35047
  • Solt
    #33926
    Úgy-úgy, mert ebből így max rókázás lesz... :))
  • tpM
    #33925
    Ha be akarnak szállni a Riftes buliba (márpedig remélem) akkor pláne nem ártana stabilizálni az FPS-t. :D
  • Solt
    #33924
    Csak azért kérdem, mert nagy a csend a DX12 körül... a honlapon a rendszer követelményeknél sincs "reklámozva", pedig ugye a DX12 feltétele a W10 lenne.

    LINK

    Amíg fél milliós géppel nem tudom úgy belőni, hogy meglegyen az a nyomi 60 FPS fixen, addig gyakorlatilag nekem mindegy milyen az AI meg a fizika... majd, ha ezek meglesznek, ráérek a többivel törődni. :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.01.15. 18:29:21
  • repvez
    #33923
    Hát a videoban részleteket nem közöltek, de valóban jogos az észrevétel.
    Bár a visualis javitás talán épp ezt takarja. Mivel irták, hogy az uj területtel együtt a régi is kap némi fejlesztést abból a dolgokból amit az ujnál használnak, remélem nem csak a szebb vizfelület lesz az.

    Sajnos ami a legjobban zavar, hogy a fizikával és az AI-val semmit nem kezdenek még idén sem.
  • Frenky
    #33922
    Üdv, Katonák! 2016-ban is várunk minden érdeklődőt, jelentkezőt! A DCS Virtual Hungarian Air Force - HUNAF azért jött létre, hogy legyen egy online közösség, ahol azok az emberek vannak, akik kedvelik és használják a Digital Combat Simulatort. Céljaink között szerepel, hogy egy baráti társaságban, kulturált keretek között tudjunk online repülni. A virtuális repüléssel kapcsolatos kérdéseket és információkat meg tudjuk beszélni ebben a közösségben. Az online repülések közben képezzük repülési tudásunkat, és amikor szükséges segítünk a kezdő játékosoknak is. A hétfői meeteng után a szabályzat és a tagfelvétel egy kicsit megváltozott, egyszerűbb lett, hogy még többen tudjatok csatlakozni :-) Üdv, HUNAF DCS Virtual Hungarian Air Force - HUNAF https://www.facebook.com/groups/dcsworldhungarianusers/
  • Solt
    #33921
    Jól láttam, hogy sem a DX12-ről, sem az OR-ről nincsen semmi hír?

    Pár hónap után megint felraktam a játékot, és valami borzalmas, hogy milyen szarul fut... mindegy, hogy low vagy ultra, még 500 méteres látótáv mellett is ilyen 35-45 FPS-t kapok offline, a 980Ti meg malmozik ilyen 30% körüli kihasználtságon. Tudom, hogy a fix 60 FPS csak az én perverzióm, de engem nagyon zavar ha ez alá esik az FPS szám... TIR-l meg főleg zavaró. :(
  • repvez
    #33920
    A tavalyi és az idei fejlesztések

    A hang és a visuális fejlesztésre kiváncsi leszek, illettve, hogy az uj jármüveket mindenki megkapja e vagy azok egy ujabb DLCként adják ki
  • Paladin
    #33919
    Na, kb pont így érzek én is ezzel a cuccal kapcsolatban. :)
  • Solt
    #33918
    Ennek majd akkor lesz értelme, ha a technológiát beépítik a VR sisakokba, mert akkor elég lenne csak ott teljes képet számolni ahova nézünk, és ezzel rengeteg erőforrást meg lehetne spórolni.

    No, csak emlegetnem kellett... :)

