21741
  • zzeN
    #14268
    Végre jó hangok visszaváltásnál replayben:

  • fcbdavid
    #14267
    Újabb képek érkeztek az Októberben megjelenő F1 2013-ból! KATT :)
  • roly11111
    #14266
    http://www.youtube.com/watch?v=-HMi5FHqoso

    Ajánlom figyelmetekbe :)
  • Danecay
    #14265
    Vagy megszokja:) A látószög befolyásolja a sebességérzetet is, lehet azért nincs benne a játékok többségében. Az rF-ben feltehetően azért van benne mert maga a játék koncepciója feltételezi azt, hogy aki elállítja, az tudja, hogy mit miért tesz. A pozíció állítási lehetőség pedig lehet azért nincs benne, mert hozzá nem értők, akiből megint csak jó sok lehet a játék koncepciójából kiindulva, grafikai BUG-ogat okozhatnak. Ezért kikísérleteznek egy használhatónak tűnő kameranézetet ami bekerül a játékba.
    Kíváncsi vagyok CODEMASTERS-éknál mit fog takarni a GRID 2-ben debütáló MOD-olhatóság ami a következő hivatalos PATCH-el érkezik.
  • Alexease
    #14264
    De ez teljesen normalis. Az igazi autoban sem jo semmi, nincs olyan aki csak beul egy idegen cuccba aztan nyomja neki (jo, OK, bitos van olyan:P).
  • lac coo
    #14263
    Jah ez igaz. Nekem úgy nagyjából egy játékban se jó a gyári, soha !!! :DD
  • Alexease
    #14262
    Tudom, magamnak atallitottam, amugy nem is hasznaltam volna:)

    Igen, de nem hivatalosan van benne;) Gyarilag kellene ezeket a lehetosegeket beepiteni.

    Ezeknel a programoknal (ami nem szim, hanem „egyszerubb cucc), mindig attol parazom, hogy nem lehet majd belepiszkalni es allitani, mert altalaban alapbol mindig „szar”:)

    De ugyanigy panaszkonak a tobbiek is – ez nem csak szimes gond – akik TV kamerabol nyomjak, mert nem jo a pozicio, latoszog stb.
    Vagy azok akik hatulrol tologatjak, nekik meg a dinamika, befordulas es mittudomenmi nem jo.

    Mi a pocsert nem lehet mindent konfigolhatova tenni?!?! Es nem csak ebben!
  • lac coo
    #14261
    Itt is van ego cam editor, néhány perc alatt állítható minden felé ...
  • Alexease
    #14260
    Termeszetesen NEM erdemes belerolteni a jatekba sem az emberekre a valos nezetet. Egyreszt 1 monitoron, azon a latoszogen halalos, masreszt az emberek nagyresze kikapcsolodasra vagyik, nem akar kuzdeni.

    DE legalabb a LEHETOSEGET adjak meg, hogy mindenki ugy allitsa be maganak a poziciot, latoszoget ahogy akarja.

    Tudom hogy en vagyok az extra kissebbseg, de szamomra azonnal hasznalhatatlan es elvezhetetlen lesz valami, amikor nem ott tudok ulni, ahol szeretnek.

    Az iR szimulator es draga, de meg ott is atpiszkalom hogy nekem jobb legyen (kicsit elorebb, kicsit lejebb, nagyobb latoszoggel).
  • Alexease
    #14259
    A #14236-ban a balszeme elott volt valamilyen kamera (igy lehet valamivel magasabban van mint a szeme), es lehet hog a felszemu vezetes miatt tettek valamit az ulesre minimalis magasaitasnak, hogy kompenzalja a terlatas hianyat:D

