21741
  • IXEMGabeo
    #14228


    Érthető, hogy ezt csinálják mivel megpróbálnak megfelelni minden játékos korosztály igényeinek és hát nem mindenki hordozza magában az autóversenyzői géneket. Eladási statisztika és a profit maximalizálás fontosabb, mint a játékosok különböző igényei.
  • Alexease
    #14227
    En probaltam mindent:) Volt kormanyszog es erzekenyseg is. Az allitasokkal mar nem volt olyan rossz, de azert erezheto volt, ez mar izzadsagszagu:D
  • Danecay
    #14226
    Alex,lehet meg kellene próbálnod kisebb kormányszöget beállítanod :)
    © IXEMGabeo
    Igen, sajna úgy fest, hogy mindenféle játékvezérlővel gyorsabban lehet autózni mint kormánnyal, bár nem próbáltam, és a játék promózásakor arról volt szó, hogy az egyes segítségek használata, kifejezetten hátrányt jelentenek majd, de a jelek szerint ez nem így van, pedig úgy lenne a fair. Már akit érint, engem azért nem zavarnak ezek a dolgok mert nem igazán multizok. Ha adódik rá lehetőség elkörözgetek az AI ellen, a MOD-olt játék meg amúgy se igen engedné az ONLINE megpróbáltatást.
  • lac coo
    #14225
    Persze, de a fogaskerekes megoldás miatt, ennél a kormánynál alapon van egy adag holtjáték, nem is kell játékot elindítani úgy is érezni, az ékszíjasnál viszont ez sincs, sokkal kellemesebb érzés ez a része ...És pl. rázókőnél nem zörög annyira, mert nem ütődnek a fogaskerekek egymáshoz ide-oda . :)
  • Alexease
    #14224
    Azt nem ismerem:)
    De a holtjateknal azert erdemes a programot is szamitasba venni, mert ha szarul szamoljak/kuldik az adatokat, akkor lenyegtelen milyen a HW:)
  • lac coo
    #14223
    Hát azért az ékszíjas régi Thristmasteremhez képes sokszor nem olyan minimális ez a holtjáték :)
  • Alexease
    #14222
    A G-sorozat eppen azert (sokkal) jobb mint az elozoek, mert jobban megoldottak a motorikus holtjatekot (ket motor, folyamatos ellentartassal).
    De attol meg fogaskerekes, vagyis van minimalis holtjatek, de az extraminimalis;) Az igazi autoban sokkal tobb van (ott felcentisek a fogaskerekek);D
  • Alexease
    #14221
    A fityegest nem ugy gondoltam, hogy kozepen nincs FFB vagy nem csinal semmit, hanem ugy, hogy ott csak nagyon minimal a kozepre huzas.
    Valoszinuleg ez is kamu/egyszerusitett megoldas: egyszeruen elosztottak az eroket a kormany kozepallasa es a vege kozott. Vagy lehet hogy jol szamolja, csak szandekosan lagyitottak rajta kozepen, mert amugy is kevesen hasznalnak kormanyt es/vagy egyszerubb fajtakat, akik sokszor allando, kamu kozepre huzassal hasznaljak.
  • lac coo
    #14220
    De amugy en gondolom rosszul, hogy logitech g sorozatnal eleve van egy jo adag holtjatek az ffb ben, a konstrukvio miatt ?
  • lac coo
    #14219
    Az nem kormanyhiba, a gumi nem gyozte tapadassal azert csuszott le.Nem volt baj azzal, kar hogy jocskan konnyitettek rajta.
  • lac coo
    #14218
    Nalam annyira nem fityeg, legalabbis annyira tuti nem, hogy eszrevettem volna. Kamu affaktekkel dolgozik leginkabb, de elvezetes. Nalam rf2 amit nem tudok beallotani, rangat mint a barom. :)
  • Alexease
    #14217
    Az hogy kozepen fityeg az FFB:D
    Persze, be lehet allitgatni, azert hasznalhato, de ha atulok egy normalis programbol, akkor eleg szar:)
  • IXEMGabeo
    #14216
    az elején még olyanra is emlékszem itt panaszkodtam, hogy próbálok rövidet fékezni és nem fordul be a kanyarba...később ez a hiba eltűnt, de akkor is picit hosszabb féktávot kellett vennem...
  • IXEMGabeo
    #14215
    Nekem se volt vele bajom, csak érzem, hogy gyorsabb lehetnék, de a kormányom miatt nem tudom a maxot kihozni. És vicces, hogy billentyűzettel, aki tökéletes kört megy az jobb, mint én, aki kormánnyal megy majdnem hibátlan kört beállításoktól függetlenül. És az sem tetszik, hogy, akinél minden segítség be van nyomva az is jobb kört megy mivel könnyebb neki a segítségek által, mint én, akinél minden OFF
  • dr Kotász
    #14214
    Nálam is teljesen jól irányítható kormánnyal az F1 2012.
  • Danecay
    #14213
    Én úgy vettem észre, hogy hardware (vezérlő) és ízlés kombinációja, hogy mennyire kormányozható. Nekem pl. semmi különös gondom nincs vele, egész pontos, közvetlen, lereagálható és játszható. Nem azt mondom, hogy ez a vezetési modell netovábbja, de szerintem egészen játszható, főleg ahhoz képest, hogy mennyit és mennyien fikázzák. Anno a DEMO nekem sem nagyon tetszett, inkább "visszasírtam" a 2011 vezetési modelljét, de a véglegesben már sokkal jobbnak éreztem, de lehet, hogy ehez kellett az a 12(13) PATCH is, nem tudom.
  • lac coo
    #14212
    Miert mi baja a 12-esnek a kormannyal ?
  • IXEMGabeo
    #14211
    szokásos beharangozó...