    Ez így ebben a formában minden csak nem TIR killer! :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.01.13. 16:56:44
  • DancZer
    #33917
    Szerintem is jobb a TrackIR. Nekem is az van és nem tudom elképzelni ez milyen lenne. Egyedül csak nekem volna fura az, h: tegyük fel a monitor közepétől jobbra 10cm re van egy ház és azt akarom megnézni. Namost ha nincs eyeX akkor simán ránézek és pont. Ha van, akkor ahogy rá akarok nézni(fordítom a szemem jobbra) megmozdul a kép. Szóval lényegében 10cm re akartál nézni, de valójában a szemed nem a monitor középpontjától 10cm-re néz jobbra, hanem mondjuk 2cm(sensitivity függő). Nekem ez mindfuck! TrackIR sokkal naturálisabb szerintem.
  • ToMy_
    #33916
    Hát, ez annyira nem frankó szerintem. Kicsit nagyobb monitorral párosítva konkrétan szívás, ahogy a videóban is látszott, lenézett a kép jobb alsó sarkába a HUD-ra a lőszert csekkolni, és már rögtön fókuszt is veszített. Plusz még így tartani a fejet 10 percnél tovább instant nyakzsibbadás szerintem. TrackIR ennél messze-messze jobb.
  • Hogthar
    #33915
    Egyet értek, most vettünk páran trackIR-t és az arma még nem is használja olyan jól ki, de más játéknál a 6 dof az nagyon fontos. Ha kombinálva lenne tényleg jó lenne, az meg hogy van még egy kábel nem zavaró, a fülesemen is van.
  • repvez
    #33914
    Hát nem mondanám, hogy a TrackIR-t verné.A 6dof szabadságát nagyon nem adja, hogy sziinte merev nyakkal kell ülni.
    Ha esetleg kombinálnák a track IR fejmozgás 6dof lehetőségét a szemmozgás követéssel akkor azt mondanám, hogy marha jó, mert van amikor elnéznénk valamelyik irányba esetleg kihajolva elforditott fejjel.

    ÉS a követés gyorsaságáról sem láttam adatokat , de gondolom az árűát jól megkérik neki.
  • DancZer
    #33913
  • tpM
    #33912
    Csak az a helyzet, hogy egy lövésdörej a való életben sem tiszta, akkor miért kéne a játékban annak lennie? Nem azt mondom, hogy torzítsuk el őket annyira, mint a JSRS-ben, de azért a Dynasound például egy lepkefing szintjén van - még teljes hangerőn is, pedig nincs olyan rossz cuccom.
  • Hogthar
    #33911
    Visszatérve a hang módokra:

    A legtöbb hangmóddal az a problémám, hogy ezt a loudness war-t játszák.
    A Megasound és a dynasound akik erre kifejezetten figyelnek.
  • repvez
    #33910
    Értem , hogy mit akar vele mondani a költő :) hogy igy fogalmazzak, de mint irtam van amit nem lehet és nem is kell.
    Ez az összerezzenés elég annyi amennyi a fegyver visszarúgás okoz. a valóságban rengeteg, olyan dolog van ami megmozdul csak egy sima lépésnél is, de ha ezt mind leszimulálnák és egy statikus monitoron akarnák megmutatni mindenki összehányná magát vagy kifolyna a szeme. és mindez annyira kis ideig történik, hogy fel sem fogjuk nem hogy még
    gondolj bele, külön mozdul a fej, szem a törzs kar láb, mindegyik generálja és tompitja is a rezgéseket, de ezt a PC nem tudja . ezért nem is kell vele foglalkozni.
    A hangoknál meg pont a mély hangok azok amelyek megrezegtetik a belsőt és igen a nagyon magasak is betörik az üveget. DE a PC képes mindezek hangoknak a leképzésére a másik dolog, hogy a hangfalak nem illetve ezt sem kell életszerűre, mert senki nem akar megsüketülni vagy újáépiteni a házat egy kis játék után.DE egy kis mély hanggal egy átlagos hangrendszerrel is lehet remegtető érzéseket előhozni, ahogy más játékoknál is .Itt valahogy csak a strandpapucs effektet hallom.
    Viszont attól még a hangoknál az erőteljesebb (nem hagosabb) hangokra jobban rágyúrhatnának. és amitől csatatérnek érezzük a helyszint és nem egy vasárnapi fácánvadászatnak.

    Ehhez kellenek a látványelemek a sok törmelék por és káosz és rombolás, dinamika. ez az amiben az ARMA kihívásokkal küszködik.

    Értem, hogy ez egy mod és tisztelem is a készitőt , hogy ennyi energiát beleölt,de valahogy nem az igazi , ezzel nem azt akarom, mondani, hogy akinek tetszik ne játszon vele, csak kifejtettem a vélemyényem róla.
  • Hogthar
    #33909
    Több oka is van, a hirtelen hangoktól mindenki összerezzen egy pillanatra, lehet te nem veszed észre magadon, de így van.
    Másrészt és ez a hangokra is igaz.
    Egy játék nem tudja vissza adni azt a fizikai érzést amit egy csatatéren érzel.
    A lövéseket azért nem mert egyszerűen a számítógép nem kezel olyan magas hangokat amit életben hallasz, egy bizonyos szinttől már torzul a hangzás.
    Így mind a hangokat és a fizikai érzést is a móderek és a játékfejlesztők is valamivel éreztetni akarják.
    Pl igaz a fegyver hangja nem olyan hangos, de hozzá olyan erőteljes visszhang jár.
    Vagy ha katona vagy, biztos érzed a mellkasodban te is az erőteljes hangokat, lövés, robbanás, ezt a rezignációt egyszerűen lehetetlen vissza adni. A kisebb beremegés ezt próbálja éreztetni.

