35047
  • AnarchoiD
    #33726
    en nemtalalok rola semmi leirast, igy talaltam azt a stridert , hogy lehet kiemelni ? (ha van fegyo mountolva a striderre, akkor a kamera egy szegletet takarja, de ha ki lehetne emelni akkor vigan lehetne nezelodni
  • DancZer
    #33725
    Ez de zsír lenne armában is. Milyen frankó küldetéseket lehetne csinálni?!
  • DancZer
    #33724
    Egy elég régi fícsör(2015. 01. 15. (1.40)). :D Azzal lett beharangozva, hogy a "parancsnok használni tudja a kék pirulát a tornyán" :D.
    https://forums.bistudio.com/topic/140837-development-branch-changelog/page-23#entry2783940
  • AnarchoiD
    #33723
    Hali nepek!

    ez bug vagy feature ?



    a strider parancsnoki kamerajat ki lehet emelni vertikalisan ?
  • DancZer
    #33722
    Szerintem nem lesz olyan jó mint ahogy sokan gondolják. Legalábbis egyelőre. https://www.youtube.com/watch?v=rBtXMtUNpdE
  • Solt
    #33721
    Elvileg lesz az elején egy kamera, amivel a "külvilágot" látod. Nem tudom ez belekerült-e a véglegesbe, remélem igen.
  • tpM
    #33720
    OR-ban hogy fogsz lepillantani a billentyűzetre amúgy?
  • Solt
    #33719
    Abban bízom, hogy az OR rajtjára megcsinálják... :)
  • Hogthar
    #33718
    jól hangzik, kár hogy ilyen sokat kell rá várni :\
  • repvez
    #33717
    50%os akció a extended verzióra
  • Solt
    #33716
    Nem tudom ez mennyire új infó,

    "A Bohemia Interactive is frissíteni fogja a Real Virtuality motort, és ezt a frissítést az Arma 3 és a DayZ megkapja a következő év első felében. Erről annyit sikerült megtudnunk, hogy a többszálú parancsfeldolgozás és a multi-engine lesz kihasználva, míg a multiadapter beépítése egyelőre kérdéses."

    LINK
  • marja
    #33715
    A hibát nem tudtam reprodukálni az editorba. Nekem csak az volt a lényeg, hogy lássam nem az alap arma a hibás.
  • Paladin
    #33714
    Mármint a hibát, vagy az orvosságot? :)

    Ha a hiba nem jelentkezik, akkor próbáld azt, hogy nem főmenüből választasz editort, hanem multiplayerben csinálsz local hostot, és a scenario választásnál editálsz.
    (Nálam ez főleg megszokás, mert így láttam, de gondolom az az értelme, hogy ilyenkor a multis mechanikák működnek :) )
  • marja
    #33713
    Editorban nem tudtam előállítani a jelenséget.
  • DancZer
    #33712
    Szerintem is ki kéne próbálnod editorban, ezenkívül csinálni egy új profilt, hogy azzal mit csinál. NVidia kártyád van? Ha igen az experience-t használod, mert úgy tudom az felülírja a játék beállításait.
  • Paladin
    #33711
    Mi vagy mcc-s, vagy alive-os mission-öket szoktunk játszani, mindkettőben van eszköz ingame az állításra.
    De egyébként a mission init.sqf-jébe kell beírni ezt a setTerrainGrid-et ha minden igaz.
    (Ezt egyébként letöltött cuccoknál is meg lehet csinálni, csak ki kell bontani a pbo-t)
  • marja
    #33710
    Saját gépen indított multiban. Hajlok arra, hogy igazad lehet ki fogom próbálni editorban.
  • Paladin
    #33709
    Jogos.
    Lehet h most is hasonlót kérdezek, csak lusta vagyok alaposan átnézni :) : ez multiban, vagy single playerben volt?
    Multiban ugyanis azt mondják, nem számít, a kliensen mit állítottál be erre.
    Részletek itt. (Utolsó két user kiegészítés a leginformatívabb).
  • marja
    #33708
    Paladin!
    Lásd öttel lejjebb.
  • Paladin
    #33707
    Terrain quality maxra van rakva?
  • marja
    #33706
    A beállított látótáv 2000 méter a cél 400 méter.
  • Hogthar
    #33705
    Ebben az esetben az objektum látóhatárod nagyobb mint a sima látóhatár.
    Az embereket és a sziklát objektumnak veszi.
    A Domborzat teteje már nem esik bele a látóhatárodba viszont az ember igen, így őt látod a domborzat tetejét már nem.
  • marja
    #33704
    Teljes fűnél is fenn áll a jelenség!
  • marja
    #33703
    Ezt kipróbálom, mert valóban ki volt kapcsolva a fű.
  • marja
    #33702
    Autodetect volt alapból, most állítottam a Terrain quality-t very high-re a látótáv 2000 méter a probléma továbbra is fenn áll. Nem nagy távolságra csupán 400 méterre levő célpont pont úgy látszott mint a videómon mutattam. egyébként minden beállítás very high.
  • DancZer
    #33701
    Szerintem, ha autodetect beállításokat használod, ez a hiba nem jön elő. Azzal, h tweekeled a beállításokat ronthatsz a játék egyes részein. Pl. Az objektum látótávolság max 70-80 százalékka lehet a táj látótávnak,mert különben ilyen lesz. Ha jól tudom a táj látótáv módosítás automatikusan állítja az objektum látótávot is.
  • Hogthar
    #33700
    A gond az, hogy nincs rendes fűleszedő parancs.
    A jelenlegi fű leszedő parancs valójában környezet degradáló parancs(az-az minden játékos számára a környezet minősége értéket nagyon alacsonyra teszi).
  • marja
    #33699
    Danczer, hogy félreértés ne legyen én is kitaláltam, hogy ahova lövök ott föld van és amit látok azt nem láthatnám. Az idegesített, hogy ez alapból jelentkezik, és nekem kell kitalálni, hogy mit kell állítgatnom ahhoz, hogy azt lássam amit láthatok. Köszönöm a tanácsokat.
  • sirpalee
    #33698
    Nyugi a mafia 3 sokakat kiakasztott (engem is). MGS5 szerencsere mas teszta.
  • tpM
    #33697
    Már a kettőnél elszarták. :(
  • DancZer
    #33696
    Kicsit bepöccentem, mert a Mafia 3 gameplay teljesen kiakasztott(így el sz*rni a sorotatot). MG-ről csak azt írtam amit a videóban láttam. Való igaz, játszani nem játszottam vele.
  • sirpalee
    #33695
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nem bírom megállni...