    ugyanarra számítok, mint, ami a 2012-esnél volt. Abban reménykedek, hogy kicsit jobban kormányra szabták, mint a 12-est...
  • zzeN
    #14210
    "Overall F1 2013 has 10 iconic world champions within F1 Classics including Nigel Mansell, Alain Prost and Michael Schumacher. Between those and the 5 F1 2013 champions they’ve won an incredible 29 World Driver’s Championships between them.

    1980s (F1 2013 and F1 2013: Classic Edition)
    1980 Williams FW07B - Alan Jones & Alain Prost
    1986 Team Lotus 98T - Mario Andretti & Emerson Fittipaldi
    1988 Ferrari F1-87/88C - Gerhard Berger & Michael Schumacher
    1988 Team Lotus 100T - Satoru Nakajima & Mika Hakkinen
    1988 Williams FW12 - Nigel Mansell & Damon Hill

    1990s (F1 2013: Classic Edition only)
    1992 Ferrari F92 A - Jean Alesi & TBA
    1992 Williams FW14B - Nigel Mansell & David Coulthard
    1996 Ferrari F310 - Michael Schumacher & Gerhard Berger
    1996 Williams FW18 - Damon Hill & Jacques Villeneuve
    1999 Ferrari F399 - Eddie Irvine & Jody Scheckter
    1999 Williams FW21 - TBA & Alain Prost

    You’ll be able to race all of these on Brands Hatch and Circuit De Jerez, those who get their hands on the Classic Edition will also have Imola and Estoril to test their skills on!"
  • baaka
    #14209

  • Shadi
    #14208
    hello mindenki

    ps3 f1 2012 játéknál a beállítás menüben nem látja a g25 öt, nem is tudom a kormánybeállításokat előhívni.tud vki esetleg vmi infót dobni, hogy mi lehet a probléma?többi játéknál működik.
    előre is köszönöm
  • Skorzeny8814
    #14207
    Szerkesztettem is, de akármilyen drasztikus különbséget is csináltam a versenyzők között, nem változik.
  • Skorzeny8814
    #14206
    Amúgy a 2010-es játékhoz nincs valami erősorrend mod? Kerestem és találtam is ilyen true AI cuccokat, de semmi közük a valódi sorrendhez. Vettel rendszeresen 5-6. helyen van, az élen meg Force Indiák, meg Reanult-k is simán zúznak. Ez elég illúzióromboló.
  • Skorzeny8814
    #14205
    Végül is egy próbát megér. De még egy óra, mire hazaérek, addig nem tudom kipróbálni.
  • [HUN]FaTaL
    #14204
    Dehogynem, csak normális lejátszót kell használni, amiben benne vannak a codecek, nem mindenféle gány codeccsomagot telepíteni. :) (Lejátszónak: MPC-HC, VLC)
  • Skorzeny8814
    #14203
    Ha arra gondolsz, hogy blokkolja-e, akkor nem.
  • a.carkey
    #14202
    Tűzfal?
  • Skorzeny8814
    #14201
    Uninstalláljam a kodekjeimet?! Dehát akkor semmit nem tudok majd lejátszani, nem hiszem, hogy ez jó ötlet.
  • Danecay
    #14200
    Esetleg valamilyen codec csomag is okozhatja. Ha van ilyened telepítve, uninstalláld!
  • Skorzeny8814
    #14199
    Sziasztok!