    Viszont ez egy mód, ha nem tetszik a megvalósítás ne játssz vele, ízlés kérdése.
  • repvez
    #33908
    Nem azt mondtam, hogy nem félnek,de ami a videon látszik, hogy nem csak akkor remeg amikor rá is lőnek hanem amikor csak simán a társa mellette elhúz egy sorozatot, Ez meg kb egy katonának olyan mint egy lövészeten csak a céltáblára löne mellette valaki, tehát attól nem kéne remegni.

    ÉS igen voltam és vagyok is katona, ugyhogy tudom ,hogy milyen az ha lönek és ezért is irom , hogy nagyon nem hasonlitanak a hangok ahhoz ami a valóságban hallani és érezni egy egy lövéskor , beleértve a célzás és kifáradásos mizériát is.
    Mert amit élőben tudsz kompenzálni a testeddel azt a gép elött ülve nagyon nem vagy csak egy játékos által generált oscillációba megy át.
    Értem ez alatt, hogy már csak akkor tudsz ellen tartani valaminek amikor már késő és csak tovább növeled azt amit épp csökkenteni próbálsz.
  • DancZer
    #33907
    A katona azért katona, hogy megcsinálja amit mondanak neki, ha fél ha nem. Nincs választási lehetősége. De attól még nagyon is félnek, h golyót kapnak. Ő is ember. Attól, hogy a filmekben rambóznak attól még a valóságban nagyon is félnek. ha nem így volna nem volna poszttramuás stressz sem.

    Nemtudom voltál e katona(és itt arra gondolok, h te lőttél valakire ő meg rád), de én sok sztorit hallottam és nem irigylem őket. Szóval az a megfoghatatlan érzés lehet csak nekünk az. :)
  • repvez
    #33906
    De mi okozza a beremegést? Egy harcedzett katona aki nem először hall lövést nem rezzen össze,a kisebb kalibernek meg nincs lökéshulláma ami ennyire érezhetö lenne.
    Aminek meg lenne az meg nincs leszimulálva.
    Az a baj hogy egy megfoghatatlan érzést probálnak megjeleniteni egy megfogható valoságos hatás helyett
  • DancZer
    #33905
    B...B...Béla
  • Hogthar
    #33904
    Immerse módnál a fegyver tüzelésnél írja is hogy ízlés kérdése ezért opcionális ráadásul játékban nagyobb az fpsed mint a videóé ezért nem olyan zavaró. A mód fő lényege inkább az hogyha közeledbe tüzelnek beremegsz, kalibertől függően számít a mértéke.
    A suppress módnál inkább elmosódás van és minimális az elsötétedés. Szerintem elég reális, ha fedező tüzel tolnak rád azt is elfelejted mi a neved.
  • DancZer
    #33903
    Szerintem játszani más lehet vele, mert akkor a célpontra figyelsz és ezt a vibrálást csak perifériában látod. A videóban tényleg elég zavaró, főleg a sötétedés miatt. Talán ha csak az elmosódás lenne akkor nem volna ilyen zavaró.
  • repvez
    #33902
    konkrétan engem már annyi idő alatt is zavart mig a videot megnéztem róla.Nem tudom miért jó az ha rángatják és eltorzitják a képet indokolatlanul ?Ettől nem érzem valóságosabbnak a helyzetet.
    Erre szoktam azt mondani amit nem lehet a PC-vel érzékelni azt minek? ha mindent a valóságnak megfelelően akarnak akkor miért nincs megcsinálva a pislogás vagy hogy belemegy a szemébe a por? Mert teljesen felesleges attól , hogy szimulátor még mindig szórakozni akar vele a jónép és nem olyan dolgokkal foglalkozni ami a szórakozását rontja.
  • DancZer
    #33901
    Mai change log-ból:
    Added: Geometric occluder technology (https://community.bistudio.com/wiki/Geometric_Occluders) Ez még érdekes lehet. :)
  • Hogthar
    #33900
    Még két mód van ami erőteljesen feltudja dobni a harcokat, viszont egy idő után zavaró tud lenni.
    LAxemann's Suppress és LAxemann's Immerse
    Ezeket kevered egy jó hangmóddal plusz a visszhang móddal és elég jó élményt ki lehet hozni.
  • tpM
    #33899
    Idővel azt vettem észre, hogy rettentően megeszi a gépet. Lövésenként -1 FPS-t képzelj el. Nem tudom, mit csináltak BIS-ék, de így aztán arra jutottunk, hogy újra kell írni a cuccot. Arma 2-ben próbáltam anno 20-30 folyamatosan tüzelő egységgel, és nem akasztotta ki jobban a vasat, mint az alapjáték. Utána 3-ban is rendesen ment eleinte, aztán nem tudtam vele foglalkozni egy ideig, mire újra elővettem, már azt tapasztaltam, hogy játszhatatlan.
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2016.01.08. 09:04:22
  • repvez
    #33898
    Ezt az érzést nem csak a megfelelő hangok hiánya okozza, hanem, hogy nincs látható hatása a lövéseknek körülötted . Hiányoznak azok a tárgyak amiket a becsapodó lövedékek törmelékké változtathatnának és egy káoszt csinálnának köréd, amitől hirtelen azt sem tudnád, hogy merre menekülj vagy, honnan löttek.

