35047
  • tpM
    #33806
    Csak csinálják meg a többi egységnél is... Elég béna, hogy csak nálad van visszhang; bárki más lő, csak a sima "száraz" hang jön.
  • Hogthar
    #33805
    Hangok téren van bőven változás, csak az alap visszhangok nem túl eltérőek sajnos, viszont épületen belül már eléggé észrevehető a különbség.
    Saját hang tesztnél kifejezetten hallható a visszhang különbség.
  • repvez
    #33804
    Hát én a legutolsó béta patchet használva sem vettem észre semmi markáns változást hangok terén.
    A 5.56 os fegyverek hangja még mindig olyan mintha egy strandpapuccsal csapkodnám a metlakit. Visszhangot egy dekát nem hallok erdős részen sem épületeknél. Vagy ezt későbbre igérték?

    Az meg egy másik gond, hogy 4 katona 2mes körzetében felrobban egy APC és 3 közülük mégcsak meg sem rezzen és lő tovább térdelve :(

    Viszont a fáradás sztem igy eléggé elviselhető a modositással.
  • tpM
    #33803
    Hát nulla a hangereje annak a hangnak, amit csak közelre állítottál be. Utána jön a másik, ami mondjuk 500 m felett szólal meg.
  • DancZer
    #33802
    A "külön hangok adott távolságra"-t úgy éred el, h bizonyos távolságokban 0 a hangerő. :)

    Amit még kihagytam, h különböző elhalkuló görbéket lehet szerkeszteni a hangokhoz.

    Azért besz*rás, h ezeket ingyen megkapjuk visszamenőleg és működni fog a régebbi tartalommal együtt. :D
  • tpM
    #33801
    Nem csak a hangerő változik a távolsággal, hanem elvileg már lehet konfigolni teljesen külön hangokat adott távolságokhoz.
  • DancZer
    #33800
    Fejlődik az audio rendszer. Jelenleg ezek a legújabb módosítások:


    -hangok távolság függő hangereje(pl a videóban a gránátrobbanáshoz tartozik egy törmelék hang, ami távolról nem hallható)
    -hangok stereó módba váltanak, ha közel vannak(e miatt érezzük magunk körül ha hangot, pl a törmelék közeli gránát robbanáskor)
  • tpM
    #33799
    Annyi értelme azért már van, hogy véd egyes lövedékek ellen. :)

    A kütyünek mindenesetre nincs helye úgy, hogy nem tudsz vele mit kezdeni.

    Kb. olyan, mintha úgy szerepelne a lézeres célmegjelölő a fegyvereken, hogy nem tudod bekapcsolni.
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2015.10.24. 16:37:30
  • Hogthar
    #33798
    Az Iráni sisakon kívül a legtöbb sisak létező egyszerű taktikai sisak.
    Ha meg az Iráni sisaknak működnének a funkciói mi értelme lenne, de most komolyan te gyűjtögetnéd a kristály gömböket, hogy megidézhesd a kívánság teljesítő sárkányt? :D
  • repvez
    #33797
    Ahogy tpM is irta, mi sem szertnénk scifi lövöldét épp ezért a kinézet sem legyen scifi. Vagy hha már ilyen modelleket tettek bele akkor legyen funkciója is neki.
    Nem kell sok, de akkor legalább azt a pár HUD elemet amit most is látunk ugy jelenitené meg mint ha a sisakon keresztül látnánk, az irány és a saját pozició meg hasznos lenne ,
    ÉS temészetesen ha nincs ilyen sisak akkor semmi ilyen jelzés nem lenne hozáférhető , most teljesen mindegy, hogy egy kendő vagy a legujabb sisak van rajtad semmit nem befolyásol .
  • DancZer
    #33796
    Engem a kinézet nem zavar. Scifi alatt a játékelemekre gondoltam. Lézeres rakéteelhárító, meg ilyen HUD ami a videóban is van.
  • tpM
    #33795
    Mi sem. Épp ezért nem kellett volna ilyen farsangos baromsággá alakítani, ahol mindenki scifikatonának van öltözve, funkciójuk viszont semmi.
  • DancZer
    #33794
    Nekem nagyon nem tetszett volna. Nem szeretnék armából egy scifi lövöldét.
  • hqx
    #33793
    Nem úgy értem, hanem, hogy new host és ott csak coop missziók vannak.
  • Gascan #33792
    engem csak meglepett, h az eddig csak pilotaknak elerheto funkciokat - mint pl. a HUD - mostmar probaljak atvinni a gyalogsagra is ... pont olyan mint a Ghost Recon jatekban :)
  • sirpalee
    #33791
    Annex & Invade a leghiresebb / legjobban kidolgozott. Europaban az Ahoyworld szervereit erdemes nezni, ott mindig van ember es tobbnyire figyelnek is a modok.
  • jimcat
    #33790
    Van ilyen dominationak hivják vagy inwade&anex nek keress rá a szerverkeresőben.
  • repvez
    #33789
    ha már a jövöbe tették az egész játék alapját és a karaktereken ilyen sisak van akkor ez lett volna a minimum , hogy beletesznek ilyen funkciót.
  • hqx
    #33788
    Az Arma 3-ban van olyan multi co-op mod mint a 2-ben, hogy letesz egy bázisra, azt onnan lehet menni AI ellen járművekkel stb?
  • Gascan #33787
    es ilyen mar van ...


