21741
  • b-type
    #14430
    De nem is kötelez rá hogy ott vedd meg...akkor érteném meg amit írtok, ha büntetne amiért nem ott vásárolsz...azaz amit máshol veszel meg azt nem használhatod a rendszerükben.
    Nem tisztem a két áruház megítélése, azt sem tudom hogy honnan szerzi be a játékot a CDg.
    ..de nem kötelező semmi...pl:
    Blood Bowl: Legendary Edition
    következő Humble-n: 1 dollár
    CDg:1990ft
    steam áruház:20 euro
    leütöd a humbli elején 230 forintért, bereggeled a steam-be, az ott 6000forintba kerülő játékot.
    ..és kész. ...senki nem csap a kezedre.
    A CDg olcsóbb, pedig kisker-nagyker-izé?
    A gondom az hogy pl. az említett Nascar játékot nem árulják, ..és mivel nem letölthető, nekem oda kell mennem, vagy ki kell hozassam, ami csomagnál +1000ft.
    így nekem az F1 2013 is 10ezer lenne...és ami még ott van a CDg oldalán:

    " Az ár becsült ár, a megjelenésig változhat."
    ...
    CDg 10ezer(ami nincs kőbe vésve, mert becsült!!) vs. steam 12ezer

    ONN! :)) ..vagy törölhető.
  • Fox44
    #14429
    Nem kér itt senki igérgetéseket,(legalábbis én nem), de az azért bunkó dolog, ha drágább lesz a steam-en, mint a dobozos a boltban. Akkor én biztos nem steam-en venném meg.
  • b-type
    #14428
    persze, de nem tök mindegy?...azt ugye nem ígérhetik hogy ők lesznek a legolcsóbbak, bár ígérni lehet.. komolyan venni már nem :).
    kulcsot meg sok helyen lehet szerezni, és most nem orosz, vagy egyéb régiókódos csalásokra gondolok!
    ...de kaphatsz kupont is, 50-80%,...vagy mint én feltelepítettem pár játékot amihez járt steam kártya, kiárultam a kártyáikat, és lett 20 euro a steam pénztárcámban..(abból vettem Fallout csomagot (amit akár el is adhattam volna))....utána leszedtem őket.
    ..tehát adott esetben, a rendszerének köszönhetően akár a legolcsóbb is lehet, hiszen ilyen esetekben umond ingyen vettem játékot.
    ...
    Sztem maga a rendszer a jó, azt megígérni, sőt megtartani hogy mindig olcsó lesz...felesleges, nem lehet megtartani (Humble,bundles..egyebek), amikor akcióznak akkor általában elég jó, és az egyéb szolgáltatásokkal meg absz. jó.....amíg meg nem szűnnek :D

    OFF vége, és bocsesz!
    ON:
  • Danecay
    #14427
    Az egész eszmefuttatás nem a STEAM-re beregisztrálgató játékokról szólt, hanem konkrétan a http://store.steampowered.com/-ról megvásárolható játékokról!
  • b-type
    #14426
    de hát te is írod hogy kulcsot veszel, és csak bereggeled a steam-re :))
    ...nem feltétlen kell a seam-n vásárolni, egyenlőre még mindenhol ez az ár van..majd lemegy.
    a greenman-n is most van codi' akció, de az f1 2013 ott sem olcsóbb.
    előbb-utóbb egy szim bundle is várható...illetve szim biztos nem, inkább racing, vagy ilyesmi :)