    MEg hiányzik a hangokból az atmosférikus hangzás, hogy egy elég nagy területen okozzon hangzavart, most szinte a szomszéd saroknál már nem lehet hallani , hogyha lő valaki, még mindig nem hallok visszhangokat, az emberek meg olyan szótlanok semmi jele a félelemnek vagy egyéb hangoknak, hogy kiabálnának egymásnak csak a rádió forgalmazás van mint a robotok .

  • Hogthar
    #33897
    Ez a két mód közül nekem őszíntén szólva egyik se jön be igazán.
    A jó élményhez több hangmódot tettem össze, kompatibilisek egymással mert más-más területre fókuszálnak:
    A következők tetszettek nekem:
    Megasound
    Megas Sound - Sonic Cracks vagy LAxemann's DynaSound - Sonic Cracks
    LAxemann visszhang módja
    Unit SFX
    Persze ezek elsősorban fegyveres harcokra koncentrálnak.
    Ha teljes konvertálást akarsz és nem akarsz szöszölni 3 mód van kint ami említésre méltó:
    Speed of sound
    JSRS3
    Dynasound
    Ezen kívül még egy hangmód van ami maximálisan megtudja növelni a hanghatások élményét, bár kicsit más kategória:
    LOSounds2
    Amiket linkeltem mindegyikhez szerencsére van videó, így elég könnyű eldönteni, hogy a fülednek mi a legmegfelelőbb.

    Jut eszembe A.C.S.E.-ről hallott valaki? Mi történt vele végül?
  • Scottt
    #33896
    Valaki használ valami hangmodot? Esetleg pro/kontrák a JSRS vs Dynasound témában? Ahogy láttam ez a 2 legnagyobb/legnépszerűbb, de az biztos, hogy a default hangok bármennyire is igyekeznek egyszerűen borzasztóak, 0%-ot adnak ahhoz az érzéshez, hogy te most tényleg veszélyben vagy, maradj a seggeden vagy lepuffantanak..
  • tpM
    #33895
    Ezek 2035-ös GMO olívafák. Állítólag ez az olaj jobban bírja a hőt, nem ég el olyan könnyen.
  • Scottt
    #33894
    Dev verziót vissza lehet állítani rendesre újratelepítés nélkül? (Mert 1 szervert se találtam ami dev-es, nyilván érthető okokból)

    Illetve az mi a fax, hogy a Miley Cyrus 9.3-as lövedéke egy sima faágon se képes áthatolni? Hiába lőttem többször is esélytelen volt átlőni a fa két szorosabb ága között...
  • JanáJ
    #33893
    Steamen félárú a zarma. :-)
  • Sith
    #33892
    Play With Six el szerintem,
  • JanáJ
    #33891
    Eztet hogyan telepítem?
  • DancZer
    #33890
  • beci43
    #33889
    1000 thx!
  • tpM
    #33888
    Itt e.
  • beci43
    #33887
    Ezt a képet hol találtad?