    Utoljára szerkesztette: Gascan, 2015.10.22. 18:16:18
  • DancZer
    #33786
    https://forums.bistudio.com/topic/145599-audio-tweaking-dev-branch/page-80?p=2928618#entry2928618
  • Zoolee1976
    #33785
    Grazie mille a sok segítségért!
  • Zoolee1976
    #33784
    Sziasztok!
    Telepítettem a play withsix-et és letöltöttem az Iron Front modot de mikor indítanám az alap Arma 3 jön be.
    Játszanék szívesen a gémmel de sajna az angolt nem értem a németül meg nem találtam értelmes leírást hogy lehet "missziókat" letölteni és telepíteni az alap játékhoz.
    Esetleg linkelnétek egy alap leírást hogy az ember fia hogy kezdjen bele ebbe a játékba!?
    Előre is köszönöm!
  • marja
    #33783
    Azért! :)
  • DancZer
    #33782
    A Martian meg Mentőexpedíció a wolverine meg farkas. Folytassam? :D
  • Solt
    #33781
    Szükségük lesz rá, ha így folytatják! :D
  • tpM
    #33780
    (Marja most nagyon büszke rám, érzem.)
  • tpM
    #33779
    Az harckocsi.
  • DancZer
    #33778
    Amúgymeg. Van egy tankjuk! :D
  • marja
    #33777
    Battelle DroneDefender
  • DancZer
    #33776
    Nem érzem szembeköpésnek, ha scriptekkel meg lehet oldani a mostanihoz hasonlót(ha nem jobbat). A hardcore rétek mindig is kisebb létszámú mint az akik heti pár órát tudnak rászánni.

    Eddig egyszer próbáltam az új rendszert, szóval túl sokat nem tudok mondani róla. A játékmenet felgyorsult kicsit(abban az értelemben, hogy nem köpköd meg fuldokol a katona egy kis kocogástól) és így lehet tartani az AI-val is a lépést.
  • Paladin
    #33775
    Eddig is agm/ace intézte a fáradást nálam, ezután is az fogja, szóval nem nagyon izgat. ;)
    Az meg hogy lesz egy grafikus mutatója annak mennyire van a karakter kidögölve amikor épp sprintelek, nem bánom. Akinek nem tetszik, tuti ki lehet majd kapcsolni, mint az ui legtöbb darabját. Ha a valóságban sprintelsz, akkor is érzed kb meddig fogod bírni. A csík kicsit pontosabb info a kelleténél, de ettől még nem dőlök a kardomba.