    A steam nálam sem kimondottan vásárlásra van, csak oda teszem be.
    ..persze azért a steam is tud nagyon jó ajánlatot tenni, meg ott vannak az egyéb cuccok amivel lehet kicsit faragni.
  • Alexease
    #14425
    A Logi driverben nalam alapbol nullan van a Spring es a Damper beallitas (a centering Spring-gel egyutt). A NASCAR-hoz felhuztam 50%-ra a Spring-et (a Damper nem is kell). Ennyi a bovebb:)
  • Alexease
    #14424
    A driver piszkalastol en is falramaszom, ha oda kell nyulni, az mar regen rossz:/ De mivel megvettem a progit es erdekel, es mivel mas progiba mar nem nagyon kavar be, igy belefer.
  • lac coo
    #14423
    Driverben nem szeretem piszkálni, inkább nem játszok vele :)
  • Danecay
    #14422
    "A kormanyzassal ott is vannak gondok, de a driveres spring/damper nagyreszt megoldotta, hasznalhato lett. Talan az F1-nel is mukodik majd;)"

    Ezt kifejtenéd bővebben? :)
  • lac coo
    #14421
    Jah, néha jól esik a sok csicsa... ezért vagyok mérges CARS-ra, mert valami mindig totál szar benne , felb...sz 5 perc alatt:)))
  • Alexease
    #14420
    Tuti sinauto lesz:) De talan megis csinalnak vele valamit, hogy legalabb hasznalhato legyen. A NASCAR 2013 sem szimulator (eleve Eutechnix, vagyis ACR), de eleg jol osszeraktak, boven jonak mondanam. A kormanyzassal ott is vannak gondok, de a driveres spring/damper nagyreszt megoldotta, hasznalhato lett. Talan az F1-nel is mukodik majd;)

    Neha jol esik valami egyszerubb de hasznalhato offline AI verseny, ami a szimekben nem nagyon van: R3E leszarjak, SRW-ben szar, nKP-ben nincs, iR-ben sose lesz, AC meg seholsincs, CARS gyokketto fps-sel megy – egyedul az rF2 hasznalhato, de az legalabb jo. Meg a GTR2/P&G, de az megsem olyan mint egy ilyen korbecsicsazott progi.
  • lac coo
    #14419
    Én is dobozost vettem, 7-8000 között volt megjelenéskor .

    De régi F1 -re ne izgasd magad, az nem olyan lesz amire te számítasz :DDDD
  • Alexease
    #14418
    Koszi, akkor majd meglatjuk:) Ha esetleg hasnalhato lesz, beugrok egy dobozosert, ugy is arra jarok dolgozni:)
  • lac coo
    #14417
    2012 dobozos is steam-es volt, igen .
  • Danecay
    #14416
    Akárhogy is, tuti nem tőlük fogom megvenni ha oda kerül a sor! Kipróbálom a virágboltit és ha vásárlás mellett döntök, majd veszek STEAM kulcsot , kb. féláron, ahogy tavaly is tettem!
  • Alexease
    #14415
    Foleg, hogy Luxemburgba szamlaztatnak, igy meg az adozasuk is eleg kedvezo:D

    Amugy a dobozos verzio ugyanugy Steam-re telepszik? A patch-ek miatt erdekes lehet, mivel az elozohoz volt vagy tucatnyi patch:D

    Nem tudom hogyan csinalja a CDGalaxis, az sem hogy kint mennyibe kerul a dobozos, de a 8900Ft a 55EUR (elorendelve 50EUR) helyett azert eleg szamottevo:D