    Most próbáltam ki a 2011-es játékot de az indításkor a videó után csak fekete képernyőt kapok. Nem fagy le a gép, nem omlik össze a program, feladatkezelővel is megnéztem. Egyszerűen csak fekete képernyő és gondolkozik a gép, de sosem fejezi be. Erre van valami megoldás? Hiába kerestem külföldi oldalakon is, semmit nem találok rá.
  • Alexease
    #14198
    G25-m van, a driverben fix 900 fokon hasznalom, amit nem szeretek allitgatni, normalis programokban lehet allitani. Az F1 2012-ben is, de valahogy megsem jo.
    Igazabol nem az FFB erejevel van a gondom, az teljesen jo. Az volt a gond, hogy kozepallasban „fityeg” a kormany, nagyon keves rajta az ero.
    Valszeg a kontrolleresek vagy az egyszerubb kormanyosok miatt valszeg nem linearis az nyomatekatvitel, igy kozepen szanekosan kevesebb erot adnak at.

    A kormanyelforgatas linearis barmilyen szogben (beallithato) de a csatolt ero a kozepetol felfele mutato parabola.

    Gondolm azoknak akik 180 esetleg max 360 fokos kormannyal toljak, nagyon durva lenne kozepen az erzes, ezert vettek lejjebb az erzekenyseget. Remelem ez majd lehet allitani (kicsir ra az esely:/).

    A problema ott van, hogy egy F1-es auto kormanyszoge boven 500 fok felett van (nem 180-as arkad:P), es a jatekban erzesre mintha 180-ra hangoltak volna a kormayeroket;)
  • Danecay
    #14197
    Ezen mindig csodálkoztam! Ha jól rémlik nálad játékban maxra, profilerben pedig 100% fölé húzva (140%)is gyenge volt a force. Nálam a játékban a 0-nál egy fokozattal van magasabbra állítva, de nemrég már a profiler-ben vettem még visszább, mert a játékban már csak kikapcsolni tudtam volna :) Igaz nekem csak egy DFPro-m van de játékban még a fenti beállítások mellett is olyan FFB van, hogy egy 50% futam végére lever a víz :) Érdekes, hogy milyen különbségek vannak az egyes vezérlők között és az, hogy egyesek szerint az F1 2012-nek van a legrosszabb kezelhetősége a megjelent részek közül A DEMO-ban valóban furcsa volt, alulkormányzott volt meg mittudomén, de jelen állapotában szerintem egész kezelhető, igaz kijött rá időközben 12-13 javítás :)
  • Master91
    #14196
    TC-t mindig közepesen hagyom ( azt hiszem ez volt a szint neve ) , mert billentyűzettel tolom :D
  • lac coo
    #14195
    Én jól elvagyok, nincs nagy ffb, inkább csak effektek vannak, de hihető, viszont gumihő, kopás, benzin az mind mind nagyon jól működik. Sok 50-100 %-os versenyt tolok vele .
  • Alexease
    #14194
    Vagy a tobbseg igenye miatt engine szinten van bedrotozva valami, es nem lehet megoldani; vagy amit irtal, a menukbol teljesen kikapcsolva is tudjak majd hasznalni, elhigyek, ez most valodi es nehez;D

    Mivel az elozo nem volt annyira rossz (leszamitva a kormanyzast es az FFB-t:P), ezt is valszeg megveszem, egyreszt a regi autok miatt (az mindig jobb erzest ad vissza, ha nem gagyizzak el), es talan javitottak rajta valamit.

    En mar a 2012-vel is el lettem volna. OK, van benne egy kis TC, de hat ez ilyen, inkabb az FFB idegesitett:/
  • lac coo
    #14193
    Ez így van, de mond már meg mi a fenének nem lehet kikapcsolni a TC-t ....
    Attól a sok millió úgy sem használná ....elférne. Bár ott van a lámaságifaktor, hogy mindent kikapcsolva nem lehet közlekedni vele, mekkora egy szar játék ez .....)
  • Alexease
    #14192
    Mindig mondtam, a Codies nem hulye, valszeg tudna tutit csinalni, ha akarna, de hat ok elsosorban eladni szeretnenek, nem kult programot csinalni minimal felhasznalonak, mint az LFS/nKP/rF/iR/AC:) Persze, ok is leadni szeretnenek, de hat... ;)
  • lac coo
    #14191
    Jah, ez sajnos ilyen marad, pedig nincs am olyan buta motor alatta.....
  • Alexease
    #14190
    Xmillio vs. nehany elleneben nem hinnem hogy sokat lehetne tenni;D
    90$-ban gamepad-del toljak, mar az is csoda, hogy nem veszik ki ebbol is a cockpit nezetet mint a GRID2-bol, aztan marad a TV-cam, mert a TV-ben is az van:D
  • Muttley
    #14189
    faceb-on már lassan napi szinten nyomom nekik
    hogy csinálják meg végre normálisan az All-Assist-OFF módot
    gyertek ti is, hátha kérésünk meghallgatásra talál ez egyszer :)