    AI jobb mint az arma-ban, ez nem kérdés, és maga az egész tech ami a játék alatt van. Van benne pár dolog, ami más, egyszerűbb, de ezek a fun factor érdekében lettek leegyszerűsítve.

    Baromi sok módon megoldható minden helyzet, open world játékok között az egyik legjobb, tükörsimán fut, szórakoztató a játék, rengeteg unlock, gadget és minden a sorozatra jellemző elmebetegség bennevan. Az utóbbi persze egy olyan embernek, aki valszeg egyetlen másik résszel sem került szembe, kb nem jelent semmit, vagy max elriasztja.

    Meg van benne kismillió más dolog, ami miatt jó eséllyel év játéka lesz jópár helyen. :) Mintpl a történet, karakterek, az az eszméletlen minőség amit beleraktak. Ez van, ha nem töketlenek a fejlesztők / designerek, na.

    Ezt úgy írom, hogy az összes metal gear (solid) játékkal játszottam. Még a körökre osztott kártyás taktikai verziókkal is (Ac!d 1 & 2). :D Nem azért, mert leszóltad (van akinek nem jön be a sztori - stílus - játékmenet), hanem mert tippre kb hozzá sem nyúltál.
  • DancZer
    #33694
    Hogy egyértelmű legyen:
    Marja ahova lőttél ott talaj van, csak nem látod mert le van húzva a grafika. Ha felteszed a Terrain quality-t magasabbra látni fogod, hogy ott domb van. Ahhoz, hogy ívelt legyen a domb több apróbb részekből kell összerakni és ez több számítást igényel. Ezt úgy tudod orvosolni, hogy lejebb veszed az object view distancet, annyira, hogy olyan helyenn le láss embert ahol nem kéne. Vagy feljebb rakod a terrain quality-t.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lopakodás felső fokon! Hát ilyen hülye AI-t már régen láttam mint ebben a játékban. Néztem hardcore videókat is, ott sem jobb.

    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.09.09. 16:01:14
  • Paladin
    #33693
    Gyakori dolog, a terrain grid túl alacsonyra van állítva. Azt mondjuk nem tudom, hogy options-ben hol lehet állítgatni, én modokban szoktam.

    Ja, és semmi köze a Marksman DLC-hez.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.09.09. 15:35:43
  • tpM
    #33692
    2035-ben járunk, tesztelik a ballisztikus erőteret. :)
  • marja
    #33691


    Ha belegondolok, hogy ezért még külön fizettem is háááááát .......
  • DancZer
    #33690
    Arma.hu >>TeamSpeak. Itt keress valaki és elmondanak mindent. Vannak akik saját coop(AI ellen) játszanak szervezetten, vannak akik KoTH játszanak(pl jómagam is) és még sok más. Majd csinálok valami rövid leírást kezdőknek,h mi-mi az armaban.
  • Zoolee1976
    #33689
    Sziasztok!
    Kérdésem az lenne hogy egy teljesen kezdőnek vannak egyszemélyes missziók amiket valahonnan le tudok tölteni,vagy olyan közösség ahol online többed magammal tudok játszani csak úgy random!
    Alap missziókat elkezdtem de mióta újra telepítettem nincs meg a mentés,ezért semmi humorom újra kezdeni mert azért annyira nem volt izgalmas.
    Amit találtam mindenféle zombi és "élet" szim módok szerverek amik cseppet sem érdekelnek,engem inkább jó kis modern páncélos és gyalog csaták érdekelnének!
    Mindenhol angol leírás van amiből kb semmit nem értek,németet meg nem találtam a Magyarról meg ne is beszéljünk!
    Válaszaitokat előre is köszönöm!
  • DancZer
    #33688
    AI ellen bugos. Pontosabban az AI túl gyorsan megtalálja az ellenséget, ezen dolgoznak már egy ideje. Játékos ellen jó, de csak ha városon kívül vagy. Városon kívül 150m után már nagyon halk.
  • tpM
    #33687
    A pápa tökében annyira nem lennék biztos! ;)