összevetve. Ja, el is felejtettem, hogy nincs pódium animáció! Olyan ez mint a nyúl akin van is sapka meg nincs is, vagy ezért kötnél bele, vagy azért! Nosza, akkor lehet játszani, a többi, korlátlan lehetőséggel, gondolok itt rFactor, esetleg RACE, MOD-okra, amik biztosan hitelesebben visszaadják a játékot, annak atmoszféráját és hangulatát, ilyen grafikai minőség mellett!
    Szinte már lelki szemeim előtt látom, ahogy október 4-én, bújod az nc*re-t a letöltés reményében! :)
  • Totti5
    #14320
    Minek pódium? annyi értelme van mint az interjúknak... Amíg az az 5 animáció nem megy le, addig hűha de jó, aztán az ember úgy is el fogja nyomni, mert nem fogja 50szer ugyan azt megnézni. Felesleges ezen görcsölnie a fejlesztőknek. A plusz tartalo, a régi pályák, autók, na az kell amit meg is léptek. Akinek ez fáj, és nem tetszik az tehet egy szivességet...
  • Totti5
    #14319
    Ha kikapcsolható akkor nem gond.
  • GPx8
    #14318
    Olyat, ahol lehet szívatni David Coulthard-ot...
  • lac coo
    #14317
    De milyen pódiomot? :)
  • ggbuffon
    #14316
    az azért röhej tényleg, h egy pódiumot képtelenek belerakni (jópár játékba találkoztam már vele 10évvel ezelőtt is)

    most benyomtak egy még arcade-abb fostenger retro mod gumicsontot a népnek..

    mondjuk én továbbra is úgy vagyok vele, h aki ezt megveszi(pláne évről-évre, azok után amit leprodukálnak f1 címszó alatt), az meg is érdemli
  • [HUN]FaTaL
    #14315
    Nem tudni.

    Egy rohadt pódium is lehetne a versenyek végén, de az gondolom nem lesz.
  • GPx8
    #14314
    Ez kérdés volt, csak lemaradt a kérdőjel...
  • GPx8
    #14313
    Ebben már lesz normális (TV-style) replay. A Classic-ból űgy tűnik, minta lenne.
  • Screenracer #14312
    Azzal a sárga színnel a korabeli tévéközvetítéseket akrják egy kicsit megidézni, de akinek nem tetszik az kikapcsolhatja majd. ;)
  • Timbu
    #14311
    Nem értem, hogy a sok láma miért pont a sok patch miatt támadja a CM-t. Mintha baj lenne, hogy a) kijavítják a hibákat b) meghallgatják a jétkosokat és elvégzik a kért kisebb módosításokat. A Steam pedig lehetővi tette, hogy akár hetente adjanak ki újat szemben a GFWL-val. Még csak fáradságok sem okozott senkinek a telepítése, hisz magától letöltődik és települ. Akkor meg? Ja, hogy a warezosok szívtak a sok különböző verzióval? Nagyon tudom sajnálni őket.
  • lac coo
    #14310
    Hát engem nem érdekel hogy Senna van a kocsira írva vagy Kovácsjózsi ! :)))) Patch tuti lesz bőven, legjobb warezvédelem :D

    Ötlet nekem is, meg CM-nek is lenne bőven mit lehetne még berakni ......Csak kinek ???
  • Totti5
    #14309
    A tartalmat nem kellene ostorozni... teljesen kihagyhatták volna, akkor sem lenne semmi gond, de így hogy 4 pálya és 10 autó, az nehogy már gond legyen. Senna liszensz egy brazil fejlesztőknél van. Ha neked nincs értelme akkor nincs, ez van.

    Eddig sem volt szar egyik rész sem, a hibákat mindig javították.

    Ha szar akkor nem játszod.