    A #14243-ban nagyon ugy nez ki hogy egy rendes kameras szemuveg (nem is ertem miert nem azt hasznaljak mindenhol). Az elvileg tuti pozicioban van.
  • Danecay
    #14258
    Pedig szerintem a #14236 és a #14243-ban nagyon nem egyformák a kameramagasságok. Ha a #14236-ban lévő kamera pozíció jónak néz ki magasságra, akkor #14243 még jobb? :)
    De akárhogy is, akármelyik a valós, egy valódi autóban ülve egy valódi pilóta szemszögéből akkor is más a helyzet a leírt okok miatt "egy valódi pilótának azért rendelkezésére áll a fej mozgatás lehetősége, rendelkezik perspektivikus látással, térérzékeléssel, és a többi receptoraitól érkező információk összességével"

    Másik kérdés, hogy érdemes e ezt beleerőltetni egy játékba, és, hogy ebben a formában ez mennyire reális.
  • Alexease
    #14257
    Nah, ez mar tutinak tunik (a torzitas most mindegy, a kamera miatt van).

    Megnezve barmilyen fenykepet a pilotakrol, azon is latszik milyen melyen ulnek. Talan a plexi alja van egyszintben az orrkuppal, es a kezukon is latszik az ulespozicio.
  • Alexease
    #14256
    Ez mar jonak nez ki, mint magassag, csak baszott nagy a latoszog a kamera miatt, igy nagyon tavolinak tunik (de eleve tor az egesz, ez latszik a visszapillantokon is).

    Eleve, ha 1 monitoron valaki latja a visszapillantot, az mar nem tunik jonak:D
  • Alexease
    #14255
    Ez sisak kamera, ahogy Lac irta, ez mar nagyon nem az igazi.
  • lac coo
    #14254
    Bakker... Okoskodtok már !
    azért rakta be, hogy megmutassa , hogy 2011-ben még néha keresztbe akart állni kigyorsításkor, most meg nulla. Padlógáz azt jól van .....

    Igazából még másodikban sem tudnak padlóra állni mert eldobja magát, de még hármas elején se nagyon ....

    Nagyon durva, agyatlan gázadásra ennyi hozató ki belőle ...De ez tényleg idióta pedálkezelés már :))) Másodikban, vagy 50 km/h felett már nulla a kipörgés ...:)És 20-30 %-al csökkentett beton tapadással van, mint a gyári ...!



  • IXEMGabeo
    #14253
    mármint +d -m
  • IXEMGabeo
    #14252
    ezt elbasztam mivel ez az indiai pálya:DDD
  • lac coo
    #14251
  • Totti5
    #14250

  • lac coo
    #14249
    az nem izgat hol végzek, felőlem mehet az AI mint a barom :) A közepmezőnybe, vagy kicsit feljebb jókat versenyzek ...
  • Totti5
    #14248
    Első kanyarban már ellenkormányzott. Na ilyen mozdulatok nincsenek a 2012ben... ez csont száraz slicken. Én esőt írtam.
  • Danecay
    #14247
    Az AI-t is kordában lehet tartani ám!
  • lac coo
    #14246
    Hát pedig ilyesmi, hidd el :)
  • Danecay
    #14245
    Ez meg már a másik véglet! Ez egyenlő azzal mintha vakon vezetne. Lehet remekül rálát a visszapillantóra, csakhogy előrefelé autózik! :)
  • Danecay
    #14244
    Akkor Alonso is biztos csak árkádozik :)

  • zzeN
    #14243
    Na ez már valósnak tűnik:

  • lac coo
    #14242
    Amúgy ha tükrökre nézel látszik ott is, hogy a szemmagassághoz köze nincs !!! :)