    Persze Steam-en vannak akciok is, bar logikusan olyan dolgokra, ami nem fogy:P Most vettem meg az alig 1,5 honapos NASCAR 2013-at felaron:) Es nem fixen felaru, csak nehany napig volt az.
    Persze az F1-gyel ilyen nem fog tortenni:D Meg az F1 2012 is 30EUR, ugy hogy ha most az F1 2013 elorendelesek osszejonnek, akkor azt ingyen adjak a cucchoz:D
  • Alexease
    #14414
    Vagyis, teljesen logikus a dolog:D
  • Danecay
    #14413
    Igen, sajnos változott az arculat és az eredeti koncepció :( Persze egy nyereségorientált cég a jószívűségéről híres, de akkor is, anno egy szimpatikusnak tűnő kezdeményezésnek tűnt, mára pedig már a ló túlsó oldala. Persze lehet csak nekünk magyaroknak nem éri meg feltétlenül tőlük vásárolni, de ha belegondolsz, hogy pl. az említett CD G.-nek nyilván még ilyen ár mellett is jövedelmező egy egy játék eladása, amihez az említett költségek miatt feltehetően drágábban jut, hozzá mint a STEAM, akkor, felmerülhet a kérdés, hogy a STEAM, milyen pofátlan haszonkulccsal dolgozhat, és húzza le a játékosokat? Gyorsaság ide, kedvezmény oda, (feltehetően olyan játékra amit nem is tervezel mevenni), meg figyelembe véve az összes maszlagot amit nyújt ha kell ha nem. Sokkal szimpatikusabb lenne, ha maradtak volna az eredeti koncepciónál, persze én is tudom, hogy nem erről szól a dolog, de akkor is!
  • Danecay
    #14412
    "De sajnos, jellemzoen mindig azok a programok gazosak, amelyeket foleg gamepad-re csinalnak:/"

    És jellemzően az árkádosabb, széleskörű közönségnek szóló játékokat inkább gamepad-ra optimalizálják mint kormányra, érthető módon.
  • Alexease
    #14411
    Mar volt rola szo korabban, hogy a Steam-nek az „Olcso vagyok!” reklamja mar kicsit hatterbe szorult, elertek hogy egyenrangu forgalmazok lettek (sot!), igy ma mar az olcsosag masodlagos, megfizettetik a gyorsasagot, kenyelmet, szolgaltatast es/vagy azt, hogy kenyelembol/lustasagbol vagy a reklamok/elorendelesek/ajandekok miatt gyorsabban kattint az ember a vetelre.
  • Alexease
    #14410
    De attol hogy valami nem szim, max egy jo simcade, lehetne benne normalis(abb) kormanyzas es FFB:) Aztan kicsit jobban tapad, gyorsul, kanyarodik es fekez, de a kezeles normalis.

    De sajnos, jellemzoen mindig azok a programok gazosak, amelyeket foleg gamepad-re csinalnak:/ Es mint jatekok, altalaban azok a jobbak:DD
  • Danecay
    #14409
    Amúgy elmegy a p*csába a STEAM! Amikor indul, azt szajkózták, hogy milyen jó lesz mindenkinek, különösen a játékosoknak, mert így egy csomó költséget meg lehet takarítani ami által olcsóbbak lehetnek a játékok (nyersanyag, gyártás, szállítás, nagy és kiskerek haszna, stb.) Na most ehhez képest előrendelés nélkül a STEAM-en több mint 12.000 Ft, míg pl. a CD Galaxisban 8.990 Ft a dobozos verzió, minden előbb felsorolt költséggel együtt. Bele sem merek gondolni mennyibe kerülne egy egy játék, ha ők is dobozos verziót forgalmaznának!
  • Danecay
    #14408
    Na ja, csak, hogy a felsorolt játékok elvileg szimek, ez pedig nem titkolva, nem az :)
  • lac coo
    #14407
    Na jó, azt sose mondtam, hogy felveszi a versenyt egy jobb cuccal :DDD
  • Alexease
    #14406
    Az elorendelessel csak olcsobban kapod meg (-10%), nem lehet hasnalni, de az elorendelok szamatol fuggoen 3 plusz ajandekot adnak: ingyen F1 Race Stars, 50% kedvezmeny barmilyen Codies jatekbol (kiveve F1 2013, vagyis nem lehet ketten osszedolgozni:D), ajandek F1 2012.