    Ami meg azt illet, hogy le se szarják a problémákat amiket mondunk, az marhaság. Meg lehet nézni hány dolgot valósítottak meg az utóbbi időben, amiért rágta a fülüket a community (járműből lövés, letámasztás, revive, jön a 3d editor, stb).
    Nyilván én is örülnék, ha alapvetőbb problémákat is orvosolnának, mint pl. az ütközésvizsgálat, de hát pont azért hívják "alapvető" problémának, mert mélyre kell ásni a javításhoz, nem csak egy extra feature.
  • Solt
    #33774
    De minek ilyen csík? Ezt a játékot pont azért szeretjük, mert más mint a többi 90%! Értem én, hogy a pénz az isten, de nem biztos, hogy pofán kéne köpni azokat, akiknek a hátán idáig felmásztak!
  • repvez
    #33773
    Az uj rendszert én sem szolom még le, csak azt nem értettem, hogy mikor behozták a fatigue rendszert már akkor mondta mindenki, hogy nem jó mégis megcsinálták, most meg egy teljesen uj rendszert hoznak be.Az valóban nem volt jó, hogy nem lehetet gyorsabban haladni,mert hihetetlenül gyorsan kifáradt.Ha csak azt vesszük, hogy egy katonának milyen fizikai követelményei vannak akkor legalább az a minimum amit kifáradás nélkül illene tudnia a játéknak. Ez a kocogás nem hangzik rosszul és a sprint komboja, mert a sprintre bármikor szugség lehet fedezékbe futáskor vagy taktikásákor,de nem állandoan ahogy máshol megszokták.Csak legalább az AI-ra is ugyan ilyen hatása legyen ,mert én még kifáradt AI katonát nem láttam aki csak gyalogolni tudodd volna.

    Az meg hogy a döntéseiket aszerint hozzák ahogy játszunk,meg eléggé megmosolyogtató,mert már hány éve szajkózzuk a különbözö problémákat nekik és le szem szarják inkább egy teljesen más irányt hoznak be.
  • Gascan #33772
    "Can you add a jump button next? Other games have it. Maybe put it in the user action menu?" :D
  • sirpalee
    #33771
    A régi fáradási rendszer el volt baszva alapból, nem volt jó a súlyozása. Kb mentél 50 métert és máris úgy lihegett a katonád mint egy asztmás kisfiú (még könnyebb felszereléssel is). Az új, csík alapú rendszer jobbnak hangzik.

    Az, hogy kocogni lehet és nem lassítják be végre a katonát, halleluja. A régi belassított animációs dolog nemcsak irreális, hanem frusztráló is volt.
  • DancZer
    #33770
    A döntéseket aszerint hozzák, hogy a játékosok hogy használják a játékot. Ha a játékok 90%-ában kikapcsolják a fatigue-t, akkor az ígyis úgyis kidobott erőforrás, mivel nem használja senki. Most előállnak egy újfajta koncepcióval(amivel a régihez hasonlót is lehet csinálni) amit talán majd többen fognak használni. Ez mindig is kényes téma lesz, mivel nagy hatással van a játékmenetre. Én addig nem véleményezem, míg ki nem próbáltam játék közben.
  • tpM
    #33769
    "A regenerálódás minden esetben ~45s a csík hosszától függetlenül"

    Te ezt nem érzed árkádosnak?

    Teljesen jó volt az előző rendszer, egyedül az AI-nak voltak gondjai vele, náluk csalhattak volna picit. Ez a duma, hogy mert a többi játékban is ez van, egyszerűen nevetséges...
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2015.10.15. 22:46:13
  • DancZer
    #33768
    Ez csak egy kiragadott rész és így, hogy a többiről semmit sem írsz elég félrevezető.

    Lesz egy csík ami mutatja majd mennyi "energiád" van a sprinteléshez. Alap cuccokkal ez kb 1 perc. Minél több cuccot cipelsz annál rövidebb ideig tudsz sprintelni. A regenerálódás minden esetben ~45s a csík hosszától függetlenül. Minél fáradtabb vagy(minél rövidebb a csík) annál jobban mozog a fegyver célzásnál. A futás amit tpM írt az a kocogás, nem a sprintelés!
  • repvez
    #33767
    Na akkor a nagy dirrel durral beharangozott fatigue rendszert és a beleolt forrásokat most egyszerre kidobják, gratula hozzá.
    Kiváncsi vagyok mikor hozzá be a COD szerü ugri bugrit, ahelyett, hogy egy normális ajton való bemenetelt és lépcsön járást alkotnának és végre valahára lenne fizika ebben a nyomorult játékban.