    De én sem tudnék úgy játszani ,ahogy ezek valójában látnak :)))
  • lac coo
    #14241
    Nem tudom, én átírogattam a "már nem tudom mi a neve" fileban :)
    De ha kell átküldöm, csinálsz biztonsági mentést, semmi veszély nincs benne. Csak kicsit nehezebben győzöd a tempot az AI-val :)
  • Danecay
    #14240
    Futamra aligha rögzítettek a bukósisakjához bármilyen konzolt, csak hogy pár másodpercig ilyen képet tudjanak közvetíteni, mindenféle aerodinamikai és kényelmi hátrány árán. Igen pont azért nem látni ki többnyire a magukat szimulátornak mondott játékok, MOD-ok cockpit nézetéből, mert minden készítő, vagy játékos, külső perspektíva alapján próbálja beállítani a belsőt, ami a jelek szerint nem biztos, hogy helyesen sikerül.
  • Totti5
    #14239
    2012höz van tapadás progi?
  • lac coo
    #14238
    Jaja. 2011-ben jobb volt a TC viszont ott a fék volt katasztrófa. Most jobb a fék de rosszabb a Tc része. Talán egyszer jó lesz mindkettő :)

    De én elfogadtam, ez ilyen, marha jókat játszok vele, csökkentett tapadással elmegy, hangulat meg csillagos ötös .
  • lac coo
    #14237
    Ez még mindig magas ! :) Nem szem magasság, ha még azt leszámoljuk ott vagyunk, hogy talán az autó orrából sem lát semmit ! És akkor képzeld hozzá mennyit lát az útból ! :) Plusz az ultraszéles látószög miatt minden dupla olyan messzinek látszik, a kormány is, azt sugallja, hogy messze van tőle, de valójában az orra előtt van ! Hogy mennyire "távolít" a kamera jól látszik mikor beszáll és nézi a saját lábát.... Kb 5 méter magasnak látszik :)
  • Master91
    #14236
    Benne van a sisakba magába a kamera, nincs rögzítés!

    Ez valóságosabb :

  • Totti5
    #14235
    F1 2011ben hellyel közel rendben volt a TC, 2012-ben kikapcsolhatatlan lett. Kigyorsításnál ha túlnyomom akkor induljon meg a kocsi segge. 2012ben semmi nem történik, sem esőben, sem szárazon. Padló és nyíl egyenesen megy, kanyarodik. Élvezeti faktor 0a.

    2011ben SPA esőben órúzs nehéz volt, simán elment a segge, csúszott, erőteljesen vissza kellett pakolni 4be-5be fékezni.

    2012ben 6osba padlógázon át lehet rongyolni, meg sem mozdul az autó, tapad mint a ragasztó.

    Erről ennyi. :I
  • lac coo
    #14234
    Hát ha feje tején van a kamera , plusz a rögzítő eszköz, akkor az minimum 20 cm !!!
    Keress egy képet pont szemből egy autóról és rájössz, hogy valóban épp hogy kilát, kis dombnál már semmit nem látnak az útból.

    De ez játék, úgy állítod be ahogy kényelmes .
  • Danecay
    #14233
    t arra fel írtam, hogy gyakorlatilag Muttley szinte minden hozzászólása a TC teljes kikapcsolhatóságára téri ki, vagy itt lyukad ki végül :) Persze ez nem baj, ez az Ő vesszőparipája :) Másfelől, azt gondolom, hogy ennél összetettebb dolog azért a vezetési élmény. Nekem nem attól élvezetes egy játék vezethetősége, hogy gyakorlatilag szó szerint lábujj hegyen kelljen nyomkodnom a gázpedált, ahhoz, hogy ne álljon keresztbe az autó minden kanyarban kigyorsításkor, a lábujjam pedig görcsbe :)