    Vannak programok amelyeket beta-kent adnak ki az elorendeleshez, azokat lehet hasznalni.
  • B0GE5z
    #14405
    srácok ha steamen előrendelem a játékot, október 4 előtt akkor sem tudok vele játszani nem? vagy hogy működik ez? még sosem rendeltem elő
  • oneal1
    #14404
    köszi!:)
  • Alexease
    #14403
    #14397, a YT video preview kepe:P
  • Alexease
    #14402
    Ezekbol a videokbol nem erdemes kiindulni, nagyreszt arkad cucc. Inkabb csak a latvany miatt csinaljak – plusz a YT megosztas miatt:D
    Ezt ki kell probalni.
  • oneal1
    #14401
    mikor is jön a játék?
  • Alexease
    #14400
    FFB lyuk nalam sincs, jo a kormany:D razkodas es egyeb effekt erezheto, azzal nincs gond. A felfuggesztesbol szamolt kozeprehuzas es ott tartas nagyon gyenge (nekem). Ha mozog, billeg a felfuggesztes barmilyen kicsit, akkor mar erezni, de egyenesben tartva zinte semmi.
    Gondolom ugy terveztek, hogy be legyen kapcsolva valami allando kozepre huzas. Sot valszeg a driveres spring/damper reszt is beleterveztek.

    De felesleges tul varialni, ha atulsz egy normalisba (AC, nKP, iR, rF2 stb.) azonnal erezni mi a gond ezzel;D
  • Totti5
    #14399
    Az eső most is csak látványelem... hol van ez a 2011es csúszkálástól, kis tapadástól? ugyan az mint szárazon:( kár.
  • lac coo
    #14398
    De nekem nincs lyuk középen a G27-nél ! Feljebb vannak véve útról jövő effektek , és még középen is érzem, ha egyenetlen az aszfalt. Mondjuk ha jól emlékszem a G27-ben valami piszkáltak, hogy ne legyen olyan lyukas középen mint a 25.... Driverben 125 %-van nálam, és be van kapcsolva a középrehúzás, de nullára van állítva .

    Igen, ki kell próbálni előtte, itt bármi megesik, lehet hogy rosszabb lesz mint a 2012 ....
  • V43 1105
    #14397
    Nem mi.. hát hogy az Istenbe ne lenne.. :)





    Kivi leszek én is a classic autókra.. ha bejön számomra is meg vevős a cucc ..
  • Danecay
    #14396
    Na most már megnézném nálad azt az FFB-t :D
  • Alexease
    #14395
    A 2012-ot vakon megvettem, de ezt elobb kiprobalom full-ban;D
    A regi autok engem is jobban erdekelnenek, de ha sinautok, akkor semmi ertelme. Az ujaknal nincs akkora gond, mert amugy is sinautok:D Bar a fake kiprogresgatlot es a gazelvetetelek konnyu eszre venni, amit automatan tol.

    Raadasul eleg szarok a cockpitnezetek a videok alapjan (tul tavol, tul nagy fov-val), es 100% hogy nem lehet allitani. Vagyis piszkalni kell.
    Plusz az elozokbe az FFB is gazos volt, ha itt is az, eleve bukta, mert az elozovel sem lehetett semmi ertelmeset kezdeni.

    Es raadasul meg draga is:P

    Vagyis ez most mindenkeppen elotte tesztelos lesz...
  • lac coo
    #14394
    Ja, bazzz...tényleg ! :P


    Igen a régiek szerintem is rosszabbak lesznek .
  • Alexease
    #14393
    Amugy ezeknel a regi cuccoknal, valszeg hatvanyozattab lehet majd erzni, hogy kicsit arkados a dolog. Az uj autok is neccesek lehetnek, de az extra technika (valto, aero, gumi) jotekonyan takar.
    A regieknel az egyszeru kigyorsitas es visszavaltas is halalos lehet, es mivel kenytelenek gamepad-re optimalizalni, sokkal tobb kikapcsolhatatlan segitseget es egyszerusitest kell beepiteniuk.
  • Alexease
    #14392
    Amugy DTM Oschersleben: http://www.youtube.com/watch?v=1fyLXK7mOFI#t=102
  • Alexease
    #14391
    Mar az F1 2013-at tolod?!:)))