    Másfelől a magam részéről mindig eltúlzottnak éreztem ezt a dolgot a magukat szimulátornak nevező játékokban vagy azok egyes MOD-jaiban. Egy ízig-vérig mechanikus és aerodinamikai tapadásra tervezett autónak, aminek 300Km/h felett van a végsebessége és mellesleg versenyezni is kell vele, nem vagyok róla meggyőződve arról, hogy egy picivel óvatlanabb gázadáskor, azonnal keresztbe vagy falnak kell fordulnia. Nyilván figyelmesen kell adagolni a gázt, de nem hiszem, hogy oly módon kellene mint ha szó szerint tojásokon lépkedne az ember, mert ha nem akkor a gázút 1/8-ánál már tör is ki az autó hátulja. Kigyorsítani pedig ki kell és a kulcsszó itt a gyorsításon van, nem pedig azon, hogy fél perc alatt, több 100 méteren elérjük a gázút végét. Gondolom, az autók tervezőinek sem az a célja, hogy instabil és életveszélyes autót tervezzenek, valamilyen módon biztos kordában tartják azt a kb. 800LE-t és akkor és ott állítják rendelkezésre ahol és amikor arra valóban szükség van. Ezen felül, ne felejtsük el, hogy egy valódi pilótának, az érzékszervein keresztül, sokkal több visszajelzése van az autó viselkedéséről, mint nekünk a monitor előtt ülve egy darab műanyagot (jobb esetben bőrt:) markolászva, amit a kormány ad vissza, ha egyáltalán helyesen teszi azt. Ennek fényében ha a szimulátor szót szó szerint akarjuk érteni, akkor attól mi, mezei felhasználók, még nagyon messze állunk! Persze, jól esik azt hinni vagy gondolni, hogy milyen a valóshoz közeli élményben van részünk, miközben nagyon kevesen, az F1-et illetően pedig közülünk soha senki nem tapasztalta meg, és jó eséllyel nem is fogja megtapasztalni a valóságot.
    Az alappillérre visszatérve, akkor ezek szerint, ha egy szimulátornak titulált játékban, pl. rF-ben bekapcsolom, a TC ASSIST-ot akkor annyi a vezetési élménynek és kuka az egész szimulátorságnak? Mellesleg nem is olyan rég a valódi F1-ben is használtak TC-t! Milyen vezetési élményt nyújthatott az? :)

    Hasonló a véleményem az egyes belső vagy COCKPIT nézetekről is. Itt is sokszor mesterségesen vannak túlnehezítve és korlátozva a látási viszonyok. Zárt kasztnis autóknál, a lőrés szerű kilátási lehetőségre, formula autóknál, pedig a túl alacsonyra (Z-ben) helyezett kameranézetre gondolok.
    Nézzük csak meg, alig több mint 2 hónap távlatából, Valtteri Bottas sisakkamerája által rögzített felvételt:


    A fenébe is, a végén kiderül, hogy még a vérprofi F1-es versenyzők is kilátnak az autóból. Még ha feltételezzük is, hogy a kamera a sisak tetején van és a valódi, pilóta által látott kép 10-15cm-el lentebb is esik, még akkor is bőven kilát, valamint ebben az esetben is érdemes szem előtt tartani azt, hogy egy valódi pilótának azért rendelkezésére áll a fej mozgatás lehetősége, rendelkezik perspektivikus látással, térérzékeléssel, és a többi receptoraitól érkező információk összességével, amikkel a kedves, otthon a monitor előtt ülő játékos nem rendelkezik, még ha azt is hiszi magáról, hogy hű de valós körülmények között játszik.
    Aztán persze lehet fikázni a F1 sorozatot és hasonszőrű sz*r árkád játékokat, mert a kevésbé ráérős játékos félnap gyakorlás nélkül is képes körbeautózni a pályán, kevésbé "szimulált" körülmények között.
    Ez az én véleményem a dologgal kapcsolatban, amivel természetesen nem kell egyetérteni!
    Mindenki úgy nehezíti meg a dolgát ahogy akarja! :)
  • ftcfan
    #14232
    Üdv mindenki!

    F1 2013-ban lehet majd split-screen módban teljes szezont játszani? 2011-ben lehetett, de a 2012-ben kivették...
  • Totti5
    #14231
    A vezetési élmény alapillére. Ha nem jó akkor ezen nem lehet túllépni.
  • Danecay
    #14230
    Úgy látom, hogy neked a játék csak ezen hiányosságán kellene túltenned magad :)
  • Muttley
    #14229
    engem akkor fog elkezdeni érdekelni a dolog, amikor kiírják

    "TCS OFF shall need significantly different driving method and controller handling"